Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) Zsoltika25 válasza Shadowbull (#400) üzenetére


Zsoltika25
csendes tag

Minden képpen. Eredetileg volt időpontom május 24-re a futómű miatt. Csak közben feladta a harcot. Amúgy is allergiás vagyok a nem oda való zörgésekre, rűhelem ha valami zakatol, csörög, zörög. Ezért ment a háztól az x5m50d. A szervizzel nektek milyen tapasztalatotok van?

(#402) Balázzs válasza Zsoltika25 (#399) üzenetére


Balázzs
senior tag

Azt írtad, hogy "a látogatás során a gyári eredetű hibákat természetesen térítésmentesen fogjuk elvégezni". Ebből nekem az jön le, hogy nem kell majd fizetned. Mikor viszed a szervízbe az autót? Amikor beviszed, még előtte kérdezz rá, hátha tisztul a kép.
Kíváncsi vagyok mi lesz ebből.

(#403) Zsoltika25 válasza Balázzs (#402) üzenetére


Zsoltika25
csendes tag

Nekem is az lenne evidens, hogy ingyenes a javítás. Én nem tehetek róla, hogy tönkre ment az inverter 16 ezer km alatt. És nem is töltés közben jött elő a hiba. Mielőtt neki állnak javítani utána járok. Amúgy május 25-én van időpontom.

(#404) Balázzs válasza Zsoltika25 (#403) üzenetére


Balázzs
senior tag

Volt valami előjele, esetleg hibaüzenet előtte?
Nekem most egy ideje a charge port open, vagy mit dobál fel, de azt mondták téves, nincs is semmi gond a töltőnyílás ajtó működésével.

(#405) h1mpi válasza Zsoltika25 (#401) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Az X5M50d zörgött? :Y

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#406) Zsoltika25 válasza Balázzs (#404) üzenetére


Zsoltika25
csendes tag

Nem volt semmi előjele. Előző nap délután vettem le töltőről, másnap reggel beülök semmi gond, emeltem a fűtésen 1 fokot és akkor bedobott DI_a137 hibakódot és kiírta, hogy a vezetés nem lehetséges, álljak félre biztonságosan. De még a garázsban álltam. Kiszálltam és akkor volt egy pukkanó hang a hátsó kerék felől. Utána sorba dobálta a hibakódokat és szólt, hogy, nem indul el újra. Jelezte, hogy a kis akkuban a feszültség 35%. Egy perc múlva már csak 24%. Persze lemerült és kizártam magam a kocsiból. A bejutás és a vontatási mód aktiválása külön történet.

(#407) Zsoltika25 válasza h1mpi (#405) üzenetére


Zsoltika25
csendes tag

Igen. A középső kartámasz ha rákönyököltél nyöszörgött. Hátulról a kalaptartó felől valami zörgés, persze csak menet közben nehogy ki tudd deríteni, hogy mi az. Pedig sérülés mentes elsőgazdás autó volt nagyon kevés kilóméterrel. Aztán váltottam Range Roverra. Na az nem zörgött, az minőség, de nagy betüvel. Csak a fenttartása nem volt gyenge, 14 hónap alatt 3M.

(#408) h1mpi válasza Zsoltika25 (#407) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Sajnos a Tesla is zörgős, főleg 1 év után. Én mindkét autóban hallok zörejeket. Erre ellenszer a zene :DDD

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#409) Balázzs válasza h1mpi (#408) üzenetére


Balázzs
senior tag

Fura, vagyis jó, de nekem nem zörög. 2022. márciusi, kb 29.000km. Rossz úton, lassú (20-50) tempónál tekerd le az első két ablakot, na akkor van ám hangja!

[ Szerkesztve ]

(#410) h1mpi válasza Balázzs (#409) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Miért van letekert ablaknál hangja?

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#411) Balázzs válasza h1mpi (#410) üzenetére


Balázzs
senior tag

Hangos a futómű az úthibák miatt.

