Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Weblap készítés (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#12851) AtHoS válasza honda 1993 (#12839) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Én csak úgy oldalvonal mellől webenmászkálóként annyit írnék használhatóság ügyében, hogy pl. a megtekintett hírnél/tesztnél nincs navigáló gomb/link, amivel vissza lehetne ugrani egy szintet avagy egy kattintással kategóriát tudjon választani.

Jó, most még igazából nem is érdekes, mivel alig van fent tartalom - az is ugye tesztelés miatt - de azért gondolom idővel jócskán több lesz az oldalon és - ha értelmesen lesz megoldva - akkor valami szerint kategorizálva is lesz vagy a huszonharmadik oldalon lévő (na mondjuk most még azt sem lehet látni, hogy több hír/teszt esetén hogyan is lehet majd navigálni közöttük) bejegyzéseket 4-5 kattintással lehet majd csak elérni 1 helyett?
Tehát a kényelmes navigációhoz nem árt majd egy kis segítség az olvasónak, hogy egyrészt ne a böngésző/egér ilyen célú "beépített" gombjaira legyen csak ráutalva.

A keresés mező és a hozzá tartozó gomb nagyon széttöri a kinézetet. Sokkal jobban nézne ki, ha nem szöveget írnál a gombra, hanem a szövegmező jobb oldalán lévő kis helyre pozicionálva elhelyeznél benne egy "serpenyőt". Így csúnya se lenne és a célnak is megfelelne.

A hírek, cikkek szövegét nem ártana legalább 4-5 mm-el bentebb kezdeni, mert a mostani egyből a legszélén kezdjük kialakítás is "csapnivaló" kinézetet ad.

Az oldal tetején lévő sáv nem tudom mi célt szolgál, de a 768-as kijelzők miatt azt eltüntetném (így az aktív tartalomhoz nem kell talán scrollozni) és az ott lévő ikonok méretét megtartva lecserélném el a jobb oldali sávban lévőket. A menüsáv is túl magas, értékes helyet vesz el az oldaltól

Remélem építő jellegűnek tekinthetőek az észrevételek :B

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#12852) Zedz válasza AtHoS (#12851) üzenetére


Zedz
addikt

Serpenyőt? Nagyítót! :D

(#12853) AtHoS válasza Zedz (#12852) üzenetére


AtHoS
nagyúr

A "serpenyő" elnevezés nálam már megmarad örökre. Egy sajnos már elhunyt gyerekkori barátom lepett meg ezzel a szöveggel jó pár évvel ezelőtt és azóta sem megy ki a fejemből, mivel azóta is mosolyra fakaszt :B

read-only mode on the forum

(#12854) Zedz válasza AtHoS (#12853) üzenetére


Zedz
addikt

Óó sajnálom. :( A barátodnak sikerült engem is megmosolyogtatnia. :)

(#12855) PumpkinSeed válasza honda 1993 (#12837) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Igazából, lusta voltam végig olvasni, de Zedz-el ellentétben nem azt javaslom, hogy most azonnal ülj le és kezdj el design tanácsokat olvasgatni a tipográfiáról meg a színek emberekre ható tulajdonságairól. Szerintem teljesen felesleges, mert amint elolvasod el is felejted. Sokkal jobban jársz, ha felkeresel egy manapság trendinek számító oldalakat gyűjtő oldalt. Ha ezeket nézegeted és kicsit a forráskódot is bújod illetve megpróbálod őket megvalósítani elég erősen fog formálódni a szépérzéked. Előbb utóbb igényesebb leszel a munkádra és te is belátod, hogy ezek a mostani design elemek nem épp "szemvonzóak". Én úgy indultam neki ennek a pályának, hogy én egy webdesign akarok tanulni, majd úgy véltem, hogy jobb azt megvalósítani is HTML CSS-el, majd megtetszett a PHP és azt is tanulgatom. Én szakirodalmakat olvastam a színek lélektani hatásáról, és nem mondanám, hogy nagyon sokat ért. Ha valakinek van szépérzéke ami amúgy formálható tulajdonság akkor úgyis kisujjból kicuppantja, hogy egy adott oldalhoz milyen szín dukál, még ha több színt is bepróbál.

