Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Puma K válasza duvi (#248) üzenetére


Puma K
veterán

Szombaton nálam 10-11 órát ment a játék egyhuzamban.

A monitorom natív felbontásán (2560x1440@165Hz), a játék automatikusan belőtte magát Ultimate beállításra.

De, mivel nem szeretem a DoF-Blur és egyéb meg ehhez hasonló képminőséget javító rontó effekteket, így ezt-azt kikapcsoltam.

A Render scale maradt 100%-on és játék közben néha-néha rápillantottam sűrűbb-fás avagy részletgazdagabb területeken bóklászva az FPS mutatóra amely területek esetén azt láttam hogy 75 körül mozgott. Amúgy 105 és felette.

Le kellett volna nulláznom a HWiNFO-t hogy még valósabb értékeket mutassanak az átlagok. De az látszik, hogy nem használta ki a VGA kártyát a játék:

Más online címeknél mint pl: BF1, GTA: Online (Render scale: 1,750) és Overwatch (Render scale: 144%) esetén úgy meg van terhelve a VGA, hogy 338W-ot látok a maximális fogyasztási értékénél (a CPU is ekkor nem sokkal jobban, de 10W-tal többet kér azaz 138W-os érték helyett amit a BP alatt produkált 148W-ot eszik max).

Itt meg csak 260W szerepel és max 98%-os GPU kihasználtság. Amik nekem azt súgják, hogy volt még tartalék a kártyában, hogy számoljon.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#252) duvi válasza mettek (#250) üzenetére


duvi
nagyúr

Október 01. 00:00 AM CEST az holnap hajnalban lesz, tehát - elvileg - ma éjfél után indul az előrendelőknek a játék.

(#251) Puma K
Köszi az infót! Akkor NV esetében sem általános probléma az optimalizáció.

(#253) ForRedGlory válasza Puma K (#251) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Ez milyen VGA mellett? Leírás alapján 2080 TI, nem? Csak mert én is hasonló értékeket kaptam, ugyanakkor az a 75 szerintem baromi kevés ehhez a látványhoz és a folyamatos képhez. Nagyon darabosnak éreztem.

(#254) alibiman


alibiman
aktív tag

A tapasztalatom szerint ULTRA beállításnál max. kb. 100 FPS-t lehet kitolni a nem tweakelt 2080Ti-ből ennél a játéknál. Mondjuk akkor már lehet hallani a ventilátort. 75 FPSnél csak néha, halkan.

(#255) Puma K válasza ForRedGlory (#253) üzenetére


Puma K
veterán

Egy 1080 Ti van jelenleg a gépemben.

Szerintem is kevés ez az FPS érték egy ilyen grafikával rendelkező játék esetén. Ha nálad is hasonlóan futott egy 2080 Ti-vel, akkor ezek szerint valamilyen limitet használtak a készítők a bétánál...

Nálam nem volt darabos, mert G-Sync-es a monitorom, plusz a CPU fixált órajelen és feszültségen jár.
Viszont a VGA-nál elfelejtettem Nv driver-ből kapcsolni a maximális teljesítményben részesítése opciót az energiagazdálkodásnál ennél a címnél...

Ezek a beállítások azért jók, mert nem dobálja vissza az órajelet a CPU-VGA és nem kell várni semennyit sem arra, hogy kimatekolja, hogy éppen adott terhelés és hőmérséklet függvényében mekkora feszültsége és órajelre van szüksége az adott feladathoz és így nem is akad egy cím sem, ami változó mértékű terhelést ad a gépnek...

A VGA Windows-ban nálam ugyan úgy visszaveszi az órajelét 2D értékre, de amint indítok egy 3D programot, akkor kezdetnek ha az elég akkor a 3D LOW profilt használja (rendszerint játékok menüjében vagy régebbi címeknél a GPU órajele ekkor 1544MHz), majd ha kell a maximális teljesítmény átkapcsol 3D HIGH-ba és 1987MHz-cen kezd alapból, majd ahogy melegszik úgy veszi vissza és áll be 1949MHz-re, vagy 1936 vagy 1925-re.

A linkelt képen és az adatlapomon is ott van minden. A játék egy 860 EVO-ról futott.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#256) ForRedGlory válasza Puma K (#255) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Bakker 1080 TI? Az durva, mert kb ugyanazt mutatta nekem 2080 TI-vel. Beta. :) Na majd megvárok valami benchmarkot, mert ha jól futna, megvenném, de nekem ez "kevés" sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#257) S e t h


S e t h
nagyúr

Nem vagyok mai gyerek, nem is ismerem az úriember munkásságát, biztosan sikeres a maga műfajában, de amikor meglátom ezt a lepukkant fejet, akkor nehéz kicsit megértenem mekkora marketingértéke van ennek a képnek.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#258) Madoc válasza S e t h (#257) üzenetére


Madoc
veterán

A képnek semmi, a videó a vicces, jópofa.

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#259) duvi válasza S e t h (#257) üzenetére


duvi
nagyúr

Szintén nem az én generációmnak szól és nem is ismerem, de jópofa trailert csináltak vele :) Ghost Recon Breakpoint: Squad Up - Élőszereplős trailer Lil Wayne-nel

(#260) S e t h


S e t h
nagyúr

Úgy néz ki ps-re nem oké a lemezes rendelés, nem elérhető felénk, gondoltam a kód miatt megpróbálom, de a kódot már nem engedi beírni, mert kapom is az üzenetet, hogy ez nem az a store, amiben én turkálhatok, itt csak pc-re oké.
Mondjuk nekem magas, hogy miért nem elérhető mindenhol, ej Ubi, most vagy te vagy hülye, vagy én.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#261) S e t h válasza duvi (#259) üzenetére


S e t h
nagyúr

Amúgy nem rossz. :D

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#262) mettek válasza duvi (#259) üzenetére


mettek
addikt

Lil wayne a mainstream hip hop vonalat képviseli, vinnyogó hangját és rapjét nem bírom de népszerű és ismert...főleg a fiatalok körében. Kb Snoop Dogg-gal egy időben kezdte.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#263) ledgeri válasza mettek (#262) üzenetére


ledgeri
nagyúr

(Azért van közük 10 év emberileg, és 5 év karrier szerint... azért ez nem "egy időben kezdte" kategória...)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#264) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Ja semmi, most látom mi van.

[ Szerkesztve ]

(#265) mettek válasza ForRedGlory (#264) üzenetére


mettek
addikt

Nem véletlenül...egyesek az ingyenes időszak alatt kijátszották volna a Breakpointot aztán csókolom. Nem hülyék.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#266) ForRedGlory válasza mettek (#265) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Ebbe bele se menjünk...

(#267) duvi


duvi
nagyúr

Indulhat a vadászat! :)

(#268) duvi


duvi
nagyúr

Bő 1 óra játék után. Ez nem a béta release. A grafika nem változott, de az FPS drasztikusan visszaesett. Open bétában Ultimate beállításon megvolt a 55+ FPS. Itt 45+ van most. Ennek ellenére nem akad vagy lagol a játék, szép simán fut. Szerverlag sincs, ami a bétáknál előfordult.

(#269) duvi


duvi
nagyúr

Így néz ki a grafika FHD Ultimate beállításon (csak a blur és tsai vannak kikapcsolva).

(#270) mettek válasza duvi (#269) üzenetére


mettek
addikt

Hát nem egy világbajnok látvány :DDD de remélem a játékmenet és a küldetések jók lesznek.

Ha valahol lenne értelme a crossplaynek, akkor ez az a játék..

[ Szerkesztve ]

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#271) S e t h


S e t h
nagyúr

Néha olyan jókat röhögök, főleg a hozzászólásokon. :)
[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#272) Puma K válasza duvi (#268) üzenetére


Puma K
veterán

Ilyet olvasva... még inkább hagyok időt...

Bár lehet van remény:

Tom Clancy's Ghost Recon® Breakpoint: Title Update 1.0.1 Patch Notes

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#273) tonermagus


tonermagus
aktív tag

Egyszerűen nem tudom felfogni, hogy 2019 év végén hogy lehet kiadni egy játékot ilyen grafikával ... Hát hogy néz ez kis édes istenem....

Jó, a külső erdős helyszínek elfogadhatóak, de a belső helyszínek iszonyat sivárok, kidolgozatlanok (pl. a béta elején a bunkerek, hát az valami iszonyat...)

Ha már futószalagon nyomják a gyakorlatilag egyforma játékokat (Far Cry - Assasins Creed - Division) akkor egy kicsit azért fejlődhetnének valamiben.

[ Szerkesztve ]

(#274) Puma K válasza tonermagus (#273) üzenetére


Puma K
veterán

Van még:

"When the Panoramic NVGs are turned on, they flip down at an incorrect angle and are not aligned with the characters eyes..."

Forrás: [link]

Lil Wayne-t hallgató és szintű embernek pont jó ez a játék :DDD

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#275) Mizol29 válasza Puma K (#274) üzenetére


Mizol29
senior tag

Az nice :DD :C

(#276) duvi válasza Puma K (#274) üzenetére


duvi
nagyúr

Wildlands is kb. így indult, aztán egész jól kikalapálták.

(#277) Puma K válasza duvi (#276) üzenetére


Puma K
veterán

Csak azért a fenti mellett vannak még bőven dizájn és tervezési problémák...

Az viszont tetszik, hogy behozták azt a lehetőség mint az AC-ben volt, hogy a jelenleg a karakteren lévő ruhák kinézetét lehet módosítani másra. Mégpedig olyanokéra amiket már egyszer megszerzett az ember. Így egy a játékos számára jobban tetsző-kinéző és egyedibb karaktert össze lehet hozni.

Viszont ha így indult a Wildlands is, akkor miért kell megint ugyan azokba a gödrökbe belemenni...?

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#278) duvi válasza Puma K (#277) üzenetére


duvi
nagyúr

Gondolom a szokásos körülmények között készült a BP is. Pl. tartani a határidőt (kiadói nyomás), multiplatform miatti "optimalizációk" (jól fusson konzolokon is)...

(#279) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Valaki tudna nyomni egy pritscreent, hogy miket ad és meddig meg egy specializáció? (A medic, sniper, stb, elég egy belőle!)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#280) duvi válasza ledgeri (#279) üzenetére


duvi
nagyúr

ERRE gondolsz?

(#281) ledgeri válasza duvi (#280) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Nem, az a "progress-bar" érdekelne, ami az alsó 4 skillel oldható fel, és a bétában csak level 4-ig ment, és olyan cuccokat adott, mint a +1 HP cucc, vagy a kidobható medic cucc...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#282) duvi válasza ledgeri (#281) üzenetére


duvi
nagyúr

Összeraktam neked egy képre az egészet, de lehet, hogy menet közben jönnek még új vagy részletesebb infók...

(#283) ledgeri válasza duvi (#282) üzenetére


ledgeri
nagyúr

:R

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#284) Đusty


Đusty
addikt

Ha többen játszanak kinek a nehézségi fokozata számít, akihez "joinoltak" a többiek?

[ Szerkesztve ]

(#285) Puma K


Puma K
veterán

Az ilyenek miatt szeretem az open world-sandbox és egyben co-op játékokat:

Always have a good sniper watching your back - videó

Well that was a close one - videó

+1 :DDD

Never knew about this snowboard mechanic. Thanks Ubisoft, very cool - videó

Ja és igen... a Splinter Cell örökség:

How do you open these doors ?

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#286) S e t h


S e t h
nagyúr

Ki milyen classal játszik, játszott és miért?
Én a bétákban sniperrel toltam, de a panther furdalja a kívánságomat a spray miatt.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#287) duvi válasza S e t h (#286) üzenetére


duvi
nagyúr

Én medic-el tolom a +1 esély és a csapat miatt. Gyorsabban élesztek, gyógyító drónnal támogatok, egyszer magamat is vissza tudom hozni.

(#288) Puma K válasza S e t h (#286) üzenetére


Puma K
veterán

Egy ideje minden online játékban, ahol csak lehet leginkább healer vagy a healer-support kategóriákat választom.

Már nem érdekel, hogy én legyek a "legjobb" DPS vagy "legjobb" tank esetleg "legjobb" sniper.

Így itt egy field medic-et kezdtem.

Field Medic
- Class technique: Healing Drone heals and revives teammates
- Class item: Medkit heals injuries
- Class proficiencies: faster revives, carry bodies faster, and self-revive

Forrás: [link]

Mivel leginkább egyedül játszottam így a gyorsabb öngyógyítás (amit nem sokszor kellett élveznem) és tempósabb hullacipelésen kívül más előnyöket nem tapasztaltam. De igazán nem volt viszonyítási alapom, mert más class-t nem indítottam.

Ahogy játszogattam úgy szedtem össze a jobbnál jobb cuccokat. Míg végül a második fegyverem a távcsöves puskám volt egyedül zöld színű. A többi kék és XP boost, stamina regen, movement speed meg már nem emlékszem milyen egyéb extrákat adtak cucconként 2 értéket növelve.

Játékstílust tekintve adott területet végig drónoztam... (tudom elég cheap :DDD ), de nem mindig! Távolról csipegettem az ellenségeket, lopakodtam és néha kis pisztollyal osztottam az áldást. Közelre pedig a cserélgetett gépkarabélyok közül használtam valamit ha Rambó módba kapcsoltam.

Mindegyik fegyveren minden körülmény között rajta volt a hangtompító.

Vasárnap, a béta vége felé akadtam rá egy azonos szintű, de alacsonyabb gear score-ral rendelkező játékosra (nekem 42 volt a GS, neki 18).

Őt kezdtem el támogatni messzebbről távcsövessel ha előre rohant... és szedtem fel ha megfeküdt... aztán kezdett csiszolódni és nem öngyilkos merénylőset játszani így kialakult egy egész jó dinamikus játékmenet.

Viszont én a talent-nél mind a 4 alapot végig böktem, és adott passzív képességekre mentem rá.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#289) S e t h


S e t h
nagyúr

Megleptetek, hogy ennyire népszerű lehet a healer.
Én végül WillyB csatornája miatt nyomtam rá az előrendelésre, bár tisztában vagyok azzal, hogy amit ő tol pc-n, azt én megközelíteni sem fogom tudni ps4-en.

szerk:van vmi értelme szétbontani a fegyvereket, felszerelést vagy az eladás az opció inkább?

[ Szerkesztve ]

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#290) duvi válasza S e t h (#289) üzenetére


duvi
nagyúr

Igen, van, sőt ajánlott :K . A szétszedés után kapott alkatrészekkel fejlesztheted a használt fegyvereidet. Persze nem kell mindent szétszedni, mert a pénz is jól jön.

[ Szerkesztve ]

(#291) Puma K válasza S e t h (#289) üzenetére


Puma K
veterán

Egy ideig inkább bontani érdemes, mert abból szerzel olyan alapanyagokat amikkel az adott használatban lévő fegyvereidet tudod fejleszteni és az alap szinttől még 2-vel feljebb léptetni (ha ki van fejlesztve ez a képesség...................... :U ) MK1-MK2-MK3.

Pénzt főként ládákból, küldetésekből, megölt ellenségekből és még nem tudom honnan szerzel.

De ésszel vásárolva adott fegyverkiegészítőket, kozmetikai cuccokat és egyebeket, nem voltak anyagi gondjaim.

Meg persze adott szinttől amikor már minden ki van fejlesztve, akkor lehet eladogatni.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#292) S e t h


S e t h
nagyúr

Ha már így belendültetek. :)

Amikor váltogatsz a kiegészítők között a fegyverek moddingolása során, akkor miért nem látszik a változás a paraméterekben pl accuracy, range, recoil.
Wildlandsben ez látható volt, bétában én hiába raktam fel vmit, avagy szedtem le, semmi változás nem volt tapasztalható se pozitív, se negatív irányban.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#293) Puma K válasza S e t h (#292) üzenetére


Puma K
veterán

Adott kiegészítőkre ha rámentél akkor ott írta mit csinált pluszban-mínuszban.

A megjelenítésnél meg csekély mértékben, de változott az érték adott kiegészítők esetén. Viszont szereztem olyan markolatot ami elég komolyan megdobta a stabilitását a fegyvernek.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#294) duvi válasza S e t h (#292) üzenetére


duvi
nagyúr

Két dolog lehetséges. Csak azokra a módosítókra reagál, amelyiknél szerepel a fegyvertulajdonságok között a módosított érték. Itt van pl. ez a Rail, ahol egyértelműen látszik a megnövekedett hatótávolság:



A tárméret változás is látszik, bár nem olyan látványosan (kis zöld/piros háromszög ikon). Vagy egyszerűen bugos és nem mutatja mindenhol a változásokat.

(#295) alibiman


alibiman
aktív tag

Fegyver szint kérdés. Van mondjuk 2 AR (ASR). Az egyik 20-as szintű, de 30-as a sebzése, a másik 25-ös szintű, de csak 26-os a sebzése. Most melyik fog nagyobbat sebezni?

A ruházat szintjének van valami jelentősége?

(#296) duvi válasza alibiman (#295) üzenetére


duvi
nagyúr

Én a statokat nézem és nem a gear scoret. Jelen esetben a magasabb sebzés döntene, ha nincs más különbség köztük. Ez pláne igaz, ha megnézel egy fehér(bónuszok nélküli) felszerelést és egy zöldet vagy kéket.

(#297) Đusty válasza duvi (#290) üzenetére


Đusty
addikt

Hogy kell szétszedni a fegyvert és eltenni az alkatrészeit? Nekem a dupla távcső kellene és mindig azt raknám rá az aktuális legmagasabb színtűre amit használok. Megoldható?

(#298) duvi válasza Đusty (#297) üzenetére


duvi
nagyúr

Ha szétszedsz egy fegyvert, akkor abból csak crafting material lesz, nem fegyver tartozék.
Ezzel tudod szétszedni a fegyvereket:

Szétszedés után ezeket a matikat kapod:

Ha a fegyver scoopra gondolsz, akkor azt itt tudod kiválasztani. Minden fegyvertípusnak saját modjai vannak.

Ha bezúzol egy fegyvert, akkor nem veszik el a hozzávaló mod.

[ Szerkesztve ]

(#299) Đusty válasza duvi (#298) üzenetére


Đusty
addikt

köszönöm

(#300) Puma K válasza ForRedGlory (#253) üzenetére


Puma K
veterán

ROG Matrix 2080 Ti benchmarking Ghost Recon: Breakpoint \ Ultimate Preset @ 1440p - videó

Min FPS: 44
Avg FPS: 78
Max FPS: 113

De nem tudom, hogy az 1.0.1-es verzió kint van-e már:

Tom Clancy's Ghost Recon® Breakpoint: Title Update 1.0.1 Patch Notes

Október 15-én meg újabb javítás érkezik: [link]

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.