- bobalazs: Alulfeszelt GPU profilok FPS teljesítményének összehasonlítása 10 játéknál
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Graphics: Hello Moto! - Kipróbáltam a Motorola Moto G55 5G-t. (videó is)
- GoodSpeed: POCO X6 PRO 5G 12/512 GB vs Samsung Galaxy S24 FE 8/256GB
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- MasterDeeJay: Kínai DDR5 második felvonás - Puskill PSK-D5M4800BH-16G
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- bambano: Bambanő háza tája
- eBay-es kütyük kis pénzért
Új hozzászólás Aktív témák
-
vaakuum
addikt
válasz
PROTRON #15636 üzenetére
Eddig az értelmezésem szerint arról beszélgettünk, hogy pl. "elfúrják", az meg általában kettős szigetelésű eszközzel szokott történni, és a fúró a fázissal hamarabb zár a falszerkezet felé (amit éppen fúr), mint a szigetelésen keresztül a munkásemberre. Amikor a szivárgó áramokra is sokszor leold az AVK a vezeték szigetelésén keresztül, akkor a fix fal-fázis kapcsolatra is lefog, mert arra is lép ki annyi áram, ami működteti az AVK-t. Nyilván ha valaki vezetékeket nyelvével akarja rövidre zárni, ([vagy tengeralattjárón kihangosítani] az egy másik eset, de itt szerintem az értelmezhető kockázatokról volt szó. És továbbra is ott van egy kismegszakító az óra alatt, ami zárlatra leviszi az egész lakást. Nyilván nem elegáns megoldás, hogy a vezeték elejére nem rak egy saját, dedikált kismegszakítót, de nem is világvége.
-
vaakuum
addikt
válasz
PROTRON #15629 üzenetére
A köztes szakaszon elfúrásra ilyenkor az óra alatti kmsz-nek vagy a fi relének kellene reagálnia, nem? Ami persze leviszi az egész lakás betáplálását. Viszont ez egy olyan kockázat, amit akár be is vállalhat a tulaj, ha tisztában van vele, hogy szekrény van azon a falon és feltehetően nem fog ott furkálni a következő néhány évben.
-
vaakuum
addikt
Olyan megoldással találkoztatok már, hogy nincs külön beépített főzőlap, hanem csak az egyedileg bedugható, pulton használható 3.5 kW-os (pl. indukciós) önálló főzőlapot/lapokat tervez valaki használni, és ehhez kell neki néhány dugalj a pult fölé? Vagy ez idehaza ritkaságnak számít?
-
vaakuum
addikt
válasz
baly81 #15351 üzenetére
" hat szenzor eltért egymástól pár század Hz-el." ez csak azért van, hogy egymást meg tudják különböztetni. Nagyon könnyű bármit zavarni, ami elektromágneses jelekkel kommunikál az éterben.
Amikor rosszándékúak el akarják nyomni a jelet, akkor azért jóval szélesebb tartományban megy a tól-ig. És ezt nem nehéz, mert publik frekitartományban van a kommunikáció, tehát akit érdekel, az tudja kezelni. Kínából filléres cuccokkal lehet, akár kész eszközt is szerezni. Autóknál is használják, hogy rányom az ember a távirányítóra, aztán a kocsi meg nem reagál, ha már kinézték a "szakik" maguknak, és beröffentették a közelében a zajgenerátort.... Ha tulaj nem veszi észre, simán nyitva hagyja ott a járgányt, így nem kell vacakolni a nyitással, gyorsabb, feltűnésmentesebb.
Amikor a nagyfejű politikusok jönnek-mennek, azoknál is van a kíséretnél nem egy ilyen cucc, amivel akár a mobiltelefonok frekitartományát is zavarhatják, hogy ne lehessen mobillal robbantani rájuk. Olyankor nem tudsz telefonálni vagy üzenetet küldeni a közelükben, nincs kapcsolat a toronnyal. Szóval ami elektromágneses, az bizony könnyen zavarható...Max. az történhet, hogy a központ bejelez arra is, ha elveszíti a kapcsolatot valamelyik szatellit eszközzel, de akkor meg a harmadik ilyen jelzés után le lesz kapcsolva az egész a francba, mert nem fogják érteni, miért vinnyog, biztos tönkrement...
-
vaakuum
addikt
válasz
baly81 #15346 üzenetére
Ezek a vezetékmentesek nem olyanok, mint a mobilok, hogy megfelelő zavarással gyakorlatilag kiüthető a kapcsolat az érzékelő és a központ között, hogy az érzékelő ne tudjon szólni, ha esemény van?
Valamiért soha nem bíztam a vezetékmentes technológiákban maradéktalanul, nagyobb kihívásnak gondolom a rejtett vezetékezésű rendszert meghekkelni. -
vaakuum
addikt
válasz
baly81 #14876 üzenetére
És ami a lényeg nekünk: Puha, de a hajlítás helyén rideggé, törékennyé válik, ezért nehéz ugyan ott újra meghajlítani törés nélkül. Szóval ja, puha is meg kemény is, attól függ, a hidegmegmunkálás (hajlítgatás) melyik fázisában van. Emiatt a csatlakozók vagy kapcsolók cseréjekor könnyen letörik a legutóbb hajtogatott darab, amikor próbálja az ember visszagyömöszölni a vezetékezést a dobozba. Szóval sokkal kevesebb hajtogatást visel el egy adott ponton, mint egy rézvezeték. Persze keresztmetszet csökkenés is történik a hajlítás helyén, attól függően, hogy a hajlítás közben mekkora húzóerő éri.
"
Fizikai erőhatásra így változik a tulajdonsága a hideg megmunkálás során:
Külső erők érik az alumíniumot, ami az anyag képlékeny deformálódását okozza. Ez a deformáció az alumínium kristályrácsában diszlokációkat hoz létre.
Ahogy a hideg megmunkálás folytatódik, több diszlokáció keletkezik és halmozódik fel az alumínium szerkezetben. Ezek a diszlokációk akadályozzák az atomok mozgását a kristályrácson belül, megnehezítve egymás mellett elcsúszását.
A hidegmegmunkálás az alumínium szemcseszerkezetét is befolyásolhatja. Az alakváltozás hatására a szemcsék megnyúlnak és az alkalmazott erő irányába igazodnak, ami tovább növelheti az anyag szilárdságát.
A diszlokációk felhalmozódása és a szemcseszerkezet változása deformációs keményedéshez vagy munkakeményedéshez vezet. Ez az eljárás növeli az alumínium szilárdságát és keménységét, miközben csökkenti a rugalmasságát.
