Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Tuning kezdőknek (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#39651) RetepNyaraB válasza exxtremplaye (#39647) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Ez így elég kevés információ, ráadásul az LLC stabilabbá teszi a tuningot; kötve hiszem, hogy attól kapcsolna le :U

Milyen proci, milyen lapban, táppal, milyen memóriák; azok húzva vannak-e stb...

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#39652) mcs válasza petiwr (#39614) üzenetére


mcs
veterán

Szerintem azt az Asus M5A78L-M LX V2-t nem kellene annyira megterhelni húzással. Furcsa, hogy 125W támogatást írnak rá, pedig 3+1 fázis kialakítású, ami 95ig biztonságos. A húzott Phenomod lazán eléri a 110et is, így előfordulhat, hogy terhelés alatt visszaveszi az órajeleket a lap annak érdekében, hogy ne szálljanak el a mosfetek a nagy forróságukban. ;)

[ Szerkesztve ]

(#39653) kromatika


kromatika
veterán

sziasztok adott egy I5 2400-s proci,Asrock Z77 pro 3 lapban.A szorzót feljebb állítottam +4-re tehát 35-re ,és az fsb +1-re tehát 101-re.Így most 3500Mhz megy a proci.a probléma csak az hogy aida rendszer tesztnél a cpu voltage gyakran 1.272V is ir.Ha jól tudom max 1.250v az egészséges.Régi lapomban (Asrock Z68 Pro3)a cpu voltage beállításnál volt manual is és ott be tudtam állítani 1,25 re.De Z77 nél nincs ilyen menü a CPU voltage nál ,csak offset mod vagy autómatik.Ez mit jelent?Itt hogyan tudom belőni a megfelelő 12.5 v-t?Illet találtam még olyat is hogy CPU voltage PLL voltage?légyszi segítsetek. :R

[ Szerkesztve ]

(#39654) pityu6 válasza kromatika (#39653) üzenetére


pityu6
tag

Ha minden igaz,az offset az alap feszültséghez hozzá adott vagy kivont értékeket mutatja.Tehát offset +/- 0.xxx volt, az alaphoz képest.

(#39655) kromatika válasza pityu6 (#39654) üzenetére


kromatika
veterán

köszi beállítottam az Offset modban -0.20-at,igy most max terhelésnél 1.248 Mhz-t ad a procinak.Gondolom így jó ugye?

(#39656) pityu6 válasza kromatika (#39655) üzenetére


pityu6
tag

Ez volt a célod,úgyhogy úgy tűnik igen,elég :)

(#39657) kromatika válasza pityu6 (#39656) üzenetére


kromatika
veterán

5 kör linx is lefutott hiba nélkül :K max 55 fok a proci.köszi. :R

(#39658) pityu6 válasza kromatika (#39657) üzenetére


pityu6
tag

Nézz meg több kört (10-15) a Linxből,ha úgy oké,akkor szerintem veheted lejjebb a feszt. :R

(#39659) RetepNyaraB válasza kromatika (#39655) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Gyakorlatiag minél kisebb feszültséggel tudod stabilan futtatni, annál jobb. LLC-t tedd a legmagasabb vezérlésre (asszem 1 Asrocknál) és próbáld alacsonyabb offsettel is.
Hasonlításképp nekem -0,170V LLC 1 stabil 4Ghz-en (tudom, hogy ez K proci, de akkor is).

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#39660) exxtremplaye válasza RetepNyaraB (#39651) üzenetére


exxtremplaye
csendes tag

Akkor megmondom az értékeket.

gép:
i7 870 ( 3,6 ghz )
gigabyte h57m-usb3 ( mATX )
gainward geforce gtx 470
Kingston 8 gb ddr3 ram (alap: 1333 mhz )

cpu szorzó:22
BCLK:166
QPI :x36
Mem szorzó: 8 ( 1333 mhz )
PCi express frekvencia: 100
c3/c6/c7 state support: disabled
Cpu thermal monitor:disabled
cpu eist function:disabled
bi-directional prochot:disabled
turbo boost: diabled
Core enabled: all
vcore:1.26** v
qpi voltage:1.210 v

A többi feszültség érték mind normalon van auto helyett.
És amint mondtam, a Load-Line Calibration: Disabled mert ha be van kapcsolva akkor ujraindul

Ha számítana a Sata AHCI-n van mivel egy OCZ Vertex 3-as SSD-m van.

(#39661) exxtremplaye válasza RetepNyaraB (#39659) üzenetére


exxtremplaye
csendes tag

Én nem tudom állítani az LLC-t.
3 beállítási lehetőség van: Disabled, Enabled , Auto

Egyébként mivel teszteljem a CPU-t , hogy megtudjam biztos stabil-e? Van Aida 64-m az elég?