Na mindegy ezzel röviden arra akartam rávilágítani, hogy design elméletet tanulni olyan mint elolvasni, hogyan kell biciklizni. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#12856) Zedz válasza PumpkinSeed (#12855) üzenetére


Zedz
addikt

Persze nem arra gondoltam, hogy olvasson el 3 könyvet a témában, tanulja meg betűről betűre, majd feleljen le itt nekünk. Véleményem szerint nem árt tudni mitől szép egy oldal. Megérteni, hogy másik miért tudnak szépet alkotni. Ez kb. most olyan mint a sima kód másolgatás. Sikerülhet megcsinálni másolt kóddal is, de mégis csak az a biztos, hogyha értjük is mi van a dolgok mögött. Illetve pár egyszerű szabályt kell csak betartani, és máris eredményeket érhet el az ember. :)

(#12857) #81999360 válasza honda 1993 (#12849) üzenetére


#81999360
törölt tag

Többiek már elmondtak mindent, én már csak pár oldalt linkelnék.

CSSMania
CSS Drive
Awwwards
Template Monster
CSS Winner
Abduzeedo - Sites of the Week

...stb. Többiek biztos tudnak még többet/jobbat.
Szerintem nézelődj, aztán ha megtetszik valamelyik, próbáld meg lemásolni. Vagy csak egy pár elemet ami tetszik. Színösszeállításra is figyelj, szövegek elhelyezésére meg úgy általában az összhangra. :K

(#12858) PumpkinSeed válasza Zedz (#12856) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

"nem árt tudni mitől szép egy oldal"

Ezt szerintem az emberi szépérzék sokban befolyásolja. Szoktam látni design álláshirdetésekben, hogy a szépérzék is feltétel. Sok designer van úgy (egyet kifejezetten ismerek), akik értik azt hogyan kell megcsinálni és több könyvet is kiolvastak meg tudják mik az arányok meg diplomájuk van bár sima alapképzéses, de nincs meg az a plusz ami miatt ők szépet alkotnának. Alkotnak egy olyat ami nekik tetszik, még ha az tökéletesen van is megtervezve akkor is ocsmány, mert annyira beleviszi azt az eltorzult művészi látásmódot, hogy az már webre nem illik. Jó persze ez teljesen szubjektív, de a legtöbbet szerintem mások munkájának a nézése segít, és a fentebb linkelt oldalak tökéletesek erre. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#12859) honda 1993


honda 1993
senior tag

Sziasztok.

Szeretném leszögezni, hogy ez még nem a végleges verzió, de azért igyekeztem egy hangyányit javítani a kinézeten.

Egy kérdésem is lenne, ami igazából mindenkihez szól... Ha átmentek pl a hírek, vagy a tesztek menüpontra akkor ott megjelenik egy almenu, ami egy kék színű vonalon "lóg". Ezt nem akarom így hagyni, én is látom hogy sz@rul néz ki, viszont nincs ötletem azzal kapcsolatban hogy hova tegyem.

Valakinek van ötlete ?
Valamennyire javult az összkép szerintetek ?

itt van az oldal

XD alias IKSZDé

(#12860) DNReNTi válasza honda 1993 (#12859) üzenetére


DNReNTi
őstag

Legyen lenyíló. ;)

Hírek
- Új hírek
- Régi hírek
- Akármilyen hírek.