A hideg megmunkálás keményítő hatása az alumínium folyáshatárának növekedését eredményezi. Ez azt jelenti, hogy az anyag képes ellenállni a nagyobb igénybevételeknek, mielőtt plasztikus deformáción megy keresztül (azaz eltörik). -
vaakuum
addikt
Két konnektor (egyik hűtőkonténer, a másik meg általános célra aljzat arra a területre, és magának a lámpaoszlopnak világítása lenne rajta), fázis, nulla és védő a három ér és ezt a sodratot is hozzákötném a védőföldhöz, plusz később kapna egy földelőszondát is majd ezen a ponton ez egész.
A másik vége még nincs bekötve, az lóg az elosztó alatt egy dobozban. Majd megy az elosztóba a kismegszakítóra meg a nulla és védősínre, és ott is bekötném ezt a sodratot a védőföldre.. Annyi értelme lenne a sodratnak, ha belevágnak, akkor minden irányból ezt kapják el először. De nem számítok rá, hogy ásnának a nyomvonalon a közeljövőben, csak ha már bekötöm, akkor legyen rendesen bekötve. Mondjuk az is elég lehet, ha az elosztónál kötöm rá a védőre, ha nem törik le ott is a sodrott rész.
: nem kell ásni, ez már ott van.
-
vaakuum
addikt
Help pls!
Ez a lenti ősrégi földkábel 3 eres, körkeresztmetszetű, 3*10-es alu. (piros, sárga és kék csíkkal jelöltek az erek). A háromszögben lévő belső szigetelt erek között minden oldalnál van egy alumínium szál, ami a kép alján lévő csonk, (éppen össze van sodorva a 3 szál). Ez van utána körbefogva egy acéllemez réteggel, és azon van a külső fekete szigetelés.
Első kérdés: Azoknak a sodort alu szálaknak mekkora lehet a keresztmetszete?
Második kérdés: az egész kábel külső köpenymérete mekkora lehet? Sajnos letört a sodort rész, 2 centit sikerült kibontani még belőlük, valszeg egy földelőbilinccsel tudom csak megfogni a visszahajtott alu szálakat, csak nincs méretem, mekkora bilincs lehet jó rá. Azt gondoltam, hogy az OBO Földelő csőbilincs 3/8 coll csövekhez, 15,2 - 17,2 mm befogási tartomány, galvanikusan horganyzott, DIN 50961 jó lehetne hozzá. Ha esetleg valakinek megvan nagyjából mekkora a kábelköpeny, ossza meg velem pls! -
vaakuum
addikt
Szia!
A rutinosabb szakik majd kijavítanak, de amit én látok, az elsőre hirtelen ez:
Elvileg [mindegy] az AVK bekötési irány. Szerintem a kmsz-eknek is mindegy lehet hiszen most is a 2-esre (alulra) van kötve a betáp, és fentre az 1-esre meg az áramkörök. A kmsz-ek "jóságát" nem tudom megítélni, nem ismerem a márkát és nem tudom, mennyi idősek lehetnek.
Gyakorlati okokból az AVK felső betáplálás szerintem praktikusabb lenne, és akkor alul lehetne fázissínt használni a fázis elosztására, ha ezek a kismegszakítók is tudják fogadni. Ehhez viszont ezt a Fi relét át kellene rakni a jobb oldalra. Valamint a nulla és védő sínre a sodrott bekötésekre érvéghüvelyt kellene rakni. Nem látszanak a kmsz-ek alsó betápfűzését ellátó barna vezetékdarabok. Ha azok is érvég nélküli sodrottak, akkor már inkább a fázissín.
Kérdés: Jól látom, hogy a zöldsárga van az AVK-ban alul a jobb oldalon bekötve? Erre utalhat a
"Bejövő szál kettő van bekötve - harmadik szál hátul üresen áll bekötés nélkül" mondat? Ezek szerint a bejövő kék áll bekötés nélkül üresen? -
vaakuum
addikt
válasz
TomMusic #14554 üzenetére
Személyes véleményem, hogy alut szerintem 2 db 90°-os kanyar után kicsi valószínűséggel lehet megmozdítani szűk csövezésben, ha ennyire régi.
Lehet már egynél is, ha nagyon passzentos a védőcsőben. Behúzni még csakcsak megoldható lenne megfelelő kenéssel az üres védőcsőbe, de a bennlévőt kiszedni szerintem elég nagy szerencse kell. Illetve ha meg még több áramkör is kellene, ahhoz tuti nem lesz elég a mostani hálózathoz beépített védőcső keresztmetszet.
Milyen betáp van a lakásba? 1-es kép alsó sín 2-es pontjára mi van kötve? -
vaakuum
addikt
válasz
Donki Hóte #14303 üzenetére
Felteszem a fali káblezésre értette, nem az egydi termékre.
#14300Migiri85 nekem is ezt a linket ajánlották, az oldal közepén kezdődik az újabb szabvány.
-
vaakuum
addikt
válasz
RandomName #14254 üzenetére
A normál "hengeres" szétszedi a tenyeremről a bőrt. Vagy 2 hónapja van a tenyeremen olyan kiszáradt, kemény rész, amivel nem tudok mit kezdeni. Néha kireped, akkor meg fáj is, meg vérzik (ahol a csavarhúzó vége hozzáér a tenyeremhez és akörül a pont körül forog.) Gondoltam a T kevésbé húzná a bőrt + könnyebb vele nagyobb nyomatékot is kezelni.
-
vaakuum
addikt
T fogyantyús nyomatékcsavarhúzót tudnátok ajánlani? Beruháznék egy normálisabbra.
-
vaakuum
addikt
A lakás kiselosztóban a nulla és a védőföld sínnél minden esetben lehet ökölszabálynak tekinteni a 2 Nm értékű meghúzást?
Legtöbbször nincs megadva az érték, néhány esetben találtam csak ilyen adatot.
Vagy valahogy a vezeték-keresztmetszetet is figyelembe kellene venni? -
vaakuum
addikt
válasz
smallmer #14050 üzenetére
világításról - a végén kalkulátorral.
