Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) kulturg


kulturg
csendes tag

Még annyi, hogy használaton kívül hosszabb időn át mennyire fogy "magától" egy (LFP) akksi? Itt most az önkisülésre és a megfelelő hőmérsékleten tartásra gondolok, ami nyilván külső hőmérséklet függő is.

(#502) h1mpi válasza kulturg (#501) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Szinte semmit, a feleségem van, hogy 2-3 napig nem megy vele és 0-1 km megy le. Annyi, hogy a Sentryt ki kell kapcsolni, mert az szívja le rendesen.

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#503) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Üdvözletem!

Lehet nem jó helyre írok, akkor elnézést.
Általánosságban kérdezném, elektromos autó otthon, garázsban töltéshez kell még valamit vennem, adják az autóhoz, bizonyos típushoz, vagy elég ez az ipari aljzat, amit felszereltetettem a garázsba. Most lett felújítva és 3 fázis bevezetve 3x16A:

Szívem szerint Tesla-t vennék, ahhoz jó ez, vagy kell a fali töltő? Ha kell, akkor az mire jó, miért fontos?

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#504) h1mpi válasza tibaimp (#503) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Ehhez csak egy EVSE kábel szükséges, ahol az egyik fele piros csatis a másik Type2. Teslát és sok minden mást is tudsz tölteni ezzel 11 kW-al

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#505) tibaimp válasza h1mpi (#504) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Köszi! :R
Tudsz linkelni egy kb. megfelelőt?

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#506) h1mpi válasza tibaimp (#505) üzenetére


h1mpi
nagyúr

[link] ha szeretsz rendelni Aliról fele ennyi

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#507) tibaimp válasza h1mpi (#506) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Olcsóbbra gondoltam, szóval akkor Ali, bár még nem rendeltem onnan. :B

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#508) Balázzs


Balázzs
senior tag

Berakom ide is: 40.000 km tavaly március eleje óta, 144 Wh/km átlagfogyasztással (Model 3 RWD), jó kis járgány ez.

(#509) duracell89 válasza tibaimp (#507) üzenetére


duracell89
senior tag

Most az új modellhez nem adnak már, de kb egy évvel ezelőttig minden teslahoz járt az un. “Mobile Connector”, ami kb ez amit linkelt feljebb h1mpi, csak gyárilag a teslatól.
Ha használt teslat veszel, akkor az előző tulaj kell adja hozzá. Csak becuppantod a konnektorba és hajrá. Esetleg egy ilyen adaptert kell vegyél majd hozzá, ha az előző tulaj nem vette/adja.

Előre, amíg az autó nincs meg, szerintem ne vegyél semmit. Én amugy sima 220V konnektorrol töltöm, mert nekem csak az van kiépítve. Simán élhető.

[ Szerkesztve ]

(#510) duracell89 válasza Balázzs (#508) üzenetére


duracell89
senior tag

Én szinten M3 RWD (refresh utáni LFP akksis) szinten 15kWh körül (sok autópálya felhuzza az átlagot, város/elővárosban 13-14 között lenne).

[ Szerkesztve ]

(#511) Balázzs válasza duracell89 (#510) üzenetére


Balázzs
senior tag

Az is teljesen jó érték, nehéz ennyi pacival lassan menni ;]

(#512) Richard válasza Balázzs (#508) üzenetére


Richard
őstag

Az elég jó fogyasztás!

Nekem az utolsó 13k km átlaga 184wh/km a MYP-al.

Mondjuk tegnap esőben, 7 fokban 270wh/km volt az autópályás szakasz :D

(#513) tibaimp válasza duracell89 (#509) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Köszi! :R
Nem működnek a linkek :B , lehetne kérni a pótlást, hogy megnézzem, mire gondoltál? Köszi

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#514) Dani_kp


Dani_kp
őstag

Sziasztok.

