Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Total War: Rome II

Hozzászólások

(#1951) Bali27 válasza aAron_ (#1950) üzenetére


Bali27
addikt

Hmm... akkor már nézem is :)

(#1952) jr1994


jr1994
addikt

Sziasztok! Érdekel a Total War sorozat, néztem én is hogy akciósak a játékok. Melyiket érdemes megvenni ha még sose játszottam egyikkel sem? :B (A legújabbak valószínűleg nem mennek el a gépemen).

WoT: mennyeibajnoksag --- "Az a meta, hogy a botok hülyék"

(#1953) aAron_ válasza jr1994 (#1952) üzenetére


aAron_
őstag

Szia!

Shogun-t próbáld ki, hogy megye-e. Ha igen, akkor azt ajánlom, valamint a Rome I-et. Többivel mondjuk nem is nagyon játszottam. :)

What is your ikigai?

(#1954) Cucuska2 válasza jr1994 (#1952) üzenetére


Cucuska2
őstag

Medieval II nekem az örök kedvenc, az a Kingdoms-szal együtt. :K

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#1955) Perzeusz válasza jr1994 (#1952) üzenetére


Perzeusz
tag

Én az Empire-t is kipróbálnám helyedben. Valamiért legtöbben nem szeretik, de nekem pl az egyik kedvencem. Az az egyedüli TW, amit már többször végig is vittem. Többit mind meguntam félúton :)
ETW-ban oszmánokat szívből ajánlom, jó kis változatos egységekkel, minden irányban ellenségekkel.... :)

2 db WD Red 2TB eladó

(#1956) jr1994


jr1994
addikt

Hű, köszi a tippeket, bár hárman háromfélét mondtatok, majd meglátom mi lesz :) Például ez a sógunos is tetszetős, de a többi is jónak tűnik.
Elsőre a Medieval II-t töltöttem le még tegnap este mert az gyorsabban lejött és ez persze jól fut. Tök jó hogy nem kell magyarítással szórakozni, jó a felirat.
Igaz már két helyen is elakadtam :D Először a toturial részben, amikor Rufus-t kéne hajóval átvinni Caen-ba, Rufus kijelölve, kattintok a hajóra jobb gombbal de csak nem akar beszállni. 5-10 perc próbálkozás után meguntam, átmentem az első hadjáratra. A Német-Római Birodalmat választottam ki de ezt a körökre osztott izét még nem nagyon látom át :D Azt mondja kell valami vezér a városba hogy tudjak ott építkezni de kit vigyek oda? A pap meg a hercegnő nem jó a célra, a parancsnokom meg Prágát ostromolja :D

Ja, és jól értelmezem hogy a Steam akció úgy szól hogy máig lehet játszani a részekkel és holnapig lehet akciósan megvenni, ugye?

[ Szerkesztve ]

WoT: mennyeibajnoksag --- "Az a meta, hogy a botok hülyék"

(#1957) jr1994


jr1994
addikt

Leszedtem a Shogun 2-t, szépen megyeget közepes grafikán :K

WoT: mennyeibajnoksag --- "Az a meta, hogy a botok hülyék"

(#1958) Bali27 válasza jr1994 (#1957) üzenetére


Bali27
addikt

Medieval2-höz szedd le a Magyar Mod-ot... Frenetikus vele!

(#1959) jr1994 válasza Bali27 (#1958) üzenetére


jr1994
addikt

Végül is a Shogun 2-t választottam. El leszek azzal is jó darabig, egyelőre olyan noob vagyok hogy még a kampány toturial is nehézkesen megy :))

WoT: mennyeibajnoksag --- "Az a meta, hogy a botok hülyék"

(#1960) sith7 válasza jr1994 (#1959) üzenetére


sith7
nagyúr

Jó választás volt :K

(#1961) jr1994


jr1994
addikt

Eszembe jutott pár kérdés. (Remélem nem gond hogy itt teszem föl, a Shogun 2 külön topikja nagyon kihalt.)

Az ellenség ügynöke folyton mászkál a területemen és demoralizálja a seregemet. Mit lehet ellene tenni?

