Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6751) BoC1ka válasza akoska23 (#6749) üzenetére


BoC1ka
senior tag

akkor tehat dobjam ra hdmin tv re, ott van olyan opcio, hogy atallitom a jelet dvi re? hm koszi a tippet megprobalom. Azt esetleg tudod hol lehet atallitani?

YNWA

(#6752) akoska23 válasza BoC1ka (#6751) üzenetére


akoska23
aktív tag

igen ezt javaslom és közben persze legyen a monitor is rádugva a kártyára.............aztán indulhat a bűvészkedés

A 23-as szám a nevem melett nem az életkorom jelöli, nincs titkolnivalóm, ezért nem változtatom 2006-óta a nicknevem sehol

(#6753) endruboy1


endruboy1
senior tag

Hello

Nem igazán találtam jobb topicot a kérdésemnek, szóval ide írom:
Ha veszek egy ILYEN DVB-T boxot és egy pár száz forintis scart-vga átalakítót (mondjuk ezt) akkor gond nélkül ráköthetem a régi (lapos) monitoromra a cuccot és menni fog? Mondjuk a hanggal nem tudom hogy mi van mert jack kimenetet nem látok a boxon hogy egyszerűen rádughassam a hangszórót, de az még nem bizots mondjuk hogy pont ez a box lesz... gondolom van olyan amin van jack is. De nem ez a lényeg, a monitor észlelni fogja képet és minden frankón menni fog?
Csak mert ez a nyaralónkba kéne és nem szeretnék semmiképp se TV-t venni erre a célra ha adott egy viszonylag nagyobb meglévő monitor ami nincs is használva.
Ja igen és számítógép nélkül kötném rá, tehát közvetlenül a boxra.

Válaszokat előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#6754) kutga


kutga
nagyúr

Sziasztok!

Van otthon egy LCD TV-m és egy média lejátszóm. A lejátszót HDMI-vel kötöttem eddig a TV-re de sajnos a HDMI bemenet néha 'elfelejti' hogy valami rá lenne dugva, és csak a TV ki-bekapcsolásával lesz újra kép és hang, sajnos elég zavaró.

Most kompozit kábelt használok a két eszköz összekötéséhez (sárga-piros-fehér) de így a képminőség nem az igazi. :(

Tudok ezen valamit javítani? Lehet túl hosszú a kompozit kábel (1,5m) és gerjed valamivel, árnyékolt kellene? Vagy egy SCART átalakító? Vagy komponens átalakító? A lejátszón csak HDMI és kompozit van.

A TV mindkét HDMI csatlakozója produkálja a hibát így a HDMI nem játszik.

Let the Zone take me if I am.

(#6755) Busmen


Busmen
csendes tag

Sziasztok!

Vettem egy radeon hd 3650et nem ad képet hagyományos tvre mert ezt írja a catalyst hogy le van tiltva. Kérdésem az lenne , hol tudom a tiltást feloldani? Ha felcserélem a két megjelenítő eszközt akkor a tv-n van kép a monitoron viszont nincs:(
Megoldásra ötlet?

64bites win7 fut core 2 duo 6300as proci

(#6756) otapi válasza kutga (#6754) üzenetére


otapi
tag

Kábel TV van bedugva a TV-be? Mindenekelőtt úgy próbáld ki a TV-médialejátszó összekötést akár HDMI-vel, akár egyébbel, hogy _minden_egyéb kábelt kihúzol.
Ha a kábel-TV lenne a ludas, akkor a probléma megoldható egy "isolator"-ral.

(#6757) kutga válasza otapi (#6756) üzenetére


kutga
nagyúr

Megpróbálhatom bár annyira véletlenszerű a probléma hogy nem tudom épp akkor felmerül-e.

Mekkora összeg egy ilyen isolator?

Erről lenne szó amúgy?

[link]

Bár mondjuk érdekes hogy mindkét HDMI aljzat ugyanúgy hibás, mivel már nem garanciális a készülék, azt cserélni nem tudom. Korábban komponens kábelt használtam, azzal nem volt semmi gond.

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#6758) kutga válasza kutga (#6757) üzenetére


kutga
nagyúr

A kábel nem lehet ludas? 5 méteres árnyékolt kábelt használok.

Let the Zone take me if I am.

(#6759) otapi válasza kutga (#6757) üzenetére


otapi
tag

Igen, ez az. De mielőtt megvennéd, próbáld ki hogy kihúzod a kábel TV-t a cuccaidból.

(#6760) kutga válasza otapi (#6759) üzenetére


kutga
nagyúr

Kipróbálom mindenképp, mondjuk nem árt egy ilyen ha van ugye? :)

Csak mert nem egy nagy pénz.

Let the Zone take me if I am.

(#6761) otapi válasza kutga (#6760) üzenetére


otapi
tag

Mindenképp hasznos, mert a kábelTV és a lakásod védőföldje között szinte biztos hogy feszültség különbség van - tehát enélkül állandó földzaj van (=analóg kábeleknél rossz a kép, búg a hang; digitálisoknál jobb esetben csak gyengébb a jel), és akár szikrázhatnak is a kábelek ami az elektronikáknak sem tesz jót.
Ez a földzaj probléma asztali TV, lejátszó cuccoknál nem szokott előjönni, mert azoknak nem földelt dugaszaik vannak. Viszont a PC le van földelve, ezért kell leválasztani a Kábel TV földjét.

Elméletben valamennyit gyengít ugyan a kábel TV jelén (mint minden egyéb eszköz is, amit a kábelTV-re raksz), de ez valószínű észrevehetetlen.

[ Szerkesztve ]

(#6762) kutga válasza otapi (#6761) üzenetére


kutga
nagyúr

Köszi, de most akkor mi is a probléma?

Ez a földzaj probléma asztali TV, lejátszó cuccoknál nem szokott előjönni, mert azoknak nem földet dugaszaik szoktak lenni. Viszont a PC-nek igen, úgyhogy erre is gondolni kell.

Ha nem jön elő asztali TV és médialejátszó esetén akkor miért kell az eszköz? PC-ről pedig eddig szó sem volt. Vagy rosszul értelmezem? :)

Let the Zone take me if I am.

(#6763) Reaper04


Reaper04
aktív tag

Sziasztok!
Szeretném a segítségeteket kérni ez ügyben:

-Minden windows indításkor, újraindításkor ...stb az alapértelmezett hangeszközöm a HDMI csatlakozón a TV-m, nem pedig a számítógép hangszórója.
Mindig át kell állítanom a pc hangszóróra, hogy az legyen az alapértelmezett.

De amint restart, megint ugyan úgy van.
Lehet ezt valahogy "véglegesíteni"? Mármint hogy a pc-s legyen az alap és ha Tv-n szeretnék filmezni, akkor átteszem oda és kész.

Másik problémám, hogy időközönként, azt írja a "Lejátszóeszközök"-nél, hogy nincs csatlakoztatva. Pedig be van dugva a kábel, meg sem mozdítottam.
Egy restert megoldja a problémát, vagy ha kihúzom és vissza bedugom a hdmi kábelt.
Ez miért lehet? (pedig frissítem mindig a driverét)

A konfigomról: AsRock M3A770DE, VGA: Ati Sapphire HD5770 Vapor-X, Cpu: AMD Phenom II X6 1055T, 8Gb 1333Mhz DDR3 ram.

Köszönöm előre is a segítségetek!
Üdv: Dave :R

(#6764) otapi válasza kutga (#6762) üzenetére


otapi
tag

Jah, a PC-t akkor azt elnéztem, a topik címéből gondoltam :)
Az a kérdés igazából, hogy a médialejátszód, a TV-d vagy bármely egyéb cucc ami ezekkel össze van kötve, földelt 230-as dugóval rendelkezik-e?

(#6765) kutga válasza otapi (#6764) üzenetére


kutga
nagyúr

Sajnos egyik sem. Eleg vacak a villamos halozatunk.

Let the Zone take me if I am.

(#6766) Leone512


Leone512
csendes tag

sziasztok,
most próbálom összekötni a pc-t a tv-mmel (UE40D7000) egy HDMI-kábellel (a tv egyik sima hdmi-csatlakozójába dugtam),viszont nem boldogulok
eddig annyit sikerült elérnem hogy a tv-n látszik a pc asztal háttérképpel de ikonok nélkül,
hogyan tovább? (ha egyáltalán lehetséges)

a videokártya beállításoknál látja a tv-t mint kijelző, de nem tudok továbblépni (nyilván lehet hogy én bénázom)

vga: Geforce GTX460 768Mb

köszi előre is a segítséget

Leone512

(#6767) Monyos


Monyos
aktív tag

üdv!

Már régebb óta össze van köve a TV-m a PC vel , de most videokártya csere miatt problémába ütköztem.

A TV-n van D-SUB és HDMI bemenet is, a régi kártyámra rádugtam egy DVI -> D-sub átalakítót és sima D-sub kábellel ment is minden tökéletesen.

Az új kártyámon viszont 3 féle csatlakozó van:
- DVI / Erre van kötve a monitor egy D-sub átalakítóval /
- HDMI
- Display Port

Gondoltam, milyen egyszerű lesz HDMI kábellel összekötni. /semmi átalakító,semmi buhera/
Összekötés után van is kép a TV-n , viszont undorító a minősége..
Alapból kisebb volt a kép mint a kijelző, ezt orvosolni tudtam a Catalyst beállításai között a méretezésnél.
De még így is a betűk vagy bármilyen szöveg össze van mosódva, csúnya.
A színek pedig egyáltalán nem valósághűek, néha túl sok a zöld, túl erősek a fények...

A betűk formája/minősége úgy javult valamit ,ha a képernyő-frissítést 24 Hz -re állítottam, így viszont lassú minden, a filmeknél feltűnően lemarad a kép a hangtól... :(

Ilyen lehetőségek vannak még:

Másik kártyával ugyan ez a helyzet ,úgyhogy a TV a ludas /vagy csak valamit nem veszek észre/ :W
Ami még érdekes ,hogy D-SUB kábellel a max. felbontása a TV-nek : 1366x768
A HDMI kábellel pedig azonnal feldobja 1920x1080-ra.

Egyszerűbb lenne vennem egy HDMI -> D-SUB átalakítót vagy esetleg valami más alternatívát?

Remélem valaki tud megoldást a problémára! :F

Köszi! :R

(#6768) Leone512 válasza Monyos (#6767) üzenetére


Leone512
csendes tag

szia,
ahogy elnézem nem túl aktív ez a topic, én sem kaptam választ a kérdésemre (ld.előző hsz)
szerintem nézz be a tv-d tipusának megfelelő topicba, én is megpróbálom

üdv

Leone512

(#6769) Monyos válasza Leone512 (#6768) üzenetére


Monyos
aktív tag

Közben megkérdeztem másik fórumban is, megkaptam a választ! :K

(#6770) thomzon


thomzon
csendes tag

Sziasztok!
Lenne egy problémám: PC-ről szeretnék filmet nézni a TV-n. Van egy régebbi Thomson TV-m, és és egy Gigabyte 8800GT-m. A TV-n scart és rca bemenetek, a vidikarin s-video. Vettem is egy sokat hangoztatott Hama univerzális PC-TV Scart-S-video kábelt.Hogy a kariba be tudjam dugni, közé tettem a gyári 9-ből 4 tűs s-video-t+rca-kat csináló átalakítót.aztán rengeteget szívtam az nvidia progival, mire felismerte valahogy, és erre hiába az átkapcsoló SZÜRKE a kép.Előre is köszi, ha tudtok valamit segíteni.

(#6771) Sz. Géza válasza thomzon (#6770) üzenetére


Sz. Géza
aktív tag

Nekem is hasonló a problémám, csak én egy HD6850-es VGA-t kötnék DVI-kimenetről egy régebbi tv-re aminek RCA a bemenete.
Kérdés, hogy egy ILYEN kábellel megoldható a dolog?
Csak a video-jelet vinném át.

(#6772) utgyuru


utgyuru
aktív tag

Sziasztok!

Egy laptopot kötnék TV-re, a laptopon D-Sub csatlatkozó, TV-n scart, vettem is egy kábelt, de semmi kép nincs. Laptop ugyanezen kimenetére rádugtam egy monitort, az okés, TV-re rádugtam egy VHS-lejátszót, az is jó. Ebből arra következtetek, a kábel a rossz, de mielőtt veszek még egyet, gondolkodtam megkérdem. Korábban olvastam, hogy a D-Sub -> RCA az nem működik eleve, hiába, hogy árulnak ilyen kábeleket.

(#6773) Henker2


Henker2
addikt

Üdv! Segítsetek már ha tudtok. Van egy GTX 560Ti VGA-m, amit össze szeretnék kötni a TV-vel. Jó lenne, ha már egyszer és mindenkorra megoldódna a problémám. Még hagyományos, 72-es 100Hz-es Samsung TV-m van. RCA és SCART lehetőségeim vannak. Milyen kábelek kellenek és milyen beállítások?

Köszi

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#6774) Sz. Géza válasza Henker2 (#6773) üzenetére


Sz. Géza
aktív tag

Utánajártam a témának (én is ezzel szenvedek) de sajnos egyetlen kábellel nem lehet megoldani, mivel a VGA DVI-kimenetéből a digitális jelet nem tudod átalakítani analóggá (RCA,Scart).
Esetleg egy ILYEN konverterrel (plusz egy DVI D-Sub átalakítóval) megoldható.

(#6775) Henker2 válasza Sz. Géza (#6774) üzenetére


Henker2
addikt

Basszus! Elgondolkodtató, hogy ennyi + kiadást megér-e nekem, hogy a TV-n legyen PC képem? :U

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#6776) joecontra válasza Henker2 (#6773) üzenetére


joecontra
addikt

Szia!

Irj egy privit es hatha talalunk megoldast.

Ez szol mindenkinek, inkabb privit irjatok, hamarabb meglatom.

Udv,
J

(#6777) Sz. Géza válasza Henker2 (#6775) üzenetére


Sz. Géza
aktív tag

Tessék: ITT már mindjárt feleannyiba kerül.

(#6778) lucza


lucza
csendes tag

Sziasztok. Vásároltam egy Sony kdl32ex720as televìziòt.
Két napja szenvedek, hogy notebookomat csatlakoztassam és a tvn megjelenő kép nagy méretű arànyos megjelenésű legyen.Tegnap sikerült megoldani ezt a problémàt, viszont nem szép kép. Olyan mintha szellemképes lenne.

A hang pedig egyàltalàn nem megy àt.Pedig vettem külön audiokàbelt hozzà, mivel sajnos a notebookon csak egy nyamvadt vga kimenet van.

Ezzel kellene gazdâlkodnom.
Van valakinek hasznàlhatò ötlete?

(#6779) joecontra


joecontra
addikt

Üdv!

Eladóvá vált egy VGA-SCART, PC/laptop-TV összekötő kábel. 3 méter, Tony Engdahl féle szinkronjelközösítővel szerelt.
Hang nincs bekötve, de kérésre megoldható.

PowerStrip-es beállításhoz minden segítséget megadok.
PÜ-ben lehet jelentkezni, akit esetleg érdekel.

Üdv,
J

[ Szerkesztve ]

(#6780) joecontra válasza lucza (#6778) üzenetére


joecontra
addikt

Szia!

A VGA kimenetről szellemképes a kép?

Üdv,
J

(#6781) lcee79


lcee79
őstag

Hi!

Lenne egy kérdésem, nem tudom volt-e már...
PC-mben van egy nvidia 9600 gt és rajta egy hdmi kimenet (hangkártyával nincs semmi összeköttetés, se külső se belső, pedig biztosan jó lenne ha lenne...) Monitor dvi csatlakozással van összekötve.
Rádugom a HDMI kábelt a tv-re, és ekkor előjön a probléma, a tv-n nem jelenik meg a kép, mert a HDMI-ből nem jön ki hang és ezért fekete kép van csak, de alapértelmezettre teszi a TV-t és a monitort is lekapcsolja tehát azon sem látszik semmi :((
Így tehát van 2 fekete képernyőm, semmit nem látok, és semmit nem tudok konfiurálni vakon...

Egyszer valahogy sikerült egy régebbi driverrel hogy volt kép a monitoron még, és egérrel vakon áthúztam a beállítás panelt a monitorra és beállítottam hogy hdmi-re no audio és lett kép egyből a tv-n is, aztán már be tudtam állítani mindent amit akartam, de most nem tudok semmit..
de azt már így hogy egyiken sincs kép nem tudom megcsinálni...

Tud valaki valamilyen megoldást írni nekem????

Thanx!

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#6782) joecontra válasza lcee79 (#6781) üzenetére


joecontra
addikt

"Monitor dvi csatlakozással van összekötve."
Ezt úgy kell érteni, hogy DVI-VGA adapterrel?

Ha van alaplapi kártya, akkor BIOS-ból azt próbáld meg legelsővé tenni és annak a VGA kimenetére tedd a monitort.

Egyébként pedig a grafikus kártya SPDIF tüskéit a hangkártya SPDIF tüskéire egy pár száz forintos kis vezetékkel rá lehet kötni.

Üdv,
J

(#6783) lcee79 válasza joecontra (#6782) üzenetére


lcee79
őstag

Monitor DVI csatlakozós, videokártyaán pedig DVI és HDMI van
nincs vga port egyáltalán egyiken sem :)

Alaplapi vga kártya nincs, csak az nvidia
viszont hangkártyából van 2 is... (alaplapi ac97 és egy audigy platinum)

A kábelről tudok, de még nem láttam sehol...
(meg párszáz forintos dolgot kaposvárra rendelni általában nem gazdaságos... volt hogy 2500 ft volt a szállítási költség akkor is ha 100 ft-ért rendelnék, ezért ilyet nem szoktam magában...)
Szóval az a lényeg, hogy nvidia vezérőpultot már sötét kijelzővel nem látom, nem tudok állítani rajta semmit

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#6784) joecontra válasza lcee79 (#6783) üzenetére


joecontra
addikt

A monitornak pontosan milyen DVI csatlakozója van?

Ez fura, hogy a HDMI-n nem ad képet mert nincs bekötve a hang ill. hogy az lesz az elsődleges, ha kötsz rá valamit és a monitorról is leveszi a jelet, ha jól értem.

Esetleg ha nem próbáltad még, akkor húzd le a monitort és csak a TV legyen HDMI-vel rákötve és csinálj egy reboot-ot.
Figyeld meg, hogy lesz-e valami mozgás a TV-n reboot közben ill. után.

Üdv,
J

[ Szerkesztve ]

(#6785) lcee79 válasza joecontra (#6784) üzenetére


lcee79
őstag

Ezt is próbáltam már, csak elfelejtettem írni

Ilyenkor azt csinálja hogy a tv-n mindaddig van kép amíg be nem töltődik a windows/nvidia driver, aztán vége elfeketedik.
Akármit próbáltam semmitől nem lett kép rajta...
És én sem értem miért kapcsolja ki a monitort, de ez van...

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#6786) joecontra válasza lcee79 (#6785) üzenetére


joecontra
addikt

A gép a TV HDMI1-es portjára van kötve?
Van PC mód a TV-n?