Mivel nincs topic összefoglaló az lenne a kérdésem, hogy konkrét hirdetést be lehet dobni a topicba?

Üdv. Dani.

https://ingatlan.com/33821564

(#515) h1mpi válasza Dani_kp (#514) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Szia, azt a PH! szabályzata tiltja, de az aláírásodba beteheted a linket ;)

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#516) Dani_kp válasza h1mpi (#515) üzenetére


Dani_kp
őstag

Szia.
Rendben, köszönöm a választ :R . Valóban igazad van, beugrott ahogy írtad, talán helyi lokál fórumok ez alól kivételek ugye? :B

https://ingatlan.com/33821564

(#517) Balázzs válasza Dani_kp (#514) üzenetére


Balázzs
senior tag

Szia,
Nagyon szép ez a vörös/bordó/piros szín, pláne élőben, mi lesz helyette?
üdv
B.

(#518) Balázzs válasza duracell89 (#510) üzenetére


Balázzs
senior tag

Nagyon jó fogyasztás ez is, de hát ha előzni/gyorsulni kell, akkor nyomja az ember a gáz/villany/gyorsító pedált.

(#519) Dani_kp válasza Balázzs (#517) üzenetére


Dani_kp
őstag

Az autó nem az enyém, hanem sógorom gépe. Most nem lesz helyette semmi, családdal együtt költöznek az államokba ~3 évre. Addig meg nem akarja tárolgatni.
Amúgy nagyon megkímélt állapotban van, vigyázva volt rá, töltésre is odafigyeltek.

https://ingatlan.com/33821564

(#520) h1mpi válasza tibaimp (#513) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Most volt egy kis időm összeszedni:

TESLA Mobile Connector - Ez járt anno az autókhoz. Nekem még mindkét Teslához van, a Type2 kábellel együtt. Ha van Német ismerősöd vagy Osztrák, akkor oda meg lehet rendelni és hazaküldi.

32A/16A-es 1 fázisú kék csatlakozó - Váci úton kapható kb. 20 000 Ft, de a FB csoportokban 13e Ft-ért láttam több db-ot eladót!

Ez 32A-en maximum 7kW-ot tud, én 20-23A-en használtam, hogy maradjon a háznak is. 16A-en pedig 3.7kW-ot tud. Ahhoz akár elég egy Legrand GreenUP aljzat is.

Amikor még kertesben laktunk, akkor Nekem a 1x32 A-es, a Tiedhez nagyon hasonlító kiállást a villanyszerelő 150.000 Ft-ért csinálta meg a villanyórától. Az 1x32A volt. A lényeg, hogy legyen meg a megfelelő kábel vastagság és a túlfesz védelem. Itt az okosok T1+T2+T3-at szoktak javasolni.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#521) h1mpi válasza h1mpi (#520) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Most nézem, hogy Neked 3x16A van, akkor oda nem jó megoldás a mobile connector, mert az csak 1 fázisú (illetve jó, ha nem sietsz a töltéssel 3.7kW/óra). Neked egy Tesla Wallconnectort kellene feltenned és azzal menne a 11kW-os töltés! Ez nem csak Teslát, hanem bármilyen elektromost tud tölteni, ami 3 fázisú.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#522) tibaimp válasza h1mpi (#521) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Köszi :R :R

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#523) h1mpi válasza tibaimp (#522) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Nm, viszont figyelj arra, hogy a háznak is maradjon áram. Ezért jelen esetben lehet, hogy egy AGT áram megosztós töltő jobb lenne, mert ha a háznak kell mondjuk 10A, akkor addig az autót annyival csökkenti.

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#524) tibaimp válasza h1mpi (#523) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Köszi :R
Ez egy társasházi garázsban lett kialakítva, amikor töltök nincs más fogyasztó!
Ilyen lett szépen kifestve halványzöldre és műgyantázva az alja:

zöld, mint reményeim szerint, majd az autó is benne :K

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#525) h1mpi válasza tibaimp (#524) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Akkor hajrá :D A Tesla-t nem fogod megbánni én most szeretném lecserélni a M3-at egy olcsóbbra, mert alig használjuk, de nem megy, akkora a különbség tudásban...

