Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-07 21:30:55

LOGOUT.hu

Ismert ventilátor gyártók termékeinek adatlapjai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) vince


vince
őstag

A topicban felhalmozott tapasztalatok alapján megejtettem a cserét én is. Egy Chieftec táp YL D12SH-12F típusú ventillátorát cseréltem egy 1600-as Scythe-ra. Azóta szinte néma a gép :C

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#902) zibo73


zibo73
aktív tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem,hogy adott egy Chieftec GPS-400AA-101A táp (most vettem használtan)
és fordítva van benne a ventilátor ez így jól van? A hátulján szív és a házba nyomja be.

(#903) McDog válasza zibo73 (#902) üzenetére


McDog
aktív tag

Itt hasonló volt a probléma. Kifelé kéne fújnia. Pár hozzászólással később a hozzászóló meg is oldotta..

(#904) zibo73 válasza McDog (#903) üzenetére


zibo73
aktív tag

Köszi!
Én is megoldottam széd szedtem és megfordítottam benne a ventit. :)
Úgy ahogy kell benne lenni.

(#905) djdaniel válasza andrade (#852) üzenetére


djdaniel
senior tag

Üdv!
Szeretném a régi tápomba le cserélni a ventilátort valami halkabbra, a tápegység márkája black power 580 watt, a ventilátor adatairól fogalmam sincs, csak annyit tudok hogy 12cm- is, és a vezeték forrasztva van, egy fekete és piros.
esetleg milyet ajánlotok bele ?
én ezt szemeltem ki

esetleg az gáz, ha nem forrasztom oda ?
ha nem simán rá kötöm chassis_fan.ra az alaplapon?

(#906) mr_ricsi válasza djdaniel (#905) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"én ezt szemeltem ki"
Házventi, ezért a hőfokszabályzója nem a tápok hőmérsékletéhez van igazítva. Bekapcsolás után pár perccel már teljes fordulaton fog menni. Tehát nem alkalmas.

"esetleg az gáz, ha nem forrasztom oda ? ha nem simán rá kötöm chassis_fan.ra az alaplapon?"
Gáz, mert a táp a ventijének a forgását a saját melegedésétől függően szabályozza. Nem az alaplap egy bizonyos pontján mért hőmérséklettől függően kell szabályozni.
A tápod csak "gagyi" kategória, alapvető védelmek hiányoznak belőle. Ha túlmelegíted, az valószínűleg a gépedben lévő alkatrészek végét is jelenti egyben. (Ha kigyullad, akkor meg a lakás végét is.)

A venti lehet hogy azért hangos, mert a csapágya tönkrement. Ez esetben a típusszáma alapján nézni kell egy azonos vagy jobb tulajdonságú ventit, és arra kicserélni. De az is lehet, hogy a zajt az okozza, hogy a venti nagyon gyorsan pörög, mert meleg van a tápban. Ezt úgy lehet megszüntetni, ha portalanítod a belsejét, illetve házventilátor(ok)kal megakadályozod, hogy a proci és a VGA melege a tápon menjen keresztül.
(Esetleg az is lehet, hogy túl kevés a gépedhez, hiszen mégiscsak egy ~310 W körüli tápról van szó.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#907) djdaniel válasza mr_ricsi (#906) üzenetére


djdaniel
senior tag

köszönnöm a válaszod, nos erre nem is gondoltam. :W
Tudom hogy a táp a noname kategória, de egy régi 2magosba pc-be szerintem még tökéletes, most új tápot nem tudok bele venni, nos már jó pár éve benne van, eddig nem volt vele semmi gond, remélem ki gyulladni nem fog, max be szerzek egy poroltót addig még nem jön össze egy tápra.
Nos ki takarítottam a tápot, be lélegeztem vagy fél kg-ram port, most nem hangos a ventilátor.
Az új gépembe sincs valami felső kategóriás tápegység, sima 500wattos fps hexa.