Eccerű és naccerű.
Az oldaladdal kapcsolatban egyébként én már újat nem tudok mondani, a többiek kb minden leírtak amit én is leírtam volna. Zedz-el és Jim-Y-vel tökéletesen egyetértek. Jó ez egy első weboldalnak, lehet toldani foldani, aztán úgyis az a vége, hogy újat írsz. Amíg toldod foldod, addig is tanulsz, máris jobb egy fokkal mint az első megosztáskor. ;)

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#12861) Zedz válasza honda 1993 (#12859) üzenetére


Zedz
addikt

Kivetted az átmenetes hátteret, máris kicsit jobb lett az oldal. A menüpontok még mindig furcsák, erre egy komplett megoldást már készítettem neked, ha gondolod használd fel. A content még mindig 3130px hosszú, ötletem sincs miért csinálod ezt.

(#12858) PumpkinSeed: Nem győzöm hangsúlyozni, hogy nem egy egész szakmát kellene megtanulnia, és elborult művésszé válnia, de van pár alap, egyszerű szabály, amit ha betart akkor látványos javulást érne el. De szokás szerint úgy sem érdekli a dolog, így a téma ezen része részemről lezárva. :D

(#12862) honda 1993


honda 1993
senior tag

Azért nem csak annyi változott hogy kivettem az átmenetes hátteret. :D

A fejléc is át lett alakítva, és még egy pár apróság.
Mondjátok már el nekem hogy hogyan képzelitek el ezt az újraírás dolgot?
A css részét kellene újraírni?
És miért nem elég ha egyszerűen javítgatom a kódot?

Zedz: nem igaz hogy nem érdekel amit mondasz. Igen is érdekel, ha nem így lenne akkor nem módosítgatnám az oldalt.

Minden esetre köszönöm a segítséget, most folytatom az oldalt és délután feltöltöm a frissítést.

[ Szerkesztve ]

XD alias IKSZDé

(#12863) honda 1993 válasza DNReNTi (#12860) üzenetére


honda 1993
senior tag

És neked is köszönöm, a menü is át lesz írva.

XD alias IKSZDé

(#12864) Zedz válasza honda 1993 (#12862) üzenetére


Zedz
addikt

Egy ideig jó lesz a foltozgatás is. Az itt kapott tanácsokból el lehetsz vele egy darabig, nagyjából látni fogod mire gondoltunk, jobb esetben ráérzel a dologra és látni fogod milyen hibákat követtél el. Aztán úgy leszel vele, hogy "áá inkább újra írom, így tiszta lesz majd az egész". :D

(#12865) honda 1993 válasza Zedz (#12864) üzenetére


honda 1993
senior tag

Értem amit mondasz, de én még reménykedem benne hogy nem lesz rá szükség, mert... Mert csak :C

Nem igazán értem hogy EZ a lenyíló menu ( a hírekre kattintva, majd pedig a hírek menüpontban újra a hírekre mutatva) van ez a lenyíló menü és valamiért nem oszlopba rendezve jelenik meg, pedig tudtommal úgy kellene neki.

Tudom hogy nagyon alap kérdés de nem jövök rá hogy mi okozhatja. Nektek van ötletetek ? :R

[ Szerkesztve ]

XD alias IKSZDé

(#12866) biker válasza honda 1993 (#12865) üzenetére


biker
nagyúr

Vidaman kovetem a fejlemenyeket, es nem ertem, miert nem raktal meg fel egy wordpresst erre a celra?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#12867) honda 1993 válasza biker (#12866) üzenetére


honda 1993
senior tag

Nem tudom... :C
Valójában fingom sincs a wordpresshez.

XD alias IKSZDé

(#12868) biker válasza honda 1993 (#12867) üzenetére


biker
nagyúr

Ehhez se sokkal tobb, de ott legalabb a kinezettel nem lenne gondod. Kapsz 1000 sablont, egyet kivalasztasz, aztan tolod fel a hireket

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#12869) honda 1993 válasza biker (#12868) üzenetére


honda 1993
senior tag

De én nem akarok sablonnal dolgozni.
Sokkal nehezebb így, azt tudom. De én így szeretném megcsinálni.

