Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Tuning kezdőknek (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#39501) zsizsef válasza petiwr (#39494) üzenetére


zsizsef
senior tag

Ha tuningos példányod van akkor 1.4V-on a 3600MHz menni fog. De ehhez nem árt, ha alacsony a cpu VID ( olyan 1,2V környékén) Ha nem akkor kb 3300MHz környékén megáll.
Így kell.

(#39502) regener


regener
veterán

Üdv,
Nemsokára (kb a héten) meglesz a Z77 Extreme4-em és tervezek hozzá egy i5 3470 procit, tudom nem tuning processzor, mert zárt szorzós, de érdekelne hogy vajon mit tudnék kihozni belőle a Z77 lappal? :)

(#39503) RetepNyaraB válasza regener (#39502) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

A turbó órajelet mindegyik magra, asszem.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#39504) regener válasza RetepNyaraB (#39503) üzenetére


regener
veterán

Értem, köszi a választ.

(#39505) RetepNyaraB válasza regener (#39504) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

ja, plusz amennyit a BCLK-val hozzá tudsz bűvészkedni; egy talán még 200Mhz (102-es bázis órajel)

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#39506) regener válasza RetepNyaraB (#39505) üzenetére


regener
veterán

Hát lehet hogy nemis fogok bűvészkedni ezzel, mert biztos elég az szinte mindenre, csak azért kérdeztem meg hogy milyen lehetőségek rejlenek benne :D

Köszi ismét :R

[ Szerkesztve ]

(#39507) danesz100


danesz100
csendes tag

Sziasztok!

Van egy e5300-as procim 2,6 Ghz menyire bírom felhúzni?

(#39508) sakkay


sakkay
aktív tag

Sziasztok. kb 1 hete húztam a procimat segítségetekkel, fx 6300-at 3500-ról 3900-ra. Minden ok, egyszer sem fagyott max hő 51 fok terhelés alatt, de ma délután bekapcsoltam (délelőtt is ment nem volt gond),se kép-se hang, reset, és újraindult alapon, visszaállt 3500-ra..ez mi ez? :((
Vagy nekem nem kellet volna rácsapni az első kijövő ablakra egy entert? :W

(#39509) sakkay válasza sakkay (#39508) üzenetére


sakkay
aktív tag

Megint újraindítottam, és az általam beállított tuningal megy...nem értem mi volt ez?! Nem léptem be a biosba. :F 25 fokos a proci...talán nem a tuning a ludas, legalábbis szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#39510) Rivaul válasza sakkay (#39508) üzenetére


Rivaul
addikt

Ha nem csinál többet ilyet akkor ne foglalkozz vele, azért jó ha néha megnézed mi az amit lenyomsz :U

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#39511) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

Sziasztok!

Ezekre ránézne valaki, és mondana vmi okosat? :) [link]

(#39512) órizsa_tr


órizsa_tr
csendes tag

Kérdésem lenne a nagybecsűhöz (beleértve szab.tam kollégát)!

Pár napja futtattam Prime95-öt (custom 7300 MB RAM beállítva a 8GB-ból) először 12 órán át manual BIOS CPU fesz beállítással (1,24V, 4,2GHz). CoreTemp szerint a VID érték: 1,276V

Tegnapelőtt 3 órás Prime ment offsetes BIOS beállítással (negatív értékem lett: -0,030 lett beállítva). Gondoltam lesz majd 1,205V körül a cpu fesz. Ehelyett lett 1,192V. Nembaj, kisebb lett a max maghőm (82fok): Ami magasnak tűnhet, de a 3570K Tjmax: 105 fok, így a deltaT: 23 fok. OK

Tegnap ráeresztettem a linx-et (de lehet, h. nem a legfrissebbet, olyasmit most lelhettem
[LinX (11.0.1.005)_Intel_AMD.rar] )

lement a 25 körös linx full RAM-on (linx magának 6888 MB RAM-ot talált szabadfelhasználásra) 2+1/4h alatt. CoreTemp mutatott 1,261V VID-et, CPUZ leginkább 1,184V-ot mutatott

Meglepetésemre kisebb hőfokok voltak (max maghő 75 az én konfigomnál 7V-os házventi-szellőzés mellett 14-25. körben, 12V mellett max 73 -első 13 körben), mint a Prime custom-ban szintén full RAM-mellett (max 86 fok, 7V-os házventi-szellőzés).