(#908) betonfelhő


betonfelhő
tag

Ki kellett cserélnem a tápom (FSP SAGA II 500W) ventilátorát, mert véletlenszerű időpontokban rettenetes hangot adott ki magából pár másodpercig vagy akár percekig is. Az utóbbi pár hét során pedig már egyre többször művelte ezt. És a kezdetektől fogva volt egy halk ciripelésre hasonlító alapzaja. Talán sikerült pont egy olyan tápot kifognom amibe egy suta venti került. Nem kellet volna, hogy problémázzon, de zajongott és nem akartam megvárni, hogy tönkremenjen. (bő 2 éve használom)

A tápban lévő ventilátor egy Yate Loon D12SM-12 http://www.yateloon.com/en/2_1356_58938/product/DC_FAN_SERIES_id_id38837.html) 12 V-os, 120x120x25 mm-es, légszállítása 70,5 CFM, 1650 RPM, zajszint 33 dB.
Két vezeték van piros és fekete. sárga nincs.
Kép a Yate Loon ventiről amit kiszedtem.

Amire cseréltem: SCYTHE Slip Stream 120mm 1600rpm SY1225SL-12H (http://www.scythe-usa.com/product/acc/026/sy1225sl_detail.html)
légszállítása 88,11 CFM, 1600 RPM, zajszint 33 dB.
Három vezetékes, a csomagban molex csati is van + 4 csavar.
Stabilabbnak tűnik, nagyobb a súlya.

Mivel a tápon a ventilátor vezetéke elvész a többi kábel között, csak az elvágós, összetekerős, szigszalagos mutatvány maradt nekem.

A Scythe ventilátor halkabban kezdi és alacsonyabban RPM-mel is forog. Bő 1 órás működés után kicsit kevesebb levegőt taszíthat mint a Yate Loon (kéz oda tétel alapján szubjektíven), kézrátétellel megállapítva kicsit hűvösebb a táp. A nagyon halovány alapzaj mellet (közel hajolva, fülelve észrevehető) semmilyen más zörejt nem termel. Majdnem 10 óra működés után már erősebb a kiáramló levegő mint a régi ventivel, a zajszínt nagyjából megegyezik (kivéve, hogy ez nem ciripel).

Halkabb, hűvösebb tápot kaptam. Öröm, bódottá.

[ Szerkesztve ]

(#909) legenda007 válasza betonfelhő (#908) üzenetére


legenda007
aktív tag

Szia! Nekem a Superb 460 lett ilyen, abba is jó lenne ez a venti? v. Milyet vegyek?

(#910) betonfelhő válasza legenda007 (#909) üzenetére


betonfelhő
tag

Mivel a Superb 460 egy FSP400-60GLN belülről, és abban is egy majdnem ugyanilyen Yate Loon ventilátor pörög-forog, igen jó bele.
A Superb 460-ban a D12SH-12-es venti van aminek a légszállítása (88 CFM) majdnem ugyan annyi mint a Scythe ventijé (88.11 CFM). Cserélheted erre is bármilyen más 120x120x25-ös ventire is aminek legalább 88 CFM a légszállítása.

(#911) RVR400


RVR400
veterán


Egy ilyen ventit kellene valami normálisra kicserélni a tápomban, mert hangos. Elméletileg 1000 rpm-es, de akkor is hangos, a légszállításáról fogalmam sincs, de nem egy viharkavaró, az tuti. Egy Arctic F12-ben gondolkozom, az a Gigabyte-omnál is bevált. Esetleg valakinek valami jobb ötlet?

(#912) betonfelhő válasza RVR400 (#911) üzenetére


betonfelhő
tag

Szerintem bőven jó az F12, főleg ha konkrétan ilyen 300-400W-os Goldenfield tápról van szó.

