Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6651) PedroPascal válasza joecontra (#6650) üzenetére


PedroPascal
senior tag

Próbáltam.
Csak úgy jó ahogy írtam.
Hiába állítottam be viszont azt h az elsődleges megjelenítő a monitor legyen.
Ha megy mind a kettő akkor ha kiíratom h melyik eszköz hányas akkor a monitor a 2. a tv az első. Win7-nél win gomb+p csak kivetítő a monitor, csak számítógép a tv emiatt.
Viszont ezzel nem volt eddig gondom.
Nem tudom h ez lehet e az oka az egésznek?
A másik amire gondolok h a monitor DVI kábele nem Dual-Link-es de tudtommal a Dual-Link annyit tesz h full hd-nál is tud nagyobb felbontást míg a Sigle csak full hd-ig képes rá.
Valami ötleted, esetleg másoknak?

ASUS ROG Scar 17 G733PZ (AMD Ryzen 9 7945HX, NVIDIA GeForce RTX 4080) / SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless, Aerox 5 Wireless / Synology DS923+ / Samsung Galaxy S23 256GB, Galaxy Watch6 Classic 47mm LTE, Galaxy Buds2 Pro /

(#6652) PedroPascal


PedroPascal
senior tag

Szerintem Dual-Link kábel kell majd.
Mivel ha elszíneződött a kép akkor ha kihúzom a monitor kábelt, visszadugom utána jó lesz, vagy csak kikapcsolom a monitort utána vissza.
Tehát csak meg kell szakítani monitor jelét és utána jó lesz.
Ha nem a Dual-Link kábel a megoldás jelezze valaki.
Nem szeretnék potyára 3k-t kiadni egy kábelért :D

ASUS ROG Scar 17 G733PZ (AMD Ryzen 9 7945HX, NVIDIA GeForce RTX 4080) / SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless, Aerox 5 Wireless / Synology DS923+ / Samsung Galaxy S23 256GB, Galaxy Watch6 Classic 47mm LTE, Galaxy Buds2 Pro /

(#6653) joecontra válasza PedroPascal (#6652) üzenetére


joecontra
addikt

Ha veszel egy Dual-Link kábelt, azzal rosszat nem teszel magaddal semmiképp.

Üdv,
J

(#6654) gyvince


gyvince
senior tag

sziasztok adott egy olyan problémám hogy vagy egy Asus X50SL laptopom amiben HD3470 videó kártya van és van rajta egy D-sub és egy DVI kimenet az a gondom hogy ha össze kötöm a laptopom a Samsung C8700-es tvel akkor nincs hang csak kép...

olvastam olyat is hogy valami Ati Audiót kell feltelepíteni és akkor visz át hangot de olyat is olvastam hogy csak képet visz hangot nem de máskép nem tudok hangot vinni a tv-re....csak ha d-subal kötöm össze akkor jack jackel van hang.....:)

Apple Iphone 12 Pro Max + Apple Watch Series 4 44mm, Hp Omen laptop

(#6655) joecontra válasza gyvince (#6654) üzenetére


joecontra
addikt

Szia!

Alapértelmezésben a DVI csatolófelület nem továbbít hangot. Vannak kártyák, amelyek ott is adnak ki hangot.
Meg kéne nézned a kártya leírását.

csak ha d-subal kötöm össze akkor jack jackel van hang.....

Ez jó megoldás lehet.

Üdv,
J

(#6656) kutga


kutga
nagyúr

Sziasztok!

Egy Orion LCD PI 32B típusú TV-re szeretném kötni a régi PC-mhez vásárolt Genius SP-HF 1255A típusú hangfalamat. Így néz ki a hangfal hátulja:

A TV hátulján a csatolók így néznek ki, az M jelű audio kimenetet szeretném használni.

Így a TV-t és a hangfalat egy ilyen RCA audio kábellel kötném össze:

A kérdésem, működni fog-e így a dolog, vagy más megoldás kell? :R

Let the Zone take me if I am.

