Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Trollok komolyan

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:49:33

LOGOUT.hu

Üdv a trollok között!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1651) EmberXY válasza ch003067 (#1647) üzenetére


EmberXY
addikt

Ez hasonló a 100 %-os narancsléhez, ami sűrítményből készül.....
Parasztvakításnak hívják, az ásványvíz szerintem sima csapvíz, csak CO2-vel feldúsítva, én azért iszom, mert a sima vizet nem tudom meginni... :D

Up the Irons!

(#1652) ch003067 válasza EmberXY (#1651) üzenetére


ch003067
addikt

Így van :DDD

Miért nem tudod meginni ??

(#1653) DJ WOKKY válasza ch003067 (#1652) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

mert az aknából meri mindig kannával és nagyon sűrű neki :DDD :DDD ;] ;]

(#1654) EmberXY válasza ch003067 (#1652) üzenetére


EmberXY
addikt

Nem szeretem a tiszta csapvizet, ha nincs ízesítve, vagy nem szénsavas... :DDD
Lehet, hogy a jó klóros pesti víz miatt, nem tudom...

DJ WOKKY: Az már ízesítettnek számít! :DDD

Up the Irons!

(#1655) albert8 válasza EmberXY (#1654) üzenetére


albert8
addikt

Én sem szeretem a sima vizet :D :N

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#1656) EmberXY válasza albert8 (#1655) üzenetére


EmberXY
addikt

Azt igyák a tehenek.. :DDD

Up the Irons!

(#1657) DJ WOKKY válasza EmberXY (#1654) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

jahh, sok a feltét rajta mi ? :D

(#1658) EmberXY válasza DJ WOKKY (#1657) üzenetére


EmberXY
addikt

Nem néztem még közelről ilyesmit, de látom, te igen, máskülönben honnan tudnál ennyi mindent róla... :DDD

Up the Irons!

(#1659) Synthwave válasza albert8 (#1655) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Túl jól éltek, az a bajotok. :U

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#1660) Góliát


Góliát
senior tag

A viz az alapja mindennek. Szeretni kell. Őseink is azt itták, nem vőt sör.

Becsület-Tisztesség-Szeretet

(#1661) DJ WOKKY válasza EmberXY (#1658) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

kacc kacc @ :)

Góliát: jól mondod 1 szemű de hősies barátom :K :K

[ Szerkesztve ]

(#1662) albert8 válasza Synthwave (#1659) üzenetére


albert8
addikt

Attól még nem élek sajnos valami fantasztikusan :))
de a sima vizet is megiszom pl most is azt iszok
szánsavmentest :K

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#1663) DJ WOKKY válasza albert8 (#1662) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

foci után szoktam jót inni az utcán található kis kék kútból :) Igazi hideg ivóvíz :)
Na akkor annak párja nincs :)

(#1664) EmberXY válasza Synthwave (#1659) üzenetére


EmberXY
addikt

Itt nem erről van szó, hanem arról, hogy a sima vizet nem bírjuk meginni... Nem azért, mert nem vagyunk hajlandók, hanem azért, mert nem szeretjük az ízét..
Olyan ez, mint pl a házi tehéntej, azt se bírom meginni, szerintem nem vagyok egyedül, a boltit viszont már igen..
Egyébként nem élek jól, szerintem nálam rosszabbul senki nem él itt közülünk, jelenleg még munkám sincs...

Up the Irons!

(#1665) ch003067 válasza EmberXY (#1654) üzenetére


ch003067
addikt

Jahh értem :D

DJ WOKKY :DDD :DDD lehet :C

(#1666) Synthwave válasza EmberXY (#1664) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nekem sincs.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#1667) DJ WOKKY válasza ch003067 (#1665) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

lehet :)

(#1668) DJ WOKKY


DJ WOKKY
addikt

mi folyik itt, semmi ? :)

(#1669) ch003067 válasza DJ WOKKY (#1668) üzenetére


ch003067
addikt

Sámli :)