(#412) Peter.70


Peter.70
őstag

Sziasztok,
A Model 3-nak az otthoni 220-as töltő kábele milyen hosszú?

(#413) Balázzs válasza Peter.70 (#412) üzenetére


Balázzs
senior tag

Ha erre gondolsz, akkor kb 6 méter.

(#414) Peter.70 válasza Balázzs (#413) üzenetére


Peter.70
őstag

Köszönöm, azt néztem, hogy nekem kb 7 m-es kéne

(#415) Zsoltika25


Zsoltika25
csendes tag

Sziasztok. 25-én megtörtént az inverter+2 bizti cseréje. A szerviz korrekt volt, reggel 8-kor leadtam a kocsit és 16:50-kor jelezték, hogy elkészültek a javítással. A futómű szerintük teljesen rendben van. Gariban cserélték a hibás cuccokat így teljesen ingyenes volt minden.

(#416) Balázzs válasza Zsoltika25 (#415) üzenetére


Balázzs
senior tag

Ezt jó hallani, remélem egyedi eset volt. További jó baleset és műszaki probléma mentes kilométereket kívánok!

(#417) public NMY


public NMY
csendes tag

Üdv. Hamarosan külföldre utazok, ott bérelek majd kint tartózkodás idejére egy Tesla-t. (Getaround.com)
Mivel még nem használtam, lennének kérdéseim. Az első : a tulajdonos hozzá tud rendelni az autójához, ami után fogom tudni használni a járművet? Mi ennek a folyamata?
(Letöltöttem már az alkalmazást, regisztrációm is van, gondolom a hozzárendelés után fogok sok funkciót elérni).
Van esetleg vendég profil ? Olyanra gondolok, hogy a használat idejére a saját profilomhoz rendelt kártyámmal fizetek SUC töltést…

(#418) h1mpi válasza public NMY (#417) üzenetére


h1mpi
nagyúr

A cég felvesz vezetőnek, amivel korlátozott hozzáférést kapsz, de minden fontos funkciót elérsz. A töltést szerintem nem tudod fizeteni, azt majd a végén elszámolják gondolom.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#419) IntelKiller7


IntelKiller7
veterán

Észak Amerikában a fehér alapszín feláras lett, és a Midnight Silver az alapszín Model 3 és Y esetében. S/X nem változott.

A Giga Berlinből pedig már lesz RWD Model Y Midnight Cherry Red és a Quicksilver színben.

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#420) h1mpi válasza IntelKiller7 (#419) üzenetére


h1mpi
nagyúr

A Quicksilver ne legyen alapszín, mert akkor ideges leszek :DDD

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#421) IntelKiller7 válasza h1mpi (#420) üzenetére


IntelKiller7
veterán

Az felaras. :)

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#422) Richard válasza h1mpi (#420) üzenetére


Richard
őstag

Akkor eléggé morcos lennék. Vagy adják oda az árát suc kuponban annak aki már megvette felárasan :D

(#423) h1mpi válasza IntelKiller7 (#421) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Nekem mondod? :D 1.2 millát fizettem érte, azért mondtam, hogy ideges lennék, ha 0 Ft lenne.

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#424) IntelKiller7 válasza h1mpi (#423) üzenetére


IntelKiller7
veterán

Kellemetlen. :D

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#425) Richard válasza h1mpi (#423) üzenetére


Richard
őstag

Neked milyen a bt kihangosító minősége? Engem alig hallanak, össze-vissza szakadozik. Állítólag volt pár berlini példány amiben ez a hiba. Már van szerviz időpontom, elvileg cserélik a mikrofont.

(#426) h1mpi válasza Richard (#425) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Nekem minden tökéletes. Én vagyok az a Tesla tulaj, akinek egyik autóval sem volt soha semmi baja :D

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#427) Richard válasza h1mpi (#426) üzenetére


Richard
őstag

:D
Ezen kívül nekem is rendben van minden szerencsére. Na majdcsak megoldják amikor viszem :)

[ Szerkesztve ]

(#428) kulturg


kulturg
csendes tag

Hali, a Model 3-nál a dupla üveg mennyit segített a zajszigetelésen?

