Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7651) #16695808


#16695808
törölt tag

tudnátok javasolni, olyan dvb-c boxot ami kiválóan alkalmas a kódolatlan digitális kábeltévé felvételére (és Timeshiftre)
van olyan ami hdmi-n keresztül irányítható lg tv simplink funkciójával?
ja és ha lehet dupla tuneres verzióra is szeretnék kérni javaslatokat. hátha mást is szeretnék nézni közben, miközben felveszek :)

(#7652) stifi82


stifi82
aktív tag

Helo ide irányítottak laptopon lejátszom a filmet vlc playerel plazma tvre megy ki hdmi vezetéken és amikor mozog a kép középen elcsúszik "szétesik" a kép ebben kérnék segítséget hogy mi lehet a probléma gtx760m videokártya van a gépben most tettem fel az új drivert de nem segített.

(#7653) moonguru válasza stifi82 (#7652) üzenetére


moonguru
őstag

Szia!

VSync bekapcsolása esetleg?

Monitor Guru!

(#7654) stifi82 válasza moonguru (#7653) üzenetére


stifi82
aktív tag

mi a magyar jelentése? mert magyar a menü és így nem tudom beazonosítani

[ Szerkesztve ]

(#7655) moonguru válasza stifi82 (#7654) üzenetére


moonguru
őstag

Szia!

Jó kis munkát adtál nekem...

De NVIDIA kártya esetén itt a megoldás, képekben:

AMD/ATI-nál is hasonlóképen müködik!

Ui:

Én a VLC-t pont az ilyen problémák miatt csak "végszükség esetén használom, mivel pl. a zoomplayer és főleg az MPC-HC barátságosabb!

Monitor Guru!

(#7656) stifi82 válasza moonguru (#7655) üzenetére


stifi82
aktív tag

Mindjárt ki is próbálom a vlc azért jó mert nagyon jó a kép minősége , néztem powerdvd-vel 1 filmet ami uncsi volt gyorsítva a kép szinte nézhetetlen volt.....

(#7657) sgery


sgery
őstag

Sziasztok!
Sajnos nem találtam összefoglalót a témával kapcsolatban még itt a topciban sem :(
Egy gyors kérdés: Digi Tv-hez digitális földi vételhez milyen felvevős set top boxot javasoltok?
A lényeg: előre be tudjam állítani mit vegyen fel és akár sokorzatok felvételére is képes legyen úgy, hogy Ő maga találja meg mikor játsszák azt.
Meg persze fullhd legyen és hdmi kimenetes. Ennyi :)
Hálás köszönet.

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#7658) P.Dude


P.Dude
őstag

Sziasztok!

Egy LG Flatron hagyományos tv-hez kellene nekem jó áron egy set top box!

Kérdésem az, hogy mennyi és milyen kábelekre lesz szükségem?

Zoll

(#7659) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Sziasztok! Nvidia kártyán, a 2 DVI monitor után, TV-t a HDMI-re csatlakoztattam. Most a Csak számítógép = TV , Másolás = TV+korábbi elsődleges monitor, Kiterjesztés = TV-n van az asztal, 2 monitor kiterjesztett, Csak kivetítő = 2 monitor. Azt, hogy tudnám visszaállítani, hogy a korábbi elsődleges monitor legyen a Csak számítógép, és a TV a Csak kivetítő?

(#7660) eszementális válasza pinnacle (#7659) üzenetére


eszementális
tag

Szerintem ezt windows alól is belehet állítani, nem csak a kártya driveréből, milyen OS van?

(#7661) pinnacle válasza eszementális (#7660) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Ott is ezt mutatja. Hiába elsődleges a 2. monitor. Win7-10-el is próbáltam. Úgyis, hogy előszőr a TV-t csatlakoztatom, utána meg a monitorokat. Nincs változás, TV az egyes.

(#7662) RudY válasza pinnacle (#7659) üzenetére


RudY
addikt

Valami oknál fogva a HDMI kapja az 1. számozást, nálam is így van, de nincs ezzel gond.

Asztal megjelenése csak itt: X (az elsődleges monitor)
Ebben az esetben csak ezen lesz látható a teljes asztal, a másik kettő (monitor és TV) csak kivetítő lesz.

