Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Trollok komolyan

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:49:33

LOGOUT.hu

Üdv a trollok között!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22001) EmberXY válasza customer114 (#21997) üzenetére


EmberXY
addikt

Lehet benne valami, az univerzum azt akarja, hogy elpatkolj.... :D

Up the Irons!

(#22002) customer114 válasza EmberXY (#22001) üzenetére


customer114
senior tag

Azt bármikor megoldhatná. :D

(#22003) EmberXY válasza customer114 (#22002) üzenetére


EmberXY
addikt

Ha belegondolsz, dolgozik is rajta rendesen. Egyetlen szerencséd, hogy kis hazánkban már olyan szinten nem maradt semmi, amit el lehet lopni, hogy ide már se UFO, se meteor, se űrszemét, semmi nem pottyan... :D

Up the Irons!

(#22004) #33253120 válasza EmberXY (#22003) üzenetére


#33253120
törölt tag

Pottyanna az, csak éppen még reptiben elkapja a rézmágnes... :)

(#22005) EmberXY válasza #33253120 (#22004) üzenetére


EmberXY
addikt

De azokat a nagy űrhajókat is? :D

Up the Irons!

(#22006) #33253120 válasza EmberXY (#22005) üzenetére


#33253120
törölt tag

Az idevágó Hadházi féle kabarérészlet megvan?
Két recyclingmatador áll az augusztusi éjszakában, az egyik felnéz.
- Né! Hullócsillag.
- Hun?
- Amoda-e. Kívánj valamit.
- IDE! IDE! IDE! IDE!
:D

(#22007) somogyib válasza EmberXY (#22005) üzenetére


somogyib
őstag

Vannak akik bármit elkapnak, még röptiben is. Nálunk lomtalanításkor bármit leteszek a járdaszélre, máris hatan ugranak rá, hogy "főnökúr, vihetem?" . :)

[ Szerkesztve ]

(#22008) customer114 válasza somogyib (#22007) üzenetére


customer114
senior tag

Lomtalanításkor a tudjukkik “családostul” jönnek és egy-egy embert mindig ráültetnek a szemét tetejére. Így ha jön egy másik “fámilíá” akkor már látja, hogy az le van foglalva és csak az elszállításra vár. Akkor van baj mikor egyszerre érnek valahova vagy valami “jó holmit” találtak a szemétben. :)

(#22009) EmberXY válasza #33253120 (#22006) üzenetére


EmberXY
addikt

Igen, sűrűn hallgatok kabarét, Hofin nőttem fel, természetesen ez is megvan. :D
Vannak figurák, akik nagyon erőltetik, de nem megy, Hadházi viszont egész jól csinálja, de az újkori standup-ban Bödőcsnek nincs párja, talán Dombóvári van még akkora tapló, hogy már jó. :D

somogyib: Erről az jut eszembe, hogy ha valamitől nagyon meg akarsz szabadulni, de a kutyának sem kell, még ha kirakod az utcára, akkor sem, abban az esetben úgy kell kirakni, hogy leláncolod, másnap reggel már nem lesz ott. ;]

Up the Irons!

(#22010) customer114


customer114
senior tag

Voltam tegnap kocsit mosni a shell automatásnál. Előtten 3 tagú ci.. y csoport fejtegette, hogy is működik a dolog.

1. Nem találták ki hogy kell bejutni.
2. Miután bejutottak nem tudták hogy kell elindítani.
3. El akarták indítani úgy, hogy a kocsi mindkét oldalán nyitva van az ajtó.
4. Benzinkutas kirohan és rendezi őket. (visszaültek a kocsiba és a kutas indította nekik)
5. A kutas csávó hosszan káromkodik miután már nem hallják őt.
6. Végre én következem és lemosatom az autót.
7. Ahogy állok kifele látom, hogy elég hosszan habos/szappanos vízcsík megy előttem, néhány nagyobb tócsával a kijárat után. Szerintem ezek az állatok későn húzták fel az ablakot is. :D

Vége.