Szerintem is minimum 10 %-ot rá kell hagyni, annyit bőven veszítenek a fényerejükből a ledes izzók. Az elrendezés meg függ attól, mit szeretnétek és hány kapcsolóra lesz kötve az egész. A nagyobb lumen értékűből nyilván kevesebb kell. Egyik fele- másik fele kapcsol, vagy mintában egy általános alacsonyabb megvilágítás + a maradék, ha tényleg kell a fény... vagy nem csak kettő, hanem akár 3-4 csoportra is osztva a kapcsolható lámpákat, folyamatosan növelhető megvilágítással, különböző színekkel... vagy csak egy fényerőszabályozós kapcsoló van tervezve...
Pl. Éjszaka ha csak a WC-ig kell elmenni a helyiségen keresztül, akkor nem célszerű, ha egy kapcsolással fotoncsapás éri a retinát, mert a visszaalvást nehezíti. (nálunk emiatt pl a Wc-ben színes led van, amit én éjjel piros fénnyel csökkent fényerővel használok, a többi helyen meg van annyi fény, hogy ne essek hasra.) Filmezéshez is lehet valamennyi fényt kapcsolni, stb. -
vaakuum
addikt
Sziasztok! Nagyon morbid gondolat lenne, hogy a fórum-összefoglalóba bekerüljön néhány megbízható bolt linkje?
-
vaakuum
addikt
válasz
szabifotos #13836 üzenetére
Nekem az kérdés, hogy egy sokkal nagyobb áramterhelésre alkalmas keresztmetszet mitől is melegedne 5 amperen, ha a feszültségesésbe is kényelmesen belefér?
Bár én a korábbi hsz-eknél sem értettem a másfeles vezetéknél is ha rövid a szakasz, akkor a nagyobb terhelés sem okoz gondot jellegű megjegyzést. Most vagy bírja azt az áramot a keresztmetszet az adott szerelési mód mellett, vagy nem. Mit nem veszek figyelembe?
-
vaakuum
addikt
[Ilyet sem láttam még] kalapsínre rögzíthető mini tűzoltó egység.
-
vaakuum
addikt
válasz
csemberlen #13640 üzenetére
Műszakilag egyébként mi az indoka, hogy alapszerelésre nem használható a sodrott erű kábel? Húzásnál szakadhatnak a szálak? Akkor az MKH sem használható így? Átnéztem a jegyzeteimet, de nem találtam benne semmit erről a témáról.
Nemrég láttam szerelést, ahol az MT volt bevakolva "bővítés" címszóval. Ott akkor az MBCU-t használhatták volna helyette vakolatba (vagy nyilván az MMFal-at)? -
vaakuum
addikt
[link] Ez a típusú szerelés a magyar szabványnak mennyire felelne meg?
-
vaakuum
addikt
válasz
csemberlen #13640 üzenetére
Akkor lehet keverem valamivel, hátha belefutok még abba a videóba, és jobban odafigyelek. Köszi!
-
vaakuum
addikt
Ha úgyis kábelcsatonában és/vagy gégecsőben megy minden egy lakásban, van létjogosultsága az MT kábel használatának? Valamelyik Homeelectric videóban mintha arról lett volna szó, hogy átállt MT kábelre. Nem emlékszem konkrétumra, csak arra, hogy amikor láttam, meglepődtem rajta. Vagy lehet azért, hogy a mennyezet alatt kábelcsatornában megy, a függőleges sávokat bemarva meg akár direktben is belegipszelhető a kábel a falba?
-
vaakuum
addikt
válasz
vaakuum #13484 üzenetére
Próbálok okulni tovább az AVK témában. Nyilván nem lehet megúszni (nem is akarom) a szigetelési ellenállás mérést, de most egy kicsit más irányból ástam magam a témába.
A [link] videóban arról van szó, hogy pl. motor esetén a frekvencia váltóban a négyszögjel képzése során keletkeznek olyan felharmonikusok, amiknek az amplitúdója ugyan kicsi, de a frekvencia növelésével egyre többen lesznek és egyre könnyebben szórnak ki energiát. Ez ok, régebben én is csináltam tesla trafót, és hagyományos izzószálas villanykörtékben is lehetett vele tesla gömb szerű kisülést generálni (a gáztöltése miatt), tehát más irányból is ismerem a jelenséget, csak a nagyságrendjével nem vagyok már képben. Ezzel viszont tényleg beléptünk a FI relék világába.Itt kezdtem el gondolkodni azon, hogy a saját MT kábellel, a betápon lévő AVK-ra önállóan bekötött főzőlap is miért verheti le az avk-t hidegindításkor néhány alkalommal, hiszen amikor feszültséget kap, akkor annak az amúgy sem kis teljesítményre méretezett elektronikája is próbál "észhez térni", és lökésszerűen művelhet fura dolgokat. Van erre valami egyszerű technika, hogy az ilyenkor történő jelenség mérésre kerüljön?
Aztán ha már fennmarad az AVK-ja, mert beállt az elektonikája, akkor egy áramszünet után egy rövid ideig még vissza lehet kapcsolni elsőre, de hosszabb áramkimaradás után megint csattogtatni kell a FI relét. Felteszem ennek köze lehet az elektronikában lévő kondik és tekercsek energiatartási idejéhez.
Másik gondolat, hogy elképzelhető-e olyan scenárió lakossági esetben, ha egy áramkör 1-2 asztali PC-t és ledes állólámpákat táplál, akkor a PC tápegysége és a sok önálló, különböző márkájú és minőségű ledes izzó saját frekvenciaváltó elektronikái együttesen gondot okozzanak akkor is, ha egyébként maga az áramkör rendesen van behúzva? A videóban később van szó az F és B típusú ávk-król. Felteszem akkor az F és B -nek ipari méreteknél kezd létjogosultsága lenni, de ha csak 2 számítógép, meg 10 ledes izzóról van szó, akkor talán még mindig elégnek kellene lennie az A típusnak.
Van ezzel kapcsolatban valami tapasztalatotok?Főleg, hogy a videóban az is elhangzik, hogy az F és B relék ára már a 800+ euro tartomány, tehát sima háztartásban erősen kérdéses lehet az ár/érték aránya. Ezért bár szívesen megnézném a gyakorlatban, most nem akarok ilyet vásárolni.
Ha van gondolatotok a témában, szívesen elolvasnám. -
vaakuum
addikt
Kicseréltem a boltban az AVK-t, de ezzel is úgy jártam ma, hogy egy idő után már csak néhány áramkörre oldott le automatikusan amikor bekapcsoltam/bedugtam valamit, a teszt gomb meg a végére megint nem működött.
Ennyire gyenge lenne a Schneider resi 9 sorozat 15 ezerért?
