Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Total War: Rome II

Hozzászólások

(#2001) Bali27


Bali27
addikt

Memóriahibával kidobál.. MI a fene lehet?

(#2002) aAron_ válasza Bali27 (#2001) üzenetére


aAron_
őstag

Milyen géped van?

Állíts mindent vissza defaultra. Shader model szerintem maradjon 5. Memória beállítás ne legyen 'unlimited'. Grafikai beállításokat tapasztald ki magad. Talán így jó lesz.

[ Szerkesztve ]

What is your ikigai?

(#2003) Bali27 válasza aAron_ (#2002) üzenetére


Bali27
addikt

Asrock 970 Extreme4, FX6300, 12GB 1600MHz DDR3 Corsair Vengeance , Gigabyte 7870OC, Agility3 120Gb SSD, Samsung 1000GB 103Sj , SB Audigy2Zs, Logitech G5, Samsung Syncmaster P2770, Windows 8.1 X64 Pro

Unlimitedre volt állítva pedig "csak" 2 Giga van a Vga-ban.Igaz azt írták ha unlimitedre van akkor gyorsabb lesz? :F ha jól fordítottam.. Levettem és azóta nem dobott ki.. Igaz tegnap estére vonatkozik ez mert most melóba vagyok. :P

Steam műhelyben ha a Divide et Imperiát ha megtalálom akkor a " Feliratkozással" installálja fel? És van Part 1-től 6 ig.. Mindet fel kell tenni?

(#2004) Kiki18 válasza Bali27 (#2003) üzenetére


Kiki18
őstag

Ne rakj mindent extremre,ez a gép nem bírja...

(#2005) Bali27 válasza Kiki18 (#2004) üzenetére


Bali27
addikt

A benchmarkba 41 Fps.
És a sebességgel semmi baj nincs. A procim amikor tölt is max 25%-ig van meghajtva :) Vga is 70% körül
1 Gb-ramot fogyaszt az exe-je az intézőből nézve..
Szóval nem úgy néz ki hogy nem bírja.. Intel procival lehet 1 szálon picit jobban meghajtaná de vizuális élményt nem befolyásolná.

[ Szerkesztve ]

(#2006) Cucuska2 válasza Bali27 (#2005) üzenetére


Cucuska2
őstag

Lapozófájl van?

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#2007) Bali27 válasza Cucuska2 (#2006) üzenetére


Bali27
addikt

alapon hagytam a win8.1-ben.. Szóval van

(#2008) Terrorista válasza Bali27 (#1999) üzenetére


Terrorista
senior tag

Shader modell 4.1 és 5 között van valami különbség?

Játékosra nézve nincs különbség. A SM 4.1 DX10.1-re míg a SM 5.0 DX11-re "épül".

(#2009) aAron_ válasza Bali27 (#2005) üzenetére


aAron_
őstag

Benchmark eredménye szerintem nem túl valós ebben a játékban. Inkább a kárthágói csatával tesztelj.

[ Szerkesztve ]

What is your ikigai?

(#2010) Bali27


Bali27
addikt

Sziasztok. Divide et Imperiával tolom. VÉr patch létezik a játékhoz? Vagy csak DLC-ben van?

(#2011) Musicking


Musicking
aktív tag

Total War akció Humble Bundle-n

SpinTires térképek: https://userscloud.com/go/1q2nebwr69wm/ , S.T.A.L.K.E.R. mods:https://mega.co.nz/#F!3MtwVBpZ!yS78_98dwg4MnYAHR_NYIw

(#2012) Kiki18 válasza Musicking (#2011) üzenetére


Kiki18
őstag

Köszönöm hogy felhívtada figyelmet! :R :R

(#2014) Musicking válasza Hokunda (#2013) üzenetére


Musicking
aktív tag

Egy hét múlva kiderül mi van a kérdőjel alatt RTW Gold, RTW Alexander, Napoleon TW esetleg Shogun 2, bár kétlem hogy mind a 4 alatta lesz.

