Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-07 21:30:55

LOGOUT.hu

Ismert ventilátor gyártók termékeinek adatlapjai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2001) LLKobe válasza Frozzy (#2000) üzenetére


LLKobe
veterán

Naja ez igaz:) Én is tettem a ház aljába egy 14-es ventit 5V-on, így pörög vagy 3-400-at. Nem is kell több, elég ha alulról tol egy kis friss luftot a VGA-ra.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#2002) Frozzy válasza LLKobe (#2001) üzenetére


Frozzy
őstag

jaja azért mondom.. játék közben fülessel a fejemen meg nem nagyon érdekel menyire hangos.. akkor mehet úgy is mint egy "majdnem" porszívó :C

 iPhone 14 Pro Max • AirPods Pro • Apple Watch S4 • MacBook Air 2017 

(#2003) vbbb


vbbb
őstag

Üdv!

FSP 500W Blue Storm PSU-ban kéne cserélnem ventilátort. Évente egyszer előjön a hangja a ventilátornak, amikor is szét kell kapni és olajozni kell. Szerintem most már lehet az kenőanyag se sokat segítene rajta.

Ki kellene cserélnem egy hasonló teljesítményű de halk ventilátorra. Fogalmam sincs mennyi lehet a légszállítása ennek a ventinek. Ötlet?

(#2004) Algol válasza vbbb (#2003) üzenetére


Algol
senior tag

Az FSP 500W Blue Storm tápegységben
Yate Loon D12SH-12 (120x120x25)
88 CFM, 2,57 mm-H2O, 40 dBA, 0,3A, 2200 RPM, Sleeve Bearing ventilátor van. Helyettesíthető:

Jamicon KF1225_1HR01 (120x120x25)
80,5 CFM, 3,6 mm-H2O, 38,5 dBA, 0,35A, 2200 RPM, Long Life HTLS Bearing vagy

Enermax Cluster Advance UCCLA12P (PWM, állítható max ford, fehér LED) (120x120x25)
86.69 CFM, 2.414 mm-H2O, 21 dBA, 0,35A, 1800 RPM, Twister Bearing

A Jamicon a Lomex-ben kapható 1.120 Ft-ért, az Enermax meg halkabb, de drága.

Üdv: Algol

(#2005) vbbb válasza Algol (#2004) üzenetére


vbbb
őstag

:R

Köszönöm és utána nézek.

Ő lenne az ugye?

[ Szerkesztve ]

(#2006) vbbb válasza vbbb (#2005) üzenetére


vbbb
őstag

Ahhh....hát pont nem az amit mondtál.

53 CFM @ 14dB / 500-1200 RPM vs. 86.69 CFM @ 26dB / 500-1800 RPM

(#2007) Algol válasza vbbb (#2005) üzenetére


Algol
senior tag

Itthon itt kapható.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Algol

(#2008) vbbb válasza Algol (#2007) üzenetére


vbbb
őstag

UK-ban vagyok és itt csak előrendelve lehetett volna venni vagy a gyengébbet. Amit olcsóbbat mondtál, abból meg 1db volt fent eBay-en vágott vezetékkel pofátlan áron (30 font). Szóval vettem bele gyárit 6 font-ért, majd kicserélem és lehet megy fel eBayre én meg veszek egy nagyobb teljesítményű PSU-t.

(#2009) FFnF


FFnF
csendes tag

Sziasztok! Egy Corsair CX500-as tápban kellene ventilátort cserélnem. Visszakeresve láttam, hogy az egyel kisebben milyen van és én egy Coolink Swift2-1201-et tennék bele. Elvileg jó kellene legyen. A művelet mikéntjéről tudtok nekem valamilyen tutorialt mutatni? Nyilván nem a szétcsavarozásra gondolok, hanem a három pines csati átalakítására.

(#2010) Algol válasza FFnF (#2009) üzenetére


Algol
senior tag

A Corsair CX500-ben
Yate Loon D12SM-12 van, légszállítása: 70,5 CFM = 119,8 m³/h, áramfelvétele: 0,3A, zajszintje: 33 dBA.