Egyébként elkezdtem a nullákat is kikeresni/címkézni, de nem meglepő módon a nullák nincsenek párban a fázisokkal, össze vissza vannak keverve az érintett területek.
Meg összességében egy nullával kevesebb is van.Jelenleg erősen elszomorodtam, hogy beletört a bicskám.
-
vaakuum
addikt
A 13333-ban lévő képek a kiindulás 20 Amperes betáppal. A felújításkor jelezték a villanyszerelőnek, hogy szeretnének majd indukciós főzőlapot, annak is hagyjon kiállást. Fúrt-faragott, kábelezett a konyhában. Elvileg az elosztóhoz csak annyiban nyúlt, hogy felszórta bele a C16-okat.
Mikor jelezte, hogy készen van, a konyhát leburkolták, konyhabútort felszerelték, lakást kifestették, gépeket megvették, beköltöztek. Akarták ikeás emberrel beköttetni a lapot, az jelezte, hogy ezt nem köti be (érthető okokból).
Szóltak szakinak, aki kiment, megnézte, és mondta, hogy majd jön és intézi... két és fél hónappal ezelőtt. Ezután kértek meg, segítsek már, hogy legalább főzni tudjanak. Nyilván aknamező, amit jeleztem nekik.
Képen látszik, hogy az egész lakás C16-on volt. A konyhában (feltételezhetően !!!) kettő kört akart a költő, mindkettő 1.5 mm2-el (ez volt az eredeti képen balról a 4-ik dupla bekötés). Az egyik ilyen körre került volna fel sorban egymás után:
- Pultvilágítás lengőkábellel a menyezet alatt kiállva a felső szekrény mögött (úgy gondolom, ide jön az eredeti elosztó 4-es kmszből az egyik kábel), abból valahol a pultra le és balra el egy
- tripla konnektorhoz, innen
- elektromos sütő konnektorába a pult alá (innen hagyott egy lengőt a főzőlaphoz is, de annak a csonknak a konnektor alatt hagyott vége sem volt bekötve, mert nem fért el a kötés, egyébként 7.35 kW-os a főzőlap) innen föl
- az elszívó lengőkábelhez (elszívó alatt lehet megint valami kötődoboz tippre), innen
- vissza a pultra két konnektorhoz, ahonnan tovább
- a hűtő konnektorához. Mindez 1 db másfeles vezetéken felfűzve.Fentebb azért írtam, hogy feltételezhetően, mert van egy másik kör jobbra visszafelé a pulton, amiben nincs szufla, és az elopsztóban van egy olyan vezeték, ami hiába kap áramot, semmit nem csinál. Ezen a körön lenne:
- egy szimpla pultkonnektor (ennek is fentről jönne a táp, tehát itt is kellene lenni egy doboznak a szekrény mögött.)
- egy mosogatógép a pult alatt (ezt sem tudják használni)
- egy beépített mikro, amit szintén máshonnan kell most megtáplálni.A lakás többi részéhez elvileg nem nyúlt, az az 1996-os felújítás óta érintetlenül van.
Én kábelcsatornában főzőlaphoz odahúztam 3*6-ot, és kapott egy 20B kmszt, illetve igyekeztem kibogozni a szekrényt, és ezzel együtt FI relét is raktam fel. Illetve elkezdtem a kmsz-eket is csökkenteni a másfeles vezetékek miatt. Itt tartok most. Nyilván nem a legszebb, de még kell rajta dolgozni, elvileg a 32A-is majd intézik betápnak, az remélhetőleg könnyebben mozgatható lesz, mint ez a merev alu, ami rövid is, nincs is szépen bekötve, de most rendszeresen bontogatnom kell.
Sajnos a kötődobozok szinte hozzáférhetetlenek, meg kapcsoló-áthelyezés miatt lett olyan, amit megszüntetett a villanyász, kötött benne és hang alapján telibe begipszelte.A konyhába az egyik körön a sütőhöz, a másikon a mosogatógépnél lehet a pult alatt felállni és rácsatlakozni a meglévő körökre nagy rombolás nélkül, bár a konyhabútor hátlapja mindkét helyen kuka lesz (bár az szerencsére nem látszik). Viszont a kábelcsatornás megoldáshoz egy helyen kellett faláttörés, de a 3*6 mellett kell menni akkor majd a többi betáppal is a kábelcsatornában, emiatt azt nagyobbra kell fúrni.
Jelenleg itt tartok, próbálok rájönni, miért old le az AVK a régi hálózaton. A pult nem kérdéses, az úgy rossz, ahogy van, de legalább a többi maradna fenn stabilan. Két világítási kötőbozt tudtam kibontani a folyosón, szigszallagozott forasztott kötések voltak benne, átvagóztam őket. A többi mind beépített szekrény mögött van. Reméltem hogy csak bekötöm, felkapcsolom az AVK-t és minden rendbenlesz, de nincs ilyen szerencsém.
Viszont a főzőlap, ami önálló kör egy darab MT-vel, még annál is csattogtatni kell az AVK-t akkor is, ha semmi más nincs mellette felkapcsolva, mire úgy marad. Ott hova, merre szivároghat el áram, ami indítja az AVK-t? Egyik vége az elosztóban, a másik meg a lapban van (egyelőre a főzőlapkiállás és a gumikábel még nincs ott a végén, de így kötés is csak a minimális van rajta.)
(Most jutott eszembe: gondolom a 0 és PE-t is illene címkézni)
Minden ötletet szívesen fogadok.
-
vaakuum
addikt
válasz
TomMusic #13473 üzenetére
MEglepő lett az eredmény: A folyosói lámpa váltókapcsolón van, a szálak között mindenhol 300+ kOhm értéket mértem, illetve kívülről megkerülővel is próbáltam. A folyosói izzót (rosszul írtam korábban, mini csavart fénycső volt) beraktam a konyhai lámpába egy ledes izzó helyére, és a konyhai ledest meg a betekertem a folyosói lámpába ->AVK-t így nem veri le egyik sem. Nem értem.
Így a folyosói és a konyhai világítás kör is OK-nak tűnik, de nem tudom, ez így mennyire megbízható.
Az egyik szobában viszont van egy hiperszuper hosszabbító, számítógép, monitor stb. van beledugva. Na az a szobai kör is veri az AVK-t, amint bedugásra kerül. Lehet benne valami zavarszűrő vagy hasonló, ami okozhat ilyet? usb töltővel nem problémázik az aljzat, bár az nem is földelt.
az aljzatokat mindet megnéztem, színhelyesen vannak bekötve, bár a falban vhol még lehet kötődoboz.