SpinTires térképek: https://userscloud.com/go/1q2nebwr69wm/ , S.T.A.L.K.E.R. mods:https://mega.co.nz/#F!3MtwVBpZ!yS78_98dwg4MnYAHR_NYIw

(#2015) Bali27


Bali27
addikt

Sziasztok. Valaki találkozott már ilyennel? Mitől lehet ez?[link]

(#2016) Terrorista válasza Bali27 (#2015) üzenetére


Terrorista
senior tag

Memóriára vonatkozó hibaüzenetet több okból is kaphat az ember.

Alábbiakat javaslom nézd át/állítsd be:
-a windowsod virtuális memória beállításait nézd meg: be van e kapcsolva / esetleg több területet adj neki (min. 4-6 GB)
-játékon belül az Unlimited Video Memory ki/bekapcsolása
-ha esetleg futna memória kezelő program, akkor azt kapcsold ki

Ha vannak modok, akkor azok nélkül is próbáld ki. Esetleg frissítsd a modokat vagy ha több is van, akkor olvass utána okoznak-e egymásnak ilyen hibát.

(#2017) Bali27 válasza Terrorista (#2016) üzenetére


Bali27
addikt

Szia... Most hogy mondod a mod-ot...
A sima játékkal nem lépett ki egyszer sem, de most a Divide et Imperia legujabb 17-es Patchre készült kiadása van fent.
Annyival jobb mint a sima hogy azzal már tuti nem fogok soha játszani :)
De itt sokszor kidob.
Video memorys dolgoktól sajna független, a Win 8 alapon kezeli a Virtuál Memoryt :S Jelenleg 5958 van neki megadva.

(#2018) Bali27


Bali27
addikt

Ma jött valami frissítés? Csak 21,4 Mb.. mi lehet?

(#2019) Bali27


Bali27
addikt

Vagy csak a steamhoz jött? :F

(#2020) h.adam.92


h.adam.92
őstag

Hali!

Mi a legegyszerűbb módja annak, hogy a városokat/népeket csatlakozásra bírjam (katonai beavatkozás nélkül)?

Van egy szövetségesem már elég régóta, már rengetegszer kért pénzt majdnem mindig kapott is, de még mindig azt írja, hogy kevés az esély arra, hogy csatlakozik, ha esetleg kezdeményezném.

(#2021) Kiki18 válasza h.adam.92 (#2020) üzenetére


Kiki18
őstag

Mármint az azonos vallású törzseket(pl barbároknál) magadhoz csatlakoztatni?
Ha nagyon jó barátod,akkor maximum rengeteg pénzzel tudod rávenni,és felajánlod neki hogy csatlakozol a háborújához(akár több nép ellen is)
De célravezetöbb az agresszív fellépés,tehát a katonai támadás pl.
Egyszer sikerült elérnem,hogy egy kör alatt 12-ből 6 városát elfolgaltam(miközben szövetségben álltunk),és így ajánlottam neki csatlakozási lehetőséget+valamicske pénzt,és el is fogadta.

(#2022) Bali27 válasza Kiki18 (#2021) üzenetére


Bali27
addikt

Ok. de ha ezt teszem akkor a bizalomra nem méltő kategóriába esem, és elkezdi a többi nép felbontani velem a kereskedelmet..
Mondjuk valamiért sokan egy idő után minden zokszó nélkül felbontják.. Ez miért van?

(#2023) Kiki18 válasza Bali27 (#2022) üzenetére


Kiki18
őstag

Hogy ne legyen unalmas a játék. Valaminek mindig történni kell különben monoton lesz az egész.

(#2024) h.adam.92 válasza Kiki18 (#2021) üzenetére


h.adam.92
őstag

Közben rájöttem, hogy inkább katonákkal kellene próbálkozni, köszi. :)
Új vagyok a total war szférában, de eddig bejön. Britanniában kezdtem, már be is foglaltam. Nyomulok is dél felé.

Viszont a katonáik (Druidic nobles, Painted Ones) észrevételem szerint nem olyan erősek, mint mondjuk a spártai vagy római katonák.

[ Szerkesztve ]

(#2025) Hokunda válasza h.adam.92 (#2024) üzenetére


Hokunda
aktív tag

"Viszont a katonáik (Druidic nobles, Painted Ones) észrevételem szerint nem olyan erősek, mint mondjuk a spártai vagy római katonák."

Ez nem csak észrevétel, hanem tény. :) A játékban ha használod az enciklopédiát ott számszerűsített módon is összehasonlíthatod őket és bizonyos nehézségi szintnnél meg is kell tenned a különleges képességeik kiaknázása mellett.

(#2026) h.adam.92 válasza Hokunda (#2025) üzenetére


h.adam.92
őstag

Olvasgatom játék közben. Viszont a mapon járkáló ellenséges championokkal lehet valamit csinálni? 5-6 csillagosok és már eléggé zavaró, hogy elmegy valahová teljesen egyedül és a parancsnok a célpontja. Viszont nem tudom betámadni.

(#2027) h.adam.92 válasza Hokunda (#2025) üzenetére


h.adam.92
őstag

Ahogy neztem katonai szempontbol tenyleg romaval vagy spartaval erdemes lenni.
Arra meg nem jottem ra, hogy a fegyverzetet vagy pancelzatot lehet-e fejleszteni.

(#2028) Bali27


Bali27
addikt

Próbáljátok ki a Divide Et Imperia modot!
Sokkal jobb mint az alapjáték!
Nemsokára jön az uj verzsön belőle amiben már utánpótlási útvonalaktól kezdve a jóisten tudja mi nem lesz :)

[ Szerkesztve ]

(#2029) h.adam.92 válasza Bali27 (#2028) üzenetére


h.adam.92
őstag

Valami konkretum, hogy mi is az pontosan? :)

(#2030) Bali27 válasza h.adam.92 (#2029) üzenetére


Bali27
addikt

Oszd meg és uralkodj!

Mondotta Julius Caesar, a hagyomány szerint. Igaz, egyes történészek korábbra datálják eme mondás megjelenését. Tökéletes címválasztás egy sikergyanús mód számára. A Divide Et Impera vissza kíván térni a klasszikus Totalwar módolási szokásokhoz. Aki használta már az Europa Barbarorum és Rome Surrectum módokat, annak kellemes emlékek fognak ismét visszatérni. A készítők a teljes realisztikusságra törekedve fejlesztik a DEI-t. Rengeteg és változatos, autentikus nyelven elnevezett egység fog a játékosok részére szolgálni. A készítők belenyúlnak a mesterséges intelligenciába és a kampány mechanizmusba is! Előzetes információink szerint a szinkronhangok is módosításra kerülnek.

[link]
magyar forum erdemes benezni

(#2031) aAron_


aAron_
őstag

Azt hiszem eljött az idő, hogy megvegyem én is a játékot. Humble Bundle :B

Egyébként mi a helyzet veletek? Nagyon kihalt a topic.

[ Szerkesztve ]

What is your ikigai?

(#2032) Bali27 válasza aAron_ (#2031) üzenetére


Bali27
addikt

Én anno a rome2-t megvettem.. Kb 3 hónapja semmi időm játszani.. Már leszedtem a DEI legujabb verzióját meg ilyesmi, + az Attilát is:) Csak nem tudom minek mert az alapra sincs időm :)) De majd a szünetbe :P

[ Szerkesztve ]

(#2033) Bali27


Bali27
addikt

Jogtiszta játék nektek ki szokott lépni exe hibával vagy mivel? Mert a DEI mod engem megint kidobott..

(#2034) Kiki18 válasza aAron_ (#2031) üzenetére


Kiki18
őstag

Felhagytam a számítógépes játékok "korszakommal".
Lettek fontosabb dolgok is az életemben,valamint történtek dolgok amik felnyitották a szemem.
Ettől függetlenül a topikot követem. :)

(#2035) Bali27 válasza Kiki18 (#2034) üzenetére


Bali27
addikt

Nem sok dolgod lesz vele:D

(#2036) aAron_


aAron_
őstag

Látom akkor nem csak én vagyok ebben a helyzetben. Mostanában sok minden nagyobb prioritást élvez a játéknál, így kb. havi 1-2x tudok csak leülni pár órára, de akkor is inkább barátokkal coop/multi. Ha így nézem lehet még ilyen, egyébként remek árnál sem éri megvennem. :N

What is your ikigai?

(#2037) sith7


sith7
nagyúr

Mi a különbség a Greek States Culture Pack, és a Wrath of Sparta Campaign Pack között ?

(#2038) Csapoati válasza sith7 (#2037) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Előbbiben 3 játszható nép van, utóbbiban meg egy új kampány.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#2039) sith7 válasza Csapoati (#2038) üzenetére


sith7
nagyúr

köszi, akkor végülis az előbbinek több értelme van, hiszen akkor a 2. -ban csak 1 új nép van

(#2040) Csapoati válasza sith7 (#2039) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Szerintem meg nem, mert egy új kampány az sokkal többet ad a játékhoz, mint 3 új nép. Ráadásul abban a kisebb kampányban is vannak új frakciók (a nagytérképes kampányban nem használhatók).

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#2041) sith7 válasza Csapoati (#2040) üzenetére


sith7
nagyúr

értem, ok

(#2042) purechill


purechill
csendes tag

Sziasztok, első játékmenet indításhoz, tippek, tanácsok? Köszi a válaszokat! :)

(#2043) Hokunda válasza purechill (#2042) üzenetére


Hokunda
aktív tag

Nehézségi szinttől függ, ha valami combosabb fokozaton kezded, akkor ildomos Rómával menni. A legjobb egységeik nekik vannak - igaz drága - de a gazdaságot kordában lehet tartani, egy komolyabb légiós sereget már nem annyira.

(#2044) purechill válasza Hokunda (#2043) üzenetére


purechill
csendes tag

Köszönöm, és esetleg nem tudod hogy a magyarítást miként kell működésre bírni?

(#2045) Hokunda válasza purechill (#2044) üzenetére


Hokunda
aktív tag

Azt sajnos nem, bár igazából a játék élvezhetőségéhez nagyon alap angol tudás is elegendő, esetleg egy kis szótárazással simán megérthető. Világtérképen ugye "végtelen" időd van rá, csata közben pedig nem szükséges, maximum néhány képesség megértése.

(#2046) kacsyx válasza purechill (#2042) üzenetére


kacsyx
aktív tag

Szerintem a belgákkal (Nervii) kezdd. Hamar össze lehet dobni olcsó, nagy seregeket és gyengék a környező népek. Fallal körülvett városokat foglalhatsz el, könnyű utána védeni. Róma nehezebb, az etruszkokkal kergetőzni kell, Epirus megtámadhat, Karthágó, Líbia is megtámad. Fent a Venetik is csak idő kérdése.

(#2047) purechill


purechill
csendes tag

Köszi nektek, remélem hamar belejövök a játékba :)

(#2048) Musicking válasza purechill (#2044) üzenetére


Musicking
aktív tag

Ha a magyarítás nem megy a /data mappába másolással akkor dobj rám egy pm-et és átbütykölöm sima bemásolósra. De az elmúlt egy évben sokat nem haladt a project tehát emelett is fogsz szótárazgatni.

SpinTires térképek: https://userscloud.com/go/1q2nebwr69wm/ , S.T.A.L.K.E.R. mods:https://mega.co.nz/#F!3MtwVBpZ!yS78_98dwg4MnYAHR_NYIw

(#2049) AMD Power válasza Musicking (#2048) üzenetére


AMD Power
titán

Biztos velem van a baj ,de a magyarosítást nem tudom sehogy se felrakni erre a rohadt játékra! :( :W

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#2050) AMD Power válasza Musicking (#2048) üzenetére


AMD Power
titán

2x ment el sorry.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Total War: Rome II
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.