Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6701) Irvkhf válasza joecontra (#6700) üzenetére


Irvkhf
aktív tag

Ha össze kötöm dvivel és a hangot rca kábellel viszem át rca ra akkor szólni fog a hang a képpel együtt az rca csatlakozón keresztül is vagy csak akkor fog szólni a képpel együtt a hang ha a hangot az audió in en kötöm össze ? Akkor elméletileg a hang is át menne a dvin ha a videó kártyát össze kötném a hangkártya Spdif csatlakozójával ?

[ Szerkesztve ]

(#6702) joecontra válasza Irvkhf (#6701) üzenetére


joecontra
addikt

össze kötöm dvivel és a hangot rca kábellel viszem át
Előbb ezt próbáld meg és ha nem válna be, akkor nézelődünk újabb megoldások után.

Üdv,
J

(#6703) Gasszi


Gasszi
csendes tag

Üdv, sziasztok!

Hogyan lehetne megvalósítani a VGA - SCART összeköttetést? Kábeleket találtam a neten jó párat, de nem tudom eldönteni, hogy kamu-e vagy sem. Kíváncsi lennék véleményekre, tapasztalatokra!

A válaszokat előre is köszönöm!

(#6704) joecontra válasza Gasszi (#6703) üzenetére


joecontra
addikt

Akik hozzám fordultak a bolti kábelükkel, hogy nem működik, minden esetben rossz volt a kábel bekötése.

Esetleg dobj egy PÜ-t én készítek neked ha szükséges.

Üdv,
J

(#6705) fireman


fireman
tag

Sziasztok!

Amatőrként kérem a segítségeteket. :R
Adott egy Dune HD TV 101 média lejátszó, amit HDMI kábellel összekötök az LG 47LK530 TV-vel amin van optikai hangkimenet...no erről az optikai kimenetről szeretném az 5.1-es hangot átvinni egy olyan aktív hangfalszettre aminek sajnos csak analóg 5.1-es bemenete van. Addig eljutottam a fórumokon, hogy ha nem akarok erősítőt vagy optikai bemenettel rendelkező 5.1-es szettet venni, akkor esetleg kielégítő eredményt adhat egy optikai-analóg 5.1 decoder beiktatása is.
Sajnos az országban nem találtam ilyet, az ebay-en az alábbi tűnik megfelelőnek. Használt esetleg valaki ilyet vagy hasonlót, mik a tapasztalatai? :F
[link]

[ Szerkesztve ]

(#6706) fransoa.


fransoa.
csendes tag

Sziasztok,
Szintén amatőrként, próbálok integrált alaplapi vgaval rendelkező pc-ről HDMI kábellal
átvinni képet és hangot ,de hang sehogy nem jön össze.Esetleg tegyek be egy VGA kártyát? úgy is bőviteni készülők. Vagy a kábel esetleg nem megfelelő?
Aki tud valami megoldást kérem ne titkolja el.
Még annyi hogy egy Panasonic plazma tv amely rendelkezik sok féle bemenettel,és egy ATI HD 4290 az integrált VGA az alaplapon, amit szeretnék össze hangolni,
Köszi

(#6707) joecontra válasza fransoa. (#6706) üzenetére


joecontra
addikt

Szia!

A VGA-t össze kell kötni a hangkártya SPDIF tüskéivel.
Esetleg a hangkártya is alaplapi?

Üdv,
J

(#6708) fransoa. válasza joecontra (#6707) üzenetére


fransoa.
csendes tag

Szia.
Ez egy ASUS M4A89GTD PRO /USB3 alaplap és ezen a vga meg a hang is alaplapi integrált.

(#6709) joecontra válasza fransoa. (#6708) üzenetére


joecontra
addikt

Videókártya driveréből vagy vezérlőpultból is próbálkozz.

Üdv,
J

(#6710) fireman válasza fireman (#6705) üzenetére


fireman
tag

Sziasztok!
Valaki esetleg tudna segíteni a #6705-re? :R

(#6711) joecontra válasza fireman (#6705) üzenetére


joecontra
addikt

Első ránézésre jónak tűnik, aktív elektronika is van benne ez már egy jó pont.

