Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Tuning kezdőknek (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#40851) P.Dude


P.Dude
őstag

Ha az asrock oc tuner tuning közben kifagy, de a vörös mező nem érte el a maximumot, akkor ilyenkor mivan?

Zoll

(#40852) P.Dude


P.Dude
őstag

Kérdésem, hogy Asrock g31m-s alaplaon ezekkel a beállításokkal, lehet tovább tuningolni?

Vagy ha kifagy akkor nem érdemes? Vagy ha lehet állítani, hogy tovább lehessen tuningolni fagyás nélkül, mi a megoldás?

CPU Speed:2741.33

Current FSB: 342.67

Ratio: 8.0

PCIE speed: 99.90

Vcore Voltage: 1.262

+3.3V voltage: 3.328

+5.0V voltage: 5.136

+12.0 voltage: 12.197

DRAM voltage: 1.965

VTT Voltage: 1.21

NB Voltage: 1.272

+1.5 Voltage: 1.5125

Zoll

(#40853) Apollo_21 válasza P.Dude (#40852) üzenetére


Apollo_21
addikt

Autótuning progikkal ne!:D
De így látatlanba azt mondanám h cpunak kellene egy kis + kakaó..és úgy 1próbát!
Tedd manuálisan Bios-ba 1.3ra...hátha... ha úgysem jön össze akkor inkább képeket a Bios beállításairól..és pontos leírást az egész masináról, mindenkinek könyebb lesz úgy :R

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#40854) Ueda válasza P.Dude (#40852) üzenetére


Ueda
senior tag

Szerintem az a gond, hogy a memóriát nem osztod vissza és az nem bírja.
Az FSB : DRAM aránynak 1:1 -nek kell lennie, amit meg tudsz nézni a CPU-Z-ben a Memory fül alatt.
A összetevők alapján simán mennie kell 3 GHz-et is a rendszerednek.

OS : EndeavourOS KDE . . . . . . Parancs menü : https://pastebin.com/u/txt444

(#40855) Ueda válasza P.Dude (#40852) üzenetére


Ueda
senior tag

BIOS-ban Advanced/Chipset configuration ablakban a DRAM Frequency-t állítsd 333-ra vagy a legkissebre, amit enged.

OS : EndeavourOS KDE . . . . . . Parancs menü : https://pastebin.com/u/txt444

(#40856) P.Dude válasza Ueda (#40855) üzenetére


P.Dude
őstag

Az FSB : DRAM arány alapból 1:1, viszont biosban auto a DRAM, akkor az autot állítsam 333-ra? Az a legkisebb

[ Szerkesztve ]

Zoll

(#40857) P.Dude válasza Apollo_21 (#40853) üzenetére


P.Dude
őstag

1.3 alatt mi értessz?

Zoll

(#40858) Apollo_21 válasza P.Dude (#40857) üzenetére


Apollo_21
addikt

1,3V cpu core feszültségre...de zongorázd át az elöbb kapott beállításokat hogy minden stimmel-e.
Utánna esetleg mehet a +fesz ha mégis szükség van rá.

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#40859) MrBrook


MrBrook
aktív tag

fsb: 375 ram: auton cpu-z: 5:8 601mhz 7-7-7-20
Vcore:1,22 terhelve
mch:1.22
vtt:1.25
ich:1.5
dram:1.5
ennél feljebb nem jut túl a poston. de még próbálkozok,de már ez is valami legalább..
nemtudom, hogy a ramokat kellene időzíteni, lazítani, valahogy, 8-8-8-23-31-re, mert jedec3 nál ezt írja cpuz
685re,meg jedec4 9-9-9-26-35
lehetséges, hogy ezeket kellene átírnom még biosban? és akkor megy majd magasabb fsbn? :F

kb 10perc bf3 után újra indult a gép, úgyhogy hagyom megint inkább, csak nem értem ,hogy cpu-z miért írja ,hogy
max bandwith: pc3-8500f(533mhz) mikor 1600mhzesek a ramok, tudom ,hogy valami olvasási hiba, illetve ,ha minden alapon van 1066mhzen indulnak és így 533mhz kijön, de alap fsb-vel megy 1333mhzen, szintén 7-7-7-20-60.as időzítésekkel.

sikerült windowsba bootolnom
fsb:400 cpu-z-ben 401,9-402
Vcore: 1.27
dram:1.5
mch:1.17
vtt fsb: 1.37
ich:1.51
mi a következő teendő,ha prime-ban
small fft alatt fagy?
+vtt? v. +vcore?

adtam egy kis vtt-t még, 10perc után small fft , egyszer csak újra indul a rendszer..

ezt sikerült ma elvégeznem tuningolás céljából, valakinek valami ötlet esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#40860) P.Dude


P.Dude
őstag

Köszönöm a segítséget, de inkább hagyom most a tuningot, mert most eléggé bizonytalan vagyok ebben a témában!

