Hirdetés

2024. június 28., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)

Hozzászólások

(#8801) Uniden


Uniden
csendes tag

Köszönöm a válaszokat, akkor kiprobálom cdről aztán ha tetszik akkor felrakom:) de szerintem igyis ugyis az lesz belőle mert érdekel a téma és szeretném megtanulni :U köszi még 1x :)

(#8802) sh4d0w válasza harry (#8797) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog (1)

Hö... nekem a LiveCD-ről is ment azonnal pl. Compiz egy Thinkpaden.

https://www.coreinfinity.tech

(#8803) harry válasza sh4d0w (#8802) üzenetére


harry
veterán

Próbaképp ránéztem, de valószínűleg hiányzott az nVidia zárt meghajtó (7800gt). Aztán nem nagyon próbálkoztam vele, mivel úgyis felraktam.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#8804) nesa


nesa
veterán

Kerdesem lenne Kubuntu alatt hogy lehet mukodesre birni ezt a kartyat?

(#8805) Neil Watts válasza nesa (#8804) üzenetére


Neil Watts
veterán

(#8806) bizi990


bizi990
senior tag

Mount-al kapcsolatos kérdésre van vkinek ötlete?

(#8807) nesa válasza Neil Watts (#8805) üzenetére


nesa
veterán

Koszonom ehez ma mar faradt vagyok:(,mas hogy lehet ezt magyarra koszorulni?

(#8808) ngabor2 válasza nesa (#8807) üzenetére


ngabor2
nagyúr

ha jól látom, ez TI chipes, leánykori nevén acx 100/111. egyszer már szívtam vele, és feladtam. lehet hozzá drivert találni a neten, van, hogy le is fordul, sőt, az is előfordul, hogy működik.

ha nem működne, akkor xp-s driverrel ndiswrapper segítségével még mindig életre lehelhető.

(#8809) nesa válasza ngabor2 (#8808) üzenetére


nesa
veterán

Tyuha teljessen levagyok zsibadva ezt majd holnap+1x ertelmezem igazabol a betuk is osszefolynak mar (belement a mesz a szemembe azt nemlatok) ...azert koszonom,de hogytudom a z xp drivert kubuntura rakni?

(#8810) ngabor2 válasza nesa (#8809) üzenetére


ngabor2
nagyúr

ndiswrapper. egy kis utánaolvasást igényel, hogy miért azt a 2 parancsot kell kiadni... amennyiben szereted tudni, hogy mit is csinálsz.

(#8811) euchi


euchi
aktív tag

Lenne pár kérdésem valakihez, akinek van tapasztalata az Nvidia Linuxos driverével(konkrétan ezzel):
1. Tényleg támogatja a 9-es sorozatot? Pl. 9600GT-t?
2. Hogy kezeli a hűtőt? Ugye nem 100%-on pörgeti?
3. A driver telepítéséről azt olvastam, hogy elég bajos. (X-server nem futhat, a futási szintet át kell állítani stb.) Lehet telepíteni recovery módból? Nem okoz problémát az 1-es futási szint? A dokumentáció szerint a hármas kell neki a sikeres telepítéshez.

A laptopomon már használom egy ideje az ubuntut, és nagyon megszerettem. :) De csak akkor raknám föl az asztali gépemre, ha tudom, hogy nem kell majd vacakolnom a driverekkel. A Netgear wlan adapteremet már kipróbáltam, és ndiswrapper-rel simán ment, már csak a videókari kérdéses.

(#8812) nesa válasza ngabor2 (#8810) üzenetére


nesa
veterán

Sajnos ma sem lett jobb a szemem igy vajd holnapra marad.

