Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6151) joecontra válasza Vogel (#6149) üzenetére


joecontra
addikt

Hali!

Lehet az amit a kolléga fölöttem ír, hogy típus specifikus hiba.

Az én kártyámon se akart a TV-Out beindulni, amikor a TV már rá volt kötve.

Miután a driverből bepipáltad a TV kényszerített észlelése újraindításkor vagy ilyesmi opciót, akkor újraindítás után mennie kellene.

De van egy másik módszer is: a kompozit vezeték meleg erét és az árnyékolását shortolni egy 100 Ohm-os ellenállással. Ez nekem mindig meghozta a sikert.

Bár én már RGB-t használok, de előtte én is CVBS-en néztem a PC-t a TV-n.

Üdv,
J

[ Szerkesztve ]

(#6152) Exelsior


Exelsior
senior tag

Sziasztok kéne egy kis segítség.

Adott egy SEGA mega drive 2 klasszikus játék gép. de TV-m már nincs csak nagy monitorom. Gondoltam rá kötném de nem találok olyan átalakítót amiben TV bemenet van és a kimenete VGA. ha tudnátok ebben segíteni meg köszönném. vagy inkább vegyek egy olcsó CRT tévét lehet jobban járnék? az baj hogy az meg a helyet foglalja. csak szeretnénk haverral nosztalgiázni.

Köszi a segítséget Üdv. Exelsior

Samsung galaxy fold 4 12/256 gb ,- Samsung Odyssey G6 S32BG650,ROG STRIX B550-A GAMING Lian Li Galahad AIO 240mm ARGB White,Ryzen 3600, Corsair RM850\Corsair Vengeance RGB PRO 2X16GB,GeForce-RTX-3080-GAMING-TRIO-PLUS-12G-LHR/Lian Li LANCOOL 216 RGB White,keychron k8,ROG Pugio II/Logitech G935

(#6153) joecontra válasza Exelsior (#6152) üzenetére


joecontra
addikt

Hali!

Bár a pontos típust nem ismerem, de így látatlanba azt mondanám, hogy nem fog menni a monitorral. Ahhoz, hogy szóba jöhessen a dolog, az kell, hogy mega drive-od tudjon RGB jelet kiadni.

Ha tud is ilyet akkor sem fog menni pont azért mert a TV-nek megfelelő 15,68 kHz sorfrekvencián adja a jelet ráadásul összetett szinkron mellett. A VGA monitorok viszont 30 kHz alatt szóba se állnak semmivel, ráadásul szeparált (horizontális + vertikális) szinkronjel kell nekik.

Ahhoz, hogy használni tudd, fel kéne mega drive-od kimeneti jelét 15,68 kHz-ről 30 kHz fölé tekerni. Én ilyen módszerről nem tudok. A kompozit szinkront pedig szét kéne választani. Persze erre van megoldás, de sokkal nehezebb összetett szinkronból horizontális és vertikális szinkront csinálni, mint fordítva.

Egy olcsó CRT-vel inkább lenne reális esélyed és ha már ott vagy, akkor ne CVBS-en, hanem RGB-n kösd be a TV-re. A linken mindjárt az első a mega drive.

Üdv,
J

(#6154) NGA


NGA
addikt

Egy kis segitség kellene. Acer Aspire 5720ZG-m van, ATI Mobility Radeon HD3470-es kártyával, és a tv-out s-video kimeneten nem akar jel jönni. Feltelepítettem az AMD oldaláról a legfrissebb drivert, de semmi. Van rajta még DVI és sima monitor kimenet. A DVD felvevő S-video csatlakozójára próbáltam rámenni, de semmi. Esetleg tud valaki segíteni?

(#6155) joecontra válasza NGA (#6154) üzenetére


joecontra
addikt

Három dolog lehet: hibás kábellel próbálod, vagy megmakkant az s-video kimenet, vagy a driverben csináltál rosszul valamit.
Esetleg próbáld meg egy másik kábellel, hátha.

