Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-07 21:30:55

LOGOUT.hu

Ismert ventilátor gyártók termékeinek adatlapjai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1701) NFree válasza Akmak (#1700) üzenetére


NFree
addikt

Hat pedig ez elvileg a kép alapján a ventinél veszi be a levegőt , és hátul a csatinál (hálózat(220v)) nyomja ki elvileg az a gép hátuljánál kell legyen hacsak nem valahogy máskép raktad a házba a tápot. Vagy esetleg valami hiba okán fordítva van bekötve a venti benne. vagy nem tudom. tuti fordítva dolgozik?

vga

(#1702) Akmak válasza NFree (#1701) üzenetére


Akmak
tag

köszönöm szépen a segítséget de mint kiderült a processzorhűtő a levegőt valahogy arra terelte és a kezem azt érezte. Miután lehúztam a procinak a ventijét akkor vettem észre ,hogy tényleg úgy működik ahogy mondtad.

Backup The World and Headphones on! AMD A8 6600k, Asrock FM2A85X Extreme4, Kingston HyperX DDR3 1600 2x2Gb

(#1703) NFree válasza Akmak (#1702) üzenetére


NFree
addikt

Na akkor rendben , látod müködik minden faszásul , még a prockó meleglevegőét is kiszívja a kis drága nálam is így dolgozik :B :K ;)

vga

(#1704) tornas válasza Akmak (#1698) üzenetére


tornas
őstag

Ez a táp - és mint a legtöbb is - "gyári állásban" felsőtápos házba szerelve a házból szívja ki, a melegebb levegőt és a tápon át nyomja ki a szabadba. A lényeg az hogy 12-14cm-es ventivel szerelt tápok a rácson keresztül szívja be a levegőt a tápba és a tápkábel oldali rácsozáson nyomja ki. A 8 cm-eseknél meg értelemszerűen szintén kifelé fújja a melegebb levegőt a tápból (és a házból is).

Ez az általános, viszont ha tápod tényleg a külső levegőt a PC házadba nyomja be (amit előtte a tápod még fel is melegít), akkor ott meg lett fordítva a venti, ami viszont nem "gyári". Ez esetben jogos a csere és minden további nélkül megfordíthatod a tápventit. :K

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#1705) duckload


duckload
tag

Sziasztok egy kis segitséget szeretnék kérni. Van egy coolermaster gx 450 tápom aminek a ventije egyre hangosabban kerreg.
Kezd idegesitő lenni és nem akarom hogy megálljon. Új tápot sem szeretnék venni.

Tudnátok ajánlani bele egy 12 cm ventillátort ami halk és müködik majd vele?
ITT a tápom.

A válaszokat előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

"Gyöztél felettem, mert az végzetem, hogy harcaimban bukjam szüntelen, de új erővel felkeljek megint."

(#1706) Stonerice válasza duckload (#1705) üzenetére


Stonerice
őstag

Üdv!
FSP HEXA 400-as tápba milyen ventit ajánlotok? Fonots lenne a zajszint is.
Ez van benne , ha jól tudom.

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#1707) Stonerice


Stonerice
őstag

Én erre gondoltam!

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#1708) tornas válasza Stonerice (#1707) üzenetére


tornas
őstag

Elvileg jó is lenne, de nincs info róla, hogy el is indul min. 5 V-ról. Ha igen, akkor mehet bele...

duckload: Szerintem először meg kellene kenni a csapágyát csapágy- vagy rendes gépzsírral. Elképzelhető, hogy orvosolni fogja a kerregést. A GX 450-esben siklócsapágyas venti van, aminek a zsírozás mikéntjére itt ebben a topikban is rá tudsz keresni, mert sokszor le lett már írva. :K

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#1709) tornas válasza tornas (#1708) üzenetére


tornas
őstag

Lejárt a szerk.idő...

Ebben a hsz.-ben (pár sorral feljebb) az egyik tag is vett AC F12-es ventit és neki nem indult el a tápjában.

