Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7351) joecontra válasza Binya70 (#7347) üzenetére


joecontra
addikt

Üdv!

Ha AMD kártyád lesz, akkor létezik valós megoldás a TV SCART bemenetére kötve.
Felbontásilag 1024x576 lenne és bár a képminőség szubjektív dolog, szerintem még jól is nézne ki (a TV-Out kompozitnál biztos jobban).

yodamester10
Akkor fogni egy hangkimenetet a TV és bekötni a hangszórók megfelelő bemenetére.

Üdv,
J

(#7352) yodamester10 válasza Teasüti (#7350) üzenetére


yodamester10
őstag

Az alaplap asrock z77 exreme4,a tv philips 32pfl6007k,mindegyiken van spdif,és amúgy is megy a pc ha lehet egész nap.Na akkor beruházok egy tescos kábelre ahogy elnéztem nem drága.

joecontra
Nincs kedvem mindig dugdosni a kábelt,ezért részesítem előnyben az spdif-et csak nem találtam pontos leírást sehol,hogy működik-e?

[ Szerkesztve ]

(#7353) Teasüti válasza yodamester10 (#7352) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Hát ha az energiapazarlás nem érdekel, akkor elvileg működnie kell.
Feltéve ha a ki- és bemenetek adottak és nem nézted be őket. (Értelemszerűen a TV-n "out", a pc-n "in".)
Ha idáig ok, akkor innentől csak szoftveres kérdés, hogy a beérkező hangot kiküldöd hangszóróra.

[ Szerkesztve ]

(#7354) Binya70 válasza joecontra (#7351) üzenetére


Binya70
tag

Sziasztok.
Köszönöm segítőkészségeteket! Először is válaszolnék!
Hogy mitől ment ki a vidikártyán és a tv-ben a hdmi kimenet nem tudni!
Jelen voltam de nem vettem észre semmit, de ahogy máshol már olvastam és beszéltem szervizzel azt mondták hogy a tv nem tolerálja ha bekapcsolt állapotban dugdossák rá a hdmi eszközöket. A kártya amd procis, még nem sikerült elintézni a garit.
Szarakodnak az átvétellel, már 2x lőttem meg Debrecent miatta!
Már ki van a hócipőm az egésszel!
Legszivesebben már hagynám a fenébe az egészet!
Na de akkor Hogy is lehetne összekötni a kártyát a tv-vel?
Megosztanád velem is a tudásod? Vagy üzleti titok?
Ha veszek vagy cserélik a kártyát, akkor sem tudom használni a tv hdmi bemenetét, mindenképpen kell valami köztes megoldás!
Akkor az azt jelenti hogy nem kell 7-10e forintot átalakitóra költeni?
Gondolok itt a vga/rca/dvi kimenettel rendelkező dobozos ketyerére!
Remélem hamarabb tudok válaszolni csak egész nap meló van ilyenkor jutok gép elé és akkor is csak kis időre.
Várom további 5let és megoldásokban gazdag hozzászólásaitokat!
Köszönettel Binya-

(#7355) megint én


megint én
őstag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. Nagyszülőknél, ha van egy TV+ legolcsóbb meltéri antenna, oda elég lesz most egy set top box? Vagy valami komolyabb antenna is kell?

(#7356) joecontra válasza megint én (#7355) üzenetére


joecontra
addikt

Gondolom a digitális földfelszíni műsorszórásról - DVB-T - beszélünk. Így látatlanba nehéz megmondani, az hogy az analóg csatornák vételéhez elég volt a beltéri antenna az sajnos nem biztosíték arra, hogy a digitálisak is jól fognak jönni.

Set Top Box mindenképpen kelleni fog, tehát ha az megvan akkor úgyis kiderül hogy kell-e kültéri antenna.

Üdv,
J

(#7357) megint én válasza joecontra (#7356) üzenetére


megint én
őstag

Köszönöm a gyors választ!

(#7358) Rendo84


Rendo84
senior tag

Sziasztok!