Érdekességként mondom, hogy ATi Mobility Radeon-nal elvileg működik az RGB összekötés is, ami az s-videonál sokkal szebb képet ad.

Üdv,
J

(#6156) KecsuX


KecsuX
csendes tag

Sziasztok!!
Ha tudnátok segiteni azt megkőszőném!!
A problémám a kővetkeő,van egy hd 5550 VGA-m és azon HDMI csatlakozo van hogy lehetne azt átbuherálni hogy rá tudjam kőtni a régi csőves tévémre , mert azon nincs hdmi bemenet.A tévére dvd-t rá lehet kőtni (anyira nem régi a tv).S-video bemenet is van rajta.
Válaszotok előre is kőszi!!

(#6157) joecontra válasza KecsuX (#6156) üzenetére


joecontra
addikt

Hali!

Átbuherálni csak egy aktív konverterrel tudod, ugyanis a HDMI az digitális jel, míg a TV-d analóg bemenetekkel rendelkezik.
Esetleg VGA D-SUB kimenete nincs a kártyádnak? Azzal jelentősen könnyebb és olcsóbb lenne a TV-d és a karid összekötése.

Üdv,
J

(#6158) tlala


tlala
addikt

Sziasztok,

egy földfelszíni TV vevőn (DVB-T) komponens (YPbPr) kimenet is van, a mellette lévő TV-n pedig 2 db SCART, amelyek közül az egyik mellett ez a felirat is áll: RGB.
Milyen kábellel lehetne őket összekötni, hogy a legjobb képet hozhassam ki?
Pl. egy ilyennel biztosan működik?

Köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

(#6159) joecontra válasza tlala (#6158) üzenetére


joecontra
addikt

Hali!

Az STB-hez adtak SCART - SCART kábelt is ugye? Az STB-n kell lennie SCART-nak is (vagy 2-nek TV ill. VCR). A SCART-on ad ki RGB-t is elvileg (ha 2 van, akkor a TV feliratú). Sokkal egyszerűbb egy SCART - SCART kábellel.

A TV-den kell lennie egy dedikált RGB csatornának is. Ott próbáld meg behozni az STB képét SCART - SCART kábel segítségével.

YPbPr-t RGB-be alakítani nem olyan egyszerű (a linkelt kábellel például biztosan nem megy), szóval amit fent írtam, azt próbáld meg.

Mi a vevő pontos típusa egyébként?

Üdv,
J

[ Szerkesztve ]

(#6160) tlala válasza joecontra (#6159) üzenetére


tlala
addikt

Tényleg - valamiért az eszembe sem jutott, hogy a vevő is kiadhat RGB-t.... Fogalmam sincs, miért nem! :))
Amúgy egy ilyen DVB-T vevő lesz (az Alcor 1500-asomat anyukámék elkunyerálták, így most vennem kell egy ilyet vagy hasonlót), viszont ezen csak egyetlen SCART csati van, "TV" felirattal. Most, hogy belegondolok, az Alcor menüjében is volt egy olyan menüpont, amelyben lehetett állítani, hogy a video kimenet CBS/RGB legyen...
Köszi, akkor ezzel menni is fog vélhetőleg.

Viszont az a része még mindig fennáll, hogy ez az egész porbléma a nyaralómban van, és időnként rápattintanám a TV-re (55 cm-es Samsung) a Popcorn-t is, aminek S-video és YPbPr kimenetei vannak (a kompoziton és a HDMI-n kívül persze).
Szeretnék legalább egy YPbPr csatlakozást - szerinted megoldható?

(#6161) joecontra válasza tlala (#6160) üzenetére


joecontra
addikt

Köszi, akkor ezzel menni is fog vélhetőleg.
Akkor majd bizonyosodj is meg róla. :)

rápattintanám a TV-re (55 cm-es Samsung) a Popcorn-t is, aminek S-video és YPbPr kimenetei vannak
Szerintem én vagyok a hülye, de mi az a PoPCorn? Ha jól gondolom egy médialejátszó lehet leginkább.