(#22011) EmberXY válasza customer114 (#22010) üzenetére


EmberXY
addikt

A modern technika képes megviccelni az embert, inkább abba gondolj bele, hogy életükben kb először, és a szekatúra után valószínűleg utoljára mosattak kocsit.
(Már csak az a kérdés, hogy kinek a kocsija lehetett.... ;] )

Más téma: szerintetek a "lélek", mint olyan, létezhet racionális keretek között?

Up the Irons!

(#22012) customer114 válasza EmberXY (#22011) üzenetére


customer114
senior tag

Ha definiálod neked, hogy neked mit takar a lélek akkor meg tudom mondani, hogy létezik-e szerintem vagy sem.

Ha erre a spirituális gyűjtőnévre gondolsz akkor az szerintem marhaság.

(#22013) EmberXY válasza customer114 (#22012) üzenetére


EmberXY
addikt

Épp ez az, hogy számomra racionális értelemben semmit nem jelent a hétköznapi értelemben használatos kifejezés, mert nem tudok rá magyarázatot adni, a hókuszpókusz meg nem érdekel.
Egyébként onnan jött elő a kérdés, hogy belegondoltam, mekkora valószínűsége lehet a pokolnak? Ugyebár minden ábrázolásban úgy szerepel, hogy az idők végezetéig szenvednek az odakerült "lelkek", a keresztény terminológia is ezt tanítja,

DE

ha racionálisan gondolok bele, a fájdalomért felelős idegsejtek hagyományos értelemben véve ott rohadnak el a föld alatt a testem többi részével együtt, és ha egy bizonyos anyag egyszerre csak egy helyen lehet, akkor mitől fogok én szenvedni a pokolban? :D

Up the Irons!

(#22014) customer114 válasza EmberXY (#22013) üzenetére


customer114
senior tag

Most is ott vagy. ;] Ennél nincs lejjebb. :DD

(ebéd után leírok egy lélek elméletet, ha nem felejtem el vagy ha az univerzum el nem pusztít azért meg szándékozom felfedni az igazságot :D)

(#22015) EmberXY válasza customer114 (#22014) üzenetére


EmberXY
addikt

Rendben, én meg majd megcáfolom. :D

Egyébként azon már sokszor gondolkodtam, hogy mi lehet akkor, amikor már "nincs semmi" finoman fogalmazva, ugyebár elalvás előtt a legutolsó kép mindig megmarad, és az ébredés utáni első képpel folytatódik, közötte legyen bármennyi idő is (és bármilyen okból legyek is kiütve :D). De azt soha nem tudtam még elképzelni, hogy milyen lehet akkor, amikor nem ébredek fel, egyszerűen milyen lehet a "semmi", és valahogy kénytelen vagyok valami elméletet odatenni, ami azt hivatott közvetíteni, hogy lesz valami utána is... Ezért kavarodik ide a lélek fogalma, de valahogy nem tudom racionálisan elképzelni.
A rengeteg halálközeli meg ilyen-olyan élmény beszámolók alapján simán elmondható, hogy az agy bionyos tevékenységei kelthetik azt a képzetet, hogy valami történik a halál után, de aki még nem jött vissza, az nem mesélt arról, hogy milyen, amikor nincs semmi. :D

Up the Irons!

(#22016) #33253120 válasza EmberXY (#22013) üzenetére


#33253120
törölt tag

Minden relatív. Ezért lehet, hogy a föld egy másik világ pokla.

(#22017) customer114 válasza customer114 (#22014) üzenetére


customer114
senior tag

Megittam egy kávét, így már nem tudok fáradt témákban tanácsot adni. :D

K-Pax film szerint az univerzum tágul, majd összeesik, újra tágul és újra össze esik végtelen időkig és mindig ugyan úgy tágul és omlik össze, tehát ez ami most történik, hogy én ezt most leírom neked már rengetegszer megtörtént. Az univerzum mindig ismétli önmagát.