XD alias IKSZDé

(#12870) Zedz válasza biker (#12868) üzenetére


Zedz
addikt

Egyszer meg kell tanulnia megírni a saját kódját is. A wordpresshez szvsz nem kell sok tudás. :U

(#12871) honda 1993 válasza Zedz (#12870) üzenetére


honda 1993
senior tag

Na köszönöm az egyetértést. :C
EBBEN a kérdésemben tudnátok segíteni ?

sináltam egy ugyanilyen lenyíló menüt a másik menüpontban is és ott működik. Ez az ami működik

XD alias IKSZDé

(#12872) Phvhun válasza honda 1993 (#12869) üzenetére


Phvhun
őstag

Nagyon egyszerű döntés előtt állsz.

Ülj le egy nyugodt sarokba és gondold át hogy a webfejlesztésből, vagy a mobil tesztelésből akarsz egy év mulva elkezdeni pénzt keresni több éven át. Melyiket élveznéd jobban.

Ha a mobil teszt az első helyezett, akkor az idődet pazarlod a weboldalad mókolásával, tegyél fel egy wp-t egy sablonnal, és ne foglalkozz az oldallal többet technikailag, addíg amíg nem lesz stabil olvasótáborod. Cikkezzél, építs kapcsolatokat, kutasd a piacot, etc..

Ha a webfejlesztés jön be jobban akkor ez egy jó kis mini projekt kezdésnek, fogadd meg a tanácsokat, olvasgass webfejlesztős oldalakat, js css, php alapnak jó tanulni. Ezen belül is van sok alterület, szóval ne gondold azt hogy egyedül 0-ról profi oldalakat tudsz majd felhúzogatni, csapatmunkában lehet igazán villantani minen területen.

Ha meg mind a kettővel akarsz egyszerre foglalkozni, akkor nagy valószínűséggel megmarad mindkettő témakör hobbinak és egy petákot nem fogsz látni belőle.

(#12873) PumpkinSeed válasza honda 1993 (#12871) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Szóval ez az ami működik? :D

Jobban lenne, ha egymás mellé tennéd, és akkor nem ugrálna, illetve szerintem ne így határozd meg, hogy hova kerüljenek: left: 364px; top: 38px;

[ Szerkesztve ]

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#12874) biker válasza Zedz (#12870) üzenetére


biker
nagyúr

WP-hez nem kell tudás, ehhez viszont kellene.
Én is szeretnék profin mondjuk zongorázni, mégsem megy :)

Ha ő azt szeretné, hogy komolyan vegyék ezt a kínaidroid oldalt, akkor két dolog kellene:
- egy rendesen kinéző oldal
- egy ember aki cikkeket ír :U

Jelenleg ez az oldal kb az általam korábban linkelt kilmike oldallal egyenértékű, és az ő sodizajn oldalával.
Jön a látogató, és nem tudja eldönteni, ez most vicc, vagy véresen komoly.

Igen, ha ezt szakmai oldalnak szánja, akkor tegyen fel egy WP-t egy newspress sablonnal mondjuk, és okádja tele hírekkel. És UTÁNA kezdjen el magánba tanulgatni.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#12875) honda 1993


honda 1993
senior tag

Most én nem merek beszállni ebbe a vitába. :D

Vsizont változtattam pár dolgot az oldalon, amit most leírok ide.

Hírek menüpontban eltűnt a kék vonalon lévő almenü, helyette úgy oldottam meg hogy ha rákattintasz a hírekre, akkor azon belül ha újból rámutatsz, megjelenik a lenyíló menü.

A teszteknél és a letöltéseknél szintén így oldottam meg.

Aztán az összes img_containeren belül lévő teszt a lap szélétől 20px-el beljebb került, mert valaki azt írta hogy elég zavaró az hogy "oda tapad" a szöveg a lap széléhez.

illetve azt is mondtátok hogy ne használjak "talpas betűket", így hát ezen is változtattam.

