Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-15 16:19:12

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, kérlek, olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10901) snooze válasza karl_fischer (#10898) üzenetére


snooze
veterán

vasárnap is dolgoznak??
milyen csomagod van?appban milyenek a csatornák minösége?

[ Szerkesztve ]

GO Gunners!!!

(#10902) karl_fischer válasza snooze (#10901) üzenetére


karl_fischer
aktív tag

Nagykőrösről jött a szerelő, vasárnap. Medium HD TV, 2790. Az app-ban nagyon jó a minőség.

(#10903) kerxy


kerxy
senior tag

Sziasztok!

Egy olyan helyen lakunk, ahol egylőre nincs kábeles net/tv szolgáltatás. A netet egyelőre routerben elhelyzetett korlátlan SIM kártyával oldjuk meg, viszont antennás tv-t nem szeretnénk, így jött képbe a UPC Direct.

Eddig nem ismertem ezt a szolgáltatást, de a Samsung tv-nken van rá alkalmazás, és megtetszett, hogy simán net alapon tudnánk adást nézni. Mik ezzel a tapasztalatok, általában minőségben jó, folyamatos az adás?
Köszi előre is :R

(#10904) #81556480 válasza kerxy (#10903) üzenetére


#81556480
törölt tag

De ehhez kell a parabolás szett, előfizetés. Ahhoz eus határozat vagy mi miatt készült az app, ami jó jó, de még nagyon kezdetleges és nem minden csatorna van benne.

Minőségben teljesen olan mint a sima SD adás én azt hiszem HD adás nicns is benne ( vagy két hete nem használtam) És folyamatosan készítik, időnként változik.

(#10905) kerxy válasza #81556480 (#10904) üzenetére


kerxy
senior tag

Ez nekem nem volt egyértelmű, biztosan kell hozzá?

A https://www.upcdirect.hu/muholdas-tv/online-tv/ oldalon ezt írják, ebből gondoltam, hogy megúszhatnánk a cuccot:
"Kiváló választás, ha nincs parabolaantennád, és kihagynád a szerelés velejáróit!"

(#10906) #81556480 válasza kerxy (#10905) üzenetére


#81556480
törölt tag

na ezt még nem láttam, de eszerint neked van igazad. Bár én csak az online tv-ért nem adnék pénzt, annyira nem jó

(#10907) 19ati93 válasza #81556480 (#10904) üzenetére


19ati93
senior tag

Pár HD-s adás van, de nem sok csatorna.. Az is mind 720p-s max.

25 fps (online stream) vs 50 fps (parabola, beltéri) idegesítőbb mint a felbontása az adásoknak. Főleg sportoknál.

(#10908) draco31


draco31
veterán

Hello!

Ismerős lecserélte a képcsöves tv-jét egy laposra.
Ám de a HUMAX UD-FOX HD jó szokásához híven nem tudja megoldani ezt a dolgot. Vagyis nincs kép, csak amikor bekapcsol a beltéri, akkor jön a logó, és annyi.
Lehet valahogy így resetelni, hogy jöjjön a kezdő beállítás, vagy mi a megoldás ilyenkor?

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#10909) snooze


snooze
veterán

valami hiba van az upc direktbe belépéssel?nálatok jó?

GO Gunners!!!

(#10910) humigabi válasza snooze (#10909) üzenetére


humigabi
aktív tag

A direkt now-ra gondolsz?

Én oda simán beléptem.

[ Szerkesztve ]

humigabi

(#10911) humigabi válasza castiels (#10889) üzenetére


humigabi
aktív tag

Én a 17 év alatt nem találkoztam dupla hónap számlázással!

humigabi

(#10912) snooze válasza humigabi (#10910) üzenetére


snooze
veterán

köszi már megjavult..

az upc direkt app a chromecastot is támogatja,igy nem kell a tv-re app ha van cc..

[ Szerkesztve ]

GO Gunners!!!

