Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3701) bajaki


bajaki
őstag

Köszönöm a visszajelzést és tapasztalatokat mindenkinek. :R
Belevágok, de vádli környéke lesz a terület most úgy tűnik.

Majd jelentkezem az eredménnyel. :D

(#3702) bajaki válasza bajaki (#3701) üzenetére


bajaki
őstag

Kész. :)

Skin & Art Tattoo Studio (Levy) volt a művész Kalocsán.

[ Szerkesztve ]

(#3703) @tco@ válasza bajaki (#3702) üzenetére


@tco@
aktív tag

Nekem tetszik, fasza benne ez a kék :K Majd lőhetnél 1 képet 2 hónap múlva is, hogy gyógyulás után milyen.

(#3704) bajaki válasza @tco@ (#3703) üzenetére


bajaki
őstag

Rendben, lövök majd képet. :)

(#3705) #30610944


#30610944
törölt tag

Sziasztok,

Szerintetek a lezeres kezes eltavolitja a szetdurrant tetkot is?
Van egy mestermu rajtam sajnos ahol a srac tul melyre ment es ilyen 3D-s lett. A vonalak is vastagabbak lettek pluszban de nagyon idegesit a kidudorodas. Amiket eddig olvastam errol azok alapjan nem segit a lezeres kezeles. Kiszedne a tintat de a dudor ott maradna. Kene egy hozzaertotol a velemeny hogy ez tenyleg igaz vagy sem.

:R

(#3706) rwin5 válasza #30610944 (#3705) üzenetére


rwin5
őstag

Szerintem nem, egyébként annyit hozzátennék, hogy gyakran a lézeres kezelés után szokott még dudoros lenni a bőrfelület utána. Mert gyakorlatilag kiszívja a tintát a bőrödből, mintha kitépkednéd pl a szőrszálat egyesével.

De ez sok dologtól függ, szóval nem szentírásként írtam. Olyan nem lesz a bőrfelület 100%, mint előtte volt, és itt nem arra kell gondolni, hogy sokkal szebb lesz. :DDD

(#3707) #30610944 válasza rwin5 (#3706) üzenetére


#30610944
törölt tag

Sejtettem. A piros szin az ami bedurrant egy felvett egy 3D effektet. Remelem ahogy majd idovel fakul ki kicsit alabbhagy a duzzanat.

(#3708) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

csatlakozok :R

[link] - macska innen van [link]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#3709) Krisztina 69


Krisztina 69
friss újonc

Sziasztok! KB 2,5 éves ez a kék pillangó tetoválásom, eddig nem volt problémám vele. KB 2 hónapja vettem észre hogy picit kidudorodott! Néha, nagyon enyhén viszket is! Egyszerűen nem tudom, miért! Van ötletetek?
Köszönöm! Kriszti

(#3710) Elemental válasza Krisztina 69 (#3709) üzenetére


Elemental
addikt

Én elmennék bőrgyógyászhoz. Nekem volt olyan, hogy hirtelen, szinte szúró viszketés volt egy tetkóm közepén, megmutattam dokinak, ő mondta, hogy mi, és kiszedett valamit. Már nem emlékszem, hogy mi volt.

(#3711) LamerGyuri válasza Krisztina 69 (#3709) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Csak én nem látom, milyen lepkéről van szó?

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#3712) NORBl


NORBl
aktív tag

Sziasztok!

Első tetkóm lenne, lehető legjobb szakival szeretném csináltatni.

Van valami hazai toplista a témában?

(#3713) brownus válasza NORBl (#3712) üzenetére


brownus
veterán

őket ismerem és nagyon jók, https://electricbat.hu/ vagy dorcaborca (ő csak bw és saját stílus)
de ez így komolytalan és nem elég infó, hogy első tetkó és basszassuk a legjobbal, mert milyen stílusban szeretnéd, bw, szines, esetleg dotwork?

(#3714) dokee78


dokee78
félisten

Apám nemrég elhunyt.
Neki szeretnék emléket állítani egy tenyérnyi tetoválással.
Ötleteket kérnék.

Ezt találtam egyelőre.
De ez inkább alkarra mutat jól.

(#3715) brownus válasza dokee78 (#3714) üzenetére


brownus
veterán

Én a dátumokat elhagynám, és az édesapám egy kedvenc valamijét vagy ami egy olyan dolog amiről csak ő jut az eszedbe varratnam magamra. Nemtom, jó kérdés...
Tenyérnyi méretű vagy tenyérre? Hmm, jó ötlet.!?

