Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Total War: Rome II

Hozzászólások

(#901) KingKress79 válasza Tenken (#900) üzenetére


KingKress79
aktív tag

Nagyon köszönöm! Én is beszerzek egy ilyet.

PS4: KingKress

(#902) wednesday válasza nanorambo (#892) üzenetére


wednesday
őstag

Igen, már a Shogun 2-ben is szórakoztam ilyennel, hogy 1 egység. Youtube-on vanak is videók, ahol 2 szamuráj megív, vagy 1 szamuráj 1 ninja. Elég látványos harcot toltak. :))

Gondolom a Rome-ban is rágyúrtak erre. Az igazi nézelődést persze mentett csatánál lehet csak megengedni magunknak. Ha az embernek volt egy csatája azt érdemes elmenteni, és visszajátszásnál meg gyönyörködhet benne.

(#903) 1m1s


1m1s
tag

pachről semmi infó?játszanlék már szívesen. :P

(#904) ForRedGlory válasza 1m1s (#903) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Akkor meg varj vele 2 honapot. Nem egyik pillanatrol a masikra javithato a cucc.

(#905) 1m1s válasza ForRedGlory (#904) üzenetére


1m1s
tag

DE!MOST! :D

(#906) malacka87


malacka87
senior tag

Amikor körváltás van akadozik az egész és a gépem olyan hangot ad ki mint amikor teker a vinyó ez mitől lehet? SSD-re van telepítve és vinyó most nincs bennt. Csak ennél a játéknál.

btag:Sveryn#2510 uplay:MoRu_PManiac87 Origin:partymaniac87 World of Warships:partymaniac87 E60 520I

(#907) Kiki18


Kiki18
őstag

Driver frissítés Inteléktől:[link]

Javítottak a Rome grafikáján is

(#908) Terrorista válasza Kiki18 (#907) üzenetére


Terrorista
senior tag

Szerintem ez a driver csak azoknak jó, akik a felsorolt hardwarekkel rendelkeznek (CPU-IGP).

Viszont a CA kiadta a Patch 2-őt. Itt olvasható a patch note. Egyelőre még béta patch, szóval lehetnek gondok vele, de biztató dolgok vannak benne.

Végleges állapotába jövő héten fog kerülni, aztán pedig jön a Patch 3.

Más

Elkezdtem Spártával a játékot. Hiába a bugok, nem bírtam ki, hogy ne játszak. :D
Szóval a terjeszkedek szépen, de Athént rá kellene vennem, hogy legyen military vagy defensive ally. Van is rá egy feladat, de akárhogy próbálkozom elutasít. Most csak kereskedek vele és kötöttem még egy non-agressive pactot. Nektek sikerült rávenni valahogy őket, hogy csatlakozzanak?
Igazság szerint csak 1 tartományuk van akárcsak a Macedónoknak. Legszívesebben legyalulnám őket a fenébe. :D

[ Szerkesztve ]

(#909) myckey válasza Kiki18 (#907) üzenetére


myckey
veterán

jöhetne valami AMD vonalra is
:))
:(((

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#910) sith7 válasza myckey (#909) üzenetére


sith7
nagyúr

:K

(#911) 1m1s válasza Terrorista (#908) üzenetére


1m1s
tag

próbálj meg nekik pénzt felajánlani, azt írták valahol hogy az segített.

(#912) ForRedGlory válasza Terrorista (#908) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Jól sikerült az optimalizáció basszus. Eddig 2560x1440, Extreme mellett volt ~44 fps, most 36. Lefosom a bokám, de tényleg. Igaz ez benchmark, nem játék, de most kipróbálom azt is... játék közben is nagyjából még szarabb, mint volt. Na hagyom is, agyam elszáll...

[ Szerkesztve ]

(#913) 1m1s


1m1s
tag

feltettem a peccset, a kampány betöltési ideje megduplázódott, a kampánytérképen ugyanannyi fps-em van. :D

(#914) Bali27 válasza 1m1s (#913) üzenetére


Bali27
addikt

látod milyen hasznosak ezek a pöccsök? :)

(#915) Rexcor válasza ForRedGlory (#912) üzenetére


Rexcor
őstag

Nekem is szarabbul fut. :((( Mindjárt kivágom a szemétbe az egészet.