(#6657) joecontra válasza kutga (#6656) üzenetére


joecontra
addikt

Szia!

Fog működni, ha az "I" jelű csatikra kötöd.
A hangszórónak 2 rca bemenete van, tehát az rca kimenetre kell kötni ami jelen estben az "I".

Üdv,
J

(#6658) kutga válasza joecontra (#6657) üzenetére


kutga
nagyúr

A használati az M-re írja az audio kimenetet, az I a komponens audio bemenet.

De mindegy is, max átdugom a másikba ha nem működik az egyikben.

Let the Zone take me if I am.

(#6659) joecontra válasza kutga (#6658) üzenetére


joecontra
addikt

Ez esetben más a felállás. Ha az "M" az audio kimenet akkor azt kell a hangfal bemenetére kötni természetesen és úgy működnie is kell.

Üdv,
J

(#6660) kutga válasza joecontra (#6659) üzenetére


kutga
nagyúr

Na hazaérve összedugtam a dolgokat, a korábban linkelt kábellel nem volt hang egyáltalán, úgyhogy a gyári kábellel kötöttem rá a fejhallgató kimenetre (aminek egyik vége jack a másik RCA), így már van hang, csak elég halknak érzem. Majdnem teljesen fel kell tekernem a hangerőt hogy élvezhető legyen egy blueray rip film, mondjuk tény hogy azok alatt jobban szólnak a mélyek mint a gyáriak.

Mit lenne érdemes csinálni? Venni egy erősítőt?

Mondjuk csak házimozira fogjuk használni a két plusz hangfalat, heti egyszer mondjuk, lehet nem éri meg a beruházást, de ha olcsóért lenne valami, esetleg megnézném.

Let the Zone take me if I am.

(#6661) degu


degu
senior tag

Nem foglalkoztam eddig a kerdessel,ugy hogy teljesen tajekozatlan vagyok az ugyben.
Van egy asztali Athlon X2-es PC,es van egy Samu-CRT moncsi. A szgep vidikarija Nvidia 9800GT 2 analog csatival,es egy USB-s /?/ csatival.
A TV-n van sima analog,2 eres video csatlakozo,es egy jack-dugos...valamilyen csati.
Ki tudom -e rakni a PC-kepet a TV-re,es ha igen,akkor milyen madzag kell hozza? :F

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#6662) joecontra válasza degu (#6661) üzenetére


joecontra
addikt

Szia!

Készítenél képet a kártya kimeneteiről ill. a TV bemeneteiről?
Úgy könnyebben tudnék segíteni.

Üdv,
J

(#6663) degu válasza joecontra (#6662) üzenetére


degu
senior tag

Szia!
Kosz,hogy akarsz segiteni,de nincs a mobilomon kamera,de digifenykepezom sincs!
Keritek egyet,es elkuldom priviben a kepeket,amint tudom! :R
Udv

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#6664) joecontra válasza degu (#6663) üzenetére


joecontra
addikt

Szia!

Rendben. :)

Üdv,
J

(#6665) degu válasza joecontra (#6664) üzenetére


degu
senior tag

Szereztem egy kameras Nokiat,meg is csinaltam a kepeket,de ehhez a hulladekhoz nem adtak adatkabelt!
Most azt probalok szerezni! /Hogy nehogyma olyan egyszeru legyen az elet... :W /

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#6666) kutga válasza kutga (#6660) üzenetére


kutga
nagyúr

#6660? :))

Let the Zone take me if I am.

(#6667) Norb€€€


Norb€€€
aktív tag

Sziasztok!