Szeretnék legalább egy YPbPr csatlakozást - szerinted megoldható?
Mindenképpen, csak nem mindegy, hogy hogyan. Esetleg annak próbálj utána járni, hogy a TV-d tud-e komponens (ypbpr) jelet fogadni (akár scart-on is).
Amennyiben nem, akkor aktív átalakító lesz szükséges.

Üdv,
J

[ Szerkesztve ]

(#6162) KecsuX válasza joecontra (#6157) üzenetére


KecsuX
csendes tag

Van a videokártyámon D-SUB, és DVI-D bemenet is.

[ Szerkesztve ]

(#6163) joecontra válasza KecsuX (#6162) üzenetére


joecontra
addikt

Van a videokártyámon D-SUB, és DVI-D bemenet is.
Akarod mondani kimenet. D-SUB-on keresztül a következőképpen tudod a kártyádat a TV-vel összekötni:

Cikk1

Cikk2

Ha ezt az utat választod, szívesen segítek a megvalósításban. :K

Üdv,
J

(#6164) KecsuX válasza joecontra (#6163) üzenetére


KecsuX
csendes tag

Nincs valami egyszerübb megoldás ahol nem kell szerelni, forazgatni ? És persze nem drága.

[ Szerkesztve ]

(#6165) joecontra válasza KecsuX (#6164) üzenetére


joecontra
addikt

Venni is lehet, persze csak megbízható helyről. Pl. innen

Elég csak lejjebb görgetni az oldalon.

Üdv,
J

(#6166) KecsuX válasza joecontra (#6165) üzenetére


KecsuX
csendes tag

Kősszi a segitséget és a ránszánt idődet!!!
Lehet hogy megprobálkozok a cikben leirtakkal de nem ma.

[ Szerkesztve ]

(#6167) joecontra válasza KecsuX (#6166) üzenetére


joecontra
addikt

Kősszi a segitséget és a ránszánt idődet!!!
Szívesen.

Üdv,
J

(#6168) Blabcsi


Blabcsi
senior tag

Üdv.
Van egy 8600GTS kártyám és egy Loewe Xelos tv-m.
Láma kérdés lehet, de hogy tudom a kártyát rábírni a 16:9 -es képarány kiadására?
Az 50Hz, ok, hiszen azt a tv tolja fel 100-ra.
Most úgy megy, hogy a tv-n 960X600 van állítva, de a filmeknél elég sz@r a kép.
Új driver van fenn. Esetleg az lehet benne, hogy S video kábellel van összekötve?
:R

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#6169) joecontra válasza Blabcsi (#6168) üzenetére


joecontra
addikt

Esetleg az lehet benne, hogy S video kábellel van összekötve?
Először is én váltanék RGB-re a helyedben. :DD

Másrészt a VLC-ben lehet csinálni több méretarányú levágást, akár 16:9-est is. :K

Üdv,
J

[ Szerkesztve ]

(#6170) Blabcsi válasza joecontra (#6169) üzenetére


Blabcsi
senior tag

Hát, a váltás elég körülményes lenne, tekintettel arra, hogy a szekrénybe van építve a tv a PC meg olyan 5 m-re tőle. A kábelek meg a szekrény háta mögé zsuppasztva. :D
De ezt a VLC-t fontolóra veszem. Most KMPlayert használok és egy gombnyomással átviszi a filmet a tvre.
:R

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#6171) joecontra válasza Blabcsi (#6170) üzenetére


joecontra
addikt

KM-ben is biztos be lehet állítani. KM-el az a baj, hogy túl sok mindent lehet állítani. Ne tudd meg mennyit vergődtem, mire megtaláltam benne, hogy hogyan lehet vele RGB-n filmet nézni. :D

Én VLC-t használok TV-n filmnézéshez is.