A Swif2-1201 légszállítása: 55,4 CFM = 94,2 m³/h, áramfelvétele: 0,14A, azaz kevés levegőt szállít és motorjának gyengesége miatt a statikus nyomása is kisebb az eredetinél. Ha már Swif, akkor a

Swif2-120P kellene, mert légszállítása: 75 CFM = 127,6 m³/h és az áramfelvétele: 0,33A, zajszintje: 27,1 dBA.
Ez már jó lenne, de én helyette inkább a

Cooler Master SickleFlow 120-at javasolom, légszállítása: 69,69 CFM, áramfelvétele: 0,35A, zajszintje: 19 dBA.

Az új ventilátor bekötése

A korrekt megoldás a vezetékek elvágása, összeforrasztása, leszigetelése. Idézet tornas fórumtárs (#1328) hozzászólásából:

"A régi ventilátor tövénél elvágod a piros és fekete drótokat, majd lecsupaszítod (-->blankolod) a végüket. Az új ventilátor drótjait is lecsupaszítod. Majd a pirosat a pirossal, a feketét a feketével összesodrod. Aztán forrasztod őket, majd szigeteled zsugor-csövel.

Szélsőséges esetben forrasztás nélkül is jó lesz, csak jól sodord össze a drótvégeket. Illetve zsugor-cső helyett használhatsz egy jobb fajta szigetelő szalagot is, de ne olyat ami alig ragad!

Így lényegében lesz egy új tápventilátorod 2 pin-es csatlakozóval, amit csak rádugsz a tápra."

Van egy másik módszer is: (#1148)

Üdv: Algol

(#2011) FFnF válasza Algol (#2010) üzenetére


FFnF
csendes tag

Szerencsére van egy 120p-m is kihasználatlanul, akkor azt teszem bele. A műtét nem tűnik vészesnek, a napokban meg is ejtem. Köszönöm szépen az infókat és a segítséget.

(#2012) Algol válasza FFnF (#2011) üzenetére


Algol
senior tag

Még csak annyit, hogy a Swif2-120P egy PWM-es ventilátor. Négy vezetékéből csak az első kettőt, fekete-piros, kell bekötni. A többit szabadon kell hagyni, leszigetelve.

Üdv: Algol

(#2013) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Nos lassan 2 éves lesz a sharkoon wpm 600w tápom most néha olyan nagyon halk zakatoló hangot ad a ventilátora kicsit idegesítő,mihez kezdjek 5. hóban jár le a garanciája,de az a fura nem mindíg csinálja,gondolkodtam azon hogy cseréljek e benne ventilátort vagy gariban próbáljak e valamit tenni.

Nézegettem milyen venti van a tápban
[link]

[link]

[link]

De azon gondolkodtam ha cserélném akkor vagy noctua aminek picit még jobb is a légszállítása ahogy olvastam meg egy másik márka amit nem ismerek nanoxia,ami mintha jobban hangzana mint a noctua,és ennek is hatékonyabb picit a légszállítása mint a gyárinak.

[link]

De nem tudom melyik lenne jó a tápba ebből meg a noctuából,mert ha jól néztem atápban a venti fix 1400 es fordulatú,akkor gondolom ezek között is fixet kell keresni nem?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#2014) Algol válasza Pityu. (#2013) üzenetére


Algol
senior tag

A fix vagy nem fix fordulatszám nem érdekes. Ami számít, hogy 12V-on a légszállítása legalább akkora legyen, mint az eredetié. Továbbá a statikus nyomása se legyen sokkal kisebb.

A tápegység maga szabályozza a ventilátor feszültségét és ezzel a fordulatszámát, a melegedésnek megfelelően. A Noctua és Nanoxia ventikhez adott feszültségcsökkentő ellenállásokat nem kell használni.