(#10913) garga01 válasza draco31 (#10908) üzenetére


garga01
senior tag

Próbálja másik HDMI portban és esetleg másik kábellel. HDCP másolásvédelmi gond szokta ezt okozni. Pont nemrég olvastam hasonlót, 122777.es hsz-től olvass bele: [link]

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#10914) draco31 válasza garga01 (#10913) üzenetére


draco31
veterán

Ezt az okozza, hogy buta a doboz. Digi legalább úgy programoztatta, hogy megy mindkét kimenet rajta, így ilyen tv váltás esetén nincs gond. De ezekkel csak a gond van.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#10915) tkomlosi


tkomlosi
aktív tag

Sziasztok!

A jövőben leszek upc direct előfizető, mivel ahova költözünk nincs kábeles lehetőség.
Azt szeretném kérdezni, hogy itt arra van lehetőség (mint T-kabelnel), hogy bármelyik boxon visszanezheto legyen a felvett adás vagy csak azon lehet, amelyiken a felvétel el lett indítva?

Köszönöm!

(#10916) humigabi válasza tkomlosi (#10915) üzenetére


humigabi
aktív tag

Ha jól emlékszem, csak azon, amin felvetted.
De azért várd meg, amíg olyan fórumtárs ír, aki használ is ilyet, mert nekem nem ilyen egyik dobozom sem.

humigabi

(#10917) snooze válasza tkomlosi (#10915) üzenetére


snooze
veterán

upc direct elöfizetés mellé van mobilos és tv-s applikácio,azon vissza lehet nézni a müsorokat 7napig,nem is kell felvenni..

link

[ Szerkesztve ]

GO Gunners!!!

(#10918) karl_fischer válasza snooze (#10917) üzenetére


karl_fischer
aktív tag

Sajnos nem minden csatorna. De azért jó dolog ez.

(#10919) rosszcsont88 válasza tkomlosi (#10915) üzenetére


rosszcsont88
tag

saját médiabox DVB S2 multistream +usb HDD
tv is tud felvételt késziteni ,irdeto2 CA +kártya, conax is lesz az párositva [link]
PC skystar hd2 tv tuner kártya DVB S2
[link]

(#10920) karl_fischer válasza tkomlosi (#10915) üzenetére


karl_fischer
aktív tag

Szia. Nálam régebben Telekom IPTV volt, optikán. Ott a három beltéri halózatba volt kötve, bármelyikről lehetett felvételt kezdeményezni és azt visszanézni, pedig csak az egyikben volt HDD. Itt a műholdas UPC Directnél két beltéri van, nincsenek hálózatba kötve, felvenni külső HDD-re vagy pendrive-ra lehet. Természetesen csak azon lehet visszanézni, ahol fel lett véve a műsor.

(#10921) kicsi kecske


kicsi kecske
tag

Sziasztok!

Az a gyors kérdésem lenne, hogy a UPC Direct az DVB-S vagy S2be sugároz? A TV-m CI+ foglalatos, de csak DBV-S-et tud az S2et még nem (Pana Viera ST60).
Szeretném a box nélküli megoldást, hogy ne kelljen + távirányító, meg TV+box bekapcsolgatás stb..

“Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

(#10922) garga01 válasza kicsi kecske (#10921) üzenetére


garga01
senior tag

Nagy része DVB-S, pár darab DVB-S2 frekvencia van, itt meg tudod nézni melyikek. Collapse all freq.. gombbal össze tudod csukni és megnézni melyik adók vannak S2-ben. De gyakorlatilag nem olyan sok, én ezért nem vennék/kérnék külön boxot.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#10923) kicsi kecske válasza garga01 (#10922) üzenetére


kicsi kecske
tag

hát ha jól látom a retekklub pont S2es HD, amit a feleségem főként nézne :)

“Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

(#10924) lszlogal


lszlogal
senior tag

Sziasztok!

A UPC Directnél még lehet kérni DVR-os boxot, vagy kivonták a forgalomból?

(#10925) garga01 válasza kicsi kecske (#10923) üzenetére


garga01
senior tag

Mondd neki, hogy az RTL HD-ban plusz egy távirányító, annyit nem ér meg :D És még emel az áramszámlán is a box, igaz minimálisan.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#10926) TraceR


TraceR
tag

Sziasztok,

valaki próbálta már a Direct Now applikációt LG TV-n? Ezen keresztül a HD adás milyen minőségű és felbontású? Valaki itt fentebb el van ájulva tőle, más azt írja talán 720p. Van valakinek konkrét tapasztalata?