Üdv,
J

(#6712) fireman válasza joecontra (#6711) üzenetére


fireman
tag

Köszi...khmmmm mi az az aktív elektronika? ....mit csinál?:D

[ Szerkesztve ]

(#6713) joecontra válasza fireman (#6712) üzenetére


joecontra
addikt

Az ami áramot vesz fel, hogy tudjon jelátalakítani. :D

Üdv,
J

(#6714) fireman válasza joecontra (#6713) üzenetére


fireman
tag

Ok, köszi..asszem beruházok egyre ha úgy alakul.

Ugye jól gondolom, hogy ha a TV-re átküldöm a média lejátszóról HDMI kábellel az 5.1-et, akkor a TV optikai kimenete "kiadja" digitális formában az 5.1-et ..... hogy ezzel a kütyüvel át tudjam alakítani analóg 5.1-re?

[ Szerkesztve ]

(#6715) fransoa. válasza joecontra (#6709) üzenetére


fransoa.
csendes tag

Szia.
Az a bajom hogy catalyt centerbe minden audió csatlakozó megvan de HDMI nincs. Lehet hogy kereni kellene egy frissebb drajvert az alap lapi kártyához??

(#6716) joecontra


joecontra
addikt

fireman
ha a TV-re átküldöm a média lejátszóról HDMI kábellel az 5.1-et, akkor a TV optikai kimenete "kiadja" digitális formában az 5.1-et
Elvileg igen, de én még nem próbáltam ilyet.

fransoa.
hogy catalyt centerbe minden audió csatlakozó megvan
Pontosan milyenek?

Üdv,
J

(#6717) #54715584 válasza fransoa. (#6715) üzenetére


#54715584
törölt tag

Vezérlőpult Hangnál nincsen HDMI?

[ Szerkesztve ]

(#6718) kutga


kutga
nagyúr

Sziasztok!

Adott egy médialejátszó amin kétféle kimenetem van, komponens és RCA.

Eddig komponens kimeneten vittem a képet TV-re, a hangot RCA-n. Sajnos azonban TV-t kellett cserélnem, amin csak RCA bemenet van, így a képet is RCA-n akarnám átvinni, kiderült azonban hogy a lejátszó RCA videó kimenete nem működik.

A kérdés mit tudnék csinálni?

SCART van a TV-n, de SCART-RCA átalakító sem jó mert az RCA videó kimenet rossz. Létezik SCART-komponens átalakító? Mert azzal a képet meg tudom oldani, a hang mehet RCA-n.

Let the Zone take me if I am.

(#6719) fireman válasza joecontra (#6716) üzenetére


fireman
tag

Joecontra:
Köszönöm a segítséget....próbálta már valaki esetleg ezt a megoldást, .....TV optikai kimenetéről levenni az 5.1 hangot??? (sajnos a Dune HD TV 101-en nincs optikai kimenet, így közvetlen arról nem lehet)

(#6720) joecontra válasza kutga (#6718) üzenetére


joecontra
addikt

Létezik SCART-komponens átalakító?
Láttam már néhány kapcsolási rajzot ezzel kapcsolatban. Azonban ehhez az kell, hogy a TV SCART-ja tudjon RGB-t fogadni.

Üdv,
J

[ Szerkesztve ]

(#6721) kutga válasza joecontra (#6720) üzenetére


kutga
nagyúr

Valami egyeb amit tudok tenni? A lenyeg hogy a kepet komponensen kellene kivinni olyan tv-re amin csak rca van, es a hangot is rca-n.

MOD
Scarton probaltam de csak bug, nincs kep, ezek szerint nem tamogatja amit irtal.

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#6722) joecontra válasza kutga (#6721) üzenetére


joecontra
addikt

Scarton probaltam de csak bug
Pontosan hogyan?

Hacsak úgy minden aktív átalakítás nélkül rányomod a komponenst a TV SCART-jára akkor persze, hogy nem működik mert RGB-t vár (ami nem ugyanaz mint a komponens).