Van egy Bluepanther BP801 Premium tipusú set top boxom.
Milyen antennát tudnátok ajánlani, amivel lehetne fogni a 7 db ingyenes digitális adást?
Régi képcsöves Samsung tv-hez lenne, tehát az olcsóság lenne fontos, illetve az hogy működjön is és persze, nem tudom szükséges-e kültéri, vagy elég egy szobaantenna is?
Hama tipusú DVB-T-s aktív szobantennával már próbáltam, speciel azzal nem működött. Persze lehet nem is alkalmas erre a célra, vagy annyira gyenge a jel hogy semmit nem fog, ezt nem tudom sajna.
Előre is köszönöm, megtisztelő válaszotokat.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#7359) joecontra válasza Rendo84 (#7358) üzenetére


joecontra
addikt

Szerintem egy kültéri nagynyereségű antenna használatával jobb esélyekkel indulnál.
Már ha megteheted persze.

Üdv,
J

(#7360) Huxley


Huxley
csendes tag

Tiszteletem!

Adott egy box, amin fix, a csatornák elrendezése! ( csak kedvencek lehetőség van, de ott sem állítható, a sorrend) :W

Kérdésem az lenne, hogy létezik-e olyan eszköz, amit a box és a tv közé beiktatva, megoldhatnám ezt a problémát?? (esetleg másik box, mediaplayer, stb? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#7361) BOSZI:o)


BOSZI:o)
csendes tag

Sziasztok!

Segítségetekre lenne szükségem.
Egy régi képcsöves Samsung TV-t (Samsung CK-5342A) szeretnék összekötni egy WayteQ Set- Top Box-al (WayteQ HD-95CX) és egy Airis DVD lejátszóval (Airis DVD LW108B), valamint egy antennával (Funke DSC-310) (ez utóbbi még beszerzésre vár anyagi okok miatt).
1. Ez jó antennának számít, vagy Ti tudtok mást is ajánlani?
(Egy őskövület szobaantennám van jelenleg, ami kb. 15-20 éves lehet, és ezt hiába kötöttem rá a Set-Top Box-ra nem történt semmi, csak a nagy feketeség volt a TV képernyőjén, mint amikor kikapcsolt állapotban van a TV).
A TV-nek 1 db Scart és 1 db antenna csatlakozó helye van.
Gondolom, vennem kellene egy Scart elosztót, vagy valami mást?, hogy mindent össze tudjak kötni.
2. A Scart elosztónak kell, hogy legyen kapcsolója?
3. Melyik Scart elosztót ajánlanátok?
Tudom, hogy a WayteQ Set-Top Box különböző médiafájlokat is lejátszik, de ettől függetlenül a média lejátszásra inkább az Airis DVD lejátszót szeretném használni.
4. Hogyan kell összekössem a fent felsorolt dolgokat pontosan?
A Tv Scart aljzatába dugjam be a Scart elosztót és az elosztóba a Set-Top Box-ot és a DVD lejátszót is?
Kérlek, hogy szájbarágósan írjátok le nekem ezeket, mert még nem igazán vágom a témát.
Előre is nagyon szépen köszönöm a segítségeteket. :R

Üdvözlettel: Boszi:o)

(#7362) joecontra válasza BOSZI:o) (#7361) üzenetére


joecontra
addikt

Szia!

A megoldás függ attól, hogy a set top box-nak van-e RF (értsd: antenna) kimenete. Ha igen, akkor az STB a TV koax bemenetére, a DVD lejátszó meg a SCART-ba. Vagy fordítva ha a DVD lejátszónak van antennakimenete (nem valószínűsítem).

Ha semelyiknek sincs RF kimenete, akkor kénytelen leszel SCART elosztót használni (amennyiben csak 1 SCART bemenete van a TV-nek).

Más bemenet nincs a TV-n, pl. sárga RCA (kompozit) vagy svideo?

Üdv,
J

(#7363) BOSZI:o) válasza joecontra (#7362) üzenetére


BOSZI:o)
csendes tag

Szia!

Köszönöm szépen gyors válaszod! :R
Nincs más bemenet a TV-n, csak a Scart (ami sajnos már elég ramaty állapotú) és a koax.
A STB, és a DVD lejátszó hátoldaláról tudok képeket küldeni, így jobban látszanak a bemenetek és talán könnyebb lesz így megmondanod, hogy mit hova kössek.
Az előző hozzászólásomban említett antennáról is küldök képet.
Ha majd veszek antennát, azt hogyan kössem össze a többi szerkentyűvel?
Tudnál nekem linkelni egy jó Scart elosztót, hogy milyet vegyek? (Kapcsolósat?)
Nagyon szépen köszönöm a segítséged! :R

Üdv: Boszi

(#7364) joecontra válasza BOSZI:o) (#7363) üzenetére


joecontra
addikt

Szia!