(#10927) snooze válasza TraceR (#10926) üzenetére


snooze
veterán

ez jo kérdés,mert nem nagyon irja ki a tv appba a felbontást..amugy nem rossz a kép..

GO Gunners!!!

(#10928) TraceR válasza snooze (#10927) üzenetére


TraceR
tag

Na, közben elő is fizettem rá (14 napig ettől is el lehet állni amúgy mint minden netes vásárlástól) és maga az app nem annyira rossz (LG TV-n), de a képminőség az nem olyan HD azért mint kábelen lenne... ez inkább 720p mint 1080p. Beszéltem ügyfélszolgálattal telón ott azt mondták _akár_ 1080p is lehet :)

(#10929) snooze válasza TraceR (#10928) üzenetére


snooze
veterán

telefon appbol cc-n keresztül a tv-re sem rossz..

GO Gunners!!!

(#10930) humigabi válasza TraceR (#10928) üzenetére


humigabi
aktív tag

Csatlakozva az előttem szólóhoz, egészen jó a minőség, de a felbontásra vonatkozó adatot kiszedni a tv-ből az appon keresztül nem megy. :N

humigabi

(#10931) humigabi válasza snooze (#10929) üzenetére


humigabi
aktív tag

HD ready 32"-os Lg tv-n telóról még az SD adások is meglepően jó minőségűek. :K

humigabi

(#10932) Gaben92 válasza TraceR (#10928) üzenetére


Gaben92
őstag

Tedd fel a Kodi addont amit összedobtam Direct Now-hoz. Az kiírja.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#10933) snooze válasza humigabi (#10931) üzenetére


snooze
veterán

ott igen..de 50coloson azért na..

Gaben92:az mi lenne pontosan?

[ Szerkesztve ]

GO Gunners!!!

(#10934) Gaben92 válasza snooze (#10933) üzenetére


Gaben92
őstag

Kodihoz egy kiegészítő. Felrakod, bejelentkezel a Direct Now accountoddal és a Kodi Live TV részén lehet nézni mindent ami elérhető online. Videótár is megy.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#10935) lszlogal válasza Gaben92 (#10932) üzenetére


lszlogal
senior tag

linket tudsz küldeni?

(#10936) Gaben92 válasza lszlogal (#10935) üzenetére


Gaben92
őstag

[link]

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#10937) TraceR válasza humigabi (#10930) üzenetére


TraceR
tag

Böngészőből nézve (livetv.upcdirect.hu) lehet választani minőséget és ott írja a felbontást, sávszélességet is és a legjobb (a HD-nak nevezett csatornáknál) 1280x720p és 3.9mbit, de pl az RTL Klub csak 1024x576p és 2.4mbit. Szóval kamuznak telefonban, nincs 1080p-s csatorna az app-ban...

(#10938) humigabi válasza TraceR (#10937) üzenetére


humigabi
aktív tag

Köszönöm az infót, jó tudni mi mennyi! :R

humigabi

(#10939) rosszcsont88 válasza kicsi kecske (#10921) üzenetére


rosszcsont88
tag

mind2 DVB S és DVB S2 frekrencia van
tuner/antenna kimenet fogja ,milyen frekrenciát tud megtalálni ...
saját mediabox kell használnod . 20000-150000FT márkától függ [link]

DVB - Digitális videó műsorszórás
DVB S - mühold mpeg2 720x576p25
DVB S2 mühold HD mpeg4 1080p25,, HEVC 4K 2160p25,50,60 !

DVB C - kábel tv mpeg4
DVB T - földi digitális mpeg4/HD1080p25,
DVB T2 földi digitális hevc 4K 2160p25,50,60 !

[ Szerkesztve ]

(#10940) autolab


autolab
csendes tag

Sziasztok,
Új Upc direct előfizetésem van 2db CI modullal, a sikertelen (önálló) beüzemelés után vmikor a smartkártya infónál látható előfizetői státuszom eltűnt, ezt azután vettem észre mikor a sokadik nekifutás után sem aktiválódott a szolgáltatás. Nem látható egyik kártyánál sem amelyek két tv készülékbe voltak külön külön behelyezve, ennek okát tudja valaki? Az FTA persze megy, minden más kódolva, upc egy percet sem ment még. Szolgáltatónál és az egyik forgalmazónál is lefutottam pár kört, de a központi frissítés (üzemelő tv készülékkel) majd saját online kártya frissítés után sem változott semmi....

