Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7251) birno válasza joecontra (#7248) üzenetére


birno
addikt

Van, de csak méretet lehet állítani, pozíciót nem.
S ha növelem a méretet, akkor bal oldalra nyújtja ki, a jobb oldalon lévő fekete csík sajna nem változik.

(#7252) joecontra válasza birno (#7251) üzenetére


joecontra
addikt

A TV menüjéből sem tudod arrébb pozicionálni?

Üdv,
J

(#7253) birno válasza joecontra (#7252) üzenetére


birno
addikt

TV-nél nem is láttam ilyen lehetőséget, nem ma darab, szerintem ezekben még nem foglalkoztak ilyesmivel.

(#7254) birno válasza joecontra (#7248) üzenetére


birno
addikt

Megpróbáltam megint a converter menüjével, ha eléggé felnagyítom akkor kitolja a fekete sávot a jobb oldalt, cserébe bal oldalt ki fog lógni valamennyi a képből, de az még kibírható.
Viszont, ha kihúzom az áramból, akkor minden beállítást elfelejt s lehet újra beállítgatni.
Nem kellene ennek megjegyezni amit OSD-n keresztül beállítgattam?
Nem látok semmilyen gombot vagy switchet amivel menteni kellene.

(#7255) joecontra válasza birno (#7254) üzenetére


joecontra
addikt

Ha nincs külön opció a beállítások mentésére akkor ezzel együtt kell élned. Vagy nem húzod ki a konvertert.

Üdv,
J

(#7256) birno válasza joecontra (#7255) üzenetére


birno
addikt

Azért ez... :W :(((

(#7257) joecontra válasza birno (#7256) üzenetére


joecontra
addikt

Erről nem tehetek, ezek szerint sajnos ilyen a konverter kialakítása.

Üdv,
J

(#7258) birno válasza joecontra (#7257) üzenetére


birno
addikt

Tudom, nem is neked szólt. :)

(#7259) zotyoka88


zotyoka88
csendes tag

Hali! előre is elnézést kérek , ha esetleg a válasz levan már írva de két hete kínlódok már ezzel, vettem már nagyon sok fajta kábelt de nem sikerül, most rátok találtam bízom benne , hogy lesz megoldás.:) szóval: van egy ilyen http://www.gepbolt.hu/termekek/58739150/MSI_GX610X_047HU_Notebook.html gépem, és adott egy hagyományos tv elöl piros sárga rca aljzattal és egy jackalzattal hátul pedig van természetesen scart csatlakozó. a gépemen ugy 7 pines svideo kimenet van amibe beledugtam egy ilyen kábelt http://www.google.hu/search?q=nvidia+rca&hl=hu&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=hYk7Ud2KI8jStAaG64CIBg&ved=0CAcQ_AUoAQ&biw=1280&bih=661#hl=hu&tbm=isch&sa=1&q=nvidia+svideo+cable&oq=nvidia+svide&gs_l=img.1.1.0i10i24j0i24.1740.5839.0.7348.8.8.0.0.0.0.191.928.2j6.8.0...0.0...1c.1.5.img.tzDs4sh5kZI&bav=on.2,or.r_qf.&bvm=bv.43287494,d.Yms&fp=2938460d08aa6d8c&biw=1280&bih=661&imgrc=4zhAi-m3sGL7ZM%3A%3Ban2aqivjfkekcM%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.hisdigital.com%252FUserFiles%252Fproduct%252FS-video_HDTV-cable_1_300.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fprohardver.hu%252Ftema%252Ftv-out_kezdoknek%252Fhsz_6001-6050.html%3B300%3B221 és ebbe egy rca to scart kabelt majd ezt össze a tv-vel a megjelenités beállitásokba bekapcsolom ugye a másodlagos képernyőt majd tvn av és van is kép csak az a problémám h fekete fehér:S mit kell ilyenkor csinálni már ha lehet. köszi előre is remélem érthető voltam és a gépelési hibákért elnézést de kivagyok már borulva:D

(#7260) joecontra válasza zotyoka88 (#7259) üzenetére


joecontra
addikt

Szia!

Driverből próbáltad a képnormát PAL-ra állítani?

Üdv,
J

(#7261) zotyoka88 válasza joecontra (#7260) üzenetére


zotyoka88
csendes tag

a catalyst control centerbe állitottam igen,van többféle pal meg ntsc végigpróbáltam mind de semmi:S

(#7262) polberto


polberto
tag

Sziasztok!

