Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6301) OnLy16


OnLy16
tag

Sziasztok!

Lenne egy XFX HD4770 kártyám, amit össze szeretnék kötni egy régi CRT grundig TVvel, amin (a sima koaxon kívül) csak SCART csati van.

Ott akadtam el, hogy a 4770-hez gyárilag olyan kábelt adtak, ami az S-videoból 3×RCA-t csinál, RGB-t (komponens kábelt). Mivel ilyennel még sajnos nem volt dolgom, nem tudom hogy kezdjek hozzá. Létezik e egyáltalán olyan scart átalakító, amibe a komponens kábeleket is be tudom dugni, és mellé még az audio csatornák is elférnek.
Fogja tudni kezelni egyáltalán a TV? (kb 20 éves, 29 csatornás, full egyszerű, de még mindig szép képet ad)

Illetve a távolság ami még gond, kb 5 méternyi hosszabbítóra lenne szükségem. Mennyire fog gyengülni a jel? Hogy éri meg jobban, scartot vagy az 5×RCA (RGB+2×Audio) hosszabbítani?

Köszönöm a segítséget

Soha ne szállj vitába ostoba emberrel...lehúz a saját szintjére és megver rutinból.

(#6302) eszgé100


eszgé100
őstag

Sziasztok!

ma összekötöttem a tv-met a számítógépemmel, amiben egy Sapphire Radeon 4770-es videokártya van.
a videokártyához kapott dvi-hdmi átalakítót használtam hdmi kábellel, sikerült is minden, az első bekapcsolásnál, már láttam a win töltés, driver telepítés után meg szóltak a tv hangszórói is, az egyetlen problémám, hogy körbe van egy fekete csík, kb 1 cm széles, amit nem bírtam sehogy eltüntetni, csak ha 1360*768 -as felbontásba kapcsolok. ezzel kapcsolatban kérném segítségeteket, mert elég zavaró, hogy nem tudom nézni full hd-ben.
előre is köszönöm

[ Szerkesztve ]

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#6303) eszgé100 válasza eszgé100 (#6302) üzenetére


eszgé100
őstag

tárgytalan az előző kérésem, a Catalystban találtam egy csúszkát, amiben lehetett állítani a méretet.

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#6304) joecontra válasza OnLy16 (#6301) üzenetére


joecontra
addikt

ami az S-videoból 3×RCA-t csinál, RGB-t (komponens kábelt)
Komponenst vagy RGB-t, esetedben komponenst.

Létezik e egyáltalán olyan scart átalakító, amibe a komponens kábeleket is be tudom dugni, és mellé még az audio csatornák is elférnek.
Létezik 2 megoldás.

Az egyik: veszel egy SCART átalakítót, amiből 3 rca anya (sárga, fehér, piros) végű vezeték jön ki.
A fehérre és a pirosra kötöd a hangot, amit egy jack-rca átalakítóval nyersz ki a kártyádból. A sárgára a kábelcsokor kék vezetékét kösd egy rca vezetékkel.

A másik: VGA - SCART. Ez esetben egy SCART elosztóban kell a hangot és a képet közösíteni.

Első könnyebb, második jobb.

A távolságra: 5 méter határeset mindkét esetben.

Üdv,
J

[ Szerkesztve ]

(#6305) OnLy16 válasza joecontra (#6304) üzenetére


OnLy16
tag

Köszönöm a gyors választ, megzavart a komponens kábel 3 színe. Meg is próbálok még ma kábelt szerezni (csinálni?)

Soha ne szállj vitába ostoba emberrel...lehúz a saját szintjére és megver rutinból.

(#6306) janitorov


janitorov
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy csodálatos, 25 éves Videoton TV-m (ilyen: http://patina.uw.hu/Oldpic/vtts4325/4325.jpg)

Ezt szeretném összekötni az s-video out-os PC-mmel. Nem tudom, hogy ez egyáltalán valakinek sikerült-e már valaha. Ugye csak coax antennabemenet van rajta, semmi más.

Szerintetek egy videómagnó közbeiktatásával megoldható a probléma, vagy mindenképp kellene egy RF konverter?
És ha sikerül is összekötni, hogy fedezi fel a VGA driver a TV-t? AV-re természetesen nem lehet átváltani.

Szóval szerintetek érdemes próbálkoznom?
Köszi!

(#6307) joecontra válasza janitorov (#6306) üzenetére


joecontra
addikt

Hali!