Írok ide is,hátha itt biztosabb választ kapok :)
Van egy Samsung P2450H monitorom,és egy ilyen UPC-s dekóderre/box-ra/miatoszra szeretném rákötni.
És ezen a HUMAX cuccon csak scart meg rca kimenet van,a monitoron meg vga,hdmi,dvi.
Másik fórumban már linkelték,hogy egy ilyen kábellel működhet a dolog.
Csak nem merem megrendelni,mert sehol nem találtam valami biztos leírást az ilyenekről.
És azért 2000Ft is pénz,feleslegesen nem akarom megvenni:S

De ha működne is,a kép az hogy nézne ki a monitoron? Teljes képernyőre kinyújtaná? Vagy 4:3-ba összetolná? Vagy csak a monitor közepén egy kis képbe jelenne meg ?

Ebben nem vagyok biztos,valamit hozzá tudnátok szólni?:S Köszi

(#6668) Norb€€€ válasza Norb€€€ (#6667) üzenetére


Norb€€€
aktív tag

Na,megvettem MM-ben,kipróbáltam.
Nem működik,úgyhogy ha valaki hasonló helyzetben lenne,vegyen helyette ilyen RCA-VGA konvertert.
Parasztvakítás,csak tudnám hogy akkor minek árulnak ilyet:/ Vagy lehet hogy projektorhoz jó?

(#6669) old-dog válasza Norb€€€ (#6668) üzenetére


old-dog
aktív tag

Itt van néhány jótanács másoknak Én inkább a HDMI-SCART konvertert vagy átalakítót vettem volna a jobb minőség miatt.

(#6670) Ancsi0909


Ancsi0909
csendes tag

Sziasztok!

Elromlott a régi videóm, és egy ismerősömtől kaptam egy másikat (Toshiba), leírás nélkül. Viszonylag össze tudtam hozni a 3 szerkezetet, de nem tudok fölvenni a dekóder csatornáiról.
Tehát, egy Waltham TV-m van, amin külön forrásként van a "TV", "Digitális TV", (beépített) "DVD", "külső forrás" (ezen láthatók a dekóder csatornái) és "HDMI".
A sima digitális TV-n jön a szokásos pár csatorna, a dekóderen pedig 100 német csatorna. A videót scart-csatlakozóval hozzákapcsoltam a TV-hez, egy másikkal a dekóderhez (tehát a videó van középen, ott van a 2 scart).
A videón le tudok játszani kazettát, és az "A1" csatornán látom a digitális TV pár programját, illetve ha a videó távirányítón megnyomom a "TV/videó" gombot, akkor látom rajta a dekódert a 100 német csatornával.
De ha rányomok a felvétel gombra, csakis a digitális tv-ről vesz fel, nem a dekóderről. Akármilyen módon próbáltam máshogy összecsatlakoztatni vagy bármit megnyomni, a dekóder csatornáiról nem hajlandó felvenni. (Az ismerősömet nem érdemes megkérdezni, neki nem volt dekódere, nem tudja).
A korábbi videómmal működött a felvétel, ha a dekódert bekapcsolva hagytam (persze csak arról az egy csatornáról, amin állt, de az nem zavar), de az elromlott, és nem értem, hogy ezzel az újjal (ami elvileg még modernebb is, showView-val, stb) miért nem sikerül.
Van valakinek ötlete, hogy tudnám látni a dekóder csatornáit a videón a Tv/videó gomb megnyomása nélkül, hogy onnan tudjak felvenni? Mit kéne csinálnom?
Várom válaszaitokat, remélem valaki tud segíteni.
Köszi, Anikó

"Dreams are my reality" - Richard Sanderson

(#6671) old-dog válasza Ancsi0909 (#6670) üzenetére


old-dog
aktív tag

Próbáld meg az ábra szerint összekötni a készülékeket. Természetesen a kültéri antenna a kábelcsatornát is jelképezi.