Szóval, erre a ventire nem adnám az áldásomat... :N

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#1710) Asbee


Asbee
veterán

Sziasztok! kb 3 éves fsp 500 60apn tápon úgy tűnik a ventilátor elkezdett zörögni. Azt tudom, hogy olyan ventire kell cserélni, aminek tulajdonságai szinte megegyeznek a benne lévővel. (légszállítás, feszültség). Két kérdésem lenne:
1. Elvileg YATE LOON D12SM-12 van benne. Tudtok olyan könnyen beszerezhető nem nagyon drága ventit amivel helyettesíteni lehetne?
2. A ventilátor hogyan van bekötve? Van csatlakozója vagy forrasztva?
Köszi. :R

(#1711) LLKobe válasza Asbee (#1710) üzenetére


LLKobe
veterán

Nekem is ugyanez van a tápomba. Az AC F12 PWM elméletileg jó bele, még nem vettem. Sima F12 nem indul el benne, tapasztalat.

Az enyémbe (hexa 500) forrasztva van...

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#1712) Stonerice válasza LLKobe (#1711) üzenetére


Stonerice
őstag

És a PWM-es az az amelyiknek van van hőérzékelője?, vagy miben különbözik? +pin-es csati helyett 4-van?

Vagy csak simán rá kell kötni a pwm-est az alaplapra.

[ Szerkesztve ]

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#1713) LLKobe válasza Stonerice (#1712) üzenetére


LLKobe
veterán

A pwm az aminek 4 pines csatija van, és az alaplap tudja állítani a fordulatszámát.

Igazából ezesetben a pwm része lényegtelen, viszont ahogy olvastam a tesztekben, a pwm-es verziónak nagyon alacsony az indulófesze ~2,9v.
Az pedig már számít, mivel a táp bekapcsoláskor csak alacsony feszt ad a ventinek, hogy lassan pörögjön.
Ergo ha nem elég alacsony a venti indulófesze, nem fog elindulni, ami ugye gáz.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#1714) Stonerice válasza LLKobe (#1713) üzenetére


Stonerice
őstag

Akkor megpróbálkoznék vele én is , ezzel a pwm-es ventivel (F12) :R

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#1715) LLKobe válasza Stonerice (#1714) üzenetére


LLKobe
veterán

Nem esküszöm meg hogy jó lesz, de a tesztelt adatok alapján működnie kell. Azért azt ugye tudod hogy a táp megbontása garivesztés, és mivel forrasztva van bele a gyári venti, ezért azt el kell vágni, és ráapplikálni az újat.

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#1716) Stonerice válasza LLKobe (#1715) üzenetére


Stonerice
őstag

A4 team-es garim lejárt az FSp hexa 400-asomra. Csak 1 évet adtak, a gyári garit meg nemtudom hol lehet érvényesíteni.
(#1717) ll-kobe
De , a PWm-es ventinek is csak a piros és fekte kábelét kell bekötni? nem kell a piros mellé venni még egy szálat,.?

[ Szerkesztve ]

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#1717) LLKobe válasza Stonerice (#1716) üzenetére


LLKobe
veterán

Ok:) Értesíts a fejleményekről:)

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#1718) Stonerice válasza LLKobe (#1717) üzenetére


Stonerice
őstag

Úgy látom igazat beszélsz. :R

[ Szerkesztve ]

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#1719) LLKobe válasza Stonerice (#1718) üzenetére


LLKobe
veterán

Naja:) Majd írj hogy műxik-e, ha igen, én is veszek:D

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#1720) Stonerice válasza LLKobe (#1719) üzenetére


Stonerice
őstag

AZ a helyzet hogy most Enermax UCTB12A-ra pártoltam át :D

Itt (KLIKK) a kiterjesztett specifikáció alatt Induló fesznek 3,6 voltot írnak. Jó lesz ez pont 71.25CFM-el, ráadásul csendes típus :DD
SZerintem ezt fogom venni Iponba. Kicsit drágább ott, de haver most rendel onnan cuccokat, és hozzácsapjuk :D

Egyébként itt az FSP HEXA ventije, lemérve

ATYA ÚR ISTEN, most ment fel az ára az orrom előtt Ipon WEBSHOPBA

[ Szerkesztve ]

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#1721) LLKobe válasza Stonerice (#1720) üzenetére


LLKobe
veterán

Ez se tűnik rossznak. De azt ugye láttad hogy a 10dba zajszin a minimum? Max fordulaton nincs írva... Mibe fáj egy ilyen? Ahogy lesz egy venti ami tuti jó bele én is veszem:D Tapasztalatokat kérjük!