Most akkor mennyi lehet a pontos VID érték? Az offsetes beállításom az 1,276-ból indult ki, egy másik CPU fingató alatt meg uaz a CoreTemp mást mutat, valamint a 4,2GHz-re beállított CPU-nak kevesebb fesz kellett a linx alatt, mint Prime alatt és kisebb a maghő ? / azonos feltételek, BIOS-ban nincs változás. Az aznos feltételek a RAM beállítás eltérése miatt nem biztos, h. teljesen igaz/

Valamint így mi lehetne a jó offset-érték?
// a rendszer sztem stabil, mondjuk a linx mellett nemigen működött semmi más, prime mellett épp még lehetett netezni.//

(#39513) CoolBoy323 válasza CoolBoy323 (#39511) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

UPDATE

[05.10.2013 at 01:12 pm] +5V 0,835 Abnormal
[05.10.2013 at 01:12 pm] +5V 5,014 Normal
[05.10.2013 at 01:42 pm] +12V 0,360 Abnormal
[05.10.2013 at 01:42 pm] +12V 12,200 Normal

(#39514) órizsa_tr válasza CoolBoy323 (#39513) üzenetére


órizsa_tr
csendes tag

[hasonló problem, egyszerre super IO read] talán ennyi. Ha tuningoztam és monitoroztam bármivel, akkor AISiute kikapcs. Azóta semmi gondom nem volt.

(#39515) CoolBoy323 válasza órizsa_tr (#39514) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

nem mindig ment párhuzamos vele a CPUID HW Monitor PRO...

de akkor ok, szar az AI :)

:R :R

(#39516) órizsa_tr válasza CoolBoy323 (#39515) üzenetére


órizsa_tr
csendes tag

nem biztos, h. sz@r, csak mégse faja együtt. /legalábbis ez a tapasztalat néhány helyen. És ha ez kevés lesz, akkor jöhet a homlokráncolás/

Próbáld BIOS-ban.

én ezt követtem: [ivy-bridge-overclocking-guide-asus-motherboards]

-- de nyilván van más is, esetleg a saját tapasztalat ver mindent, csak ne füstöljön el közben az ember pár lapot , miegymást :-)

[ Szerkesztve ]

(#39517) CoolBoy323 válasza órizsa_tr (#39516) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

nem Intelem van (konfigom lsd profilom)

de mint írtam, nem mindig mennek egyszerre... és a linkelt képen látszik, h a másik progi nem mutat semmi ilyen durva kilengést...

meg ha így lenne, akkor csak érezném, h 0,36V-ra leesik a 12V-os ág :) meg 3-ra felmegy a Vcore...

update:
[05.10.2013 at 02:12 pm] +3.3V 2,856 Abnormal
[05.10.2013 at 02:12 pm] +3.3V 3,312 Normal

ki is kapcsolom a figyelmeztetést, ne idegesítsen :DDD

(#39518) AeSDé Team


AeSDé Team
őstag

Sziasztok!
CPU: Athlon II X3 450 (Rana, 45nm)
Alaplap: ASRock M3A UCC

Hogyan tuningolhatnám ? Van rá 2 módszer, de egyik se megy :(

Unlock CPU Core: Ha engedélyezem az UCC-t akkor bootoláskor kiírja hogy Phenom II X4, de a rendszer nem indul, ki kell kapcsolnom az UCC-t és még akkor sem megy, vissza kell állítanom a legutolsó visszaállítási pontot.

Overclock: vagy a proci szorzózáras, vagy én vagyok hülye, nem tudom emelni a szorzót.