(egynek jó lesz? :D)

(#22018) EmberXY válasza customer114 (#22017) üzenetére


EmberXY
addikt

Ezt akkor tudom elfogadni, ha a "rengetegszer megtörtént" a végtelen miatt mondható el, egyébként miért kéne mindennek ugyanúgy történni? :F

T_chris: A Föld önmaga pokla szerintem, ennél rosszabb a Marson se lehet. :D

Up the Irons!

(#22019) customer114 válasza EmberXY (#22018) üzenetére


customer114
senior tag

Az önmaga pokla elmélet szerint minek kéne újjá születnem, ha innen a pokolra kell hogy jussak?

(A válasz: EmberXY-nak? ;] :D)

(#22020) EmberXY válasza customer114 (#22019) üzenetére


EmberXY
addikt

Újjászületni kár lenne (megszületni is), de nagyon elkanyarodunk a témától, valójában engem az érdekelne, hogy egyáltalán fizikailag (nem a newtoni, inkább az einsteini) lehetséges ilyesmi? Dimenziók vagy hasonló elven? Te jártas vagy a fizikában, úgy tudom... :D

Up the Irons!

(#22021) customer114 válasza EmberXY (#22020) üzenetére


customer114
senior tag

Jelenlegi tudásunk szerint nem. De simán el tudom képzelni, hogy később bizonyítjató lenne ilyesmi.

A személyeskedést pedig kikérem magamnak. ;]

[ Szerkesztve ]

(#22022) EmberXY válasza customer114 (#22021) üzenetére


EmberXY
addikt

Én szkeptikus vagyok ezzel kapcsolatban, a testünk kb biológiai, kémiai és fizikai folyamatok összessége, a tudatunk (meg minden ami ezzel kapcsolatos) is, ha az agy megszűnik működni, ezt az egészet mi venné át? :F

Up the Irons!

(#22023) customer114 válasza EmberXY (#22022) üzenetére


customer114
senior tag

De mi van ha ezek a folyamatok az agyadban teljes pontossággal nyomon követhetőek? Egy “felsőbb” még tudományosan nem
bizonyított valami(k) így pontosan tudnák, hogy mikor mire gondolsz. És, ha ez az egész világ, amiben benne vagyunk tervezett, a cselekvésed, a tetteid, a problémáid mind mind tervezettek és azok megoldásaira az ötleteid felhasználhatóak, ekkor simán lehet hogy mi csak egy bazi nagy “processzor” apró számoló egységei vagyunk.

Sőt, mondok jobbat. :D Neked mi bizonyítja, hogy a tudatod előtti világ - a múlt - létezik? Lehet, hogy akkor lett létrehozva, amikortól az első emlékfoszlányaid megjelentek.

Na, sikerül beforgatnom téged? :D

(A topikot megfigyelő pszichológusoknak: normális vagyok, csak sokat feljött kocsmában haverok között ez a téma :DD)

[ Szerkesztve ]

(#22024) EmberXY válasza customer114 (#22023) üzenetére


EmberXY
addikt

Ezen már mi is agyaltunk régebben, hogy lehetünk akár (az egész világ) egy valamilyen fejlettebb civilizáció által létrehozott szimuláció, vagy akár egy sratégiai játék (több hasonló témájú sci-fi is van), vagy ilyesmi. A kiinduló gondolat mindig az volt, hogy a bolygónk túlságosan tökéletes az emberi élethez, elhelyezkedése a naphoz képest, légkör, stb... Ez véletlenül NEM alakulhat ki (ha az univerzum és a végtelen nem játszik), ráadasul az is erdekes, hogy az ősembertől hogyan jutottunk el a mai modern szintre pusztán a kíváncsiság útján? Nyilván egy bizonyos szint után már könnyebb fejlődni, de a kőbaltától hogy jöttünk el idáig? Jó ez a téma.

Up the Irons!