Azért köszönöm a segítséget!

Zoll

(#40861) Ueda válasza P.Dude (#40856) üzenetére


Ueda
senior tag

Akkor nem értem, mert korábban nekem P5KPL-AM lappal, amiben ugyanez a G31 chipszett van, feszültségemelés nélkül ment 2800-at a Q8200-m. Meg amit most csináltam képen is lehet látni, hogy 2700-at 1,072 V-al viszi. Szóval nem tudom hol akad el a rendszered.

OS : EndeavourOS KDE . . . . . . Parancs menü : https://pastebin.com/u/txt444

(#40862) Dr. Student


Dr. Student
senior tag

Szeretnék valakitől kérni egy kezdő, alapvető tuning szájbarágást.

Z77-es alaplapom van egy Z77 Extreme4-M, 1.8-as biossal.

Elvileg tuning memóriáim vannak 2x4GB-os 1600Mhz TeamGroup Dark memória.
i5-3470-es proci NEM k-s..

A célom elérni legalább a 3,8ghz-et, de a 4-et még jobb lenne persze. :R

Köszönöm!

Dr. Student

(#40863) malgab01 válasza malgab01 (#40845) üzenetére


malgab01
csendes tag

senkinek nincs ötlete? :/

(#40864) gari24


gari24
tag

Hali

Ezt nagyon el.asztam ??

(#40865) Ueda válasza gari24 (#40864) üzenetére


Ueda
senior tag

Nem. Alapbeállításokon így működik. Ha tuningolni szeretnél, akkor muszáj lenne 1:1-re hozni , hogy a memóriáid ne lépjék át a 800 (400)-as határt. Másrészt kíméli az alkatrészt (nem melegszik annyira), ha nem megy feleslegesen gyorsabban ami nincs kihasználva. De ez utóbbi szubjektív szempont. 5:6 aránynál gyorsabb a memóriahozzáférés mint 1:1 aránynál, ennek átlagos használatnál elhanyagolható szerepe van. Illetve ha tuningolsz, akkor többet nyersz a gyorsabb procival, mint amennyit veszítesz a memória hozzáférésen.

OS : EndeavourOS KDE . . . . . . Parancs menü : https://pastebin.com/u/txt444

(#40866) benjamin


benjamin
tag

Érdekes jelenség

Lecseréltem a videokártyám egy GTX650 TIB-re és azóta a húzott gépem újraindulgat.
Változóan 30 perc, vagy 5-6 órát után gondol egyet és újraindul, játék közben még nem fagyott le.

Paraméterek:
E8400 4.0Ghz-re húzva (1,360V), 8Gb RAM, Gigabyte EP45-DS3, Coolermaster RS620 táp, GTX650 TIB.

A Prime95 Blend teszt, Small fft teszt, IntelBurn teszt, Memtest, Aida teszt lefutott hibát nem írt, fagyás nélkül lefutott.

Hőmérsékletek
-CPU 50-65°C között terhelve, IDLE 40-45°C
-Alaplap 45°C max
-GPU 52°C max

Felvett teljesítmény terhelve 180W, IDLE 100W

Minden jó benne, mert eddig ment.
Mit gondoltok a videokártya cserével újra meg kell találnom az optimális feszültség beállításokat?
Talán többet vesz fel az alaplaptól és esetenként droppol és emitt fagy ki?
Másra már nem tudok gondolni.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Semmi sem sürgős, csak ha futni kell!!!

(#40867) Kaszika válasza benjamin (#40866) üzenetére


Kaszika
tag

Nem lehet kevés az a táp?

(#40868) Apollo_21 válasza benjamin (#40866) üzenetére


Apollo_21
addikt

Gondolom rendre akkor kapcsol le mikor nagyobb terhelést kap.....
Régi kártya mivolt? Hátha nem evett ennyit...vagy nemtudom....

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#40869) benjamin válasza Apollo_21 (#40868) üzenetére


benjamin
tag

A táp nem kevés effektív leadása 520W.
Régi kártya 8800 gts a rendszer többet fogyasztott.
Egyik oka a cserélnek, hogy az új kártyák idle állapotban kevesebbet esznek, mert a frekvenciát vissza veszik, dinamikusan van vezérelve.
A másik ok a játékok.