(#913) RVR400 válasza betonfelhő (#912) üzenetére


RVR400
veterán

Az enyém egy Energon 650W-os CWT belsővel, és szerencsére nem piros, de ugyanez a venti. :)

(#914) mr_ricsi válasza RVR400 (#911) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Nem tudnál egy olyan képet berakni, amelyiken a venti címkéjén lévő betűk-számok olvashatóak?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#915) betonfelhő válasza mr_ricsi (#914) üzenetére


betonfelhő
tag

WAM
W12025HZ12SEMA
DC 12V 0,18A
XIONGLI ELECTRONIC

(#916) 5ent1nel


5ent1nel
aktív tag

Sziasztok!

Egy FSP Blue Storm II 500W-ban szeretnék ventit cserélni (YATE LOON 120mm - D12SH-12, 88 CFM, ha lehet hinni a teszteknek). A keret elég szűkös, de azért szívesen fogadom az árkategória nélküli javaslatokat!

Köszönöm! :)

(#917) betonfelhő válasza 5ent1nel (#916) üzenetére


betonfelhő
tag

(#918) 5ent1nel válasza betonfelhő (#917) üzenetére


5ent1nel
aktív tag

Már néztem, de kisebb a légszállítása... :(

(#919) 5ent1nel válasza 5ent1nel (#918) üzenetére


5ent1nel
aktív tag

Hoppá, találtam itthon egy Arctic F12-t, asszem meg is van a jelöltem! :D

Igaz 88 CFM helyett csak 57, de 500W max helyett csak 200W-ot eszik a konnektorból a gépem, szal esélyes, h jó lesz!

Azért köszöntem a tippet! :R

(#920) betonfelhő válasza 5ent1nel (#918) üzenetére


betonfelhő
tag

scythe Slip Stream 120mm 1600rpm SY1225SL12H
88,11 CFM

http://www.scythe-usa.com/product/acc/026/sy1225sl_detail.html

Ha ezzel az a baj, hogy kisebb a légszállítása (nem kisebb, nagyobb), akkor miért jobb az F12 aminek tényleg jóval kisebb a légszállítása?

[ Szerkesztve ]

(#921) Hyacinto


Hyacinto
tag

Sziasztok!

Egy Chicony Hipro HP D4302RWB2 LF REV:1-es tápban szeretnék ventit cserélni. Van illetve, volt már valakinek tapasztalata vele? Kerestem itt a témában, de erre a típusra nem hozott eredményt.

Egyáltalán érdemes vesződni vele, vagy cseréljem le az egész tápot :)? Bár azonkívül, hogy hangos, más problémám nincs vele.

Segítségetek előre is köszönöm, meg hátra is! :P

Hiába no, nem igazán értek a hardwerekhez. (És a szoftwerekhez sem...)

(#922) RVR400 válasza betonfelhő (#915) üzenetére


RVR400
veterán

Tehát akkor én mire cseréljek? :)

(#923) Hyacinto válasza Hyacinto (#921) üzenetére


Hyacinto
tag

Elnézést, mégis volt már szó róla, az 510-es hozzászólásban, illetve utána. :B

Hiába no, nem igazán értek a hardwerekhez. (És a szoftwerekhez sem...)

(#924) Candy


Candy
tag

Hali!

Két kérdés:

Adott egy 85+-os FSP500-60APN, amibe megadta magát a ventilátor (Yate-Loon D12SM-12, 0,3A) és került bele egy vele csak egy betűben eltérő, kinézetben és amperben megegyező, szintén Yate Loon tápventi. Ami mind a két esetben problémás volt, hogy amint kicsit megnövekedett a teljesítményfelvétel, mind a kettő ki akart fújni a szobámból és a "noise killer" fícsör killer noise-zá változott. Fogyasztásmérőt a gépre dugva 3d nélküli használat mellett olyan 120-150 watt között ingadozik a fogyasztás, performance 3D mellett pedig 200 watt környéke, szóval a táp még félteljesítményen sem megy, 23 fokos környezeti hőmérséklet mellett.