-
-
vaakuum
addikt
Jól gondolom, hogy a csőből kipergett finom fekete anyag az korom lehet?
-
vaakuum
addikt
Frissen bekötött 1 fázisú főzőlap kismegszakítója leveri az AVK-t. Akár hányszor felkapcsolom a kmsz-t, leveri az avk-t. Ha felkapcsolva hagyom a kismegszakítót, akkor az AVK-t kapcsolgatva 2-3 alkalommal nem áll meg, majd egyszer csak felkapcsolva marad az avk is. Utána egy darabig lehet a kismegszakítót is kapcsolgatni normálisan. Láttatok már ilyet?
-
vaakuum
addikt
10x10 cm-es süllyesztett kötődobozhoz létezik olyan tető, amivel lengőkábellel is lehet beleállni? Nem találok semmi hasonlót. Vagy simán csak fúrni kell rá lyukakat? Beépített bútor mögött lesz, de lehet a gyári megoldást választanám, ha nem valami extrém.
-
vaakuum
addikt
Amperbővítésnek feltétele a felülvizsgálat?
-
vaakuum
addikt
válasz
PROTRON #13428 üzenetére
Igen, ez volt a kérdés célja.
Nézem a terhelhetőségi táblázatokat. A régi szabvány 12 Ampert engedett A csoportú szerelés esetén az 1-es rézre, és ehhez volt a javasolt biztosító 6 Amperes (ez az 1.45-ös szorzó alapján egy óráig kb 9 ampert is tud engedni a vezetéken.
Az új szabvány meg nem említi ezt a méretet, gondolom azért mert már nem is lehet vele szerelni. De ez régi szerelés, így nem tudom, mi vonatkozik rá.... Viszont a lakásban laknak, élnek, ezért lecserélném róluk a 16C-ket addig, amíg nem sikerül a teljes lakást megfelelően átkábeleztetni a tulajnak. Csak hogy véletlenül se terhelhessék túl. A 10 Amperes bizti enged neki 14.5 Ampert elvileg egy óráig, az gondolom már nem nyerő. -
vaakuum
addikt
Bp.-i terület. Panelban mekkora lehet a max. kérhető betáp, amiért még nem kell külön fizetni?
Illetve 1-es MCu-ra az újabb szabvány már nem ír értéket, de a régi vezetéket felteszem 6-B-vel még lehet biztosítani, ugye?
-
vaakuum
addikt
Hűtőszekrény önálló áramkörre történő bekötése az jelenleg szükséges? Rendszerint a nagygépek között emlegetik, de pl. amit most nézek adatlapot, azon a névleges összteljesítmény még 200 W sincs, és ez egy 180 literes hűtő +60 literes fagyasztó. Mehetne mellé 1-2 pultkonnektor turmixgépnek, robotgépnek meg kenyérpirítónak?
-
vaakuum
addikt
A [link] vezetékek méretezése tábla az a jelenleg aktuális?
-
vaakuum
addikt
Ez a terv. Kérdés: a túlfesz levezető aljába a PE az a fővezetéki sorkapocsból menjen, vagy elég, ha a bejövő zöldsárga azonnal megy a PE sínre, és a túlfeszlevezető PE is arra lesz kötve? Lehet kihagyhatnám a zöld fővezetékit...
-
vaakuum
addikt
Köszönöm az észrevételt. Jelenleg én vagyok az a szaki, akit az előző szaki után hívtak, hogy oldja meg. Egyéb módon ismernek, és tudják, hogy a legjobb tudásom szerint igyekszem megoldani, nem átverésre és tudatosan silány megoldásra hajtok rövid idő alatt. Elismerem, hogy kezdő vagyok, a rutinom minimális, ezért is jövök a kérdéseimmel, mert egy csomó mindenről nem volt szó a képzésen, vagy azt a valóságba átültetve nem láttuk, és inkább kétszer kérdezek, meg 4-szer mérek, mielőtt fúrok, vágok...
Én is elmondtam az észrevételeimet tegnap, mikor megnéztem az állapotot, ma szabad kezet kaptam. Elosztócsere mehet, AVK és T1+T2 mehet, de a félelmem jelenleg az, hogy a nyomvonallal lesz a legtöbb gond, mert nincs más mód csak a kábelcsatorna, és van olyan dugalj is, amiben nincs semmi szufla, holott a mókolás előtt működött.
Ha válaszoltok a gyakorlati kérdéseimre, megköszönöm, amúgy meg megértem, hogy aggódtok mit fogok csinálni, hiszen ez nem kis kihívás, de máshonnan meg nem várhatok segítséget. Max. azt mondhatom, hogy keressen mást, én nem csinálom, de akkor jövőre sem lesz gyakorlatom... -
vaakuum
addikt
Köszönöm az észrevételeket, rengeteget segít a bizonytalanságomban.
Sajnos a kábelcsatornát nem lehet megúszni, már benn laknak, burkolva és festve van. Majd próbálok olyat venni, amihez különféle sarokidomokat is lehet kapni, hogy normálisan nézzen ki.
Ha jól számolom, mire különszedem a dupla kötéseket, meg jön +1 főzőlapbizti, +2 slot fi relé és +2 slot a túlfesz, az összesen 15 slot. Annak akkor kell a 18-as doboz, vagy még nagyobb célszerű
szerelvényeket tuti át kell nézni, tegnap kettőt megbontottam, a sodrott vezetékek simán voltak becsavarozva, minimum érvégezni kell mindent is.
Ami viszont nekem továbbra is nagy kérdőjel (a lenti képeken a jobb alsó és jobb felső sarokban látszik a kötés), hogy az óra utáni nulla-védő közösítést a dobozba bejövő ponton meg kell-e hagyni?
Fi után nyilván már külön kell menniük, de szerintem az is zavaró, ha a fi előtt össze van kötve ugyan azon dobozban. -
vaakuum
addikt
A kezdők átka. Utánjavítani kell. Ford Fairlane után szabadon: nagy ívben kerülendő.
Mondjuk tanulni jó, de jönnöm kell ide a kérdéseimmel, mert nincs más, akit kérdezhetnék és meg kellene csinálni normálisan, ha már bíznak bennem.az állapot: 2 hónapja festett és burkolt lakás, az előző szerelő elérhetetlen vagy éppen nem ér rá, most éppen beteg.
1 fázis, 7 darab C16 kismegszakító, még két szabad hely van a kalapsínen. Így néz ki a doboz alatt:
felül van sínezve, első slotban egymásra nyomva az alu betáp és a rézsín. Gondolom ez nem igazán jó így.... alul meg a merev vezetékek duplán kötögetve.