Üdv,
J

(#6723) kutga válasza joecontra (#6722) üzenetére


kutga
nagyúr

Nincs kép, kék a képernyő mint amikor pl kihúzom a TV koax kábelét.

Mivel tudnám megfelelőre alakítani?

Let the Zone take me if I am.

(#6724) joecontra válasza kutga (#6723) üzenetére


joecontra
addikt

Nem tudom, hogy konkrét termék létezik-e rá de az biztos hogy elektronika szükséges ehhez.
Van kimondottan erre a célra IC.

Mennyire lenne ez sürgős? Lehet, hogy tudnék építeni egy kis kütyüt ami neked kell.

Üdv,
J

(#6725) kutga válasza joecontra (#6724) üzenetére


kutga
nagyúr

Dobsz egy email cimet priviben?

Let the Zone take me if I am.

(#6726) joecontra válasza kutga (#6725) üzenetére


joecontra
addikt

Megtörtént.

Üdv,
J

(#6727) fransoa. válasza #54715584 (#6717) üzenetére


fransoa.
csendes tag

Hát igen ez a bajom, ott sem látom meg mint irtam a catalyt rendszer sem hozza, hogy egyáltalán létezik HDMI csati a gépen.Lehet hogy nem is vergődöm vele, hamarosan veszek bele egy VGA-t amin lessz HDMI és majd azzal összekötöm

(#6728) fransoa. válasza joecontra (#6716) üzenetére


fransoa.
csendes tag

Szia.
Jack dugós hangszórok, fejhalgató, és hang bemenet ,jack dugós mikrofon és egy optikai ikont hoz a catalyt center, csak ez a HDMI hiányzik a sorból,

(#6729) joecontra válasza fransoa. (#6728) üzenetére


joecontra
addikt

Szia!

Ha úgyis veszel egy VGA-t amin van HDMI kimenet, akkor igazából megoldott lesz a kérdés. Arra a vásárlásnál figyelj majd oda, hogy legyenek rajta SPDIF tüskék, amiket a hangkártya SPDIF tüskéivel összeköthetsz.

Ehhez való kis vezetéket azt hiszem adnak is a kártya mellé.

Üdv,
J

(#6730) fransoa. válasza joecontra (#6729) üzenetére


fransoa.
csendes tag

Kőszi, majd ráfigyelek, gondolom a mostani kártyáknál ez nem marad le.
Valami passziv hűtésűt akarok mert én nem játszom és nekem ez is megteszi. Nem akarom felhangositani az amúgy évek óta csendes kis gépet.Lehet hogy megnézem a
HD 7750 passzivját ha majd elő jön a piacon.

(#6731) akoska23


akoska23
aktív tag

Remélem jó helyre írok. A videókártyámat 7600GT szeretném összekötni a tv-vel a kárty S-video kimenetébe tettem egy s-video-rca adaptert onnan rca kábelen megy a jel a tv-be de csak fekete fehér. Már valahol feltettem ezt a kérdést ott azt írták ez a legrosszabb variáció de nekem sajnos nincs 5m hosszú s-video kábelem és ilyen messzire kell vinnem a jelet. Valami megoldás hogy szines képet kapjak?
:R

A 23-as szám a nevem melett nem az életkorom jelöli, nincs titkolnivalóm, ezért nem változtatom 2006-óta a nicknevem sehol

(#6732) LordMaxtor


LordMaxtor
csendes tag

Sziasztok!

Következő lenne nekem a kérdésem, hogy egy GIGABYTE GeForce 8400 GS (GV-NX84S512HP) videókarit mivel és hogy tudom rákötni egy RCA/S-vieo/scart csatis tv-re?

Előre is Köszi!

(#6733) runner 125


runner 125
nagyúr

Sziasztok!

A problémámat megkérdeznem itt is.

Aki tudna tippet adni, megköszönném.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#6734) ozsvar


ozsvar
tag

Sziasztok!