Lehetséges, hogy elszállt a tápban a ventilátor vezérlője? Mivel, ha egyszer fölkapcsol, akkor le már többet nem. Ha úgy tervezem, hogy 250 wattnál többet fogyasztó konfig nem lesz ezzel a táppal használva, akkor lehet alultervezni a hűtést és alaplapi PWM-es vezérlésű hűtőt beletenni, melynek a fordulatszámát aszerint állítom, hogy van -e játék, vagy sem? Mi az, amit esetleg ilyenből ajánlotok és olcsó, meg jó?

Másik kérdés:
Szerverem egy szintén FSP, 200 wattos ITX táp hajtja, viszont a fogyasztás csak 40 watt, egy 1,05 voltra alulfeszelt sempronnal. Ott vajon mi történhet, ha kikötöm a ventit?

Válaszokat köszönöm szépen

wunderbike.postr.hu

(#925) mclaren777


mclaren777
senior tag

Egy FSP400-60APN tápegységbe milyen ventilátort javasoltok?

Mehet bele egy Swif2 120P?

(#926) mclaren777 válasza mclaren777 (#925) üzenetére


mclaren777
senior tag

Közben találtam egy ilyet is: Cooler Master Sickleflow R4-L2R-20AR-R2 LED 12cm Vörös ventilátor

Mindössze 1500 ft lenne
Vélemények?

(#927) meglehet007


meglehet007
csendes tag

Helló,

kérdésem az lenne, hogy szeretném cserélni a tápomban a ventilátort, mert elég hangos.
Kérdés az lenne, hogy milyen ventilátort vegyek?? Lényeg, hogy halk legyen aközben, hogy a gép nem megy tönkre.
A táp gyártmánya: chieftec gps-550a
A konfig amihez használom nevemnél, változás annyi, hogy a 4890 helyet egy 7770 van.
Válaszotokat és segítséget előre is köszönöm!!!!

(#928) bajaki


bajaki
őstag

Sziasztok!

FSP Hexa-ba kellene ventilátort cserélnem..... van itthon egy Coolink Swif2120P és egy Swif2 1201.

Szerintetek melyiket rakjam bele?

(#929) RVR400 válasza bajaki (#928) üzenetére


RVR400
veterán

Ha ez a kettő van, akkor kizárásos alapon a 1201, mivel a 2120P PWM-es.

(#930) bajaki válasza RVR400 (#929) üzenetére


bajaki
őstag

Vagy valami komolyabb kellene? Vagy elég az 1201?

(#931) RVR400 válasza bajaki (#930) üzenetére


RVR400
veterán

A kérdés jó. Én most raktam az enyémbe (Energon EPS-650) egy Arctic F12-t. Matekoztunk itt rajta, hogy nem tud csak 57 CFM-et, viszont az a régi F12 volt, ami nekem egy Gigabyte 460-ba bőven elég volt (400-as FSP volt valójában a belseje), de az új F12 már tudja a 74 CFM-et, viszont ott már baromira hangos. Ha a hőérzékelőt ott hagytam a tápban ,ahol volt, akkor túlhajtotta a ventit és hangos volt, de érezhetően több levegőt tolt a venti, mint ami gyárilag volt benne. Így odébb tettem a hőérzékelőt, és most jól elvagyok vele. Szóval olyan kell, ami nagy légszállítást is tud alkalomadtán, mivel a táp úgyis vezérli a fordulatszámot.

(#932) zsolt320i


zsolt320i
senior tag

sziasztok!

én is most szeretnék táp ventit cserélni (80*80*15) mert túl hangos.
tudnátok segíteni abban, hogy ugyanezekkel a méretekkel egy nagyon halk ajánlotok?

kösz.