Egy megfigyelőrendszer DVR-jére szeretnék rákötni egy monitort és az a kérdesem hogy ehez is jó egy RCA to VGA adapter, vagy milyen megoldást javasoltok. Nem találok sehol kompozit bemenetes monitort, azért gondoltam erre az eszközre. A DVR-nek BNC kimenete van.
Köszönöm!

(#7263) joecontra válasza polberto (#7262) üzenetére


joecontra
addikt

Esetleg ez?

Üdv,
J

(#7264) polberto válasza joecontra (#7263) üzenetére


polberto
tag

Ú, ennyiért már tv-t adnak. Azért köszi!

(#7265) maestro87


maestro87
őstag

Sziasztok!

Nemsokára lesz ez a digitális tv átállás és azt szeretném megtudni, hogy ott ahol jelenleg fogható a 3 analóg csatona antennával (RTL K, TV2, M1), ott minden gond nélkül fogható lesz majd a digitális adás is? Vagy nagyobb antennára lesz szükség, vagy elég lesz majd az a kis szobai antenna is amit egyes set tob box-okhoz adnak? A hely egyébként Ukrajna lenne, közel a határhoz és az antenna jelenleg egy erősítővel ellátott kültéri antenna.
Magyarán elég csak venni egy set tob box-ot és ennek a bemenetére kötni a jelenlegi antennát, vagy az antennát is le kell cserélni?

Illetve még azt is kérdezném, hogy milyen olcsó set top box-ot ajánlanátok erre a célra (nem kell semmi extra bele, csak fogja majd a MindigTv 7 ingyenes adását)?

(#7266) tonnoka


tonnoka
tag

Sziasztok!

Olyan androidos tv-boxot keresnék, amire rá tudnám kötni az 5.1-et optikai audioval. Van ilyen egyáltalán?

(#7267) maestro87


maestro87
őstag

Azt se tudja megmondani senki, hogy kell-e egyáltalán új antenna (kültéri) vagy működni fog a régi analóggal is?

(#7268) joecontra válasza maestro87 (#7267) üzenetére


joecontra
addikt

működni fog a régi analóggal is?
Milyen antennáról van szó?

Üdv,
J

(#7269) maestro87 válasza joecontra (#7268) üzenetére


maestro87
őstag

Ilyen régi kültéri nagyobb erősítős antennáról amivel ideáig a 3 analóg csatorna volt fogva.

Kinézetre kb ilyen lehet: [link]

[ Szerkesztve ]

(#7270) joecontra válasza maestro87 (#7269) üzenetére


joecontra
addikt

Szerintem jónak kell lennie a digitális tévézéshez is. Konkrétan pedig élesben derül ki egyébként is.

Üdv,
J

(#7271) maestro87 válasza joecontra (#7270) üzenetére


maestro87
őstag

Én is úgy gondolom, hogy a sugárzási módszer az nem változik. Bár nem értem, hogy miért írják máshol hogy analóg/digitális antenna. Lehet abba benne van már a dekóder is és úgy nem kell set-top box?

(#7272) joecontra válasza maestro87 (#7271) üzenetére


joecontra
addikt

analóg/digitális antenna. Lehet abba benne van már a dekóder is és úgy nem kell set-top box?
Nem. Ideális esetben az antenna fizikailag maradhat ugyanaz, mert a továbbiakban is rádiófrekvenciás jeleket kell fognia.
Viszont hagyományos TV-hez mindenképpen kell az STB.

Üdv,
J

(#7273) maestro87 válasza joecontra (#7272) üzenetére


maestro87
őstag

Ilyenre gondoltam:[link]
De akkor biztos csak azért írják így, hogy stb-n kívűl feleslegesen vegyenek egy új antennát is.

(#7274) joecontra válasza maestro87 (#7273) üzenetére


joecontra
addikt

Ahogy látod, ehhez is oda van írva hogy analóg és digitális földfelszíni vételhez. Ugyanígy a te jelenlegi antennád is alkalmas lehet a digitális vételhez.

Üdv,
J

(#7275) maestro87 válasza joecontra (#7274) üzenetére


maestro87
őstag

Ok, köszi a válaszokat, akkor nem lesz antenna véve.