(#916) Terrorista


Terrorista
senior tag

Hivatalos fórumon is hasonló a szitu. Valakinek tényleg jobb lett az fps és kevesebbet crashel a játék, de egyeseknek pont ellenkezőleg (maradt minden a régi vagy rosszabbodott a helyzet).

(#917) Bali27 válasza Terrorista (#916) üzenetére


Bali27
addikt

frankó.. Azt honnan lehet tudni hogy kinek melyik irányba változik? Vagy milyen paramétrek mentén?

(#918) 1m1s válasza Terrorista (#916) üzenetére


1m1s
tag

nálam egyetlen pozitívum van, hogy a körváltások most már elviselhetőek, kb feleződött a váltásidő.

most olvasom másik fórumon, hogy annak ellenére hogy peccs jött, még mindig 1.0.0 a verzió. (nálam is)
pedig be van állítva a béta.

[ Szerkesztve ]

(#919) ForRedGlory válasza Rexcor (#915) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Én nem tudom kivágni, steamen vettem, nincs fizikai doboza, de most megtaposnám én is. :DDD

(#920) myckey


myckey
veterán

most értem el a prológusban a hajós ütközetig
ez nagyon jujj!

pedig csak 720p ben játszok
de itt se grafika,se FPS mintha valami 2D-s játékkal szopatnám magam szándékosan.

csak a fanatizmus visz előre.
majd a hajós ütközeteket kerülöm,meg a többit is
bár akkor már lehet inkább Europa Universalis gémmel kellene tolnom,ha már úgy is csak térképen játszok

:((( :O :W

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#921) Terrorista válasza Bali27 (#917) üzenetére


Terrorista
senior tag

Sehonnan. Konfigurációtól független, hogy jobb lesz vagy sem.

1m1s: Gondolom azért 1.0.0 mert szerencsétlenek mindent próbálnak javítani és ilyen apróságokra meg nincs idő. Az első 2 patchel sem változott a verzió, pedig azok már live-on vannak több mint 1 hete.

(#922) nanorambo válasza myckey (#920) üzenetére


nanorambo
őstag

Én is gondolkodtam rajta, hogy kipróbálom az Europa Universalis-t. A ROME 2 -ben csalódtam. Pedig nagy Total War rajongó vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#923) myckey válasza nanorambo (#922) üzenetére


myckey
veterán

én nagyon szeretném ezt a játékot,de hát most nagyon nem szeretem,csak a térképen tenni-venni meg nem valami jó dolog
de azért nem hagyom annyiban,el szöszmötölök vele egy darabig még,aztán meg hátha lesz valami pöcs amitől hirtelen kifordul önmagából a játék :DD :N

Europában viszont tuti Ungarisen betyározok egy cseppet...csak amíg odapirítok a Magyarokkal,akiknek kell :(( :C

egyébként meg kisírtam magam,most már jobb :B

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#924) Terrorista


Terrorista
senior tag

Ezt a diplomáciát nem értem. Neutral és Friendly frakciókkal nem tudok létrehozni kereskedelmi egyezményt, folyton elutasítanak. :F

(#925) Bali27 válasza Terrorista (#924) üzenetére


Bali27
addikt

Várd meg mig csiszolnak a játékon. Szerintem kb 70%-ban kész játékot voltak kénytelenek kiadni, természetesen mert sürgette őket az idő. :S

(#926) anytime válasza Bali27 (#925) üzenetére


anytime
őstag

Igen, de a 30% hianya szinte elvezhetetlenne teszi ...

(#927) Tenken


Tenken
őstag

Pártusokat próbálta már valaki? Szerintem nagyon jók! Egyenlőre csak full lovas seregeket használok velük, de amit megfigyeltem, hogy a gép alul becsüli őket sima lándzsás/közelharci egységekkel szemben is. Pedig teljesen esélytelenek ellenül kb. Az életben nem érik utol és van még shock cavalry a tarsolyban, ami kb bármit felaprít egy rohammal...
Találtam egy bugot is: Egy közeli tartomány, Baktria elfoglalás után nem színeződik át a térképen. Persze minden működik, ahogy kéne, de a szín valamiért nem vált át.