Illetve most az első (toturial?) kampányban vagyok a mittudomén klánnal legkönnyebb nehézségen és már 5 tartományom volt de egyszer csak rám támadott valami ellenséges klán, blokád alá vette a kikötőmet és az egyik provinciámat el is foglalta. Ővele mit lehet csinálni? Leverte a kereskedőhajómat, aztán próbáltam tenni ellene de mire kihoztam 3 hadihajót újra megtámadott, a 9 hajójával :D Elmenekülni nem tudtam mert egyszer próbáltam de követett és ugyanott voltam. Elindult hát a csata, és ahhoz képest hogy mennyire esélytelennek éreztem magam, két hajóját meg tudtam futamítani. Úgy vettem észre hogy (easy módban legalábbis) szinte csak a vezérhajóval foglalkozik, így azzal csalogattam körbe-körbe, a másik kettő lőtte az ellenséget. De hát sajnos így is elkapott (kb 15 perc után :D ) Pedig jó nagy seregem van, gondolom csak leverném. De hogy szállítsam át a seregem az egyik szigetről a másikra ha állandóan zaklatja a hajóimat?

Volt azért sikerélményem is, egy városomat megtámadta egy harmadik klán, 3 egységem állomásozott ott (2 lándzsás meg egy kardos paraszt), a támadók futottak ahogy a lábuk bírta :))

Muszáj lesz magyarítást felraknom mert épp elég a rengeteg hosszú japán nevű egységet megjegyezni.

Van valami gyorstalpaló írás/videó ami azért nem a legalapabb dolgokat foglalja össze (egységek mozgatása, támadás stb) hanem hogy mit hogy érdemes csinálni, építés, egységek, stratégia terén vagy jobb ha erre magam jövök rá?

[ Szerkesztve ]

WoT: mennyeibajnoksag --- "Az a meta, hogy a botok hülyék"

(#1962) Cucuska2 válasza jr1994 (#1961) üzenetére


Cucuska2
őstag

Nem stratégián nevelkedtél, de jó úton haladsz. ;)

Az ellenség ügynöke folyton mászkál a területemen és demoralizálja a seregemet. Mit lehet ellene tenni?

Képezz ki te is egy-két ügynököt, biztos van kém a játékban (én már nagyon rég Shogun 2-ztem), meg még több ügynök, az jobb gombbal tud akciót végrehajtani az ellenséges ügynökön, megtéríteni őt vagy megölni. Viszont ez tapasztalati pont alapú! Az ügynöködnek XP-t kell szereznie egyszerű feladatokkal (épület felgyújtása, sereg demoralizálása), hogy utána a tapasztalt ellenséges ügynök ellen labdába rúgjon.

Arra válaszolva, hogy kicsi vagy és megtámadtak:

Amíg kis államod vannak, addig elég 1-2 nagy sereg, annál több katonát nem éri meg fenntartani, hisz nem vagy olyan könnyen támadható. Az országod belsejében érdemes a public ordert úgy kezelni, hogy ne kelljen rendfenntartó erő, és az 1-2 nagyobb csapatoddal csak a határon állomásozva és okosan manőverezgetve érdemes használni. A blokád ellen hajók kellenek. Ha megölik a hajóidat, több hajó. A játék elején békét kell mindenképpen kötögetni, hogy gyorsan tudj fejlődni, ne tiporjanak el mások. Ha már nagyobb a birodalom, akkor mennek a dolgok többé-kevésbé egyszerre.

Mit érdemes építeni, és mikor?

Mezőgazdaságot mindig, jó nagy pluszban kell lenned kaja-ügyileg, mert ha elfoglalsz egy várost, az lehet, hogy -10 élelmet fog jelenteni, és nem jó, ha elfogy hadjárat közben a hadtáp. Azon túl ipart, a hátországba nem is kell katonát kiképző város, mindenki szépen álljon be termelésre. Úgy csináld, hogy ahogy haladsz előre foglalgatod el a városokat, de néhány városonként mindenképpen ajánlott, hogy tudj egységet kihozni. Többféle városépület van, nem tudom a S2-be hogy hívják őket, de egyikkel katonagyártásra specializálódsz, a másikkal termelésre.

[ Szerkesztve ]

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#1963) jr1994 válasza Cucuska2 (#1962) üzenetére


jr1994
addikt

Valóban, BFME 1-2 óta nem játszotta stratégiai játékkal :B és ez ahhoz képest elég bonyolult.

Köszönöm a tanácsokat, igyekszem megfogadni! :R Még ismerkedek a játékkal, ha nagyon elszúrom legfeljebb majd elölről kezdem a kampányt, több tapasztalattal :)

WoT: mennyeibajnoksag --- "Az a meta, hogy a botok hülyék"

(#1964) peter9228


peter9228
aktív tag

Sziasztok!

Bár ez nem az a topik, de kicsit azért kapcsolódik. Kaptam 3 alpha kulcsot a Total War: Arena-hoz, szóval ha kell valakinek szívesen odaadom. :)

(#1965) Bali27 válasza peter9228 (#1964) üzenetére


Bali27
addikt

Mi kell hozzá hogy menjen a gama... Gondolom A teljes játék..? :U

(#1966) peter9228 válasza Bali27 (#1965) üzenetére


peter9228
aktív tag

Semmi, ez egy külön játék lesz: [link]

Szerk.: Steam-en tudod aktiválni, az kell hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#1967) aAron_ válasza peter9228 (#1964) üzenetére


aAron_
őstag

Szia! Engem érdekelne! Ha nem viszi senki, akár többet is elfogadok, barátaim is biztos kihasználnák. :R

What is your ikigai?

(#1968) Bali27


Bali27
addikt

Sziasztok! Valaki tudna segíteni?
Akár mennyi féle Empror editiont próbálok ez fogad! [link]
Már újra tettem a Wint más könyvtárba installáltam nem az alapba stb de semmi megoldás..
Elindítanám, és ki is lép.

(#1969) Bali27


Bali27
addikt

Köszönöm a gyors választ :W

(#1970) Kiki18 válasza Bali27 (#1969) üzenetére


Kiki18
őstag

Én addig olvastamhogy akármennyiféle. :U

(#1971) Hokunda válasza Kiki18 (#1970) üzenetére


Hokunda
aktív tag

A linkelt kep is "sokat mondo". A program mukodese leallt valaszbol kene orakulum modjara megoldast talalni, eleg gyorsan egy a forumon tiltott warez verziohoz. (holott a jatek mar 3000ert regota beszerezheto) :O

(#1972) csaba951 válasza Bali27 (#1968) üzenetére


csaba951
veterán

Először mondjuk áruld el, miért nem fut nálad a Steam kliens?! ;)

(#1973) Bali27 válasza csaba951 (#1972) üzenetére


Bali27
addikt

Ez övön aluli.. Egyébként hol szerezhető meg 3.000-ért? :B

(#1974) csaba951 válasza Bali27 (#1973) üzenetére


csaba951
veterán

most itt a legolcsóbb: Total War: Rome II - Emperor Edition;-75%;7,49 GBP

[ Szerkesztve ]

(#1975) Bali27 válasza csaba951 (#1974) üzenetére


Bali27
addikt

Ja igen... Nekem kis hazánkból kellene a gama..
Megszüntettem a bankkártyám.

(#1976) csaba951 válasza Bali27 (#1975) üzenetére


csaba951
veterán

Hát, akkor kénytelen leszel spórolni erre! ;):
Rome 2 Total War Emperor Edition;7990 Ft

(#1977) Bali27 válasza csaba951 (#1976) üzenetére


Bali27
addikt

Hát ja... 6-7 körül már megveszem...
2 kérdésem lenne..
Az egyik hogy láttam belőle RG editiont :) És egy idő után exe file hibával kilépett.
A jogtiszta Rome1-em is xarakodott így néha..
1/A Rome 2 jogtiszta változatában vannak ilyen gondok?
2/ Az Attila tartalmazza az Empror Editiont?

(#1978) Hokunda válasza Bali27 (#1977) üzenetére


Hokunda
aktív tag

1/A Rome 2 jogtiszta változatában vannak ilyen gondok?

Nincsenek. Mármint crash persze nem zárható ki, de ennek oka nem a törtverzióhoz hasonló különböző crackek meg hasonlók hatásai.

2/ Az Attila tartalmazza az Empror Editiont?

Ezt csak én nem értem?

