Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7751) Panthera


Panthera
őstag

Üdv!

Nem találtam általános set-top-box témát. Wayteq HD-97CX mennyire ajánlott típus?

(#7752) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Sziasztok. Van egy Rx460-as ATI videókártyám amin HDMI kimenetek vannak. Abban kérnék segítséget,hogy melyik módot kell választanom ha azt szeretném,hogy két külön megjelenítőnek vegye a videokártya a monitoromat és a Tv-met.

Példát felhozva a TV-n tudjak nézni egy Bluray filmet powerdvd-vel míg mondjuk a gép Monitorán böngészés vagy egyéb művelet történikt.

(#7753) joecontra válasza Csabi1984 (#7752) üzenetére


joecontra
addikt

Szia!

Ha rákötöd a TV-t a kártyára akkor a driverben nem kínál fel opciókat? Én első körben egyébként a kiterjesztett asztal lehetőségre gondolnék.

Üdv,
J

(#7754) Ádám16


Ádám16
addikt

Szeretnék egy kicsit régebbi LCD tévét összekötni egy 2.0-s hangszoroparral.
A tv paneljén hova kellene bedugnom az 1db 3.5-es jacket, hogy működjön a dolog?

(#7755) joecontra válasza Ádám16 (#7754) üzenetére


joecontra
addikt

Én egy jack-rca átalakítóval az audio out nevűt céloznám meg.

Üdv,
J

(#7756) Ádám16 válasza joecontra (#7755) üzenetére


Ádám16
addikt

:R

(#7757) rasotamas


rasotamas
veterán

Sziasztok.
A FullHD TV eddig az asztali gépre (7770) volt dugva HDMI kábellel, hang is azon jött át.
Most szobacsere miatt a HP EliteBook 8460p-re lesz dugva dokkolóval. Ezen csak VGA, DVI és Displayport csatlakozó van. Egyelőre VGA-val dugtam rá, 1366-nál följebb nem hajlandó menni.
Nyilván valamelyik digitális csatlakozót szeretném használni. Kellene nekem valami jó DVI-HDMI vagy Displayport-HDMI átalakító amin átjön az 1920 és a hang is. Ugye létezik ilyen?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#7758) joecontra válasza rasotamas (#7757) üzenetére


joecontra
addikt

Szia!

Elnagyolva ki lehet jelenteni hogy a DVI a HDMI-vel 1:1 kompatibilis. Tehát a képátvitel megoldott. A TV-n milyen hangbemenet van ill. a gépen milyen hangkimenet?

Üdv,
J

(#7759) rasotamas válasza joecontra (#7758) üzenetére


rasotamas
veterán

Köszi a választ, rendeltem egy tök olcsó Displayport- HDMI (nem DVI-HDMI) átalakítót, és működik, a hangot is átviszi.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/rasoapro

(#7760) cocka


cocka
veterán

Sziasztok!

Nem biztos, hogy jó helyre írom, de két kérdésem lenne.

1. Van egy UPC koax kábelvégem, ami anno egy számítógép TV tunerébe ment és analóg adásokat lehetett nézni rajta.
Ha vennék egy settopboxot, akkor DVB-C vagy DVB-T kompatibilis kell hogy esetleg a digitális adásokat is tudjam nézni? Vagy az eleve bukta, mert nincs két UPC-s kódkártya? Azaz csak az analóg adásokat tudnám vele nézni?

[link]

Ezek közül itt alkalmas bármelyik az analóg adások vételére?

2. Van egy LED TV-monitor kombó, amin egy szál audio bemenet van, + egy HDMI bemenet slussz. Ez a cucc hozzá van kötve egy BD lejátszóhoz és egy UPC-s médiaboxhoz.
A kérdés az, hogy van-e valami 2.0-ás vagy egy vékonyabb csíkszerű hangszóró, hangrendszer, amivel a HDMI dobozhangját ki lehet váltani. Azért kellene 2.0 vagy valami vékonyabb cucc, mert a tévé alatt kevés a hely. Azaz talán egy mini hifi még beférne, de egy mélynyomó már nem igazán. (kb. 30 centi magas a polcrész) Eddig egy kb. 23 centi magas két hangszórós hangfalszett volt berakva, de az egy ezeréves hifivel kompatibilis csak és sima 3.5-es jackdugó a végük.

