Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6901) joecontra válasza ocsi19 (#6900) üzenetére


joecontra
addikt

Szia!

Ha rendelkezésedre áll a nevezett laptop, akkor TV nélkül is meg tudod nézni, hogy mit bír el a videólejátszás területén.
Viszont ha van VGA-VGA összekötő kábeled, akkor rákötheted a TV-re a laptopot és tesztelgetheted úgy is.

Üdv,
J

[ Szerkesztve ]

(#6902) ocsi19 válasza joecontra (#6901) üzenetére


ocsi19
senior tag

sajnos még nincs kéznél a gép, ezért kérdezgetek... :)
ha nem tudja, nem veszem meg.

(#6903) joecontra válasza ocsi19 (#6902) üzenetére


joecontra
addikt

Ja, értem. Így látatlanba én se tudhatom sajnos.

Üdv,
J

(#6904) v!ct0y


v!ct0y
veterán

Hali!
Van egy LCD tv-m ezt szeretném összekötni a pc vel egy sima vga kábellal. Egyszer már sikerült de most nem boldogulok. Hd 6870 es kártya, dvi csatira van rakva a kábel.

(#6905) joecontra válasza v!ct0y (#6904) üzenetére


joecontra
addikt

Hali!

Tehát DVI-VGA átalakítóval és VGA kábellel kötötted a TV-t a kártyára.
Egész pontosan mivel próbálkoztál eddig?
Driver látja a TV-t?
TV PC módban van?

Üdv,
J

(#6906) v!ct0y válasza joecontra (#6905) üzenetére


v!ct0y
veterán

Driver csak egy kijelzőt lát. A tv-t azt hiszem nem is lehet pc módba állítani. Csak rámegyek a rgb bemenetre.

[ Szerkesztve ]

(#6907) joecontra válasza v!ct0y (#6906) üzenetére


joecontra
addikt

Amikor össze vannak kötve, akkor próbálkoztál az "Észlelés"-sel?

Üdv,
J

(#6908) v!ct0y válasza joecontra (#6907) üzenetére


v!ct0y
veterán

Az is megvolt és ugyanúgy 1 et lát.

(#6909) joecontra válasza v!ct0y (#6908) üzenetére


joecontra
addikt

Csak rámegyek a rgb bemenetre.
Ott ahol ez van, ott milyen egyéb lehetőségek vannak?
EDID információ küldése vagy hasonló nincs valahol a TV menüjében?

Az is lehet, hogy a DVI-VGA adapter nem korrektül van bekötve. Ha tudod, megnézheted egy másikkal.

Egy fake monitor itt is megoldás lehet, ha nagyon nem megy a dolog.

Üdv,
J

[ Szerkesztve ]

(#6910) v!ct0y válasza joecontra (#6909) üzenetére


v!ct0y
veterán

Most be tudtam állítani, hogy az rgb-n pc legyen. Ahol ez van ott csak bementek listája van leírva.
Egyszer már egy haver mondta, hogy kell és akkor ment is ugyanezzel a kábellel és átalakítóval. Akkor nem kellett ez a megoldás és el is tettem a kábelt. Ma vettel elő lehet be is halt...

(#6911) joecontra válasza v!ct0y (#6910) üzenetére


joecontra
addikt

Most be tudtam állítani, hogy az rgb-n pc legyen
Akkor most végül jó lett?

Üdv,
J

(#6912) v!ct0y válasza joecontra (#6911) üzenetére


v!ct0y
veterán

Nem jó még mindig de lehet le is sz@rom.... :DDD

Veszek majd egy hdmi kábelt.

[ Szerkesztve ]

(#6913) joecontra válasza v!ct0y (#6912) üzenetére


joecontra
addikt

HDMI kábellel valószínűleg jó lesz, mert gondolom direktbe HDMI-HDMI kötnéd be így nem kerülhet az útba egy valószínűleg inkorrekt átalakító, amin nem jutnak át az EDID adatok ami alapján a kártya felismerné a TV-t.

