Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Trollok komolyan

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:49:33

LOGOUT.hu

Üdv a trollok között!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1451) Góliát válasza ArchElf (#1450) üzenetére


Góliát
senior tag

Az volt a kérdés, hogy milyen az élet 30 felett és mik járnak a fejedben? Lehet, hogy a újoncos topikban volt, de én már nem keresem vissza. :)

GT

[ Szerkesztve ]

Becsület-Tisztesség-Szeretet

(#1452) EmberXY válasza Synthwave (#1445) üzenetére


EmberXY
addikt

Azért nem kell, mert már van egy fejesem otthon.. Írtam korábban, bár noname, de szerintem jól szól, de egyébként is ritkán használom, mert javarészt hangfalon keresztül hallgatok zenét vagy nézek filmet..

Up the Irons!

(#1453) DJ WOKKY


DJ WOKKY
addikt

mit mit mit ???????? :C :C 44444

(#1454) ch003067


ch003067
addikt

Mi a helyzet veletek ?

(#1455) EmberXY válasza ch003067 (#1454) üzenetére


EmberXY
addikt

A helyzet egyre fokozódik. :DDD
Mindenki a másik topikban gyűjti a hsz-t, azért nincs itt senki, nameg téma sincs. :DDD

Up the Irons!

(#1456) ch003067 válasza EmberXY (#1455) üzenetére


ch003067
addikt

XD faasza :D

Akkor megjöttünk :DD

Téma : tényleg lehet itt ufo ? [link]

[ Szerkesztve ]

(#1457) EmberXY válasza ch003067 (#1456) üzenetére


EmberXY
addikt

Attól függ, hogy milyen értelemben.. Azonosítatlan repülő tárgy biztos van, de nem hinném, hogy földönkívüli eredetű lenne...
Biztos folynak ott olyan titkos projectek, amiket el sem tudnánk képzelni, de véleményem szerint kicsik vagyunk mi még ahhoz, hogy "földönkívüliekkel szórakozzunk".
Én hiszem, hogy nem vagyunk egyedül, hiszen a logika azt diktálja, hogy egy végtelen univerzumban azért lehetnek még érdekes dolgok, csak nem a mi közelünkben.. Ha valaki idáig eljön, biztos nem hagyna itt egy űrhajót, hogy az amcsik kedvükre szerelgessék... (Amúgy nem érdekes, hogy "minden" az amcsiknál történik általában? :DDD)

Up the Irons!

(#1458) ch003067 válasza EmberXY (#1457) üzenetére


ch003067
addikt

Háth, biztos van valami ott, ha már olyan titkosan őrik.

A NASA radarja is csak 3%ot lát be a "közeli" világegyetemből, a többi97ben azért biztos van valami, ami élő.

(#1459) EmberXY válasza ch003067 (#1458) üzenetére


EmberXY
addikt

Meg nemcsak a közeliben kell gondolkodni, egy fényév is olyan távolság, amire mi valószínűleg soha nem fogunk eljutni, de ezen felül még ezer/millió/milliárd fényévekre mi lehet? :D Elképzelhetetlen, hogy ne legyen valahol értelmes élet, és logikus, hogy biztosan van olyan is, ami a miénknél sokkal fejlettebb civilizációval rendelkezik....

Up the Irons!

(#1460) ch003067 válasza EmberXY (#1459) üzenetére


ch003067
addikt

Nem fogunk eljutni olyan messzire? Most tényleg nem... Meg 10 év múlva sem... De mi lesz 100 év múlva ? Persze azt mi már nem fogjuk megélni, de addigra már bőven lesznek olyan járművek, amik még ettől nagyobb utazásokra is képesek lesznek.

(#1461) ArchElf válasza Góliát (#1451) üzenetére


ArchElf
addikt

Mik járnak a fejemben (első 5 dolog ami az eszembe jut)?
- Kislányom
- Párom
- Meló
- Svájcifrankkölcsön
- Őseim

Amúgy most találkoztam egy volt osztálytársammal (középiskolai), akivel anno nagyon jól elvoltunk - de elvétve beszéltem vele az elmúlt 10 évben... Érdekes látni hogy változnak (és hogy nem változnak) az emberek 10 év alatt.
Az életre nem lehet panaszom - ha valaki benéz a jövedelmes topicba, láthatja, hogy nem él(het)ek rosszul. A semmiből kezdtem el, végig küzdöttem az elmúlt 11 évet, és sikerült elérnem a nagy részét annak, ami a lehetőségeim szerint adott volt. Nem volt könnyű, de tudom, hogy másnak sokkal nehezebb - nem sztárolom magam.