[ Szerkesztve ]

(#39662) pityu6 válasza exxtremplaye (#39661) üzenetére


pityu6
tag

LinX, Prime95

(#39663) Milli82


Milli82
tag

Sziasztok
Kérdésem lenne, ha tud valaki segítsen.
Most szereztem be a gépemhez 4db 1GB Geil 1066Mhz-s RAM-ot és 1db AMD250-es procit.
A Lapom: M4A78-HTPC

Sehogy sem tudom stabilan elindítani 1066-on a memóriákat. Kb 10percig bírja és vége.
2-2,5V-ig már mindent állítottam, de nem stabil.

Mit állítsak még be esetleg?

Asus AC85P - DS118

(#39664) RichieTri


RichieTri
senior tag

hello Mindenki!

Adott egy gigabyte z77ds3h lap meg egy i5 3570k proci.
A napokban olvasgattam a topikot és gondoltam én is hajtok egy picit a cpu-n.
Annyit csináltam, hogy freki-settingsnél felraktam a turbo-s órajelet minden magnál 40-re (azaz 4.0ghz-ra.) és a feszültséget meg autóról 1.205-re. simán megy, minden OK
Kérdés merült fel, hogy ha ennyire "egyszerű" akkor miért van tele a fórum mindenféle más számokkal,szorzókkal meg miegymással...vagy lehet, hogy amit csináltam az baromság?!

Amint láttam a 4Ghz az i5-nek meg se kottyan. Kérném a tapasztaltabb arcokat, hogy írjanak pár értéket amit mindenképp be kell állítani a stabil működéshez. Akár szájbarágósan is...
Előre is köszönöm!

live:RichieTriH , origin:RichieTriH , uplay:RichieTri

(#39665) RetepNyaraB válasza RichieTri (#39664) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

ezt itt olvasd át, kattintva az "Intel i5-2500K finomhangolás" opcióra. Ebből megérted hogyan működik az egész rendszer. A más proci itt lényegtelen, a technika ugyanaz.

A Sandy-Ivy tuning nevetségesen primitív a 775-ös tokozáshoz képest, de ettől még majd' ugyanannyit el lehet vele pöcsölni, ha költséghatékony tuningot szeretnél, ami nem fűti be a lakást sem.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#39666) RichieTri válasza RetepNyaraB (#39665) üzenetére


RichieTri
senior tag

Köszönöm szépen!

live:RichieTriH , origin:RichieTriH , uplay:RichieTri

(#39667) atika88


atika88
senior tag

Üdv!

Adott egy Xigmatek Loki CPU hűtő, kaptam hozzá egy kis tasaknyi hűtő pasztát!
Kérdésem: az összeset rá kell e tennem? Nem tudom megállapítani, hogy most sok v. kevés az amit kaptam hozzá :U

(#39668) Rivaul válasza atika88 (#39667) üzenetére


Rivaul
addikt

Érzéssel kell rátenni. Egyenletesen el kell osztani a pasztát a proci felületén. Lehetőleg ne tocsogjon rajta.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#39669) RetepNyaraB válasza atika88 (#39667) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Az többszöri újrakenésre elég, ami a zacsiban van!

teszel egy max. félborsónyi pöttyöt középre, vagy néhány gombostűfejnyit mindenfele és egy bankkártya élével elsimítod, mint egy kőműves a vakolatot. A lehető legvékonyabb egyenletes réteget kell elérni, amely mindenhol befedi a felületet. Ja és a gyári paszták általában hulladékok: én beszereznék egy Arctic MX2, vagy MX4-et. Ár-értékben az egyik legjobb :K

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#39670) zsizsef válasza RetepNyaraB (#39669) üzenetére


zsizsef
senior tag

MX2 vagy MX4? Van mindkettő 100ft különbséggel. Melyiket vegyem?

(#39671) atika88 válasza RetepNyaraB (#39669) üzenetére


atika88
senior tag

Köszönöm a tippeket!
Akkor még egy utolsó kérdés: a régi pasztát mivel a leghatásosabb eltüntetni, úgy, hogy ne maradjon szennyeződés rajta?

(#39672) RetepNyaraB válasza atika88 (#39671) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Vagy riholod alkohollal kézgörcsig (de megfelel az is), vagy veszel kétkomponensű eltávolító/tisztító folyadékot. Utóbbi nem olcsó (relatíve persze), de legalább 30 pucolásra elég lesz.

Nekem ezvan és igen jó. Az illata is :DD

(#39670) zsizsef @ én MX4-et használok, az az újabb típus és igen jó teszteredményei vannak. A másikat csak hallomásból ismerem és dícséri a nép.