(#1670) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nem tud valamelyikőtök egy olyan helyet, ahol normális, otthon végezhető munkára van lehetőség? Nyilván nem ezzel akarok meggazdagodni, de egy kis mellékes nagyon jól jönne..Jöhet akár privibe is.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#1671) ch003067 válasza Synthwave (#1670) üzenetére


ch003067
addikt

Kezdj ez festeni... Azt legtöbbször otthon csinálják az emberek és normális is :))

[ Szerkesztve ]

(#1672) EmberXY válasza Synthwave (#1670) üzenetére


EmberXY
addikt

"normális, otthon végezhető munka"
Nem akarlak elkeseríteni, de ilyen szerintem a világon nincs, legalábbis a mai (magyar) világon. Én Március óta keresek munkát, rengeteg ilyen hirdetéssel is találkoztam, egytől-egyig átverés (értsd úgy, hogy 100%), még nekem kellett volna fizetnem pár száz forintokat, hogy "küldjék a munkacsomagot"...
Az egyikből aztán levelezés útján kiszedtem, hogy tulajdonképpen arról van szó, hogy nekem is ugyanígy kéne hirdetnem, és beszedni a lóvét, szerinte ez teljesen normális, amikor a feljelentést szóba hoztam, még neki állt feljebb, hogy ha nem akarok dolgozni, akkor miért rabolom az idejét.. :Y :DDD
A mai társadalom nagyon elkorcsosult már, mindenki próbál nyerészkedni, becsületesen megélni majdhogynem lehetetlen, résen kell lenni, mert minden sarkon át akarják verni az embert, szerencsére én rögtön kiszúrom az ilyesmit, lehet, hogy ezért nem találok munkát.
Ha pénzt akarsz keresni, ahhoz konkrét munkavégzés kell, otthonról ez nem könnyű...
Én is inkább elmennék valami raktárba pakolni, de sajnos ezidáig ilyen helyen sem kaptam még lehetőséget..

Up the Irons!

(#1673) DJ WOKKY válasza ch003067 (#1669) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

na ez már valami :)

(#1674) Synthwave válasza EmberXY (#1672) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Van egy-kettő, ami nem átverés. Ismerek olyat, aki pl. borítékol otthon, munkavégzés függvényében 40-70 ezret keres vele, de sajna nem kell új ember a cégnek.

Fizikai munka szóba sem jöhet, több okból sem.

Egyrészt gyűlölöm és nem is vagyok rá alkalmas mentálisan :U, másrészt meg az izületeim miatt sem volna tanácsos, így is van velük épp elég bajom..

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#1675) DJ WOKKY válasza EmberXY (#1672) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

jól leírtad a gondolataidat. +1 !!!!!!!!!!! :R

(#1676) ch003067


ch003067
addikt

Jó napot itt is :))

(#1677) albert8 válasza ch003067 (#1676) üzenetére


albert8
addikt

Nékd is

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#1678) DJ WOKKY válasza albert8 (#1677) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Nektek is! :)

(#1679) EmberXY válasza Synthwave (#1674) üzenetére


EmberXY
addikt

A munkaügyi központon keresztül most álláskeresési tanácsadóhoz járok, kaptam egy 4 alkalmas lehetőséget, most voltam a másodikon. Korrekt a dolog, 1 órán keresztül foglalkozik velem a tanácsadó, átbeszélünk mindent, még az állások között is együtt keresgélünk, hasznos tanácsokat ad, ma például átnéztük az önéletrajzomat, és jónak találta, egy-két kiegészítést még javasolt, azokat természetesen megcsinálom.
Már rengeteg mindent átbeszéltünk, és ő sem érti, hogy miért "nem feleltem" meg eddig sehol.
A tanácsait megfogadom, és aszerint változtattam egy-két dolgon az álláskeresés menetében, de eddig még ugyanúgy nincs eredmény, szóval csodát ő sem tud tenni, ebben az országban tényleg nagyon rossz a helyzet, és itt régen nem arról van szó, hogy "aki akar dolgozni, az talál munkát, aki nem, az nem". :(((

Up the Irons!