Kicsit talán felülről szemlélem a világot, bár tudom, hogy bőven nem vagyok még senior korban (legalább azt, amit csinálok korán el tudtam kezdeni, és folyamatosan tudtam csinálni az elmúlt években), de kíváncsian figyelem hogy keresik a fiatalok az újaikat. Jövő héten kezd nálunk egy fiatal (nagyon fiatal) kolléga, kíváncsi vagyok hogy fog teljesíteni, hogy fog beilleszkedni, tetszeni fog-e neki a meló, a cég, a kollégák, a feladatok. Ezt szeretné-e hosszú távon csinálni, vagy tovább áll, negyed-fél év múlva.

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#1462) EmberXY válasza ch003067 (#1460) üzenetére


EmberXY
addikt

Bízom benne, hogy eljut odáig a technika, de kicsit szkeptikus vagyok a fénysebességet illetően, Einstein elméletei szerint a fénysebességet csak olyan dolog érheti el, aminek gyakorlatilag nincs tömege, vagyis a fény...ez szerintem később sem fog megváltozni.
Jó dolog a Star Trek, meg a Csillagkapu, de szerintem ezek megmaradnak a sci-fi világában, de a valóságban nem igen állnák meg a helyüket.
Egy ideig még biztos igazam lesz, bár a Föld előbb pusztul el, minthogy mi kiköltözzünk a világűrbe, ebben szinte biztos vagyok.

Up the Irons!

(#1463) ch003067 válasza EmberXY (#1462) üzenetére


ch003067
addikt

Igen, Einstein jó dolgokat mondott :D

Háth, idővel minden kiderül csak győzzük kivárni :))

(#1464) EmberXY válasza ch003067 (#1463) üzenetére


EmberXY
addikt

Kivárjuk, mást nem tehetünk. :DDD
Kíváncsi vagyok, hogy a technika valóban képes lesz-e valaha eljutni arra a szintre... Azt meg kell hagyni, hogy rohamosan fejlődik, hiszen ma olyan eszközöket használunk, amik 10-20 évvel ezelőtt még elképzelhetetlenek lettek volna.

Up the Irons!

(#1465) ch003067 válasza EmberXY (#1464) üzenetére


ch003067
addikt

Pontosan.

Állítólag a ASA-nál már tettek kísérletet a teleportálásra, és részben sikeres is volt. Persze, hogy ebből most mi igaz, vagy mise, azt nem tudom, de nem is fogom megtudni egyhamar :DDD

(#1466) Synthwave válasza EmberXY (#1462) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ha a kozmikus távolságokat figyelembe veszed, rájössz, hogy még a fénysebesség is lassú.
Nem tudom, hogy fogunk-e valaha szubtérben utazni térhajtóművek segítségével (ahhoz először kellenének a duotronikus áramkörök - majd az azokat leváltó izolineáris chipek - meg némi dilithium :) ) :).
Szerintem inkább a térgörbítésben lehetne valamiféle ráció, amivel a két pont közti távolságot redukáljuk 0-ra, ergo "végtelen" sebességgel utazunk.

Én első körben jobban örülnék egy holofedélzetnek. :) Mondjuk ahhoz először erőterek kellenének, amik "megszilárdítják" a fotonokat (szóval lenne ezzel is meló...:U), aztán jöhetne csak valamiféle MI-programozás (ez is milyen egyszerű, igaz?), viselkedés alprogramok, etecera. Biztos nem lennék holofüggő, ááá...:U

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#1467) ch003067 válasza Synthwave (#1466) üzenetére


ch003067
addikt

Ezket te honnan tudod ? :DDD

(#1468) Synthwave válasza ch003067 (#1467) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

:))

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#1469) ch003067 válasza Synthwave (#1468) üzenetére


ch003067
addikt

Te kis mindent tudó :DDD

(#1470) Synthwave válasza ch003067 (#1469) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Hát, nehéz is így egzisztálni ebben a tarkopár világban. :))

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#1471) EmberXY válasza Synthwave (#1466) üzenetére


EmberXY
addikt

Kifelejtetted az antianyagot, ami tulajdonképpen az energiát szolgáltatja, ahogy az anyaggal egyesül... :D --> ez reális, csak az a gond, hogy az antianyag azonnal megsemmisül, amint normál anyaghoz ér, a normál anyaggal együtt, így szabadul fel az energia, nade akkor hogyan is akarjuk mi ezt tárolni? :DDD :DDD