Üdv,
J

(#6914) v!ct0y válasza joecontra (#6913) üzenetére


v!ct0y
veterán

Na vettem hdmi kábelt és jó is. Csak egy baj van, hogy nem a teljes képernyőn van kép. Ezt hogy lehet megoldani ?

(#6915) MasterMark válasza v!ct0y (#6914) üzenetére


MasterMark
titán

Felbontás natívra van állítva?

Switch Tax

(#6916) Geresics válasza v!ct0y (#6914) üzenetére


Geresics
addikt

Catalyst Control Center -> Saját digitális síkképernyőm -> LCD Overdrive -> csúszkával beállítod.

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#6917) joecontra válasza v!ct0y (#6914) üzenetére


joecontra
addikt

Látom amíg nem voltam rendeződött a probléma. :K

Üdv,
J

(#6918) Csövy


Csövy
tag

Sziasztok egy kis segítségre lenne szükségem,

Van egy ilyen TV-m LG47LW5590
És egy ilyen VGA-m: Asus 4890 (2XDVI és egy s-video)

Szeretném összekötni a kettőt de úgy hogy a géptől csak egy kábel menjen a tv-hez mert 10 méter van köztük és nem szeretném a nappalit összekábelezni. Azon gondolkodom, hogy hogyan tudnék a dvi-ből és a stereo jagből HDMI-t csinálni mert úgy talán csak egy kábel lenne.

Ja és Win7-et használok.

Köszönöm a segítséget.

Privátokra illik válaszolni...

(#6919) Geresics válasza Csövy (#6918) üzenetére


Geresics
addikt

Van olyan DVI-HDMI átalakító, ami viszi a hangot is elméletileg.

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#6920) joecontra válasza Csövy (#6918) üzenetére


joecontra
addikt

Szia!

Ha a DVI az DVI-I, akkor én tudnék neked egy 10 méteres VGA-SCART kábelt építeni amit DVI-VGA adapterrel köthetnél be és a hangátvitel is egy kábelen belül menne.

Ha jól látom AMD kártyád van, ahhoz tudnék Plug and Play kábelt adni.

De ha a TV-den van HDMI port, akkor nyilván egy DVI-HDMI átalakító + 10 méter HDMI kábel a te barátod. Viszont hang nem jön ki DVI-on, ami a jack-ből jön az pedig analóg azt nem tudod a HDMI-be vezetékezni.

geresics
Ha jön ki hang az adott DVI porton.

Üdv,
J

[ Szerkesztve ]

(#6921) Geresics válasza joecontra (#6920) üzenetére


Geresics
addikt

Amennyire én tudom, a HD4xxx széria már küld ki hangot (ezt pont most olvastam egy VGA-s topikban).

Amúgy várom a kábelt, amit kértem tőled, az utalás még aznap elment, amikor egyeztettünk! :R

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#6922) joecontra válasza Geresics (#6921) üzenetére


joecontra
addikt

Amennyire én tudom, a HD4xxx széria már küld ki hangot
Akkor ez esetben egy korrekt bekötésű DVI-HDMI adapter + 10 méter HDMI kábel vagy 10 méter DVI-HDMI kábel a megoldás.

Meg is kaptam és a kábel is megy a héten. :K

Üdv,
J

[ Szerkesztve ]

(#6923) v!ct0y válasza joecontra (#6917) üzenetére


v!ct0y
veterán

Igen megoldottam. TV-n kellett belőni a méretbeli problémáimat. Kösz mindenkinek a segítséget.
Lenne még egy kérdésem. Ha a gépen is meg a tv-n is egyszerre nézem a filmet akkor a gépen kb a képernyő felénél van keresztbe egy csík. Olyan mint játékoknál szokott lenni a vsynk hiánya. Remélem érthető azért :)
Ez csak akkor szűnik meg ha kihúzom a hdmi kábelt.