Szerintetek egy videómagnó közbeiktatásával megoldható a probléma
A videojelet egy s-video -> rca átalakítóval, a hangot pedig egy jack -> rca átalakítóval a videómagnó megfelelő bemeneteibe kell dugni, a videómagnó rf kimenetét pedig egy megfelelő vezetékkel a tévé antennacsatlakozójába kell csatlakoztatni.

És ha sikerül is összekötni, hogy fedezi fel a VGA driver a TV-t?
Fel fogja fedezni a videómagnót és fog rá jelet adni.

AV-re természetesen nem lehet átváltani.
Nem is kell, csak a tévéd egyik csatornáját a videómagnó rf kimenetével kell összehangolni.

Szóval szerintetek érdemes próbálkoznom?
Határozottan igen.

Üdv,
J

[ Szerkesztve ]

(#6308) janitorov válasza joecontra (#6307) üzenetére


janitorov
csendes tag

Köszönöm a gyors és részletes választ, akkor próbálkozni fogok, aztán majd be is számolok. A felismeréstől félek egy kicsit, de ha azt mondod rendben lesz, akkor hiszek neked! ;)

(#6309) joecontra válasza janitorov (#6308) üzenetére


joecontra
addikt

A felismeréstől félek egy kicsit, de ha azt mondod rendben lesz, akkor hiszek neked! ;)
Rendben lesz, mert csináltam már ilyet.

aztán majd be is számolok
Oké, várom. :)

Üdv,
J

(#6310) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Itt is felteszem, hát ha ezt többen olvassátok.

Üdv srácok.

Én már korábban megcsináltam a d-sub-euroscart megoldást.

Kérdések.

Ez jó átalakítva is? Tehát a d-sub-ot bedugni egy DVI átalakítóba, és úgy a PC-be?
vagy létezik DVI-euroscart-os megoldás is?

(#6311) joecontra válasza tzsolesz (#6310) üzenetére


joecontra
addikt

Hali!

A másikban már válaszoltam.

Üdv,
J

(#6312) Ari18


Ari18
őstag

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy nem tudom rendesen klónozni a képernyőt. A tv-m 16:9-es 1920*1080, a monitorom meg 16:10 1920*1200-as felbontású. Gond az, hogy ha klónozom, akkor a monitorom felbontását is 1080-ra állítja. Nem létezik valami megoldás erre, hogy natív maradjon? A vga egy 6950-es.

(#6313) joecontra válasza Ari18 (#6312) üzenetére


joecontra
addikt

Hali!

A klónozásnak éppen az a lényege, hogy minden megjelenítő ugyanazt a felbontást kapja. Állítsd be úgy, hogy a megjelenítők külön konfigurálhatók legyenek. Ezt az nVidia driverben DualView-nak hívják, és biztosan van az ATI driverben ennek megfelelője.

Üdv,
J

(#6314) Ari18 válasza joecontra (#6313) üzenetére


Ari18
őstag

köszi a tippet, de atinál ez agyon van bonyolítva...

(#6315) joecontra válasza Ari18 (#6314) üzenetére


joecontra
addikt

Hali!

Talán így? -> KÉP

Üdv,
J

(#6316) Ari18 válasza joecontra (#6315) üzenetére


Ari18
őstag

Köszönöm, de sajnos így sem jó, mert ilyenkor úgy működik a mintha két asztalom lenne, viszont ez nem ér semmit, mert csak azt látom a tv-n, amit áthúzok egérrel.
Annyit szeretnék, csak, hogy mind a két megjelenítő a natív felbontásán üzemeljen és ugyan azt lássam rajtuk. Egyszerűen hihetetlen számomra, hogy egy ilyen egyszerű dolgot nem lehet megcsinálni.

(#6317) janitorov válasza Ari18 (#6316) üzenetére


janitorov
csendes tag

Szerintem amit leírsz, az lehetetlen, mivel ha más a natív felbontás a két képernyőn, akkor nem láthatod rajtuk ugyanazt. Például ha a nagyobb képernyő közepéről elmozgatod a szélére az egérkurzort, akkor az X számú pixel távolságot fog megtenni, de a kisebb képernyőn (ha mindakettő natívban van) nem tehet meg annyi pixelt.

A legjobb amit kihozhatsz ebből, hogy a monitorod két oldalán marad egy-egy 60 pixeles fekete sáv, és akkor a felbontás is megegyezik, meg nem is lesz elmosódott a monitorod képe. Vagy még olyant is lehet, hogy a maradék 120 pixel nem látszik a TV-n, csak akkor mikor az egérrel elérsz a szélére, és akkor odagördül a kép.