(#39519) krypton


krypton
senior tag

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy korábban kitapasztalt órajelen (9*333 Mhz) járatott E5200 processzorom, egy Gigabyte EP35-DS3L alaplapban nem hajlandó ezen az órajelen működni. Akkor tűnt fel először mikor egy benyalt vírus után újratelepítettem az operációs rendszert. A szorzót szépen állítgatja, de az FSB-t nem, marad mindig a gyári 200-on. Elmenteni elmenti az átállított értéket, és azt is mutatja hogy annyinak kell lennie még a BIOS-ban, de már bootoláskor azt írja hogy 1800Mhz (9*200Mhz).

Hogyan tudom megoldani, hogy úgy működjön ahogy szeretném?

(#39520) #90933760 válasza krypton (#39519) üzenetére


#90933760
törölt tag

Vagy valami nem jó a beállításokkal és defaulton indul újra, vagy pedig ez a lap is FSB bugos. A PCIe frekit ha átrakod 100-ra az visszaugrik Autora?
Kikapcsol újraindulás után? És hányszor?

(#39521) krypton válasza #90933760 (#39520) üzenetére


krypton
senior tag

Ez az hogy nem is produkálja azt, hogy visszatenné gyárira, és amikor visszalépek azt mutatja hogy 9*333Mhz, de amikor bootol, meg megy a rendszer nem, csak 9*200Mhz. A PCI 100Mhz-en megy, nem teszi vissza.

[ Szerkesztve ]

(#39522) órizsa_tr válasza órizsa_tr (#39512) üzenetére


órizsa_tr
csendes tag

a feszültség és egyéb fölmerült dolgok a frissebb linx-szel megoldódni látszanak:
-CoreTemp uazt mutatja VID-ként linx alatt, mint a prime alatt
-CPU fesz uannyi, mint Prime alatt
-linx már a 2. körben "hozta" azt a max maghőt, mint a Prime
-Gflops érték kb 2x akkora

(#39523) Kityeszto válasza órizsa_tr (#39522) üzenetére


Kityeszto
tag

sziasztok 1 kérdésem lenne a p4 2.66 os procimat kihajtottam 3.8 Ghz ig az lenne a kérdés hogy innen nincs tovább mert a gép lekapcsol ha esetleg a procinak vagy ramnak adnék még feszkot akkor se birná tovább? ez egyépként egy asus p5wd 2 premium lapba van

[ Szerkesztve ]

Egyszer egy számítógép megvert sakkban - de aztán alulmaradt kick-boxban

(#39524) stratova válasza AeSDé Team (#39518) üzenetére


stratova
veterán

A procid szorzózáras, szorzóemelés kilőve marad a Ref. clock-os tuning (AMD ugyanis HyperTransporttal váltotta le az Intel féle FSB-t, az alapértéke 200, ezt kell emelgetni csak nem ész nélkül, mert visz magával pár dolgot).
Nálad a Ref.Clock ha jól látom CPU Frequency néven fut.

Overclock Mode: Auto -> Manual
CPU Frequency Multiplier: 16 -> 15
CPU Frequency: 200 -> 240
PCIE Frequency: 100 és ennyinek is kellene maradnia
CPU Voltage: ezt ildomos lenne alapfeszre beállítani (1.3 V körül lehet), ha nem túl izmos a hűtés
NB Frequency Multiplier: 1800 MHz -> 2000-2200 még kényelmesen belefér elvileg ("CPU Freq." x szorzó)
HT Bus Speed: 5x -> 4x ez ne haladja meg az 1000-et ("CPU Freq." x szorzó)
Memory Clock: itt értelemszerűen választod a szorzót, a 200->240-es emelés DDR3 1600-as RAM-ot 1920-ra emelne, így ha a RAM-ot gyári órajelen akarod járatni a tuning idején DDR3 1600-as RAM-hoz "667MHz DDR3_1333"-at állítasz be ebben az esetben.

1333-as RAM-hoz 250-es Ref Clock.(itt "CPU Freq."), 14-14,5-ös CPU Multi és "533MHz DDR3_1066" memória beállítás passzolna.