Most akkor a kimenetekről (a HDMI-ket leszámítva):
A UPC-től Pace HD médiaboxunk van, ugye azon van elvileg 1 digitális audio kimenet, meg 2 sima audio kimenet (asszem ez az RCA az egyik piros a másik sárga).
A BD lejátszón optikai kimenet van.

Szóval valami olyasmi megoldás kéne, hogy (főleg a UPC-s lenne a fontosabb) egy szimpla hangszóró szett, esetleg valami mini/micro hifi rendszer, aminek van audio bemenete és képes a hangot közvetlenül a hangszórókra kivezetni, hogy ne kelljen házimozi rendszer vagy egyéb nagyobb helyet igénylő szirszart venni. Asszem egy szál RCA kábelem van, aminek piros-sárga male az egyik végén lévő két dugó, a másik vége meg egy sima male 3.5-es jack. Gondolom ez utóbbit kéne akkor valami eszköz audio injébe dugni.

[ Szerkesztve ]

(#7761) kalapacsolok


kalapacsolok
senior tag

Sziasztok! Egy LG 632V tv-mhez akarok valamilyen médialejátszót. Van egy NAS-om mellé, amihez wifivel kapcsolódhatna.

Elvárásaim:
- egy távirányítóval kezelhető legyen a TV és a set top box is
- felmásolt DVD-t tudjon kezelni, legyen kattintható a DVD fájlt elindítva a különböző chapterek, intro stb
- feliratokat jól tudja kezelni, ha vele egy mappában van, ne kelljen pontosan megegyezzen a felirat+ videofájl neve

Kérdéseim:
1) van olyan, ami két feliratot le tud játszani egyszerre, pl angol és magyar?
2) Létezik, hogy maga a médialejátszó képes feliratot keresni és letölteni az adott filmhez? Kényelmes volna, ha ezt nem PC-n kellene bemásolnom, keresnem a mappába sokszor...

Köszi a segítséget, tippeket!

(#7762) spanyoll


spanyoll
addikt

Sziasztok!

Tv okosítók között, amik hdmi-n keresztül bedugva elérhetők wifin mik most az ajánlottak?
A következőket kéne tudnia:

- asztali gépről wifin átdobva lejátszik bármilyen videót
- screen mirror pc-ről
- telefonról yt megosztása és irányítása
- szintén telefonról (ios) képek nézegetése, videók nézegetése, hogy ha valakinek mutogatok valamit, akkor ne az egérmozin kelljen nézniük.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#7763) Recon666


Recon666
Közösségépítő

Sziasztok!

Ezzel rá tudok kötni dvi-d re analóg jellű monitorral?

(#7764) Gokardo


Gokardo
tag

Hello.

Vettem 1 Philips 22PFS4031/12, televíziót.
Rá kötöttem a hangfalat a fejhallgató bemeneten keresztúl és úgy szól a hangfal csak nagyon halkan hiába tekerem maximumra.
Mit lehetne azzal kezdeni hogy normális hangerőn szóljon?

Válaszotok előre is köszönjük!

(#7765) peop


peop
újonc

Sziasztok!

Kb. 2 éve vettem egy LG tv-t (model number: 65LX34C1), és olyan problémám van, hogy egy évvel ezelőtt az egyik HDMI port ment ki egy vihar alatt a tv-n, most meg tegnap a másik (összesen kettő van rajta). Kérdésem lenne, hogy össze lehet-e kötni a T-home-os set top boxszal esetleg más porton keresztül (USB, Scart stb.) vagy el kell vinni szerelőhöz. (USB-USB kábellel próbáltam már, de nem sikerült). Előre is köszi.