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#1722) Stonerice válasza LLKobe (#1721) üzenetére


Stonerice
őstag

Legtöbb helyen 2800ft, Iponba most lett 3300ft :DDD EGyébként figyelnikell, hogy "A" verzió legyen, mert ez szabályoz fordulatot csak. Egyébként 18(dBA)-s max fordulaton, azt olvastam valahol :DDD

Szerintem az alacsonyabb Amperű, ventik nem berregnek annyira, viszont elvileg hamarabb tönkremennek, én így gondolom. Illetve, azok pedig magasabb fordulatot is elérhetnek mint, ami a specifikációban van.

[ Szerkesztve ]

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#1723) LLKobe válasza Stonerice (#1722) üzenetére


LLKobe
veterán

EGyébként figyelnikell, hogy "A" verzió legyen, mert ez szabályoz fordulatot csak.

Ezt hogy érted? Itt a pwm semmit se számít, tekintve hogy a tápba úgyis csak 2 eret tudsz bekötni, a +12v-ot meg a földet. Az ilyen thermal kontrollos cuccok meg sztem kifejezetten nem jók tápba (ha az).

Mod. : asszem leesett:) Gondolom úgy értetted hogy a nem a-s jelzésű az fix fordulatszámú.

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#1724) Stonerice válasza LLKobe (#1723) üzenetére


Stonerice
őstag

Az az Enermax, ami nem "A"ra végződik fix 900rpm-es és 41CFM-et tud. AZ "A" végződésű pedig 71CFM-et tud 1500-as RPM melett. Valszeg emiatt az induló fesz is magasabb "A" végződés nélkülin. Van probléma vele bőven.

[ Szerkesztve ]

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#1725) LLKobe válasza Stonerice (#1724) üzenetére


LLKobe
veterán

Egyébként szerintem a hexa nem a venti miatt hangos alapból: mikor beröffentem a gépet, teljesen jó halk. Csa ha játszok, elkezd melegedni, feltolja a venti fordulatszámát, úgy már rendesen süvít. Ezzel se lenne baj, tolja csak a levegőt. Viszont miután abbahagyom a játékot, hiába vársz akár egy órát, nem veszi vissza a fordulatszámot:( Ami filmnézés közbe zavaró, nem kicsit. Uh olyan venti kell ami max közeli fordulaton se túl hangos.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#1726) Stonerice válasza LLKobe (#1725) üzenetére


Stonerice
őstag

EZért lesz jó az enermax :D Hexának(Yate Loon, vagy mi :D) csutkán 33dBA a zajszintje ennek meg 20 alatti.
A 9 lapát miatt ugyanannyi levegőt képes tolni alacsonyabb fordulaton.

Proci ventit is nézegetem, de annak is nehéz megtalálni az utódját :D

[ Szerkesztve ]

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#1727) Stonerice


Stonerice
őstag

Van rajta fordulatszám állító vezeték is. VIDEO. Csak maximumra kell tekerni, és elhelyezni a házban rendesen, hogy neérjen bele a ventibe(kötegelővel például), Utána be kell kötni és már megy is. Remélem nemkell forrasztani :D

[ Szerkesztve ]

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#1728) Stonerice


Stonerice
őstag

Várhatóan hétfőn érkezik meg a venti,"Enermax UCTB12A" és tápszétszedés(FSPHexa 400) után, összehasonlítom a zajszintet. Semmi zajmérő nem lesz..csak a 2 fülem :DDD .
Bár kicsit tartok tőle, hogy nem lesz halkabb :O

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#1729) Yamaha R1


Yamaha R1
tag

Sziasztok!