Így 3600 (240x15) ill. 3500 (250x14) vagy 3625 MHz-en (250x14,5) üzemelne a proci, persze le kell tesztelni stabil-e.

Komolyabb feszültségemeléssel azért sem háborgatnám a rendszert mert ez egy 4+1 fázisos (azaz nem túl izmos) tápellátású lap.

[ Szerkesztve ]

(#39525) AeSDé Team válasza stratova (#39524) üzenetére


AeSDé Team
őstag

Beállítottam így: [link]
Hűtés gyári, tuning nélkül 100% terhelés alatt 45 °C-re engedi max, de ilyenkor még nincs max fordulatszámon.

Ramom: 2x2Gb 1600Mhz KingMax
Kell még valamit csinálnom a rammal, vagy hagyhatom alap beállításon? Ez nem fért a képre, így néz ki: 800Mhz DDR3_1600

Az NB a képen még nincs 2000 felett, de a következő opció 2160-ra állítaná, ezt kicsit soknak véltem. (ehhez sem értek)

Bármilyen beállítással ki lehet próbálni, vagy azért ésszel csináljam mert tönkrevághatok valamit ?

[ Szerkesztve ]

(#39526) stratova válasza AeSDé Team (#39525) üzenetére


stratova
veterán

Amíg nem emelsz feszültséget sok mindennek nem tudsz ártani, ha betartod, hogy a PCIE 100 MHz-t, a HT pedig 1000 MHz-et ne lépje túl és a RAM-ok legyenek visszaosztva. Megnézheted stabil-e a proci magasabb szorzóval.
Stabilitás és hőmérséklet ellenőrzésére az egyik ajánlott program Prime 95 small FFT beállítással (3 magon).

[ Szerkesztve ]

(#39527) AeSDé Team válasza stratova (#39526) üzenetére


AeSDé Team
őstag

Teszteltem amit lefotóztam és működik, 55°C fölé nem megy. Ha tovább szeretném húzni akkor a CPU Frequency-t emeljem kicsivel tovább, vagy a multiplert tegyem vissza 16-ra ?
Az a baj hogy nem tudom melyik mit állít. A Frequency visz mindent, a multipler pedig csak a CPU órajelét ?

[ Szerkesztve ]

(#39528) LagerMaister


LagerMaister
tag

Helló! Kis segítséget kérnék! Nemrég vettem egy új konfigot...aztán még nem vagyok járatos a tuningban sem.. Régi gépet már ismertem, azt könnyen tudtam kicsit cibálni. Most jelenleg ilyen konfig van:

AMD Athlon(tm) X4 750K Quad Core Processor
Asus F2A85-M LE ALAPLAP
4GB Kinmax 1333Mhz, Single Chanel RAM
Samsung F3 1Tb vinnyó
Sapphire HD5670 1Gb/DDR5os videókártya
450W Folston TÁP.

Valaki aki járatos ezekben a dolgokban, segítene, hogy miként lehet egy picikét tuningolni rajta. Kicsit feljebb a procit, vagy memóriák időzítése, esetleg MHz emlése. Ha kérhetem szájbarágósan....Köszi előre is!!

Alaplap: Asus F2A85-M LE----Proci:AMD Athlon(tm) X4 750K Quad Core 3.4GHZ---Cooler Zalman CNPS10X Optima---RAM:Kingmax 2x4GB, DDR3, 1333MHZ---Videokari:nVidia GTX660 TI 2Gb 192Bit DDR5 --Merevlemez:KINGSTON 120G SSD, Samsung 2x1Tb---Táp: nJoy Ayrus 500W---Monitor:Samsung TV---Ház:ASUS TA-863 ---Bill

(#39529) AeSDé Team válasza stratova (#39526) üzenetére


AeSDé Team
őstag

A Cool'n'Quiet funkció kell nekem tuningoláskor ? Ezidáig be volt kapcsolva.