[ Szerkesztve ]

(#6672) Ancsi0909 válasza old-dog (#6671) üzenetére


Ancsi0909
csendes tag

Köszönöm a választ. Sajnos így még kevésbé megy. A rajz alapján kötöttem össze, látom is a dekóder csatornáit, de így ha elindítok egy kazettát, azt nem mutatja. A videó számlál, de a kép nem változik, marad a TV-adás. :-(
Fogalmam sincs, mit csinálok rosszul... :-(

Anikó

"Dreams are my reality" - Richard Sanderson

(#6673) old-dog válasza Ancsi0909 (#6672) üzenetére


old-dog
aktív tag

Van a video magnó menüjében AV1 AV2 AV3 jelátkapcsolási lehetőség.Próbáld azzal. Sajnos más tippem nincs.

(#6674) Ancsi0909 válasza old-dog (#6673) üzenetére


Ancsi0909
csendes tag

Igen, van AV1 AV2 és egy TV/Video gomb de a play lenyomása után csak számlál és semmit nem változik a kép, csak a TV-t mutatja, a kazettán felvett anyag egyáltalán be sem ugrik. :( Akkor játszotta le a kazettát, mikor a videót kötöttem a TV és dekóder közé középre és nem a dekódert, de úgy meg ugye nem látja a csatornákat. Furcsa.

"Dreams are my reality" - Richard Sanderson

(#6675) joecontra válasza Ancsi0909 (#6674) üzenetére


joecontra
addikt

Szia!

Esetleg egy SCART elosztóval próbálkozhatsz, de akkor egyszerre csak az egyik jelforrás lehet bekapcsolva.

Üdv,
J

(#6676) kutga


kutga
nagyúr

Sziasztok!

A szüleim TV-jét szeretném a laptopommal összekötni, hogy a laptopról a TV képernyőjén nézzük a filmeket.

A TV-n van RCA és S-Video bemenet, sztereó audio kábelem van, a videóhoz keresek megoldást.

Létezik olyan kábel vagy átalakító ami a laptop VGA kimenetéről kapcsolódik a TV S-Video bemenetére? Esetleg mellette van audio kábel is. Remélem érthetően fogalmaztam.

Let the Zone take me if I am.

(#6677) joecontra válasza kutga (#6676) üzenetére


joecontra
addikt

Szia!

Egy PC-TV konverter lenne ideális neked. 4-5 k ebay-en. [link]

A boxokat nézd csak, a vezetékek kamuk.

Üdv,
J

(#6678) kutga válasza joecontra (#6677) üzenetére


kutga
nagyúr

Mondjuk egy ilyen? Ehhez kábeleket is adnak.

[link]

Let the Zone take me if I am.

(#6679) joecontra válasza kutga (#6678) üzenetére


joecontra
addikt

Igen ilyenre gondoltam.

Üdv,
J

(#6680) Ancsi0909 válasza joecontra (#6675) üzenetére


Ancsi0909
csendes tag

Hello,

Azon nem múlik, vennék egyet, ha azzal minden jó lesz, de hova kellene? Hisz a videóban is 2 és a dekóderben is 2 scart-hely van, csak a TV-ben nincs, de ha a TV-ből osztanám el a 2-t, gondolom akkor se tudnék felvenni a dekóderrel fogható csatornákról, hiszen akkor vagy az egyik vagy a másik készülék. Vagy hova javaslod a scart-elosztót?

"Dreams are my reality" - Richard Sanderson

(#6681) joecontra válasza Ancsi0909 (#6680) üzenetére


joecontra
addikt

Ha jól értem az lenne a cél, hogy a videómagnóval felvenni a dekóder adását és a digitális TV adást is kazettára és alkalomadtán azt visszajátszani.

Akkor a digitális TV és a dekóder jelét közösíteni kéne a videómagnó bemenete felé. Ekkor az egyiknek szabad csak aktívnak lennie.