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#526) tibaimp válasza h1mpi (#525) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Köszi ismét mindent :R

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#527) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Ehhez ti mit szóltok, mint elektromos autó tulajok, igaz lehet, vagy csak tipikus megint az "ellenzék" hangoskodik: [Rengeteg baj van az elektromos autókkal]

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#528) h1mpi válasza tibaimp (#527) üzenetére


h1mpi
nagyúr

2 év alatt semmi hiba, én magamnak hiszek, nem az ellenszélnek ;)

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#529) Norb79 válasza tibaimp (#527) üzenetére


Norb79
őstag

Azt kellene látni, hogy Európa áramból tud önellátó lenni, benzinből/dízelből meg nem. Vagy átszenvedjük magunkat ezen az átmeneti időszakon, ahogy a belső égésű motornak is kellett 100 év, mire ide elért, ahol most tart, vagy nem benzines autóra fogja futni az elektromos helyett, hanem semmilyenre.
Ebből a szemszögből kb irreleváns, hogy az elektromost 10 év alatt 3al többször kell szervízbe vinni, mert a valós alternatíva, hogy ha nem nyomjuk ezt, akkor az unokáink biciklivel fognak járni Pestről Brüsszelbe is vagy gőzmozdonnyal.

(#530) tibaimp válasza h1mpi (#528) üzenetére


tibaimp
nagyúr

h1mpi: Gondoltam....OK, köszi az infót.

Norb79: Én csak feltettem egy kérdést, a fenti dologgal nem értek egyet, illetve nagyon nem is tudtam hová tenni, mivel nincs tapasztalatom. Még... ;)

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#531) varadigabor


varadigabor
senior tag

Aki használ M3 RWD mennyire van megelégedve vele? Gyorsulás ? Probléma hogy hátsókerekes?
Gondolkozzok hogy új M3 Highland RWD vagy használt M3 AWD...

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#532) Balázzs válasza varadigabor (#531) üzenetére


Balázzs
senior tag

Szia!
Jelentkezz egy tesztvezetésre, ha még nem voltál, ott kipróbálhatod. Ha kell meghívó rá adok szívesen.
Én összességében meg vagyok vele elégedve, 2022 márciusi, 43 ezer km van benne és teszi a dolgát, napi 100km megyek kb. plussz a nyaralásokra is jó, 2 felnőtt, 2 gyerek csomagokkal és elférünk.
üdv
B.

(#533) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Üdvözlet!

Kérdezném tisztelttel, hogy egy ~20-25 éves jogosítvánnyal, 45-50 éves férfi üzembentartó/tulajdonos esetében, kisvárosban, kb. mennyi a kötelező biztosítás illetve a Casco éves szinten egy Model 3 ill. egy Model S után? Csak úgy kb. tól-ig!

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#534) h1mpi válasza tibaimp (#533) üzenetére


h1mpi
nagyúr

300-500e M3 esetén/év, MS több

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#535) h1mpi válasza varadigabor (#531) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Teljesen elég, stabilabb az AWD Y-onom, mint a feleségem RWD-je, de ha ésszel vezetsz elég. Én inkább egy Highland M3-at vennék, sokat fejlődött (kivéve a hülye index megoldást)

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#536) tibaimp válasza h1mpi (#534) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ez a Casco, gondolom?

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#537) h1mpi válasza tibaimp (#536) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Igen, a GFB függ a bónusztól is. Nekem a GFB Budapesten 31.000 Ft/év B8-ban a MY LR-re.

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#538) tibaimp válasza h1mpi (#537) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Igen, azt elfelejtettem írni. ÉnB10-ben vagyok már vagy 10 éve. Ok, köszi :R !