1 napja tanulmányozom a topicot, de minél több hozzászólást olvasok el, annál kevésbé látom át a helyzetem. Pedig nem valami nagy dologra készülök, csupán egy csapágyas ventilátort szeretnék lecserélni.

Adott egy Zalman ZM500-HP táp. Ebben egy:

ADDA AD1212MB-A71GL (120x120x25)
80,5 CFM, 2,97 mm-H2O, 38 dBA, 0,33A, 2050 RPM, Ball Bearing ventilátor van.

Ehelyett szeretnék valamit, ami nem túl hangos. Az ajánlások alapján sikerült leszűkíteni a kört:

Cooler Master Excalibur (R4-EXBB-20PK-R0) PWM! (120x120x25)
85,6 CFM, 3,53 mm-H2O, 30 dBA, 0,45A, 2000 RPM, 100.000 hours MTBF, Barometric Ball Bearing

Be Quiet SHADOW WINGS SW1 High Speed [Model BL055] (120x120x25)
76,2 CFM, 2,7 mm-H2O, 29,7 dBA, 0,28A, 2200 RPM, 200.000 MTBF, Rifle-Bearing

Coolink SWiF2 120P PWM! (120x120x25)
75 CFM, stat.nyomás: nincs gyári adat, de megfelelő, 27,1 dBA, 0,33A, 1700 RPM, Hydro Dynamic Bearing

Scythe Slip Stream SY1225SL12H
88,1 CFM, 1600 RPM, 33 dBA, 4,2 V indítási feszültség, siklócsapágyas, élettartam: 30.000 óra

Aerocool Shark Fan Black Edition (120x120x25)
1500 RPM, 82,6 CFM, 26.5 dBA, 0,30A, indító fesz: <7.0V, statikus nyomás: 1.273 mm-H2O, 100.000 óra MTBF, Fluid Dynamic Bearing

A Coolink és a Scythe állítólag nem lesz túlzottan tartós a csapágyazás miatt. A CM Excalibur lényegében beszerezhetetlen. 1 helyen írják, hogy van nekik, de a gyakorlatban ott sincs. Sehol sem találtam konkrét információt arról, hogy az ADDA-nak mennyi az induló feszültsége. Valahol mintha 4-5V közötti értéket olvastam volna... Az Aerocoolnál megadott 7V irdatlan soknak tűnik elsőre. Így mindent összevetve marad a Be Quiet, bár annak sem tudom az induló feszét. Kellemetlen meglepetés lenne, ha megvenném 4 ezer forintért a ventit és nem indulna el a táppal együtt. Elvileg a Scythe és a Coolink ventiknél nincs ilyen probléma, már 4V-tól mennek. Szóval most itt tartok. Ötlet, tanács?

1 kérdés: nálam forrasztva van a ventilátor 2 vezetéke. Ha végül is PWM ventinél kötök ki, akkor a nyilvánvaló 2 ágat összekötöm, de mit csinálok a maradék 1, esetleg 2 vezetékkel?

[ Szerkesztve ]

(#1730) NFree válasza Yamaha R1 (#1729) üzenetére


NFree
addikt

Szia ha már ilyen szépen összeszedted, akkor szerintem a Scythe vagy a Colink az esélyes. a maradék vezetékeket , meg szépen kihagyod és szépen odakötöd valahova mondjuk zsugorcső segítségével a többi kanóchoz.
De ha lehetséges ne PWm es legyen a venti. :) hanem fix fordulatos , majd a táp tekeri amennyire kell.
Én most cseréltem az enyémben , és csak leszedtem a polcról egy sima ventit , és beleraktam , szépen halkan dolgozik és kész alig forog .

vga

(#1731) szente


szente
addikt

Sziasztok!
Egy YL D12SM-12 helyére mennyire ajánlott egy Coolink Swif2 1201? Kb 10-15 CFM-el van elmaradva a gyárihoz képest, de a táp nincs kihajtva. Kb 350-400W-ot vesz fel a konnektorból. FSP Raider 550W.