Tudom hogy még sok minden van amit írtatok és még nem csináltam meg, de azokon is dolgozok már.

Az oldalam jelenlegi állapota

[ Szerkesztve ]

XD alias IKSZDé

(#12876) honda 1993


honda 1993
senior tag

Ja, és a keresés mező alatt lévő gomb is megváltozott, igaz hogy nem "serpenyő" van a gomb helyén hanem egy OK felirat, de szerintem ez nem akkora probléma. :K

XD alias IKSZDé

(#12877) honda 1993 válasza Zedz (#12832) üzenetére


honda 1993
senior tag

Zedz valamennyire talán sikerült kijavítanom az általad Említett menüproblémát.

A főmenünél viszonylag jól működik, de a jobb oldali almenünél már sajnos kevésbé.

XD alias IKSZDé

(#12878) honda 1993


honda 1993
senior tag

Írnátok véleményeket a mostani oldal designről ? :R

Itt volna az oldalam

XD alias IKSZDé

(#12879) PumpkinSeed válasza honda 1993 (#12878) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Mert változott valami? ;]

Nagyjából az UX része már kezdi elérni az éppen ha nagyon muszáj akkor használom kategóriát, viszont a design még mindig nem szép a szemnek. Bár ehhez kell még egy pár év, hogy jó legyen. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#12880) honda 1993 válasza PumpkinSeed (#12879) üzenetére


honda 1993
senior tag

"Nagyjából az UX része már kezdi elérni az éppen ha nagyon muszáj akkor használom kategóriát"
Nem tudom hogy mi az az UX :C

Próbálkoztam egy egyszerű logo készítésével, amire ha rákattint az ember akkor automatikusan átirányítja a főoldalra.

Nos. ránézésre ez jónak is tűnik, de az a helyzet hogy valami nagyon nem stimmel.
A youtube és a facebook ikon balról átkerült jobb oldalra és a logo pedig bekerült a helyükre.
Viszont a logo alatt van egy láthatatlan link amire ha rákattintok akkor átirányít a facebookra vagy a youtubera.

Olyan mintha csak a face és a youtube logo került volna át a jobb oldalra, de a link ami benne volt az maradt volna a helyén.
Nem tudod hogy ez miért lehet ?

Mielőtt szólnátok hogy gagyi lett a logo, elmondom hogy ez nem a végleges verzió.
Ezt úgy készítettem hogy html-ben írtam a szöveget <h1></h1> között, majd css-ben adtam neki egy backgroundot, ezután pedig az elkészült "képet" kivágtam a Sniping Tools segítségével és elmentettem az images mappába. :DD :DDD :C

[ Szerkesztve ]

XD alias IKSZDé

(#12881) honda 1993


honda 1993
senior tag

Közben mintha megoldódott az imént felvázolt probléma. Bár fogalmam sincs hogy mégis mitől, mert semmit nem csináltam. :DDD

XD alias IKSZDé

(#12882) PumpkinSeed válasza honda 1993 (#12880) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Az UX design az oldal kezelhetőségét jelenti, hogy mennyire könnyű kezelni, vagyis inkább mennyire logikus.

"Olyan mintha csak a face és a youtube logo került volna át a jobb oldalra, de a link ami benne volt az maradt volna a helyén."

Ház ez elég érdekesen van megcsinálva ugyanis a #header és a #header_2 divekben vannak az ikonok, szóval ezt nem így kellene, hanem úgy, hogy van egy <header></header> részed amibe minden benne van és úgy helyezgetni. Ebbe beleértem a menüt is.

"Ezt úgy készítettem hogy html-ben írtam a szöveget <h1></h1> között, majd css-ben adtam neki egy backgroundot, ezután pedig az elkészült "képet" kivágtam a Sniping Tools segítségével és elmentettem az images mappába."