[ Szerkesztve ]

(#7663) RudY válasza RudY (#7662) üzenetére


RudY
addikt

Azt elfelejtettem, hogy - elvileg - a 2. monitor kezelőfelületén is be tudod állítani, hogy az éppen Clone vagy Extended legyen.

(#7664) pinnacle válasza RudY (#7662) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Nekem azért lenne jobb, ha a PC monitor lenne az 1, Csak számítógép, hogy könnyebben tudjak váltani a kijelzők között. Most le kell tiltanom a 3-st ha csak a 2-t akarom használni. Lehet, hogy valahol a registryt kellene átírni, hogy ne legyen a HDMI a DVI elé sorolva.

Nekem nincs "Asztal megjelenítése csak itt".

[ Szerkesztve ]

(#7665) atyca válasza pinnacle (#7664) üzenetére


atyca
senior tag

Szia!
Nálam a következő volt a megoldás:
Az eszközkezelőben eltávolítottam a Tv-t a kijelzők közül,és kihúztam a kábelt is a gépből.
Második lépésben legyalultam a video drivert.
Újraindítás után felraktam újra a drivert,majd összekötöttem a TV-t a géppel.
Így alapértelmezetten ismét a monitor lett az 1-es,a számítógép kijelzője,és a TV a kettes.
Sajnos a Windows másképpen számozza az asztalokat,mint a Catalyst.

A HDMI,DVI sorrenddel is szívtam mikor vacakolt a driver,gondolom erre is a fenti metódus lesz jó.

[ Szerkesztve ]

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#7666) pinnacle válasza atyca (#7665) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Majd kipróbálom az újratelepítést, de ez nekem már 3x megvolt, mert ATI-ról váltottam Nvidiára és a gépen 3 Win van. Mindig úgy csináltam, hogy csak a PC monitor volt csatlakoztatva, viszont a TV nem volt eltávolítva az eszközkezelőből. Korábban az ATI-val nem volt gond, igaz ott az egyik PC monitor DisplayPortról ment.

(#7667) atyca válasza pinnacle (#7666) üzenetére


atyca
senior tag

Én pont az ATI-DisplayPort kombóval szívtam.
Hiába,na:Ha nincs gondod,vegyél számítógépet....

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#7668) RudY válasza pinnacle (#7664) üzenetére


RudY
addikt

Nekem nincs "Asztal megjelenítése csak itt".

...hmm ez érdekes. Én ezeket használom:

A Dual Smart Solution az LG sajátja, nagyon jól sikerült, valóban 1-2 klikk és minden megoldható.
Van univerzális változat is, talán megér egy próbát:
[Dual Monitor Tools]

[ Szerkesztve ]

(#7669) stifi82 válasza moonguru (#7655) üzenetére


stifi82
aktív tag

ugy is csikoz :(

(#7670) pinnacle válasza atyca (#7667) üzenetére


pinnacle
nagyúr

:D

RudY "Asztal megjelenítése csak itt". 2 monitornál van.

Egyébként lehet, hogy ez a HDMI az 1. monitor, megcseréltem a TV-vel, most a PC lett az. BIOS a DVI-os monitoron tölt be.

Az egyik monitort nem lehetett 60Hz-re állítani, ezzel a leírással sikerült.

Érdekes módon "A monitor által meg nem jeleníthető üzemmódok elrejtése" mindenhol inaktív, igaz csak a helyes értéket mutatja.

stifi82 Próbáld ki a Splash-t.

[ Szerkesztve ]

(#7671) stifi82 válasza pinnacle (#7670) üzenetére


stifi82
aktív tag

ugyanaz a gubanc itt is ezzel a porgival külső usbről menő sound blaster hangkártyám van még a hang is beszart........ :(

(#7672) pinnacle válasza stifi82 (#7671) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Lehet, hogy itt tudnak segíteni.

(#7673) #16695808


#16695808
törölt tag

Helló, olyan dvb-c felvevos boxot keresek ami hdmi-vel osszekotve az lg lcd tv-mel, a tv simplink funkciojat kihasznalva a tv taviranyitojaval lehetne iranyítani. Tudnatok segíteni surgos lenne!