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#539) Enclave


Enclave
aktív tag

Sziasztok!

Ha jól látom van itt 1-2 fórumtárs akinek M3 RWD-je van.

Kérdésem az lenne, hogy:

1. LFP 60Kwh-s Ryzenes (2022-es) gyártású M3 RWD autópályán 130-140 km/h közötti sebességgel nyáron (30-35 fok között) és télen (0-5 fok között) körülbelül mekkora hatótávot tud elmenni egyetlen töltéssel? Akku 100%-ra töltve, klíma 21 fokra állítva.
Néztem több tesztet is de mindenhol ilyen 110-120 km/h-s sebességet vesznek alapul autópályán, ami nem ad reális képet nekem, ABRP-ben pedig nem tudtam rájönni hol lehet a minimum sebességet beállítani. (az ingyenes verzióban)
Röviden: egy 60Kwh-s LFP-s M3 RWD el tud menni legalább 300 km-t autópályán nyáron és télen? Vagy erre már inkább egy M3 LR való? Mondjuk az autóban 50.000 km-nél kevesebb van, hogy legyen viszonyítási alap akku degradációhoz.

2. Egy ilyen 2022-es M3 RWD (60kwh LFP) ha hetekig egy helyben áll és fel van dugva töltőre (mert owner manual ezt írja, hogy mindig legyen töltőre dugva) garázsban mert az autó nem mozdul akkor az akku degradálódik ilyen állapotban is? Valaki használja úgy a kocsiját hogy nem minden héten mozdul vele? Csak mondjuk 2-3 hetente?
(ha jól gondolom állóhelyzetben, sentry és minden off mert garázsban van akkor is fogyaszt valamennyit az autó álló helyzetben amit a töltő folyamatosan kompenzál akkura rátöltéssel)

3. Ilyen M3 (LFP 60Kwh) RWD esetén a regeneratív fékezéssel most mi a helyzet? Olvastam máshol, hogy van akinek nem csak hideg de meleg akkuval is pár méteres lassítás után is totál megszűnik, holott az akkuja csak 80%-ra van töltve. Ez valami SW bug lenne vagy valami limitációja az LFP-nek? Pl. Visegrádról lefelé jövet már az első 3-4 kanyar után "elmelegszik" valami a kocsiban és nem akar működni? (ezt olvastam) Erről mi a tapasztalat?

Köszönöm!

üdv.

[ Szerkesztve ]

Semmi sem állandó, csak a változás.

(#540) Balázzs válasza Enclave (#539) üzenetére


Balázzs
senior tag

Szia!

1, igen, de sok mindentől függ, rengeteg a töltő, beütöd a naviba ahova menni akarsz és go, majd tervezi a töltés, erre rá kell "érezni".

De dobok egy példát, nyár tempós Bp-Debrecen 4 fő és csomagokkal:


2, hagyhatod töltőre dugva, nem lesz baja manual szerint sem, nekem nem volt ideje heteket pihenni :D

3, Ha hideg az akku, vagy ha 100%-on van, akkor csökken vagy nulla a regeneratív fékezés, amint ezek a feltételek módosulnak "visszakapod". Akár még SW bug is lehet, én erről nem hallottam, de ha az majd javítják egy frissítéssel.

B.

(#541) Enclave válasza Balázzs (#540) üzenetére


Enclave
aktív tag

Szia!

Köszönöm a gyors választ, példát. Ha jól számolom akkor elvileg 100%-ról mondjuk 1%-ra merítve (LFP esetén lehet 10-20% alá is nyugodtan menni), akkor úgy 357 km jönne ki kb a fenti fogyasztásból és felhasználható 57,5 kwh-s akkukapacitásból (degradációt most nem számolom).

Esetleg ugyanilyen mérésed nincs téli körülmények között? (0-5 fok, ugyanez a táv)

Ami a regeneratív fékezést illeti, kiemelték hogy akku 80% körül volt és meleg volt, mégis pár perc után "elmelegedett" állításuk szerint.