Az eredeti Yate Loon D14SM-12 légszállítása: 62,0 CFM. Ezért elég a

Nanoxia
Nanoxia Deep Silence 140 - 1100
ez. A Noctua-ból pedig

NF-A14 FLX.

Ára alapján a Nanoxia szimpatikusabb, főleg hogy halkabb is a Noctua-nál, de nem elvetendő 1500,-Ft-ért az eredeti ventit tenni bele.

Garanciálisan csak akkor cserélnék, javítanák a tápodat, ha a szerviz megítélése szerint is túl hangos.

Üdv: Algol

(#2015) Canbet


Canbet
csendes tag

fix vagy nem fix

(#2016) Pityu. válasza Algol (#2014) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Igen az 1500Ft jó ár csak gondoltam lehetne halkabb a táp is.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#2017) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Mondjuk egy ilyennel be lehetne helyettesíteni a tápom ventilátorát?

Model: Nanoxia Deep Silence 140 mm - 1,400 rpm
The 140 mm models of the Deep Silence fan series are supplied with a 7 volt adapter cable. At 12 volts the fan rotates at 1,400 revolutions per minute. The Deep Silence 140 mm generates an air flow of 76.5 CFM at a noise level of 16.2 dB(A). Using the 7 volt cable reduces the speed to approx. 900 rpm, which generates and air flow of 60.1 CFM at 10.5 dB(A).

Állítólag az én tápomban ez van [link]

Itt a képek szerint ez van [link]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#2018) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Egyébként ha tápban akar az ember ventilátort cserélni akkor vágdosni kell és forrasztani,vagy ott is csatlakozó rádugásos a dolog?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#2019) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Úgy nézem mintha ez a sharkoon táp belseje lenne és ahogy elnézem rádugós csatlakozós a belül,csak ugye általában a ventiken 3 vezeték van fekete,sárga,piros a táp ventilátoron meg csak fekete meg piros.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#2020) Algol válasza Pityu. (#2017) üzenetére


Algol
senior tag

Nem értem, hogy miért írtad le ezt még egyszer.
Mindkét linkeden ugyanaz a Yate Loon D14SM-12 ventilátor van.
(#2014)-ben leírtam, hogy az eggyel kisebb Nanoxia Deep Silence 140 mm - 1100 RPM is elég a légszállítása alapján. Annak semmi akadálya, hogy a Nanoxia Deep Silence 140 mm - 1400 RPM-et tegyed bele, jó lesz, csak a másik kicsit halkabb.

Üdv: Algol

(#2021) Algol válasza Pityu. (#2019) üzenetére


Algol
senior tag

"ugye általában a ventiken 3 vezeték van fekete,sárga,piros a táp ventilátoron meg csak fekete meg piros"

Igen.

A csere ventilátor 3 érintkezős csatlakozóját le kell cserélni az eredeti ventilátor 2 érintkezős csatlakozójára úgy, hogy csak a fekete és a piros vezetékét kell bekötni, a sárgát szabadon hagyni, de a végét leszigetelni.

A csere mikéntjéről lásd a (#2010)-et, annak is a második, "Az új ventilátor bekötése" című felét.

Üdv: Algol

(#2022) Pityu. válasza Algol (#2020) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Bocsi nem akartam magam ismételni csak mindíg félek a mókolástól mert azért a táp a lelke mindennek,vagyis magamban nem bízok pedig meg tudom csinálni csak mikor már bele kell nyúlni valamibe oda a gyári filing

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#2023) Pityu. válasza Algol (#2021) üzenetére


Pityu.
nagyúr

kisebb tápban kisebb ventivel nagyobb a légszállítás?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#2024) Algol válasza Pityu. (#2023) üzenetére


Algol
senior tag

"kisebb tápban kisebb ventivel nagyobb a légszállítás?"

Már miért lenne? Egyébként nem értem, hogy jön ez ide.

A légszállítás a ventilátortól függ, meg a tápegység ventilátor-vezérlőjétől, hogy mekkora feszültséget ad a ventinek.