Ahogy látom, a felső a DVD lejátszó, az alsó a Set-Top-Box.
A DVD lejátszót szerintem egyértelműen a SCART-ra, az STB-t pedig a koax antennabemenetre kell kötnöd, az antenna kábelét pedig az STB antennabemenetébe.

Üdv,
J

[ Szerkesztve ]

(#7365) BOSZI:o) válasza joecontra (#7364) üzenetére


BOSZI:o)
csendes tag

Szia!

Nagyon köszi mindent! :R
Igen, a felső két kép a DVD lejátszó, az alsó harmadik pedig a STB.
Akkor, ha mindent jól értettem, a DVD lejátszót a Scart kábellel a TV-re kell kötnöm,
a STB (a képen látható: LOOP feliratú csatlakozóját???) a TV koax antennabemenetére,
és az antennát pedig a STB (a képen: ANT IN) antennabemenetére kell csatlakoztatnom?!
Amint lesz antennám visszajelzek Neked, hogy minden sikerült.
Köszönöm szépen még egyszer a rengeteg segítséget! :R

Szép napot! ;)

Üdv: Boszi

(#7366) joecontra válasza BOSZI:o) (#7365) üzenetére


joecontra
addikt

Akkor, ha mindent jól értettem, a DVD lejátszót a Scart kábellel a TV-re kell kötnöm,
a STB (a képen látható: LOOP feliratú csatlakozóját???) a TV koax antennabemenetére,
és az antennát pedig a STB (a képen: ANT IN) antennabemenetére kell csatlakoztatnom?!

Igen, így elvben jónak kell lennie.

Üdv,
J

(#7367) nelsonmanian


nelsonmanian
senior tag

Hali!
Van egy latitude e5430as laptopom, ezt szeretném egy régebbi lcd tvre kötni.
A vga és hdmi kivezetés van a laptopon, a tvn viszont nincs hdmi, csak scart és rca bemenet.
Milyen kábellel tudnám ezt megoldani?

(#7368) nelsonmanian


nelsonmanian
senior tag

Azt látom hogy a gyári vga >> rca kábelek semmit nem érnek, de a hdmi >> rca sem?
Mindenképp kell ez a külső kütyü?

[ Szerkesztve ]

(#7369) joecontra válasza nelsonmanian (#7368) üzenetére


joecontra
addikt

Igen, mindenképpen kelleni fog.
Milyen VGA van a gépben?

Üdv,
J

(#7370) nelsonmanian válasza joecontra (#7369) üzenetére


nelsonmanian
senior tag

Intel HD Graphics 4000

(#7371) joecontra válasza nelsonmanian (#7370) üzenetére


joecontra
addikt

Akkor kelleni fog a konverter. Ha Radeon lenne, akkor lenne még egy lehetséges kábeles megoldás, de így sajnos nem.

Üdv,
J

(#7372) CrAck69


CrAck69
senior tag

Hali srácok. Érdeklődnék az iránt, hogy
Van UPC direct előfizetésünk és van egy LG lcd tv.
Nos a boxot szeretném eltávolítani és helyette egy
CI vagy CI+ modult venni. Mi a kettő közt a különbség?
Ez lenne a fő kérdésem.
Vagy mindegy milyet vesz az ember?
Vannak HD csatornáink is.
Tudnátok esetleg ajánlani ilyen modult megvételre?
Köszönöm szépen a segítséget előre is. :R

Egyszer fenn....

(#7373) beelaim


beelaim
csendes tag

Szép napot. Laptop- CRT -tv konkrétan D-SUB--SCART
A fórumot végig olvasva ennek a kapcsolatnak a létrejötte a legideálisabb. De...
Mint megtudtuk ez a kapcsolat , sem teljesen biztos a bekötések helytelensége miatt.
Viszont találtam egy ilyent (idehaza is a mutyi villamosságiban): http://www.avelmak.sk/index.php?lm=709&pg=det&article=37669 3 állású kapcsolóval a SCARt-on. A Slovák bolt azt írja HQ kapcsoló és , hogy nem alkalmas TV-PC összekötésére.
Kérdezném találkozott e már valaki ilyesmivel? Nem szeretném megvenni potyára mert 2200 Huf.
Tehát a kis laptopom képe látható lesz e TV képernyőjén ezzel a kis összekötő eszközzel?