Ha most mindazt leírnám amit gondoltam... :D

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#12883) honda 1993 válasza PumpkinSeed (#12882) üzenetére


honda 1993
senior tag

"Ha most mindazt leírnám amit gondoltam"

Csak nyugodtan. Egyébként mivel nem ismerek egyetlen programot sem amivel meg lehet csinálni egy logot, illetve nem igazán akartam most nekiállni megtanulni egy új program használatát, ezért ezt a módszert találtam a legegyszerűbbnek. :C

Viszont amit írtál, azt majd szintén megcsinálom. Addig is volna mégegy kérdésem.
Miért lehet az hogy a face és a youtube képre mutatva, csak akkot válik kattinthatóvá az ikon ha a kép felső részére mutatok ?
Tehát az a probléma hogy "el kell találni" azt a pontot ahol pont rá lehet kattintani.

Próbáltam a paddingel szórakozni, de csak szétcsúszot az egész és a helyzet egyáltalán nem javult.
Most veszem észre hogy az ikonok melletti sávban végig van egy láthatatlan link ami a facebokra irányít... Elég fura ez így .

[ Szerkesztve ]

XD alias IKSZDé

(#12884) PumpkinSeed válasza honda 1993 (#12883) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Ha megcsinálod azt amit mondtam nem lesz ilyen gond.

"Egyébként mivel nem ismerek egyetlen programot sem amivel meg lehet csinálni egy logot"

Photoshop, Illustrator, Gimp stb. Most csak így fejből párat. De amúgy ha csak annyit csinálsz photoshopban, hogy beírod az oldal nevét és lemented .png-be kapsz egy átlátszó hátterű képet és szebb lesz.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#12885) honda 1993 válasza PumpkinSeed (#12884) üzenetére


honda 1993
senior tag

Nem inkább erre gondolsz ?

<div class="header">

Miden egyéb szir sz@r

</div>
És akkor a wrapperrel mit kellene csinálni? az is mehet a headerbe, vagy azt töröljem is ki ?

XD alias IKSZDé

(#12886) PumpkinSeed válasza honda 1993 (#12885) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

<header>

Főz levest belőle. :)

Amúgy úgy kellene, hogy a teljes tartalom benne van a wrapper-be majd azon belül lesz header meg tartalmi rész.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#12887) honda 1993 válasza PumpkinSeed (#12886) üzenetére


honda 1993
senior tag

Hát, erről az oldalról nem sok hasznos infót kaptam. :N

Az alapján amit írtál, "a teljes tartalom benne van a wrapper-be majd azon belül lesz header meg tartalmi rész."
Próbáltam javítani de szinte biztos hogy elrontottam, vagy rosszul értelmeztem amit írtál mert semmi nem változott azon kívűl hogy van egy felesleges headerem is. :F

Az oldalam

XD alias IKSZDé

(#12888) #81999360 válasza honda 1993 (#12887) üzenetére


#81999360
törölt tag

Eleve nem kellett volna header div-et csinálni, mert HTML5 óta már létezik (a fentebb linkelt) <header> elem. Tehát

<header>
logo
</header>

:N

(#12889) Sk8erPeter válasza honda 1993 (#12875) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Szerintem eddig Phvhun foglalta össze a legjobban:
"Ha meg mind a kettővel akarsz egyszerre foglalkozni, akkor nagy valószínűséggel megmarad mindkettő témakör hobbinak, és egy petákot nem fogsz látni belőle."

Ezt azért fontos hangsúlyozni, hogy ilyen dizájnnal ne ringasd magad fals álmodozásokba, hogy ezzel majd be fogsz futni. Többiek is elég jól leírták, hogy jelenleg otthoni gyakorolgatások szintjén tart a dolog, ezzel eladni semmit nem lehet, akármilyen egyedi ötlet is lehetne. De igazából az ötlet sem egyedi, amivel semmi baj nincsen, egy mobilos oldal a többi közül - csak tényleg úgy vezetted elő a dolgot, mintha egy nagy durranással akarnál berobbanni, és most aztán lesz nemulass. És tényleg senki nem akarja elvenni a kedvedet (bár írtad is, hogy nem is lehetne), csak szembesít a valósággal, hogy nehogy később érjen pofáraesés, hogy miért nem dől a lóvé és a látogatók száma.
Tervezel amúgy valami kereseti lehetőséget, vagy inkább hobbioldalnak szánod, amit élvezetből csinálsz? Csak mert valami oka biztos volt, hogy titkolni szeretted volna (még én sem jövök rá, mit titkoltál, ahogy martonx sem, de lehet, hogy van még terv, amit nem akarsz elárulni).