(#7674) stifi82 válasza pinnacle (#7672) üzenetére


stifi82
aktív tag

Játszottam a batlefield hardlinnal az is ezt csinálja ott sem jó a kép :(

(#7675) Barni22


Barni22
tag

Sziasztok!lenne egy kérdésem.Elsődlegesen van ugye a hdmi portba dugva a monitor ez 1920x1080-as felbontáson van.a display portal van összekötve a tv.úgy van beállítva hogy a "képernyő másolása" szóval mindkét eszközön ugyan az a kép van.kérdés az hogy hogy tudom állítani azt hogy a tv-n ne a monitor 1920x1080-as felbontás legyen mert a tv csak sima HD-t tudja nem pedig a full hd-t és igy kicsit ott homályos a kép.lehetséges ez?köszi

Barni

(#7676) stifi82 válasza Barni22 (#7675) üzenetére


stifi82
aktív tag

Kiterjesztettbe állítod be azon belül meg be lehet állítani , hogy mekkora legyen a tv felbontás. Asztalon jobb klikk grafika tulajdonságok , megjelenítő , és ott kiválasztod a képernyőt és ott lehet állítani intel nvidia nál.

[ Szerkesztve ]

(#7677) stifi82 válasza Barni22 (#7675) üzenetére


stifi82
aktív tag

Nálad nem szokott szétcsúszni a kép,: középen eltolja a mozgó képet szétcsúszik

(#7678) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

Biztos rossz topicba írod,de nem találtam jobbat.A lényeg,hogy szeretnék az LCD TV-hez állványt venni.Nem akarok olyan nagyon sokat költeni rá.Ezt,ezt,vagy ezt néztem ki.
A kérdésem az lenne,hogy bármelyikbe bele tudom szerelni a tv-ét vagy mire érdemes figyelni?Nem akarok úgy járni,hogy megveszem és nem tudom használni.A falunk elég gyenge ezért kell olyan amiben van tartó.

Köszi!

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#7679) Csoda8485


Csoda8485
újonc

Sziasztok! Van egy olyan problémám,hogy vettünk egy sima monitor kábelt,amit összekötöttünk a tv-vel (samsung LE37S71B) és vettünk,hozzá Jack RCA stero kábelt.
Nos van kép de hang nincs,mi lehet a baj? A gépen kell valamit beállítani vagy a tv-n?
Nagyon szeretném a gyereket meglepni vele,hogy tv-n nézheti (nézhetné) a mesét :)
Köszi a válaszokat.
Fontos lenne.

(#7680) eszementális válasza Csoda8485 (#7679) üzenetére


eszementális
tag

Szeintem ez nem fog menni, mert egyszerre csak egy bemenettel foglalkozik a tv!

(#7681) moonguru válasza eszementális (#7680) üzenetére


moonguru
őstag

Ez ugyan igaz, de megoldható!

A legtöbb tévénél van 3.5 jack kábelnek csatlakozási helye! (RCA-val nem fog menni, max. RCA jack átalakító kábellel)

A TV kezelési utasításában le vannak írva a csatlakozási lehetőségek, a tulajdonosnak el kéne olvasnia!

Ui:

Kivételek akadnak, de ritkák!

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#7682) moonguru válasza moonguru (#7681) üzenetére


moonguru
őstag

Lejárt az 5 perc!

Ez a lényeg:

Connecting Computer
- Connect the D- Sub cable (optional) to “PC (PC IN)” on the rear of your set and the other end to the Video Card of your computer.
- Connect the stereo audio cable (optional) to “AUDIO (PC IN)” on the rear of your set and the other end to “Audio Out” of the
sound card on your computer.

Szerintem 3.5-3.5 sztereó jack kábel lesz a nyerő, mert a PC-n (általában) olyan van! (vagy RCA komoly hangkártyáknál fordul csak elő)

Monitor Guru!

(#7683) eszementális válasza moonguru (#7681) üzenetére


eszementális
tag

Mondjuk én nem kínlódtam volna, alapból hdmi-ztem volna. :D De jó tudni hogy van olyan tv ami meg tudja csinálni!