Üdv,
J

[ Szerkesztve ]

(#6172) Blabcsi válasza joecontra (#6171) üzenetére


Blabcsi
senior tag

Ki fogom próbálni.
Köszi a tippet.
:R

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#6173) joecontra válasza Blabcsi (#6172) üzenetére


joecontra
addikt

Ezért vagyok itt. :DD

Üdv,
J

(#6174) Blabcsi válasza joecontra (#6173) üzenetére


Blabcsi
senior tag

Na lecseréltem a playert a VLC-re, de nem vágom, hogy kell belőni, hogy egy gombnyomásra átküldje a képet e tv-re. :O
Tipp?
:R
szerk: Persze teljes képernyőn.
:R

[ Szerkesztve ]

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#6175) tlala válasza joecontra (#6161) üzenetére


tlala
addikt

Köszi a választ!

(#6176) joecontra válasza tlala (#6175) üzenetére


joecontra
addikt

Nincs mit.

Üdv,
J

(#6177) szindbad87


szindbad87
csendes tag

sziasztok!

van egy Asus k52jc ex347d laptomom, amit szeretnék összekötni a tévével. a video kari benne nvidia geforce 310m cuda. kimenet rajta csak hdmi és vga. végigböngészve a fórumot megcsináltam a kábelt, bele a panelt és mégsem akar működni... leellenőriztem, elvileg semmit sem kötöttem el, ám a powerstripbe, amikor be akarom állítani a másodlagos kijelzőnek (esetemben a tévének) a 768*576 pal felbontást, nem engedi.. a standard 1024*768as felbontásnál pedig megjelenik a háttér, rögtön 3szor, összepréselve, köztük pedig 1-1 fekete csíkkal...
mi lehetne a megoldás? lehet, hogy a videokártyám nem tudja kezelni a helyzetet? vagy a powerstripben állítok be rosszul valamit?

előre is köszönöm a választ!

(#6178) joecontra válasza szindbad87 (#6177) üzenetére


joecontra
addikt

Próbáld meg úgy, hogy csak a TV-re adsz képet.

Üdv,
J

(#6179) keehl-m


keehl-m
tag

a tv-t és a pc-t rca video kábellel összekötöttem,

annyi hiba van, hogy a kétoldalt 1-2 centis fekete sáv látható

másnál is láttam, hogy előjön ez a probléma

lehet e ezen valahogy változtatni?

(#6180) szindbad87 válasza joecontra (#6178) üzenetére


szindbad87
csendes tag

sajnos így se ment... lehet, hogy a vassal van a baj, vagy velem... :(

(#6181) joecontra válasza szindbad87 (#6180) üzenetére


joecontra
addikt

PowerStrip-ben mit és hogyan csináltál?

keehl-m
lehet e ezen valahogy változtatni?
Nem írtad, hogy milyen kártyád van, ezért az én kártyámból (nVidia) indulok ki. A driverben kell lennie olyannak, hogy "Képernyő méretének és helyzetének megváltoztatása" vagy hasonló.
Ezt kellene megkeresned a driverben, amikor a TV rá van kötve.

Üdv,
J

(#6182) keehl-m válasza joecontra (#6181) üzenetére


keehl-m
tag

nvidia geforce2 mx400 as videokártya

ami bosszantó, hogy fel van telepítve eredeti cd-vel a kártya, ennek ellenére egyszerűen elérhetetlen, bármilyen kezelőfelülete, se az asztalon, se a tálcán, se a c:/ akárhol nem találok egy olyan lehetőséget, ahol meg lehetne nyitni a driverét és ott állítgatni lehetne

a másik: kipróbáltam ezt a PowerStrip-et, állítani nem lehetett vele a tv-n, a monitort tudta állítani a speciális funkcióval, de ez a lehetőség nem elérhető ha a tv-t mint monitort akarom állítani

ezzel együtt magával az által, hogy feltelepítettem a PowerStrip-et, állított magától a beállításon valahogy, és így most mégrosszabb lett , ferde is lett a képernyőn a látható kép, és most még az alján is van 1-2 centi nem látható rész

letelepítettem, de így is ez maradt meg sajnos

van egy olyan érzésem, ha nem tudom elérni a kezelőfelületét ennek a vidokártyához tartozó drivernek, akkor hogy legalább egy kicsit jobb legyen a helyzet telepíthetem újra a gépet ...