(#1680) ArchElf válasza EmberXY (#1679) üzenetére


ArchElf
addikt

Kíváncsi vagyok a fejleményekre. Mondjuk a védelempolitika - PV miért érdekel, azt elképzelni sem tudom... :U

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#1681) EmberXY válasza ArchElf (#1680) üzenetére


EmberXY
addikt

Én is kíváncsi leszek, eddig hasznos volt minden alkalom..
A védelmi igazgatás azért érdekel, (azon belül a katasztrófavédelem), mert ha egy védelmi szervnél sikerül elhelyezkedni, ott kvázi megbecsülik az embert, és tulajdonképpen biztos munkahelye van.
Azon is gondolkodtam, hogy esetleg el kéne menni szerződéses katonának, esetleg tűzoltónak (a mostani képzésben is van lehetőség ilyen szakirányra, de csak a hivatásos tűzoltóknak, én meg ugyebár civil vagyok) vagy valami ilyen irányba, de jelenleg még nem lennék rá alkalmas fizikailag. :DDD
Rendőr valamiért nem szeretnék lenni, nem akarok én ellenséget magamnak. :DDD
Egyébként én azt nem értem, hogy ezt miért olyan különös megérteni, nyilván különbözőek vagyunk, más-más érdekel minket, én a jelen helyzetemben azon munkálkodom, hogy egyáltalán valahogy el tudjak indulni az életben. Családom még nincs, így nem jár szinte semmilyen lemondással az, ha netán 180 fokot fordulok, valahogy meg kell (kéne) élni ebben a rohadt világban, mivel semmilyen komolyabb egzisztenciális háttér nincs mögöttem, ezért csak ki akarom ásni magam a szarból valahogy. Ennyi.

Up the Irons!

(#1682) ArchElf válasza EmberXY (#1681) üzenetére


ArchElf
addikt

Konkrétan most leépítés folyik a seregnél (1000 embert küldenek el idén) és nincs szerződéses felvétel. 8 évet húztam le a seregben (ha a családom nem számolom). Ismerősem között van nem egy katona (tisztek, tiszthelyettesek, sőt szerződéses is akad), és mindenki vagy lépne, vagy sír, hogy előbb-utóbb kirakják.
Katasztrófavédelemben nem látok sok pénzt (bár talán még lehet, ha igaz a pletyka, hogy Bakondi lesz a belügyminiszter), se sok lehetőséget.
Én a helyedben nem álmodnék állami burokról és végtelenül herdálható közpénzekről - legalább is óvva intlek tőle. Keress rendes munkát és hivatást.
Tűzoltó mondjuk lehetsz, ha bírod a terhelést (esetleg talán segíteni is tudok ha elég elszánt vagy).

AE

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#1683) DJ WOKKY válasza EmberXY (#1681) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Nem vagy vele egyedül. Én is keresek most valami, "jó" munkát.
A legjobb ugye, az lenne ha lehetnék egy egyéni vállalkozó mondjuk, csak mind ehhez pénz kell.
Most arra hajtok, hogy legyen itthon helyben valami jó kis meló, bár ugye most is dolgozok, akik ismernek tudják mit.
De abból a pénzből sajnos nem tudok megélni. Barátnőm idén végzett főiskolán, sajnos sehova nem kell...
Már azt is bánja hogy megcsinálta, mert diákhitellel tudta csak végigjárni, ami fél évre 200ezer ft volt. Ezt vissza is kellene fizetnünk valahogyan...

Szóval, ha valaki tud valami jó dolgot, amin el is tud indulni az ember, akkor várom a jelzését.
EmberXY kitartás, és egy nagy kalappal.
Egyébként van szakmai végzettséged ?

(#1684) ArchElf válasza DJ WOKKY (#1683) üzenetére


ArchElf
addikt

Hol vagy rendőr, mit csinálsz mellette magánban? PÜ-ben is jöhet...
Milyen végzettsége van a párodnak?

Okleveles gazdasági ügyintézői (vagy hasonló) tanfolyama van, ha jól rémlik...

AE

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#1685) EmberXY válasza ArchElf (#1682) üzenetére


EmberXY
addikt

"Keress rendes munkát és hivatást."
Épp azon vagyok, bár nem hinném, hogy bármilyen hivatásban lenne garancia arra, hogy el tud az ember helyezkedni, itt is-ott is ki van szolgáltatva valaki kénye-kedvének.
Tűzoltó szívesen lennék, bár jelenleg fizikailag nem biztos, hogy megfelelnék a követelményeknek, az utóbbi időben "kicsit" meghíztam, de ezen lehet változtatni.

