Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#140) Danoob


Danoob
csendes tag

Csak rájöttem mi volt a baj a stopjaimmal. Az hogy piaci áras megbízást akartam adni, azt pedig láthatóan nem lehet, mert akkor úgy veszi, hogy a megbízás kiadásakor érvényes áron szeretném eladni a stop teljesülésekor, és ez nem tetszik neki. Tehát mindenképpen kell limitárat megadni, úgy már működik is szépen.

Közben igyekszem magam kiművelni forex-ügyben, és kisebb sokként ért, hogy a piac decentralizáltsága miatt az egyes közvetítőknél más-más árfolyamok alakulhatnak ki. Nah ez azért bánt engem, mert találtam historikus intraday adatokat, de ezek szerint az nem sokat ér, stratégia teszteléséhez pontosan az oanda adatai kellenének visszamenőleg, az viszont nincs :O Összehasonlítottam két forrásból letöltött adatokat az oanda programjában megjelenő grafikonnal és tényleg háromféle :(

Fecdzo, te programozott kereskedéshez mit használsz? Úgy értem a programod az adatokat hogy kapja, és hogy adja a megbízásokat? Láttam, hogy van az oandának API-ja, de valami veszett drága... legalábbis próbálkozni mindenképp.
(továbbá a korábbiak fényében az is kérdésem lenne, hogy honnan vannak adataid a teszteléshez)

Az adózás hogy működik, hol lehetne ennek utánanézni? Van ahol azt írják, hogy a részvénykereskedéssel ellentétben itt nem lehet a veszteségeket levonni a nyereségekből. Azért az nagyon durva lenne....

Amúgy én a John J. Murphy könyvet "szereztem be", majd ahogy időm engedi olvasgatom. Úgy tűnik elég jól vannak benne leírva a dolgok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.