(#7684) Razermazer


Razermazer
őstag

Kérdéssel fordulnék hozzátok hdmi osztással kapcsolatban, nővérem tv-jén csak egy kimenet van, de használja a tv-t pc-vel és most már az iptv-vel, ez az osztó megfelelne a célra [link] ha igen akkor megrendelem :K várom válaszaitokat.
Ha nem akkor milyen kéne?

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#7685) Ten55


Ten55
újonc

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogyan lehetne összeköttetni a laptopomat a T-Home IPTV általi (elvileg legfrissebb, fekete színű) set top box-szal, amely egy hagyományos TV-vel van összekapcsolva?
Ott szeretném nézni a TV-t, amit a laptopon szoktam (FilmOn-alkalmazás által), mivel azok a csatornák nálunk nem elérhetőek...
Már egy jó ideje nézegettem mindenféle kábellehetőséget, de nem igazodok ki; pénzt feleslegesen nem szeretnék költeni rá!
Okos TV vásárlásán is gondolkodtam, úgy egyszerűbb lenne, de az jelenleg felejtős.
HDMI-kábel / SCART-kábel?
Aktív konverter / PC-TV konverter?
Sajnos számomra ezek mind ismeretlenek és nem mondanak semmit sem. :(
Előre is köszönöm szépen a választ!

További szép estét!

[ Szerkesztve ]

(#7686) TestamentDNR


TestamentDNR
aktív tag

Sziasztok!

Telefonrol nem nagyon tudok keresni, ugyhogy megkerdezem, hatha... :)
Pc DVI kmenetet szeretnek osszekotni tv-vga bemenettel. Van valami trukkje, hogy a leheto legjobb minoseget kapjam a tv-n, vagy eleg egy DVI-VGA adapter, meg egy sima VGA kabel? A tv FHD-s.
Koszonom szepen! :)

(#7687) joecontra válasza TestamentDNR (#7686) üzenetére


joecontra
addikt

egy DVI-VGA adapter, meg egy sima VGA kabel?
Amennyiben DVI-I-ről beszélünk akkor igen működhet így.

Üdv,
J

(#7688) domion112


domion112
újonc

Sziasztok!

Segítséget kérnék, PC-t szeretnék összekötni egy TV-vel.
A PC-n VGA kimenet, a TV-n pedig 3xRCA video bemenet van.
Vettem egy VGAto3xRCA kábelt (4.000HUF), de sajnos a kép nem megy át (vibrálás és színes vonalak "futása" az eredmény).
Kipróbáltam több PC-vel, TV-vel és kábellel, de az eredmény minden párosításban ugyanez, tehát elvileg sem a kimenetek sem a bemenetek sem pedig a kábelek nem lehetnek hibásak.
Mi lehet az oka, hogy nem viszi át a képet?
Kell még pluszba valami?
Mit javasoltok, meg lehet megvalósítani az összekötést, hogy működjön?

Előre is köszönöm a válaszokat.

(#7689) joecontra válasza domion112 (#7688) üzenetére


joecontra
addikt

Szia!

Gondolom VGA-komponens kábelt vettél. Az egyik vége VGA a másik vége piros, zöld ill. kék RCA. Ez a kábel sajnos porfogónak lesz csak jó. A VGA kimeneten RGB jel van, a TV pedig komponenst vár, a kettő nem ugyanaz.
Mivel ez egy kábel azaz passzív eszköz, nem is fog működni mert aktív jelátalakításra lenne szükség.

Üdv,
J

(#7690) crissprivat


crissprivat
senior tag

Sziasztok.
Remélem akad valaki,aki tudna segíteni. Vettem egy ilyen kis cuccot.

Szépen müködik,ahogy kell. De szeretném az adásokat kivezetni a konyhai kis tvhez is. Szóval a képen látható sima "LOOP" kimenetelböl (nem a LOOP OUT) elvezettem a megfelelö kábelt a tvhez,de még sincs jel. Mit kellene még beállítanom,hogy legyen nézhetö a tv? Vagy hogyan kellene pontosan bekötni. A használati semmit nem ír ez ügyben.
Köszi.

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#7691) joecontra válasza crissprivat (#7690) üzenetére


joecontra
addikt

A szobai TV miként csatlakozik? Gondolom azt szeretnéd, hogy a 2 TV-n más-más műsor menjen. Milyen készülék ez?