(#7374) cirkus


cirkus
aktív tag

a set top boxra-ra rá tudok kötni USB-USB kábellel egy laptopot, hogy azt tároló egységként tudja majd kezelni filmezés céljából ?

(#7375) beelaim válasza cirkus (#7374) üzenetére


beelaim
csendes tag

Talán egy spéci programmal , mint a media playereken ? Egyébként nem.

(#7376) cirkus válasza beelaim (#7375) üzenetére


cirkus
aktív tag

Igazából az lenne a cél, hogy TV-n tudjam nézni (a set top box-on keresztül) a laptop vinyóján lévő filmeket...

(#7377) McReay válasza cirkus (#7374) üzenetére


McReay
aktív tag

Ha valamelyik szolgáltató adta neked a set top boxot akkor ez nem fog összejönni, ugyanis az az usb port karbantartásra szolgál és a végfelhasználónál használhatatlan!

Neked valami ilyesmire lenne szükséged!

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Note 8 --- Honda CBR 600 F4

(#7378) cirkus válasza McReay (#7377) üzenetére


cirkus
aktív tag

az állami támogatás keretében kaptuk, de az usb port működik, pendriveval próbáltam. Most laptop megoldás érdekelni usb-usb csatlakozással, hogy ilyen esetben tárolóként ismeri-e fel a laptopot ? Tud-e úgy működni ?

[ Szerkesztve ]

(#7379) andatti


andatti
senior tag

Remélem ez itt nem off...
Most, hogy át kellett álni mindigtv-re, vettünk mi is pár hónapja egy set-top-boxot, nevezetesen:
SRT 8105 ECO - v 1.0.4 - 2012.04.04.
és mivel ezen van hdmi csatlakozásra hely felmerült bennem, hogy mi lenne, ha vennék hozzá egy "smartosító" kütyüt? Chromecast? Vagy semmi értelme, mert a set-top-box nem fogja tudni kezelni? a tv-be meg amúgy se tudnám beletenni...
Bár nekem leginkább online tv nézéshez lett volna ideális, esetleg filmet átküldeni pc-ről, de akkor azzal se tudna kommunikálni? Hiába lenne a wifi? Bocsi, ha túl h kérdéseim vannak. nem értek ehhez... se. :)

(#7380) McReay válasza andatti (#7379) üzenetére


McReay
aktív tag

A STB nem fogja tudni kezelni a "smartkütyüt".

(Esetleg, ha ismerősnek van, egy próbát megér, de feleslegesen na adj érte pénzt)

Samsung Galaxy Note 8 --- Honda CBR 600 F4

(#7381) rigor


rigor
csendes tag

Üdvözlet!

Egy külső winchestert szeretnék elérni a TV-m USB portján keresztül. Tehát a winchestert a PC-n és a TV-n is el szeretném érni. Létezik Usb megosztó vagy kábel stb ami egyszerűbben megoldaná a problémát mint pl egy Tvbox vagy egy NAS? Köszönöm előre is.

(#7382) RudY válasza rigor (#7381) üzenetére


RudY
addikt

A PC-re csatlakoztatott külső HDD-t simán elérheti a TV, hátránya ugye, hogy a PC-nek is üzemelnie kell akkor is, ha éppen csak TV-n néznél valamit a wincsiről. [Serviio] is jól jöhet ehhez.
Egyébként pedig egy megfelelő router is tökéletesen megoldja ezt, pl. [TP-LINK WDR3600 router]

Ja, mindez természetesen csak akkor érvényes, hogy ha van a TV-n LAN vagy Wi-Fi lehetőség, ha csak USB akkor nem...csak az USB lehetőséget emelted ki, ezért is tettem még hozzá utólag.