(#10941) karl_fischer válasza autolab (#10940) üzenetére


karl_fischer
aktív tag

Én is kártyát szerettem volna, de a szerelő nem ajánlotta. Így lett beltéri.

(#10942) humigabi válasza autolab (#10940) üzenetére


humigabi
aktív tag

Szia!

Ügyfélszolgálatnál jelezted, hogy eltűntél mint előfizető? CI modulok biztosan jók?

humigabi

(#10943) autolab válasza humigabi (#10942) üzenetére


autolab
csendes tag

Igen, annyit tettek, hogy frissítettek a központban. Modulok, kártyák adatait látom. Hitelesítés is rendben ment, mivel 2 kártyám is van ezért volt lehetőségem 2x annyit próbálkozni, az eredmény ugyanaz mindenben, nem aktiválódik, más téren rendben lenne. Kézi hangolással, aktív hálózat kereséssel, csatornák megvannak stb. stb. elvben mennie kellene de már mindenben kételkedem. Persze lehet rosszul csinálok vmit de a kártya előfizetői adatokra nem hinném, hogy bármi hatással lehetnék mindkét kártyára a tv mellől . Gyanús, hogy szerelőt kell hívnom amit nem akartam a járvány miatt és beltérim is lesz amit szintén nem akartam.... :(

(#10944) kulu22 válasza autolab (#10943) üzenetére


kulu22
aktív tag

Vidd be a legközelebbi területi viszonteladóhoz. Nálam is ez volt, aztán kiderült, hogy resetelni kellett a kártyát egy másik fajta készülékben majd újraaktiválni. Ezért hiába küldözgette az ügyfélszolgálat a frissítést (és csináltatta velem meg 10x a csatornakeresést meg a többi marhaságot), meg persze hiába nyomogattam én is.
És csak akkor hozd el, ha ott már működik.

[ Szerkesztve ]

(#10945) humigabi válasza kulu22 (#10944) üzenetére


humigabi
aktív tag

Jó "móka" lehetett.
Három éve igényeltem egy beltérit, de olyan Philips-et, amihez nem volt párosítva a kártya (hiába voltam akkor 14 éve előfizető, csak kártyát nem adtak). Rendeltem egy CI modult, kártya bele, be a modul a TV-be és gond nélkül működik azóta is.

Nem tudom, mi lehet autolab kártyáival, de lehet neked lesz igazad és reset után menni fognak.

humigabi

(#10946) NyalokAA válasza autolab (#10943) üzenetére


NyalokAA
aktív tag

Írjál már egy kártyaszámot privátba megnézem neked mivan vele

(#10947) kulu22 válasza humigabi (#10945) üzenetére


kulu22
aktív tag

A boltban nagyon segítőkészek voltak. Amúgy nem új kártya volt hanem egy régit kellett cserélni, és a cseredarab nem akart működni.

(#10948) gregory91 válasza autolab (#10940) üzenetére


gregory91
senior tag

Esetleg egy gyári visszaállítást,újrahangolást javasolnék(megnézném azt is nem-e poros esetleg a modul foglalata) illetve,kivenni visszatenni a kártyát a modulba.Aztán egy UPC-s csatornára kapcsolni aztán várni a "messiást".

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#10949) autolab


autolab
csendes tag

Köszönöm a segítséget, tanácsot mindenkinek, másik forgalmazónál még teszek egy próbát de a upc-re bízom aztán. A tv 2 és 3 évesek, a gyári visszaállítás és a hangolási gombokat, modulokat "elkoptattam már" a hosszas próbálkozások alatt. Majd közzéteszem mi lett a megoldás... :))

(#10950) Biqci


Biqci
aktív tag

Sziasztok!
Végre megvan a Direct Now a tv-mre. Feltelepítettem az appot, működik, csak egy gond van. Maga a kezelői felület, a főoldal, a műsor újság stb. kitölti a teljes képernyőt, de maga a műsor csak 4:3 arányú, így nem annyira nagy élmény a tv-zés. Már néztem mindent, de nem találtam rá megoldást. Van valami ötletetek?

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.