(#429) Balázzs válasza kulturg (#428) üzenetére


Balázzs
senior tag

Számít, de nagyon kicsit.

[link]

(#430) kulturg válasza Balázzs (#429) üzenetére


kulturg
csendes tag

Köszi, még annyit kérdeznék, hogy cascot ki hol talált legolcsóbban? Néztem a hellocristo-t is, de ott nagyban függ, mennyit megy vele az ember. Évi 300k alatt sehol nem találtam.

(#431) Balázzs válasza kulturg (#430) üzenetére


Balázzs
senior tag

Írtam privit

(#432) h1mpi válasza kulturg (#430) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Évi 300K az a legalsó határ kb. Nekünk 280e/év, de 10% 200e Ft az önrész. (K&H M. Nagy Sándor). Az Y LR az +100K/év

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#433) Richard válasza h1mpi (#432) üzenetére


Richard
őstag

Akkor jól kötöttem én is. MYP 400/év

(#434) mazsi válasza kulturg (#430) üzenetére


mazsi
senior tag

Becsüld meg azt az ajánlatot - nekem 9,2 milliót számoltak tavasszal :D

Egy bontatlan, és egy extrával megpakolt DJI Tello drón eladó.

(#435) cOxeR


cOxeR
Ármester

Sziasztok,
I3 helyett szemezgetek használt Teslával, árban Modell 3 az ami szóba jöhet majd, de nehezen szűkítem le a lehetséges verziót, mi is lenne az ideális.
Első széria, vagy FL-hez ragaszkodjak, LongRange vagy SR+ vagy amennyire le vannak árazva az S-ek (már amelyik) azt is érdemes lenne megnéznem? Csomagtartó pakolhatóságban az jobb ha jól láttam, illetve tágasabb, viszont többet eszik.
Fontos lenne a hatótáv, de ha lehet a dual motor AWD közelebb áll hozzám, illetve többségében nem megyek nagy távokat, tehát akár ha felszereltség, vagy bármi más miatt a performance jobb, az is játszhat, ott inkább a keret a szűk. Max. 13-14M-ért néznék első körben.
Tudok otthon tölteni bőven, nem annyira létszükséglet az ingyen tölthetőség, zömében Pest régióban közlekedem, 100-150 km-es napi távolságokra, de ha pályáznom kell akkor jól jönne 250-300 km, 130-as tempóval, biztonságosan, nem 100-0%-al.
Köszi ha adtok tippet, mi alapján jutok közelebb, mi az ami ideálisabb választás.y
Y LR lenne a legjobb, de az nem lesz a keretem közelébe egy ideig.
Köszi! :)

(#436) Balázzs válasza cOxeR (#435) üzenetére


Balázzs
senior tag

Szia!
100-150km-t tudja az összes model 3, azzal nincsen gond. Milyen gyakran és milyen irányban van a nagyobb táv (töltési lehetőségek miatt)? Nyáron azok is mennek gond nélkül (nekem napi 2*100km az fél tank az rwd-vel, 140 tempomat és meleg napos időben), elég csak otthon tölteni.

Én most várnék pár hetet, jön az új model 3 verzió, megnézném az mit tud és úgyis tovább fognak csökkenni miatta az árak.

Performance-ra nem tudom mennyivel drágább a casco, nekem a dízel kombi (136 ló) után bőven űrhajó az rwd is, ültem a többi tesla-ban is, perf nekem az már "beteg" kategória és a casco sem mindegy mennyi évente.