[ Szerkesztve ]

Semmi sem állandó, csak a változás.

(#542) h1mpi válasza Enclave (#541) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Nekem sosem volt ilyen elmelegedés. Se LFP-vel, se a Li-Ion-al.

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#543) Balázzs válasza Enclave (#541) üzenetére


Balázzs
senior tag

Szia!
Számolni felesleges, majd jelez az autó, ha gondja van! Jelzi, hogy menj lassabban, vagy iktass be egy töltést, figyel nem kell parázni. Nekem volt olyan, hogy -2%-ot írt érkezésre, mert hamarabb végeztünk a kv-val Debrecenben, mint gondoltam, írta is először, hogy -2%-al érkezem, majd kicsit később hogy ne menjek 110 km/h fölé, majd fél óra elteltével "rájött", hogy nem lesz gond.

Nem ugyanaz a táv, hasonló de itt már tényleg tél volt és valamiért lassabban is mentem:

[ Szerkesztve ]

(#544) Balázzs válasza h1mpi (#542) üzenetére


Balázzs
senior tag

Elment már az "ezüst nyíl"?

(#545) Enclave válasza Balázzs (#543) üzenetére


Enclave
aktív tag

Szia!

Köszönöm a másodikat.

Találtam egy kalkulátort de ez nekem túl optimistának tűnik, pedig minden érték megadható benne, létezhet az hogy egy M3 RWD (60as LFP) esetén amiből 57,5 használható újkorában nyáron 130-as tempónál 35 fokban elmegy 333 km-t egy töltéssel, míg télen 0 fok körül 304 km-t? Ez nekem valahogy túl szépnek tűnik... (ezek RWD értékek, LR-re vagy 100-150 km-rel nagyobb értékeket tippel)

Semmi sem állandó, csak a változás.

(#546) Enclave válasza Enclave (#545) üzenetére


Enclave
aktív tag

Ez lemaradt: az #541-ben a 357 km-t tévesen számoltam, valszeg kevesebb, mert akkor nem 78%-os akku kapacitást használt volna fel az a táv, hanem vagy 10%-al kevesebbet, így lehet a kalkulátor pontosabban számol mint én. :)

Semmi sem állandó, csak a változás.

(#547) Balázzs válasza Enclave (#545) üzenetére


Balázzs
senior tag

Ezt nem ismerem, ha eddig nem ismert/tapasztalt útvonallal kell számolni vagy tervezni, ABRP-vel nézem meg (ami persze nem tökéletes), kizárólag tesztelésre és gép előtt ülve, amúgy a legjobb, ha beülök az autóba és ott a navi-n csinálom, mert akkor a legpontosabb.

Mire kell Neked az elektromos autó?

(#548) h1mpi válasza Balázzs (#544) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Mégse adom el :)

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#549) Kapanyél


Kapanyél
őstag

Azzal nem számol egyik sem, hogy reggel az előfűtött, frissen feltöltött akku a munkahelyre érve a 6-8 óra állásban ledob 10%-ot simán csak attól, hogy kihűl, sentry nélkül.
Amíg nyáron a LR simán 3 naponta van töltve napi 70 km-rel (80-20-ig) és 11-18 kWh/100km, addig mostanában 24-28 kWh/100km-es fogyival képes olyat mutatni, hogy 83km alatt megesz 40%-ot. Szóval a hideg borít minden matekot.

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#550) h1mpi válasza Kapanyél (#549) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Nekem utcán áll napközben és max. 1%-ot veszít sentry nélkül. 2023-as MY LR, de a M3 LFP is ilyen. Ha neked lemegy 10%-ot, akkor ott valami be akadt. Vagy egy külső alkalmazás vagy az autóban valami. Soft resetet próbálj meg először és nézd meg az energia menüben mi szívja le így.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.