Ha valaki kipróbálná őket, akkor én is azt javaslom, hogy a gép által említett északi irányt kezdje el, mert délre az összes ország a szeleukida szövetségben van. Ha egyet megtámadok jön az összes...
Meg volt egy másik is, ami annyira nem bug, csak téves info talán. Baktria tartományt latin népességűnek tartja, holott a valóságban inkább hellén volt.

Másrészt külön plusz pont-ot adok a játéknak, mert pl a népvándorlás effektet nagyon szépen elő tudtam idézni. Pl a roxolánok elérése után a hadakozásaink alatt városról városra menekültek előlem és egészen etelközig jutottak. :D Vagy a parthia tartomány nagyobb részén lévő parthava nép is az intrikáknak és háborúknak megfelelően az eredeti szálláshelyéről elmozdulva kisázsiág elment. Gyakorlatilag úgy el tudtam foglalni parthia-t, hogy háborúznom sem kellett velük. :)

Előtte próbáltam spártát (erős defenzív gyalogság) és rómát is (erős offenzív gyalogság), de azt kell mondjam, hogy szerintem nyílt terepen egyiket sem vezetném szívesen a pártus lovasság ellen.

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#928) Sixkiller6


Sixkiller6
őstag

én most a rabszolgatartó Athénon gondolkodom erősen. Kíváncsi vagyok, mit jelent, ha maximalizálom a rabszolgák számát.

- no es importante -

(#929) Kiki18 válasza Terrorista (#924) üzenetére


Kiki18
őstag

Szerintem ez nem baj. Csak akkor szokot a gép elfogadni kereskedést,ha rá van szorulva,mert nincs elég bevétele,vagy esetleg egy olyan népet írtottál ki,akivel eddig kereskedett,és most nem tud...

Nekem kifejezetten tetszik a diplomácia,ha terjeszkedem mindenki non-agression pact-ot köt velem minimum...és ha valakit hatalmas seregekkel rohanok le,érzi azt hogy esélye sincs,2 körön belül kéri,hogy kliens államom lehessen,ne írtsam ki őt... :DDD

Szóval nagyon bejövős,szerintem végre logikusabban lett felépítve. :K

(#930) Alg válasza Terrorista (#924) üzenetére


Alg
veterán

Hozzám folyamatosan jönnek maguktól még békeegyezményekkel is, max. párszáz pénzt kérnek érte...

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#931) Csapoati válasza Sixkiller6 (#928) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Szerintem baj lesz a public orderrel elobb-utobb. Valami 2-3% slave aranynal mar jo par pont slave disordert adott.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#932) csaba951 válasza Terrorista (#924) üzenetére


csaba951
veterán

Megoldások:
1) Köss velük non-agression pact-et. Pár körrel később már jobban hajlanak a kereskedelmi egyezményre.

2) A kereskedelmi egyezmény ajánlatodban adjál nekik pénzt is, jó sokat! :D

Más. A fő képernyőn a jobb felső sarokban az 1.0.0 verziószám alatt van egy 5-7 jegyű build szám is. Na, szerintem ez változik a patchekkel. Viszont ezt a számot nem írja ki normálisan a gép, hanem vízszintesen kb. elfelezi, így nem könnyű elolvasni.

(#933) Csapoati válasza csaba951 (#932) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Az a baj a trade agreementtel, hogy ha a penzem 10%-at kerik hozza, az most mar 8-9 ezer, ami ilyen 90-100 kor alatt hozna be az arat. :(

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#934) Roxaar


Roxaar
tag

http://www.players.hu/
Virto kft van aki innen rendelt ?

[ Szerkesztve ]

(#935) Kiki18 válasza Csapoati (#933) üzenetére


Kiki18
őstag

Ez egy rossz pontja a játéknak...ha te adsz pénzt valakinek,akkor se tudsz kevesebbet adni az épp aktuális zsetonod 10%-ánál. Gondolom ő is pont ezért kéri a 10%-ot,mert annál kevesebbet nem enged kérni a játék....
Kézzel nem tudtam átírni az összeget.