(#437) cOxeR válasza Balázzs (#436) üzenetére


cOxeR
Ármester

100-150-et az I3 is tudja, de nekem a 250-300 km lenne a cél pályán 130-al, ha lehet inkább egész évben mint csak nyáron. Töltési lehetőség van, Bp-Győr, vagy Bp-Balaton az irány.
Várok azzal nincs gond, a kérdés lényege inkább azon van mi az ami jobb választás, akár felszereltség, újítás terén, amit nem érdemes elengedni, vagy mi az amit inkább már nem érdemes megvenni, mert pár év múlva nagyon nem lesz kelendő (I3 esetén pl a 60Ah akkus, ahol a motortarto bak is gyenge). 2021-es mennyivel jobb mint az előtte levő széria.
Zaj szempontból, tölthetőség gyorsasága miatt, vagy pusztán felszereltség tekintetében.
Facelift SR+ vagy inkább egy régebbi LR/Performance.
Futómű/fék is fontos az ültetés sem zavar perf esetén, vagy akar pl hifi melyikben jobb, ezek mind lehetnek szempontok.
Nincs valami átfogó táblázat erről esetleg, ami összeveti egymás mellett őket?
Legszívesebben performancet vennék a teljesítmény miatt, de a LR AWD majdnem annyira jó. 100-200 esetén már elég nagy a különbség az 1 és 2 motoros között, hiába jó a 0-100 ha fölötte vége van. Pl 1/4 mérföld az alap fl előtti esetén 15s ezt bőven tudja a mostani egyik autóm is.

[ Szerkesztve ]

(#438) Balázzs válasza cOxeR (#437) üzenetére


Balázzs
senior tag

Face-n talál láttam ilyen összehasonlítós képet, de nem találom. Addig is itt a wiki [link]

rwd ugye csak hátul hajt, bár alig van már tél és a többi is alapból hátul hajt, csak akkor dolgozik az első motor, ha kell a teljesítmény. Itt a pénztárca szab szerintem határt. rwd-n felül van mélynyomó, plusz hangszórók és belső világítás, no meg a nagyobb akku.

Én már csak 2022-est vennék, vagy 2021 év végi nyugati piacost, a gyorsabb ryzen proci miatt, de használtam intel-est, lassabb de nem volt azzal sem gond. 110-től zajosak, ez ilyen a keret nélküli ablakok és a gumizaj miatt, ha van igény és pénz lehet javítani rajta utólag.

LR utólag megvehető boost-al közel van a perf-hez, de ha a teljesítmény kell, akkor azt kell venni. Igazából úgysem gyorsulgat az ember állandóan, én mentem pár kört ismerősökkel, jött a whoooaah élmény, azóta heti 1X max ha előzni kell, de nyugis stílusban nyomom, drága a gyorshajtás és sokat megyek gyerkőcökkel, fő a biztonság.

Próbálni kell, tesztvezetni, adok ajánlói linket priviben ha kellene és úgy könnyebb.
Mostanában nem járok Győr felé sajna, de szívesen mehetnék pár kört ha Bp felé jársz.

(#439) cOxeR válasza Balázzs (#438) üzenetére


cOxeR
Ármester

Köszönöm, ezt nézegettem - de megint végignézem, igazából a felhasználói tapasztalat érdekel jobban, mint pl amit írsz, melyik halkabb, vagy van mélynyomó, illetve ez a ryzen vagy ugye az lfp akku előnyei.
LR/Perf verziók nem csak az akku/dual motor miatt jobbak.
Inkább “gyűjtők” és veszek kereten felül, mintsem megveszem aztán használat közben konstatálom, hogy ez nagyon kellett volna a másik verzióból.
Bp mellett lakom (Halásztelek). :)

(#440) Balázzs válasza cOxeR (#439) üzenetére


Balázzs
senior tag

Arra járok melóba, írtam privit.

(#441) Shadowbull válasza cOxeR (#439) üzenetére


Shadowbull
addikt

Olyat vegyél amin jó sok garancia van.