(#7766) tothbe válasza peop (#7765) üzenetére


tothbe
addikt

Szia,

Előszőr is hibásan írtad a TV típust, 65LX341C lesz az.

Azon pedig van egy kompozit és komponens vegyes bemenet, amihez pedig a set top box-on is van Scart és kompozit kimenet is. ezeket kell használnod, ehhez szükséged lesz egy 3-as RCA kábelre (vagy 3 egyesre), amiből egy a kép kettő pedig a hang.
Viszont a minőség ezzel sokkal rosszabb lesz, mint HDMI-n volt ergo én a helyedben megnézetném szervízben a javítás költségét is.

[ Szerkesztve ]

By(e) Tothbe

(#7767) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Sziasztok,

Van egy LG 42LE4500 TV (2010 évi vásárlás) és egy Amiko HD8260+ eszköz (06.05.2017 vásárlás) és muter használja, 1 hétig nem voltak otthon és nem szokta kikapcsolni a STB-t de "nincs jel" amit TV bekapcsoláskor ki ír. Eddig minden rendben volt vele, hátsó kapcsolót ki/be kapcsoltam, vártam vele és nincs változás. Holnap átnyálazom a Manual dokut és remélem jutok valamire. (A TV HDMI kábellel van csatlakoztatva - gondoltam ezt is le írom - TV-hez csatlakoztatva az antenna kábellel van adás, de STB lenne a jó, mert az neki a megszokott.)

Valakinek van ötlete, tanácsa azt előre köszönöm! :R

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#7768) MaxxDamage válasza MaxxDamage (#7767) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Az kimaradt, hogy az STB a távkapcsolóval ki lett kapcsolva úgy 1-2 napra, ez befolyásolja a működését? Értem ez alatt azt, hogy ilyen időtartamú kikapcsolás esetén sok idő kell, hogy felálljon a "rendszer" és legyen csatorna/kép megjelenítés a TV-n?

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#7769) MaxxDamage válasza MaxxDamage (#7768) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Nem tudtam "életre" kelteni, így gondolom kuka... :F
HDMI és SCART is próbálva lett, 2 TV-n is. Eredmény: semmi előrelépés.

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#7770) tothbe válasza MaxxDamage (#7769) üzenetére


tothbe
addikt

ha semmi képet nem hoz, akkor vszleg táphibás lett az STB. mondjuk ha előtte még sosem kapcsolta ki és így megy évek óta, akkor még inkább gyanús. sztm ruház be egy új STB-be, az olcsóbb mint akár javíttatni ezt a régit.

By(e) Tothbe

(#7771) MaxxDamage válasza tothbe (#7770) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Nem kell STB, anno azért lett véve, mert az antenna kábel volt a hibás, nem pedig a TV Tuner egysége. Megfelelő lesz TV tuneres használat is. :)

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#7772) tothbe válasza MaxxDamage (#7771) üzenetére


tothbe
addikt

akkor még egyszerűbb a képlet. Persze neki kicsit szokni kell, de hosszú távon egyszerűbb lesz neki is.

By(e) Tothbe

(#7773) MaxxDamage válasza tothbe (#7772) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Pontosan, reméljük megszokja :K :R
Az STB-t meg lehet elviszem szakihoz és mond rá egy árat aztán vagy-vagy.

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#7774) ngáborz


ngáborz
tag

Sziasztok!

Olyan kérdéssel fordulnék hozzatok, hogy koax és optikai kábel össze kötésére van e valami lehetőség. Digi a szolgáltató. A probléma az, hogy a digi optikán át oszt egy switchbe, ahova koax kábelek vannak belógatva. Erre szeretnék kérni egy megoldási javaslatot természetesen csak akkor ha van.