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#39673) benvolio válasza atika88 (#39671) üzenetére


benvolio
őstag

Sebbenzin és fültisztító pálcika teljesen megfelel a feladatra.:) De az új pasztát ne kend el! Talán az X a legjobb forma neki ami jól elterül és légbuborék mentes lesz. /Mondjuk én még a sarkokat pöttyöztem is kicsit/ [link] Én is MX4-et használtam a Loki-hoz, azzal a hozzá adott kencével nem mertem. :)

(#39674) atika88 válasza benvolio (#39673) üzenetére


atika88
senior tag

Én is csak úgy voltam vele, hogy egy próbát meg ér, ha már adták hozzá!
Loki-hoz amit adnak a tapasztalatok szerint egész jó, nálam speciel eddig min. 36 max. 59 fok között dolgozott a proci a Loki alatt. Tehát szerintem panaszra nincs okom. Ezek egész jó eredmények, de idővel bevállalok egy MX4-et az tuti: hamár hoz 2-3 fok mínuszt már megérte a pénzét :K

(#39675) zsizsef válasza atika88 (#39671) üzenetére


zsizsef
senior tag

Popsitörlő. Tapasztalat :K

(#39676) benvolio válasza atika88 (#39674) üzenetére


benvolio
őstag

A célnak egyébként tökéletesen megfelel szinte bármi. :DDD Szóval ha már összeraktad kár megbolygatni egy cserére.

(#39677) Rockland


Rockland
tag

Heló.
AsRock 970DE3/U3S3 alaplapban tud valaki segíteni beállítani a megfelelő értékekre a ramot és a procit? Proci: AMD FX 6100 4ghz-re kellene húzni.Megfelelő volt+NB feszültségre. Ram: Corsair Vengeance 4Gb 1600Mhz DDR3 -a ramot azért kellene mert az alaplapba 1600mhz-es ramot csak oc-ba lehet tenni, mert akkor csak 1333mhz-esnek ismeri fel. :)

(#39678) #97716736


#97716736
törölt tag

Üdv mindenkinek!
Adott egy 3770k amit 4.5Ghz-en járatok, de nem tudom melyik beállításon a legstabilabb, illetve Offset, vagy Fix Vcore beállítást használjak. Alaplap, hűtés megvan hozzá, csak kellene egy stabil beállítás.
Mindenféle választ meghallgatok, úgyhogy csak bátran :))
Köszi előre is! :R

(#39679) 800.henrik


800.henrik
senior tag

Sziasztok!

Asus A7N8X-X alaplapban hogyan állítsak ba a processzornak kb 2v-ot? Most 1,8v-on van, 2450mhz-en 35-40 fokos. Az alaplapon 1007-es uber bios van.

[ Szerkesztve ]

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

(#39680) atish15 válasza #97716736 (#39678) üzenetére


atish15
aktív tag

Valami játékkal tesztelheted mondjuk. Attól hogy lemegy a linx meg lehet probléma. Szvsz stabilitás szempontjából az offset az mindegy, energiatakarékosság kérdése. Nem melegszik neked?

(#39681) #97716736 válasza atish15 (#39680) üzenetére


#97716736
törölt tag

Mivel Ivy Bridge-ről van szó, melegszik mint állat :DD Tudod a szilikonos ragasztós kupak megoldással készült, így normálisan nem fekszik fel a cpu magokra, és túl távol van. Játékoknál 70°C volt a max.
Most ez a beállítás van. Offset +0.100V CLL lvl5 tehát vissza fele veszi a feszt. 1.256V használt max, és így most stabilnak tűnik :K

[ Szerkesztve ]

(#39682) 800.henrik


800.henrik
senior tag

Sziasztok!

Egy Amd athlon xp 2400+ thorton-on hogyan kapcsoljam be az 512kb cachet, és a szorzót hogyan vegyen le kb 11-12-re?

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

(#39683) jani04


jani04
aktív tag

Sziasztok.Segítséget szeretnék kérni.Most lettem i5 3570k tulajdonos.Total kezdő vagyok.4 ghz állítottam a procit 1.175-re a cpu feszt.A kérdésem az lenne,hogy cpu vid-et biosban hol lehet állítani mert szerintem az magas.Van,hogy 1.365.Vagy ez nem számít?Alaplapom asus p8z68-v gen3 A segítséget előre is köszönöm

(#39684) #97716736 válasza jani04 (#39683) üzenetére


#97716736
törölt tag

Üdv
Ha a Core Vid Fix-re raktad amit te leírtál 1.175, és a CLL (Cpu Load Line) Automatán raktad, akkor pláne hogy nem szabadna többet se fogyasztania. Szerintem te a feszültséget Automatára hagytad, vagy Offset módban, és a CLL nagyra állítottad. De itt egy kis útmutató.
Video
Egyébként mivel hűtöd a CPU-t? Gyárival nem ajánlom a tuningot :(

(#39685) jani04 válasza #97716736 (#39684) üzenetére


jani04
aktív tag

Köszönöm a tanácsot. :R Nem gyárival neki sem álltam volna.Hyper 212 Plus egy haf912 házban.remélem rájövök mi hogy van mert ma már ott eljutottam addig a pontig mikor az ember olyant tesz amit megszokot bánni.Én picit megbántam ezt a konfigot.