Amúgy egyáltalán nem szégyen bevallani, ha az ember nem ért valamihez, én sem értek a dizájnhoz, nem is akarok, ezért rábízom másokra a dolgot. ;] (Bár azért ennél szerencsére több érzékem van hozzá. :DDD De idővel sztem ez is formálódik, és jobban ráérzel, hogy mi a ronda.)

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#12890) GG888


GG888
senior tag

Ehhez én is csak annyit tudok hozzátenni, hogy a még el sem indult hardverforgalmazó oldalam múlt hétvégén lett átültetve a 4. dizájnra, pedig már a 2.-ra is azt mondtam, hogy na ez tuti lesz. Még mindig állítom utána a funkciókat, a héten szerintem mehet live-ba. A fő funkciók elérhetők, mint a
- regisztráció,
- login,
- jogosultsági szintek állítása és az alapján tartalom megjelenítése,
- szállítási és számlázási cím módosítása, mentése, akár több is.
- Termékfeltöltés és kategóriába rendezés
- képek feltöltése és thumbnail-izálása
- értékelési és hozzászólási rendszer
- kategória és terménézet, kosár, kiívánságlista, összehasonlítás

De még meg kell csinálnom a hírek és tesztek aloldalt, kategóriáit, pl. kosárbarakásnál szeretném, ha a gomb zöldre váltana és a kosárikon áttűnéssel pipára változna, majd 500ms után vissza.

Ja igen, a design ezúttal vásárolt, nem saját készítmény, az oldal többi része viszont kizárólag Sublime Text segítségével készült. Nem használok framework-öt, cms-t semmit.
PHP főleg procedurálisan van megírva, senki nem tanította ezt nekem, jobban tetszett, mint az OOP és egyelőre mindent meg tudok benne oldani, még ha kevésbé szép is a kód, vagy hosszabb pár bájttal.

Az oldal össze van kapcsolva egy szintén saját készítésű admin felülettel, illetve fejlesztés alatt van párhuzamosan egy webes számlázó is.

Az IT és a WEB oldal késznek mondható, még lesz egy Moddinggal foglalkozó, és egy vízhűtéses oldal is.

Bár kicsit eltértem a tárgytól, de az lenne a lényeg, hogy ha eleget gyakorolsz és folyton kapsz visszajelzést egy maréknyi embertől, akkor semmi sem megoldhatatlan, még ha nem is oktatták.
Mondjuk tanultam web-programozónak de kiküldtek az órákról, mert mindenbe belepofáztam. Ez a szakág nálam egy hobbyból nőtte ki magát idestova 5 év alatt.

pcmodding.hu | PC MODDING | Minden, ami modding, verhetetlen árak.

(#12891) DNReNTi válasza GG888 (#12890) üzenetére


DNReNTi
őstag

Nekünk is van olyan projekt, ami most 2 év fejlesztés után (közben volt egy teljes újratervezés :D) lassan elindul, de már most tudjuk, ha elindult, és kifixálunk pár maradék bugot, hogy megálljon a lábán, kezdhetjük is a 3.0 verziót, mert már így utólag annyi mindent másképp csinálnánk, de módosítgatni már nagyobb meló, mint egy teljes verzióváltás. :D