[ Szerkesztve ]

(#3716) PunkZoli válasza dokee78 (#3714) üzenetére


PunkZoli
aktív tag

Ha friss a dolog, lehet érdemes várni egy tényleg jó ötletig, vagy fene tudja, lehet segít a feldolgozásban...
Arra érdemes gondolni még, ami eszembe jutott, hogy ha pl alkarra rakatod, akkor szeretnél-e majd válaszolni a kérdésekre folyamatosan, amik tuti érkezni fognak?
Felsőtestre, mellkas pl szerintem erre jobb lehet, de ez csak én vagyok.(póló alá)

Nekem ez a szív, kereszt, ekg dátummal picit csajosnak hat, és kollégának igaza lehet, hogy egy közös hobbi, tevékenység bármi előnyösebb lehet. A natúr dátum is jobban hat.
Tetoválónál meg ne az ár, hanem a név számítson, lehet ő is tud segíteni tervezni egy egyedit. Nagyon kreatív magyarok vannak, megéri jobban utána járni a dolognak, pláne, ha egy ilyen végleges dologról van szó :)

(#3717) steeel35


steeel35
tag

Melóban kamerán elég jól mutatott... :D

(#3718) brownus


brownus
veterán

új tetkóm, a méhecske :) (jobb alkar)

(#3719) Remiel


Remiel
őstag

Hát nem pörög a topk... tudtok olyan tetoválót, aki japán mintákban nagyon jó?

"Never stop dreaming" - Freddy Krueger

(#3720) thEndeR válasza Remiel (#3719) üzenetére


thEndeR
tag

Nekem Várnai Krisztina csinalta a koi pontyot a labamra, eleg sok japan mintat csinal, nem olcso, de szerintem nagyon ugyes.!

(#3721) Remiel


Remiel
őstag

elérhetőséget esetleg tudsz adni? merre dolgozik?

"Never stop dreaming" - Freddy Krueger

(#3722) thEndeR válasza Remiel (#3721) üzenetére


thEndeR
tag

En emailben beszeltem vele, krikko27@gmail.com, ez volt anno az email cime. 5 eve voltam nala, akkor a Dark Art Tattooba dolgozott, de ahogy latom facen sokszor van mostanaban kulfoldon. 15.000 ft/ora volt 2016ban.

(#3723) pruzsi


pruzsi
őstag

Szép estét, esetleg tudtok Debrecenben profi tetoválót 100% realizmus szakértő pl egy portré felvarrása .

(#3724) hzsolee


hzsolee
őstag

Sziasztok!
Nagyságrendileg mibe fáj egy ilyesmi tetkó? Minta hasonló, bár konkrét még nincs. Mindenhol óradíjjat látok, de időben mennyi egy ilyet megcsinálni?

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#3725) @tco@ válasza hzsolee (#3724) üzenetére


@tco@
aktív tag

Szerintem minden harmadik sráctól megkérdezheted a strandon, annyit látok ezekből :C
Én 100k körül mondanám.

(#3726) hzsolee válasza @tco@ (#3725) üzenetére


hzsolee
őstag

Aha, szóval ciki....tucat dolog. Értem. Köszönöm

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#3727) @tco@ válasza hzsolee (#3726) üzenetére


@tco@
aktív tag

Olyat varrass ami neked tetszik, ha nem zavar hogy most ez a divat éppen akkor hajrá, az a lényeg, hogy neked jó legyen :R

(#3728) sith7


sith7
nagyúr

Sziasztok

Nem is gondoltam volna, hogy itt is van ilyen topik :)

1. tattoo /Slipknot logó/

2. tattoo /Rammstein/

3. tattoo ... ez a legújabb, 3 hetes :)

(#3730) brownus


brownus
veterán

tavaly nyári:
[kép] :) nem mindig elég :D

(#3731) mefistofeles

Sziasztok!
Van pár kisseb tetkóm, de tegnap felrakattam az eddigi legnagyobbat, alkarra. (kb. 19x19) sok satír és teli felülettel. Eléggé begyulladt és bár sűrűn kenem bepanthennel száraz a felülete, húzódik mint állat. Festék, trutyi nem folyik belőle, olyan mint ha már egy vékony var lenne rajta. Az alkarom gyulladt, meg is van kissé dagadva. A tetkósom szerint ez természetes, pár nap alatt lelohad. Szerintetek ez normális állapot? Fóliát nem bírja a bőröm, csak első este volt rajta.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#3732) mefistofeles válasza mefistofeles (#3731) üzenetére

Bocsi tegnap előtt varrattam. Délután lesz 48 órás a cuuc.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#3733) net84


net84
őstag

Teljesen természetes jelenség. Minél nagyobb felület lett megdolgozva, annál lassabb lehet a gyógyulás. Továbbá a bőr sem egységesen reagál a fizikai behatásra.
2-4 óránként mosd meg, vékonyan kend újra. De közben se hagyd kiszáradni és túl vastagon se legyen rajt krém.

