Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Total War: Rome II

Hozzászólások

(#1201) Alg


Alg
veterán

Apropó kaja: háborúzgatásaim közepette elindult minuszba a kajám, erre elkezdtem kicsit rágyúrni... 8-10 körüg semmi nem történt, -10, -15 volt, aztán 3 köt alatt elszállt +75-be :DDD Azért a latifundium fejlesztést már nem fújom le félúton :DDD

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1202) Kiki18 válasza Alg (#1201) üzenetére


Kiki18
őstag

Egyszer én is tapasztaltam ezt,azóta állandóan +75 és 100 között tartom a kaját,az ilyen meglepetések elkerülése végett. :K

Én pedig befejeztem Rómával a kampányt,kr.e. 8-ra vége lett ,a komplett térképet elfoglaltam,mint a dömper úgy mentem...most nehéz fokozatra kapcsoltam,kiváncsi vagyok ,mennyivel "nehezebb".
18 kör után elmondhatom,nincs különbség normal és hard között,legalábbis számomra...Makedóniával játszom,ahogy előre mondtam,számítottam valami nehézségre,de semmi... :F

(#1203) nubreed válasza Terrorista (#1200) üzenetére


nubreed
veterán

köszi, na akkor menjünk sorjában:

Az Edictet nem értem a mai napig, lehet, hogy itt megy el valami? Már vagy 25-30 forduló óta ki is írja nekem a játék, mikor ráklikkelek az "End Turn" gombra, hogy (mivel nem azon gép előtt ülök most, amin játszom a total war-t nem tudom pontosan idézni) valahol valami edicted nem állítottam be vagy nem foglalkoztam vele. De fogalmam sincs, hogy ezt hol kell állítani, vagy hogyan kell orvosolni? Pedig végig néztem mindent, a polotikai, diplomáciai és tényleg minden panelt, de nem jövök rá...

Igen, az épületeknél mindig nézem, hogy mennyi public ordert vagy éppenséggel foodot vesz el vagy ad hozzá és eszerint mérlegelek. Egyébként pont most fejlesztem ki a technológiai panelen a filolzófiai fejlesztések alatt azt a fejlesztést ami többek közt +3 public ordert ad körönként, ez jól fog jönni.

Más: 8GB rammal, Intel core i3570k -val és AMD Radeon 7870 -el mi lenne az ideális grafikai beállítás? A benchmark -or futtatva átlag 46 fps-t kapok azokkal a grafikai beállításokkal, amikre beállítottam, de kampány térkép és csata közben a teljesítmény sokszor köszönő viszonyban sincs a benchmark által mért eredményekkel, olyan fps droppokat kapok és igen gyenge teljesítményt sokszor, hogy "öröm nézni". Hiába jönnek ki a patchek és bennük leírt hiba javítások és beigért teljesítmény növekedés, nem sokat venni ebből észre a gyakorlatban.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#1204) Csapoati válasza nubreed (#1203) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Provincianal az also sor bal szelen van az edict valaszto gomb. Ha mar meghaladtad a limitet akkor szurke lesz.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#1205) nubreed válasza Csapoati (#1204) üzenetére


nubreed
veterán

aham, köszi!

A limit mitől függ?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#1206) realist válasza Csapoati (#1196) üzenetére


realist
őstag

A háromból kettő megvan, de ettől még nem történik semmi. Csak én vagyok a térképen, de a játék pörög tovább. :D

(#1207) Csapoati válasza nubreed (#1205) üzenetére


Csapoati
nagyúr

A bridoalmad méretétől, nekem úgy tűnt, hogy akkor kaptam + edict lehetőséget, ha egész provinciák lettek az enyémek (de nem mindegyik után járt). Azt hiszem most 11 teljes van és 4 edictem lehet.

#1206: Idáig még nem jutottam el, úgyhogy sajnos fogalmam sincs mi történik. :D Semmi üzenetet nem kaptál, hogy pl. Economical victory?

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#1208) nubreed válasza Csapoati (#1207) üzenetére


nubreed
veterán

OK, köszi, mostmár nemsoká hazajutok és belevetem magam. :)

Még egy kérdés: ha esetleg olyan frakciót támadok meg, akivel én ugyan semmilyen diplomácioa kapcsolatban nem vagyok, de ez a frakció mondjuk szövettségese vagy csak kereskedelmi kapcsolatban van egy olyan frakcióval akivel egyébként én is kereskedelmi kapcsolatban vagyok, akkor ez utóbbi frakció, akivel én kapcsolatban vagyok, megszakítja velem a kereskedelmi kapcsolatot?