Ezzel kapcsolatban két kérdésem lenne:
1) a duplákat lehet így kötni, vaaaagy attól, hogy tömör vezetékek, még dupla érvéghüvely kellene rájuk, és azt becsavarozni? Ahogy ma néztem, volt olyan, aminél csak az egyik szorult rendesen, a másikat simán kipiszkáltam enyhe húzással. (a felső sínezést tudnám cserélni alulra szigetelt villásra, de úgy látom fent szűken lesz hely a feketéknek. Valszeg emiatt lett ez a megoldás)
2) elvileg jön be a lakásba alu védő is. Alsó kép bal alsó sarok. Normális, hogy a jobb oldalon itt megint össze van kötve a nulla sínnel? Mondjuk az óránál nem hiszem, hogy lenne AVK, sajnos arra simán el is felejtettem ránézni, de ettől még érdekelne, mi a jó megoldés erre?
Ami miatt viszont igazából hívtak: Előző szerelő a főzőlapot a sütő konnektoraljzatról húzta át, az egész kör 3*1.5-ös MT.
Persze az ikeás főzőlapot beüzemelni próbáló szerelő erre nem volt hajlandó bekötni a főzőlapot. Szóval oda kellene varázsolnom 3*4 mm2-et. Az elosztótól kábelcsatornában kellene elindulni, de a konyhaszekrény már a helyén van, ott alatta lehetne a lábak mögött a fal tövében elmenni a földön, de ott már csak lengővel, mert hozzáférhetetlen, max lábak mögé lehet befűzögetni. A szekrény elején lábazat lesz, elvileg nem piszkálnak a szekrény alá. Kábelcstornában a három különálló mcu lenne a jobban elférős, de a szekrény alatt meg asszem fontos lenne az MT, de annak meg akkor mekkora kábelcsatorna kell? Lenne benne 6 könyök, az szűk keresztmetszet lesz.
MMFAL itt felteszem nem játszik...
Rutinból ezt mekkora kábelcsatornával szerelnétek? Vagy hogyan csinálnátok?
Minden észrevételt köszönök, mert valahogy okulhatok belőle, meg mert holnap meg kellene vennem a szereléshez az alkatrészeket.+1 kérdés: BP. Széll Kálmán tér környékén van valami javasolt villanyászbolt, ha valamire még szükség lenne? Sajnos nekem nincs kiforrott saját felszerelésem és mindenféle maradék darabok, amikhez nyúlhatok szükség esetén, csak néhány vagó, szigszallag meg alap kéziszerszámok állnak rendelkezésemre.
-
vaakuum
addikt
Főzőlapnál most mi az előírás? Kell külön AVK vagy valami speckó lekapcsoló cucc a főzőlap közelében?
Vagy elég a kismegszakítóból elhúzni egy kábelkivezetőig egyben mondjuk a 3*4mm2 mcu-t kábelcsatornában?
-
vaakuum
addikt
válasz
vaakuum #13308 üzenetére
rossz a lenti link, talán [ez lesz a helyes] figura.
-
vaakuum
addikt
válasz
Blackhole13 #13296 üzenetére
Feltételezem Fi relé nincs a hálózatnak azon részén, amire a tűzhely lett kötve. Mert ha nincs, akkor akár a fűtőszálnál is lehet valahol testzárlatos (fázis-védő), vagy a fűtőszál kapcsai között (fázis-nulla) égett össze valami. Naiv kérdés: a csatlakozó aljzat rendben van, ahová a lengőkábele be lett dugva?
-
vaakuum
addikt
válasz
csemberlen #13270 üzenetére
Az anyaguk jellemzően ónozott elektrolitréz, így az alumíniummal az ón érintkezik jellemzően. Gyakorlatilag a forrasztóónnak is ón az egyik anyaga, azzal is össze lehet kötni (forrasztani) az alut és a rezet.
-
vaakuum
addikt
Elsőre én azt tippelném, hogy igazából a tömszelencében a lengő végén kell csak megoldani a kábel illesztést, utána csatlakozáskor a helyére kerül minden, a menetes részre csavart rögzítőelem meg a helyén tartja... feltéve ha van valami fémes érintkező a háromszögletes cikkeken belül, de csak féloldalról látni bele.
-
vaakuum
addikt
-
vaakuum
addikt
Sziasztok! Segítsetek pls!
Ennek az egységnek [kép] a helyére keresnék valami ilyesmi dobozt.
Nem kell, hogy felvonulási szekrény legyen, sima kültéri doboz is jó lehet az viszont kellene, hogy legyen rajta két Ip védett csatlakozó aljzat, illetve két kismegszakító férjen el benne. A szűk keresztmetszetek a szélesség 13 cm és a mélység 14 cm , magasságra van fél méter, tehát egymás alatti csatlakozó elrendezés tűnne a megoldásnak. Jó lenne, ha nem nekem kellene összerakni a dobozt meg a két különálló kültéri aljzatot, mert a rögzítése elég nehézkes lenne. vagy csak nekem nincs gyakorlatom, hogy lássam a megoldást. -
vaakuum
addikt
Sajnos nem minden villanyszerelős videóból lehet [tanulni] hasznos dolgot
, de nagyon életszagúnak tűnik
-
vaakuum
addikt
válasz
313313 #13048 üzenetére
Itt nem az van, hogy egy szekrényben közösen nem lehet két tarifa mérője és az elosztóknak is külön kellene lenni (meg a kábelezést is külön csatornában kell megoldani az eltérő tarifák esetében)? Valamiért nekem ez jött le a korábbi beszélgetésekből. Tehát itt ha jól gondolom nem a belefér-e a kérdés, hanem hogy ez így csak egy szekrény, a B-nek másik kellene, meg a kismegszakítókat is külön kellene rakni (4 szekrény???
)
-
vaakuum
addikt
válasz
csemberlen #12513 üzenetére
Erről hol tudok részletesebben olvasni? Mivel nem ebben dolgozok, nincs saját megvett szabványom
, suliban meg ilyenekről szó sem volt.
-
vaakuum
addikt
Adott egy hűtőkonténer, ez a kültéri egységének az adatlapja. Ezen kívül van neki egy agya egy routerrel, simkártyával, hogy távoltról vezérelhető legyen. Valamint az ajtaja fölött van egy 20 wattos led, meg egy nem tudom mekkora teljesítményű csörlő. Ha nyáron, délben a 40 fokban minden is maxon megy, akkor sem kér 10 ampernél többet. Villásdugós csatlakozója van.