A holofedélzet tényleg jó dolog lehet(ne), azt hiszem én is találnék kedvemre való programokat, és szerintem egy ugyanazon dologra gondoltunk.. :DDD
Ha már a Star Trek-nél tartunk, mindjárt végzek a Next Generation-nel, és kezdem a Voyager-t.. Jó kis sorozat volt, az egész sztori rendesen meg van alkotva, viszont egy dolgot nem értettem, mégpedig azt, hogy a halállal nem tudnak mit kezdeni, pedig képesek transzportálni, dezintegrálni, replikálni bármilyen anyagot, nem beszélve arról, hogy transzportáláskor az ember konkrét minta lenyomata "logolva" van, szóval nem értem, hogy miért nem tudnak bármilyen betegséget azonnal meggyógyítani, a súlyosan sérült szöveteket is helyreállítani... :F

A mesterséges intelligencia szerintem lehetséges, csak a hardver és az erőforrás szab határt jelenleg is az efféle dolgoknak (amikor pl Data elmondta, hogy milyen tárkapacitása és műveleti sebessége van, szerintem a Google-nél és a Microsoft-nál együttesen nincs jelenleg ekkora összteljesítmény :DDD)

A szubtér megint egy másik érdekes kérdés, ugyebár egy külön "dimenzióba" kerül át a dolog, és ott halad, máskülönben keresztülmenne mindenen, ami az útjába kerül X ezer fényéven keresztül, jelenleg még a saját dimenziónkat sem ismerjük, nemhogy ezzel szórakozzunk, a térgörbítés pedig még a Star Trek-ben sincs, legalábbis eddig nem találkoztam vele, mert akkor nem X fokozatokkal haladnának Y ideig, hanem hipp-hopp mennének A-ból B-be.... :D

Majd visszatérünk ezekre a témákra 4-500 év múlva... :DDD

ch003067: Most már láthatod, hogy honnan veszi ezeket a hülyeségeket. :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#1472) ch003067 válasza Synthwave (#1470) üzenetére


ch003067
addikt

:))

EmberXY Háth jahh :DDD

(#1473) Domxc válasza ch003067 (#1467) üzenetére


Domxc
senior tag

Kormánytól van ő is. :U

;] :DDD

Mindenkinek megvan a maga véleménye. Csak épp a te véleményed hülyeség!

(#1474) EmberXY válasza Domxc (#1473) üzenetére


EmberXY
addikt

Hogyhogy ő is? Hát még ki? :)

Up the Irons!

(#1475) ch003067 válasza Domxc (#1473) üzenetére


ch003067
addikt

Háth, erre nem is gondoltam még :DDD De kik vannak még a kormánytól ?

(#1476) albert8 válasza ch003067 (#1475) üzenetére


albert8
addikt

Hellóó :DDD

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#1477) Góliát válasza ArchElf (#1461) üzenetére


Góliát
senior tag

Köszönöm.

Becsület-Tisztesség-Szeretet

(#1478) Synthwave válasza EmberXY (#1471) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Anti-matter doesn't matter, ha még kerozinnal fűtünk. :D Előtte még úgyis jönnek az atommeghajtású űrhajók. Az a naprendszerhez egy ideig elég lesz. :))

Igen, előbb holodefélzetet akarok. Onnantól fogva, ha nincs világvége, nem érdekel semmi. :)

Voyager is király lesz. :K

"amikor pl Data elmondta, hogy milyen tárkapacitása és műveleti sebessége van, szerintem a Google-nél és a Microsoft-nál együttesen nincs jelenleg ekkora összteljesítmény"

Szerintem a töredékének a töredéke. :))

"térgörbítés pedig még a Star Trek-ben sincs, legalábbis eddig nem találkoztam vele, mert akkor nem X fokozatokkal haladnának Y ideig, hanem hipp-hopp mennének A-ból B-be...."

Ezt írtam, mint "reálisabb" alternatívat a nagysebességű utazásra.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#1479) EmberXY válasza Synthwave (#1478) üzenetére


EmberXY
addikt

Most belegondoltam egy pillanatra az atommeghajtású űrhajó elméletébe, de elakadtam azon, hogy miként fog az működni?
A légüres térben ugyebár jelenleg a rakéta meghajtás az, ami működik, kvázi az erő-ellenerő törvénye alapján, nade az atomreaktor mit fog hajtani?
Az rendben van, hogy nagy energiát ad le, de hova lesz az átvitel? (Ugyebár egy hajócsavart elhajt egy ideig, de a légüres térben ilyennek nem nagy hasznát vennénk...) Lehet, hogy lemaradtam egy-két újdonságról, fejlesztésről, de most akkor sem értem ezt az atommeghajtás dolgot...

Up the Irons!

(#1480) ArchElf válasza EmberXY (#1479) üzenetére


ArchElf
addikt

Pl ionsugár - hajtómű; de atomrobbanás is tud erőt kifejteni...
pl: [link] [link] [link] [link]

AE

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#1481) ArchElf válasza ArchElf (#1480) üzenetére


ArchElf
addikt

Kis idézet:
Almost all of the NERVA research, design and fabrication was done at Los Alamos Scientific Laboratory. Testing was done at a large installation specially built by SNPO on the Nevada Test Site. Although Los Alamos tested several KIWI and Phoebus engines during the 1960's, testing of NASA's NERVA NRX/EST (Engine System Test) contractor engine didn't begin until February 1966. The objectives were:
1.Demonstrate the feasibility of starting and restarting the engine without an external power source.
2.Evaluate the control system characteristics (stability and control mode) during startup, shutdown, cooldown and restart for a variety of initial conditions.
3.Investigate the system stability over a broad operating range.
4.Investigate the endurance capability of the engine components, especially the reactor, during transient and steady state operation with multiple restarts.
All test objectives were successfully accomplished, and the first NERVA NRX operated for nearly 2 hours, including 28 minutes at full power. It exceeded the operating time of previous KIWI reactors by nearly a factor of two.

The second NERVA engine, the NERVA XE, was designed to come as close as possible to a complete flight system, even to the point of using a flight-design turbopump. Components that would not affect system performance were allowed to be selected from what was available at Jackass Flats, Nevada to save money and time, and a radiation shield was added to protect external components. The engine was reoriented to fire downward into a reduced-pressure compartment to partially simulate firing in a vacuum.

The NERVA NRX/EST engine test objectives now included:
1.Demonstrating engine system operational feasibility
2.Showing that no enabling technology issues remained as a barrier to flight engine development.
3.Demonstrating completely automatic engine startup.
The objectives also included testing the use of the new facility at Jackass Flats for flight engine qualification and acceptance. Total run time was 115 minutes, including 28 starts. NASA and SNPO felt that the test "confirmed that a nuclear rocket engine was suitable for space flight application and was able to operate at a specific impulse twice that of chemical rocket system [sic]." The engine was deemed adequate for Mars missions being planned by NASA. The facility was also deemed adequate for flight qualification and acceptance of rocket engines from the two contractors.

1966 ! :Y

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#1482) EmberXY válasza ArchElf (#1480) üzenetére


EmberXY
addikt

Így már értem a dolgot, érdekes dolgokat mutattál, elkezdett érdekelni a téma.. :K
Számomra az tűnik furcsának, hogy ezeket a projecteket mind leállították, pedig ha belegondolunk, mára akár már ilyen szerkezetek röpködhetnének az űrben..
Tehát ezek szerint az atombomba után elkezdtek azon gondolkodni, hogy mire lehet még használni ezt az energiát..
A kezdeti időkből ez az idézet tetszik:
"During the late 1940s, Stanisław Ulam realized that nuclear explosions could not yet be realistically contained in a combustion chamber." :C :DDD
A Prometheus project ígéretes lett volna, de ha jól értem, akkor 2 évig dolgoztak a semmin 530 millió dollárból, majd 90 millióért szálltak ki a buliból... :F
Ezzel még nem megyünk messzire... :DD

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#1483) ArchElf válasza EmberXY (#1482) üzenetére


ArchElf
addikt

Még kis olvasnivaló
Fisszió:
[link] [link] [link] [link]

Fúzió:
[link]

Általánosan:
[link]

AE

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#1484) Domxc válasza EmberXY (#1474) üzenetére


Domxc
senior tag

Zsom!, AE, kenwood. ;] :DDD

Mindenkinek megvan a maga véleménye. Csak épp a te véleményed hülyeség!

(#1485) EmberXY válasza ArchElf (#1483) üzenetére


EmberXY
addikt

Az ion hajtóművet igazán használatba vehetnék már, nem értem, hogy miért nincs még ilyennel felszerelt űrhajó..
Érdekesek ezek a témák, olvasgatni fogom őket, mert most már kedvet kaptam hozzá.

Up the Irons!