Read only...

(#3734) Katsu


Katsu
aktív tag

Sziasztok,

Szeretnék én tetováltatni. Nekem ez lenne az első. Alkar belső felére gondoltam.
Engem az érdekelne, hogy vérhígító (xarelto 20mg) mellett lehet tetováltatni?
Nyilván a neten mindenfélét olvasok. Gondoltam, hátha itt van hasonló "bajtárs", akinek relevánsabb a szava.
Az orvosok nyilván nem javasolják, de leírni egyik sem meri.
A tetováló művészek pedig vállalják, csak nem tudom, hogy a bevétel miatt vagy mert tényleg nem okoz gondot.
Illetve ha már itt vagyok, akkor privátba kaphatok pár ajánlatot, hogy mely szalonokba (Budapesten és környékén) lehet érdemes csináltatni?

Előre is köszönöm az infókat.

Üdv: Attila

(#3735) Geryson


Geryson
addikt

Sziasztok! Egy nagyobbacska kartetkó irányába szeretnék elmenni az ősszel és most jött az ötlet, hogy kezdjük el már augusztus elején. A kérdésem, hogy valóban ellehet, vagy a művész itt nagyobb mértékben a saját időbeosztását szeretné csak feltölteni?

Napozós típus vagyok, itthon ugye elég meleg (és napos) napok vannak, augusztus végén, kb. 2 héttel a teljes kontúr elkészítés (állítólag 8 óra) után van még egy olasz nyaralás betervezve. Hülyeség, nem tudom annyira védeni, kezelni és várjak vele őszig vagy nagy fegyelemmel és gondoskodással meg lehet oldani? Nagyon köszönöm!

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#3736) LamerGyuri válasza Geryson (#3735) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Varrás után két héttel felejtsd el a napozást; ergo úgy az év hátralevő részére mindenképp, ha azt akarod, teljes legyógyulás után ki is nézzen valahogy.
Az időpontról meg annyit, hogy szerdán voltam varratni, aztán a lányom miatt kérdeztem, mikor vannak szabad helyei. Január....de Goldnak csak 1 év múlva... Szóval ha csak a kontúr 8 óra lesz, akkor minimum 3x kell hozzá menned, és épp egy lemondás idejét kaptad meg. Lemondhatod, de akkor hónapokat csúszhat az egész, és akkor nem idén, hanem jövőre nem tudsz napozni :D
Egyébként ezt miért nem tőle kérdezed meg? :K

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#3737) net84 válasza Geryson (#3735) üzenetére


net84
őstag

Szia!
A napokban úton-útfélen frissen tetovált emberkébe botlottam a Balaton körül. Még a strandokon is. Kivétel nélkül csak egy immel-ámmal rögzített fóliával letakarva. Minden másodiknak a tetovált terület körül szép vörösen izzott a bőre. Nekem fájt már a látvány is.
Egyrészt ez a sima fóliázgatás sem szerencsés (én is csináltam anno, de sokkal kényesebb művelet), másrészt a közvetlen nap sem használ a friss tetoválásnak. A gyógyulás első fázisa után is intenzív odafigyelés és a napozás kerülése továbbra is ajánlott. 2 hetesen, felület méretétől is függ a gyógyulás, de nem lesz az még olyan állapotban, amit nyugodtan napra lehet küldeni.
Csináltam (szigorúan csak magamnak) 40 fokban komplett lábszár színezést. Az első napokban 2 óránként mostam - levegőztettem - kentem. Ha olyat csináltam, vagy elhagytam a zárt teret, akkor teli fólia leragaszt + szalaggal leteker, hogy véletlenül se érje nap. Max 1 óránként pedig azt is leszedtem és mostam zöld szappannal, majd levegőzés, pihentetés, krémezés és csak úgy mehetett vissza a fólia. Amikor már meg volt a hámlás, akkor pedig kapta a megfelelő puhító, zsírosító hatású krémet, szabadban pedig az 50 faktoros naptejet (úgy, hogy napozni nem mentem, csak a szimpla közlekedés közben érintkeztem napfénnyel). Ez utóbbit használom a mai napig még a 10+ éves tetoválásomra is. Sehol máshol nem kenem magam, de a tetoválásnál még egy enyhe bőrpír sem lehet.