Egy [ilyen dobozba tervezem bekötni] , mert jelenleg egy beltéri hosszabbítóval használják, aminek a külső burkolatát lassan megeszi az UV.
Erre ugye egy 10 amperes B karakterisztikájú kismegszakító simán elég lehet? Vagy kellene rá a 13-as? -
vaakuum
addikt
válasz
csemberlen #12513 üzenetére
"Inkább keress valakit aki ért is hozzá, és együtt csináljátok meg."
Na ezzel még bajban vagyok. Mikor végeztem a villanyász képzéssel, az ismeretségi körömben egészen pontosan 17-en mondták, hogy van vállalkozó ismerősük, beajánlanak. A nehezítés az volt, hogy nekem a jelenlegi meló mellett csak a hétvége jó, mert azt meg nem akartam család mellett feladni addig, amíg nem látszik valami fény az alagút végén. Viszont arra is hajlandó lettem volna, hogy amíg tudok tőlük érdemben tanulni, akkor nem is kell semmi fizetés ... Pontosan 17 helyről kaptam vissza azt, hogy ja, hát hétvégén ők nem dolgoznak. Akikkel együtt végeztünk, közülük sem igazán lett senki villanyszerelő, az is zsákutca lett.
Félretettem az összes szabimat, és októberben elmentem két hétre egy társasház építésre, de gyakorlatilag két hétig védőcsövet gipszeltem, persze próbáltam figyelni a többi munkacsoportot is, amennyire volt rá időlehetőség, de ugye haladni is kellett, és jellemzően nem ugyan azokon az emeleteken tevékenykedtünk... A végén már húztam vezetéket is a védőcsőbe, amikor azzal kellett haladni. Következő januárban szintén összegyűjtött szabival, akkor egy másik céghez sikerült elmenni, ott meg symalen csövet szögeltem a betonpadlóra. Mondjuk ott láttam elektromos szögbelövőt , és használhattam is. De ahogy változott a helyszín ott is a végén gipszeltem, meg a tervről lehagyott utólagos védőcsövek helyét kellett a padlóba marni, meg csövezni. A munkavezető rákérdezett, hogy kerültem oda, milyen előéletem van, elmondtam, rámnézett, és csak ennyit kérdezett: komolyan három diplomával kevered itt nekem a gipszet? Megegyeztünk, hogy ez is munka, nekem meg nem esik nehezemre megcsinálni, ha ez a feladat éppen...Szóval hajlandó lennék tanulni, fektettem is bele időt és energiát, de azt, hogy pl. ezt a komplett felújítást én finanszírozzam meg azért, hogy hátha tanulok belőle, azt már nem tudom vállalni. Időt tudnék még rá fordítani hétvégente, meg esetleg egy-két napot szabiból hétközben, de pénzt már nem igazán akarok bizonytalanra, mert az előzmények alapján reménytelennek látszik, hogy gyakorlatot szerezzek. Csak úgy meg nemigen fogok találni senkit, mindenkinek van jobb dolga ennél.
Ezt meg a végén ha kiadják külsősnek, az úgyis hétközben csinálja meg, tehát ismét nem tanulok belőle semmit, a kör bezárult. Max. ha össze tudok rakatni oda is két hét szabadságot, ami meg bizonytalan. Elvileg ma is szabin lennék, de be kellett jönni.Na, jól kibeszéltem magam...
Apropó: hétvégente nem kell innen valakinek kisegítő villanyszerelő-gyakornok?szerk: ja, korábbi oktatómmal is beszéltem erről, a szülei elvileg arrafelé laknak. Képzés alatt sokat hallottuk, hogy később is kérdezhetünk tőle, segít, ha kell szerszámot is ad, stb. Említettem neki, hogy ha arra kanyarodna és ránézne... szóval azóta nem sikerült megoldani...
-
vaakuum
addikt
válasz
PROTRON #12512 üzenetére
A szabványosításhoz szóban már jeleztem az elnöknek, hogy kellene valaki, aki a rettenet szekrényt kibontja, én nem fogok plombát bontani. Emiatt a szerelőpanelt sem merem kiszedni a helyéről, mert nem tudom, mennyire feszül mögötte minden is, nehogy azzal sikerüljön valamit eltépni. Csak így sajnos azt sem látom, mi van mögötte. A szekrény egyébként előlről is gáz, (korábban dobtam fel fotót róla a 11412-ben) ráadásul szinte mindenre C16-ok vannak felrakva.
Helyileg egyébként Pest megye, Nagykáta"Persze egyébként a 16m távolság nem akkora nagy, lehet elég lenne csak a főépületnél matematikailag."
De ha csak a főépületnél lenne leütve egy (ráadásul az értéke is méginkább valószínűsíthető, hogy nem lesz elegendő), utána azt úgyis át kell kötni a másik házba (vagy ez nem előírás, hogy tovább kell vinni a védőföldelést is?), azt meg valszeg megintcsak be kellene ásni a földbe. Ezért gondoltam a lenti elrendezésre, költséghatékony, kiindulásnak elég nagy felületet adna, és mindkét házat megoldaná. Inkább attól tartottam, hogy azt írjátok egy földelésről csak egy ponton lehet felállni, (aminek ugye bonthatónak kell lennie a mérési lehetőség miatt), mert a két pontos felállásnál lehet nem tudja a mérést végző, hogy máshol is bontani kellene a mérés előtt...
Ezt az "1 kábelen nem mehet normál, és vezérelt fázis, pláne nem közös Nulla" részt hogyan értsem-> a vezérelt fázis miatt is ásni kell egy külön kábelt? Mi lesz akkor a 3*16-os (+ valami külső árnyékolás) éren? Csak két 16-os ér lesz belőle használva?
Közös Nulla alatt mit kell érteni? Amint megvan a földelés, a nulla csak nulla lenne onnantól. -
vaakuum
addikt
Adott az alábbi épületelrendezés, ahová földelést kellene kiépíteni. Az 1-es ház egy vályogház, de annak a falában van a villanyóra szekrény. A 2-es házzal egy 3*16-os alu földkábellel van összekötve, de mivel a 2-es házban van a bojler is, így oda jelenleg a fázis, kapcsolt fázis és a nulla megy. Meg van valami fonott aluminium sodrat is mellettük, ami a koaxkábel külső árnyékolására hajaz. Maximum azt lehet rákötni majd a földelésre.