Üdv,
J

(#6787) lcee79 válasza joecontra (#6786) üzenetére


lcee79
őstag

Nem az egyesre hanem a 3-asra...
De mint írtam ez már működött...
csak egy ideig nem volt összedugva, és az idő alatt többször is frissült az nvidia driver.
Biztos vagyok benn, hogy az a ludas... de valami trükkk kellene, hogy látszódjon a kép miután rádugom, hogy be tudnám állítani hogy no audio és kész...

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#6788) joecontra válasza lcee79 (#6787) üzenetére


joecontra
addikt

Akkor próbáld meg a régi drivert visszatenni.
Vagy: anélkül nem tudod a HDMI audio-t letiltani, hogy rá lenne kötve a TV?
Úgy értem valami globális beállítás nincs a driverben, amivel akkor is le tudod tiltani ha nincs a TV rákötve?

Üdv,
J

(#6789) lcee79 válasza joecontra (#6788) üzenetére


lcee79
őstag

"anélkül nem tudod a HDMI audio-t letiltani, hogy rá lenne kötve a TV?"

Ezt kerestem mindenhol de nem találtam
videokártyánál inaktív amíg nincs eszköz, audio beállításokban meg nem találtam...

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#6790) Tommy7


Tommy7
tag

Üdv, van egy olyan problémám, hogy a gépet akarom összekötni egy tvvel, (régebbi "nagy" samsung), scarton keresztül, be is dugom mind2őbe de a gép nem mutatja a tvn pedig nem jön be semmi, nvidia videókari... valami ötlet, vagy progi ehez?

<< Vezess lassan és élvezd a tájat, vagy vezess gyorsan és épülj bele! >>

(#6791) Tommy7


Tommy7
tag

már 3 tvn próbáltam de egyikel se jó, pedig ez már a 2. kábel (VGA-Scart), ilyenkor mivan? :F

<< Vezess lassan és élvezd a tájat, vagy vezess gyorsan és épülj bele! >>

(#6792) lcee79 válasza Tommy7 (#6790) üzenetére


lcee79
őstag

Szerintem ugyanaz lehet mint nálam
Nincs hang csak nálam a HDMI várja, de scart is lehet hogy akarja...
És emiatt egyik megjelenítőn sincs kép

Ezt az nVidia driver okozza, de én se tudok rá még megoldást
Hacsak nem azt hogy veszek egy új gépet, amiben minden össze lesz kötve, és akkor talán lesz kép a tv-n :) Persze emiatt nem fogok :D

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#6793) joecontra válasza Tommy7 (#6790) üzenetére


joecontra
addikt

Szia!

A VGA-SCART kábel milyen forrásból származik? Ha te csináltad vagy mással csináltattad akkor oké, de ha webboltból vetted, akkor esélyes, hogy rossz/hiányos a bekötése.

Ha felnézel a weboldalamra (lásd: aláírásom), ott le van írva, hogy hogyan kell VGA-SCART kapcsolatra behangolni a kártyádat. NVIDIA kártyákkal szokott sikerülni a dolog, szóval ne add fel (amennyiben jó a kábel). :)

lcee79
Szerintem azt a HDMI1-es dolgot és a TV-n a PC üzemmódot azért próbáld meg, ha még nem tetted, hátha.

Esetleg BIOS-ban is érdemes lehet szétnézni, hátha.

Üdv,
J

(#6794) lcee79 válasza joecontra (#6793) üzenetére


lcee79
őstag

Szerintem egy régi drivert kellene felrakni, és az lenne a jó
de fogalmam sincs melyikkel volt tutira jó...
De az is macerás volt, de legalább nem ment el a kép a monitorról...

Amúgy panasonic plazma tv, a HDMI-csatlakozások közt csak 1 különbözik amire rá van írva hogy CEC (ami csak annyi hogy bekapcsolja az eszközt...) de a többin is ugynúgy bekapcsolnak :)

PC üzemmódot még nem láttam a beállításokban (régi LG lcd-mben ott igen)
Viszont van rajt sia VGA csatlakozó is, ahhoz gondoltam keresek egy csatlakozót (valahol van otthon elrejtve :) ) És ott beállítok valamit, bár mindenképp 1920*1080 kellene, ha jól tudom VGA nem tud ekkora felbontást.