(#8813) Neil Watts válasza nesa (#8812) üzenetére


Neil Watts
veterán

Mit csináltál a mésszel? :F

[ Szerkesztve ]

(#8814) Ziog


Ziog
aktív tag

Ubuntu Hardy-m van. Felraktam a Compiz-t is. Most újabban azt csinálja, hogyha a képeryő bal oldalára megyek, akkor elhalványítja a képernyőt, illetve balra nem is lehet az asztalok között ablakot átvinni. Valaki találkozott már ilyennel? Nézegettem a beállításokat, de erre vonatkozólag nem találtam beállítást, vagy lehet, hogy csak nem vettem észre.

Előre is köszi.

(#8815) Siriusb


Siriusb
veterán

Keresztkérdés: adott Ubuntu Hardy + Evolution 2.22.3.1. Az egyik postafióknál letöltéskor az első 2 üzenetet letölti, a harmadiknál kiakad: Error while Fetching Mail sok szám input/output error. Következő lekérdezésnél megint lejön kettő, harmadiknál behal.

Más postafiókkal/szolgáltatóval működik. Uez a postafiók Claws-zal tökéletesen megy. Már egy hete böngészem, de megoldást nem találtam. Szolgáltatónak nincs ötlete. Esetleg itt valakinek?

(#8816) autogiro


autogiro
csendes tag

üdv mindenkinek!

az lenne a gondolom, hogy miután telepítettem... engedélyeztem a videkártyát, feltette, de ujraindulás után fekete képernyőt kapok :( tud vki megoldást a dologra?

(#8817) autogiro


autogiro
csendes tag

egyébként windows-ban is hasonló gondom volt. De ott ha nvidia driver előtt feltettem agp drivert amit géphez kapott cd-n volt, akkor működött rendesen. 6600as kártyám van am. előre is köszönöm a segítséget :R

[ Szerkesztve ]

(#8818) Siriusb válasza autogiro (#8816) üzenetére


Siriusb
veterán

ctrl+alt+backspace meg fogja oldani

(#8819) autogiro válasza Siriusb (#8818) üzenetére


autogiro
csendes tag

Azzal is próbálkoztam miután engedélyeztem, de ugyonúgy fekete képernyőt hozta ki.

(#8820) tlac válasza euchi (#8811) üzenetére


tlac
nagyúr

(#8821) Siriusb válasza autogiro (#8819) üzenetére


Siriusb
veterán

egyszer-egyszer nálam is előfordul, hogy nincs kép, de az újraindítás megoldotta eddig.

(#8822) k810


k810
aktív tag

Sziasztok!

Meg tudjátok mondani, hogy mit kellene Synapticban felraknom, hogy a Youtube-os videókat nézni tudjam?

Köszi!

Huawei P30 Pro/Galaxy S23 Ultra

(#8823) Protezis


Protezis
őstag

Sziasztok!

Xfce-vel kapcsolatban lenne egy problemam, megpedig az, hogy ha az 5. asztalon futo evolutionben rakattintok egy linkre, akkor az 1. asztalon futo firefox atkerul az 5. asztalra. En ezt nem szeretnem, maradjon csak ott a helyen. ( Kituzni se szeretnem, nem akarom latni mindenhol ). Valaki tud segiteni?

https://hardverapro.hu/apro/unifi_u6-lr_u6-lite_uap-ac-pro_4xuf-rj45-10g_22_pa/hsz_1-50.html

(#8824) ragazzo válasza k810 (#8822) üzenetére


ragazzo
őstag

[link]

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#8825) autogiro válasza Siriusb (#8821) üzenetére


autogiro
csendes tag

aza baj hogy nálam nem egyszer-egyszer :( hanem miután kipipáltam a videókártyát, újraindítás után hiába indítgatom újra, már nem indul be, betölt de aztán jön a negy feketeség. Linux-hoz nincs vmi 'agp driver' ?