(#6924) MasterMark válasza v!ct0y (#6923) üzenetére


MasterMark
titán

Az a lejátszó program vagy a driver miatt lesz.

Switch Tax

(#6925) fap333


fap333
aktív tag

Helló!

Az alábbi problémám lenne:
Adott egy laptop (MSI VR601-X), a rajta lévő s-video kimenettel össze van kötve egy TV-vel (Samsung képcsöves TV). Akkor ha a laptop be van dugva a hálózatba, akkor vibrál a kép a TV-n, ha kihúzom és csak telepről megy, akkor szép tiszta a kép, ha visszadugom újra vibrál.
Tud valaki erre valami megoldást?

Üdv:
Peti

10 fajta ember létezik. Aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#6926) joecontra válasza fap333 (#6925) üzenetére


joecontra
addikt

Például az összekötőkábelben megszakítod az árnyékolást.

Üdv,
J

(#6927) thomzon


thomzon
csendes tag

Sziasztok! 8800gt-met szeretném összekötni egy képcsöves Thomson TV-vel. A TV-n nincs komponens, csak kompozit és SCART csati. Vettem egy Hama PC-TV kábelt, de szürke a kép a TV-n hiába kapcsolom át a kábelen. Szvsz az a gond, hogy nem jó jelet ad a videókari. Nincs valamilyen TVTool szerű progi win7re? Szerintetek? :F

(#6928) MasterMark válasza thomzon (#6927) üzenetére


MasterMark
titán

Milyen kábel pontosan?

Switch Tax

(#6929) thomzon válasza MasterMark (#6928) üzenetére


thomzon
csendes tag

Köszi a választ! Ilyen: Hama Univerzális PC-TV összekötőkábel Pont ilyet vettem, pont itt.

(#6930) MasterMark válasza thomzon (#6929) üzenetére


MasterMark
titán

Driverben nem tudod állítgatni hogy milyen svideo jelet adjon?

Switch Tax

(#6931) joecontra válasza thomzon (#6929) üzenetére


joecontra
addikt

Szia!

A képnormát driverben próbáltad már állítani?
A színtelítettség be van állítva TV-OUT-on?

Üdv,
J

(#6932) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Sziasztok!

Egyik barátom az édesapját szeretné meglepni a számítógép képének TV-re kötésével.
Megkeresett, hogy segítsek már neki ennek kivitelezésében.

Elmondása szerint szeretnék azt megoldani, hogy pl. egy youtube-ról vagy netes filmkölcsönzőből lejátszott anyag is megjelenjen a TV-n. Enélkül persze egy médialejátszó már adta volna magát

Egy Samu cw-29a114n típusú TV-re kellene eljuttatni a képet és hangot, amin RCA, Scart és s-video bemenetek vannak.

A számítógép msi 865GVM3-V lapra épül, de jelenleg az integrált VGA-t használják.

Első körben egy 9600pro VGA Tv kiementére gondoltunk, amiről s-video kábellel + a hangkábel kerülne a TV-re.

Feltérképezés alapján minden sarokba behajtogatva az esetleges összekötéshez felhasznált kábelt 21,35 méternyi hosszúságúra lenne szükség.

Ez számomra elég soknak tűnik, így felmerül a kérdés, hogy a video jel mennyire lesz élvezhető ekkora hosszúságú s-video kábel esetén?

Ha ekkora távolsággal ez a felállás nem megvalósítható, akkor milyen egyéb lehetőségek vannak, amivel meg lehetne oldani ezt a feladatot?

Találtam némi infót Netgear NeoTV eszközéről, de ahogy láttam ezen csak HDMI csatlakozó van, ami ez esetben sajnos nem jó.
Valami hasonló megoldás jöhetne szóba, esetleg UTP kábeles jelátvitellel, amin analóg kimenet vannak. Nem tudom, hogy egyáltalán létezik-e ilyen. Mondjuk az ára is döntő befolyással bír azért.