(#7775) tothbe válasza ngáborz (#7774) üzenetére


tothbe
addikt

Erről vagy egy fotót tolj ide vagy írd le részletesebben légy szíves, mit is tol optikán és mi megy tovább koaxon.

Sejtésem szerint ugyanis a Digi neked egy optikát hoz be, amin van internet, tv, telefon meg minden IP alapon. Ebből viszont a koax-hoz nem csinálsz TV jelet az biztos. Mármint STB nélkül biztos nem. Azt pedig sztm te sem szeretnéd, hogy az összes STB ott legyen az osztóban és oda kelljen távirányítanod mindhez. Vszleg amennyire most átlátom az lehet a megoldás, ha a falban szét menő kábeleket lecseréled Cat5e-s kábelekre. De egy pontosabb leírás lehet változtat ezen véleményemen.

By(e) Tothbe

(#7776) mulli86


mulli86
tag

Sziasztok,

nem tudom él-e még ez a topik. Set top box kiváltásával kapcsolatban lenne kérdésem.
Telekom azt állítja, hogy a rendszerük alkalmatlan CAM kártya használatra. Oldalakon a vársárlói vélemények, meg is írták, hogy Ők is ezt az infót kapták, mégis működik. Egy helyen volt arról szó, hogy Műholdas telecommal nem működött. Na már most ez csak a tunnertól függ ami a TV-ben van, ha jól gondolom. Egész pontosan, ha TV DVB-S, C, T-t tud, akkor mindegy, min jön az adás, mindent le tud kezelni CAM kártyával is. Jól gondolom?

Jobb félni, mint áldozatául esni egy hirtelen Ninja támadásnak!

(#7777) tothbe válasza mulli86 (#7776) üzenetére


tothbe
addikt

Szia!

Régen működött a kábeles Telekom CAM kártyával, de az IPTV és a teljes digitális átállás óta ennek már nem sok jelentősége maradt.
Digtiálisan kapsz kb 33 csatornát DVB-C-n az IPTV mellé, de ezekhez nem kell CAM csak tuner a TV-ben.
Minden mást meg csak és kizárólag IPTV-n kapsz a saját beregelt settopbox-ukon. Ehhez nincs alternatíva.

By(e) Tothbe

(#7778) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Sziasztok!
Szüleimhez most kötötték be az optikai kábelt, illetve lett IPTV is. Eddig nem volt semmi TV előfizetés, csak "sima antenna" pár csatornával.
Telekom előfizetés, a box egy Cisco ISB2201.
Az a probléma hogy nagyon rossz minőségű a TV adás. 720p-hez köze sincs. Még a menük is homályosak, szellemképesek. Sajnos ki sem próbálták a TV-t mielőtt elment a szerelő...
SCART-tal lett bekötve a TV a box-ra. Megpróbáltam HDMI-vel rákötni a TV-t. Egyből látszott hogy a menük élesek, de sajnos HDCP hibát kapok. Próbáltam minden HDMI portot. Megpróbáltam a box-ot rákötni egy monitorra HDMI-vel (ugyanazzal a kábellel), itt működött, és teljesen vállalható minőségű volt a kép.
Nagyon nem vagyok otthon ebben a témában, szerintetek mi lehet a gond? A TV egy Samsung le32b530p7wxxh, 2009-2010 körüli modell. Próbáltam utánanézni ennek a HDCP hibának, lehetséges hogy a TV szimplán nem támogatja a HDCP-t? Magáról a TV-ről alig találok bármi infót. Leszedtem egy manual-t, ott egyetlen egyszer szerepel a HDCP szó:

HDMI / DVI terminal supports DVI connection to an extended device with the appropriate cable (not supplied).The difference between HDMI and DVI is that the HDMI device is smaller in size, has the HDCP (High Bandwidth DigitalCopy Protection) coding feature installed, and supports multi - channel digital audio.
Szerintetek lehet bármit kezdeni, vagy csak új TV lenne a megoldás? :R

(#7779) Benhill


Benhill
senior tag

Sziasztok.