Illetve mennyire ajánlott a gyári helyére bekötni? Jó lenne, ha a táp szabályozná a fordulatot.

Köszi!

(#1732) Stonerice válasza szente (#1731) üzenetére


Stonerice
őstag

Én is nézegettem nemrég, de 7 volton indul el :( . Nem én találtam ki --> COOLINK website

[ Szerkesztve ]

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#1733) Stonerice válasza Stonerice (#1728) üzenetére


Stonerice
őstag

Megjött a venti, holnap beszerelem :D

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#1734) LLKobe válasza Stonerice (#1733) üzenetére


LLKobe
veterán

Várom az eredményt, én már majdnem vettem ma egy másik tápot, csak az eladó simlis volt uh lemondtam:)

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#1735) Stonerice válasza LLKobe (#1734) üzenetére


Stonerice
őstag

Kész!
Kicseréltem a ventit a Hexa 400-ban. Volt 1-2 olyan dolog ami nem tetszett, de végül megoldódot minden.
Elsőre nem indult el a venti, amit beleraktam, ezért szaladtam is a multiméteremért :D.
Fogyasztó nélkül a venti forrasztási pontján, majdnem 10v-ot mértem.
Ráadásul mínuszban :D. Itt már azonnal kiis derült, hogy a Yate Loon ventin felcserélték a kábel színeit. E-miatt, követve a rossz színezést, rosszul forrasztottam be a ventinek az átalakítóját.

Tudniillik, kaptam ilyen molex to 3pin átalakítót. Erről vágtam le a 3pin foglalatot, és forasztottam fel a táp hőérzékelő paneljára. Ugyebár fordítva, a rossz színeezést követve.
Mivel nem volt kedvem újból forrasztani, inkább a venti dugóján cseréltem fel a +- vezetékeket, kipattintva e dugóból, egy csavarhúzóval.
Ezután rögtön elindult a venti. Kicsit hangosnak tűnt alapjáraton, ezért kihasználva aventi adottságát ,(manual PWM) majdnem levettem a fordulatszámot teljesen. Így IDLE-ben teljesen hangtalan.

A próbálgatást úgy végeztem a tápon, hogy a zöld, és fekete pólusst összezártam egy dróttal a 24pines csatin.
Amíg nem oldottam meg a venti elindulástt, először arra gondoltam, hogy talán, ha leterhelem (egy autó izzóval), akkor talán feljebbmelegszik, és bekapcsol a venti. Sajnos melegedést sem értem el vele :D Teljesen hűvösek voltak a bordák, illetve amúgysem indult volna el, még akkor , a rossz bekötés miatt.
Gondolom, a legalacsonyabb fordulaton használva a ventit, sem fog megfőni a táp. 85%-os hatásfokkal nemmelegszik annyira.

Tanulsága, az egésznek, hogy ha nem indul el valakinek a frissen beszerelt ventije, érdemes felcserélni a venti pólusait, mert a gyártó, lehet, hogy felcserélte a színezést.

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#1736) LLKobe válasza Stonerice (#1735) üzenetére


LLKobe
veterán

Kicsit hangosnak tűnt alapjáraton, ezért kihasználva aventi adottságát ,(manual PWM) majdnem levettem a fordulatszámot teljesen. Így IDLE-ben teljesen hangtalan.

Ezt kifejtenéd bővebben? Mi az hogy manual pwm? Van a ventin egy poti vagy mi?

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#1737) Stonerice válasza LLKobe (#1736) üzenetére


Stonerice
őstag

Igen van rajta egy poti :B

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#1738) LLKobe válasza Stonerice (#1737) üzenetére


LLKobe
veterán

Bakker, akkor lehet hogy azért nem indult el az én tápomba se az AC venti, mert az is fordítva van színezve?