(#39686) RetepNyaraB válasza jani04 (#39685) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

A CPU VID-del ne foglalkozz az a mindenkori "névleges" feszültsége a csipnek. Az a mérvadó, amit terhelve látsz pl a cpu-z ablakában. A fix feszültséges tuning nagyon lusta embereknek való; főleg az izzásra hajlamos Ivy prociknál.
a CPU Offset beállításokat javaslom és az ehhez szükséges Load Line Calibration értékek megtalálását.

itt nézd meg a 2500K finomhangolása c. részt, ez felokosít. Nem bonyolult és a tuning sandy/ivy alatt ugyanaz. Ráadásul Asus lapban megy az oldal is, tehát a kifejezések sem lesznek mások. :K

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#39687) jani04 válasza RetepNyaraB (#39686) üzenetére


jani04
aktív tag

Köszönöm.Mindkét módon megtaláltam a procim kb határait de ez a rohadt cpu vid érték az aidában kikészített. :R[link]
Ez még nem az....

[ Szerkesztve ]

(#39688) do3om válasza jani04 (#39687) üzenetére


do3om
addikt

Szerintem a cpu-z értékre támaszkodj, az jól mutatja.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#39689) atika88


atika88
senior tag

Kérdésem a következő: amennyibe lehetne a konfigomat (lásd profil), vagyis a RAM-jait 2133 MHz járatni, akkor az hozna számottevő pluszt? Vagy elhanyagolható a gyorsulás? :U

(#39690) jani04


jani04
aktív tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget :R

(#39691) RetepNyaraB válasza atika88 (#39689) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Ha most 1833-on megy, ahhoz képest igazán benchmarkokban lenne különbség...

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#39692) djculture válasza atika88 (#39689) üzenetére


djculture
félisten

Ha jól látom nincs külön vga-d, így a apu-ban lévő-nél nagyon számít a memóriák sávszélessége. Persze ez csak grafikai progiknál számít (játékok, 3d-s szerkesztő progik és egyebek).

[ Szerkesztve ]

(#39693) szilrobi


szilrobi
aktív tag

Sziasztok!

Megdupláztam a konifgomban lévő memóriát, most 8Gb van benne, de azóta nem stabil a gép, MCH feszt emeltem 1.38v-ig, de nem lett jobb, memtest progi vagy bf3 pár perc alatt megfagyasztja.

Milyen értékeket kellene emelni a biosban memória bővítés után?

(#39694) djculture válasza szilrobi (#39693) üzenetére


djculture
félisten

cl-t egyel megemelni, de ha 4 modul van akkor még néha kettővel is kell emelni hogy stabil legyen.

[ Szerkesztve ]

(#39695) szilrobi válasza djculture (#39694) üzenetére


szilrobi
aktív tag

CAS Latency Time lenne a "cl" ? :R mindegyiket vagy csak az elsőt? most 5-5-5-15 van beállítva

[ Szerkesztve ]

(#39696) djculture válasza szilrobi (#39695) üzenetére


djculture
félisten

igen

(#39697) szilrobi válasza djculture (#39696) üzenetére


szilrobi
aktív tag

6-6-6-18 beállítással is fagy :F

(#39698) djculture válasza szilrobi (#39697) üzenetére


djculture
félisten

Akkor nincs más hátra csak a memtest programmal külön külön megnézni a modulok jók e. Szerintem valamelyik hibás. Vagy nem a gyári értéken mennek ez 1100mhz es tuning memória ha jól látom ami ebben a konfigban 800-on fog csak működni 1.8V-al.

[ Szerkesztve ]

(#39699) szilrobi válasza djculture (#39698) üzenetére


szilrobi
aktív tag

holnap linkelek be bios képeket, hogy lásd a beállításokat

(#39700) Süni 1985 F válasza szilrobi (#39699) üzenetére


Süni 1985 F
senior tag

Miért emeled a memória órajelét?Valami alkalmazás miatt?
Mert semmivel sem gyorsul a géped tőle :N
Ha játszol meg főleg nem veszed észre a különbséget!
Én is tuningolgattam annak idején de rájöttem felesleges.

TDI POWER

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Tuning kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.