(#22025) #33253120 válasza customer114 (#22019) üzenetére


#33253120
törölt tag

Ha belegondolsz, akkor ez lépcsőzetes.
Azaz mi vagyunk egy másik világ pokla, és nekünk is van egy. Van ez a hülyeség a pokol 7 bugyrával, és mivel nem kívülállók vagyunk, ezért nem látszik hányas szinten is toljuk a sztorit. De. Ha körbenézel láthatod, hogy az igazi entrópia messze van, és kb bárkivel beszélgetsz a megnyílási határon túl, annak valami világfájdalma van. Rohadtul mindegy, hogy migránsos, cigányos, titkárnős, főnökös, de valami mindenkinek csípi a csőrét. :)
Mert szenvedni kell. :)

(#22026) #33253120 válasza EmberXY (#22024) üzenetére


#33253120
törölt tag

Ok, ez megvan.
De.
Mi van akkor, ha a különböző térbeli civilizációk egymás számára nem láthatóak, mert más tér-idő síkon mozognak?

(#22027) EmberXY válasza #33253120 (#22025) üzenetére


EmberXY
addikt

De ha ez így is van, ki/mi és hogyan visz engem arra a pokolra?

Up the Irons!

(#22028) EmberXY válasza #33253120 (#22026) üzenetére


EmberXY
addikt

Egyfajta dimenziók közti váltásra gondolsz? Valahogy át kell jutni egyikből a másikba, ha kapcsolat van a két civilizáció között, na de erről az átjárásról akkor tudnunk kéne, nem?

Up the Irons!

(#22029) customer114 válasza EmberXY (#22028) üzenetére


customer114
senior tag

Csak dimenziókat ne. Őrizzük meg komolyságunkat. :D

(#22030) EmberXY válasza customer114 (#22029) üzenetére


EmberXY
addikt

Hipertér?

Up the Irons!

(#22031) EmberXY


EmberXY
addikt

Megint lehal a téma? Én meg kétségek közt lebegek, hogy akkor most van-e lélek meg pokol, vagy nincs.... ;]

Up the Irons!

(#22032) customer114 válasza EmberXY (#22031) üzenetére


customer114
senior tag

A szarvacskás emoji nagyon illik a kérdés végére.

(#22033) EmberXY válasza customer114 (#22032) üzenetére


EmberXY
addikt

Mindegy, döntöttem saját hatáskörben: egyik sem létezik a valóság szintjén. Kész.
Most már ne is írjatok. :D

Up the Irons!

(#22034) #33253120 válasza EmberXY (#22033) üzenetére


#33253120
törölt tag

Ha azt írom, hogy ok nem írok, akkor az egy paradoxon?
Amúgy meg fogj egy izét, és a pókhálókat letörölve nem lehetcc pókól...Ha kész vagy, inkább menny innen... ;]

(#22035) EmberXY válasza #33253120 (#22034) üzenetére


EmberXY
addikt

"Menny a pokolba"... ;]

Up the Irons!

(#22036) customer114


customer114
senior tag

(#22037) customer114 válasza customer114 (#22036) üzenetére


customer114
senior tag

improvise, adapt, overcome

(#22038) EmberXY válasza customer114 (#22036) üzenetére


EmberXY
addikt

Ötletes, de van lejjebb is, ugyanis van, aki a reklámmal együtt is kapott: [link] ;]

Up the Irons!

(#22039) customer114 válasza EmberXY (#22038) üzenetére


customer114
senior tag

Már kapták is a linket. :D

(#22040) EmberXY válasza customer114 (#22039) üzenetére


EmberXY
addikt

Szerintem tudnak róla, mert ők írták (mármint gondolom lezso)... Azt hittem, hogy bitpork-nak belinkelted a saját képét, ugyanis tőle van a reklámos, de látom, hogy nem, szóval hülyeséget beszélek. Disznóvágás után ez érthető, egy medvét vágtunk le, kicsit elfáradtam. :D

Up the Irons!