Üdv: Algol

(#2025) Pityu. válasza Algol (#2024) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Csak néztem amit írtál valakinek"A Corsair CX500-ben
Yate Loon D12SM-12 van, légszállítása: 70,5 CFM = 119,8 m³/h, áramfelvétele: 0,3A, zajszintje: 33 dBA.
"

az enyém is ugyan ilyen ventilátor csak 14 es jelöléssel és kisebb a légszállítása 600w os tápban azért kérdeztem

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#2026) Algol válasza Pityu. (#2025) üzenetére


Algol
senior tag

Nem ugyanarról a ventilátorról van szó.
A D12SM-12 12 cm-es, a D14SM-12 14 cm-es ventilátor.

Yate Loon D12SM-12 (120x120x25), 70,5 CFM, 1650 RPM

Yate Loon D14SM-12 (140x140x25), 62,0 CFM, 1400 RPM

A kisebb ventilátor gyorsabban pörög.

Üdv: Algol

(#2027) Pityu. válasza Algol (#2026) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Tudom hogy 14cm es csak nem tudtam hogy 250 nel nagyobb a fordulata így már tiszta :) Most azon agyalok hogy a házba veszek csendesebb ventilátorokat aztán meg nézném hogy a táp milyen hangos lesz

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#2028) Pityu. válasza Algol (#2026) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Azt hol tudom megnézni hogy az én tápomban lévő ventilátornak mekkora a legkisebb indító voltja mert itt néztem [link] ennek a ventinek pl a legkisebb indítónak 4 voltot ír,mert gondolom ha másfajta ventilátort raknék bele akkor nem csak a levegő szállítás számítana hanem az indító áram minimuma is.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#2029) Algol válasza Pityu. (#2028) üzenetére


Algol
senior tag

Nem tudom, hogy hol nézted a 4 voltot, mert a linkeden Voltage Range: 3,5 - 12 V szerepel. (ugyan a V-t elírták A-nak)

Az indító feszültség az a legkisebb feszültség, amelyet a ventilátorra kapcsolva az biztosan elindul. A tápba ventilátor csere esetén ugyanolyan vagy kisebb indítófeszültségű ventit célszerű tenni.
A Yate Loon ventilátorok hivatalos működési feszültség tartománya: 6,5V - 13,8V.
Nem kell aggódnod a Nanoxia venti biztosan elindul minden olyan feszültségnél ahol a Yate Loon.

Üdv: Algol

(#2030) Pityu. válasza Algol (#2029) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Hol tudtál ennyire utána nézni a Yate Loon ventilátornak?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#2031) Pityu. válasza Algol (#2029) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Már dolgozom a ventilátor beszerzésen elméletben,de esetleg mondjuk az itt lévő [link] noctua 14cm es ventilátorok valamelyike lenne e olyasmi teljesítményű mint a gyári?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#2032) FFnF


FFnF
csendes tag

Kicseréltem a Corsair CX500-asom ventijét. Az eredetileg bele tervezett Coolink Swift 120p nem indult el vele, ezért a helyére a Corsair Hydro H60-asom gyári ventijét tettem, az már ment. Az néztem, hogy légszállításban közel azonosak (a gyári 70, a H60 ventije 74 cfm). Ez maradhat benne, biztonságosan használható vajon? Nem szeretnék gépet sütögetni :DDD

(#2033) tornas válasza Pityu. (#2030) üzenetére


tornas
őstag

Például itt...

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#2034) Algol válasza Pityu. (#2031) üzenetére


Algol
senior tag

Noctua NF-P14 FLX

Noctua NF-A14 FLX,
de az utóbbit már egyszer leírtam (#2014)-ben.

Üdv: Algol

(#2035) Algol válasza FFnF (#2032) üzenetére


Algol
senior tag

Jó az a ventilátor, légszállítása kicsit több, statikus nyomása meg kétszerese az eredetiének. Így ha elindul, akkor semmi baj nem lehet.