Szerk.
Közben nézem, hogy az AV csatlakozót analóg eszközökhöz ajánlják, így talán használható is lenne, de intel widi kompatibilis PC kellene hozzá :(

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#6933) joecontra válasza AtHoS (#6932) üzenetére


joecontra
addikt

Szia!

21,35 méter az elég húzós. 10 méteren még csak-csak akadna megoldás de szerintem 20+ méteren nincs olyan összekötési módszer, ahol ne romlana látványosan a képminőség.

Valami hasonló megoldás jöhetne szóba, esetleg UTP kábeles jelátvitellel
Valóban egyszerűbb lenne valahogy a TV közelébe juttatni a jelet, hogy onnan egy átjátszó kábellel mehessen a dolog.

Üdv,
J

(#6934) AtHoS válasza joecontra (#6933) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Légvonalban 3-4 lépés a szgép és TV távolsága, de ugye a mindensarokbabehajtogatós kábelelvezetés miatt szükséges ennyi kábel, ha kábelezés lenne.

Egy ilyen kütyü is majdnem jó lenne: Netgear Universal Push2TV, de erre nem lehet analóg megjelenítőt kötni :(

Szóval egyelőre lesz egy teszt 15m+8m s-video kábel összetoldásával (ilyeneket sikerült gyorsba keríteni baráti körből), hogy megnézzük a jelveszteség a gyakorlatban mennyire rontja a képminőséget.

read-only mode on the forum

(#6935) joecontra válasza AtHoS (#6934) üzenetére


joecontra
addikt

Szóval egyelőre lesz egy teszt 15m+8m s-video kábel összetoldásával
Rendben, bár az s-video amúgy sem csúcs minőség. De hátha még elfogadható lesz az eredmény.

A legjobb lenne valahogy "átstreamelni" egy ethernetes cuccal a TV közelébe, hogy onnan már csak akár egy 1 méteres kábel is elég legyen.
A jel szempontjából ez lenne a legjobb.

Üdv,
J

(#6936) seimon


seimon
tag

Sziasztok.

Sajnos sehol semmi leírást nem találok. Van egy TV-m, elméletileg minden TV képes RCA csatlakozásra. (más nincs is rajta). De látok én itt 2 kábelest, 3 vagy éppen 4 bemeneteles kábelt.

Eddig abban a tudatban éltem, van egy audio, és egy videószál. Nekem meg egy olyan elosztó kell, amin van egy RCA és 2 SCART, de fogalmam sincs, csak ilyet találok:

http://elektroexpressz.hu/spd/unas_586104/ET7597_Videoaudio_kabel_2db_scart_dugol_es_4db_RCA

Ezen meg 4 RCA csatlakozó van. Már teljesen belegabalyodtam ennek a megértése iránt.

(#6937) MasterMark válasza seimon (#6936) üzenetére


MasterMark
titán

Helo

Húha, na szóval mit akarsz és hova dugni? A Scarton azért van több mert lehet bemenet is meg kimenet is egyszerre rajta, meg ugye a sztereo hang az két RCA alaból.

Switch Tax

(#6938) seimon válasza MasterMark (#6937) üzenetére


seimon
tag

Hát úgy akarom, hogy a RCA megy a TV-be, az egyik SCART a médiaboxba a másik meg a DVD lejátszóba.

De 4 kábel van az RCA felén. Ezekszerint ebből 3-at kéne bedugni? és akkor miért van 4.?

(#6939) joecontra válasza seimon (#6938) üzenetére


joecontra
addikt

Szia!

A médiaboxot és a DVD lejátszót szeretnéd a TV-re kötni?
Akkor az ezekből kijövő rca-ket kellene közösíteni (de akkor egyszerre csak az egyik eszköz lehet bekapcsolva).