Most streszelem, de most magasabbra vettem az FSB-t, és a feszt emeltem 0,05v-ot, 4,05 ghz.
Kb. 20 perce megy eddig oké, mert az előbb 40 perc stressz után kifagyott a proci miatt.

Talán megvan a hiba. Remelem ez megoldja, majd hosszútávon kiderül.

Semmi sem sürgős, csak ha futni kell!!!

(#40870) emiki6


emiki6
veterán

Sziasztok!

Növelném i5 2500K-m órajelét 4,2 GHz-ről még feljebb.

Mit állítsak szorzón és feszen kívül, hogy stabilabban működjön? :U
Aláírásomban benne van konfigom lényege

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#40871) RetepNyaraB válasza emiki6 (#40870) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Ennyit lehet össz állítani a biosban :F

Offset pl merre van?

Az LLC-t told maxra, akkor a fesz is elég lesz tovább és stabilabb is.

C3,C5 states kikapcs, ha eddig nem tetted volna.
Spread spectrum on (nem értem a képet, ha be van kapcsolva akkor jó. Növeli a stabilitást.)

A PCH fesz gyárilag ennyi, vagy piszkáltad? Ha piszkáltad tedd vbissza alapra; nem hoz semmit, legfeljebb extrém tuningnál.

Ja, itt keresd ki a 2500k útmutatót. Jó kis leírás, ráadásul Asus lapban.

Bf3-ban el tud fogyni 4,5-ön is a proci, annál többet meg nem feltétlenül megy normális értékekkel... :U

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#40872) emiki6 válasza RetepNyaraB (#40871) üzenetére


emiki6
veterán

Itt egy pár kép a BIOS-ról 1-2 dolgot most állítottam át benne.

Van Manual és offset mód. Gondolom a manuál könnyebben kezelhető, ezért azt választottam.
Csak C1E, C3 és C6 van, de azok reportok, mint látod. :F
A PCH-t visszavettem 1,050-re

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#40873) Gery15


Gery15
addikt

Na szóval szakik! Aki segít feltárni vagy megoldni a problémát, azt meghívom egy virtuális sörre!

Lap: Gigabyte X48-DS5
CPU: Intel Q9550 E0 VID: 1,1875v

FSB: 448
Ramok: 2.00B ~896MHz
Ramoknak: +0.2v
FSB: 0,25v
MCH: 0,225v
CPU Vcore: 1,3v

1, 2
Hátha jobb így képekkel mellékelve.

Ez eddig mind szép és jó. 20 kör IBT sima, futtattam Primeot is blend tesztet 1 óráig és semmi. Játszottam is több órát semmi. Ám, gondoltam hagyom kicsit tovább a primeot hadd számolgasson és 2 óra után ki is fagyott.

1. Mind tudjuk, hogy a prime blend tesztje a memóriára megy inkább, de persze az egész rendszer nyüvi. Az első képen látszik, hogy DRAM Timing Selectablet Auton hagytam. Lehetséges, hogy ez okozná a problémát?

2. Skew-ekkel próbáltam játszadozni, de valahogy nem segítenek semmit, sőt inkább negatív hatással vannak. Lehet csak nem megfelelően állítottam be.

3. Egyértelműen ram hibára utal, mivel blendnél fagy, ha ez az állítás igaz, akkor milyen programmal tudnám tesztelni, ami pl: egyből kidobná vagy rövidebb idő alatt, mint 2 óra mondjuk. Vagy esetleg ötletek ram beállításra?

2x2GB Kingmax 1066MHz Cl6-os ramok.

Szóval aki tudna segíteni, azt kérem ne tartsa magába. :D

HyperX

(#40874) baboss


baboss
őstag

Sziasztok.
Próbálom a tuningot mit lehet kihoznia rendszerből.
Beállítottam ahogy én gondoltam.Ha valami nem jó akkor segítsetek a jó beállításban.
Alaplap Azus Crosshair V Formula Z minden vízzel van hűtve.
CPU AMD FX 8350
Ramm Kingston HyperX Predator 2400 MHz C11 2x 4 GB

Bios beállítások.








A segítséget és tanácsokat előre is köszönöm mindenkinek. :R

[ Szerkesztve ]

(#40875) baboss válasza baboss (#40874) üzenetére


baboss
őstag

Még itt vannak ezek az adatok is.