(#1486) ArchElf válasza EmberXY (#1485) üzenetére


ArchElf
addikt

Ionnak kicsit a kicsi a hajtóereje, viszont nem kell hozzá annyi anyag (hatékony, de gyenge). Naprendszeren belüli műholdakhoz, vagy hosszú távú egyenletes gyorsuláshoz volna inkább használható.

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#1487) Góliát


Góliát
senior tag

MUNKAHELYI TÍZPARANCSOLAT

1. Ne kívánd főnököd halálát, segíts neki, hogy önmaga kívánja azt!
2. Ha munkatársad véletlenül dolgozni kezd, ez nem ok arra, hogy te is
hasonlóan cselekedj!
3. Amit ma megtehetsz, ne halaszd holnapra, inkább hagyd holnaputánra,
mert addig hátha nem lesz rá szükség!
4. Az a feladat, amely nem oldódik meg magától 30 nap alatt, nem érdemli
meg, hogy foglalkozzanak vele!
5. A munkahely nem kocsma, hogy egész nap ott tartózkodj, nem Isten háza,
hogy vasárnap is oda menj!
6. A munka nemesít, de a társadalmunkban nincs szükség a nemesekre!
7. Aki nem dolgozik, az nem hibázhat. A hibátlan munkás megérdemli a
kitüntetést!
8. Mindenkinek kell, hogy legyen valami hobbyja, de nem feltétlen
szükséges, hogy az a munka legyen!
9. A munka élteti az embert, de a pihenés sem ölt még meg senkit!
10. A lustaság fél egészség, de te legyél teljesen egészséges!

Nem félek a melótól a, mert tudom, hogy miként tartsam magamat távol
tőle!

GT

Becsület-Tisztesség-Szeretet

(#1488) DJ WOKKY válasza Góliát (#1487) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

:C

(#1489) EmberXY válasza Góliát (#1487) üzenetére


EmberXY
addikt

Ha ezt betartod, tutira nem fenyeget az a veszély, hogy valahol dolgoznod kell. :DDD

Up the Irons!

(#1490) DJ WOKKY válasza EmberXY (#1489) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

az tuti :D

(#1491) DJ WOKKY válasza DJ WOKKY (#1490) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

na mi az már ????? világ vége van ottan felétek, vagy mi ? :D

(#1492) Góliát válasza DJ WOKKY (#1491) üzenetére


Góliát
senior tag

Magadnak írogatsz? :Y

Becsület-Tisztesség-Szeretet

(#1493) ch003067


ch003067
addikt

Régóta nem írtam ide :B

Mizu van ?

(#1494) albert8 válasza ch003067 (#1493) üzenetére


albert8
addikt

semmi :D :DDD ;]

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#1495) ch003067 válasza albert8 (#1494) üzenetére


ch003067
addikt

:D Akkor jó xdd

(#1496) Domxc


Domxc
senior tag

Örülnék ha válaszolnátok egy kérdésemre. (és nem a gugli-t linkelgetnétek)
Adott 4 játék. A Bully Scholarship Edition (úgyhallottam hangulatos, jó grafika, GTA elemek), The Godfather 2 (bejönnek a maffiózós game-k), Crackdown (régóta szemezek vele), és a Saint's Row (berakták a minden idők legjobb sandbox játékai közé).
Max. kettőt vennék ezek közül egy használt játékokat forgalmazó webshoptól. (igen jó árak vannak ott) Node, melyik legyen? :F Legszívesebben az összeset kivinném, de ez is ugyebár pénzfüggő. :U

Mindenkinek megvan a maga véleménye. Csak épp a te véleményed hülyeség!

(#1497) albert8 válasza Domxc (#1496) üzenetére


albert8
addikt

Godfather Saintsz row szerintem :D

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#1498) EmberXY válasza Domxc (#1496) üzenetére


EmberXY
addikt

Pedig a guglinál semmi/senki nem tudja jobban a választ. :DDD
Én speciel még egyikről sem hallottam, nemhogy tapasztalataim lennének akármelyikkel is..
Azok a szempontok, amiket leírtál, pont azt tükrözik, hogy mind a négyet egyformán szívesen megvennéd, főképp, hogy nem tudsz választani közülük, ez is csak ezt támasztja alá.
Szóval random. (aztán legfeljebb megveszed a másik kettőt is. :DDD) :K

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#1499) DJ WOKKY válasza EmberXY (#1498) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

nagy segítség :)

(#1500) ch003067 válasza Domxc (#1496) üzenetére


ch003067
addikt

szénsz row az jó gamma.

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Trollok komolyan
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.