#3736 LamerGyuri - tudod mennyi mindent nem kérdeznek meg az emberek attól, akivel szeretnék megcsináltatni a tetoválást vagy meg is csinálta nekik? Vadásszák össze az infót az ismerősöktől, a netről és kérdezgetnek fűt-fát. Egyrészről nem értem, miért nem mer vagy akar kérdezni. Főleg, amikor első tetoválásra készül valaki. Másrészről a tetoválókat sem értem, hogy amikor látják, tudják, érzik, hogy van kérdés, kétely, akkor miért nem kezdeményeznek kommunikációt? Ebből lesznek aztán jó esetben a pár év alatt tönkrevágott, kifakult minták. Rosszabb esetben bőrgyógyászat és hosszú kezelés...
Az sem jó, ha valaki 3-5 éve csináltatott tetoválást és úgy érzi, mindent tud. A kezeléshez használt készítmények, kiegészítők is állandóan változnak, ezáltal az ajánlott eljárások is. Míg az első tetoválásom idején az dívott, hogy csak enyhe víz érje és csak finoman legyen áttörölve, az utolsónál már aktívan használtam a zöld szappant és az antibacis, parfüm mentes tusfürdőt napjában többször is. A törlés pedig elég intenzív volt. Aztán most már ott vannak a sebészetben használt sebfedő fóliák, ami szerencsére egyre jobban terjed el a tetoválók között is (gyakorlatilag a hámlásig védve és fedve van a felület és még a kezelés is sokkal egyszerűbb). Ezért jó kérdezni, megerősítést kérni és nem úgy viselkedni, mint egy néma droid, hanem beszélgetni.

[ Szerkesztve ]

Read only...

(#3738) Geryson


Geryson
addikt

Hú, nagyon köszönöm nektek a választ. Nagyon nagy segítség mind a kettő!

Gyorsan az egyik részére reagálva, hogy miért nem tőle kérdezem meg: pontosan azért, mert más véleményére IS kíváncsi voltam. Szerintem nincs itt semmilyen kommunikációs szakadék, egyszerűen nekem is az volt az érzésem, hogy egy lemondott helyet kaptam meg úgy, hogy mondtam, hogy nekünk még van előre egy betervezett olasz út (SUP programokkal), ahol nyilván keményen lesz nap. Nyilván én, mint tapasztalatlan legény rögtön ráugrottam az időpontra, aztán utána kezdtem el pl. videókat nézni...

Akkor ez szeptember végén fog csak indulni, állítólag 7-8-9 teljes napos alkalom, de jó lenne jövő nyár előtt még befejezni. Kezelni mindenképpen nagyon gondosan fogom (van már egy alkar-alkotásom, azt is nagyon ésszel kezelem).

Esküszöm, attól félek a legjobban, hogy a szervezetem bírni fogja-e ezt a rengeteg tintát... :F

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#3739) net84 válasza Geryson (#3738) üzenetére


net84
őstag

Ne vedd magadra, a kommunikációs gondokat a tapasztalat mondatta velem. Egyébként, ha megkérdezed a tetoválót a napozásról, a felvitt mintarész alapján ő mindig pontosabbat fog tudni mondani. Pl. egy kontúr mindig egyszerűbb gyógyulás szempontjából (hiába nagy területet ölel át), kisebb terhelés, mint egy tenyérnyi kész minta

Rengeteg tinta? Olyan nincs :DDD .

Lassan tervezem, hogy újra visszaülök a székbe, vendég oldalon. Agyament ötletem támadt ismét, ami egyre csak durvul. Azonban a kikötésem az volt (ha nekikezdek, nem szeretem a félkész mintát - főleg nem magamon), hogy egy seggel üljük végig. Így lesz egy teljes lábszár burkolásom, aminek 90-95%-a tiszta fekete lesz. A többi csak azért kell, hogy meglegyen a 100%-os töltöttség :) .

Read only...

(#3740) IntelKiller7


IntelKiller7
veterán

Sziasztok. iPhone-ra ismertek olyan appokat amikkel tattoo mintákat tudok pl a karomra tenni?
Inkább megnézném így, hogy hogy áll, mint miután kész. :DDD
Tollal összefirkálni az egész karom meg macerás. :DDD

Inkhuntert szedtem le, de itt 99.9% locked... :((( :DDD

[ Szerkesztve ]

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#3741) net84 válasza IntelKiller7 (#3740) üzenetére


net84
őstag

Szia!

Nem tudok ilyenről. Minden saját mintám papíron született. Ha nagyon bizonytalan volt az elhelyezés, akkor előzetesen felment egy próbára. De gépre sosem digitalizáltam fel egyik rajzot sem.
Tökéletesen nem lehet digitálisan illeszteni egy mintát és szerintem ilyen esetben a mozgás közbeni viselkedése is sokat számít. Ezen pedig csak a felskiccelés segít (vagy egy-egyben felteszed a mintát a bőrindigóval).

Read only...

(#3742) LamerGyuri


LamerGyuri
senior tag

A tavalyi év termése, októberben végeztünk a hátammal


"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.