(#22041) customer114 válasza EmberXY (#22040) üzenetére


customer114
senior tag

"hülyeséget beszélek"

Ezt a részt értettem. ;]

(#22042) EmberXY válasza customer114 (#22041) üzenetére


EmberXY
addikt

Én még azt se. :D
Amúgy az is durva, hogy valakinél még egy rakás blokkoló mellett sincs ilyen: [link], szóval ti ketten nagyon belegyalogolhattatok a programkódba, bele se merek gondolni, milyen blokkolók futhatnak a háttérben... ;]

Up the Irons!

(#22043) #33253120 válasza customer114 (#22036) üzenetére


#33253120
törölt tag

Próbáljuk meg értelmezni a leírtakat.
Tehát rakd át az egyik zsebedből a másikba a pénzed, és akkor kikapcsolhatod a blokkolót?

(#22044) EmberXY válasza #33253120 (#22043) üzenetére


EmberXY
addikt

Lényegében igen, csak egyik zsebedből a ph zsebébe, és nem a blokkolót, hanem a reklámot. :D

Up the Irons!

(#22045) #33253120 válasza EmberXY (#22044) üzenetére


#33253120
törölt tag

De ezt az üzit mindenki a saját nevével látja vagy nem?

(#22046) EmberXY válasza #33253120 (#22045) üzenetére


EmberXY
addikt

Elvileg igen, de ettől még nem értem az összefüggést a zsebek és a blokkoló között. :F

Up the Irons!

(#22047) customer114


customer114
senior tag

Egyesek azt hihetik, hogy itt valami kódolt kommunikáció folyik, közbe mi se igazán értjük mi a p!csa történik.. :D

[ Szerkesztve ]

(#22048) EmberXY válasza customer114 (#22047) üzenetére


EmberXY
addikt

Ami igaz, az igaz, két olyan hsz-t nem lehet találni, ami összefüggne, pedig választék van bőven. Én is általában a hsz végén jövök rá, hogy kár volt belekezdeni, de egye fene, el kell küldeni. :D

Up the Irons!

(#22049) #33253120 válasza EmberXY (#22046) üzenetére


#33253120
törölt tag

Tehát felkérik x felhasználót, hogy támogassa x felhasználót BTC alapon, (azaz egyik zsebéből rakja át a pénzt a másikba, mert ettől telik neki reklámblokkoló helyett PH előfizetésre*, és akkor ki tudja kapcsolni a reklámokat.

*Az ideológjai okokból blokkolók nem számítanak. Mindenki aki blokkol az olyan szegény, hogy pénzre gyűjt....

(#22050) EmberXY válasza #33253120 (#22049) üzenetére


EmberXY
addikt

Leesett, hogy mire gondoltál, DE szerintem azt a hatást szerették volna kelteni, mintha a "felkérés" az oldalon mindenki számára látható lenne pont mint a reklám, kvázi X ezren látják azt, hogy segíteni kéne a usernek, de mivel a user is látja, elszégyelli magát, tulajdonképpen észreveszi magát, hogy mekkora egy önző sz*rházi volt eddig és kikapcsolja a blokkolót. Vagyis nem arra ösztönöz, hogy magadat támogasd, hanem jelképesen az oldal olvasóit kéri meg, hogy támogassanak téged és hogy-hogy nem, te is látod.
Ennek az elvi buktatói:
- Mivel a hülye is tudja, hogy csak az adott usernél jelenik ez meg - egyrészt adatvédelmi okokból, másrészt meg azért, mert akkor a userek 98 %-át ki lehetne íratni, nem férne el sehol - , nem veszik komolyan.
- Ha megtalálják az országban azt az egy hülyét, aki elhiszi, hogy mindenhol ott van, na az ő prémium vásárlásának 0,000001 ezrelékes valószínűsége nem oldja meg a problémát.

Összegezve, ez kb egy szimbolikus dolog, egy újabb próbálkozás a lehetetlen megváltoztatasára.

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Trollok komolyan
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.