Üdv,
J

(#6682) kutyamester


kutyamester
csendes tag

Hali nekem is hasonló problémám lenne.
Laptopomat szeretném összekötni 3 RCA bemenetű katódcsöves TV-vel. Viszont találtam egy olyan kábelt ami HDMI ből csinál 3 RCA-t és egy VGA-t. A problémám ott kezdődik, hogy mikor a laptopba a HDMI-t bekötöttem, majd a tv-be a 3 rca-t az égegyadta világon semmi nem történt. Ha a vga kimenetet toltam be egy monitorba akkor sem jelzett semmit sem a monitor, sem a laptop hogy csatlakoztatva lenne a monitor.
Hogy tudom kényszeríteni a videókártyát ( Nvidia geforce 310 m ) hogy mindenféle képp küldjön jelet a hdmi-n keresztül? amúgy hallatszódik a tv hangszóróján ha ki és behúzom a hdmi-ből a kábelt....
köszönök minden választ :)

(#6683) joecontra válasza kutyamester (#6682) üzenetére


joecontra
addikt

Azzal a kábellel jól átb@asztak téged.
HDMI-ből rca és VGA, aktív elektronika nélkül. LOL.

Vidd vissza, hátha még visszaadják a pénzedet.

Üdv,
J

(#6684) w1lly


w1lly
csendes tag

hello kérdés

van ez a kábel : http://webshop.garmix.hu/product_info.php?cPath=25_50&products_id=294

és van egy hdmi- kimenetes laptop hd5470-el azt analog képcsöves tv-re kilehet kötni?
ezzel a kábelel valahogy ? ezen a kábelen elvileg van fehér,sárga,piros, kék ,zöld ...
tehát sima sárga fehér piros (rca)-s tvre kellene megoldás ha van bár nem jutt semmi eszembe!

(#6685) joecontra válasza w1lly (#6684) üzenetére


joecontra
addikt

tv-re kilehet kötni?
ezzel a kábelel valahogy ?

Ezzel sehogy.
A HDMI digitális jel TMDS kódolással, a komponens pedig sima analóg. Nem látom a kábelben az elektronikát, ami elvégezné az átalakítást.
Az ilyen kábelek ruhaszárító kötélnek jók legfeljebb és a vicc kategóriába tartoznak.

tehát sima sárga fehér piros (rca)-s tvre kellene
Ha a kábel el is végezné a konverziót, a komponens videojelet nem tudnád a TV-dre alkalmazni, ugyanis piros, fehér, sárga rca közül a piros és a fehér azok hangbemenetek.
A sárga pedig a kompozit videójel, amit szintén nem lehet egyszerű vezetékezéssel a komponensből előállítani.

Üdv,
J

(#6686) #54715584


#54715584
törölt tag

Sziasztok,

Hátha tudnátok segíteni, a következő a problémám és a helyzet: 8600GT - Philips plazma DVI-HDMI kábellel
A natív felbontás 1280*768@60Hz
Ezen a beállításon nagyon sötét a kép és elvesznek a részletek. Ha felbontást váltok, akkor a 24-30 fps lejátszás, de még a 60Hz-es is jó képet ad, mondhatni majdnem tökéleteset, de a nem megfelelő felbontás miatt látszik egy kis képromlás. :)
Nagyon sok mindent próbáltam már, de kíváncsi vagyok, hátha van vmi ötletetek, hogy lehetne megoldani, hogy a HD minőséget tényleg rendes valójában élvezzem mind színek, mind fényerő, mind felbontás területén.

(#6687) old-dog válasza #54715584 (#6686) üzenetére


old-dog
aktív tag

Esetleg video kártya driver frissítése?

(#6688) #54715584 válasza old-dog (#6687) üzenetére


#54715584
törölt tag

Legfrissebb van fent.
Már eljutottam az RGB-YCbCr konverzióig is, nagyon sok mindent próbáltam, de még nem tudtam rájönni, hogy milyen beállításokat kellene használnom, hogy ugyanúgy lássam a plazmán a képet, mint a monitoron.
Nvidia support nem tudott segíteni, de ők még addig sem jutottak el, ameddig én :)

[ Szerkesztve ]

(#6689) joecontra válasza #54715584 (#6688) üzenetére


joecontra
addikt

Amit mondasz, nekem úgy tűnik hogy PowerStrip-ben kellene után állítgatni és akkor jó lehet.