Üdv,
J

(#7692) crissprivat válasza joecontra (#7691) üzenetére


crissprivat
senior tag

Szia.
A nappaliban HDMI -n keresztül van csatlakoztatva. Nem szeretnék más csatornát nézni,ugyan azt akarom,nem bonyolítom be a dolgokat. De nem hiszem,hogy ez kivitelezhetö lenne ezzel a géppel. Mivel amit írtam feljebb,ahonnét ki van vezetve a kábel a konyhai tv-be,az a digitális adások kimenete és nem a szatelit adóké. Azrt combo a neve,mert két fajta tuner van benne.
Egyébként ILYEN. Nem rossz ez,csak kár,hogy nem tudja amit akartam :B

[ Szerkesztve ]

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#7693) joecontra válasza crissprivat (#7692) üzenetére


joecontra
addikt

A boxon van SCART kimenet is. Azzal nem lenne jó a másik TV-re kötni? Illetve milyen típusú a másik TV?

Üdv,
J

(#7694) lumpy92


lumpy92
aktív tag

Sziasztok!
Kaptam egy Monitort/TVt a laptopom mellé,és HDMI kábellel kötöttem össze,működik is szépen. Azt viszont nem tudom,hogy lehetne megoldani,hogy a játékokat teljes képernyős módban tudjam futtatni egyszerre a laptop kijelzőjén+ a monitoron. Tehát hogy olyan széles legyen a kép,mint a két kijelző.
A laptopban egy alaplapi videó kártya van ( Intel HD 4000) és egy dedikált (nVidia GeForce GT 635 M ).
Néztem videókat,hogy az Nvidia illesztőprogramjában kéne a beállításokat piszkálni, viszont nem tudom,hogy ez nálam lehetséges-e, mert valószínű, hogy a monitor és a HDMI kimenet is az alaplapira van kötve.
Légyszi valaki világosítson fel, hogy most akkor mi a helyzet, és megoldható-e amit szeretnék? :R

[ Szerkesztve ]

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#7695) crissprivat válasza joecontra (#7693) üzenetére


crissprivat
senior tag

KB 10m scart kellene :) És ez a fajta kábel van kihúzva,aminek mutattam a dugaszát. A másik egy satynya kis hyunday lcd. Valójában ez így már müködött nálunk,csak az elözö boxon nem volt hdmi kimenet és ez végett lett cserélve a mostanira. Muszáj volt váltani a tv végett.

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#7696) joecontra válasza crissprivat (#7695) üzenetére


joecontra
addikt

Tehát akkor az RF koax bemenetére kapja a másik TV a jelet. Ez így érdekes mert a LOOP-on egy az egyben tovább kéne adnia a jelet.
A box menüjében esetleg nincs valami erre irányuló opció? Volt már teljes csatornakeresés a TV-n?

Kábel, csatlakozók rendben?

Üdv,
J

(#7697) crissprivat válasza joecontra (#7696) üzenetére


crissprivat
senior tag

Igen,már volt minden :K Amit most akarsz kérdezni,már az is :D
Nem és nem akar megjelennei a müsor. De már nem érdekel :(
Nagyon szépen köszi a segítö akaratod,de nem akar müködni :O

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#7698) joecontra válasza crissprivat (#7697) üzenetére


joecontra
addikt

Amit most akarsz kérdezni,már az is
:D

Esetleg a box kihagyásával próbáltad már a másik TV-re kötni a kábelt? Pl. toldóval.

Üdv,
J

(#7699) crissprivat válasza joecontra (#7698) üzenetére


crissprivat
senior tag

Boxot sehogy nem hagyhatom ki,mert az által megy az adás. Ha kihagyom boxot,akkor semmim sincs.
Vagy ezt hogyan kell értenem? Már össze vagyok zavarodva totálisan. Itt van fotó,most így van bekötve,de semmi jel sincs.
Box:

TV:

Remélem így világos,hogy miröl beszélek. HDMI-n egy raspberry van rajta,az szuperül möködik.

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#7700) joecontra válasza crissprivat (#7699) üzenetére


joecontra
addikt

Én a boxon az adást az "ANT IN" -be kötném, a TV-t pedig a közvetlen mellette lévő "LOOP"-ba.

Üdv,
J

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.