DJ WOKKY: Pénzügyi-számviteli ügyintézői (OKJ) képesítésem van, de nem igazán ezen a vonalon szeretnék elhelyezkedni, inkább váltanék. Volt erről a témáról már egy beszélgetés ebben a topikban nemrég, ott is sok vélemény találkozott, elég sokat írtam oda, ezeket még egyszer nem akarom leírni...
Jó lenne valahol elhelyezkedni, legalább azért, hogy el tudjam végezni a megkezdett tanulmányokat, hogy aztán tovább léphessek.

Up the Irons!

(#1686) DJ WOKKY válasza ArchElf (#1684) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

dobtam pü-t, hogy hogy s mint... és köszi szépen :R :R

EmberXY: értem. Remélem mi hamarabb el tudsz helyezkedni valahol !!

[ Szerkesztve ]

(#1687) EmberXY válasza DJ WOKKY (#1686) üzenetére


EmberXY
addikt

Köszönöm, és is reménykedem. :R

Up the Irons!

(#1688) ArchElf válasza EmberXY (#1687) üzenetére


ArchElf
addikt

Hanyadéves vagy a Zrínyin (ja és nappali van gy esti/levelező)?
BTW profession-t érdemes túrni pénzügyi assziszteni pozi után. Amikor a páromnak kerestünk új melót, akkor szembejött pár kis cég akik pénzügyi/gazdasági területre asszisztenst (nem titkárnőt) kerestek. Igaz 2-3 hónap után indultak be a lehetőségek, de célszerű megpályázni olyat is, ami nem egész illik a profilodba, de azért el tudod képzelni, hogy csinálnád.
Ja és idegennyelvel hogy is állsz? Megleltem... Szerintem nem esélytelen.
Esetleg keress behajtói munkát (collector, nem verőember), ott jobban kell az idegen nyelv és kevésbé a végzettség (bár ott meg valami exkluzívabb nyelvvel jobban járnál) :U

AE

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#1689) Daffni2 válasza ch003067 (#1647) üzenetére


Daffni2
addikt

egy év a szavatossági ideje

Na azt honnan lehet tudni, mennyi, amikor a palackon nem szerepel.
Csak a lejárati idő.
Az hogy mikor töltötték a palackba sehol nem szerepel,tehát az is kideríthetetlen mennyi ideje áll benne a víz.

[ Szerkesztve ]

"Aki ad,az nyer"

(#1690) DJ WOKKY válasza EmberXY (#1685) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

gyorsan átolvastam azt a pár (67) hsz-t. Ismerős szituk :K

(#1691) EmberXY válasza ArchElf (#1688) üzenetére


EmberXY
addikt

Most leszek (lennék) másodéves, levelezőn vagyok, jelenleg gondjaim vannak még a tandíjjal, még nem igazán gyűlt össze, sajnos még az is lehet, hogy passzív lesz belőle. (Sajnos ezt az alternatívát is figyelembe kell venni, ráadásul azért is, mert ha a tandíj össze is jönne, de közben sikerül elhelyezkednem, akkor nagy valószínűséggel a próbaidő alatt biztosan nem kapnék szabadságot, így a félévem nem sikerülne valami jól.)
Nézegetem az általad említett oldalt is rendszeresen, úgy, mint még sok másik oldalt is, elhiheted....
A behajtói munkát még nem próbáltam, bár láttam néhány hirdetést, kicsit furának érezném, mert jelenleg én is el vagyok maradva jó néhány számlával, és engem is ilyen emberkék szoktak telefonon keresni néha... Valahogy nem tartom egy becsületes szakmának, mások nyomorán élősködni, talán ezért sem szeretnék ilyesmivel foglalkozni.

Up the Irons!