Az alábbi védőföldelés kialakításra gondoltam, remélem nem ütközik semmilyen szabványba. A két végén lenne a csatlakozási lehetőség mindkét épületnek a földeléshez, ezáltal a két ház a földeléssel is össze lenne kötve.
A két ház mellett közvetlenül lenne leütve valamilyen 3 méteres földelőrúd, és utána végigásva ezek össze lennének kötve, illetve középen még plusz egy vagy kettő földelőrúd lenne leverve és rácsatlakoztatva. A talaj homokos-meszes, nem hiszem, hogy jó vezető lenne, ezért gondolok 4*3 méter földelőrúdra + az a 16 méter vízszintes rész.Nekem megvan a villanyszerelő szakma, csak nem abban dolgozok. Viszont nem is nagyon sikerült elszegődnöm senki mellé hétvégente melóra, hogy rutint is szerezhessek. Emiatt most öntanulóban és a segítségetekre számítva vágok bele.
Nyilván a mérőhely szabványosítás is szükséges lesz, ezt a következő közgyűlésen el fogom mondani, és ahhoz egyedül amúgy sem szívesen nyúlnék hozzá, itt viszont főleg az ásás lesz a legnagyobb meló.
Szóval a rajz:
A felhasználandó anyagokra és kötőelemekre valamint technikákra minden ötletet és jótanácsot szívesen fogadok. -
vaakuum
addikt
válasz
bluemirage #12498 üzenetére
Igen, köszönöm!
-
vaakuum
addikt
16-os és 25 ös kábelre szemes saru szereléshez milyen fogót ajánlanátok, ami hobbista, nem ipari szintű és mennyiségű szerelésekhez megfelelő?
-
vaakuum
addikt
Rutinos kollégákat zaklatnám egy rutintalan kérdéssel :
a képen egy 10-es érvéghüvely látható a tömör alu vezeték mellett. Ugye jól tippelem, hogy ez a 16-os keresztmetszet és semmiképpen nem 25-ös?
-
vaakuum
addikt
válasz
BB9000 #11569 üzenetére
Igazából a csőátmérő még nincs meg, a márka sem látszik kívülről (három különböző méretű és formájú fehér doboz) és még nem kezdtem el szétbontani egyiket sem. Mivel 20 évesek, benne van a pakliban, hogy már nincs is olyan márka amúgy sem.
Az érdekelne, van-e jelenleg preferált márka, típus ami a nagy légoszlopmagassággal történő működési paramétereknek megfelel és megbízható. Azon gondolkodom, hogy egy lépésben mindhármat lecserélem. A konyhai amúgy is gyengusznak tűnik. Valami meglepő okból mindhárom máshogy néz ki, még csak nem is egyforma dobozok. -
vaakuum
addikt
válasz
csemberlen #11566 üzenetére
Az egész ház így van felépítve, mind a 73 lakás tartalmaz ventiket az átadástól kezdve. Mindenkinek van saját felszálló strangja. tégla/beton újabb építésű társasházról beszélünk, szóval nem tilos, sőt szükséges a venti, gyári tartozéka a lakásoknak. Csak amik most benne vannak, azok pont 20 éve lettek használatba véve.
-
vaakuum
addikt
wc, fürdő és konyha ventiknek manapság milyen típust, márkát ajánlanátok, ha fölöttünk még van 6 emelet, amin mind fel kell tolni a levegőt a légcseréhez? Azt hiszem, a légoszlop magasság nehezítő tényező, olyat szeretnék, aminek a beszerelése után 20 évre megint le van tudva a téma.
-
vaakuum
addikt
válasz
PROTRON #11464 üzenetére
köszi!Két éve végeztem, és azóta sem a szakmában dolgozok, csak próbálom pótolni a képzési lukakat, meg követni az esetleges újdonságokat.
A szabványokat ti honnan nézitek? Nyilván vásárlós, és nekünk is azt mondták, aki ebben dolgozik, az forgassa bele a bevétele egy részét, de énmaradtam a régi melómban, így annyira nem létfontosságú a szabványvásárlás."AZ MSZ 447 előírása, hogy a védő földelő hálózat minden kapocs pontjának szabadon hozzáférhetőnek kell lennie a felhasználó által, hogy bármikor felülvizsgálhassa, ellenőrizhesse."
Akkor ez azt is jelenti, hogy a földelőrúd végét is úgy kell dobozolni, hogy a hozzá kapcsolt összekötő csatlakozási pontja is hozzáférhető legyen, ha az nem gyárilag hegesztett és felvezetett a főelosztóba? (gondolok itt a toldható földelőszondára, meg vannak azok, amikre rá van hegesztve 1-1.5 éter összekötő) -
-
vaakuum
addikt
Megnyugodtam. A a 221-es típusnál tömör alura viszont továbbra is az az álláspont, hogy kell hüvely?
-
vaakuum
addikt
Apropó, ti hogyan szereltek? A 221-es wagoba a sodrott vezetékre szoktatok rakni érvéghüvelyt?
-
vaakuum
addikt
Én ma ezen szörnyülködtem:
Azt nem volt időm még kideríteni, milyen áramkörre van/volt berakva, de a teszt gombra semmit nem csinál. Apropó, ennek azért van két kapcsolója, mert mindkét kört külön szakítja? Eddig csak egy kapcsolóssal találkoztam egyfázisúban.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- iRacing.com - a legélethűbb -online- autós szimulátor bajnokság
- Győr és környéke adok-veszek-beszélgetek
- AMD Navi Radeon™ RX 6xxx sorozat
- Milyen NAS-t vegyek?
- A lapkakészlet és az akku különbözteti meg a Motorola Edge 60 és Edge 60 Pro-t
- Raspberry Pi
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Xbox tulajok OFF topicja
- Formula-1
- BestBuy topik
- További aktív témák...
- Game Pass Ultimate előfizetés azonnal, élettartam garanciával, problémamentesen! Immáron 8 éve!
- Telefon felvásárlás!! Samsung Galaxy A12/Samsung Galaxy A22/Samsung Galaxy A32/Samsung Galaxy A52
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 5800X 32/64GB RAM RX 7700 XT 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- Csere-Beszámítás! Asus Tuf FX 505G Gamer laptop. I7 8750H / GTX 1050Ti / 16GB DDR4 / 512GB SSD
- Részletfizetés elérhető -noblechairs ICON Series Real Leather Gaming Chair - Midnight Blue/Graphite
Állásajánlatok
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest