Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Total War: Rome II

Hozzászólások

(#1601) Gilthanas válasza Gilthanas (#1600) üzenetére


Gilthanas
aktív tag

Na ez megoldás lehet. Akinek gyalázatosan akad a játék pedig a számítógépének külön helyrajzi száma van annak hátha segít.

Edit:
Just found the right way to force max clock on AMD GPUs. Tried MSI Afterburner before, but did not set the UnofficialOverclockingMode to: without powerplay support.
Right way to force max clock:
1. Change the UnofficialOverclockingMode to without powerplay support
2. Raise GPU Core Clock and RAM Clock by 1 MHz
3. Apply settings.
It is not official supported and you are doing it at your own risk. Card should be in Ubermode or Fan speed should match clock rates. For 290X it is 55% in Ubermode.

A lényeg, hogy kényszeríteni kell a GPU és a memory Clock ot, hogy "Tartsa a vonalat" erővel. és akkor nem throttingol. Nekem működik most egyelőre, de remélem normális javítást is csinálnak majd.

Egy gödör ásásán kívül kevés dolog van amit rögtön legfölülről lehet kezdeni.

(#1602) Gilthanas


Gilthanas
aktív tag

Jó senki ne csinálja azt a szörnyűséget amit korábban írtam. a 9-es Patch eddig a legjobb amit láttam :) javít mindent. Nem kicsit fut jobban a játék és nincs már throttle sem. :)

[ Szerkesztve ]

Egy gödör ásásán kívül kevés dolog van amit rögtön legfölülről lehet kezdeni.

(#1603) Kiki18 válasza Gilthanas (#1602) üzenetére


Kiki18
őstag

Épp ezt akartam kérdezni,hohgy azzal nem lett-e jobb? Mert pont az eggyik fő javítás benne az Ati kártyák kezelése. :K

(#1604) SSJmeszes


SSJmeszes
senior tag

Szerintem is jobban megy mint eddig.

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#1605) aAron_ válasza Gilthanas (#1602) üzenetére


aAron_
őstag

így milyen az fps-ed komolyabb csatákban, ostromnál?

What is your ikigai?

(#1606) Gilthanas válasza aAron_ (#1605) üzenetére


Gilthanas
aktív tag

Rakozelitve azert 20 fps re is leszalad :) en 2560x1440 ben jatszom. Kisimitas kilove shader model 4 esre vegetation alpha kinyomva unlimited video memoria bekapcs vsync kikapcs. De a kampany terkepen meg mindig vallalhatatlan 25 fps van 168 kor utan :)

Egy gödör ásásán kívül kevés dolog van amit rögtön legfölülről lehet kezdeni.

(#1607) aAron_ válasza Gilthanas (#1606) üzenetére


aAron_
őstag

uhh, nálam ez még tuti a játszhatatlan kategóriába esne :Y

What is your ikigai?

(#1608) Bali27 válasza Gilthanas (#1606) üzenetére


Bali27
addikt

Milyen géped van? Nem látom a profilodban.

(#1609) Gilthanas válasza Bali27 (#1608) üzenetére


Gilthanas
aktív tag

Szia,

Konfig:
I7 4770 (Nem K)
Sapphire R9 290X Tri-X felhúzva 1100/1450-re.
8 gb ram
win 7 sp1 ultimate

[ Szerkesztve ]

Egy gödör ásásán kívül kevés dolog van amit rögtön legfölülről lehet kezdeni.

(#1610) Gilthanas válasza Gilthanas (#1609) üzenetére


Gilthanas
aktív tag

Egyébként nagyobb ütközeteknél, ha egyszerre mondjuk 10 egység küzdd a látótérben ráközelítve ugyanúgy csinálja a VGA throttle-t. De az tény, hogy az új patch óta kevesebbszer.

És örülnék, hogyha lassan megoldanák azt is, hogy mindegyik CPU magot használja rendesen és ne csak egyet vagy kettőt, ha már elvileg intelre optimalizált.

[ Szerkesztve ]

Egy gödör ásásán kívül kevés dolog van amit rögtön legfölülről lehet kezdeni.

(#1611) Kiki18 válasza Gilthanas (#1610) üzenetére


Kiki18
őstag

Épp azért használ 1-2 procimagot,mert intelre optimalizálták. Ha több magot normálisan használna,akkor előnyben lennének a 4-6-8 magos AMD "csodák".

(#1612) Gilthanas válasza Kiki18 (#1611) üzenetére


Gilthanas
aktív tag

Én ezt értem, de az optimalizációban benne lehetne, hogy az Intel összes magját használja mivel az más technológia alapján működik (az AMD-t meg hagyja) :)

Egy gödör ásásán kívül kevés dolog van amit rögtön legfölülről lehet kezdeni.

(#1613) Kiki18 válasza Gilthanas (#1612) üzenetére


Kiki18
őstag

Ezt így ilyenformán nem lehet kivitelezni. Vagy 1-2 szálat használ,vagy minél többet. Ilyen szempontból nincs különbség amd és intel proci közt. :K

(#1614) Gilthanas válasza Kiki18 (#1613) üzenetére


Gilthanas
aktív tag

Akkor viszont még mindig nem értem, hogy miért nem éri meg nekik az, hogy mindenkinél jól/jobban fusson:)
Mert így emiatt még sokan nem vették meg a játékot, mert várnak, hogy jó legyen.

Egy gödör ásásán kívül kevés dolog van amit rögtön legfölülről lehet kezdeni.

(#1615) Kiki18 válasza Gilthanas (#1614) üzenetére


Kiki18
őstag

:DDD
A játékkal optimalizációs gondok vannak. Nincs megírva úgy a program,hogy rendesen használja a hardvert és a driverét. Valamelyik külföldi oldalon olvastam,hogy az Intel Haswell IGP-k szeretik a legjobban,mert erre írták(részben ezért is intel támogatású) és az Intel igp felépítése gyökeresen eltér a dVGA-któl

(#1616) Csapoati: Ebben egyetértünk.

[ Szerkesztve ]

(#1616) Csapoati válasza Kiki18 (#1615) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Mondjuk azt megnezem, hogy a Haswell gpu-k hogy viszik maxon Full HD-ben. ;] A Grid 2-nel is ez van, hogy keves hozza az Intel gpu, de azert meg plusz effekteket is tud alatta a jatek...

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#1617) Bali27 válasza Gilthanas (#1610) üzenetére


Bali27
addikt

Ha egy közel dupla olyan erősségű VGA-val mint az enyém throttlingol akkor mit várjon a Zember? Ráadásul a tied a legerősebb vagy az egyik legerősebb a piacon. Szóval a game xar:)

(#1618) Csapoati válasza Bali27 (#1617) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Ez eddig sem volt kerdes sajnos. :(

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#1619) Kiki18 válasza Bali27 (#1617) üzenetére


Kiki18
őstag

Ha visszaolvasol,a legelejétől kezdve ezen megy a szitkozódás a játékkal kapcs. :K

(#1620) Bali27 válasza Kiki18 (#1619) üzenetére


Bali27
addikt

Igen.. tudom.. Csak dühöngtem:D
Egyébként amd proci alá van egy program AMD PSSCHECK, amivel be lehet állítani hogy melyik mag hány%-on "tekerjen"...Azaz inkább milyen órajelen és ezt az órajelet milyen feszültséggel érje el. Ezzel lehet valamit szerintetek alkotni? Mert ugye ha a Rome2 pl 2 száűlat használ nagyon azt a 2-t jól felhúzni??? PssCHeck

(#1621) Bali27


Bali27
addikt

Egyébként a játék csinál iylen "szemét fileokat" működés közben? Mert a saját mappába csinál könyvtárat.
Arra gondoltam hogy ha ezt a könyvtárat kitenném VirtualRamba???

(#1622) aAron_ válasza Bali27 (#1620) üzenetére


aAron_
őstag

Lehet ilyenekkel próbálkozni, de igen csekély a valószínűsége, hogy egyáltalán érezhető eredményt érsz el, szvsz.

What is your ikigai?

(#1623) Xerxész


Xerxész
őstag

A minap megvertem egy sereget, aminek az egységei közt volt egy Scorpion nyílvető. A sereg legyőzése után ez a Scorpion egység az én seregemet erősítette és érősíti azóta is.
Na, ilyet hogy lehet tudatosan csinálni illetve minek a következményeként (azon túl, hogy nyertem) került hozzám az ellenfél egysége? :)

(#1624) Kiki18 válasza Xerxész (#1623) üzenetére


Kiki18
őstag

Ez számomra is új.