(#7276) talos69


talos69
csendes tag

Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni, van egy UPC-s beltérim: Philips DSR-8111
és a számítógépemben van egy: GT_PS700 DVB-S Satellite PCI TV kártya, ezt szeretném összekötni, ha lehetséges egyáltalán!
Szeretném az asztali gépen is nézni, rögzíteni a műsorokat. Sajnos járatlan vagyok ebben a témában, s ha kérhetem részletes leírást adjatok, mit hová, hogyan csatlakoztassak.
Köszönöm!

(#7277) joecontra válasza talos69 (#7276) üzenetére


joecontra
addikt

Szia!

Attól tartok ez nem fog menni. "Sima" tunerkártyával gyerekjáték lenne, de ez DVB-S műholdvevő tunerkártya és a parabola F bemeneten kívül mást nem is látok rajta.

Üdv,
J

(#7278) talos69 válasza joecontra (#7277) üzenetére


talos69
csendes tag

Szia
Köszi a gyors választ!
Van másik TV kártyám is: SKYSTAR 2 típusú, azzal működne?

Vagy esetleg tudnál javasolni olyat amilyennel össze tudnám kötni?

Köszönöm a türelmedet!
Üdv: talos69

[ Szerkesztve ]

(#7279) joecontra válasza talos69 (#7278) üzenetére


joecontra
addikt

Szia!

Mást ezen sem látok. Neked elég lenne egy régebbi analóg tunerkártya amihez adnak kábelcsokrot és akkor rá tudnád kötni a beltéri kompozit kimenetét.

Üdv,
J

(#7280) talos69 válasza joecontra (#7279) üzenetére


talos69
csendes tag

Szia!
Köszönöm a segítséget!
Üdv: talos69

(#7281) amper zoli


amper zoli
tag

Sziasztok!
Létezik működő RCA-VGA átalakító? Ha igen, előre is köszönöm a linket!

Most nincs aláírásom!........Illetve.....Van??

(#7282) joecontra válasza amper zoli (#7281) üzenetére


joecontra
addikt

Létezik és valószínűleg linket is tudnék adni, de nem teszem mert működő passzív RCA->VGA átalakító (madzag) nem létezik, nem is létezhet az alapvető képátviteli különbségek miatt sem.

Üdv,
J

(#7283) ANT


ANT
őstag

Sziasztok.
WAYTEQ HD-95CX set top box firmware frissítéshez kellene némi info. A gyártó oldalán három fw verzió is található. Ezeknél az újabb tartalmazza a régebbit is, vagy egyenként kell mindet telepíteni? :F A linkelt leírásból számomra nem derült ki egyértelműen.

[ Szerkesztve ]

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#7284) joecontra válasza ANT (#7283) üzenetére


joecontra
addikt

Szia!

Szerintem elég csak az egyiket felrakni.

Üdv,
J

(#7285) ANT válasza joecontra (#7284) üzenetére


ANT
őstag

Köszi.
üdv

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#7286) scabi78


scabi78
senior tag

Sziasztok!
Van egy htpc amit szeretnék a régi, crt tévére kötni. Ilyen alaplap van benne.
HDMI és D-sub kimenet, a tévén pedig rca, s-video és scart bemenet van.
Milyen megoldást tudnátok ajánlani?

Van egy ilyen kütyüm, de nem működik. Szerintem jól kötöttem össze, mert nem bonyolult, de semmit nem látok a tévén.

Egy low profilos s-video kimenetes vga megoldás lenne?

köszi

[ Szerkesztve ]

Tiszta Windows, rendes ház!

(#7287) joecontra válasza scabi78 (#7286) üzenetére


joecontra
addikt

Ahogy oda is van írva, szerintem talán azért nincs kép mert a HDMI és VGA kimenetek akkor aktívak ha a CPU-ban van integrált GPU.
• HDMI, VGA ports can only work with CPUs with GPUs core inside.

Monitorral működik?

Egy low profilos s-video kimenetes vga megoldás lenne?
Mivel van aktív PC-TV konverter boxod ezért bármilyen grafikus kártya jó lesz.

Üdv,
J

[ Szerkesztve ]

(#7288) scabi78 válasza joecontra (#7287) üzenetére


scabi78
senior tag

Celeron g1610 cpu proci van benne. Nem látom, hogy lenne benne gpu.
Monitorral működik persze.
A pc tv konvertert laptoppal, asztalimmal és htpc-vel is próbáltam. Egyiknél sem volt kép a tévén.
Ezért gondolom nem a cpu gpu hiánya miatt nincs kép, igaz?