(#39530) stratova válasza AeSDé Team (#39529) üzenetére


stratova
veterán

Cool'n'Quiet az energiatakarékosság és zaj miatt miatt hasznos, ha működik ne bántsd. Elvégre minek menjen a CPU max. órajelen ha nincsen terhelve.
Az órajelek és a K10/K10.5 tuning részletes elméleti hátteret elolvashatod itt.

A Ref. clock, ami nálad CPU Frequency névre hallgat állítja az alap órajelet, így hatással van a CPU, RAM, HT, NB és a PCIE órajelre is. Az értékek zöme ebből számítódik egy-egy szorzóval (a Biosodban ezek a Multik).

A HT Bus Speed ne maradjon Auto mert úgy 5x szorzóval már 1200-on jár, 1000 fölé ez ne menjen.
Az Oveclock Mode Manual beállításával rögzíted a PCIE órajelet 100-on, ez így jó is.

[ Szerkesztve ]

(#39531) Rivaul válasza LagerMaister (#39528) üzenetére


Rivaul
addikt

Mire akarod használni azt a gépet? Ott nem a proci fog elfogyni hanem az összes többi.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#39532) joccadoki válasza Rivaul (#39531) üzenetére


joccadoki
senior tag

azért azt is megkérdezném mit akar ezen húzni? mert az újabb játékok is elmennek ezen. Talán a tápot kicserélném, legalábbis tarcsiba vennék egy másikat mondjuk egy nevesebbet

[ Szerkesztve ]

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#39533) Rivaul válasza joccadoki (#39532) üzenetére


Rivaul
addikt

Teljes mértékben elmegy rajta minden valóban de ami nem az nem a procin múlik. Egy single 1333-nak meg nem hoz látványos javulást a rángatása. Valóban kicsit kevés sokszor a lényegi adat egy kérdésben :K

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#39534) joccadoki válasza Rivaul (#39533) üzenetére


joccadoki
senior tag

valóban én is amondója vagyok, hogy egy 1866Mhz-s ram jobb lenne a szettben

[ Szerkesztve ]

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#39535) krypton válasza krypton (#39519) üzenetére


krypton
senior tag

Erre valaki?

[ Szerkesztve ]

(#39536) AeSDé Team


AeSDé Team
őstag

A képen látható beállítások működnek, de ha a NB vagy a CPU órajelén próbálok emelni egyel, akkor az terhelés alatt kékhalálhoz vezet.
Ennyi a max. amit ki tudtam préselni a processzoromból feszültség emelés nélkül ? A linkelt leírás említ valamit a memória időzítések kézi hangolásáról, ezekkel nem lehet baj ?
[link]
Lusta voltam új képet felrakni, azóta a HT órajele 960-ra lett állítva AUTO helyett.

[ Szerkesztve ]

(#39537) Rivaul válasza AeSDé Team (#39536) üzenetére


Rivaul
addikt

-

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#39538) AeSDé Team válasza Rivaul (#39537) üzenetére


AeSDé Team
őstag

Bocs ha valamit rosszul csináltam. Nem igazán értek ehhez a fórumhoz, én csak egymás alatt megjelenő hozzászólásokat látok. Ezentúl nem nyitok újat, hanem minig a válasz gombra kattintok.

(#39539) Rivaul válasza AeSDé Team (#39538) üzenetére


Rivaul
addikt

Semmi. Nem neked akartam szólni csak már leírtam gyorsan s nem lehet törölni hsz-t :K

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#39540) joccadoki


joccadoki
senior tag

nos!!!! Fél siker fél kudarc
volna egy ilyen config: -amd athlon 3000+
-abit kn8 sli
-2gb ddr 400mhz
a következőt moddoltam a biosban mert az auto funkción mert a cpuz progi multinak 5x volt a freki pedig 200mhz ami 1000mhz, a ramokat 200mhznak érzékelte
a procinál a multiflield 9x a frekvencia pedig 233mhz így kihoztam 2057mhz-t a ramokat is átkapcsoltam ddr400ra (ezzel nem működött úgyhogy átállítottam 333mhz-ra) Júj de jóó indul működik gyors.
a baj nem ott adódott, hanem win 7en belül. Nem tudom hogyan de elszállt a hang, internetszolgáltatás jelzése (van net kapcsolat, csak nem jelzi), nem megy a tűzfal, még a fix it sem indul. egyedül a hangdrivert sikerült helyreállítanom, hogy az eszközkezelőben letöröltem a drivert, és új plug and play eszközt kerestettem vele. így van hang. a többi probléma mitől van, vagy hogy lett ez? Nem hinném a procihúzástól