(#40876) #97716736 válasza Gery15 (#40873) üzenetére


#97716736
törölt tag

Most tömören, és nyersen fogalmazok.
Prime-t a jó büdös Pi..ba el kell felejteni... Attól hogy kifagy, mert annyira érzékeny hogy az nem igaz, kicsit alulfeszelve ez az, már rögtön fagy ki és BSOD.
Az én gépemen is kifagyott de egyáltalán nem érdekelt. Stabil a gép, IBT Maximum beállításon lefutott hiba nélkül, meg pár általam használt program és kész. Játékra használom a gépet, ott is stabil volt ezek után egyértelmű, és a kutyát nem érdekelte hogy Prime alatt kifagyott.
Szerintem ha csak ott fagy ki, felejtsd el az egészet, és ne törd rajta a fejed mert az őrületbe fog kergetni. ;)

(#40877) gyuszaa válasza baboss (#40874) üzenetére


gyuszaa
őstag

Digi vrm rész rendben van, jó így vizezett vrm-el az extreme llc. :)
CNQ-t felesleges kikapcsolni,csak a cpu&nb voltage-t tedd át offset-re, és úgy lődd be a cpu votlage-nél az 1.45-öt (+ értékskála). Csak kapcsold vissza mellé a C1E-t is. Így megmaradhat idle alatti alacsony órajel és feszültség.
Egyedül az APM-et és a turbo core-t kell kikapcsolni.

[ Szerkesztve ]

(#40878) zack


zack
nagyúr

Gőzöm sincs melyik topikba írjak a problémámmal...Hátha itt találkozott már valaki vele.

Van egy Biostar TZ77XE4 alaplapom, és a most vásárolt Logitech G510 nem működik boot alatt (del,F9 stb). Biztos BIOS-ban kell valamit állítanom, csak nem tudom mit.

Esetleg van ötletetek?

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#40879) Gery15 válasza #97716736 (#40876) üzenetére


Gery15
addikt

Érhető, csak régen is volt, hogy ezt tettem aztán egy sima lemez írásánál szoptam be...

HyperX

(#40880) RetepNyaraB válasza Gery15 (#40879) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

A Clock drive lehet 900mV,
a skew érték 150pps mindkettőre. Nálam nagyjából ugyanilyen beállításokkal stabil volt az x48 dq6.

A "2.00B" a ramnál a 333-as fsbhez tartozó betű? Nem emlékszem már... :B

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#40881) Gery15 válasza RetepNyaraB (#40880) üzenetére


Gery15
addikt

Azt hiszem igen, most laptopról vagyok. Ezekkel mit állítok? "skew"

HyperX

(#40882) emiki6 válasza emiki6 (#40872) üzenetére


emiki6
veterán

Valaki? :F :U

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#40883) RetepNyaraB válasza Gery15 (#40881) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

A skew nekem egészen misztikus, valami belső késleltetési érték a proci cache és a northbridge között. De kétségtelenül működött :K

Emiki, várjákicsit...

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#40884) RetepNyaraB válasza RetepNyaraB (#40883) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Virtualizationt én nem kapcsolnám ki

cpu current capability legyen magasabb; attól nem eszik többet, de nem is tilt le, mert kifutnál a keretből.
Az asus fícsöröket (cpu phase pl,) nem ismerem :(
S én inkább offset tuningolnék, de most épp sztrájkol a gépem valamiért és egy centit se hagy emelni magán :W

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#40885) Gery15 válasza RetepNyaraB (#40883) üzenetére


Gery15
addikt

Holnap megpróbázom! :R

HyperX

(#40886) emiki6


emiki6
veterán

Jóez?

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#40887) Fr@nkieWilde


Fr@nkieWilde
senior tag

Hali!

Egy olyan kérdésem van, hogyha állítok a processzor feszültségén a BIOS-ban, akkor ugye a gépnek le kell először állnia az állítás elmentése után és úgy fog újraindulni?
Mert nekem sajnos ez nem következik be fesz. állítás után.
Jól emlékszem a dolgokra?

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#40888) Speedvoltage válasza Fr@nkieWilde (#40887) üzenetére


Speedvoltage
tag

Én át állítottam Save and Exit, lement 1 auto resi és már azon a feszen ment a vas.

(#40889) Fr@nkieWilde válasza Speedvoltage (#40888) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

De közben leállt a gép? Vagy csak simán úgy csinált, mintha resetet nyomtál volna és nem volt gépleállás?

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#40890) #97716736 válasza Fr@nkieWilde (#40889) üzenetére


#97716736
törölt tag

Nem mindenhol van gép leállás. Legtöbb esetben újraindul. Ez lap függő jelenség, kinek hogyan csinálja.