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#442) h1mpi válasza cOxeR (#439) üzenetére


h1mpi
nagyúr

A legfontosabb az, hogy MiC gyártás legyen, ne USA.
Csakis FL utánit vegyél, ha lehet Ryzen procisat. A LR bőven elég nem kell Perf. szerintem. A Perf.-en az a felni/gumi páros elég használhatatlan

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#443) cOxeR válasza h1mpi (#442) üzenetére


cOxeR
Ármester

Köszi, most pont nézegetem a FL szofveteres sebességet (YT a barátom), hát van előnye a Ryzen-nek. Viszont magához az autó használathoz a böngészésnek, meg a navigáció sebességének nem sok köze van, máshol meg gondolom kevésbé éleződik ki a különbség.
Nem nevezni veszem az autót, hanem közlekedni, pl az első lámpa miatt inkább döntenék a FL mellett.
Akku is lényeges, most épp az LFP vs Lithium konklúziót próbálom helyre tenni, fontosságban. pl a 100%-ra való tölthetőség ami nem mindegy.
Felni/gumi tekintetében én a sportosabb változatokat helyezem előtérbe, I3-ra is vettem S garnitúrát, ha most vennék, simán tennék rá egy I8 szettet, az is elférne. Igen a hatótáv az más tészta, de azért olyan drasztikus különbség nincs, mint a vezetési stílus miatt.

[ Szerkesztve ]

(#444) h1mpi válasza cOxeR (#443) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Ha otthon tudsz tölteni jó az LFP. Ha viszont nem, akkor hátrány, mivel az utolsó 20% elég lassan megy bele és heti egyszer kell neki a 100%-ra töltés! Nekünk mindkét akkus autó van, mindkettőnek van előnye-hátránya. A Tesla egy guruló számítógép, hidd el fontos az, hogy gyors legyen.
Az Y-ra én is megrendeltem a 20”-ost, néha azért szídom magam, amikor parkolni kell, mert nagyon kicsi a felni védelem a gumin.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#445) chess001 válasza cOxeR (#443) üzenetére


chess001
aktív tag

Miért nem próbálod ki őket, lehet tesztvezetni? Tuti, hogy kell a performance, nem olyan rossz a nagyobb felnin sem a közlekedés (egy sportos némethez képest)

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#446) cOxeR válasza h1mpi (#444) üzenetére


cOxeR
Ármester

Tudok itthon tölteni, szerintem ez a fő alappillér... nem is értem teljesen azokat akik nem tudnak és elektromossal járnak, de van ilyen is ismerősi körben. Y Performance BP belvárosi lakás.
Nem nagyon tudsz újat mutatni, parkolás és gumiprofil terén, nekem bármi is kényelmes lesz és messze nem használhatatlan szint még: [kép]

(#447) cOxeR válasza chess001 (#445) üzenetére


cOxeR
Ármester

Ilyen felni, futómű keménység dolgokon, csak nevetek, mikor látom a "nyavajgást" mindenfele. :)
Ki fogom próbálni, de várom, hogy elmenjen a Z4, addig nem látom értelmét, illetve nem hajt igazából semmi magasan is áraztam... de aki állapotot vesz az érteni fogja a difit, nem megy el itthon ősszel, tavasszal eladom kintre.

(#448) h1mpi válasza cOxeR (#446) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Mi most leszünk ilyenek... Két Teslával beköltözünk a 13. kerbe, lakóparkba. A jó az lesz, hogy megnyílik a 3. kerben a SuC és elég két hetente egyszer tölteni. A feleségem 3-4 km-t megy naponta én 16 km-t

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#449) cOxeR válasza h1mpi (#448) üzenetére


cOxeR
Ármester

Ilyen távolságra mondjuk 2 autót tartani, de persze ha Nektek így kényelmes és belefér nincs vele baj. 14 km nekem a bolt oda-vissza.

(#450) Richard válasza cOxeR (#446) üzenetére


Richard
őstag

Performance-ot vegyél. Én is így tettem és nem bántam meg. Mondjuk ez Y.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.