Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) Shadowbull válasza h1mpi (#448) üzenetére


Shadowbull
addikt

"A feleségem 3-4 km-t megy naponta"

Gyalog?

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#452) Balázzs válasza cOxeR (#437) üzenetére


Balázzs
senior tag

(#453) h1mpi válasza Shadowbull (#451) üzenetére


h1mpi
nagyúr

M3-al. Gyalog nem megyünk 3-4 km-t a városban. Nincs idő rá, hideg/meleg/eső van :)

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#454) cOxeR válasza Balázzs (#452) üzenetére


cOxeR
Ármester

Köszi!

(#455) Bossi


Bossi
őstag

Sziasztok!

Ugyan nem Teslám van, de remélem tud valaki segíteni nekem.
A kérdésem, hogy Tesla töltőn egyéb gyártó elektromos autója is tölthető?

köszönöm. :R

(#456) Richard válasza Bossi (#455) üzenetére


Richard
őstag

Magyarországon jelenleg nem.

(#457) Bossi válasza Richard (#456) üzenetére


Bossi
őstag

Értem köszönöm, és Horvátországban esetleg?

(#458) Balázzs válasza Bossi (#457) üzenetére


Balázzs
senior tag

[link] és kiválasztod a Supechargers Open to Non-Tesla opciót.

Sajna Horvátországban még nem nyitottak, legközelebbi helyszín Ausztriában van.

[ Szerkesztve ]

(#459) Peter.70 válasza Balázzs (#436) üzenetére


Peter.70
őstag

Gondolod, hogy még jobban be fognak esni a 0 - 1 - 2 éves M3-ak használt árai?

(#460) Balázzs válasza Peter.70 (#459) üzenetére


Balázzs
senior tag

Lehet, meg kell nézni mit fognak bejelenteni újításként, ha lesz nagy változás - és most ez tűnik valószínűnek - akkor a jónép az újabbat akarja majd, ergo csökken tovább a régebbi verziók ára. Ez volt 2021 év végén, 2022 elején megjelenő hőszivattyús/ryzen es model 3-ak megjelenésével is.

(#461) Peter.70 válasza Balázzs (#460) üzenetére


Peter.70
őstag

Akkor várok még kicsit. Egy M3 lenne jó. Ami szempont, hogy nagyobb aksi és Ryzen proci legyen benne. Nem kell a LR.
Még az lehet érdekes, hogy itthoni használt legyen vagy külföldről behozott? És hogy mennyire nehéz találni, olyat aki behozza, és megbízható?

[ Szerkesztve ]

(#462) Balázzs válasza Peter.70 (#461) üzenetére


Balázzs
senior tag

Menj tesztvezetésre, online lehet foglani a budapesti szalonba, ha kell adok ajánlói linket is priviben.

(#463) Peter.70 válasza Balázzs (#462) üzenetére


Peter.70
őstag

Lehet hogy élek majd a lehetőséggel :K

(#464) Bossi válasza Balázzs (#458) üzenetére


Bossi
őstag

Köszönöm.

(#465) cOxeR


cOxeR
Ármester

Tesla esetén mi a helyzet a km piszkálással? Van rá mód? (nem megvalósítás miatt érdekel) Pusztán szeretném tudni valójában mennyi a fogyasztás

(#466) cOxeR válasza cOxeR (#465) üzenetére


cOxeR
Ármester

*valójában mennyi esély van belenyúlni. Esetleg itt is úgy van, hogy látni lehet a digitális hozzáférés esetén a km állásokra adott hónapokra, meg fogyasztásra és így nem igazán vám lehetőség “ büntetlen” módosításra.

(#467) Balázzs válasza cOxeR (#465) üzenetére


Balázzs
senior tag

Mindenre van esély, mindent fel lehet törni, de szerintem nincsenek ezen a szinten még a nepperek. Amit látsz a kijelzőn/app-ban, az annyi.

(#468) h1mpi


h1mpi
nagyúr

Ha esetleg érdekel valakit a MY LR Quicksilver, 20"as felnis 11 000 km-t futott 2023-as autónk eladásra kerül, mert osztottam szoroztam és elég lesz a M3 RWD és egy olcsóbb hybrid. Ha valaki pont ilyet keres :)

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#469) cOxeR válasza h1mpi (#468) üzenetére


cOxeR
Ármester

Én keresném, csak árban félek nem közelítenénk. :)

(#470) h1mpi


h1mpi
nagyúr

Megvolt mindenkinek a mai ingyentőtike? :C

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#471) cOxeR


cOxeR
Ármester

Sziasztok!
Mi a helyzet az X90D-vel? Az egy nagy behemót már, de jönnek be abból is 100e km körüli de már értelmezhető áru példányok. Persze az az okádék fa betét az orvosolandó…

(#472) Balázzs válasza h1mpi (#470) üzenetére


Balázzs
senior tag

Dehogy, ha süt a nap akkor itthon is ingyenes.

