Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Ujonc AMD-s VGA problemaja (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Uncool Ben


Uncool Ben
tag

Hali.

Utoljara talan a 386-os procim volt AMD, de most megvaltam a BF6+C566@850-emtol, es beruhaztam egy KT266A lapba (Epox), es egy XP1600+-ba.

Most vegeztem a W2K+SP2+DX8.1a telepitessel, a rendszer jol mukodik es stabil, viszont a 3D baromi lassu (GeForce2-m van, 21.83-as driverrel). Ahol eddig 72fps volt, ott most 14 korul ingadozik, nem ertem miert. Felraktam a legujabb VIA AGP drivert, de semmi nem valtozott. Mi lehet a baj?

(#2) Barton válasza Uncool Ben (#1) üzenetére


Barton
senior tag

Turbo módban megy a VIA driver ?
4x AGP engedélyezve van ?
DX8-at mi előtt és mi után raktad fel ?

(#3) Uncool Ben válasza Barton (#2) üzenetére


Uncool Ben
tag

Hat, a VIA driver turbo modjarol nem tudok mit mondani. Telepitesnel csak install/uninstall opcio van, a device manager-ben pedig nem lehet allitani semmit. 4.10-es amugy, ez volt a legfrissebb a VIA site-on. Magat az egesz 4-in-1 csomagot nem raktam fel.

4X, AGP engedelyezve van, BIOS-ban mindenhol optimal ertekeket toltottem be (van meg egy ket szamomra ismeretlen ujdonsag benne :) DX8-at SP2 utan raktam fel, minden mas elott.

Hmm, DirectX-el lesz a gaz, felraktam gyorsan a Q3-at, es OpenGL modban minden tokeletes...

(#4) Péter


Péter
csendes tag

A hibát te magad mondted el.Az egész VIA 4in1-t fel kell tenni,külömben minden lassú lesz.

(#5) Parci válasza Uncool Ben (#3) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

4.10???????
4.35-öst keress! De legalábbis 4.3x-et...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#6) guest


guest
veterán

Na, figyelj! Első a Windows (szerintem még mindig a 98se a legproblémamentesebb). Utána a Via 4in1 4.3x, turbo mód (a Viaarenában 4.35 a legújabb). Aztán jöhet a DirectX (7, 7a, 8, 8a, 8.1 mindegy). Utoljára a VGA driver, vagy valami Detonator (csodálkoztam: ez az utolsó 23.11-es tényleg rátesz úgy 500 pontot 3DMark 2001-ben)! Guest

prohardver vendég

(#7) authenticDViD


authenticDViD
tag

Kicsit mellékvágány, de azért VGA. Szóval Parci, az volna a kérdésem, tapasztalataid szerint _3D_-ben, vagyis ha videokártyához nyúl a rendszer, melyik _stabilabb_, a SiS, vagy a VIA?

<b>Ez itt a reklám helye.</b>

(#8) Uncool Ben válasza Parci (#5) üzenetére


Uncool Ben
tag

Persze, hogy 4.10, mert VGA driver-bol ez a legujabb. Mielott belekerulne a legujabb 4-in-1 csomagba, az ujabb komponensek kulon is letolthetok. A 4-in-1 csomagbol valoban a 4.35 legujabb, de a benne levo VGA drivernel a 4.10-es VGA driver meg ujabb, ok? :)

Amugy meg nem tudom miert kene felrakni az egesz csomagot, az IDE busmaster, vagy az audio drivertol nem fog rendbejonni a DirectX teljesitmeny. Mindenesetre akademikus most mar a dolog, ujrahuztam a DirectX-et meg egyszer, ami meg mindig nem segitett, de 2-3 boot utan egyszercsak automagikusan minden rendbejott :)

(#9) FollowTheORI


FollowTheORI
nagyúr

Azért nem mindegy mert a chipset nem csak AGP meg IDE -ből áll... Hanem van megszakitásvezérlő/DMA vezérlő és még lehetne sorolni...

Először felrakod 4-in-1 4.35 -öt...
aztán AGP 4.10 -et...
végül a 3014 -es IDE drivert...

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#10) TQM válasza Uncool Ben (#8) üzenetére


TQM
csendes tag

Hali!

Én hasonló konfiggal rendelkezem (1600+, EPoX 8KHA+). Az oprendszer ME volt előtte + cerka és egy egészen más alaplap. Így a winyón az előző konfig beállításait tartalmazta. Fáztam, hogy újra installni kell majd az egész rendszert, de nem így történt.
Lehet, hogy nem volt a legjobb megoldás, de per pillanat hasít, mint szélvész. Természetesen az új alaplap install CD-jén lévő 4in1 csomag teljes egészében telepítésre került (Jobb a békesség).
Szóval egyenlőre müxik a dolog.

Üdv,

Lupulin

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Ujonc AMD-s VGA problemaja (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.