(#933) Giot


Giot
addikt

Sziasztok!
Ismerősömnek van egy Chieftec 450W teljesítményű tápegysége. Mely 12cm-es ventilátorral van ellátva.
Panaszkodik hogy kicsit mormog. Milyen ventilátort ajánltok? Gyárilag ha jól tudom Yate Loon van benne. Mit lehetne helyette? Hány PIN-esnek kell lennie, még nem szedtem szét.

(#934) RVR400 válasza andrade (#805) üzenetére


RVR400
veterán

Most látom, hogy mihez akartam még a múltkor hozzászólni. :D Nos a régi F12 tényleg nem visz 125-öt. Az új (kék matricás) F12 már 0.22A, és 1350-et pörög, úgyhhog ez már tudja. Tényleg iszonyatosan tekeri a levegőt, viszony a szélzaj is ennek megfelelő. Ellenben jól szabályozva jó választás.

(#935) Garyka


Garyka
tag

Sziasztok!

Van egy 450w-os codegen tápegységem, 3-4 éve vettem ramirisbe 12k-ért. Sajnos most nem tudok pontos típust de ha hazamegyek megnézem. A gondom vele, hogy elég hangos. Érdemes kicserélni a ventilátort szerintetek?

köszi

(#936) zsolt320i válasza Garyka (#935) üzenetére


zsolt320i
senior tag

Szevasz. Szerintem nem érdemes. Inkább vegyél egy megbízható tápot ami csendes,
akár újonnan akár használtat.

[ Szerkesztve ]

(#937) Garyka válasza zsolt320i (#936) üzenetére


Garyka
tag

Igen erre gondoltam en is. Amennyiert azt a szart vettem most tök jo 80 szazalekosat lehet venni :_(

(#938) tornas


tornas
őstag

Kellemes Ünnepeket Mindenkinek!

Ismert ventilátor gyártók termékeinek adatlapjai:

Noctua:[link] [link] [link]
Delta:[link]
Yate Loon:[link]
Jamicon:[link] (Codegen-ben megtalálható)
ADDA:[link] [link] [link] [link] [link] [link]
Ruilian Science:[link] (Xinruilian Science, Tricod Science és Kimcode Science nevű ventik alatt is nagy a hasonlóság ezen nevű ventilátormárkák között. Codegen tápok főbb ventilátorai)
Sunon:[link] [link] [link]
Minebea:[link]
Cooler Master:[link]
Ebm-papst:[link] ([link] - lapozható katalógus) [link]
Nidec:[link]

Airflow Formulas:[link]

Protechnic:[link] [link]
Globefan:[link]
Globe Motors:[link]
Powerlogic:[link]
Scythe:[link]
Be quiet:[link] (Ház és CPU hűtők. A CPU hűtő is felhasználható tápventilátorként.)
Enermax:[link]
Thermaltake:[link]
Chieftec:[link]
Aerocool:[link]
Everflow:[link]

Superred:[link] (Cheng Home Electronic Co., Ltd.)
Honghua:[link] (Dongguan Honghua Electronic)

[ Módosította: radi8tor ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#939) mr_ricsi válasza Garyka (#937) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Meg kellene nézni annak a tápnak a címkéjét. Codegen név alatt adtak el Sirtek beles tápot is. Ha olyanod van, akkor érdemes benne ventit cserélni, mert évekig tökéletesen ki tud szolgálni. (Csak a kondikat kell benne rendszeresen ellenőrizni, és ha púposodnak, akkor kicserélni.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#940) Mr. Teddy


Mr. Teddy
őstag

Sziasztok!
A Corsair VX450-es tápomban már nagyon cicereg az ADDA AD1212MB-A71GL ventim. Szeretném cserélni.
Ha valakinek van már tapasztalata vele, tudna ajánlani egy olyat, ami megfelelő csere, és halkabb mint ez az ADDA?
Külföldi fórumokon azt olvastam S-Flex 1600-os venti nagyon jó helyette, de valaki azt is írta, hogy Arctic Cooling F12-es is jobb volt nála, holott az eléggé olcsó darab.