[ Szerkesztve ]

(#6318) Ari18 válasza janitorov (#6317) üzenetére


Ari18
őstag

Valószínűleg igazad van. Két megoldás létezik: vagy úgy használom, hogy a monitoromból lecsap 120pixelt, vagy veszek egy 16:9-est. Szerintem az utóbbi lesz. köszönöm a segítséget.

(#6319) janitorov válasza joecontra (#6309) üzenetére


janitorov
csendes tag

Na tehát, mint látható tökéletesen sikerült a dolog, hang is van, kép is van! Még force TV detect sem kellett :) Kösz a segítséget!

(#6320) joecontra válasza janitorov (#6319) üzenetére


joecontra
addikt

Hali!

Na tehát, mint látható tökéletesen sikerült a dolog, hang is van, kép is van!
Ennek nagyon örülök! :K

Kösz a segítséget!
Igazán nincs mit! :)

Használd egészséggel és örülök, hogy jelentkeztél!

Üdv,
J

(#6321) jayjay


jayjay
tag

Egy Lenovo S205-ösöm van és rá szeretném kötni a DELL U2311-es monitoromra a Displayport bemeneten keresztül, de sajnos nem működik.Extra vettem egy DP/HDMI átalakítót remélem nem hiába.Tudom VGA kábellal is összeköthetném( ami nincs vennem kellene ), de kiváncsi vagyok miért nem megy.
A Brazos Driverjét frissítettem a legújabbra, de nem segített.

HTPC: XFX HD4830 512MB, 400W Corsair, 2x2048MB Kit OCZ, E5200,Scythe Slip Stream, GIGABYTE GA-G31M-ES2L, Scythe Shuriken, APLUS CS-GL3

(#6322) joecontra válasza jayjay (#6321) üzenetére


joecontra
addikt

Extra vettem egy DP/HDMI átalakítót remélem nem hiába.
Ezzel is kipróbáltad már?

VGA kábellal is összeköthetném
Lehet, hogy azzal egyből menne.

Üdv,
J

(#6323) jayjay válasza joecontra (#6322) üzenetére


jayjay
tag

Természetesen kipróbáltam, ezért írtam hogy nem működik.vga kábelem nincsen nem is akarok venni, ezért kérnék segítséget miért nem megy brazos gépről displayport bemeneten keresztül a kép.

HTPC: XFX HD4830 512MB, 400W Corsair, 2x2048MB Kit OCZ, E5200,Scythe Slip Stream, GIGABYTE GA-G31M-ES2L, Scythe Shuriken, APLUS CS-GL3

(#6324) joecontra válasza jayjay (#6323) üzenetére


joecontra
addikt

Driverből sem tudod vele felismertetni?
Az egyéb digitális videokimenetek használatban vannak?

A laptop-od HDMI kimenetét meg próbálhatnád rákötni a monitor DVI bementére.
Fontos, hogy a DisplayPort-on legyenek összekötve?

Üdv,
J

[ Szerkesztve ]

(#6325) nemetitibi


nemetitibi
csendes tag

Sziasztok,remélem tudtok segiteni.Van 1 asus 8600 gts karim amit 1 sima mezei tvre kötnék és annyira pancser vagyok hogy nem vágom hogy oldhatnám meg.Az egyszerüség kedvéért,konyhanyelven el tudná magyarázni nekem,hogy mit tegyek és hogyan,am xp rendszeren használnám,és sajna nincs hozzá semmi amit vagy bedugjak vagy kihuzzak vagy akármi ami mozdithato lenne.Persze ,mivel nem vágom a témát,nem tudom hogy milyen kábel kellene hozzá,pláne nem tudom hogy mit is jelentenek ezek a három betüs kábel megnevezések.A helpeteket elöre is köszönöm :DD

[ Szerkesztve ]

(#6326) joecontra válasza nemetitibi (#6325) üzenetére


joecontra
addikt

Sziasztok,remélem tudtok segiteni.Van 1 asus 8600 gts karim amit 1 sima mezei tvre kötnék
Ennek semmi akadálya. Kezdjük azzal, hogy megmondod (vagy megmutatod) hogy a kártyának milyen kimenetei ill. a tévének milyen bemenetei vannak. :)

nem tudom hogy milyen kábel kellene hozzá
Rövidesen kiderítjük. :))

Üdv,
J

(#6327) atesss


atesss
addikt

Üdv !
Ez pontosan mire használható és milyen esetekben működik ?