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#1209) 1m1s


1m1s
tag

na látom "sikerült" kijavítani a játék optimalizálását. :(
cpu, gpu 40-50%-on hajtva kampánytérképen sokszor 10fps-re beesve.
esetleg van rá esély hogy 30fps-el dübörögjön a kampánytérkép valaha is?
megvettem ezt a hulladékot, de annyira bánom már hogy az hihetetlen.

(#1210) Csapoati válasza nubreed (#1208) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Ha katonai szövetségese a megtámadott államnak, akkor mindent megszakít és háborúba is lép ellened. Én Athént próbáltam meg kicsit megrendszabályozni, erre az összes hellén galeri nekem jött, még Róma is, akivel én is szövetségben voltam...

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#1211) Tenken válasza Csapoati (#1210) üzenetére


Tenken
őstag

Szerintem bizonyos frakciókra "érzékenyebben" reagál az AI. Speciel mikor Spártával voltam és betámadtam Athént nekem is kérdés nélkül esett mindenki a környéken. De, ha más hellén államnak mentem neki akkor maradt a nyugi. Persze lehet máshogy működik, de Athén minden esetre nekem "speciálisabb" frakciónak tűnik.

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#1212) Kiki18 válasza Tenken (#1211) üzenetére


Kiki18
őstag

Makedónia kliensállama Athén, és utóbbinak kereskedőpartnere spárta. Én bármelyikre támadnék,csak athénra nem,mert rájuk támaszkodik a többi hellén frakció.

(#1213) Csapoati válasza Kiki18 (#1212) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Én nem szaroztam velük, egy kör alatt behúztam 4 városukat, most meg várom szeretettel a szövetségeseit a falak alatt, hogy a 20 egységes hadseregemmel + a helyőrséggel szétkaphassam őket. ;]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#1214) anytime válasza Csapoati (#1213) üzenetére


anytime
őstag

En most azert kezdek ujat, mert szeretem a csatak soran a kihivasokat, azaz a leheto legkisebb meretu es legjobban felszerelt sereggel szeretek harcolni.

Ahogy a romai haderot nezem, viszonylag gyorsan megvannak a veteranok es a korai cohors-ok es azert ok mar nem rosszak, nemi tapasztalattal.

Vicc az ai ebbol a szempontbol, mivel 10-15% eselyt adott egy 700/400 (ez voltam en) csataban (sosem szerettem az auto-t), en meg letoltam 39 ember veszteseggel :), igaz, az elso sorban volt 3 merc spear, akik alltak a sarat.

(#1215) petymeg


petymeg
addikt

Sziasztok!
Én most is, mint általában Rómát vezetem.
Ti hogy "keveredtek" háborúba egy kis, békés állammal?
Nekem Szirakúza van most útban, de nagyon barátságos velem, állandóan védelmi szövetséget ajánl, meg egy csomó ország is kereskedőpartnerem és szimpatizálnak velem, ha csak egyszerűen annektálom Szirakúzát szerintem sokan barátságtalanok lesznek.
Szóval, hogy érdemes háborút kiprovokálni vkivel?

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#1216) petymeg válasza nubreed (#1203) üzenetére


petymeg
addikt

Ugyanilyen a HW-m és ugyanígy szaggat, hiába a Benchmark jó eredménye. :(
Én mindent ultrára állítottam és minden négyzetet kipipáltam amit lehetett. Benchmarknál 30 volt a min. valami 45 az átlag. Mégis, egy pár száz fős csatánál is lemegy 10-re, ha rázoomolok.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#1217) nubreed válasza petymeg (#1215) üzenetére


nubreed
veterán

Szia!