egyenlőre még várok, hogy mit mondasz erre,de így magamtól a következő lépésnek most azt lépném, hogy le választom az illesztőprogramot és megpróbálok egyet a netről hozzárakni, hátha annak lesz kezelőfelülete

előre is kösz ha van valami használható ötlet ...

(#6183) joecontra válasza keehl-m (#6182) üzenetére


joecontra
addikt

Akkor rakj fel hozzá drivert az nVidia honlapjáról. Elvileg az asztalon jobb-klikk menüben kéne lennie egy "nVidia control panel" vagy "nvidia vezérlőpult" lehetőségnek.

Tedd fel az új drivert, és ha azzal sem jó, akkor megyünk tovább.

Üdv,
J

[ Szerkesztve ]

(#6184) szindbad87 válasza joecontra (#6181) üzenetére


szindbad87
csendes tag

szia!

képernyőprofilok -> konfigurálás -> speciális időzítési beállítások: itt nem engedett semmihez se hozzányúlni, így mentem tovább -> egyéni beállítások: bemásoltam az általad megadott tutijó modeline-t, majd rányomtam az új felbontás hozzáadására, ekkor az alábbi képen látható üzenet jelent meg:persze az újraindítás nem eredményezett semmit, amikor pedig tovább erősködtem, hogy fogadja már el, akkor a videokártyát vezérlő program, vagy mi kifagyott majd újraindította magát (a program) és ezt játszotta folyamatosan kb fél percig, majd el kezdett fehéredni a képernyő, na ekkor fostam össze magam, hogy dobhatom a kukába a gépet, de hál'Istennek, egy csökkentett módban való újraindítás visszaállított mindent... és azóta se megy, sajnos...

(#6185) joecontra válasza szindbad87 (#6184) üzenetére


joecontra
addikt

Akkor próbáld meg azt, hogy ezt bemásolod a PStrip.ini fájlba (PS nem fusson!):

[Custom Resolutions]
800x600=800,24,128,88,600,5,4,28,16335,15

Majd mented a fájlt természetesen (mielőtt hozzányúlsz, csinálj az eredetiből egy copy-t) és elindítod PS-t.

Ez hozzáadja az egyéni felbontást. Próbáld meg 800x600-ban, hátha csak túl kicsi volt neki a 768x576. Ezután 800x600-at driverből is beállíthatod, ha már fut a PS.

Üdv,
J

[ Szerkesztve ]

(#6186) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv!
Képes vagyok megjeleníteni az asztal háttérképét a TV-n, de ha elsődleges megjelenítőnek választom a tévét, akkor se látom rajta az asztalon lévő ikonokat a böngészőt, az IrfanView-vel megnyitott képet, a KMPlayer-rel megnyitott videót. Mi kell még, hogy a tévén lássam ezeket?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#6187) joecontra válasza tknof1871 (#6186) üzenetére


joecontra
addikt

Például úgy, hogy áthúzod az asztalról a TV-re az adott alkalmazás ablakát és aztán rakod teljes képernyőre.