Így azt csinálom,hogyha pénzt akarok felajánlani valakinek,hogy bejelölöm a pénzkérést,és elkezdem növelni az összeget(a tárgyaló fél pénz"erejétől" függően) 1000-el vagy 2000-el lehet lépcsőket megadni,mondjuk beállítok 4000-et felajánlásnak,utána visszajelölöm a pénzadás opciót,de a 4000 nem fog változni.

Szerintem egyelőre ez az egyetlen megoldás. ;)

(#936) Terrorista válasza csaba951 (#932) üzenetére


Terrorista
senior tag

Pénzt is ajánlottam fel, de úgy sem fogadták el. Viszont amikor teljesen elpusztítottam athént és macedónokat egy csapásra minden oké lett. A 10-12 frakcióból kettő magától jött kereskedelmi egyezménnyel, a maradékkal én kötöttem meg.
Most végre szépen jön a pénz (+5k/kör), maxon van a tax rate és mindenhol növekszik a public order. Az egyéb küldetésekből piszok sok pénz jön be. Volt olyan kör amikor 20k-t kaptam, mert megcsináltam 3 küldit is, amit nem is láttam azelőtt. :C

Most próbálom bekebelezni a miniállomokat, amiknek 1-2 tartományuk van (balkánon pusztítok), aztán Trákia jön, ami egy eléggé nagy frakció kezében van (övé kisázsia és perszia jó része, a többit nem látom).

Tenken: Nekem Rhodos szigete nem színeződött át, még mindig idegen területnek tartja. Talán ha enyém lesz a teljes provincia megváltozik... :)

(#937) Csapoati válasza Kiki18 (#935) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Ez egy jo tipp, koszi, ki is fogom probalni. :)

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#938) Tenken válasza Terrorista (#936) üzenetére


Tenken
őstag

Nálam a provincia elfoglalása után sem változott semmi. Ráadásul ez még az elsők között volt, azóta a többinél mind oké. Úgy látszik van ilyen random tartományokkal..

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#939) csaba951


csaba951
veterán

Az át nem színezett tartományokban 100%-on van a saját kultúrátok szintje? Nem éri semmilyen erős külső kulturális hatás?

(#940) petymeg


petymeg
addikt

Sziasztok!

Peccseket hogy kell letölteni? Az összes steames játékom meg origines is mindig leszedi, de ennek mintha nem jönne le...

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#941) Tenken válasza csaba951 (#939) üzenetére


Tenken
őstag

Biztos nem ilyesmi. Az elején 100% latin volt, de a szomszédos város a provinciában szintén, és ott jó lett a szín. Azóta természetesen már tősgyökeres pártusoknak tartják mindenhol magukat. :)

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#942) Csapoati válasza petymeg (#940) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Pedig de, automatikus.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#943) petymeg válasza Csapoati (#942) üzenetére


petymeg
addikt

Csütörtök óta most indítottam el és semmit se frissített. Lejjebb meg azt olvasom most volt peccs.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#944) Csapoati válasza petymeg (#943) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Hát nem tudom, én a beta keretén belül már csütörtökön láttam, ahogy települ. De elvileg tényleg totál automatikusan kéne mennie.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#945) 1m1s válasza petymeg (#943) üzenetére


1m1s
tag

a béta peccset nem teszi fel automatikusan.steamen belül a játékra jobbklikk, properties, betas fül és itt kiválasztod a patch2beta-t.

(#946) Sixkiller6 válasza Csapoati (#931) üzenetére


Sixkiller6
őstag

nyilván úgy gondoltam, hogy kimaxolok minden rabszolgatámogató optiont, slave market, stb.
kiderül

- no es importante -

(#947) KingKress79


KingKress79
aktív tag

Mikor fog kijönni az új patch? Lehet már róla tudni valamit?

PS4: KingKress

(#948) SSJmeszes válasza 1m1s (#945) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

Nálam valami Béta hozzáférési kódot kér. Az mi? mail ban sem küldtek semmit se.

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#949) petymeg válasza 1m1s (#945) üzenetére


petymeg
addikt

Valami beta access code-ot kér, ez mi lenne? Hol lehet ilyen kódot kapni?

Most elkezdet vmit update-elni, 76 mega.

[ Szerkesztve ]

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#950) SSJmeszes válasza petymeg (#949) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

És milyen kódot írtál be?

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Total War: Rome II
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.