(#40891) Fr@nkieWilde válasza #97716736 (#40890) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

értem, csak úgy rémlik, hogyanno amikor a processzor feszével szórakoztam volt gépleállás a módosítások közt, most meg adódott egy kis hiba és újra be kell állítanom a BIOS-ban mindent és most meg nem áll le a gép.
A procimat alul kell feszelnem, már lejjebb vagyok, mint ahogy a probléma előtt voltam, mégis legalább 400-al nagyobb fordulaton pörög a hűtőm ventije, mint a hiba előtt.
Erre van-e valakinek valami ötlete, hogymitől lehet, miért nem ér semmit az alulfeszelés?

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#40892) enemy107 válasza Fr@nkieWilde (#40891) üzenetére


enemy107
senior tag

Csinálj egy BIOS resetet, utána állítsd be újra. Valószínűleg megoldja.

http://cpu-tuning.joruska.com/

(#40893) Zarbi


Zarbi
tag

Üdv!
Most kóstolgatom a procim teljesítményét. Ha már megvan a megfelelő stabil órajel, utána érdemes az északi híd órajelét is felhúzni? Sok teljesítmény javulást hozhat? Most 1600 MHz-n van.
Másik kérdés az, az, hogy mindenféleképpen prime95-öt használjak teszteléshez? Jelenleg aida 64-et használok sikerrel, mert 2 szer sikerült lelőnie a gépet, ebből arra következtetek, hogy megfelelően meghajtotta a processzort és kiderült, hogy a jelenlegi beállításaival nem stabil.

(#40894) #97716736 válasza Zarbi (#40893) üzenetére


#97716736
törölt tag

Prime95 nem nagyon érdemes használni, ahhoz hogy stabil legyen vagy túl kell fesszelni a procit, vagy egyéb... Aida64, IBT ( Very High, Maximum beállításon ) ezek jók. Vagy LiNX-el lehet még.
Ha 1333 ramod, 1600Mhz-en tudod stabilan használni az jó. Maximum még 1800-as órajelt kifacsarhatsz belőle, megfelelő időzítéssel és feszültséggel.

(#40895) Zarbi válasza #97716736 (#40894) üzenetére


Zarbi
tag

Köszönöm a gyors választ! :R

[ Szerkesztve ]

(#40896) Fr@nkieWilde válasza enemy107 (#40892) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Azt hogyan tudom véghez vinni? Nem tudom sajnos.
Illetve az nem veszélyes-e, nem jár-e valamiféle garancia vesztéssel stb. stb.?

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#40897) Zarbi


Zarbi
tag

Eszembe jutott még valami. Először catalyst-tal próbáltam meg tuningolni, de ez elég nagy hiba volt. A baj az, hogy emiatt, ha alapra állítom az UEFI-ben a beállításokat, akkor a proci frekvenciáját nem 3400 Mhz-ra veszi vissza, hanem feltolja 4600 Mhz-ra. Azóta már újra raktam a catalytot, de semmi nem változott

(#40898) zolee0307


zolee0307
őstag

Sziasztok! Az adatlapomon lévő konfigomnál a procit alapfeszen 2,8 ghz felhúztam. Ha stabil a rendszer a c1e-t és az eistet bekapcsolhatom?

Ill. a feszt visszaállíthatom normalra (a normal vcore van manuálisan beállítva)? Nem fog a lap nagyobb feszt adni így a cpu-nak?

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#40899) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Tuning téren ma érdekes dologra lettem figyelmes.

A CPU-m már évek óta 4.2GHz-n működik, csak a vga-kat váltom benne.
Mint mindig most is megnéztem mi az aktuális vga-m vége, és az alapján lőttem be 24/7-re, hogy stabil legyen.
A GPU órajele 800-on van, mivel 820-on már fagytak a játékok.

Mit ad isten egyszer csak kékhalálozott a BF4, hát visszavettem a prociból, egész pontosan BCKL-ből, így most 4ghz-n megy a cpu.
Azóta megint boldogság van, semmi fagyás se semmi.
Oké mondom húzok már kicsit a vga-n, 820mhz, nem fagy, 840mhz nem fagy, most 850mhz-n van és még mindig nem fagyott.

Poénból betöltöttem egy checkpointot Crysis3 -ban ahol mindig kifagy, ha már túl sok a tuning (egy helyen futkározok és szétlövöldözöm a taposó aknákat), nem fagyott.
Ez azért érdekes, mert ugyanitt 4.2GHz-s cpu-val és 820mhz-s gpu-val már kékhalálozott, ja és a szintetikus tesztek se futottak le, most meg minden megy.

Na most akkor ez mi? Mi köze ennek a cpu tuninghoz?
Talán gyengusz a tápom, esetleg a deszkám? :U

(#40900) emiki6 válasza DeathAdder (#40899) üzenetére


emiki6
veterán

Akkor van kékhalál, ha kevés feszt kap a proci, nem? :F

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Tuning kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.