(#8826) RI/OS válasza k810 (#8822) üzenetére


RI/OS
őstag

Nyitsz egy terminált:
sudo apt-get install flashplugin-nonfree

És kb ennyi :)

(#8827) n0_gAboR válasza Protezis (#8823) üzenetére


n0_gAboR
őstag

Ez nem bug hanem feature - igy van megirva.
Viszont ha belegondolsz ez a logikus mukodes - ellenkezo esetben az user kattintana a linkre, es azt hinne hogy nem tortent semmi.

Viszont ahogy nezem ha shellbol hivod a firefoxot, akkor nem ugrik at az adott workspace-re. Sztem irj egy ilyen bash scriptet:

#!/bin/sh
firefox $1

Elmented 'link-opener.sh' neven, futtathatova teszed.

Ez elvileg megnyitja a parameterkent megadott linket a firefoxban. Pl.:

link-opener.sh http://www.prohardver.hu

Ezek utan ra kell venni az Evolutiont hogy ezzel a scriptel nyissa meg a linkeket. Nem tudom van e ilyen opcio, de ha nincs akkor atallithatod az alapertelmezett bongeszot is erre.

(ha a home konyvtaradban egy bin konyvtarba teszed a cuccost, akkor session ujrainditas utan benne lesz az eleresi utvonalban, tehat barhonnan elerheto lesz)

(#8828) n0_gAboR válasza Protezis (#8823) üzenetére


n0_gAboR
őstag

Most latom hogy XFCE, en GNOME alatt probaltam.

(#8829) n0_gAboR válasza euchi (#8811) üzenetére


n0_gAboR
őstag

Hardy altal szallitott driver nem fogja vinni (2D-ben valoszinuleg menni fog, max VESA modban), ujabb driver kell hozza.

Ehhez tenyleg ki kell loni az Xorg-ot, es konzolbol telepiteni: [Leírás]
Van meg egy EnvyNG nevu cucc is ami allitolag megcsinalja neked automatikusan - mivel nem volt ra szuksegem, nem probaltam.

(#8830) Neil Watts válasza n0_gAboR (#8828) üzenetére


Neil Watts
veterán

mind1, XFCE alatt is megy, hisz Gnome alap... :)

(#8831) Neil Watts válasza n0_gAboR (#8829) üzenetére


Neil Watts
veterán

EnvyNG-t neee... :( Nagyon x@*... :W :(((

(#8832) sh4d0w válasza autogiro (#8816) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog (1)

Valószínűleg túl nagy a felbontás, ami meg akar jelenni. Terminálban:

sudo dpkg-reconfigure xserver-xorg

https://www.coreinfinity.tech

(#8833) autogiro válasza sh4d0w (#8832) üzenetére


autogiro
csendes tag

az miért van ha beírok vmit terminálba.. jelszót kér, de nemlehet írni semmit :S

(#8834) Vladi válasza autogiro (#8833) üzenetére


Vladi
nagyúr

Lehet írni, csak nem köti az orrodra, hogy mit is írsz éppen. :P
Azaz nem látszik a jelszó amit írsz éppen, de azért írod.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#8835) Nkboy válasza autogiro (#8833) üzenetére


Nkboy
senior tag

Írni lehet, csak nem látsz semmit, csillagocskák :D és egyebek.
Ettől függetlenül, ha jó a jelszó akkor elfogadja.

Szerk.: Vladi 19 másodperccel megelőzött :C :R

[ Szerkesztve ]

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#8836) Vladi válasza Nkboy (#8835) üzenetére


Vladi
nagyúr

:DD :C :R

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#8837) euchi válasza n0_gAboR (#8829) üzenetére


euchi
aktív tag

Köszi az infót. :R

(#8838) rtom


rtom
senior tag

Az FF3-ban a Beállítás -> Alkalmazások fülön hogyan lehet hozzáadni akármit? Itt kéne szerepeljen, hogy milyen fájltípust mivel nyit meg, de nem menti el vagy mi. Én meg már unom minden videóhoz kézzel megmutogatni a vlc helyét... :((

(#8839) harry válasza rtom (#8838) üzenetére


harry
veterán

Edit - Preferences - Applications és az Actionnál kéne beállítani elvileg. Gondolom minden videó típushoz be kéne állítani (mármint azokhoz, amik téged érintenek). Nálam megy így...