Üdv: Algol

(#2036) FFnF válasza Algol (#2035) üzenetére


FFnF
csendes tag

Köszönöm a megerősítést, akkor megnyugodtam. Egyébként úgy oldottam meg, hogy egy 3 pines hosszabbító kábel végét alakítottam át, így most szabadon tudom cserélgetni a ventiket (ha akarom) további farigcsálás nélkül.

(#2037) Pityu. válasza tornas (#2033) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Köszi

Algol

Most egy piciut várok a táp ventivel,lehet beszerzem biztonság kedvéért az eredeti ventit,de most úgy nézem ha a ház ventiket cserélem halkabb lesz minden.1500Ft lenne a gyári de mire ide érnek 1400Ft a szállítási díj,ez a rablás.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#2038) vbbb válasza vbbb (#2008) üzenetére


vbbb
őstag

Sikerült kicserélnem végre a gyárira, teljesen hangtalan lett. Sajna nem lehúzós volt, szóval forrasztani is kellett...sebaj. A lényeg, hogy újra hangtalan gépem van. :C

(#2039) mrx1212


mrx1212
tag

Segítségeteket és javaslataitokat szeretném kérni!

Van egy CODGEN 400W Model 250XA tápom
A ventilátor szeretném cserélni benne mert csörög mint állat.

80x80x25 cm A gyári adatok amiket találtam rajta : DC 12v 0.11A DC 802512SM valami kínai csoda lehet két vezetékes és forrasztva van

Ti milyen típust javasolnátok bele???

(#2040) f4lcon válasza mrx1212 (#2039) üzenetére


f4lcon
őstag

biztosan nem szeretnél inkább egy új tápot vásárolni? no offense, ne érts félre de az inkább egy tápegységnek látszó tárgy, mint konkrét tápegység.

a tápodban egyébként Hysint (YongLinXing Electronics) DFS802512 márkájú venti van.
9v-on kapcsol be, 2500 RPM a max. fordulatszáma, 31,89 CFM légszállítás, 2,41mm H2O nyomás, 26,5 dBa hang

egy sima Arctic F8 (2000rpm/31CFM) megteszi helyette: Ipon link
aztán vannak noname egységek is, mint ez: Ipon link 2 meg még biztos egy csomó 8cm házhűtő jó helyette.
kérdés, hogy megéri-e a foglalkozást egyáltalán.

[ Szerkesztve ]

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#2041) mrx1212 válasza f4lcon (#2040) üzenetére


mrx1212
tag

Először is hálás köszönet :R

Hát én csak a gépet internetre meg max dvd írásra használom így ezért gondolkozom csak a ventilátor cserén
(Konzolon játszom ha van időm)

Egyébként ez ez ugye csak itt olcsóbb? :

Arctic F8 8cm rendszerhűtő

http://www.edigital.hu/Rendszerhuto/Arctic_F8_8cm_rendszerhuto-p284310.html

Itt még találtam két másik hasonlót is :

Arctic F8 PWM CO 8cm rendszerhűtő

http://www.edigital.hu/Rendszerhuto/Arctic_F8_PWM_CO_8cm_rendszerhuto-p357190.html

Arctic F8 TC 8cm rendszerhűtő

http://www.edigital.hu/Rendszerhuto/Arctic_F8_PWM_CO_8cm_rendszerhuto-p357190.html

A beszerelése akkor feketét és pirosat be forrasztom a helyére és a sárgát kihagyom?

(Olvasgattam vissza valaki írta hogy beköti a CPU hűtő csatijára gondolom ez nem jó?)

Előre is kösszi az infót!!!

(#2042) tornas válasza mrx1212 (#2041) üzenetére


tornas
őstag

Ez egy siklócsapágyas venti ami benne van, ezért ha nem akarsz fölösleges költeni erre a Codegen tápra akkor megérhet egy próbát a venti újrakenése. Nekem az a tapasztalatom, hogy be szokott válni.

How to...
Arra még vigyázz, hogy a zéger-gyűrűt ne hagyd el! A ventit az újrakenéshez nem kell ki forrasztanod a tápból.