Ezt láttátok már? [link]

Tesla Model Y Owner Finds Scary Cracks in Gigacast Front End

(#473) Shadowbull válasza Balázzs (#472) üzenetére


Shadowbull
addikt

Láttuk.

Durva, de engem nem lep meg, kvázi megjósoltam pár éve.

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#474) IntelKiller7


IntelKiller7
veterán

Erosen indul a reggel. 😀
Hasznalt arakra kivancsi leszek, hogy alakulnak

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#475) h1mpi


h1mpi
nagyúr

Model S -13 milla, lassan a régi M3 Perf árában van már :DDD A MS nagyot esik, az X még nagyobbat, szerintem Y marad, M3 is nagyjából, a régiek fognak 10milla alá benézni.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#476) varadigabor


varadigabor
senior tag

nem úgy volt hogy az új model 3 is olcsóbb lesz? :D mindenki azt mondta hogy jön az olcsó M3 mert olcsóbb gyártani a gigacasting meg az új strukturális akku pack miatt stb...
Lehet később mennek majd lentebb az árak?

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#477) IntelKiller7 válasza varadigabor (#476) üzenetére


IntelKiller7
veterán

Biztos le fogjak tolni az arat. De gondolom elobb kiarusitjak a keszlete levo m3-at.

Vagy holnap reggelre jon az info, hogy -2m Ft az M3 arabol :DDD

[ Szerkesztve ]

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#478) Neoteric


Neoteric
addikt

Szerintem pofás lett a M3 facelift. Kiváncsi vagyok a beltér qualityre. Meg hogy MY mikor kapja meg ezt a felvarrást.

PSN: ne0teric_sAN

(#479) h1mpi válasza Neoteric (#478) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Jövőre

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#480) Kapanyél válasza Shadowbull (#473) üzenetére


Kapanyél
őstag

Te nem megjósoltad, te TUDTAD!

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#481) Balázzs válasza Kapanyél (#480) üzenetére


Balázzs
senior tag

Hagyd, reménytelen.

(#482) Shadowbull válasza Kapanyél (#480) üzenetére


Shadowbull
addikt

Tudni nem tudtam, de sejtettem. Bemasolom az idevágó részt, kábé másfél -két éve írt hosszabb írás része:

A legnagyobb kockázat szerintem az hogy a működési paraméterek nagyon szűk tartományban lesznek csak stabilak. Olvadék hőmérséklet, szerszám hőmérséklet, befecskendezési nyomás, ezeknek mindig egy szűk tartományban kell mozogniuk, mert ha elmászik bármelyik, esetleg kombinálódik egy ötvözet-ingadozással akkor máris jönnek a hibák. Zárványok, repedések. Kőkemény technológiai fegyelem kell hozzá hogy ez ne történjen meg, és az nem a Tesla erőssége. Lehet nem az elején jön, hanem mondjuk a második évben, amikor már kopottak a gépek, a szerszámok, koszolodik a környezet, stb. Na ekkor fordulhat elő hogy akár tömegesen is rejtett hibákkal gyártsanak, amiknek messze menő következményei lehetnek.

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#483) Kapanyél válasza Shadowbull (#482) üzenetére


Kapanyél
őstag

Ez nettó áltudományos vészmadárkodás, valós műszaki alapokat nélkülözve. Persze remekül mutat a fórumokban. ;)

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#484) Shadowbull válasza Kapanyél (#483) üzenetére


Shadowbull
addikt

Nem éppen, ez több évtizedes mérnöki tervezői tapasztalatra épülő szakmai vélemény.

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#485) Shadowbull válasza Neoteric (#478) üzenetére


Shadowbull
addikt

Teljesen rendben van a belseje, én meglepődtem rajta, hogy egész igényes, jobbnak tűnik mint korábban. Élőben az eleje annyira nem tűnik jól sikerültnek, képeken jobban mutat SZVSZ, de még így is jobb mint a régi.
Hátul továbbra is marhára kényelmetlen, legalábbis egy felnőtt méretű embernek.

[ Szerkesztve ]

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#486) Kukipapa_rr válasza Balázzs (#452) üzenetére


Kukipapa_rr
tag

Szia,

ilyenből nincs esetleg olyasmi, ami összefoglalja a fejlesztéseket? Nem találok ilyesmit.

Úgy kell összevadásznom videókban elejtett félmondatokból, hogy teszemazt 2021 októbertől jött az új hőszivattyú, 2022-től jött a Ryzen stb.

Ha megengeditek, felmerült még pár kérdés, ami nem egyértelmű:

1. RWD (LFP) vs LR (Li-ION)

Nekem nagyon tetszik az LFP igénytelensége és tartóssága, de jó lenne a nagyobb aksi, ami nyilván jobban degradálódik, meg 80%-on célszerű tárolni stb. Még az is lehet, hogy pár év alatt összeér majd a kapacitás emiatt.

Real world használat során tud valaki mondani jó érvet vagy kizáró okot, amiért egyiket vagy másikat választotta?

2. Premium Connectivity

Látom, hogy itthon még nem lehet előfizetni rá, de ez mit jelent? Ha már aktív, akkor egyelőre nem jár le? Ha meg nem aktív, nem lehet beaktiválni? Mi a helyzet a hazai autókkal, ott aktív?

Nem tud valaki egy vásárlói checklist-et linkelni, ami az ilyen buktatókat felsorolja?

3. Kábelhossz

M3-nál bal hátul van a nyílás, emiatt nekem elég hosszú töltőkábelre lenne szükségem, ha orral előre állnék be (8-10m). Ezek elég limitáltak, kb. csak Duosida töltőt látok ilyen hosszú kábellel. Vennék szívesen akár Tesla töltőt majd, de emiatt kiesik.

Milyen lehetőségeim, buktatóim vannak? Van valakinek hasonló tapasztalata?

Köszi

(#487) Balázzs válasza Kukipapa_rr (#486) üzenetére


Balázzs
senior tag

Szia!
1. Mire kell az autó? Mennyit mész naponta? Szerintem főleg ennek kéne meghatároznia, hogy kell-e a nagyobb akku.
2. Nem lehet tudni, mikortól lesz fizetős, magyar account-al ingyenes, ha meg fizetős lesz, mint a SuperCharger töltés, akkor majd vonják havonta, nem egy nagy összeg.
3. Nem lehet garázson belül közelebb vinni a betápont? Ha igen, tesla fali töltőt vegyél és nem lesz gond.
üdv
B.

(#488) Kukipapa_rr válasza Balázzs (#487) üzenetére


Kukipapa_rr
tag

Szia,

1. Napi használat városi (most egy 24-es Leaf szolgálja ki, ami erre tökéletes), de örülnék, ha para nélkül el tudnánk menni akár egy téli síelésre is autópályán, külföldre, még ha ez ritka is.

Az a tapasztalat, hogy a degradáció + amiatt, hogy nem lehet 100%-on kiautózni (20%-80% használati tartomány útközben) nem lehet elég nagy aksit venni.

2. Nem az összeg izgat, hanem a limitáció. Ahogy olvastam, hotspot-ot is lehet már rákötni, de sokkal kényelmetlenebb. Szóval ezek szerint mindegy, honnan származik az autó, ha magyar acc-ral regisztrálok, nem lesz vele gond.

3. Sajnos nem lehet, orral előre beállva elegendő lenne a hossz, de kérdés, hogy kell-e fáznom egy Duosida-tól, ami miatt inkább vállaljam ezt a kompromisszumot, esetleg van-e másik jó gyártó, amelynek van 10 m-es kábele.

Köszi

(#489) Balázzs válasza Kukipapa_rr (#488) üzenetére


Balázzs
senior tag

Hatótávpara így elsőre, amit írsz, leaf-el nem mentél hosszabb útra? Mert akkor már lenne tapasztalat, hogy pláne ha nyugatra - síelni - mész, mentek akkor no para. Itthon is már sokkal jobb a töltő helyzet, mint volt mondjuk két éve, nyugaton meg a Tesla SuperChargerek bőven jók arra, amire kitalálták, nincs para. Egyébként pedig ha nem gond, akkor vedd a nagyobb akkus verziót.

Duosida-val kapcsolatban keresd őt, hátha van vele tapasztalat [link]

[ Szerkesztve ]

(#490) Kukipapa_rr válasza Balázzs (#489) üzenetére


Kukipapa_rr
tag

(Haha, Leaf-fel nem is megyünk messze, arra hagyományos, de nincs szükségünk két kocsira, egy jó EV elegendő lenne. M3 adja magát.)

Bárhol lehet tölteni, de inkább minimalizálnám az ezzel töltött időt, pláne kisgyerekekkel. Kb. 300 km-ként 20 percre megállni az szvsz teljesen rendben van (normál kocsival is így megyek), ezt úgy tűnik, RWD nem fogja tudni hideg télen, autópályán.

Emellett ahogy a kolléga is, teljesen el vagyok veszve a különböző variánsok között, látszólag hiába van kevés, valójában meglehetősen nehéz megfelelő évjáratot és típust választani, amiben fontos problémákat javítottak.

Az ábrádból is látszik, hogy 2021 Q4-től kéne választani. Nincs esetleg hasonló ábra a változtatásokról?

(#491) Balázzs válasza Kukipapa_rr (#490) üzenetére


Balázzs
senior tag

Leaf-re a hatótáv para miatt írtam, hogy akkor már átestél ezen.
Mennyi idős a gyerkőc? Mert nálam úgy kell összeszedni őket, hogy megyünk tovább, ha van shop is (pl olasz autópálya pihenő) akkor meg pláne, de ők 10+ évesek.

Változások nagy vonalakban 2021 év végétől alap a hőszivattyú, ryzen és dupla üvegezés elöl, rwd 60-as akkuval, 2023 ősztől pedig highland verzió. Az, hogy RWD, LR vagy performance az idáig - még nincs az újból perf - nem változott.

https://abetterrouteplanner.com/ [link] írd be, ahova jártok sűrűn, váltogasd a típust, hogy rwd vagy lr, esetleg perf és látod mivel számol.

(#492) Kukipapa_rr válasza Balázzs (#491) üzenetére


Kukipapa_rr
tag

(Kölkök még kicsik, 6 éves a kisebbik.)

Tehát ha Ryzen van benne, akkor a többi is, ugye? (Ezt a legkönnyebb ellenőrizni.)

Köszönöm, nézem

(#493) Shadowbull válasza Kukipapa_rr (#488) üzenetére


Shadowbull
addikt

Ha használt TM3-at akarsz akkor érdemes várni néhány hónapot, hogy a Highland leverje a régiek árát.

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#494) Balázzs válasza Kukipapa_rr (#492) üzenetére


Balázzs
senior tag

Igen, a ryzen-es az már hőszivattyús, az rwd az 60 kWh-s és dupla üvegezés + elektromos csomagtérajtó mozgatás van benne alapból.

(#495) Kukipapa_rr válasza Balázzs (#494) üzenetére


Kukipapa_rr
tag

Köszönöm mindkettőtöknek.

(#496) kulturg


kulturg
csendes tag

Hali, Model 3-ra utólag lehet-e feltenni (gyári) vonóhorgot garancia vesztés nélkül?

(#497) h1mpi válasza kulturg (#496) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Igen, Tesland.hu Pálinkás Attila

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#498) kulturg válasza h1mpi (#497) üzenetére


kulturg
csendes tag

Köszi. Használt TM3 vételén gondolkodok (LFP akkus), a HaHu-n alig van 2020 utáni Mo-n újonnan forgalomba helyezett. Nem tudom a Teslánál hogy van a kötelező éves szerviz a garancia miatt.
- Külföldről behozott Teslánál mi a kulcskérdés, hogy érvényes garancia legyen rá?
- Mennyi az esélye, hogy vissza lett állítva a km órája?
- Hol vizsgáltassam be az autót és az akku állapotát? (pl. Teslavarázsló?)
Köszönöm néktek.

(#499) h1mpi válasza kulturg (#498) üzenetére


h1mpi
nagyúr

- Nincs kötelező szerviz, de évente érdemes egyszer a pollenszűrőt cserélni és csinálni egy ózonos klíma és beltér fertőtlenítést. 2 évente, pedig bevinni egy teljes ellenőrzésre a Tesla-hoz, főleg a fékek miatt, amit alig használ az autó meg nem árt egy futómű beállítás sem
- Igazából, ha nem volt totálkáros, akkor van rá garancia
- Km óra tekerésnek szinte 0% az esélye Tesla esetében, mivel online az autó
- Tesla Club Magyarország FB csoportban van jó pár ember, aki foglalkozik ezzel és ért is hozzá
- Én most várnék 2-3 hónapot még biztosan, mert sokan gondolkoznak a cserén, lehet én is lecserélem majd a M3 RWD-t (2022/03.) csak előszőr szeretném kipróbálni milyen az új

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#500) Balázzs válasza kulturg (#498) üzenetére


Balázzs
senior tag

Németeknél olcsóbban veszel használtat mint itthon, pláne ha van egy jó ismerős, aki intézi az egészet. Viszont én most várnék kicsit a vásárlással, pár hét és itt a frissített M3, a régieknek meg majd szépen megy le az ára.

Látom h1mpi is írta.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.