Én egyelőre azokat nem támadom meg, akikkel kereskedelmi vagy bármilyen más diplomáciai kapcsolatban vagyok, mert a terjeszkedéshez és a hadseregek fenntartásához sok pénzre van szükség és minél több kereskedelmi partnered van, annál több a bevétel is, nem érdemes ezeket kockáztatni. Bőven lesznek olyan frakciók és területek, akikkel nem tudsz keresekedelmi szövetségbe lépnim szerintem érdemes előszőr errefelé terjeszkedni. De tegnap pl el akartam foglalni a balkánon lévő provinciát, ami 3 városból áll, ebből kettő a Scordisci frakcióhoz tartozott, egyet pedig időközben elfoglalt Knossos, de kénytelen voltam elfoglalni annak ellenére, hogy nem akartam Knossoss-al háborúba keveredni, mert az egyik szövetségese kereskedelmi partnerem. De aztán jól jöttem ki a dologból végülis, mert néhány kör leforgása alatt, sikerült Knossos szövetségeseivel rendezni a diplomáciai kapcsolatokat, és újra kötöttönk non-agression pack -et illetve kereskedelmi megállapodást is, sőt később magával Knossossal is helyre állt a rend. Nem tudom ez szerencse e, de lehet érzékelta az AI, hogy nem akarok Knossostól semmit, nekem csak kellett az a város a provincia miatt.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#1218) nubreed válasza petymeg (#1216) üzenetére


nubreed
veterán

A legújabb patch hozott Nálad valami javulást?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#1219) petymeg válasza nubreed (#1218) üzenetére


petymeg
addikt

Negatív irányban. Azóta kifagyott egyszer, előtte soha...

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#1220) Benjament


Benjament
tag

Rómaiakkal az első városaim szépen boldogan elvannak de ahol hódítok -80 ról indulok folyamatosan és az istennek sem akar pozitívírányba menni a mutatóm, sőt, mert ilyen hülye kifogás, hogy instabil terület, ott állomásozik a legnagyobb seregem...

Lehet újra kéne kezdenem a kampányt

"Ideje élni vagy halni hagyni"************* Azért küzdj, hogy győz, ne azért, hogy ne veszíts!

(#1221) Terrorista válasza Benjament (#1220) üzenetére


Terrorista
senior tag

Amikor hódítasz, akkor milyen módon foglalod el a településeket? Próbáld békésen és nem kapsz akkora negatív módosítót.
A település elfoglalása után építs public ordert javító épületeket és vigyél oda egy Dignitaryt is aki segít leküzdeni a vallási különbözőségeket is.

[ Szerkesztve ]

(#1222) Tenken válasza Terrorista (#1221) üzenetére


Tenken
őstag

Dignitary inkább a beszedett adót növeli, ha jól tudom. A bajnok javítja a hangulatot otthon. Esetleg új, más vallású városok esetén olyan ügynök is jót tesz, akinek "conversation"-höz plusszt adó skillje. Így hamarabb elcsitulnak a kulturális ellentétek.

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#1223) Terrorista válasza Tenken (#1222) üzenetére


Terrorista
senior tag

Így van, adót is növel, mellette pedig a Cultural Propaganda segítségével segít gyorsabban leküzdeni a kulturális/vallási különbözőséget, ami szintén nagyban befolyásolja a public ordert.

(#1224) nubreed válasza Benjament (#1220) üzenetére


nubreed
veterán

A Public Orderre gondolsz gondolom? Úgy tudod pozitív irányba vinni, hogy lerombolod/átkonvertálod az olyan épületeket, amik nem kompatibilisek Rómával, (már ha velük vagy éppen) rendes római épületekre és építesz olyan épületeket/templomokat vagy bármit ami emeli a public ordert illetve terjeszti a kúltúrát. Az "normális", hogy adott esetben ha meghódítasz egy új várost akkor hirtelen -60, -80 -ról indul a public order, de ezt a fent említett dolgokkal gyorsan lehet orvosolni és néhány forudló után már emelkedni fog stabilan. Arra figyelj oda, hogy magasabb szintű épületek (III, IV, stb)már jócskán elvetehtnek a public orderből, ilyenkor mérlegelni kell, hogy megéri e megépíteni ezeket, illetve ha megépíted akkor tudni kell valamivel ellensúlyozni, olyan épületekkel, Edicttel vagy technológiai fejlesztéssel (pl filozófia fa), amik hozzáadnak a public orderhez.
Én úgy szoktam hódítani, hogy amikor meg akarok szerezni egy provinciát, ami áll mondjuk 3 városból, akkor egyszerre mindig csak egyet foglalok el, ott "rendbe teszem" a dolgokat, tehát rendes római épületeket húzok fel és megvárom amíg normalizálódik a public order, magyarul stabilan emelkedik, és hozzá járulnak az adózáshoz is, ha ez meg van, akkor megyek a következő városért...

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#1225) Tenken válasza Terrorista (#1223) üzenetére


Tenken
őstag

Azt nem csak "idegen" városba lehet akcióztatni vele?