Üdv,
J

(#6940) seimon válasza joecontra (#6939) üzenetére


seimon
tag

Ebből 1 szót se nagyon értek.

Kivéve ezt: "de akkor egyszerre csak az egyik eszköz lehet bekapcsolva".

A médiaboxon is van +1 SCART elméletileg videólejátszóhoz találták ki. Azon keresztül nem tudom rácsatlakoztatni a DVD lejátszót?
Vagyis DVD lejátszó a Médiaboxba, az meg a TV-be.

(#6941) joecontra válasza seimon (#6940) üzenetére


joecontra
addikt

De, lehet így is. A médiabox egyik SCART-ját a TV-re egy SCART->RCA átalakítóval a másik SCART-ját meg szintén.
Bár attól tartok, hogy a DVD lejátszón inkább kimenetek vannak, mint bemenetek. Kimenetekbe pedig nem jó dolog jelet küldeni.

Üdv,
J

(#6942) MasterMark válasza seimon (#6940) üzenetére


MasterMark
titán

De miért jó ilyen láncba rakni?

A TV-den akkor most pontosan milyen csatlakozók és hány van?

Switch Tax

(#6943) seimon válasza MasterMark (#6942) üzenetére


seimon
tag

4 RCA azthiszem. Más nincs.

(#6944) MasterMark válasza seimon (#6943) üzenetére


MasterMark
titán

Ebből nem derül ki, hogy ez most milyen csatlakozás, csak a típusa. Esetleg egy fotó sokat segíthet, vagy olvasd le a feliratokat, vagy mond meg a TV típusát.

Switch Tax

(#6945) Tomy27


Tomy27
tag

Üdv.

Tanácsot szeretnék kérni, akik tapasztaltabbak ebben.
Szóval most akarok venni egy VGA to TV konvertert a notebook-hoz.
Mert ugyebár ezen sincs már csak hdmi meg vga csatlakozás.
Szerintetek melyiket érdemesebb megvenni, melyik lehet jobb minőségű?
1
2
Az első a sokat eladott kínai csoda, van rajta 6 gomb, meg OSD menü fény, stb.
A második már talán márkának nevezhető cucc, azon van RGB kimenet is ami
elviekben jobb minőséget biztosít, viszont nincs OSD menü meg egyéb opciók.

"Ha mások hülyesége miatt idegeskedsz, magadon állsz bosszút!"

(#6946) joecontra


joecontra
addikt

De miért jó ilyen láncba rakni?
Nem fogja tudni, mert egy DVD lejátszón kimenetek vannak nem pedig bemenetek.

Üdv,
J

(#6947) fap333 válasza joecontra (#6926) üzenetére


fap333
aktív tag

Az előző leírásból kimaradt, hogy a TV s-videó jelet nem tud fogadni, ezért az s-videó dugóban az Y és a C jelet egy kondival összekötöttem, a kábel koax kábel, a túlvége a kábelnek pedig euro-scart.

Ha az összeköt kábelen megszakítom az árnyékolást, akkor a koax kábelnek csak a belső vezetőjén fog jel menni, és a TV nem kapja meg a jel mellé a GND-t.

Ez nem lesz probléma?

Üdv:
Peti

10 fajta ember létezik. Aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#6948) Dark Archon válasza fap333 (#6947) üzenetére


Dark Archon
addikt

De az lesz, mert árnyékolás nélkül zajos lesz a kép, ha lesz egyáltalán.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#6949) fap333 válasza Dark Archon (#6948) üzenetére


fap333
aktív tag

esetleg van valakinek egyéb ötlete... ?

10 fajta ember létezik. Aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#6950) joecontra válasza fap333 (#6947) üzenetére


joecontra
addikt

akkor a koax kábelnek csak a belső vezetőjén fog jel menni, és a TV nem kapja meg a jel mellé a GND-t.
Ez nem lesz probléma?

Nem.

Üdv,
J

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.