Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) Neoteric válasza h1mpi (#345) üzenetére


Neoteric
addikt

Erdekelne a tapasztalatod futomu komfort ugyben, foleg a M3-mal szemben. Allitolag 2022 szeptembere ota gyartott 3/Y jobbat kap, mint a korabbiak.

PSN: ne0teric_sAN

(#352) h1mpi válasza Neoteric (#351) üzenetére


h1mpi
nagyúr

1-2 nap és írok, már van rendszámom :) Mondjuk 20"-os kerék nem tudom mennyire rombol a komforton, de megírom a tapasztalataimat.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#353) h1mpi válasza Neoteric (#351) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Átvettem a mai napon, pont a futómű lett a legnagyobb változás. Sokkal komfortosabb, mint a M3-nál. A plusz 234 LE is érződik, de nem olyan brutális módon, gondolom hozzá szoktam már.
Maga az autó is komolyabb lett, ahogy az ajtók csukódnak stb. és sokkal csendesebb. Egyszóval szerintem, aki teheti a 3-as helyett vegyen Y-ont :K Mivel a 3-as is marad, így hosszabb távon majd még írok, most még friss az élmény.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#354) Balázzs válasza h1mpi (#353) üzenetére


Balázzs
senior tag

Gratula!

(#355) h1mpi válasza Balázzs (#354) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Köszi! :)

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#356) Norb79 válasza h1mpi (#353) üzenetére


Norb79
őstag

Gyönyörű! Sok örömöt ezzel a géppel is! :C

(#357) h1mpi válasza Norb79 (#356) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Köszi :)

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#358) Neoteric válasza h1mpi (#353) üzenetére


Neoteric
addikt

Jó hallani, ezek szerint tényleg történt valami változás! Én is egy LR Y-nal szemezek, idén talán meg is lépem. Itt Ausztriában perpill jobban megéri venni újat, mert a használt ára 3-4 ezerrel alacsonyabb csak, viszont ha hardveresen is van különbség, akkor még elenyészõbb ez a különbség.🤔

Sok baleset mentes kmt! Lehet csak a fényviszonyok miatt, de ezt a szürke színt lehet le se fóliáztatnám, egész pofás. Fényezés is rendben van mindenhol?

[ Szerkesztve ]

PSN: ne0teric_sAN

(#359) h1mpi válasza Neoteric (#358) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Köszi! Igen nagyon szép ez a fényezés, élőben még szebb is, mint a képeken. Nem gondolkoztam a fólián, ha már kifizettem egy vagyont ezért a színért :DDD Átnéztem és rendben volt, nincs rajta hiba.

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#360) Balázzs


Balázzs
senior tag

Voltam ma a Tesla budapesti szervízében és a szalonban is.
Az újonnan vásárolt, kb. egy hete beüzemelt 3 fázisú fali töltő (Tesla gen3 wall connector)
nem működött rendesen, visszavittem (se telefonra, se e-mail-re nem reagáltak, csak arra amikor az applikációban a szerviz menüben egyéb hibaként felvettem) és szó nélkül cserélték. Nem láttak még ilyet Ők sem, ilyen az én formám, kifogtam egy gyári rossz készüléket.

Vann benn a szalonban model Y quicksilver és új fehér X is, jól néznek ki és az X az hatalmas, pláne a model 3-hoz képest.

(#361) h1mpi válasza Balázzs (#360) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Igen, velük szinte csak az appban lehet beszélni vagy személyesen. Előnyben a Budapesti ügyfelek :DDD

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#362) Balázzs válasza h1mpi (#361) üzenetére


Balázzs
senior tag

Kérdeztem is, hogy hogy bírják, egy fél mosoly volt a válasz.
Állítólag igény lenne a több ott dolgozóra, csak hát gondolom Elon és a profit nem engedi.

Bár kíváncsian várom, hol lesz a második hazai szerviz, az én tippem a dél-pesti régió.