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#2043) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Hát nem tudom garanciáztassam a tápot ami minimum 2 hét és kb még két hónap van a tápra garancia,és az sem biztos hogy cserélnék vagy hibásnak nyilvánítanák,vagy cseréljek magam ventilátort benne.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#2044) tornas válasza Pityu. (#2043) üzenetére


tornas
őstag

Én inkább visszavinném, mégiscsak ott a gari még 2 hónapig. De ha jól adod elő a dolgokat, akkor lehet kicserélik neked. Ha meg netalán kifutott volna a az adott széria vagy nem tudják beszerezni, akkor adnak egy másik új tápot.

Lehet, hogy cseretápot is adnak ha kéred, arra az X időre amíg "szervizben" van.

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#2045) Pityu. válasza tornas (#2044) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Írtam nekik,majd már csak biztos küldik a futárt,nem lesz gépem hetekig de majd el leszek

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#2046) tototos


tototos
őstag

Sziasztok!

Egy Fsp Hexa 500-as tápban nagyon zajos a ventillátor. Ki lehet cserélni benne egy másikra vagy mi a javaslat ebben az esetben?

(#2047) Algol válasza tototos (#2046) üzenetére


Algol
senior tag

Az Fsp Hexa 500-as tápban

Yate Loon D12SM-12 (120x120x25)
70,5 CFM, 33 dBA, 0,3A, 1650 RPM, Sleeve Bearing ventiltor van. Helyettesíthető:

Jamicon KF1225_1HR01 (120x120x25)
80,5 CFM, 3,6 mm-H2O, 38,5 dBA, 0,35A, 2200 RPM, Long Life HTLS Bearing
Ez az olcsó megoldás, a Lomex-ben ~1120 Ft. Ez alapállapotban nem sokkal halkabb, mint az eredeti újkorában, de jobb a csapágyazása, tovább megőrzi újkori állapotát szemben az eredeti ventilátorral.

Ha viszont jóval halkabb ventilátor kell, akkor válaszd ezt:

Cooler Master SickleFlow 120 (R4-C2R-20AC-GP) (120x120x25)
69,69 CFM, 2,94 mm-H2O, 19 dBA, 0,35A, 2000 RPM, 50.000h MTBF, Long Life Sleeve Bearing

Csere előtt még megpróbálhatod a ventilátor csapágyának kitisztítását, majd újrazsírozását lágy csapágyzsírral.

Üdv: Algol

(#2048) crysis88


crysis88
tag

Sziasztok.

A lassan 3 éves Corsair GS 600 tápomban mostanában hangoskodik a ventilátor , amit úgy egy hete egy picit megolajoztam ,de ugyanolyan hangos maradt.

Egy Yate Loon D14BH-12 (L-SSS) van benne.

Mit tegyek? Cseréljem ki valami másra?

Előre is köszönöm ha valaki segít :R

Asus Z97-A , i5-4690k @4.2 Ghz , Scythe Ninja 3 , Corsair 16 GB DDR3 1333MHz , Gainward Phoenix GTX 1070 , Seasonic S12II-520W , Kingston HyperX FURY 120GB SSD , Samsung 500GB HDD , Seagate 2 TB HDD , Cooler Master HAF 912 Plus

(#2049) kaliber válasza Algol (#2004) üzenetére


kaliber
aktív tag

Szia,

Nekem fsp400-60apn tápegységnél kell zaj miatt ventillátort cserélnem, olvastam hogy ehhez is ezt javaslod: Jamicon KF1225_1HR01 (120x120x25)

A lomexen kívül lehet ezt máshol is kapni?

Köszi

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#2050) Algol válasza kaliber (#2049) üzenetére


Algol
senior tag

Azt nem tudom, de nem számítógépes boltban kell keresni. Vezetékeinek végén nincs a számítógépeknél használt csatlakozó, csak két puszta vezeték az. Elektronikai alkatrészeket árusító boltokban keresd.

Üdv: Algol

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.