(#6328) joecontra válasza atesss (#6327) üzenetére


joecontra
addikt

Ez semmilyen esetben. Ha feltesszük, hogy jó a bekötése (ami nem biztos) akkor sincs rajta ér a szinkronjeleknek csak a színjeleknek. A színjelek a szinkronjelek nélkül édes keveset érnek.

Házilag persze lehet működő(!) DVI-RGB kábelt barkácsolni, csak a jó bekötés kell (amit ismerek).

Üdv,
J

[ Szerkesztve ]

(#6329) Etzel


Etzel
aktív tag

Hali, sziasztok!

Jelenleg egy LG Tv-monitor van összekötve egy beltéri egységgel (Digi) és szeretnék egy régi Sharp videót is összekötni vele. Az előző beltéri (UPC) tudott felvenni tv műsort, a mostani viszont nem.

Kérdésem a következő lenne, hogyan tudnám a tv-t a beltérit és a videót úgy összekötni, hogy tudjak a videóval műsort?!
A Tv-n van minden csatlakozás
A Digis beltérin van RCA és Scart
A Videón meg csak 1 db Scart.

Nagyon kellene a segítség, mert apósjelöltnek kellene a dolog :U :DDD

Előre is köszöntem szépen :R

(#6330) Alex91 válasza Etzel (#6329) üzenetére


Alex91
félisten

Eléggé lehetetlen kuldetesnek néz ki...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#6331) Etzel válasza Etzel (#6329) üzenetére


Etzel
aktív tag

Kérdésem a következő lenne, hogyan tudnám a tv-t a beltérit és a videót úgy összekötni, hogy tudjak a videóval műsort felvenni??

Alex91: Az nagyon nem jó hír... főleg nekem :(

(#6332) punish3r


punish3r
aktív tag

Sziasztok!

Itt van nálam kölcsönben egy samsung led tv. Összekötöttem a gépemmel hdmi-dvi kábellel (ati 9550 a vidkarim). Alapból van kép, de ha filmet akarok nézni akkor hang van de a kép csak fekete. Több lejátszóval is próbáltam már. Youtube-on viszont mennek szépen a videók. Mit ronthatok el?

Már a jövő sem a régi...

(#6333) joecontra válasza Etzel (#6331) üzenetére


joecontra
addikt

Nem lehetetlen. Mint mondtad, a digis beltérinek a SCART-on kívül van rca kimenete is. Azt össze kell hozni a videó SCART bemenetével és készen is vagyunk.
Ne hallgass az előttem szólóra.

Szeretem, mikor valaki beelőz és hülyeséget ír.

punish3r
TV only módban van a vidkártya kimenete vagy kiterjesztett asztalként oldottad meg?

Üdv,
J

[ Szerkesztve ]

(#6334) punish3r válasza joecontra (#6333) üzenetére


punish3r
aktív tag

Only módban van. Tudom hogy a catalyst-nál kell valamit állítani, de nem jövök rá. :F

Már a jövő sem a régi...

(#6335) joecontra válasza punish3r (#6334) üzenetére


joecontra
addikt

catalyst-nál kell valamit állítani
Nekem nVidia van, catalyst-ot csak képeken láttam eddig szóval ebben nem lehetek illetékes.
Azt viszont tudom, hogy nálam akkor csinált ilyet, ha klón módban használtam a tévét és a monitort.

Üdv,
J

(#6336) punish3r


punish3r
aktív tag

Sikerült megoldanom. Visszaraktam egyszerű módba a catalyst-ot és így könnyedén belőttem, hogy csak ő legyen az egyedüli kijelző.

Köszi a segítséget.

Már a jövő sem a régi...

(#6337) joecontra válasza punish3r (#6336) üzenetére


joecontra
addikt

Nincs mit. Örülök, hogy sikerült. :K

Üdv,
J

(#6338) Etzel válasza joecontra (#6333) üzenetére


Etzel
aktív tag

Köszi a választ.
Így próbáltam meg elsőre is (Videóból Scart ki<->Digi rca-ba be, de a tv azt írta "nincs jel"
Mikor csak a videót a tv-el kötöttem össze (Scart<->Scart) akkor meg megtalálta egyből.
Lehet a Scart<->Rca kábellel lehet valami gond :U

Azért köszönöm szépen a válaszod :R

(#6339) joecontra válasza Etzel (#6338) üzenetére


joecontra
addikt

Hali!

Úgy kéne, hogy a beltéri és a tévé között SCART-SCART és amellé (tehát a tévé és a beltéri között nem szakítod meg a kapcsolatot) a beltéri rca kimenetét a videó SCART bemenetére.

Így mennie kellene.