Tiszta Windows, rendes ház!

(#7289) joecontra válasza scabi78 (#7288) üzenetére


joecontra
addikt

Monitorral működik persze.
A pc tv konvertert laptoppal, asztalimmal és htpc-vel is próbáltam. Egyiknél sem volt kép a tévén.
Ezért gondolom nem a cpu gpu hiánya miatt nincs kép, igaz?

Ha a monitorral működik a HTPC monitorkimenete és a konverter sehol máshol sem működik akkor egyértelmű a következtetés.

Üdv,
J

(#7290) scabi78 válasza joecontra (#7289) üzenetére


scabi78
senior tag

Én is így gondolom.
Akkor milyen megoldás jöhet szóba? :DD

Tiszta Windows, rendes ház!

(#7291) joecontra válasza scabi78 (#7290) üzenetére


joecontra
addikt

Legkézenfekvőbb ugye a konverter lett volna, de az hibás.
Meg kérdés az, hogy mekkora összeget szánnál a megoldásra. Én azt javasolnám, hogy itthon belföldről vásárolj egy új konvertert amennyiben hajlandó vagy még rááldozni és 100% módszert keresel.

Üdv,
J

(#7292) scabi78 válasza joecontra (#7291) üzenetére


scabi78
senior tag

Ha 100%, hogy az lenne a megoldás, persze, hogy szánnék még rá ennyit. Mégis csak olcsóbb, mint egy új tévé. :)) Csak már félve vennék egy ugyanilyet. köszi a választ.

Tiszta Windows, rendes ház!

(#7293) joecontra válasza scabi78 (#7292) üzenetére


joecontra
addikt

Ezt a mostani konvertert honnan vásároltad egyébként?

Üdv,
J

(#7294) scabi78 válasza joecontra (#7293) üzenetére


scabi78
senior tag

Ebay.
Olvasgatok utána és elgondolkodtam, hogy én az áramot egy usb-s telefontöltő segítségével adtam neki és nem a számítógép usb-jén keresztül. Ez jelenthet/jelenthetett problémát?

Tiszta Windows, rendes ház!

(#7295) joecontra válasza scabi78 (#7294) üzenetére


joecontra
addikt

Próba egy USB kábellel ingyen van, nem árt és akár be is jöhet.
Tehát megéri megpróbálni.

Ha meg nem jön be, akkor sajnos új konvertert kell venned itthonról belföldről. Tudom drágább, de nagyobb eséllyel fog működni és azt hiszem adnak USB kábelt tartozékként.

Üdv,
J

[ Szerkesztve ]

(#7296) Fulmi


Fulmi
senior tag

Sziasztok!

A digitalis atallas idoszakat eljuk. A nagymam jelenleg analog antennaval nez TV-t, es valamilyen olcso, de a celnak megfelelo digitalis vevot kellene neki vennem. Tudtok ajanlani ilyen vevot? Tenyleg semmire nem fogja hasznalni, csak nezni a 7 csatornat..

Koszonom elore is,
Fulmi

(#7297) joecontra válasza Fulmi (#7296) üzenetére


joecontra
addikt

Szerintem ha bemész egy közeli elektronikai/műszaki boltba biztosan tudnak segíteni ha előadod, hogy mi kell neked és kb. mennyit szánnál rá.
Én csak a Mindig TV oldalán lévő katalógust tudom belinkelni: [link]

Ennél nyilván bővebb a választék, ezért írtam a fentieket.

Üdv,
J

(#7298) Fulmi válasza joecontra (#7297) üzenetére


Fulmi
senior tag

Oke, koszi, igy fogok tenni! :)

(#7299) Fulmi válasza joecontra (#7297) üzenetére


Fulmi
senior tag

Vegul egy Orion DVBT-R800 lett a befuto az araval (8000 Ft Auchan). Annyi a baj vele, hogy egyelore nem sikerult rajonni, hogyan kell a csatornak feliratat kikapcsolni. A menuben nem talaltam ilyen opciot, csak hogy a felirat nyelvet lehet valtoztatni.

Fulmi

(#7300) joecontra válasza Fulmi (#7299) üzenetére


joecontra
addikt

Örülök, hogy végül lett megoldás. A feliratra sajnos nem tudok mit mondani, kísérletezgetni kell vele.

Üdv,
J

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.