(#941) betonfelhő válasza Mr. Teddy (#940) üzenetére


betonfelhő
tag

Az Arctic Cooling F12 tényleg elég kafa, de max. fordulatszámon már erős szeles hangja van.

(#942) Mr. Teddy válasza betonfelhő (#941) üzenetére


Mr. Teddy
őstag

Igazából a lényeg, hogy 4-5V-on ne halljam a ventit, e fölé sosem ment még a tápventi.
Csak az zavar az Acceleronál, hogy maxon nem elég nagy a CFM-je. Bár 74CFM az Arctic, a korábbi ADDA meg 80.5CFM, lehet még beleférne a dologba. Ja és még kérdés mi az indulófesze.

Nem tud valaki olyan ventit ajánlani, aminek 4V az indulófesze, és maxon 80CFM levegőt tus szállítani?

(#943) tornas válasza mr_ricsi (#939) üzenetére


tornas
őstag

Gondolom erről a tápról van szó, (esetleg az 550 W-os vagy a 450 W-os is szóba jöhet még) verzió:[link]

Véleményem szerint ezek is ízig-vérig Codegen belsővel készülnek és nem Sirtec belsővel.
Miért?
- Mert a Sirtec, ha jól tudom (és az általam eddig látott és olvasott Sirtec belsős tápok), akkor nem használtak/használnak HEC típusú kondikat (lehet, hogy sose használtak).
- A fő- és egyéb trafók jelzései is a Codegenre utalnak. Az ERL-35 (vagy ERL-39) jelzés a főtrafón a Sirtec-nél nem megszokott (talán sosem nem volt megszokott). Az ERL jelzés a főtrafókon megtalálható pl. a HEC belső tápoknál is és egyéb neve-nincs, gyagi cuccoknál is. A Seasonic meg VERL jelzést használ a főtrafókon.
- ...és a nyáklap és egyéb komponensei is olyan "Codegen-esek".

De hangsúlyozom: lehet, hogy tévedek.

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#944) storm4


storm4
aktív tag

Üdv Mindenkinek!

Ebbe a tápba: FSP300-60GLS szeretnék ventit cserélni.
Szeretném kérni a tanácsotokat,hogy Ti mit ajánlotok?
A válaszokat előre is köszönöm! :R

Bocsássunk meg ellenségeinknek,de nevüket soha ne felejtsük el! A sebek a múltra emlékeztetnek,de nem kell meghatározniuk a jövőt.

(#945) Garyka válasza tornas (#943) üzenetére


Garyka
tag

Codegen 480 px, jobban meghalgatva nem is hangos, inkább a többi részegységtől van..
Gyári intel G860 procihűtő (1250 körül megy) . HD 7570, meg egy ház venti :S

(#946) attilav2


attilav2
őstag

Üdv!
Chieftec GPS 450W tápom van, és noctua 12cm es hűtők voltak a házban.
Karácsony körül elkezdett klattyogó hangot adni valamelyik ventilátor meg néztem de nem akadályozta semmi sem a házventik sem a procihűtő mozgását, tehát a csapágy adta meg magát valamelyik ventiben. A két noctua-t kiszedtem, sajnos kénytelen voltam mert két szobában elment miatta az áram(egyre hangosabban klattyogtak, végül le kapcsolt a gép, azóta két szoba konnektoraiban nincs áram) valahol meg égett a vezeték.
Villanyszerelő azt mondta hogy egyszerűbb kicserélni a vezetéket mint megkeresni a hibás részt, így vezetéksín végig lesz húzva a konnektorokhoz.(Panel). Viszont annak ellenére hogy a házhűtőket lehúzkodtam még mindig nem vagyok teljesen nyugodt a klattyogó hang továbbra is hallatszik csak sokkal halkabb lett. A táp 2008-as kb, a prociventi 2010 eleji, nem tudom meg állapítani melyik makkanhatott meg, legjobb lenne mindkettőt cserélni, a prociventi Amd gyári, ezt(csak a ventit) milyenre érdemes cserélni? X2 245 ről van szó. A GPS450-be milyen ventit érdemes nézni? Forrasztós? Nincs szegeden valaki aki ért a tápjavításhoz?