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#8840) nesa válasza Neil Watts (#8813) üzenetére


nesa
veterán

Nem igazi meszrol van szo hanem mesz-gisz alapu Glettrol de a lenyegen nem valtoztat,a plafont gletteltem.

(#8841) Protezis válasza n0_gAboR (#8827) üzenetére


Protezis
őstag

Eddig gnome-ot hasznaltam, nekem nem vitte at. Valo igaz, hogy megjelent a villogo firefox ablaka a panelen, azonban miutan rakattintottam, atvaltott az 1. workspace-re.

Az otletet koszonom, lehet a masik oldalrol kell megkozeliteni a problemat, es az evolutionben kellene kutakodnom.

https://hardverapro.hu/apro/unifi_u6-lr_u6-lite_uap-ac-pro_4xuf-rj45-10g_22_pa/hsz_1-50.html

(#8842) Neil Watts válasza nesa (#8840) üzenetére


Neil Watts
veterán

:W
Már jobb a szemed? :U

(#8843) Lenry


Lenry
félisten

mi lehet a baja a Linuxnak, ha mindig megáll amikor valamilyen rendszergazdai feladatot kellene végrehajtania
pl ha elindítom a frissítéskezelőt, ott ugye kéri a jelszavamat, de nem kéri, egyszerűen csak forog a homokóra, és tovább semmi
ha bármilyen parancsot sudoval adok ki, jó idő, mire eljut odáig, hogy megkérdezze a jelszavamat, és megint sok idő, mire elkezdi ezután végrehajtani a parancsot :F

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#8844) harry


harry
veterán

Jelenleg két gondom lenne:
Bejelentkezésnél néha rosszul tölti be az asztalt, nincs háttérkép vagy ikonok, vagy akár a felső panelon is más sorrendben vannak az ikonok, majd egy ki-be jelentkezés után rendben van.

Másik, komolyabb gond ismerős gépénél, hogy ha egy usb eszközt (pl telefon) használok, majd kikapcsolt állapotban lehúzom, akkor sokszor csak egy fekete képernyő fogad ahonnan restart, és 10 percnyi ellenőrzés következik... Vagy akár fordítva, bootolásnál kötök rá valamit, azt sem szereti. Úgy emlékszem nálam nem voltak ilyen gondok. Ez mitől lehet, mi lehet a gond az usb-vel?

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#8845) nesa válasza Neil Watts (#8842) üzenetére


nesa
veterán

Nem :(

(#8846) Neil Watts válasza nesa (#8845) üzenetére


Neil Watts
veterán

orvoshoz nem mész :F :DDD :(

[ Szerkesztve ]

(#8847) autogiro válasza sh4d0w (#8832) üzenetére


autogiro
csendes tag

és mit tudok tenni ha már csak fekete képernyő jön be? Oprendszer választó képernyőnél is beírhatom ezt vhogy?

(#8848) sh4d0w válasza autogiro (#8847) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog (1)

Nah, MOD.

Szal, elindítod a Linuxot, bejön a fekete képernyő. Nyomsz egy Ctrl+Alt+F1-et, belépsz és ott írod be. Ha végigcsinálod, elméletileg működnie kell utána a grafikus felületnek.

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#8849) autogiro válasza sh4d0w (#8848) üzenetére


autogiro
csendes tag

de fekete képernyőnél már nem reagál a ctlr+alt+f1-re se :(

csökkentet grafikus módot hogy tudom előcsalni?

[ Szerkesztve ]

(#8850) sh4d0w válasza autogiro (#8849) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog (1)

Elméletileg az indításkor GRUB menüben van recovery mode, ott.

https://www.coreinfinity.tech

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.