(#1692) ArchElf válasza EmberXY (#1691) üzenetére


ArchElf
addikt

Behajtó (elsődleges) feladata nem az, hogy elszedje a cuccot a embertől, vagy hogy a eladja mások feje fölül a lakást, hanem hogy a (tisztességes) cég is hozzájusson ahhoz a pénzhez, amiből el tud látni másik 10-100-1000 embert...
Hiteles behajtások nagy része részletfizetéshez, kölcsön-futamidő hosszabbításhoz, halasztott fizetéshez vezet - két kivétellel:
- ha a delikvens alapból csalási szándékkal vette fel a hitelt
- ha abszolúte semmi esély sincs (közép/hosszú távon sem) arra, hogy az illető fizessen

Amúgy nyelvismeretet igénylő behajtói pozikan külföldi cégekkel kell dumálni arról, hogy az álatuk megvett árúért miért nem fizetnek (még/már), nem magánszemélyek szociális problémáival kell foglalkozni...

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#1693) EmberXY válasza ArchElf (#1692) üzenetére


EmberXY
addikt

Ezt értem, de a tapasztalatom az, hogy nem értik meg, hogy az ember miért nem tud fizetni az adott időszakban, és ugyanúgy hetente képesek hívogatni az embert, és mindig más "ügyintéző" van a vonal végén, mert természetesen kell 30-40 egy cégnél, és mindig újra el kell mondani, hogy mi a gond. A bosszantó az, hogy az ember nem azért nem fizet, mert el akarja sumákolni, hanem azért, mert nem tud fizetni, és amíg a behajtónak biztos munkahelye van, addig nekem nincs, és morálisan neki van nagyobb tekintélye, mert ugyebár ő tisztességesen dolgozik, én meg csak egy adós vagyok, akivel mindig valamilyen gond van, ezt felháborítónak tartom.
Én nem tudom megérteni ezeket az embereket, épp úgy, mint akik a direkt marketinget csinálják, egyszerűen nem embernek valók ezek a szakmák. Nem is szeretnék többet ezekről a dolgokról beszélni, most is kellőképpen felidegesítettem magam. :(((

Up the Irons!

(#1694) ch003067 válasza Daffni2 (#1689) üzenetére


ch003067
addikt

Az hogy mikor töltötték a palackba sehol nem szerepel,tehát az is kideríthetetlen mennyi ideje áll benne a víz.

Igaz :D

Amúgy téged se láttalak még itt :D Üdv köztünk.

(#1695) Daffni2 válasza ch003067 (#1694) üzenetére


Daffni2
addikt

Kösz a szíves fogadtatást.
Eddig még nem akadtam rá erre a topikra, majd többször is benézek :R

"Aki ad,az nyer"

(#1696) DJ WOKKY válasza Daffni2 (#1695) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

helyes " kutya kölyök " :D

(#1697) EmberXY válasza Daffni2 (#1695) üzenetére


EmberXY
addikt

Üdv a trollok között! (A modikat kerüld el jó messzire :DDD)

Up the Irons!

(#1698) ch003067 válasza Daffni2 (#1695) üzenetére


ch003067
addikt

Gyere csak gyere, szívesen látunk mindenkit :))

(#1699) Daffni2 válasza DJ WOKKY (#1696) üzenetére


Daffni2
addikt

?????????

"Aki ad,az nyer"

(#1700) ArchElf válasza EmberXY (#1693) üzenetére


ArchElf
addikt

Ne idegesítsd fel magad.
Amúgy ha nem tudod megcsinálni, mert a gyomrod nem veszi be,. akkor még nem vagy elég éhes... ;]
Amúgy ne keverjük: a DM-et a collectionnel. Az egyiknél el akarsz adni valamit amit ami amúgy a másiknak nem is kellene, a másikban pedig kéred a pénzt valamiért amit ugyan megvett (használ), de nincs kedve (vagy nem tud) fizetni érte.

Aki pedig úgy vesz meg valamit hogy nincs rá pénze az ne csodálkozzon, hogy valamikor esetleg fizetni is kell érte - akkor is ha nehéz. Itt most nem lakásvásárlási céllal felvett chf lakáshitelre gondolok (pedig akár gondolhatnék arra is), hanem konkrétan a fogyasztási hitelekre (plazmalcdtévé for prezident).

Daffni2:

AE

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Trollok komolyan
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.