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#948) attilav2 válasza tornas (#947) üzenetére


attilav2
őstag

Cpu ventire ki néztem ezeket:
Spire
Sigor IV - SP543S1
ebben az tetszik hogy csavar nélkül leszedhető a bordáról a venti.
Ez nem pwm-es hőmérős, ez nem tudom milyen hátránnyal jár, talán nagyobb zaj?
Volt már ilyen venti rögzítésű hűtőm a magyar gyártmányú alcomp P4 hűtője [link] nagyon jó hűtő volt, de sajnos már nem gyártják, a spire sigor ugyanezt a csavarmentets ventigörzítést használja.
A másik a
Spire Rotor DT-HP Rev.2 - SP601S1-V1-PWM
pwm-es réz hőcsöves bordával, de ez elég drága meg itthon lehet hogy nem is kapható a rev2.

A gyári hűtő ventije egy Foxconn PVA070E12L amire rákeresve 70x70x20mm méretet ír, egyelőre csak 70x70x15mm es ventiket találtam és még kevesebb a 4 eres pwm-es. Egy ilyen venti szerintem nehezen
beszerezhető Úgyhogy jobban járok egy komplett hűtőcserével. A sigor IV 1896Ft-ért már kapható, nem tudom
miben jelent hátrányt a pwm hiánya remélem annyival nem rosszabb amennyivel olcsóbb.

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#949) attilav2


attilav2
őstag

A tápventi kemény dió lesz, pedig jó lenne cserélni mert már új korában is hangos volt, és hosszabb üzemidő után hajlamos berezonáltatni a házat. Halkabbra nem hiszem hogy lehetne cserélni mert a légszállítás kell, kicsit halkabb talán elérhető, viszont hogy ne rezonáljon be az jó lenne, ez lenne a fő cél.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#950) tornas válasza attilav2 (#948) üzenetére


tornas
őstag

PWM hiánya esetén a ventilátor fordulatszámát csak a feszültség szabályozásával (csökkentés-növelés) lehet változtatni. Az hogy egy alaplap milyen módon tud ventifordulatot szabályozni, az alaplap függő és azon belül BIOS függő is lehet.

Ha az alaplapod eleve PWM-es ventit hajtott meg, célszerű lenne a PWM-es ventit használni! De az alaplapod BIOS-ában is lehetnek olyan, a CPU hűtő fordulatszámát befolyásoló beállítások, mint pl. legyen-e PWM vezérlés vagy nem. Ha van ilyen beállítási lehetőséged a BIOS-ban, akkor használhatod a nem PWM-es ventit is. Csak ez esetben a venti mindig a legmagasabb fordulaton fog menni, ergo hangosabb lesz, mert nem lesz szabályozva.
Viszont ha van benne hőszenzor, akkor a hőszenzor fogja vezérelni a venti fordulatát és nem az alaplap. A ventilátor hőszenzorának igazodnia kell a CPU hőfokához és annak hűtési mértékéhez! Általában a kettő és háromeres ventilátorokon szokott hőszenzor lenni (de nem mindig). A négyeres PWM ventikén én még nem láttam. Elméletem szerint a hőszenzoros és a PWM-es egyidejű szabályozás nem lenne hatékony, illetve értelmetlennek tartom.

Ha lehet, akkor inkább használj PWM-es ventit!

A tápventinél a legfontosabb, hogy max. +/-10 % eltérés legyen az eredeti venti légszállítása (a táp hűtése szempontjából fontos) között és az áramerőssége (a ventilátor elektronikájának terhelhetősége miatt fontos) között! Fontos még a jövendőbeli tápventi minimális indulófesze is!

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.