Van egy Amiko Alien boxom, kb 7 éves, egyszer már elszállt benne néhány kondi, azok cserélve lettek(kb 2 éve) és jó lett.

Annyi a gond vele most, hogy ha mély készenlétből vagy áramszünet kapcsolom be, akkor 5-6 óra hossza, mire életre kel. Ha kihúzom az antennát, akkor 4-5 óra elegendő neki.

Ilyenkor bekapcsolás után gyengén villog az óra (0:00), majd egyet gondol és elalszik 1-2 órára, majd ismét felvillan, de van hogy erősebben villog, végül világít folyamatosan az óra, de képet nem ad. 1-2 óra után helyreáll az óra és a kép is megjelenik.

Mi baja lehet, kezdjek átfutni a kondikon, hátha rossz valamelyik? Nem igazán akarom lecserélni, mert meg vagyok vele elégedve.

(#7780) allein


allein
addikt

Sziasztok. Szeretnék egy kis segítséget kérni. Philips Hue Play HDMI sync box-ot szeretnék vásárolni, ambilight miatt. TV adás esetén a box nem fog működni. Mindeképpen hdmi-n keresztül megy, megoldható a TV adás esetén úgy, hogy a koax kábelt valahogy átalakítani hdmi-re és ezt bevinni a Philips box-ba, működhet ez így? Konzol meg média lejátszó esetén van hdmi, tehát itt nincs gond.

Bármennyire is szeretem az ambilightot, nem akarok több Philips TV készüléket, kettőt vittem vissza a MM-ba két hónap alatt.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#7781) tothbe válasza HollyBoni (#7778) üzenetére


tothbe
addikt

magán a boxon kell átállítani, hogy a hdmi a kimenet és a felbontás valamelyik választott 720p vagy 1080i.

By(e) Tothbe

(#7782) tothbe válasza Benhill (#7779) üzenetére


tothbe
addikt

Pedig ebből csere lesz, akkor jársz a legjobban. Ez tipikus jele a gyenge kondiknak amik már csak nagyon nehezen töltenek fel. Ezeket már nem ilyen hosszú távra tervezik. 7 év az már nyugdíjas rendesen.

By(e) Tothbe

(#7783) tothbe válasza allein (#7780) üzenetére


tothbe
addikt

A koax tv-jelből sosem lesz egy összekötéssel neked megfelelő jel a sync boxra.
Amit tudsz csinálni, hogy veszel egy set-top-box-ot ami a neked megfelelő (DVB-T (pl mindigtv), DVB-C (digi vagy t) vagy DVB-S (műholdas tv) ) és van rajta hdmi kimenet.
Onnantól a csatornákat ezen fogod be és ott váltogatod. És ennek a jelét a TV felé keresztül viszed a sync boxon ahogy a többi forrásét is.

By(e) Tothbe

(#7784) allein válasza tothbe (#7783) üzenetére


allein
addikt

Értettem, köszönöm szépen a segítséget :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#7785) HollyBoni válasza tothbe (#7781) üzenetére


HollyBoni
veterán

A boxon a kimenetet nem lehet állítani (nagyon kevés "technikai" beállítás van rajta, a felbontás képarányként szerepel), a felbontást már állítottam SCART-nál és HDMI-nél is, de nem változott semmi sajnos. :(

[ Szerkesztve ]

(#7786) tothbe válasza HollyBoni (#7785) üzenetére


tothbe
addikt

akkor ez esetben még egy dolgot tehetsz. nézd meg a tv menüjében, hogy a HDCP be van-e kapcsolva. Elvileg alapból igen. Ha pedig nincs rajta ilyen beállítás, akkor jelentsd be a dolgot a szolgáltatónál, hogy a box hibát dob hdmi kapcsolatnál. Ha ők nem tudják megoldani végül, akkor két esélyed van:
1. veszel egy új TV-t, ma már minden TV HDCP compliant
2. veszel egy HDMI splittert, ami megoldja a tv és a box közé kötve. Pl. egy ilyet: ViewHD 2-Port 1×2 Powered HDMI Splitter (Model: VHD-1X2MN3D)
A lényeg itt a másodiknál, hogy HDCP bypass-os modell legyen.