[ Szerkesztve ]

(#7383) PNP


PNP
őstag

Melyik a legolcsóbb ajánlott STB? Vidéken élő idős embernek lesz, semmi feature nem kell.

(#7384) rigor válasza RudY (#7382) üzenetére


rigor
csendes tag

A tv-n csak USB bemenet van. Esetleg USB hub, vagy egy mediabox?

(#7385) McReay válasza PNP (#7383) üzenetére


McReay
aktív tag

Már 5-6 ezerért tudsz venni, de, ha esetleg olyan kell, ami a későbbiekben esetleg bővíthető legyen (kártyával több csatorna) azok olyan 9-10 ezertől felfelé!

Nagyanyámnak én egy ilyet vettem: WayteQ HD-95CX (~10 ezer)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Note 8 --- Honda CBR 600 F4

(#7386) PNP válasza McReay (#7385) üzenetére


PNP
őstag

Ilyen lett végül.

(#7387) garambe


garambe
tag

Sziasztok!

Egy olyan set top box kéne amit hdmi vel hozzá tudom csatlakoztatni a monitoromhoz a STB-hez pedig egy külső winchestert aről lejátszanék full hd-s filmet (mkv). Lehetőleg olcsóbb megoldás kéne, de jól játsza le a filmet ill. feliratot is megtudja jeleniteni.

(#7388) Robez88


Robez88
tag

Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni. Szeretném összekötni az asztali számítógépemet egy régebbi projektoros samsung tv-vel, a részletek a következőek:

Kimenet:
- ATI 4850 (512) vga / dvi /vagy/
- Intel HD vga / hdmi / dvi (core i3 530 integrált vid.) (részletek az adatlapomon)

Bemenet:
Samsung SP43T8HL (kompozit bemenet)
(Adatlap szerint: EuroScart RCA AV ki és bemenetek RF csatlakozó
2 komponens bemenet (kompatibilis progresszív DVDP, 1080i/50Hz HD szignál)

Mivel a tv a leírás szerint 1080i ready, szeretném megkérdezni hogy véleményetek szerint lehetséges-e valamiféle HD jelet továbbítani az asztali gépemről, illetve milyen kábellal tudom ezt megtenni.

Válaszotokat előre is nagyon köszönöm! :C

Üdv

[ Szerkesztve ]

(#7389) djdaniel válasza Robez88 (#7388) üzenetére


djdaniel
senior tag

Szia!

csak ezt a kettőt találtam; [link] [link2]

bár az elsőre még rá kell dugnod egy scart kábelt, ahol elnézem a termék képét.

van még vga to scart is, [link]
de evvel a megoldással felejtős a tv-én a hang.

(#7390) =Thor=


=Thor=
tag

Sziasztok!

Eddig az alaplap integrált geforce videókartyáját használtam, de kezdte megadni magát, ezért az itteni többség javaslatára vettem egy 6450-es radeon-t. Ezzel a problémák már nem jelentkeznek.

VISZONT:
Összekötöttem hdmi-vel a gépet és a tv-t, bár a tv-t felismeri a gép (2. kijelző: panasonic tv…), a tv-re sehogy sem tudok képet varázsolni, csak a nagy feketeség. (Kiterjesztésre sem reagál)

Nem igazán ismerem a catalyst control centert, van valami trükk, ahol aktiválni kellene valamit, hogy legyen a tv-n is kép?

(Azt már kigugliztam, hogy nincs már theater mód, mint anno régen…)

Előre is köszi!
Üdv.

(#7391) S-eye


S-eye
senior tag

Sziasztok! Látom kicsit kevésbé aktív a fórum,de remélem, hogy tud valaki segíteni :)
Szóval van egy Alcor HD-2650 set-top-boxom, de ilyen antennával 0% jelerősséget, és 0% minőséget mutat. Hasonló antennával nagyszüleimnél 50%-os a jelerősség, és a minőség 75%, szóval ott is elég akadozó a kép, pedig csak pár száz méterrel laknak távolabb. A probléma gyökere valószínűleg az, hogy Munkács mellett lakunk, vagyis kicsit távolabb a határtól, és túl gyenge a jel. A kérdés, hogy milyen antennát kell beszerezni, hogy jó legyen a jel, milyen paraméterekre kell figyelni?Előre is kösz! :R

(#7392) Zaja2


Zaja2
senior tag

Szevasztok!