Úgy érted, hogy a Total War: Attila különálló játék tartalmazza-e a Rome: Total War Emperor Editiont? Egyfajta unortodox dlcként 55 euroért biztosan, egyébként nem. Mivel két különálló játék.

[ Szerkesztve ]

(#1979) Bali27 válasza Hokunda (#1978) üzenetére


Bali27
addikt

Igen jól értetted... Azért kérdeztem mert 10.000 Ft örül mozog az ára...
Gondoltam hátha nem csak 1 kieg hanem bele rakják az alapjátékot is-

(#1980) Hokunda válasza Bali27 (#1979) üzenetére


Hokunda
aktív tag

De két külön játék.

A Rome az összes dlcvel steamen kb 100 euro jelenleg, darabonként ennek töredékéért össze lehetett szedni legális úton. (kb 20-25 euro körül az egész, természetesen nem a megjelenés hetében)

Az Attila viszont újabb, így köze nincs a Romehoz a fejlesztőkön kívül.

(#1981) BladeHero


BladeHero
tag

Szasztok
Nem tudom megoldható e, az hogy ne "lázadjanak" fel a saját egységeim(total war 2)
A válaszokat előre is köszönöm,további jó játékot mindenkinek:)

RPCJ

(#1982) Bali27


Bali27
addikt

Lehet hülyeséget kérdezek, de az Attila kezeli pl a Divide et Impera modot?
Azt akarom kideriteni hogy melyiket érdemesebb megvenni.

(#1983) Bali27


Bali27
addikt

Hali.. 17-s Patchnál van valami érdemleges javulás?
Az érdekelne hogy erősen fontolgatom a játék megvételét, de a jogtisztával fel lehet menni neten 1 v 1-et tolni?

(#1984) Terrorista válasza BladeHero (#1981) üzenetére


Terrorista
senior tag

Ha a az alap vanilla játékkal játszol, akkor szerintem mindig lesz lázadás. Ez szépen bele van kódolva a játékba.

#Bali27

1.
Az Attila nem kezeli a DeI modot, mert a mod a Rome 2 alapjaira épül. Annak filejait módosítja/bővíti és használja. Mivel az Attila különálló játékként (saját fájlrendszerrel) működik így nem használható vele a DeI.

Korban sem stimmelne, hisz a Rome 2 i.e. 3. században játszódik, míg az Attila i.u. 4-5. században. Szóval a modban "lévő" korhű egységek és azok öltözékei nem passzolnának az Attilahoz.

2.
1.7 gigás volt a patch 17. Elnézve a méretet és a logot ez termédek módosítás. Két évvel a megjelenés után még mindig van supportja a játéknak ami manapság nem mondható el más játékról (kivéve mmo-online vackok).

Csak a tört verzióval nem lehet neten játszani, az eredetivel lehet (nem is értem miért kérdezted.. :) ).
Szóval van co-op kampány mód és van skirmish battle is X vs X.

(#1985) Bali27 válasza Terrorista (#1984) üzenetére


Bali27
addikt

Huhhh az az utolsó mondat nagyon beütött :)) És használható is rendesen az X vs X?
Van egy olyan érzésem hogy megveszem :P

(#1986) Bali27 válasza Terrorista (#1984) üzenetére


Bali27
addikt

Kb 2 hete megrendeltem a Media M.-tól.. Még mindig semmi értesítés :S :F
Másik kérdésem hogy van itt egy mod hozzá..[link] Olyan gyönyörű képeket rak be, gondolom a játékból Az a kérdés hogy el lehet valahogy valami hasonló szintet érni külsőben? Mert eddig hiába volt miden maxra tolva, full hd-ban, meg se közelítette ezt a szintet.. És sok modnál is azt látom hogy olyan grafikát tesznek be amit sehogy se tudok elérni.
Ez kamu vagy van valami mod / akármi amivel ezt hozzák ki a játékból?