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#1739) Stonerice válasza LLKobe (#1738) üzenetére


Stonerice
őstag

Nagyon valószínű. AC=arctic cooling? Én is kapásból a Yate Loon venti vezetékszíne alapján forasztottam. Annál a piros volt a nyák szélén, és a fekete belül. Ezekszerint fordítva forrasztják a gyárban a Yate Loon ventire a vezetéket. Elég nagy fordulattal indul el utána az Enermax venti. Szerintem nincs is olyan venti, ami ne indulna el. Fogyasztóval mérve 4,8, 4,9 voltot mértem az Enermax venti melett. Úgyhogy a táp ennyivel indíthat 12 voltos és 0,3Amperes ventikkel

[ Szerkesztve ]

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#1740) Stonerice válasza LLKobe (#1738) üzenetére


Stonerice
őstag

Egyébként, nem az AC-re értetted, hogy fordítva van színezve, ugye?
A Yate Loon, vezeti félre az embert, a bekötéssel. ;]

(#1741) tornas:Eztmondom énis :DDD

[ Szerkesztve ]

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#1741) tornas válasza Stonerice (#1739) üzenetére


tornas
őstag

Azt is elképzelhetőnek tartom, hogy abban a Yate Loon ventiben csak simán fordítva forrasztották fel a drótokat, véletlenül. Használtam már fel Yate Loon ventit házhűtőként és ott nem kellett a fekete drótot a +12 V V-ra kötni.

A Yate Loon hivatalos oldalán is láthatjuk, hogy a ventik vezetékének a színezése szerint a fekete a "negatív" és piros a "pozitív". Általában véve a legtöbb ventinél a fekete az mindig a negatív pólussal egyenlő.

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#1742) LLKobe válasza Stonerice (#1740) üzenetére


LLKobe
veterán

Nem, a yate loon-ra értettem. Lehet holnap megpróbálom fordítva.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#1743) Stonerice válasza LLKobe (#1742) üzenetére


Stonerice
őstag

Ha odaérinted az AC ventid mindkét módon a forrasztási pontra, akkor hamar kiderül, hogy elindul-e. Milyen típusú az a venti?

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#1744) LLKobe válasza Stonerice (#1743) üzenetére


LLKobe
veterán

AC F12. A nem pwm-es.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#1745) brugo


brugo
aktív tag

Nagyon jó kitünő eredményt értem el egy NB-Black Silent Fan -al. 80 mm-es ; Ajállom mindenkinek !

(#1746) Yamaha R1 válasza Yamaha R1 (#1729) üzenetére


Yamaha R1
tag

Végül sikerült szereznem egy Excaliburt. A venti tökéletesen működik, a hozzá adott kábelekkel könnyen sikerült is beépíteni. De rá kellett jönnöm, hogy a tápomban nem csak a ventilátor rossz, mással is probléma van. Elég erősen sípol, ha áram alá helyezem a gépet. Alaposabban átnézve találtam is 2 púpos kondit...

A kérdésem: ismer valaki olyan szakembert -legfőképp innen- aki tápokat javít?

[ Szerkesztve ]

(#1747) Stonerice válasza Yamaha R1 (#1746) üzenetére


Stonerice
őstag

Ha van célszerszámod, akkor akár te is kicserélheted a 2 púpos kondit. Amennyiben találsz ugyanolyat/vagy veszel egy üzletben olyan kapacitású kondit.

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#1748) NFree válasza Yamaha R1 (#1746) üzenetére


NFree
addikt

Szerintem egy elektroműszerés simán megcsinálja , s akkor nem kell postáznod , sehova . gondolom én :B

vga

(#1749) Yamaha R1 válasza NFree (#1748) üzenetére


Yamaha R1
tag

A kondik kicserélésére biztosan találnék valakit. Egy alapos átvizsgálást és ha szükséges egy felfrissítést is szeretnék a tápnak. Idén hatodik éves lesz, valószínűleg rá is fér. Ezért kellene egy hozzáértő, aki rendesen tesztelni is tudja.

(#1750) Stonerice válasza LLKobe (#1742) üzenetére


Stonerice
őstag

Eszembejutott, hogy rákötöm az alaplapra a fordulatszámmérőt :DDD Idle-ben jelenleg 530-at forog.

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.