Húúú,de rég írtam ide!
A formaságoktól eltekintve,inkább bemásolom a levelemet,amit joecontra-nak címeztem,és el is küldtem mail-ben. Hátha majd valamikor belép és látja.

Vagyis....
Rudy-nak is írtam egyet,és az tényfeltáróbb!
Akkor az inkább:

"Üdv!
Eddigi akadályokat sikeresen elhárítva sikerült megoldanom az S-Video to SCART problémát!
Bush TV-m van,mezei SCART csatlakozóval,és 8500GT-m s-Video csatival.
Eddig remekül ment,de történt egy kis baleset:
Kiszakadt a SCART-ból a Fehér,vagyis a Brightness.
No,azt vissza is forrasztottam lazán a 15-ös lábikóba,ahol felételezetten volt,amikor még annó átforrasztottam.
Biztos kézből tudom az infót,hogy a 15-ös és 20-as lábakat össze kell kötni,hogy színes képet kapjunk némelyik TV-n,amelyik nem tudja kezelni ezt a fajta összekötési módot!
Rá is térek a lényegre ennyi katyvasz után,ami itt már megtörtént!
Szóval a lényeg,röviden:
Visszaforrasztottam,minden tökéletes/a forrasztás is/ de fekete/fehér képet kapok a TV-n,mint PAL,-mint M/PAL módban.

Esetleg valami tanácsot tudnál adni,hogy mit ronthattam el?
Hogy értette ezt a kolléga,aki írta nekem,hogy a 15-ös és a 20-as lábakat össze kell kötni,hogy színes képet kapjak? Áthidalással? Dehát az eddig nem volt,és színes volt a TV-n a kép!

Előre is köszi a választ!
Üdv:
Egy amatőr!

U.I.:
Csatalok pár képet a SCART-ról"

1
2
3
4

Megbízhatóságom: http://users.atw.hu/phmegbizhatosag/phtabla.php?nev=Zaja2 /Valamint adatlapon

(#7393) missy91


missy91
újonc

Sziasztok.Lenne egy kérdésem,össze szeretnék kötni egy tv-t laptoppal,de a tv-nek hdmi és rca csatlakozója van a laptopnak meg vga,van valami lehetőség az összekötésre?és ha igen akkor hogyan?előre is köszönöm a választ

(#7394) pcgamer01 válasza missy91 (#7393) üzenetére


pcgamer01
senior tag

Sziasztok!

Szeretném összekötni a pc met a TV-vel.
A videókártyán Vga,Dvi-i és Vid Out port van a tévén meg csak Scart csatlakotó.
Milyen lehetőségek vannak a megoldására?

Samsung Galaxy S10+

(#7395) joecontra válasza pcgamer01 (#7394) üzenetére


joecontra
addikt

Ha az Vid out TV-Out, akkor egy rca kábellel, vagy így -> VGA-SCART.

Üdv,
J

(#7396) S-eye válasza S-eye (#7391) üzenetére


S-eye
senior tag

Valaki erre? :B

(#7397) t1


t1
addikt

Sziasztok!

Adott egy ATi HD 7790 videókártya, egy 22' Full HD monitor, illetve egy 26' LCD TV ( HD Ready ) .

A kérdésem az lenne, hogyan kéne beállítanom a dolgokat, hogy mind a kettő kijelzőn legyen kép, de a monitoron fhd legyen a tvn meg 720p. A monitor DVI kábellel csatlakozik, a TVhez vettem HDMI kábelt.

A tanácsokat köszönöm :R

(#7398) joecontra válasza S-eye (#7396) üzenetére


joecontra
addikt

Szerintem egy nagy nyereségű antennára lenne szükséged.

Üdv,
J

(#7399) S-eye válasza joecontra (#7398) üzenetére


S-eye
senior tag

Köszi. Számokban kifejezve, milyen minimum értékeket keressek?

(#7400) pcgamer01 válasza joecontra (#7395) üzenetére


pcgamer01
senior tag

megnéztem és egy sárga csatlakozó és csak az van odaírva hogy TV
nincs rajta annyi érintkező mint a Vid-outon.
Egy Geforce Fx5700..

Samsung Galaxy S10+

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.