(#1625) Xerxész válasza Kiki18 (#1624) üzenetére


Xerxész
őstag

Arra tudok csak gondolni, hogy azért lehetett ez, mert vagy kiírtottam a nyílvetőket kezelő személyzetet vagy megfutamítottam őket, és így gazdátlanul maradtak a harcmezőn. Nem emlékszem, hogy történt, csak arra, hogy utána már az én seregmben voltak. :)
Esetleg még az lehet talán, hogy a csata végén a megmaradt katonákat nem legyilkoltam, hanem rabszolgasorsba taszítottam...nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#1626) sith7


sith7
nagyúr

ismét beírom, mert nem kaptam választ

szóval virágbolti verziót kipróbáltam, de a kárthágói ostrom fagy

ezt azóta javították ?
a kampány ettől függetlenül jól futna nálam ?

gépem az adatlapomon

(#1627) aAron_ válasza sith7 (#1626) üzenetére


aAron_
őstag

Szerintem semmiképp ne vedd meg, ilyen processzorral csak szenvedés lenne az egész :(

What is your ikigai?

(#1628) sith7 válasza aAron_ (#1627) üzenetére


sith7
nagyúr

köszi :(((

(#1629) Csapoati válasza aAron_ (#1627) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Nekem majdnem ugyanolyanom van, azért szenvedésnek nem mondanám. Igaz, utoljára kb az 5-ös patchel néztem, de a kampány játszható volt. Ma vagy holnap ránézek, hogy mennyit javult.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#1630) Kiki18 válasza Csapoati (#1629) üzenetére


Kiki18
őstag

9-es patch nagyon sokat dobott a játékon. Virágboltból is elérhető már. Bár tény,hogy az AMD-n nem fog acélosabban futni,mint az én pentiumomon pl.

(#1631) sith7 válasza Csapoati (#1629) üzenetére


sith7
nagyúr

hálás lennék, ha tolnál 1-2 csatát, kíváncsi lennék az eredményre :R

esetleg egy kép a beállításról, és egy a csatáról fps - sel :B

Kiki18
Nem kell acélosabban, csak akadás mentesen :))

[ Szerkesztve ]

(#1632) Bali27 válasza aAron_ (#1627) üzenetére


Bali27
addikt

Miért lenne szenvedés? Kicsit meghuzva hoz annyit egy szál mint egy 8320, és mint tudjuk nem sok szál kell a Rome2-nek.

(#1633) bugylee válasza Gilthanas (#1614) üzenetére


bugylee
tag

Mert így emiatt még sokan nem vették meg a játékot, mert várnak, hogy jó legyen.

Nem, sokan azért nem vették meg a játékot mert már nem érdekli őket. Illett volna vmi újat mutatni de sajnos a Shogun 2 óta lejtmenet van.

(#1634) Bali27 válasza bugylee (#1633) üzenetére


Bali27
addikt

Személy szerint én azért nem vettem meg mert elment tőle a kedvem, igaz akkor még nem volt patch sem hozzá!
Most a 10. patch környékén valoszinü nemsoká megveszem,. Shogun témája idegen volt, az európai Róma sokkal inkább fogamra való.Szerintem sokak igy vannak vele, szóval a felső állításod max részben lehet igaz. Nézd meg az Assisassian Creedet pl.. Szinte ugyan az az első rész óta és mekkora siker.

(#1635) bugylee válasza Bali27 (#1634) üzenetére


bugylee
tag

Anno mikor megjelent a Shogun olyat hozott ami addig nem volt, pedig akkoriban több eredeti ötlettel teli játék született mint napjainkban. Legtöbb mai játék ezek klónja, illetve ezeken alapul. Aztán a Medieval 1 mutatott újat közelebb hozva a történéseket, a Rome első része pedig a nagyszerű ókorban folytatódott. Erre a Medieval 2 tett rá egy lapáttal így öregbítve a sorozat hírnevét. Ezzel ki is merült minden jó. Innentől kezdett unalmassá válni a téma. Az Empire szar volt, a Napoleon detto. A Shogun 2-nek talán sikerült felpolírozni a régi fényt, de sajnos ezzel ki is merült a dolog.

Közel 10 évet kellett várni, hogy megjelenjen a sorozat kétséget kizáróan legjobb részének a folytatása. Emlékszem, hogy a Rome TW hatására mélyedtem el a 3D modellezésben csak azért, hogy segítsek más moddereknek a munkájában. Készítettem a seregeket, textúrákat, stb., és azt kell mondjam imádtam játszani is és moddolni is. Vártam a 2. részt mint messiást. Erre mit kapok? Egy béta programot buta AI-val, grafikai problémákkal küszködő lerágott csontot.