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#39541) #90933760 válasza joccadoki (#39540) üzenetére


#90933760
törölt tag

Nem ismerem a platformot, de vagy félreszámol a proci és azért hülyül meg a rendszer, vagy pedig nőtt a PCI freki ami hatással van a lanra, IDE-re stb mindenre és ezért. Tedd vissza alapra, ha megjavul akkor a húzás a gond.

(#39542) joccadoki válasza #90933760 (#39541) üzenetére


joccadoki
senior tag

természetesen próbáltam egy c-mos resetet de nem sikerült hejreállítanom a gondot nem tudom miért

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#39543) joccadoki


joccadoki
senior tag

lehet van egy 3200+ procim is meg kéne nézzem de hát szerintem valami rendszergond lesz. Csak az az érdekes hogy előtte jó volt. Megpróbáltam hátha az időbeállítása okozza (nem állítottam be cmos reset után) de semmi változás

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#39544) stratova válasza AeSDé Team (#39536) üzenetére


stratova
veterán

Valószínűleg gyári feszültségen kb. ennyit bír a procid szorzó változtatással, kisebb léptékű emelést még próbálhatsz más A RAM a gyárihoz legközelebbi/egyező órajelen 200, 240 vagy 300-as Ref clockkal megy, ezeknél tudsz megfelelően visszaosztani. Ha hajlandó vagy engedni a RAM-ból megpróbálhatsz alacsonyabb Ref clock-ot és 15 feletti szorzót. Könnyen lehet, hogy 240 x 15,5 vagy 16-hoz már nem megy gyári feszen.

Megnéztem még egyszer a lapot és nem is 4+1 csak 3+1 fázisos a tápellátás, szóval semmiképp nem emelj feszültséget, ha nem akarod elfüstölni. Monitorozó progival (Aida, speecy stb.) majd érdemes figyelemmel kísérned a többi komponens hőfokát is terhelés alatt.

(#39545) AeSDé Team válasza stratova (#39544) üzenetére


AeSDé Team
őstag

Rendben, akkor ennyi volt, ez nekem elég. A finom hangolgatást hagyom, nem akarok pár plusz Mhz teljesítményért sokat áldozni a ramból. Köszönöm a segítséged, rengeteget segítettél. :R
Speecy-t használok mindig, ezzel mértem a hőfokot is magonként. :)

(#39546) joccadoki válasza AeSDé Team (#39545) üzenetére


joccadoki
senior tag

nem is érdemes

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#39547) joccadoki


joccadoki
senior tag

támadt egy kérdésem!!!! segítsetek
a lap típusa egy abit fatality an9 sli 32x
arra volnék kíváncsi meg tudom e oldani hogy az am2ből am2+ legyen

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#39548) stratova válasza AeSDé Team (#39545) üzenetére


stratova
veterán

Szívesen, használd egészséggel a masinát. :K

(#39549) krypton válasza krypton (#39519) üzenetére


krypton
senior tag

A problémám még mindig fennáll. Röviden, tömören annyi, hogy csak szorzót enged állítani, FSB-t nem, pedig korábban lehetett. BIOS-t próbáltam frissíteni (ugyan arra mert a legújabb volt) meg resetelni, de nem változott semmi. Ez most valami hardveres probléma?

[ Szerkesztve ]

(#39550) joccadoki válasza krypton (#39549) üzenetére


joccadoki
senior tag

processzor hiba

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Tuning kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.