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#12892) PumpkinSeed


PumpkinSeed
addikt

Ha már ilyen munka közzététel van akkor ha nem gond én is megosztanék egy hobby projektet amit csak gyakorlásként csináltam. Persze a tervezett funkciók fele nincs benne, de az oldal működik. test@test.hu test12345 párossal be is lehet lépni, várom a véleményeket. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#12893) DNReNTi válasza PumpkinSeed (#12892) üzenetére


DNReNTi
őstag

Csak nagyon felületesen a design:
1. Nem responsive. Mér? Elég egyszerű struktúra nem kellene h gondot okozzon.
2. Sokat elveszel a letisztultság érzetből, hogy minden szigorúan le van kerekítve.
3. Belépés után a színek kb elégették a retinámat. :D

Felületesen a működés:
1. Ha már be vagyok lépve ugyan úgy bejön a login screen, és csak a végén dob át a belső oldalra.
2. Ugyan ez fordítva.
3. Feltöltési hiba után miért a főoldalra kerülök?
4. A visszalépős gombon csak a szöveg (horgony) kattintható.
5. Kijelentkezéskor miért nem a főképernyőre kerülök vissza?
6. Meg tudok nyitni olyan oldalakat amiket nem kellene, pl : reg_log.php.
7. A logo nem kattintható, nem kerülök vissza a főoldalra.

A kotta:
1. Inline styling.
2. Csomó felesleges float.

Így 5 perc alatt ennyi. :D Persze nem leszólás, csak észrevétel. ;)

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#12894) PumpkinSeed válasza DNReNTi (#12893) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Szinte az összes kérdésre az a válasz, hogy mert hirtelen felindulásból fejeztem be, de majd később ha lesz kedvem akkor folytatom.

1. Ha már be vagyok lépve ugyan úgy bejön a login screen, és csak a végén dob át a belső oldalra.

Elvben vissza kellene dobjon a kezdőoldalra mert ha be vagy lépve akkor refresheli a main-ra.

5. Kijelentkezéskor miért nem a főképernyőre kerülök vissza?

10 másodpercet kell várnod, mert én rendes programozó vagyok és elköszönök az ügyfelektől. :D

A többire az első a válasz, de majd javítom őket. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#12895) DNReNTi válasza PumpkinSeed (#12894) üzenetére


DNReNTi
őstag

"Elvben vissza kellene dobjon a kezdőoldalra mert ha be vagy lépve akkor refresheli a main-ra."
Vissza is dob. A végén mikor az egész login oldal betöltött. :D Azzal kezd, hogy megvizsgálod, van e belépett felhasználód, ha nincs, akkor viszlát, ha van, akkor megvizsgálod a kért oldalhoz van a hozzáférése, ha nincs akkor viszlát, ha van, akkor mehet tovább. Magyarul, még mielőtt én bármit látok, már át oda kell irányíts ahol a helyem van. ;)

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#12896) Zedz válasza PumpkinSeed (#12892) üzenetére


Zedz
addikt

Ezt még old meg. DNReNTi kolléga már leírta az első benyomást. Kiemelném a lekerekítéseket, elég gagyin hatnak szerintem. Nem azt mondom, hogy Windows Phone szintű csempék kellenek, de ez már sok szerintem.

(#12897) PumpkinSeed válasza DNReNTi (#12895) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Meglesz.

(#12896) Zedz

4k-s monitor? :D

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#12898) Zedz válasza PumpkinSeed (#12897) üzenetére


Zedz
addikt

Laptop, kizoomolva az oldalról. :P

(#12899) DNReNTi válasza Zedz (#12898) üzenetére


DNReNTi
őstag

Dikk.
Firefox Dev Edition -> Responsive View -> 4K. :D

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#12900) Zedz válasza DNReNTi (#12899) üzenetére


Zedz
addikt

Nem a 4k szimulálás volt a célom, csak random kizoomoltam az oldalból, hogy hogyan viselkedik. Hát úgy ahogy mutattam! :DDD Dikk. :P

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Weblap készítés (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.