Milyen újdonságot hozott a program? Mit nem láttam az előző részekben? Ugyanazt kapom csak más a grafika de az élmény, hogy játszottam vele már nincs meg. Kazuál gémerek felé vették az irányt ami nekik jó, nekem nem. Tévedés ne essék ez nem stratégiai program, mégha annak is nevezik. Stratégia a War in the Pacific: Admiral Edition, vagy Gary Grigsby nevével fémjelzett sorozat, vagy a Command Ops sorozat, hogy többet ne említsek. Szóval én végigmentem a TW sorozat minden nyűgjén és baján de beleuntam.

Az, hogy az Assassin Crednek 4 része jelent meg egy dolog, itt a piac határozza meg a minőséget. Szerintem inkább sikerült egy újabb színt kikeverni a paletta szürkében gazdag árnyalataiból. Erre van igény sajnos, ezért nem születnek - csak ritkán - olyan játékok amik eredetiséget, újat tudnak mutatni mert veszélyes idegen vizekre tévedni. Inkább ölnek pénzt egy csili-vili, dirr-durr játék akárhányadik részébe, minthogy kockáztassanak egy eredeti dologgal előjönni.

Ez volt a TW sorozat legfőbb erénye, hogy új útra vitt és messzire mutatott. Viszont nagyon úgy néz ki, hogy ennek az útnak a Shogun kettővel a végére értek és nem továbbhaladunk, hanem újra és újra bejárjuk a már bejárt utat csak más ruhába bújunk. Ez a gond. Annak akinek az előző részek kimaradtak persze lehet, hogy őrült jó szórakozás egy 14 éves UI vagy térkép, nekem uncsi. Ja, a csaták még mindig jók főleg multiban, de ezzel kész is.

[ Szerkesztve ]

(#1636) Xerxész válasza bugylee (#1635) üzenetére


Xerxész
őstag

Nem is nagyon szól másról, mint a monumentális csatákról.

(#1637) Kiki18 válasza bugylee (#1635) üzenetére


Kiki18
őstag

Egyet kell értenem minden szavaddal. Én is úgy vártam erre a játékra,mint a messiásra,mert a Rome volt a legnagyobb dobásuk(és utána a medieval 2). Nagyon kár,hogy ennyire el tudták szúrni a sorozatot,kikopott a minőség belőle. :(
De én még így is azt merem mondani,hogyha a patch mizéria végére értek,még lehet belőle egy 10/8-as játék.

(#1638) Bali27 válasza bugylee (#1635) üzenetére


Bali27
addikt

Ok.. Ebben a kontextusban megvilágítva teljes mértékben igazad van!!!
Másrészt arra céloztam hogy a Római kor közelebb áll egy európaihoz mint japán. :B

(#1639) Xerxész


Xerxész
őstag

Én tudok olyat csinálni, hogy "feltámasztok" egy már teljesen kiírtott népet? Például, most néhány forduló múlva teljesen le fogom igázni Spártát, el fogom foglalni az utolsó provinciáját is. Ha nem akarom teljesen kiírtani, akkor mit kell csinálni?

(#1640) Gilthanas válasza Xerxész (#1639) üzenetére


Gilthanas
aktív tag

Spártát annó én is kiirtottam.
Elfoglalod az utolsó várost akkor kampec nekik. :) Ha nem akarod elpusztítani őket, akkor vagy kliens állam, vagy meghagyod nekik a kis városkát.

Egy gödör ásásán kívül kevés dolog van amit rögtön legfölülről lehet kezdeni.

(#1641) sith7


sith7
nagyúr

Némi huzavona után beszereztem a játékot, nem akad, nem laggol, nekem tetszik

Kérdés
Rómával vagyok, Itáliából már kinyomtam az Etruszkokat, most 1 flottával, 2 full transport - tal /2*12/, szeretnék menni a szigetre, viszont nem tudok partra szállni, mert nekik is vannak hajóik, és mire odaérek, ők is partra szállnak, és nekem már nincs hely, a kiürült hajókkal meg nem tudok elmenni onnan

mit lehet tenni ? :F

nem vagyok nagy TW - s, bocs, ha triviális dolgot kérdezek

Ez az a sziget, a térképen látszik, hogy szinte mindenhol foglaltak a helyek ... csak 5 hely van, "elől" ahol van hely

[ Szerkesztve ]

(#1642) Kiki18 válasza sith7 (#1641) üzenetére


Kiki18
őstag

A partvonal többi részén biztosan van még hely. Kénytelen vagy arra partra szállni. És ha engem kérdezel,biztonságosabb is,mert legalább csatarendbe tudod szedni az embereidet. :R

(#1643) sith7 válasza Kiki18 (#1642) üzenetére


sith7
nagyúr

nem tudom, mert ha megindulok a part mentén, akkor pár egységgel követ ... na majd fedezem őket az íjászokkal :K

(#1644) sith7 válasza Kiki18 (#1642) üzenetére


sith7
nagyúr

Sikerült, elfoglaltam a szigetet, aztán már csak hajóik maradtak, azokkal kevertek, de legyőztem őket

Kérdések: :))
Van olyan lehetőség a városban, hogy át lehet konvertálni az épületet, ha jól mondom, az jó hatással lenne a közrendre ?