(#363) werszomjas válasza Balázzs (#362) üzenetére


werszomjas
őstag

Pedig folyamatosan van nyitott pozíció.
Több munkakörbe is.
Lehet kevés a fizetés?
Sőt a napokban már Profession-on is láttam, hogy keresnek embert.

[ Szerkesztve ]

üdv

(#364) Balázzs válasza werszomjas (#363) üzenetére


Balázzs
senior tag

Láttam, én simán vállalnék heti 1-2 napot, de főállásban nem csinálnám, part-time job pedig nincsen náluk sajna. Pedig akár az átadásoknál az alap dolgokat, vagy a papírozást lehetne így gyorsítani, könnyíteni, az úgysincs minden nap.

(#365) h1mpi válasza werszomjas (#363) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Kevés a fizu...

Balázzs: van tervben második szerviz?

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#366) Balázzs válasza h1mpi (#365) üzenetére


Balázzs
senior tag

Ez csak az én tippem, 4000+ tesla van az utakon és így sem bírják.

(#367) h1mpi válasza Balázzs (#366) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Nem tudok másik szervizről sajnos

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#368) mazsi válasza Balázzs (#364) üzenetére


mazsi
senior tag

Pont az van minden nap, átadás. A hazai arcok szinte csak ezzel foglalkoznak, mára nem is jut idő. A webshop-ot éve ígérik, fokozott tempóban öregszenek az ott dolgozók. Újabb szerviz pedig hamarabb lesz Ukrajnában, mint nálunk :O

Mi volt a baja a fali töltőnek? Nem feltétlenül triviális a bekötése elsőre.

Egy bontatlan, és egy extrával megpakolt DJI Tello drón eladó.

(#369) Balázzs válasza mazsi (#368) üzenetére


Balázzs
senior tag

Fali töltő gyárilag hibás volt, 3 fázis bekötése ellenére nem érzékelt csak egyet és alapjáraton is zúgott. Külföldi fórumokon olvastam, hogy a zúgás még normális is lehet, majd szoftverfrissítéssel megoldják, de villanyszerelő szerint ez inkább hiba. Bevittem, csere, azóta
az újjal nincsen gond, tölt szépen ahogy kell.

Bekötési papíron inkább az lehet zavaró, hogy honnan akarod bevezetni a kábelt, de a papírkája szerintem szépen mutatja, mit hogyan és hova kell kötni.

(#370) mazsi válasza Balázzs (#369) üzenetére


mazsi
senior tag

Akkor tényleg kifogtál egy selejtet.

Jöhetne már PowerWall is hozzánk, hogy teljes legyen a szett ;)

Egy bontatlan, és egy extrával megpakolt DJI Tello drón eladó.

(#371) h1mpi


h1mpi
nagyúr

Vége az ingyen tőtikének, ki hogy fogja megoldani az otthon töltést?
- SuC
- más szolgáltató
- otthoni kiépített töltő
- munkahely?

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#372) Balázzs válasza h1mpi (#371) üzenetére


Balázzs
senior tag

Napelem, otthoni töltés.

Jövő héten lesz egy éve, hogy megvan az autó, otthon 4,178.78 kWh bruttó ment bele teslafi szerint, egyéb helyen töltöttem még 100 kWh-t, supercharger netto 611.49 kWh.

Ha hosszú útra mész, úgyis kell valahol tölteni, remélem 200 HUF/kWh körül lesz az SC árazás, mert akkor az teljesen elfogadható véleményem szerint.

(#373) h1mpi válasza Balázzs (#372) üzenetére


h1mpi
nagyúr

A napelem az igazi, sajnos az nekem kimaradt a saját hülyeségem miatt.

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#374) Kapanyél válasza h1mpi (#371) üzenetére


Kapanyél
őstag

Otthon + napelem és marad a SuC is, mert az meg gyors legalább.
Így max. tényleg csak annyit töltök, amennyire szükség van hazáig, ami meg van 5p alatt is, nem kell 25-35p-et várni.

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#375) Richard válasza h1mpi (#371) üzenetére


Richard
őstag

Otthon + napelem kiépített töltővel. Máshogy már régen nem érné meg sajnos mert itt kecskemet körül nincs suc :(

(#376) Richard válasza h1mpi (#353) üzenetére


Richard
őstag

Neked nem volt az első kerekek mögött gyárilag mud flap?

Szép ez a szín. :)

(#377) h1mpi válasza Richard (#376) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Köszi! Nem volt hála istennek :D

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#378) public NMY


public NMY
csendes tag

Üdv.
0 km-es vagyok Tesla ügyileg, de nyáron Norvégiába utazunk, már az autót is kibéreltem, egy 3-as lesz. :-)
Jó sok kérdésem lenne, de lehet, hogy eleve válaszokat kapnék rájuk megfelelő forrásból. Lenne valakinek egy jó linkje, amiről érdemes elindulni és hasznos tanácsokat kapni stb.?

(#379) Balázzs válasza public NMY (#378) üzenetére


Balázzs
senior tag

(#380) Balázzs válasza public NMY (#378) üzenetére


Balázzs
senior tag

Ha van konkrét kérdés és tudok segíteni, írd meg és segítek, akár telefonon is.

(#381) public NMY válasza Balázzs (#380) üzenetére


public NMY
csendes tag

Köszi a linket, elkezdem átnézni . Kereslek majd, ha maradt kérdés. Köszi előre is a segítséget .

(#382) Balázzs válasza public NMY (#381) üzenetére


Balázzs
senior tag

Igazán nincs mit.

(#383) Balázzs


Balázzs
senior tag

Első évem a model 3-al:

(#384) h1mpi válasza Balázzs (#383) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Grat, kb. én is ugyanígy mentem km-ben és fogyasztásban is.

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#385) okoska74


okoska74
senior tag

Szeretnélek megkérni benneteket, hogy akinek van lehetősége az szavazzon a következő Supercharger helyekre. Köszönöm
Supercharger-szavazás

[ Szerkesztve ]

iMac 2013 Late ; Apple iPhone 11 ; Apple TV 4K 64Gb ; Sony KD43XF8505 ; Sony HT-XF9000 ; Sony WH-1000XM3 ; Toyota Prius III 1.8 HSD Premium;.... Ha a tények nem igazolják az elméletet, változtasd meg - a tényeket. Albert Einstein

(#386) Zsoltika25


Zsoltika25
csendes tag

Sziasztok.
2022.06-havi model 3-asom van amibe kb:16ezer van. Eddig csak a futómű nem tetszett, mert nekem nagyon kemény és már egy ideje valami kopogást is hallok elölről. Illetve nyikorog valami ha tekerem a kormányt. Aztán egy hete reggel úgy gondolta, hogy ő már nem szeretne menni sehova, kidobott valami hibakódot és hátulról hallatszott valami pukkanás is. Persze a szervizzel nem lehet kommunikálni csak az appon keresztül, de én ezt akkor még nem tudtam. Na lényeg, hogy most tartok ott, hogy kiderült, hogy invertert kell cserélni. Volt már valakinek hasonló gondja? Jellemző ez a Tesláknál? Megmondom őszintén, hogy a bizalom megingott kicsit felé.

(#387) h1mpi válasza Zsoltika25 (#386) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Semmi, mindkét autó hibátlan!

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#388) Balázzs válasza Zsoltika25 (#386) üzenetére


Balázzs
senior tag

Sajnálom, hogy így jártál.
Szintén 2022. márciusi model 3! 28.000km, hibátlan. (kopp-kopp)

(#389) h1mpi válasza Zsoltika25 (#386) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Amúgy meg minden autóval lehet gond...

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#390) Kapanyél válasza Zsoltika25 (#386) üzenetére


Kapanyél
őstag

Ez egyedi. Ha a hőszivattyúd is gatya lesz, na az már ismert jelenség.

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#391) Zsoltika25 válasza Kapanyél (#390) üzenetére


Zsoltika25
csendes tag

A hőszivattyú típushiba ezeknél? Tisztában vagyok vele, hogy mindennel lehet gond, volt egy pár autóm. Csak most kb olyan érzés ez mint amikor Range Roverom volt, ameddig megy addig hatalmas élmény, és ahhoz, hogy mindig menjen zsebbe nyúlós. És már nem bízok benne, ha most megált akkor ezt eljátszhatja máskor is. Amúgy pont be volt tervezve a csere Y-ra. Szerintem hamarabb meglépem mint terveztem.

(#392) Balázzs válasza Zsoltika25 (#391) üzenetére


Balázzs
senior tag

3 és az Y szinte ugyan az a kasztnit kivéve, de ne aggódj, rengeteg autót adnak el és pl. az ADAC tesztjén - igaz még nincsenek öreg autók - a model 3 jól szerepelt, mint elég keveset meghibásodó autó.

Nekem pl. a Gen3 tesla fali töltő volt gyári hibás, szó nélkül cserélték.

(#393) Zsoltika25 válasza Balázzs (#392) üzenetére


Zsoltika25
csendes tag

Tudom, hogy a két kocsi szinte mindenben tök azonos. A méret és a hatótáv miatt cserélném. Az Y-nak a futóműve komfortosabb mint a Model 3-é?

(#394) Balázzs válasza Zsoltika25 (#393) üzenetére


Balázzs
senior tag

Annyit azért fontos megjegyezni, hogy ha model y-ont veszel, akkor valószínűleg berlini gyártású lesz, igen jó minőségű összeszereléssel és már frissített futóművel. Kérj próbavezetést a váci úti szalonban, van benn model y-on, fél órát kocsikázhatsz vele, vagy spanolj le itt valakivel, akinek van egy (szép ezüs :R )

(#395) h1mpi válasza Zsoltika25 (#393) üzenetére


h1mpi
nagyúr

A MY sokkal komfortosabb, még a 20-as kerék ellenére is. Nekünk van egy RWD 3-as 18-as kerékkel, az sokkal jobba behozza az út hibákat. A MY LR berlini, ott sokkal kevésbé érezni.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#396) Balázzs válasza Zsoltika25 (#386) üzenetére


Balázzs
senior tag

Majd írd meg kérlek hogy ment a javítás.

(#397) Zsoltika25 válasza Balázzs (#396) üzenetére


Zsoltika25
csendes tag

Ma kaptam az app-ban meg az előzetes díj kalkulációt amiben van néhány dolognak az ingyenes javítása. Viszont az inverter cserére (anyag+munkadíj) majdnem 550 ezer szerepel. Persze írtam szerviznek, hogy ez most csak tájékoztatóan írták ide vagy komolyan gondolják, hogy fizetős lenne az inverter csere. Erre az volt a válasz, hogy "a látogatás során a gyári eredetű hibákat természetesen térítésmentesen fogjuk elvégezni".

(#398) Balázzs válasza Zsoltika25 (#397) üzenetére


Balázzs
senior tag

Árat nekem is írtak a Gen3 fali töltő cserénél, de nem kellett semmit sem fizetnem, sőt volt időpont is, mintha szervízbe vinném az autót, de pár nappal korábban arra jártam, bementem és cserélték, 5 perc alatt megvolt, utána még fél órát a szalonban nézegettem az új x-et.

(#399) Zsoltika25 válasza Balázzs (#398) üzenetére


Zsoltika25
csendes tag

Nekem a költségbecslés pdf-ben vannak tételek amik ingyesek, és az invertercsere bruttó
547 ezer. és alávan írva, hogy a tulaj fizeti. Én biztos nem fizetem, akkor otthagyom nekik.

(#400) Shadowbull válasza Zsoltika25 (#386) üzenetére


Shadowbull
addikt

"Volt már valakinek hasonló gondja? Jellemző ez a Tesláknál? "

Kiváncsiságból utána olvastam német teslás fórumokon, elöfordul.
A helyedben a kopogást is megnézetném.

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.