Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Total War: Rome II

Hozzászólások

(#101) aAron_


aAron_
őstag

What is your ikigai?

(#102) McCartman válasza aAron_ (#97) üzenetére


McCartman
senior tag

De, tudhatjuk. Ez csak marketingfogás aka beetetés.

Total War: Rome II - Greek States Culture Pack

trailer

Ezekkel sincs idejük foglalkozni csak aranylemez után, mi?
Főleg, hogy csak akkor kapod meg "ingyen" (érted, fizetsz ugyan a játékért, de ezt ingyen kapod,dejó neked) ha előrendeled.

Undorítóak ezek a pár megás DLCk, meg úgy en bloc az egész DLC politika, hogy szándékosan félkész, szar játékokat adnak ki, csak, hogy még egy párszor lefejjék rólad később a teljes játék árát.
Tény, ilyenekkel egyszerűbb pénzt keresni, mint normális, teljes értékű kiegészítőkkel mint azt régen volt szokás készíteni, de ettől hánynom kell.

Pentium I @233 Mhz MMX ; 96 Mbyte EDO RAM ; Voodoo 1 4 Mbyte ; 3,2 Gbyte Maxtor UDMA 66

(#103) aAron_ válasza McCartman (#102) üzenetére


aAron_
őstag

tényleg csak az előrendelők kapják meg a görög államokat??? na ez már tényleg gusztustalan :W

What is your ikigai?

(#104) McCartman


McCartman
senior tag

Total War: Rome II Collector's Edition



Pentium I @233 Mhz MMX ; 96 Mbyte EDO RAM ; Voodoo 1 4 Mbyte ; 3,2 Gbyte Maxtor UDMA 66

(#105) McCartman válasza McCartman (#104) üzenetére


McCartman
senior tag



[ Szerkesztve ]

Pentium I @233 Mhz MMX ; 96 Mbyte EDO RAM ; Voodoo 1 4 Mbyte ; 3,2 Gbyte Maxtor UDMA 66

(#106) myckey


myckey
veterán

én bizakodom
mást nem lehet tenni

a collector pack egész jó :K

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#107) McCartman válasza McCartman (#104) üzenetére


McCartman
senior tag

Visszajöttek a képek amik elszálltak, ha holnapig maradnak töröltetem az utóbbit. :D

Pentium I @233 Mhz MMX ; 96 Mbyte EDO RAM ; Voodoo 1 4 Mbyte ; 3,2 Gbyte Maxtor UDMA 66

(#108) Xerxész válasza McCartman (#105) üzenetére


Xerxész
őstag

Jah...ha fiatal lennék, bevinném suliba a mini hajítógépet, és órán lövöldözném az idióta iskolatársakat. :DDD

(#109) aAron_ válasza McCartman (#105) üzenetére


aAron_
őstag

ennek az árát mennyire tippelnétek?

[ Szerkesztve ]

What is your ikigai?

(#110) anytime válasza aAron_ (#109) üzenetére


anytime
őstag

pre-order - 59,95 dollár

(#111) aAron_ válasza anytime (#110) üzenetére


aAron_
őstag

gyűjtői kiadásra gondoltam, de már azt is látom, 154.99$, kevesebbre számítottam :(

What is your ikigai?

(#112) McCartman válasza aAron_ (#111) üzenetére


McCartman
senior tag

Elég húzós. Hiába a műanyag onagernek meg kell kérni az árát. :D

Pentium I @233 Mhz MMX ; 96 Mbyte EDO RAM ; Voodoo 1 4 Mbyte ; 3,2 Gbyte Maxtor UDMA 66

(#113) anytime válasza aAron_ (#111) üzenetére


anytime
őstag

Majd ha fent lesz a steam-en, megveszem.
Azért néhány műanyag francért ennyit elkérni, az még viccnek is rossz! Persze, gyűjtői kiadás, értem én.
Az itthon 154,99 = 154,99 EUR x 1,27 = lehetetlen összeg:)

(#114) aAron_ válasza anytime (#113) üzenetére


aAron_
őstag

azért ne viccelj, nem lesz az 59e ft :DD inkább 34 ;)

am steamen már meg lehet venni, de én majd inkább dobozosat fogok szerintem, ha már gyűjtőim nem lesz, legyen még is valami kézzel fogható (talán még olcsóbb is lesz)

What is your ikigai?

(#115) anytime válasza aAron_ (#114) üzenetére


anytime
őstag

igen, talán nagyon leegyszerűsítettem:)

(#116) McCartman válasza aAron_ (#114) üzenetére


McCartman
senior tag

Viszont ha nem jó helyről veszed a dobozosat, lehet, hogy lemaradsz a fantasztikus első DLCről.

Pentium I @233 Mhz MMX ; 96 Mbyte EDO RAM ; Voodoo 1 4 Mbyte ; 3,2 Gbyte Maxtor UDMA 66

(#117) aAron_ válasza McCartman (#116) üzenetére


aAron_
őstag

igen, erre figyelni kell majd

What is your ikigai?

(#118) aAron_ válasza aAron_ (#117) üzenetére


aAron_
őstag

egyébként én attól nem annyira tartok, hogy előrendelem és sz@r lesz, attól viszont már annál inkább, hogy nem lesz jól optimalizálva, nagyon remélem, hogy nem egy szálon fog futni :(((

What is your ikigai?

(#119) Ijk


Ijk
nagyúr

Még szeptemberig várni kell?
Régen de sokat koptattam az elődjét.
De talán a medieval 2 az amire a legtöbb időt elcsesztem az életemből. ;] Annak várom leginkább a folytatását.
De szeretem a shogun 2-t, és az empire-t is.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#120) myckey


myckey
veterán

Combos ára lesz :Y :W
Na mindegy,sztm egy szimpla dobozos verzióra beruházok....azé legyen má látszatja,nagyon nem szeretem ezeket a digitális fasságokat :(((
de sajnos erre halad a tecsnika :(

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#121) McCartman


McCartman
senior tag

Pentium I @233 Mhz MMX ; 96 Mbyte EDO RAM ; Voodoo 1 4 Mbyte ; 3,2 Gbyte Maxtor UDMA 66

(#122) aAron_


aAron_
őstag

(#123) Kiki18


Kiki18
őstag

Megnéztem mind a 2 gameplay trailer-t,nagyon jónak tűnik a játék.A hatalmas méretek ragadtak meg ,de nagyon. :K
Anno a TW Rome-al játszottam sokat(mai napig aktívan) ,valamint a medieval 2-vel(ezt is mai napig aktívan tolom),remélem ezzel a játékkal is fogok majd játszani vagy 1 éven keresztül.

A legelső fórum ahova regisztráltam,az a TWonline volt. :C

(#124) McCartman


McCartman
senior tag

Egy másik fórumról:

"A térkép Iberiától Bactriáig nyúlik, szóval a mai Afganisztánig. Tehát az egész Perzsa birodalom belefér :) Azt hiszem tudom kivel kezdek. Marathonnál nem lesz elég ellenem pár spártai pikás :)

Provincia rendszer működik majd. Minden provincia néhány régióból áll, ezek közül van egy "főváros" is. Ennek az lesz a következménye, hogy változatosabbak lesznek a csaták és arányaiban kevesebb lesz az ostrom, mert nem lesz minden régióban fallal védett erődítés.
Ha minden régiót elfoglaltál a provinciában, akkor ediktumokat adhatsz ki, olyat, ami ott épp a leghasznosabb. Tehát külön lehet kezelni a provinciákat.

A diplomáciában állítólag lesz pár újfajta lehetőség, de alapvetően hasonlítani fog az előző TW játékokhoz. Viszont látható lesz a viszony, tehát hogy az adott nation miért szeret, vagy miért nem.

El lehet felejteni a csapatok mikromenedzsmentjét. Nem fog több tíz csapat szaladgálni a térképen csak azért, hogy feltöltse a sereget. Seregek, vagy légiók szintjén kell gondolkozni. A légióknak addhatsz nevet, bannert, ezek kapják a tapasztalatot. Tehát egyszerre egy légiót tudsz felállítani, nem pedig egy sereg hoplitát, vagy lovasíjászt. Ha a légió friendly területen van, akkor fel tudod tölteni a saját egységeiddel, egyébként pedig zsoldosokat vehetsz bele. Természetesen a légióban lévő egységeket elküldheted, ha nem kellenek, de a toborzás eredménye azonnal a légióban jelenik meg.

Mivel a játék sokkal inkább hadsereg, mint egység központú lesz, ezért az önálló egységtípusok nem kapnak xp-t. Ezt a seregek tradíciója fogja felváltani. Tehát ha egy légió sok csatát nyer, akkor növekszik a tradíciója, és így lesz egyre erősebb. 10 tradíció szint van, és minden ilyen szinten a sereg egy tradíciót választhat. Sokféle tradíció lesz, és mindegyiknek három szintje. Itt említette például azt a tradíciót, ami az ostromnál segít, vagy azt, ami a nehéz gyalogságot erősíti. Nem nehéz elképzelni, hogy elég sokféle lehet. Így tehát olyan hadakat hozhatsz létre, amik valamiben nagyon jók. Lehet egy légiód, ami ostromra specializált, vagy olyan, ami a véres csatákra, és biztos lehet még sokféle, de nem akarok a magam szakállára találgatni. E mögött az a filozófia, hogy a legió tradíciói miatt a légió bizonyos dolgokat fontosabbnak tart más dolgoknál, és a speciálisan kialakult képzés is bizonyos dolgokat erősít.
A hadsereg/légió egyébként nem halhat meg. Persze porrá zúzhatják a sereget, de az otthon újra felállítható és az előző légió filozófiája alapján képzett sereg ugyanazokat a tradíciókat fogja követni.

(Bár szerintem megsemmisítő vereség esetén nem lenne baj, veszítene 1-2 tradíció pontot a sereg. Persze ez csak a játékost erősítené, aki visszatölt, ha nem úgy mennek a dolgok, ahogy kéne, szóval talán jó ez így.)"

by Nos

Pentium I @233 Mhz MMX ; 96 Mbyte EDO RAM ; Voodoo 1 4 Mbyte ; 3,2 Gbyte Maxtor UDMA 66

(#125) aAron_ válasza McCartman (#124) üzenetére


aAron_
őstag

hmm ez jól hangzik szerintem, én már csak az optimalizálásra vagyok kíváncsi :( bár azt hiszem így is úgyis elő fogom rendelni

What is your ikigai?

(#126) McCartman válasza aAron_ (#125) üzenetére


McCartman
senior tag

Erős vas kell majd hozzá max egységméret mellett, az biztos.

Pentium I @233 Mhz MMX ; 96 Mbyte EDO RAM ; Voodoo 1 4 Mbyte ; 3,2 Gbyte Maxtor UDMA 66

(#127) myckey


myckey
veterán

jól hangzik!
Azt hiszem majd én is megejtek egy előrendelést.
Remélem jól lesz optimalizálva,mert nem szeretnék pálcika emberekkel és óvodás létszámmal játszani ;]

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#128) Kiki18 válasza McCartman (#126) üzenetére


Kiki18
őstag

Az egységlétszám továbbra is a proci teljesítményétől fog függeni,vagy a játékélmény miatt már inkább a videókártyán fog múlni?
Valamelyik gameplay videó alatt azt hallottam,hogy próbálják a Shogun 2 gépigényét megtartani,de ez szerintem nem fog menni...

(#129) aAron_ válasza Kiki18 (#128) üzenetére


aAron_
őstag

gpu nem hiszem, hogy el tudja majd látni a cpu feladatát ilyen esetben

egyébként shogunnal is ugye csak az a baj(om), hogy egy szálon fut

áhh de várom már, skorpiók előre, egy sorban nehéz gyalogság teknősbéka alakzatban végig kihúzva, hátul íjászok, oldalt lovasság :)) remélem ez a taktikám itt is fog majd működni, be akarok már zúzni pár pun sereget (tisztára elő jön belőlem a gyerek ilyenkor :DDD )

[ Szerkesztve ]

What is your ikigai?

(#130) Xerxész válasza McCartman (#124) üzenetére


Xerxész
őstag

Otthon újra felállítható és a megsemmisített légió utódja? Remélem, ez nem azt jelenti, hogy az új sereg a régi tapasztalati pontjait (vagy tradícióját vagy mit) örökli meg... Mert egy új sereg mindig tapasztalatlan...fejleszteni kell.

(#131) Kiki18 válasza Xerxész (#130) üzenetére


Kiki18
őstag

Nem hinném,hogy ilyen logikai bakit beleraknának. :N

(#132) McCartman válasza Kiki18 (#128) üzenetére


McCartman
senior tag

Ezt nehéz megmondani előre az új motor miatt, mindenesetre általánosan elmondható, hogy a mai játékokhoz már bőven elkél egy izmos 4 magos processzor, elkerülendő a cpu-limitet.

Pentium I @233 Mhz MMX ; 96 Mbyte EDO RAM ; Voodoo 1 4 Mbyte ; 3,2 Gbyte Maxtor UDMA 66

(#133) McCartman válasza Xerxész (#130) üzenetére


McCartman
senior tag

Megnéztem én is a videót és ebből a szempontból hibás a fordítás, kivonat.

NEM váltja fel a tradíció a hagyományos, egységalapú fejlődési rendszert, csak kiegészíti azt.
Tehát adott esetben ha a harcedzett légiót megsemmisítik akkor a veterán egységek értelemszerűen elvesznek de a légió tradíciója, öröksége fennmarad és ugyanazon zászló alatt feltöltheted újoncokkal.

Nekem amúgy nagyon tetszik így első hallásra, hogy légiószinten kell gondolkozni az egyes egységek helyett.

Pentium I @233 Mhz MMX ; 96 Mbyte EDO RAM ; Voodoo 1 4 Mbyte ; 3,2 Gbyte Maxtor UDMA 66

(#134) anytime válasza Kiki18 (#128) üzenetére


anytime
őstag

Azt kizartnak tartom, hogy a Shogun 2 igenye eleg lesz ide ..., ehhez uj vas fog kelleni, az biztos. Amennyiben legiokkal / komplett seregekkel lehet / kell rohangalni, egy ilyen reszletgazdag vilagban es fullosan szeretnenk futtatni, akkor ..., csapolni kell a bankkartyat ...

Abban nem nyilatkoznek, hogy hany magon / szalon fog futni, de en a jovobeni problemak elkerulese vegett, biztosan 4 magos procit veszek. Azt hiszem, annak a VGA-nak is combosnak kell majd lennie ...

Persze, lehet kompromisszumokat kotni, de jo lenne latni a jatekot ugy, hogy elfut rajta minden, maximumon :)

(#135) Kiki18 válasza anytime (#134) üzenetére


Kiki18
őstag

Shogun 2 gépigényét azért hoztam fel,mert a Carthago siege gameplay alatt a csávó említi,és mondta,hogy erre próbálnak törekedni...ebben személy szerint nem hiszek,ezért dobtam fel,hogy ki mit tud róla.

McCartman: Mit lehet tudni az új motorról?

(#136) McCartman válasza Kiki18 (#135) üzenetére


McCartman
senior tag

Tényleg azt igérték még egy éve, hogy ugyanaz lesz a minimum gépigénye mint a Shogun 2nek, legalábbis erre törekednek.
Kb. semmit, nyilván jobban fog skálázódni több processzormagon, legalábbis ez az általános elvárás.

Pentium I @233 Mhz MMX ; 96 Mbyte EDO RAM ; Voodoo 1 4 Mbyte ; 3,2 Gbyte Maxtor UDMA 66

(#137) aAron_ válasza McCartman (#136) üzenetére


aAron_
őstag

egyébként az intel támogatja őket, nekem mint jövőbeli AMD FX tulaj ez nem valami jó hír, de azért bízok a fejlesztők korrektségében. az maga lenne az álom ha 8 szálon futna :U

What is your ikigai?

(#138) McCartman válasza aAron_ (#137) üzenetére


McCartman
senior tag

Sosem késő átállni a sötét Intel oldalra. :D

Pentium I @233 Mhz MMX ; 96 Mbyte EDO RAM ; Voodoo 1 4 Mbyte ; 3,2 Gbyte Maxtor UDMA 66

(#139) Kiki18 válasza aAron_ (#137) üzenetére


Kiki18
őstag

Nekem ilyen problémám nem lesz. Az viszont más tészte,hogy a G840 kevés lesz ehhez a játékhoz(akárcsak a videókari). Szóval kénytelen leszek valami i5-öt találni és legalább egy GTX 650-et. :)) 4 maggal már sokkal nyugodtabb lennék az egységlétszámot tekintve! :P

(#140) McCartman


McCartman
senior tag

Total War: ROME II - Cleopatra Trailer

Pentium I @233 Mhz MMX ; 96 Mbyte EDO RAM ; Voodoo 1 4 Mbyte ; 3,2 Gbyte Maxtor UDMA 66

(#141) Xerxész válasza McCartman (#140) üzenetére


Xerxész
őstag

Nagyon jó!
Az eleje, ahogy ráközelít a templomra a térkép... :R

(#142) Kiki18 válasza McCartman (#140) üzenetére


Kiki18
őstag

Nagyon jó trailer!
Erről jut eszembe,a kampány térképről mi hír van?Hogy fog kinézni? Ha hasonlóan,mint ebben a videóban,az nagyot fog ütni. :C

Xerxész: Látom te is észrevetted. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#143) McCartman


McCartman
senior tag

Szerintem egy az egyben így fog kinézni mint a videóban.

Pentium I @233 Mhz MMX ; 96 Mbyte EDO RAM ; Voodoo 1 4 Mbyte ; 3,2 Gbyte Maxtor UDMA 66

(#144) McCartman


McCartman
senior tag

TW fórumra felrakott valaki két képet a kampánytérképről.
Minősége nem a legjobb, mérete túl kicsi de a lényeg látszik rajta. ;)

Térkép, külön:

[ Szerkesztve ]

Pentium I @233 Mhz MMX ; 96 Mbyte EDO RAM ; Voodoo 1 4 Mbyte ; 3,2 Gbyte Maxtor UDMA 66

(#145) aAron_ válasza McCartman (#140) üzenetére


aAron_
őstag

ezek a tengeri csaták is baromi jók lesznek, nagyon várom már :))

What is your ikigai?

(#146) McCartman


McCartman
senior tag

Jó minőségben:



Felhívnám a figyelmet a valóban hajózható folyókra. ;)

[ Szerkesztve ]

Pentium I @233 Mhz MMX ; 96 Mbyte EDO RAM ; Voodoo 1 4 Mbyte ; 3,2 Gbyte Maxtor UDMA 66

(#147) Xerxész válasza McCartman (#146) üzenetére


Xerxész
őstag

Nagyon szép, nagyon jó, nagyon nagy!
Már csak egy vas kéne alá, amin elfut. :))

(#148) Kiki18


Kiki18
őstag

Lesz kipróbálható béta verzió? Ha igen,az mikor jelenik meg? :P

(#149) aAron_ válasza Kiki18 (#148) üzenetére


aAron_
őstag

egyelőre semmi hír bétáról :(((

What is your ikigai?

(#150) McCartman


McCartman
senior tag

Béta mint olyan szerintem nem várható de egy demó elképzelhető a megjelenés előtt pár héttel.

Pentium I @233 Mhz MMX ; 96 Mbyte EDO RAM ; Voodoo 1 4 Mbyte ; 3,2 Gbyte Maxtor UDMA 66

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Total War: Rome II
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.