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#1226) petymeg válasza Benjament (#1220) üzenetére


petymeg
addikt

Én sose' hajtom őket rabigába, se nem rombolom le a várost, minden épületet római mintára újjáépítek és minden új provinciában a romanizációs rendeletet adom ki. 10 éven belül simán hepi a lakosság.

Aki próbálta már a rabszolgatartást, mik a tapasztalatok? Én nem csinálom, mert 1-2 % rabszolga is növeli az elégedetlenséget, elég jelentősen. Viszont szerintem e miatt, hogy nincsenek rabszolgáim elég gyengusz a pénzügyi helyzetem...

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#1227) Kiki18


Kiki18
őstag

Próbálta már valaki ostromolni ostromeszközökkel a városokat, cinema kameramóddal?

Szerintem állati jó,hogy ezt belerakták a játékba. :C

(#1228) petymeg


petymeg
addikt

Azt be lehet állitani h milyen directx induljon el?

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#1229) Terrorista válasza Tenken (#1225) üzenetére


Terrorista
senior tag

Hm, jogos! :)

Viszont biztos van valami trait, amivel passzívan +public order/turn módosításokat ad a local provincera. Néztem az enciklopédiát és 0 info van ezekről. Ha legközelebb játék közelébe kerülök megnézem.

#Petymeg: Tudtommal nincs lehetőség rá menüben ilyesmi beállítani. Talán config fileban lehetne valamit piszkálni.

[ Szerkesztve ]

(#1230) Tenken válasza Terrorista (#1229) üzenetére


Tenken
őstag

Ha olyat veszel fel, ami ad oda is alapból, akkor igen. De ezt akármelyik ügynök tudhatja. Nekem pártusoknál kellett "ráállnom" a lázításra. Mivel 4 oldalból 3-on a szeleukida szövetség volt -ahol, ha egyiknek neki megyek, azonnal nekem esne mind, és a helyőrség meg annyira nem acélos-, így amíg északon háborúztam próbáltam aláásni a szomszédos települések public orderét. 4-5 kör alatt szinte bármelyik várost fel lehet lázítani, ha az összes típusú ügynökkel megszállod.

Ha megjelennek ellenségesek, akkor meg érdemes az enciklopédiában ajánlott "kő-papír-olló" sablon alapján kinyírni őket, vagyis "dignitary>champion>spy>dignitary...".

[ Szerkesztve ]

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#1231) anytime válasza Tenken (#1230) üzenetére


anytime
őstag

Ezeket az ugynok alkalmazasokat nem nagyon ertem, pedig biztosan tobb lehetoseg van bennuk mint, hogy raallok egy hadvezerre es kinyirom a kememmel :)

Tudna valaki / van kedve / ideje nehany mondatot irni rola, mar ami a hasznalatuk technikai reszet illeti? Az az igazsag, hogy nem szeretem csak erobol megnyerni a jatekot, jobb lenne egy kis fineszt es diplomaciat beletenni es kisebb, de jol felszerelt haderoket alkalmazni.

Elore is koszonom!

Azt tervezem, hogy most belenezek a briton hetkoznapokba :)

Koszi,
A

(#1232) Terrorista


Terrorista
senior tag

Elég kövér lett a 4. patch leírása is.
Rengeteg teljesítmény specifikus hibát, véletlenszerű kifagyást javítanak.

Ez remélhetőleg élvezhetővé teszi a magasabb grafikai részletesség mellett a játékot.

Várós! Holnap megnézem és ha beválik, akkor kezdek egy új kampányt Rómával vagy Karthágóval. :)

[ Szerkesztve ]

(#1233) malacka87


malacka87
senior tag

Nem olyan régen kezdtem egy új kampányt. 110 kör lement már. Athén, Macedónia, Sparta, és a közelükben lévő 2 frakció a szövetségesem. Mostanra már mindenki az ellenségünk. Gallok az összes deli keleti népek. Egyiptom hatalmas volt úgy 70 körig utánna egyszer csak kihaltak. Hardon jatszok. Játék sebességével most már nincs gondom. Ai hát szivat állandóan. Elindulok valamerre egyből hatbatamad:-P

btag:Sveryn#2510 uplay:MoRu_PManiac87 Origin:partymaniac87 World of Warships:partymaniac87 E60 520I

(#1234) anytime válasza Terrorista (#1232) üzenetére


anytime
őstag

Mi a build szam, ha lent van a harmadik patch? Ellenoriznem, mert nem vettem eszre, hogy telepitett volna, marmint nem lattam a frissitest magat.