[ Szerkesztve ]

(#1987) Csapoati válasza Bali27 (#1986) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Azok photoshopos képek lesznek. A 2 hét viszont már sok, én írnék nekik egy mailt vagy rájuk csörögnék.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#1988) Bali27 válasza Csapoati (#1987) üzenetére


Bali27
addikt

Megtörtént a rájuk csörgés. azt mondták hogy nincs raktáron és hivatalosan mivel lehet kkülföldről hozzák 1 hónapjuk van... :S
Találtam egy ilyen modod ami a grafikai részt alakítja át.. Van alul egy film is, és az nem tünik buheráltak és nagyon szép. Még a 300-ból a hallhatatlanok is benne vannak :P :C [link]

(#1989) Bali27


Bali27
addikt

Vissza lehet még mondani a rendelést? Ők se tudják hogy mikor jön meg, időközben meg majd 3 ezer ft-al olcsóbb lett!!! Mindig így járok játék vásárlásnál.. Annó az Ut2004-et majd 9.000 ért vettem.. 2 hét mulva lement az ára 3000-re :W :W :W :W

(#1990) Csapoati válasza Bali27 (#1989) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Szerintem simán visszamondhatod, főleg ha nem fizettél előre.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#1991) Bali27 válasza Csapoati (#1990) üzenetére


Bali27
addikt

jaja.. holnap reggel 9 kor felhivom őket. Megkérdezem hogy mikor jönne, meg hogy azt az árat akarják kifizettetni amikor megrendeltem vagy az azóta megváltozott árat :)) Mert ugye mult héten még raktáron se volt nekik meg mondták hogy hivatalosan 30 napjuk van beszerezni

[ Szerkesztve ]

(#1992) Bali27


Bali27
addikt

Holnap meg is jön:) Lemondtam a MM-be mert még mindig nem tudtak felőle semmit. 2 hét után...
- Az lenne a kérdés hogy aktiválom gondolom steamben valahogy, aztán ő rakja magától a patcheket?
- Van még valami hozzá?
- Mod manager beépített vagy a netről kell leszedni?

(#1993) Csapoati válasza Bali27 (#1992) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Aktiválod Steamen a kódot, az meg lehúzza a legújabb változatot - ennyi az egész. Ne telepítsd a dvd-ről! Mod Manager azt hiszem van hozzá, de nem emlékszem már jól.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#1994) Bali27 válasza Csapoati (#1993) üzenetére


Bali27
addikt

:R

(#1995) Bali27


Bali27
addikt

Na meg is jött :C
Negyed 5 körül aktiválom a steamen aztán kiváncsi leszek :)

[ Szerkesztve ]

(#1996) Bali27


Bali27
addikt

Sziasztok! Na megvan a játék. Nagy nehezen sikerült felimátkozni 5 óra alatt a steamról, további 1 órát vet igénybe hogy a DEI modot elindítsam.
Észre vettem hogy amikor a virágbolti verzsönt használtam ott lehettem pl a görögökkel vagy spártával is. Most meg nem! Ez azért van mert nincs meg az összes DLC?

(#1997) Hokunda válasza Bali27 (#1996) üzenetére


Hokunda
aktív tag

"Ez azért van mert nincs meg az összes DLC?"

Pontosan.

Caesar in Gaul; Hannibal at the Gates; Wrath of Sparta ezek kampány kiegészítők.

Greek States; Nomadic Tribes; Pirates and Raiders; Black Sea Colonies frakció dlck. Ezeken kívül vannak még frakciók amik ingyenesek meg néhány fizetős kozmetikai elem.

Akciók nélkül elég húzós, de mostanság már sűrűn akciózzák őket (havi rendszerességgel kis túlzással) szóval annyira már nem nagy kiadás.

(#1998) Bali27


Bali27
addikt


Kezdem megbánni hogy megvettem :Snagy

[ Szerkesztve ]

(#1999) Bali27 válasza Hokunda (#1997) üzenetére


Bali27
addikt

Shader modell 4.1 és 5 között van valami különbség?
Kiváncsi voltam és a Raptr-al beállítattam. Mindent extreme-re vett, csak a shader modellt a 4.1-re. Bár ettől most nagyobb problémám is van..:) a Virágbóti sokkal jobban futott, nem beszélve az integrált DLCk-ről :B

(#2000) Bali27


Bali27
addikt

Felraktam a Vae Victist... Ez nagyon durvának tünik!! (DEI kifagyott meg valami gond volt vele.)
Itt vannak Etruszkok, a görög szigeteken lévőktől kedzve szinte mindenkivel lehetsz amik a DLC-k adhatnak, és a grafikája is brutál:)

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Total War: Rome II
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.