Líbia, Kártágó, és a venétek is mérgesek rám, Líbia az olasz csizma sarka körül kever a hajóival, ha őt megtámadom, Kártágó is csatlakozik a háborúhoz ?
Mert ahogy látom, haverok :D

Veteránt együtt mozgassam egy légióval, úgy fejti ki a hatását ?

(#1645) Kiki18 válasza sith7 (#1644) üzenetére


Kiki18
őstag

Én ajánlom neked a prológus végigjátszását,ha még nem ismered a TW játékokat. Ott minden alapot megtanít neked a játék.
Mindenesetre válaszok a kérdésre:
Át lehet,sőt,át kell építeni az elfoglalt város épületeit,hogy elősegítsd a római vallás terjedését,és fejleszthesd az épületeidet. Ha valamilyen okból nem áll be egyensúly a városban,érdemes a gondot okozó épületet lerombolni és mást építeni a helyébe.

Azt,hogy milyen kapcsolatban vannak egymással a frakciók,a diplomáciai menüben tudod megnézni. Ugyanitt tudsz más népekkel diplomáciai kapcsolatokat létrehozni. Kiemelten ajánlott,hogy gyakran használd ezt a funkciót is,mert könnyen kiszoríthatnak és akár a komplett térkép is rádszállhat. Esélyed se lesz.

Az utolsó kérdést nem értem. :DDD

(#1646) sith7 válasza Kiki18 (#1645) üzenetére


sith7
nagyúr

köszi a választ

megnéztem, onnan látom, hogy haverok :))

utolsó kérdés:
3 féle ügynök van
kém, dignitárius, és a bajnok, amit veteránnak neveztem, mert rosszul emlékeztem :B

szóval a bajnok mit csinál ?

Végigtolnám a prológust, de nem nagyon tudok angolul :(

(#1647) Kiki18 válasza sith7 (#1646) üzenetére


Kiki18
őstag

Mindhárom ügynöktípusnak megvannak a saját előnyei és hátrányai. Mindegyikkel tudsz ölni(más ügynököket) ,rávenni az ellenséges ügynököket,hogy ne károsítsanak téged. Mindhárom típus más módszereket használ,pl egy kém általában mérgezéssel öli meg a célpontot,míg egy bajnok párbajjal öl. A méltóságok orgyilkosokat szabadítanak az ellenséges ügynökre.

viszont az ügynököket tudod használni másra is,pl a méltóság ha egy seregbe küldöd,csökkenti annak fenntartási költségeit,vagy egy bajnok képes tréningelni az adott seregedet,ezzel ős is és a sereg is + tapasztalatokat kap körönként.

Told végig azt a prológust,nem kell hozzá kiemelkedő angol tudás. Minden lényeges elemet megmutat/kipróbáltat veled.Ezek majdnem mind elsőre megérthetőek.Az ikonok villogni fognak,szóval még csak keresgélni sem kell.Én is végigtoltam,pedig az első shogunt leszámítva az összes TW játékkal játszottam.

(#1648) sith7 válasza Kiki18 (#1647) üzenetére


sith7
nagyúr

ok, rendben, köszi a választ :R

(#1649) Xerxész


Xerxész
őstag

Szeretnék a seregemben látni spártai pikásokat...hogy csatasorba tudjam állítani a híres-nevezetes spártai falanxot. Ilyet lehet, ha már meghódítottam Spártát? Vagy csak római egységeket tudok besorozni (zsoldosok nem téma) idegen területekről is?

(#1650) csaba951 válasza sith7 (#1646) üzenetére


csaba951
veterán

dignitárius - mindenképpen hasznos az éppen elfoglalt városba vinni egyet, mert csökkenti a kulturális különbséget, vagyis a megszállókkal (tehát veled) szembeni ellenállást

Ha éppen "nincs munkájuk", akkor mindenképpen érdemes a kémet és a bajnokot a seregedben tartani (összevonva), mert tréninggel növelik a sereg vezetőjének képességeit. A megszerzett (képesség) pontok akkor is megmaradnak, ha a kém és a bajnok már "leléptek" a seregtől.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Total War: Rome II
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.