Üdv,
J

[ Szerkesztve ]

(#6690) #54715584 válasza joecontra (#6689) üzenetére


#54715584
törölt tag

Ez monitorhoz van, nem?

(#6691) joecontra válasza #54715584 (#6690) üzenetére


joecontra
addikt

Jó az mindenhez. A kimeneti értékeket lehet vele állítgatni, az mindegy mi van a kimeneten.

Üdv,
J

(#6692) #54715584 válasza joecontra (#6691) üzenetére


#54715584
törölt tag

Vagyis ha beállítom úgy, hogy jó legyen a TV-n, akkor nem lesz jó a monitoron? :)

(#6693) joecontra válasza #54715584 (#6692) üzenetére


joecontra
addikt

Ha jól értem két külön kimenetről hajtod a monitort és a TV-t.
A TV-t kiszolgáló kimenetet a monitorétól függetlenül tudod konfigurálni.

Üdv,
J

(#6694) #54715584 válasza joecontra (#6693) üzenetére


#54715584
törölt tag

Igen, a videokártyán 2 DVI kimenet van.
Kicsit belezavarodtam ebbe a Powerstipbe... :)

(#6695) Irvkhf


Irvkhf
aktív tag

Helló !

Melyikkel jobb össze kötni hdmi kábellel vagy nincs különbség a dvi kábellel sem mert a tv van hdmi kettő is de a videó kártyán nincs de ha a dvit át alakítom hdmivé akkor már hdmi kábellel is össze tudom kötni. Amúgy a tvn lévő hdmit akarom át alakítani dvivé és úgy akarom össze kötni a tvt a géppel. A hangot meg rcan vagy audio in en keresztül akarom át vinni. A hang is ugyanúgy fog szólni mint ahogy a kép is át megy gondolom. Vagy valaki tud valami jobb megoldást ?

(#6696) joecontra válasza #54715584 (#6694) üzenetére


joecontra
addikt

Esetleg a polaritást meg a nyilakat kezdd el állítgatni.

Irvkhf
A HDMI és a DVI interfészen ugyanazok a digitális videojelek mennek így nincs különbség a kettő között.

Üdv,
J

[ Szerkesztve ]

(#6697) Irvkhf válasza joecontra (#6696) üzenetére


Irvkhf
aktív tag

Hang nem megy a dvin át jól tudom ? Ha olyan a videó kártya akkor hdmin hang is át megy. Dvin úgy tudom nem lehet hangot át vinni vagy van valami módja amin a hangot is át lehet vinni dvin ?

[ Szerkesztve ]

(#6698) joecontra válasza Irvkhf (#6697) üzenetére


joecontra
addikt

DVI-on csak speciális esetekben megy át hang, HDMI-n viszont mindig, amennyiben a vidkari össze van kötve a hangkarival a gépen belül.
Ha van HDMI csati a vidkaridon akkor legyen HDMI-HDMI kábel.

Üdv,
J

(#6699) Irvkhf válasza joecontra (#6698) üzenetére


Irvkhf
aktív tag

Nincs hdmi rajta. Dvin milyen esetben megy át hang ? Ha majd egy másik gépben lesz hdmi csatlakozó a videó kártyán és alkalmazni akarom a hang átvitelt is akkor hogy kell össze kötni a videó kártyát a hangkártyával hogy a hang is át menjen a hdmin ?

(#6700) joecontra válasza Irvkhf (#6699) üzenetére


joecontra
addikt

Dvin milyen esetben megy át hang ?
Olyan esetben, ha az adott kártya úgy van behuzalozva. Én ilyet még nem láttam.

hogy kell össze kötni a videó kártyát a hangkártyával hogy a hang is át menjen a hdmin ?
A vidkari SPDIF tüskéit kell a hangkártya SPDIF tüskéivel összekötni.

Üdv,
J

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.