Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) mazsi válasza Bermi (#597) üzenetére


mazsi
senior tag

Menj el tesztvezetésre, vagy bérelj egyet egy kiadós hétvégére!
Ezt az ülést meg hagyd, a gyári jobb ennél - a vadabb színeket leszámítva ;)

Egy bontatlan, és egy extrával megpakolt DJI Tello drón eladó.

(#602) Bermi


Bermi
aktív tag

Rendben, köszönöm a tanácsokat, kezdem a tesztvezetéssel. :R

F1.....

(#603) berbatov2


berbatov2
senior tag

Sziasztok!
M3 SR+ 2020/12 mennyit kellene mutatni teljes töltöttség esetén? Nekem 380-nál nem megy feljebb, kicsit keveslem!

(#604) h1mpi válasza berbatov2 (#603) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Szia! Kiírt km nem releváns info, mert fals adatok alapján számolja. Töltsd le a Tessie alkalmazást és az ki fogja írni mennyi a degradációd. De ha kell mégis összehasonlítási alap, akkor a 2022-es RWD 411 km-t ír ki nekem 60-as akkuval.
Neked ugye 55 kWh-os akkud van, és mondjuk legyen 5% a degradáció=52,2 kWh a jelenlegi kapacitása. 13,9 kW/100 km-el számol kb. az autó, tehát 375 km a Tesla szerinti hatótávod.

Próbáld meg azt, hogy feltöltöd 100%-ra AC-n és rajta hagyod 2 napig. Ne nézz rá az appon és ne is nyisd ki. Ilyenkor balanszolja az akkut a BMS és vissza lehet nyeri 8-10 km hatótávot.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#605) berbatov2 válasza h1mpi (#604) üzenetére


berbatov2
senior tag

Köszi szépen!
Tehát, ha nekem 380-at ír ki akkor a degradációm még nem érte el az 5%-ot sem. Azt hittem, hogy a wltp hatótávot kellene kiírni alapból, de akkor nem ez a helyzet. Ez a 13,9 kW/100 km akkor egy konstans, mindig ez alapján kalkulál ugye? Tessie-t letöltöttem nyomogattam, pontosan hol tudom megnézni a degradációt?

(#606) h1mpi válasza berbatov2 (#605) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Nem WLTP, hanem az USA mérés alapján számol a Tesla, ezért ajánlom mindig, hogy ne km-t mutasson, hanem %-ot.
Ha összekötöd a Tesla fiókoddal és engedélyezed a Tessie-nek a távelérést, akkor a battery-re rámész és ott van egy szív ikon, az mutatja meg.

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#607) h1mpi válasza h1mpi (#606) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Itt van a képes segítség: a i info gombnál tudod a telemetriai adatokat aktiválni:



Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.