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#6795) joecontra válasza lcee79 (#6794) üzenetére


joecontra
addikt

ha jól tudom VGA nem tud ekkora felbontást
Dehogynem, tud az nagyobbat is. Én a CRT monitoromon állítottam már be nagyobbat is (kísérleti célokból). Simán kilövi VGA-n azt az 1920x1080-at. ;)

Csak próbáld ki. ;)

Üdv,
J

(#6796) lcee79 válasza joecontra (#6795) üzenetére


lcee79
őstag

Akkor az lesz ...
Ja, de az a baj, hogy videokártyámon DVI meg HDMI van csak
és a DVI-be van dugva a monitor
kábelből csak olyanom van ami DVI-VGA tehát a monitor helyét kéne elfoglalnom.
Monitor meg DVI-n kívül még Display port-tal rendelkezik (DELL H2311) de az meg nincs a videokártyán...
Lehet hogy videokártyát kéne cserélnem :) Amihez adnak audio kábelt is :)
Meg is oldódna a probléma :)

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#6797) Tommy7 válasza joecontra (#6793) üzenetére


Tommy7
tag

Üdv, hát vmi hasonló dolog lehet itt is, mert ismerőstől vettem, de szétszedtem és hiányosan volt bekötve, ergo mondtam neki h nemjó ezért vett egy újat boltba de ez se csinál semmit, zet is szétvettem, és ebe is van olyan kábel ami nem megy sehova, tehát meglesem a te módszeredet hátha mind2 kábel jó lesz :)
Aműgy akkor mi értelme van ezeknek a kábeleknek ha nincsenek is jól összekötve? :S

<< Vezess lassan és élvezd a tájat, vagy vezess gyorsan és épülj bele! >>

(#6798) Tommy7 válasza Tommy7 (#6797) üzenetére


Tommy7
tag

Megnéztem ezt az összekötős dolgot, de szerintem nekem ez nem fog menni :S más megoldás nincs, vagy keressek vkit aki összetudja hozni ezt? :F

<< Vezess lassan és élvezd a tájat, vagy vezess gyorsan és épülj bele! >>

(#6799) joecontra válasza Tommy7 (#6798) üzenetére


joecontra
addikt

Szia!

Ha írsz privit, akkor segítek összehozni. Esetleg baráti áron megszervízelem az egyik kábelt.
Ha érdekel, akkor keress meg.

lcee79
Nincs a településeden egy számtechbolt, ahol tartanak olyan kis vezetéket vagy legalább rendelni tudnak? Rendelni már csak tudnak.

Üdv,
J

(#6800) sznyunyi


sznyunyi
tag

Sziasztok fórumlakók!
Olyan problémám volna, hogy PIP-ben nem tudom összehozni a set-top-boxot.
Amíg volt analóg adás év közepéig, addig a Samsung FX2490HD antenna csatlakozóba (koax kábel) az ment bele. Ezt a megoldást pedig jól tudtam úgy alkalmazni, hogy ment a PC HDMI-n keresztül a tvre, így monitorként használva. Közben pedig az analóg adást ki tudtam pakolni a kép alsó sarkába a PIP megoldással. Mellette RCA-n ment a set-top-box amit sajnos nem lehet PIP-be megoldani, de ez nem is volt gond.
Na most mivel megszűnt az analóg, és meglestem a T-homeos set-t-b hátulját és találtam rajta koax csatlakozót, így gondoltam rápakolom a tv antenna csatlakozójára. Azonban sajnos ugyan úgy csak a hangyák háborúznak a mákföldekért... Régi kábelt használok. Lehet, hogy digitális koax kábel kéne hozzá? Vagy valami hasonló? Ebben most nem vagyok otthon. Jól jönne egy kis segítség!
Előre is köszönöm!

Si vis pacem, para bellum!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.