(#1235) Terrorista válasza anytime (#1234) üzenetére


Terrorista
senior tag

Patch 3: V1.3.0 build 7319.459115

Patch 4 beta (143 MB!!): V1.4.0 build 7412.460454

(#1236) Kiki18 válasza Terrorista (#1235) üzenetére


Kiki18
őstag

Nálad fent van a béta patch? Milyennek érzed a 3-hoz képest?

(#1237) petymeg


petymeg
addikt

Ijászokat melyik provinciában lehet toborozni? Kell hozzá vmi különleges épület vagy elég az auxillia barrack?

[ Szerkesztve ]

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#1238) Alg válasza petymeg (#1237) üzenetére


Alg
veterán

Ha jól emlékszem Hellas. Auxiliary barracks kell hozzá.

Egyébként eciklopédia megmondja.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1239) dobost


dobost
senior tag

Nektek is átvált képregény üzemmódba, ha parti várost ostromoltok és több sereg csatlakozik a bulihoz? :DDD

(#1240) Benjament


Benjament
tag

van egy seregem abból hogyan tudok mondjuk 5 egységet kivonni és elküldni máshova, hiába jelölök ki mondjuk 5 egységet az egész sereg mozog

"Ideje élni vagy halni hagyni"************* Azért küzdj, hogy győz, ne azért, hogy ne veszíts!

(#1241) Kiki18 válasza Benjament (#1240) üzenetére


Kiki18
őstag

Mert a sereged élére hadvezér kell,akit városban tudsz létrehozni. Hadvezér nélkül sereg nem mozoghat. :N

(#1242) petymeg válasza dobost (#1239) üzenetére


petymeg
addikt

Sajnos igen... Ha egyszerre van szárazföldi és tengeri csata. Érdekes módon az fps 25-30 körül van mégis szaggat...

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#1243) Benjament


Benjament
tag

Értem és most jelenleg 3 hadvezérem lehet , ezt a számot hogyan tudom feljebb tornászni?

"Ideje élni vagy halni hagyni"************* Azért küzdj, hogy győz, ne azért, hogy ne veszíts!

(#1244) anytime válasza Benjament (#1243) üzenetére


anytime
őstag

Alapvetoen hoditassal :), azaz ahogyan noveled a birodalmad teruletet, nagysagat, tehat nonek a birtokolt provinciak szama. Ez fontos, hogy teljes provinciakat uralj!

Tehat ahogy novekszik a birodalmad, hatalmad, azaz az imperiumod (ezt jelzi egy csik a frakcio panelen), ugy lesz lehetoseged egyre tobb hadvezert es politikai szemelyt (kem, digni, hos) toborozni.

(#1245) myckey válasza dobost (#1239) üzenetére


myckey
veterán

igen
néha a DC Universumban érzem magam :C :W
de majd csak ez is javításra kerül-vagy nem-

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#1246) dobost válasza myckey (#1245) üzenetére


dobost
senior tag

:DD Az a fura, hogy az összes többi csata high-on megy gond nélkül, ennél pedig amint bejön a második, harmadik sereg azonnal belassul. Remélem minél hamarabb javítják, mert így néha játszhatatlan.

(#1247) Benjament


Benjament
tag

Hogy tudom a magyarítást feltenni? Eredeti steamos játékről van szó

"Ideje élni vagy halni hagyni"************* Azért küzdj, hogy győz, ne azért, hogy ne veszíts!

(#1248) petymeg


petymeg
addikt

twonline.hu-n nézz szét, de meglepne ha készen lenne már...

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#1249) csaba951 válasza Benjament (#1247) üzenetére


csaba951
veterán

Minek?! Csak a kezelőfelület van magyarul! Nem hiszem, hogy ne tudnád magadtól is kitalálni, hogy pl. a Load meg a Save gomb mit is csinál.

(#1250) malacka87 válasza Benjament (#1247) üzenetére


malacka87
senior tag

Magyarítás telepítése
1. az olvass-el.txt fájl mellett található "data" mappa tartalmát másold ide:
"Meghajtó\steamhezvezetőút\Steam\steamapps\common\Total War Rome II\data\"
2. Inditsd el a játékot

btag:Sveryn#2510 uplay:MoRu_PManiac87 Origin:partymaniac87 World of Warships:partymaniac87 E60 520I

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Total War: Rome II
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.