Üdv,
J

(#6188) keehl-m válasza joecontra (#6183) üzenetére


keehl-m
tag

na szóval, a nvidia programját felraktam, így nem ferde a kép, de ugyancsak nem teljes a képernyőn a kép, próbáltam állítani a képernyőméretet de semmi hatás

ezután még újra is telepítettem, megint felraktam a nvidiát, ugyanaz a helyzet

aztán valamit véletlenül elállítottam és azóta jó , csak nem tudom mi volt az , így később ez még probléma lehet :( zárójelbe :DDDDD

(#6189) joecontra válasza keehl-m (#6188) üzenetére


joecontra
addikt

De legalább jó! :C

Ha megint előjön a probléma, akkor gyere vissza és kinyomozzuk az okát. :K

Üdv,
J

(#6190) keehl-m válasza joecontra (#6189) üzenetére


keehl-m
tag

oké köszi szépen, lehet hogy még szükség lesz rá

köszi az eddigi segítséget is :)

(#6191) joecontra válasza keehl-m (#6190) üzenetére


joecontra
addikt

Nincs mit. :))

Üdv,
J

(#6192) szindbad87 válasza joecontra (#6185) üzenetére


szindbad87
csendes tag

bemásoltam, de sajnos így se működik...nem értem mi lehet, megpróbáltam egy másik géppel az előre megadott modelineokkal, de azzal se ment... pedig a kábel jónak tűnik, ketten is leellenőriztük a bekötést... lehet, hogy ezek a geforce-ok nem tudják...
ettől függetlenül köszönöm a segítséget!

(#6193) joecontra válasza szindbad87 (#6192) üzenetére


joecontra
addikt

lehet, hogy ezek a geforce-ok nem tudják...
Ha a PS tudja állítani a speciális időzítéseket, akkor mégis tudják. Lehet, hogy driverrel veszik össze a PS.

Esetleg próbálj meg egy másik drivert a kártya mellé feltenni, vagy ad abszurdum szedd le teljesen a drivert, a VGA-t a PS is el tudja teljes értékűen vezérelni.

Üdv,
J

[ Szerkesztve ]

(#6194) jasszer


jasszer
senior tag

Sziasztok,

Probaltam rakeresni, meg a manualban megnezni, de nem talaltam sehol egyertelmu valaszt: egy Acer Aspire One D250-en lehet hasznalni a d-sub-ot tv-out-kent?

Elore is koszi.

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#6195) joecontra válasza jasszer (#6194) üzenetére


joecontra
addikt

Hali!

Letöltöd a PowerStrip-et, és ha nincs kiszürkítve a "Speciális időzítési beállítások..." gomb, akkor a válasz az, hogy igen.

Itt egy korábbi hsz-em, segítségként.

Üdv,
J

(#6196) jasszer válasza joecontra (#6195) üzenetére


jasszer
senior tag

Koszi, kiprobalom.

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#6197) CounterBoci


CounterBoci
senior tag

Üdv!

Catalyst beállítással van egy kis gondom. HD6850 kártyám van, LG 26LC45 tv és 19"-os samsung 4:3-as LCD monitor társaságában. Kiterjesztem az asztalt a tv-re, elindítom kedvenc szennycsatornámat az asszonynak, /rtl most/ kirakom teljes képernyőre, és ha kattintok az egérrel a monitoron rögtön kilép teljes képernyős módból a tv-n :F
Hydravision beállításaiba még nem folytam bele, nem tudtam külön asztalt beállítani a tv-re egyelőre. Természetesen hdmi kábellel van összekötve.

(#6198) joecontra válasza CounterBoci (#6197) üzenetére


joecontra
addikt

Más alkalmazásnál is eljátssza ezt?

Üdv,
J

(#6199) CounterBoci válasza joecontra (#6198) üzenetére


CounterBoci
senior tag

Lejátszóprogramoknál nem csinálja, csak a böngészőkben. Chrome és Firefox is. Más webes lejátszónál is ugyan ez a helyzet, nem csak az rtlmostnál.

(#6200) joecontra válasza CounterBoci (#6199) üzenetére


joecontra
addikt

Ilyennel még nem találkoztam. Ha lejátszóprogramok jók, akkor igazából jó a konstrukció. Hogy a böngészők miért csinálják, ami csinálnak, na azt nem tudom sajnos.

Üdv,
J

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.