Egy 8600GTS boldog tulajdonosa vagyok, de már kezd kevés lenni a teljesítménye, ezért egy újabb nvidia kártyára váltanék. Azonban van egy gondom: jelenleg S-Video-kompozit átalakítóval csatlakozik egy 1000 éves képcsöves TV is a gépre, és erre az új kártyával is szükségem lesz. Na most, az nvidia a 9800 soroza után már nem nagyon tett S-Video kimenetet egy kártyára sem, és innen indul a probléma.
Szerezni tudok egy ilyet: D-Sub-ból kompozit ill. S-video ..de ez csak azon VGA-kal működik, ahol a VGA D-Sub-on TV jelet is ad. Már a sokadik kártyát nézem gyártói honlapon, de ezt marha ritkán írják le, ezért a segítségetek kérem! Mi a tapasztalat, amely újabb kártyákon még van D-Sub, azok mennek a TV-kkel?

"In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on."

(#6735) azozo válasza ozsvar (#6734) üzenetére


azozo
senior tag

Nekem is ati 5670-em van és egy régi tv--re kellen kötni :)
Ötletek...

(#6736) VIBO


VIBO
őstag

Sziasztok

SZeretnék összekötni egy Hanseatic ctv7030-as tvt a gépemmel. HD4870 vga van benne. Hogy lehet legésszerübben megcsinálni?

S21 Ultra, Buds Pro, WatchActive 2, MK7 GTI, Zenbook i7

(#6737) Kokuszkocka


Kokuszkocka
csendes tag

Adott egy PS3 amely RCA kimenettel küldi ki a tv-re a dolgokat. Nah én a monitoromra és a hangfalamra szeretném megtenni ugyanezt. A monitor ugyebár dvi-hdmi kábellel megoldható tekintve, hogy a ps3 rendelkezik hdmi kimenettel a monitorom pedig dvi-al.
A hangot úgy gondoltam, hogy a ps3ból kijövő rca kábelt bedugom egy rca(anya)-rca(anya) toldóba, aminek a másik végére egy rca(apa)-jack 3,5 (anya) dugok, amelynek a jack anya végébe bedugom a hangfal/fejlhallgató jack dugóját. Vajon ez így működhet? Esetleg van egyszerűbb megoldás?

Nem vagyok profi a témában, ezért gondoltam jobb ha megkérdezek néhány hozzáértőt:) Előre is köszönöm mindenkinek aki tud/megpróbál segíteni!

(#6738) akoska23 válasza Kokuszkocka (#6737) üzenetére


akoska23
aktív tag

Szerintem így jó lesz de ha esetleg olyan boltba jársz tudsz venni olyan kábelt ami rca-jack anya :K

A 23-as szám a nevem melett nem az életkorom jelöli, nincs titkolnivalóm, ezért nem változtatom 2006-óta a nicknevem sehol

(#6739) ozsvar válasza ozsvar (#6734) üzenetére


ozsvar
tag

senki? :(

"In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on."

(#6740) akoska23 válasza ozsvar (#6739) üzenetére


akoska23
aktív tag

Nekem a tapasztalat az hogy kártyája válogatja én már több csatlakozót kipróbáltam és van ahol csak fekete-fehér a kép bármit csinálok. Ha minden kötél szakad és van egy kis érzéked csinálhatsz magadnak is kábelt valahol láttam a neten egy leírást ami D.SUB/DVI kábelt összehozza a scart-al. :K

A 23-as szám a nevem melett nem az életkorom jelöli, nincs titkolnivalóm, ezért nem változtatom 2006-óta a nicknevem sehol

(#6741) pecsivsk


pecsivsk
tag

Sziasztok! Van egy olyan problémám, hogy egy monitort szeretnék összekötni DVR felvevővel. A felvevőnek 2db RCA video out kimenete van. A monitornak VGA bemenet. Mit javasoltok, hogy működjön??? Vettem egy átalakító kábelt de azzal nem müxik. Mi a megoldás????? :W

(#6742) gs-52


gs-52
csendes tag

Hali!

