- laskr99: Újrakezdem a processzor és videókártya szilícium magok fotózását
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- sziku69: Szólánc.
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- VoidXs: Tényleg minden játék optimalizálatlan?
- Steven: Sokat utazó kávéfüggők ide!
- f(x)=exp(x): A laposföld elmebaj: Vissza a jövőbe!
- droidic: Így beszélhetsz élő emberrel EA supportban
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
-
LOGOUT
Ubuntu Linux Összefoglaló
Hivatalos Ubuntu dokumentáció
Amennyiben kérdésed lenne, kérünk, add meg a szükséges adatokat a hiba minél pontosabb leírása mellett:
-számítógép típusa, hardverek pontos megnevezése (különösképp videókártya, vagy hálózati egységek)
-a használt rendszer pontos neve, verziója, a grafikus felület
-mikor és hogyan jelentkezett hiba, mi váltotta ki (program telepítés, frissítés, ...)
-eddigi próbálkozások a megoldásra (ha voltak ilyenek)
A hardverinformációkat legegyszerűbben úgy gyűjtheted össze, ha megnyitod a Terminál nevű programot a menüben. Ide írd be a következő parancsokat (mindkettő után nyomj Enter-t):
lspci
lsusb
Új hozzászólás Aktív témák
-
inf3rno
nagyúr
válasz
gyulank #40344 üzenetére
Nekem a Linux Mint egesz korrekten ment egy regi HDD-s gepen. Elotte Windows 10 volt, az allandoan akadt, mert folyamatosan irt a lemezre. Levelezo nem volt benne csak Firefox. Legtobbszor nekem bongeszes kozben szokott elfogyni a hely, ha sok ablak nyitva van. Gondolom ha beallitom, hogy restore previous session, akkor a lemezre menti, es az megeszi a helyet, ha tobbezer tab nyitva van, mint nalam altalaban. Mondjuk a munkaszervezes gond ezzel kapcsolatban. Sokszor elkezdek irodalmazni egy temaban, ami tobbszaz lap megnyitasat jelenti, aztan hetekig tart feldolgozni oket, addig meg nyitva vannak a hatterben. Arra meg ragyulik mas tema is, ami akkor eppen erdekel, aztan van, hogy elsikkad az egesz, vagy nagyon sokat vissza kell lapoznom, hogy visszerjek ugyanahhoz a temahoz. Mar regota kuzdok ezzel. Most a legjobb megoldas, ha egy ilyen sessiont-t kiirok egy konyvjelzo mappaba, aztan kesobb meg onnan folytatom, ahonnan abbahagytam, de meg ez is viszonylag gagyi, mert minden bezarasnal ujra kell menteni es torolni a regit, hogy a valtozasokat is kovesse. Nem igazan talatam meg erre jo megoldast. Valszeg irok majd egy bongeszo plugint, ami automatikusan koveti a munkamenetet, es kimenti az eppen nyitott lapokat egy szerverre. Azt hiszem talan mar van ilyen, ez igeretesnek tunik: [link]
-
válasz
gyulank #40344 üzenetére
Nekem kb. 6 éve van egy Kingston 128-as SSD-m, azóta arról megy a masina. Mondjuk a swap nem azon van. Kb.100GB van tele rajta, abból kb. 15 az OS, 5-6 a levelezés, meg az ilyen thumbnail, stb., amit a Rawtherapee meg a Dolphin odagenerál, meg az a pár cucc, amit a /home-ban tartok, a többit egy virtuális WIn10 foglalja (ami csak azért van ott, hogy legyen helyben is).
Amúgy nem csak a /home használható adattárolásra, én csináltam egy /store mount point-ot, ott vannak az adataim, be van könyvjelzőzve a filekezelőben.
Új hozzászólás Aktív témák
A topik célja: Segítségnyújtás az Ubuntut és variánsait használók és az ezekkel még csak ismerkedők számára
Kérdés előtt olvasd el a topik összefoglalóját!
Haladó Linuxos kérdések topikja.
Linux felhasználók OFF topikja
Shell script kérdésekkel látogassatok el a topikjába
- Vélemény Ubuntu 20.04 LTS
- Bemutató Linux a mindennapokban
- Bemutató Ubuntu 16.04 LTS kezdőknek, gyakorlatiasan, objektíven
- Hír Megjelent az Ubuntu 16.04 LTS
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Léghűtés topik
- Milyen processzort vegyek?
- Bittorrent topik
- AliExpress tapasztalatok
- laskr99: Újrakezdem a processzor és videókártya szilícium magok fotózását
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 7***(X) "Zen 4" (AM5)
- Motorola Moto G56 - bátyja árnyékában
- Nyaralás topik
- További aktív témák...
- Adobe Előfizetések - Adobe Creative Cloud All Apps - 12 Hónap - NYÁRI AKCIÓ!
- Sea of Thieves Premium Edition és Egyéb Játékkulcsok.
- Eladó steam/ubisoft/EA/stb. kulcsok Bank/Revolut/Wise (EUR, USD, crypto OK)
- Windows, Office licencek kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól - Automata kézbesítés utalással is!
- Microsoft licencek KIVÉTELES ÁRON AZONNAL - UTALÁSSAL IS AUTOMATIKUS KÉZBESÍTÉS - Windows és Office
- Samsung Galaxy S23 Ultra , 8/256 GB , Kártyafüggetlen
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 10600KF 16/32/64GB RAM RX 6600 8GB GAMER PC termékbeszámítással
- FÉL ÁR ALATT! Lian Li UNI FAN SL120 RGB 1db-os és 3db-os ventilátor szett garanciával
- LG 25GR75FG - E-Sport Monitor - FHD 360Hz 1ms - NVIDIA Reflex + G-sync - AMD FreeSync - HDR 400
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad T15 G1 - i5-10GEN I 16GB I 256GB SSD I 15,6" FHD Touch I Cam I W11 I Gari!
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest