Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Strezi válasza tibaimp (#100) üzenetére


Strezi
őstag

Nem, nem elég. a 22kW az 3F x 32Amper. Zsebbenyúlós, és kb. felesleges. 3f, 16Amperrel is maxra tudsz tölteni egy rövid éjszaka alatt.

Amúgy, pont most csinálom ugyanezt a procedúrát a társasházban ahol van lakásom. Mivel a társasház versenypiaci bekötései adottak, semmi plusz költség nincs "amperbővítésre" itt....
A jelenleg érdeklődő tulajoknak a meglévő (4 x 3 x 100A) betápról csinálunk most két gerincet körbe a garázsban, aztán mehet az egyedi végpontok kialakítása. Mivel az áramszámlázás és elosztás már adott, tervek szerint nem is lesz plusz költség az áramon, a mostani infrastruktúra költségen felül. Ez meg kb. 50 - 100Eft / fő + töltő nagyságrend lesz a jelnlegi nyolc érdeklődő mellett.

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#102) tibaimp válasza Strezi (#101) üzenetére


tibaimp
nagyúr

"Nem, nem elég. a 22kW az 3F x 32Amper. Zsebbenyúlós, és kb. felesleges. 3f, 16Amperrel is maxra tudsz tölteni egy rövid éjszaka alatt." -- -ezt most nem értem! Ha 3x32A kell, akkor hogyan elég a 3x16A?

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#103) Frozen


Frozen
őstag

Üdv

Zöldfülű vagyok és szeretném a tudásom bővíteni.

Az első dolog ami érdekelne ,hogy mennyibe kerül a töltés a tesla chargeren (otthon és pl németországban). Olvastam különböző oldalakon van akinek ingyenes van akinek fizetni kell gondolom.

A másik kérdés ha ugy rendesen taposod vagy vereted neki mint egy forma 1 es pilóta akkor menyivel előbb merül le az akku?

Egy régebbi S modelt érdemesebb venni vagy egy model 3 at inkább?
(itt olvastam sokat és volt aki a 3 ra panaszkodott minőségben ,hogy nem olyan ülés pl kényelmetlen összeszerelési hézagokkal is sokszor gond van ilyenek.)

Mennyi időt vesz igénybe a töltés?

Otthon ha nincs egy nagyon nagy amperos villanyora 15 vagy 30a van aszem.
Ilyen esetbe hogy lehet tölteni a kocsit?

köszi a válaszokat

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#104) schawo válasza Frozen (#103) üzenetére


schawo
titán

Mo-n jelenleg ingyenes a SuC, de hamarosan fizetős lesz. Németországban 36 cent a kWh, nálunk valamivel kevesebbért várható. Ha pályán tapsod (150 fölött folyamatosan) nyilván többet fogyaszt, hogy mennyivel, az sebességtől (légellenállástól) függ. 180-nál kb fele a hatótáv, mint 120-szal. Ha városban, akkor észre sem veszed a különbséget (120 Wh/km helyett 150 a fogyi, ha minden zöldre kitaposod, tök mindegy).

Töltés annyi időt vesz igénybe, amennyit töltesz. Ha van otthon töltő, akkor úgyis csak addig tölti az ember, ameddig annyi villany belemegy, ami a hazajutáshoz elég. Nem emlékszem, mikor töltöttem utoljára 10 percnél tovább. SuC-on.

A TM3 3x16A-rel tud tölteni max. Nálam 3x20A van bekötve, ebből 3x14-et adok az autónak, ez 10kW. Ezzel 10->60% 2,5 óra (SR+ 53 kWh)

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#105) Frozen válasza schawo (#104) üzenetére


Frozen
őstag

ez most azt jelenti ,hogy hogy az 1x 35A albérletbe nem tudnám tölteni?

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#106) Strezi válasza Frozen (#105) üzenetére


Strezi
őstag

De, tudod. Konnektorból 16 amperrel, kb. 16km / óra hatótávot kapsz. Autóval kapod ezt a töltöt. Lehet hozzá 32A digaszt is szereltetni, akkor dupla sebesség. Amit kolléga lentebb is írt, annak elsö esetben egy, második esetben két harmadát kapod töltési sebességben.

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#107) hellomi


hellomi
tag

Sziasztok!
Csatlakozok a csoporthoz en is, ma vettem at, az utolso pillanatban az autot, Model 3 RWD(regi neven Standard Range Plus), kek szinben fekete belsovel, Aero felnikkel. :B

40 HD keppel ugyan nem jovok, de egy 10 legalabb keszult. :D

[kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép]

ASUS ROG B450-F Strix | AMD Ryzen 7 5700G | Crucial Ballistix Sport 2x8GB DDR4 | eVGA RTX 2080 Super XC | Samsung 970 Evo Plus 500GB | Corsair RM750x | NZXT H510i White | ID Cooling SE-224-XT White | Samsung CHG90 49" | Apple Macbook Air M1 |

(#108) tibaimp válasza hellomi (#107) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Nagyon szép, irigyellek :B

Balesetmentes közlekedést és használd egészséggel!

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#109) schawo válasza hellomi (#107) üzenetére


schawo
titán

Grat az autóhoz Nekem 10 hónap alatt 41e km ment bele. Imádom, nem cserélném semmire.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#110) tibaimp válasza schawo (#109) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Neked milyen van?
Megéri Teslát használtan venni, mert újra esélyem nincs :(((
(most építettem ki a 3 fázist a garázsba, legalább az a része meglesz már)

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#111) Shadowbull válasza tibaimp (#110) üzenetére


Shadowbull
addikt

Amig garancia van rajta addig talán nem nagy anyagi kockázat. Utána orosz rulett.

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#112) schawo válasza tibaimp (#110) üzenetére


schawo
titán

Amerikai faceliftes SR+

Mi cégnél kettő TM3-at használunk új koruk óta (másik fl előtti SR+), van bennük összesen 100e km+, pont nulla problémával. A kerékcserén és az ablakmosón kívül még másra nem kellett költeni. Sőt, az enyémnek elrágta a nyest a két nagyfeszültségű kábelét is, és a Tesla megcsinálta 1 hétvége alatt gariban.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#113) tibaimp válasza schawo (#112) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Komoly :R

Melyik az az SR+? Bocs a tudatlanságomért :B

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#114) chess001 válasza Shadowbull (#111) üzenetére


chess001
aktív tag

A BMW annyival jobb, hogy ott biztosan sokat kell rá költeni, amíg ki nem ég a traktormotoros.
M3P tapasztalatok nincsenek még?

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#115) schawo válasza tibaimp (#113) üzenetére


schawo
titán

Model 3 Standard Range + (legújabb, 2022-es nevén RWD)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#116) Shadowbull válasza chess001 (#114) üzenetére


Shadowbull
addikt

Nem a BMW volt a kérdés.

Érdemes nyugati Teslás topikokat olvasni. Ott több tapasztalat van.

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#117) schawo válasza Shadowbull (#116) üzenetére


schawo
titán

Több autó, arra gondolsz?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#118) tibaimp válasza schawo (#115) üzenetére


tibaimp
nagyúr

OK, köszi, így már tudom.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#119) Shadowbull válasza schawo (#117) üzenetére


Shadowbull
addikt

Ott már olyan emberek is vásároltak nagy számban Teslát akik nem imádják ájultan Muskot, és nem néznek el minden hibát, hanem reálisabbak és objektívebbek.

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#120) schawo válasza Shadowbull (#119) üzenetére


schawo
titán

Akkor az tényleg jó hely lehet. Idén kb. egymillió ilyen ember volt, és ez nagyszerű.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#121) Shadowbull válasza schawo (#120) üzenetére


Shadowbull
addikt

Volt. Nekik van is rá garancia.

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#122) schawo válasza Shadowbull (#121) üzenetére


schawo
titán

Most az egymillió musk nemfan vásárló musk fan lett?

Szerencsére gari mindenkinek van

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#123) Shadowbull válasza schawo (#122) üzenetére


Shadowbull
addikt

Kivéve azoknak a használt autóknak amiknek már nincs.

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#124) schawo válasza Shadowbull (#123) üzenetére


schawo
titán

Az egymillió idei vásárlóinak meg 3-4/7-8 év garija van.

De a világ összes autója ilyen. Amíg új, addig van rá gari, amikor lejár, utána nincs

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#125) Shadowbull válasza schawo (#124) üzenetére


Shadowbull
addikt

Na igen, de itt sokkal jelentősebb az anyagi kockázat amikor lejár.

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#126) schawo válasza Shadowbull (#125) üzenetére


schawo
titán

Miért is?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#127) Balázzs válasza hellomi (#107) üzenetére


Balázzs
senior tag

Gratula, sok balesetmentes mérföldet!

(#128) Shadowbull válasza schawo (#126) üzenetére


Shadowbull
addikt

A Tesla csapnivaló gyártási minősége, az utángyártott alkatrészek teljes hiánya miatt. És ehhez jön a hozzáértő szakembererek minimális száma is.

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#129) schawo válasza Shadowbull (#128) üzenetére


schawo
titán

Az egyes tételt nagyon szereted, arra már reagáltam sokszor.

2. utángyártott alkatrészek hiánya. Egyszer: a Tesla alkatrészek eleve meglepően olcsók a megszokott gyári rablóbandák (gyári szervizek) áraihoz képest. De amint versenyképes áron gyártani tudnak utángyártók, meg fognak jelenni a piacon. Éppúgy, mint bármi másra. Csaknem 2 millió tök egyforma Model 3 van az utakon. Ha lesz igény, lesz gyártó is. Egyelőre nem sok gond van velük, nincs mit utángyártani.

3. Szakemberek dettó. Ugyanúgy működik, mint bármilyen mai autó. Ugyanúgy kell kerékcsapágyat cserélni, vagy futóművet, vagy ajtózsanért, vagy akár kijelzőt.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#130) Balázzs válasza Shadowbull (#128) üzenetére


Balázzs
senior tag

Nem dragabb, mint barmelyik nyugati premium marka, de van mar gyari kinai:

(#131) tibaimp válasza schawo (#129) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ja, csak nincs olajcsere, kettős tömegű lenkerék csere, porlasztócsúcs csere, generátor, ékszíj, váltó olaj, stb...
Ezért gondolkozok alapvetően én is valami elektromos autóban. A tesla meg marhára teszik, és nem csak a külseje. :K

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#132) schawo válasza tibaimp (#131) üzenetére


schawo
titán

A Subaru Legacym legutóbbi 100e km-es gyári szervize 720e ft volt. Boxer vezérmű for the win

A Teslában 40e km van, a Subaru ez idő alatt már negyedik szervizét kapta.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#133) tibaimp válasza schawo (#132) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ez nem vita, hogy az egyik nagy előnye az elektromos autóknak a jóval kisebb karbantartási költség. Az ingyen parkolást, ingyen töltést, ingyen átírást, stb. megszüntethetik "holnap", de ezt nem.

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#134) Shadowbull válasza schawo (#129) üzenetére


Shadowbull
addikt

Sokkal drágább egy Teslához egy alkatrész mint egy átlag autóhoz. Prémium autóhoz felesleges hasonlitani mert nem az, hót kommersz tömegautó, abból is az olcsó-gagyi kivitel. Rengeteg gond van velük, csak jelenleg gyári garanciában cserélgetik-javítják az alkatrészeket. De mondjuk próbálj meg egy törött Teslát rendbehozni.... És ha lejár a garancia akkor minden aranyárban lesz hozzá.

Nem is a kerékcsapágy lesz a gond, hanem az EV specifikus dolgok. Motorok, teljesítményelektronikák, akkuk.

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#135) Shadowbull válasza Balázzs (#130) üzenetére


Shadowbull
addikt

Sok sikert a kínai utángyártott cuccokhoz.

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#136) Shadowbull válasza tibaimp (#133) üzenetére


Shadowbull
addikt

Karbantartás valóban olcsóbb.

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#137) schawo válasza Shadowbull (#134) üzenetére


schawo
titán

720e volt a betervezett, normál vezérmű szíj + görgők + fék csere a 100ekm-es kutya közönséges Subaru Legacy-mon. És addigra már amúgy is legalább 600e ráment a normál szervizekre. 100e km, 1,3M a "semmire" egy 13M-s autón. Egy kutya közönséges, 170LE-s autón. Az kb utóda, az Outback ma 16M, annyi mint egy Tesla M3. A Teslára egy csavart nem kellett költenem. De a KIA e-Niróm most megy majd "időszakos szervizre", mert elérte a 15ekm-t. Egy villanyautó. Röhej. Ha nem viszem el a szemmel simogatásra, vesztem a garit.

Egy csomó gari lejárt a Model S-ekről. Nagyon olcsó hozzájuk a gyári alkatrész. Sokkal olcsóbb, mint egy Mercihez, vagy másik 30M-s autóhoz.

hót kommersz tömegautó, abból is az olcsó-gagyi kivitel.
A szakértelmedet nagyra értékeljük. Majd mi, vásárlók úgyis eldöntjük, hogy kinek mi, hogyan olcsó-gagyi. Veled kevesebben értenek egyet, mint aki nem. A 40-60e eurós szgk. kategória Európában legtöbbet eladott autója a Model 3 (belső égésű, villany, alles zusammen). Mindenki a pénzével szavaz, kivéve a fotelhuszárok, aki viszont legfeljebb a fórumokon osztják az észt.

Vagy inkább vegyél egy BMW villanyt végre. Hidd el, nagyra fogjuk értékelni.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#138) Shadowbull válasza schawo (#137) üzenetére


Shadowbull
addikt

Ember, a Subarud pont olyan extrém autó Európában, különösen Magyarországon mint a Tesla. Egy baromi ritka, kis példányszámú,. kevés szervizzel ellátott típus, leginkább hobbistáknak és rajongóknak. Aki olyat vesz az tudja hogy potenciálisan sokkal többe kerül mint mondjuk egy Skoda vagy VW.

"Egy csomó gari lejárt a Model S-ekről. Nagyon olcsó hozzájuk a gyári alkatrész"

Jaja, láttuk a felrobbantott finn példány esetén is. Mellesleg nem olcsó hozzá a gyári alkatrész hanem baromi drága.

"40-60e eurós szgk. kategória legtöbbet eladott autója a Model 3."

Attól még olcsó-gagyi autó. Más kérdés hogy drágán adják, de manapság már egy Kia is ebben az árkategóriában árulja a villanyautókat, aztán mégse lett prémiummárka. Annyi történt hogy a gagyi villany drágább lett jócskán mint gagyi belsőégésű.
A prémium villanyautók meg még drágábbak, egyszerűen eltolódott az árszint.

Továbbra sem téma a BMW. Vagy neked beakadt valamiért?

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#139) schawo válasza Shadowbull (#138) üzenetére


schawo
titán

Te most komolyan azt a videós marhaságot hoztad fel példának? Te tényleg bekajáltad azt, hogy azért robbantották fel, mert drága volt az alkatrész? Ne már, ennél többet várnék tőled. Amúgy meg milyen 600 LE-s autóhoz van annál olcsóbb gyári fődarab csere? Motor, váltó + munkadíj.

Volt Renault Laguna V6-om, ahhoz is baromi drága volt minden, csak az még állandóan be is krepált. A Mercimhez is drága volt minden. Amúgy is ki rak utángyártott fost egy Mericbe? Ilyen nincs, csak egy 20 éves roncsot tákolnak utángyártott szarokkal.

Továbbra sem téma a BMW. Vagy neked beakadt valamiért?
Annak van értelmes villanyautója a prémiumok között. A többinek nincs. Tényleg vegyél már valami értelmes villanyt. Akkor lenne miről beszélgetni.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#140) hellomi válasza schawo (#139) üzenetére


hellomi
tag

BMW-nel mernok a kollega, vedi a sajatjat, engedd el. :N

ASUS ROG B450-F Strix | AMD Ryzen 7 5700G | Crucial Ballistix Sport 2x8GB DDR4 | eVGA RTX 2080 Super XC | Samsung 970 Evo Plus 500GB | Corsair RM750x | NZXT H510i White | ID Cooling SE-224-XT White | Samsung CHG90 49" | Apple Macbook Air M1 |

(#141) hellomi válasza schawo (#109) üzenetére


hellomi
tag

Koszi!

Neked borkormanyos? Marmint bor, valodi bor. Az enyem sajnos mar a legujabb szerias mubor kormanyt kapta, aminek olyan a fogasa, mintha egy finom smirgli papirt tekergetnek. Kb 2 ora vezetes utan rendesen felsertette a tenyerem a kormany. Eletemben nem talalkoztam meg ilyennel. Raadasul, nem nagyon akar "bekopni", fenyesedni, stb, mint egy valodi bor kormany. Elkezdtem gondolkozni, hogy ujraboroztessem, csak mikor eladom, biztos, hogy az lenne az elso kerdes, hogy ez meg mi, aztan magyarazhatod, hogy a gyari mubor sertette a kezedet.... :U

ASUS ROG B450-F Strix | AMD Ryzen 7 5700G | Crucial Ballistix Sport 2x8GB DDR4 | eVGA RTX 2080 Super XC | Samsung 970 Evo Plus 500GB | Corsair RM750x | NZXT H510i White | ID Cooling SE-224-XT White | Samsung CHG90 49" | Apple Macbook Air M1 |

(#142) schawo válasza hellomi (#141) üzenetére


schawo
titán

Csak műbőr kormányos létezik. De nekem semmi bajom vele. Hogy kontextusba tegyem, ab haverom legújabb 3-as bmw műbőr kormánya durvább. (Bocs, ezt most nem tudtam kihagyni, de tényleg így van :D)

Valami nem oké, ha neked sérti a kezed. Talán a varrással van gond? Akkor szervizre küldeném.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#143) Shadowbull válasza schawo (#139) üzenetére


Shadowbull
addikt

Te tényleg elhiszed hogy egy Model Sbe az akkucsere nem 20.000 euró? Hát elég naiv vagy.

"Tényleg vegyél már valami értelmes villanyt"

Jelenleg nincs olyan ami nekem megfelelne. Meg aztán nem is én vagyok a téma, akármennyire is próbálják a teslafanok a személyeskedést erőltetni, ha nem a Tesla kritika nélküli vallásos imádata van napirenden.

A kérdés az volt hogy érdemes-e használt Teslát venni. Próbálj arra koncentrálni.

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#144) Balázzs válasza Shadowbull (#143) üzenetére


Balázzs
senior tag

Te láttad, mi a topik címe?

Egyáltalán ültél már tesla-ba? Vezetted?

Nem hiba mentes autó, melyik is az, de hogy az egyik legjobb villanyautó amit most lehet venni, az is biztos.

(#145) schawo válasza Shadowbull (#143) üzenetére


schawo
titán

Idézek magamtól, hátha másodszorra érthető:
Te tényleg bekajáltad azt, hogy azért robbantották fel, mert drága volt az alkatrész?

Én tudom, hogy a Model S-be 20e euró az akkucsere. Persze, hogy annyi. Mennyi legyen? 10 Ft? Pont azt mondtam, hogy egy bármilyen 600 LE benzinesbe is 20e euró felett van egy hajtáslánc csere.

Azért robbantották fel, mert ez jó nézettséget hoz youtube-on.

A Tesla ész nélküli, vallásos gyűlölete, na az megy neked nagyon. Azon kéne fejleszteni jó irányba.

Én már írtam egy csomó kritikát a Tesláról. Ide ebbe a fórumba is. Kereső a barátod.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#146) Shadowbull válasza Balázzs (#144) üzenetére


Shadowbull
addikt

Láttam. Éppen ezért írok a Tesláról. Láttam már közelről nem egy Teslát, és elég sokat tudok is róla mert érdekel. És olvasom a külföldi sajtót meg fórumokat is . Ott szaporodnak a csalódott hozzászólások olyan tulajoktól akik elhitték hogy a Tesla a legjobb autó a világon, a legfejlettebb elektronikával, aztán átvették az autót rengeteg hibával, amit utólag kellett javítani, utána meg elkezdték használni és kiderült hogy egy csomó mindent nem tud amit más autók már 10 éve röhögve tudnak, sokkal olcsóbbak is.

Ezért kell tájékoztatni az embereket hogy mit kapnak a nem kevés pénzükért.

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#147) Shadowbull válasza schawo (#145) üzenetére


Shadowbull
addikt

"tudom, hogy a Model S-be 20e euró az akkucsere"

Akkor minek kezdtél el terelni a robbantással meg a nézettséggel? Persze hogy azért robbantották fel hogy nézettséget generáljanak, de attól még 20e benne egy akkucsere, és a többi javítás sem olcsó. Ezért nem kell vakítani a népet hogy ezek aztán sose romlanak el, és ha el is romlanak fillérekért lehet javítani.

"Pont azt mondtam, hogy egy bármilyen 600 LE benzinesbe is 20e euró felett van egy hajtáslánc csere."

Irreleváns. Aki olyan autót akar venni használtan, azt mindenki figyelmezteti hogy számíts rá: inged-gatyád rámegy ha valami beszarik rajta, és bizony beszarik, mert az öreg luxusautók olyanok.

"Tesla ész nélküli, vallásos gyűlölete, na az megy neked nagyon."

Én nem gyűlölöm a Teslát, én reálisan nézem. Én az erőszakos, hazudozó tesla-dzsihadistákat utálom. Persze ők a teslafanok között is egy kisebbség, de baromi hangosak.

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#148) Balázzs válasza Shadowbull (#146) üzenetére


Balázzs
senior tag

Azt azért tudod ugye, hogy az szokott írni fórumba/facebook-ra, akinek gondja van? Ha nincsen gond, nincs post se.

Én is olvasom a külföldi fórumokat is, vezettem majd 1000km-et egy model 3-at, ültem az összes típusban, kivéve a roadstert. Nekem bejön, remélem egyszer megtehetem majd, hogy veszek egyet.

(#149) schawo válasza Shadowbull (#147) üzenetére


schawo
titán

Ha nem vetted észre magadon, akkor szólok: De gyűlölöd. Eleve a Tesla topikban osztod az észt tapasztalat, és mint kiderült, tervek nélkül. Azt hittem, hogy legalább valami relevanciája van annak, amit írsz, de nem, csak unatkozol.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#150) Shadowbull válasza Balázzs (#148) üzenetére


Shadowbull
addikt

"Nekem bejön"

És ez teljesen rendben is van. Megismerted, kipróbáltad, ismered az előnyeit és a hátrányait, tudod mire számíthatsz.

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.