[ Szerkesztve ]

By(e) Tothbe

(#7787) HollyBoni válasza tothbe (#7786) üzenetére


HollyBoni
veterán

Köszi! Kerestem beállítást a TV-n is de sajnos semmi.
Közben én is ráakadtam ezekre a HDMI splitterekre, látom hogy nagyon vegyesek a review-k hogy működik e a HDCP bypass vagy nem, de szerintem bepróbálok egyet. :R

(#7788) #75501312


#75501312
törölt tag

Sziasztok,

Nem találtam jobb topikot, remélem nem lesz itt off.

Gondolkoztam, hogy leváltom a régi UPC dobozomat saját beltérire, de kellene segítség, hogy melyik érheti meg.
Amit tudnia kellene:

-kezelni a UPC mediacardot
-HD adásoknál 1080p
-DD hang
-ha van rá Netflix applikáció, akkor DD+
-árról fogalmam sincs, első körben 20e körül ha van ilyen

Milyen boxok jöhetnek szóba és van ezekről videó vagy képek a felületről?

[ Szerkesztve ]

(#7789) tothbe válasza #75501312 (#7788) üzenetére


tothbe
addikt

ez most már Vodafone, nem? Mert a UPC-nél még volt anno saját bekötés opció Thomson meg Philips STB-kkel, de a Vodafone-os érában nem tudom mit lehet s mit nem, érdemes náluk utána kérdezni, hogy lehet-e egyáltalán. Pl a T és a Digi sem engedi lecserélni másra a boxaikat.

By(e) Tothbe

(#7790) #75501312 válasza tothbe (#7789) üzenetére


#75501312
törölt tag

Igen, Vodafone lett mától hivatalosan is és Medicardot lehet még kérni.
Viszont nem ismerem ezeket a készlékeket, átböngésztem pár webshopot, de nekem fele kínai és nem tudom melyik irányba induljak.

(#7791) tothbe válasza #75501312 (#7790) üzenetére


tothbe
addikt

azt kérdezd meg tőlük, hogy szabad-e saját boxot vagy cardot használni. ha igen, akkor érdemes ezen tovább menni, addig nem igazán.

By(e) Tothbe

(#7792) #75501312 válasza tothbe (#7791) üzenetére


#75501312
törölt tag

Kontaktálom őket folyamatosan, csak lassan haladunk előre.
Lehet saját box egyébként, annyi van, hogy néhány funkció akkor nem lesz elérhető, a műsorújság pl. csak 1 napos lesz, talán a felvétel sem működik majd meg a műsorvisszanéző, ilyesmik. Az alap szolgáltatást simán lehet használni.

(#7793) tothbe válasza #75501312 (#7792) üzenetére


tothbe
addikt

nos, közben utánanéztem kicsit én is. A Smart kártya maga össze van rendelve a mediabox-al vagy a médiakártyával (A CI olvasós verzió esetén). Ergo ha menni is fog más stb-vel ott csak a kódolatlan adókat fogod tudni nézni rajta keresztül. Azokra igaz, amiket írtál, de a kódolt adások nem lesznek elérhetőek.
Ha ez így megfelel, akkor kb bármilyen STB-t vehetsz. Az Amiko A4 pl kifejezetten olyan amit te szeretnél leszámítva a DD+ -t. Viszont akár vinyót is tudsz beletenni és felvenni vele valamint van benne egy Kodi is gyárilag videókat lejátszani. Ráadásul 4k-s a cucc.