Üdv,
J

(#6340) Adamoooo77


Adamoooo77
csendes tag

Sziasztok!

Van nekem egy geforce 9800 gt-m, s rajta van egy hdmi kimenet. Azt szeretném megtudni ha összekötöm egy ldc tv-vel kell-e külön állítanom valamit a gépen, esetleg a kártya beállításainál? Vagy van-e valami trükk amiről jó lenne tudni, mert egy hosszabb hdmi kéne, és ha nem menne, akkor nem akarok sok ezerért venni fölöslegesen egy hosszú hdmi-t. Köszi a segítséget előre is! :)

(#6341) joecontra válasza Adamoooo77 (#6340) üzenetére


joecontra
addikt

Van nekem egy geforce 9800 gt-m, s rajta van egy hdmi kimenet. Azt szeretném megtudni ha összekötöm egy ldc tv-vel kell-e külön állítanom valamit a gépen, esetleg a kártya beállításainál?
Ilyen esetben a kártya észleli, hogy rádugtak valamit. Az összedugáson kívül más dolgod nincs, hacsak nem a hangot is a HDMI-ről szeretnéd, mert akkor még a vidkártyát össze kell még kötni a hangkártyával a gépen belül (amennyiben a kártya támogatja ezt a lehetőséget).

Üdv,
J

[ Szerkesztve ]

(#6342) Adamoooo77 válasza joecontra (#6341) üzenetére


Adamoooo77
csendes tag

Aham, köszönöm, erre nem is gondoltam. A hangot is jó lenne átvinni rajta. Integrált hangkártya lapul a gépben, hirtelen nemis tudom milyen alaplap, talán k2n socket am2-es, hátha a honlapjukon többet tudok meg.

(#6343) joecontra válasza Adamoooo77 (#6342) üzenetére


joecontra
addikt

A hangot is jó lenne átvinni rajta.
Azt csak akkor tudod, ha a kártyád támogatja ezt a lehetőséget. Ennek azért próbálj utánajárni.

Üdv,
J

(#6344) pr05p3c


pr05p3c
tag

Egy ismerősnek próbáltam ma összehozni az LG 26LC45 típusú TV-jét a radeon hd 4550-el szerelt számítógépével HDMI kábelen keresztül, de sehogy sem akar működni. A catalyst-ban és a windows-ban is látszik, hogy 2 megjelenítő van a gépre kötve, de amikor a tv-t akarom aktiválni, akkor csak villan egyet a monitoron a kép és a másodlagos kijelző visszaáll inaktív módba (a vga-val rákötött monitorján van kép). A kábel le lett tesztelve, ki lett próbálva a tv mindkét hdmi portjával, próbáltam lehúzott monitorral(csak a tv-t gépre kötve) bootolni, de egyszerűen sehogy nem ad képet a tv. Valakinek van ötlete, hogy mi lehet a gond? :W

(#6345) joecontra válasza pr05p3c (#6344) üzenetére


joecontra
addikt

Van olyan a tévé menüjében, hogy PC mód? Ha van, akkor próbáljátok arra állítani. Ja és mindig a HDMI1-es porton kell próbálni.

Üdv,
J

(#6346) pr05p3c válasza joecontra (#6345) üzenetére


pr05p3c
tag

Nézegettem a tv menüjét, de pc módot nem láttam sehol, a bemenetek között sem volt pc jelölésű. Egyébként ki lett próbálva mindkét hdmi porton, de nem jó, viszont egy xbox360 is rá van kötve és az mindkét porton működik rendesen...

(#6347) joecontra válasza pr05p3c (#6346) üzenetére


joecontra
addikt

Van VGA bemenete a tévének? Jó volna ha VGA kábellel is ki tudnátok próbálni.

Üdv,
J

(#6348) pr05p3c válasza joecontra (#6347) üzenetére


pr05p3c
tag

Van rajta, csak nem volt kéznél elég hosszú vga kábel, ezért nem lett kipróbálva, de úgy látszik, hogy be kell szerezni egyet. Amúgy kösz szépen az eddigi segítséget, és ha valakinek van még más tippje a probléma megoldására, akkor ne tartsa magában ;)

(#6349) joecontra válasza pr05p3c (#6348) üzenetére


joecontra
addikt

Drivercsere volt már? Lehet, hogy driverprobléma és érdemes többfélével is kipróbálni.

Üdv,
J

(#6350) pr05p3c válasza joecontra (#6349) üzenetére


pr05p3c
tag

11.9-es driver volt, ami nem régi, de ha nem jön be semmi más, akkor csere lesz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.