Nem tudom belefér-e a témába, de tudnátok ajánlani nekem valami normális, nem túl drága Set-Top Box-ot? PC-hez kellene, DigiTV előfizető vagyok, van egy MSI DigiVox MiniHybridem..de azzal csak a szabad sugárzásúakat tudom nézni HD-ben. Csak Analog cable funkciót tud. Találtam egy DPS HD60-at, de nem tudok kiigazodni rajta, hogy most az csak DVBT?

(#6743) scofield82


scofield82
csendes tag

Sziasztok!
Egy kis segítségre lenne szükségem.
Adott egy Acer x1160p tipusú projektor, amin van Vga, S Video és Egy kompozit bemenet. (illetve egy usb is de ha jól tudom az csak szervíz)
Ezt szeretném összekötni egy LG 37LD450 tipusú lcd-tv vel. vagyis ugy hogy digi kábeltévém van de olyan ami media box nélküli és nincs csak egy koaksz amit bedugok a tv-be és kész. a kábeltévé adásait szeretném nézni néha projektoron. (forma 1 , foci)

Számítógéppel vga kábellel összeköttem a projektort , és dvd lejátszóval is de a tv-vel nem tudom. hogy lehetne ezt a legegyszerűbben kivitelezni úgy hogy képminőség is legalább olyan legyen mint számítógépről?
Köszönöm ha valaki tud segíteni

(#6744) scofield82 válasza scofield82 (#6743) üzenetére


scofield82
csendes tag

Senki? :F

(#6745) BoC1ka


BoC1ka
senior tag

Sziasztok, van egy nagy problemam legyszi segitsetek

LINK

koszi

YNWA

(#6746) akoska23 válasza BoC1ka (#6745) üzenetére


akoska23
aktív tag

Pedig lenni kell jelnek mert ezek az átalakítók jók én is ilyet használok esetleg a videókártya beállításainál nézz körül ... Gondolom kikapcsolt állapotban raktad rá az átalakítót és úgy indítottad a gépet? :F

A 23-as szám a nevem melett nem az életkorom jelöli, nincs titkolnivalóm, ezért nem változtatom 2006-óta a nicknevem sehol

(#6747) BoC1ka válasza akoska23 (#6746) üzenetére


BoC1ka
senior tag

termeszetesen kikapcsolt allapotban dugtam be. hdmin ad kepet kiprobaltam tvn, de nekem a monitoromra kene es azon bizony nem megy:(

YNWA

(#6748) akoska23 válasza scofield82 (#6744) üzenetére


akoska23
aktív tag

Hát ez a leírás szerint a tv-den nincs semmilyen olyan KIMENET ami képes lenne a képet küldeni ahogy néztem csak hang van ami kimenet. Vegyél egy Cinema Box-ot amibe bedugod a koax-ot amin jön a jel és azon már lesznek kimenetek és grátiszban fel tudod venni az adást stb. Én más megoldást nem tudok.

A 23-as szám a nevem melett nem az életkorom jelöli, nincs titkolnivalóm, ezért nem változtatom 2006-óta a nicknevem sehol

(#6749) akoska23 válasza BoC1ka (#6747) üzenetére


akoska23
aktív tag

Ilyen kártyám még nem volt de olyanom már igen amin be kellett állítani hol adja a jelet mert magától csak HDMI-n adta. Azért is mondtam turkálj a kártya beállításaiban mert az átalakító amit vettél nem egy bonyolult szerkezet elromlani sem nagyon tud és a monitor nem tesz különbséget hogy átalakítóm vagy nem amin kapja a jelet hacsak nem bírja azt a felbontást amit küldesz neki a kártyán.1000 éves CRT monitorokat szoktam tesztelni ilyen átalakítóval csak a felbontásra kell ügyeljek.

A 23-as szám a nevem melett nem az életkorom jelöli, nincs titkolnivalóm, ezért nem változtatom 2006-óta a nicknevem sehol

(#6750) BoC1ka válasza akoska23 (#6749) üzenetére


BoC1ka
senior tag

akkor tehat dobjam ra hdmin tv re, ott van olyan opcio, hogy atallitom a jelet dvi re? hm koszi a tippet megprobalom. Azt esetleg tudod hol lehet atallitani?

YNWA

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.