[ Szerkesztve ]

By(e) Tothbe

(#7794) #75501312 válasza tothbe (#7793) üzenetére


#75501312
törölt tag

Kell működnie a kódolt adókkal is, többen is úgy használják, tévében is megy.
Már kértem infót a szolgáltatótól, de még nem jelentkeztek vissza.

(#7795) #75501312 válasza #75501312 (#7794) üzenetére


#75501312
törölt tag

A Kodis része nem igazán kell, van egy médialejátszóm, amit pont Kodival használok, ott minden hang átjön, sőt, lehet lassan visszaállok a PC-re ebből a szempontból.
Viszont így akkor elég a "butább" verzió is, ami nincs nagyon kiokosítva és tényleg csak tévénézésre elég. Bár ahogy láttam ezen Android rendszer van. Az 5.1 nem régi? Lehet frissíteni?

(#7796) tothbe válasza #75501312 (#7795) üzenetére


tothbe
addikt

[Volt róla egy PH-s cikk is bár nem ma], de igen valóban nem egy mai darab. Persze attól függ mi is kell. ezen is elmegy minden amit írtál, de vannak jobbak/újabbak. Csak már ez is kicsivel az általad megadott költségsáv fölött van, ezért nem mertem még újabbat vagy jobbat írni. De ha az kell, szólj. Van Android 9-es meg 10-es is. Csak akkor nagyobb keretben kell gondolkoznod. Amikor minden kell az általában sokba kerül és ez itt is igaz.

[ Szerkesztve ]

By(e) Tothbe

(#7797) tothbe válasza #75501312 (#7795) üzenetére


tothbe
addikt

Vagy ha Linux-os is jó, akkor ott az [AMIKO MIRA X HIS 3000] .
[Gyártói support oldal hozzá, de ott az összes típus amúgy]
Létezik amúgy [AMIKO A5 is] is, azon már 7-es Android van. Azt még sosem próbáltam.

[ Szerkesztve ]

By(e) Tothbe

(#7798) #75501312


#75501312
törölt tag

Áááh, értem, köszönöm szépen.

Hívtam Vodát, de az üfsz nagyon terhelt, én meg türelmetlenen vagyok, írtam nekik a webfelületen keresztül, de még nem kerestek és 5 nap az SLA.
+ 14-től lesz új ászf, azt lehet még megvárom és akkor jövő hét után lesz belőle, hogy kiderüljön mit lehet náluk.
Múlt héten az előző üfsz-os nem volt segítőkész, lerázott, így azon gondolkoztam kicsit később próbálkozom majd.

Hogy android vagy linux megy rajta az igazából mindegy, ha működik, kellően gyors és a UI sem szúrja a szemem.
Ha engedik a mediacard opciót, akkor először kipróbálom a tévével mindenképpen, bár az alap digitális kábeltévé része kicsit lassúcska volt. Ha az tényleg lassú, akkor viszont kell a saját box mindenképpen és akkor valószínűleg emelem a keretet is, mert azért igények vannak / lennének, de megelégszem az alapokkal is ha működőképes. :D :B
Megnézem majd a felület videókat képeket is ha találok a neten, amiket eddig láttam youtube-on Amiko boxokon azok tetszettek, egyszerűek, semmi extra, de legalább használhatóak és elég gyorsnak tűntek.

Szóval sok dolog van itt a háttérben és lassacskán alakul a helyzet, de mindenképpen köszönöm a segítséget előre is és tuti jövök még, ha a mediacard opció lesz a befutó. :R

(#7799) #75501312 válasza #75501312 (#7798) üzenetére


#75501312
törölt tag

Visszatalálós

(#7800) tothbe válasza #75501312 (#7799) üzenetére


tothbe
addikt

ehhez el lehet kedvencekbe is tenni egy-egy topic-ot ha gondolod. Amúgy sikerült már jutnod velük valamire?

By(e) Tothbe

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.