Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-07 21:30:55

LOGOUT.hu

Ismert ventilátor gyártók termékeinek adatlapjai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) moha21 válasza gbal65 (#49) üzenetére


moha21
addikt

1.Én alaplapról tápba nem vezetnék semmit!
2. A két ventilátort nem tudom milyen elrendezésben gondoltad, de ha az egyiket a táp elejére a másikat a végére úgy rontják egymás hatásfokát.
Meg kellene tudni az előző ventilátor mekkora volt a légszállítása és ahhoz mérten tenni bele ventilátort.
És a két venti + zajjal jár.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#52) gbal65 válasza moha21 (#51) üzenetére


gbal65
aktív tag

Szerintem hagyom a venticserét :D Nincs kedvem ellőni a tápot.. azért köszi minendt ;)

iPod Touch 6. gen., 10.2 <<>>DIY 2x50W Bipolar Transistor AMP w. Infinity Alpha 5 speakers

(#53) fekeandras válasza moha21 (#48) üzenetére


fekeandras
őstag

A topik címére értettem. ;)

(#54) BemAnyó válasza moha21 (#46) üzenetére


BemAnyó
senior tag

Csak azért mert te nem fogod tudni hogy mennyire melegszik ez éppen és mekkora légszállítást igényel aktuálisan, ez nem jelenti hogy rögtön tönkre megy persze, csak valószínű hogy előbb mint szeretnéd, de ne legyen igazam ,

ANT : ez akkor azt jelenti hogy a BS2 magának szabályozza a ventit ? akkor miért raknak bele hófokszabályzóst ? Egyébként nagyon jók ezek a coolinkek, pláne az árukhoz képest, de most nekem van egy 1600 os s-flex em a procin, és veszek 1,5 k ért egy Mugen 2 es hűtő ventit ami szintén elég lesz rá, úgyhogy az 1600 os megy bele a tápba ami ugyan hangosabb mint a coolink, viszont a légszállítása is jobb egy picit, de ha a táp szabályoz akkor nem lesz gond mert úgysem fog max on menni ezek szerint. Legalábbis remélem hogy a táp szabályozza és nem csak az alap fesz miatt megy folyamatosan alacsony fordulaton... :U

[ Szerkesztve ]

(#55) moha21 válasza BemAnyó (#54) üzenetére


moha21
addikt

Miért ne tudnám mennyire melegszik? van ott érzékelő.vagy mi vezérli az eredeti ventit? Én csak azt mondom a jóembereknek, ne alaplapról hajtsák(mert ott is van érzékelő csak mást érzékel), hasonló paraméterű ventilátorra kell cserélni és kész.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#56) moha21 válasza gbal65 (#52) üzenetére


moha21
addikt

egyébként 1-2 csepp műszerolaj is segíthet a problémádon vékony injekciós tűvel táp bontás nélkül ha zajos a venti(persze ez átmeneti megoldás, de néha egész sokáig kitart).

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#57) ANT válasza BemAnyó (#54) üzenetére


ANT
őstag

Igen, terhelésfüggő szabályzása van.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#58) BemAnyó


BemAnyó
senior tag

Nagyszerű :C Ez nagyon fontos infó köszönöm ezt eddig sehol sem találtam meg konkrétan leírva, meg nem is gondoltam hogy sima 3 kábelest tud vezérelni, bár tudom hogy ilyen volt alaplapból is az MSI nek, de máshonnan még nem hallottam róla, köszi :R jövőhéten meg lesz az új venti hétvégéén meg szétkapom az egészet és beműtöm, majd leírom hogy sikerült ;)

(#59) kerobi


kerobi
senior tag

A tápomba ventillátort cserélnék, de mikor hazaértem akkor láttam, 3 eres. Sárga fekete piros. 12 cm ventiről van szó.
Az eredeti venti 2 eres fekete, piros.
ugy dugtam rá az uj ventit, hogy a fekete piros ráment, de meg sem nyikkant. Gondolom kell neki a sárgára is, csak nem tudom melyikkel hidaljam át. Piros v. fekete?

Macbook Air M1, Asrock Z390 phantom gaming mini itx, I9-9900K, 32GB 3600MHz G.Skill, Pro-ject Pre Box S2 Digital DAC+PreAMP, Raijintek Metis plus ház, Noctua NH D15 cooler, Radeon Pulse 5700Xt

(#60) kircipeti válasza kerobi (#59) üzenetére


kircipeti
senior tag

A sarga az csak a fordulatszam visszajelzesre van. Ha nem volt eredetileg olyan a tapban, akkor most sem fog kelleni. En inkabb arra gondolok, hogy hidegen inditva nem tudott elindulni az uj venti, mert valami homersekletfuggo vezerles van a tapban. De az is lehet, hogy valami felresikerult a bekotesnel.

(#61) kerobi válasza kircipeti (#60) üzenetére


kerobi
senior tag

Nem kötöttem el, mert meg sem vágtam, rá tudtam ugy dugni, hogy mindegyik szin a helyére, de a venti csak picit moccant és semmi. A régi viszont működik.
A régi venti 0.3 A
Az uj venti 0.12 A

Ha ez számit valamit

Az uj venti alaplapon működik, csak a táp panelre dugva nem.

Köszi a választ. Ezen már 1-2 pc bajnok is csodálkozott. Elmondtam nekik.

Macbook Air M1, Asrock Z390 phantom gaming mini itx, I9-9900K, 32GB 3600MHz G.Skill, Pro-ject Pre Box S2 Digital DAC+PreAMP, Raijintek Metis plus ház, Noctua NH D15 cooler, Radeon Pulse 5700Xt

(#62) kircipeti válasza kerobi (#61) üzenetére


kircipeti
senior tag

Jaertem. Szoval rendes 3pin szeles aljzat van a tapban es arra egybol ra tudtad dugni.

Ettol az elindulastol fuggetlenul szerintem itt is van baj, hogy az uj venti sokkal kisebb teljesitmenyu, mint a regi. Nezz egy kozel azonos legszallitasut bele inkabb! Gyanitom, hogy az uj venti legszallitasa meg sem kozeliti a regiet.

Ha van lehetoseged probalgatni valami ventivezerlopanellel, akkor nezz ra, hogy milyen feszultsegen indulnak be.

(#63) Somesz1988 válasza kircipeti (#62) üzenetére


Somesz1988
csendes tag

Helló mindenki!

Nálam hasonló az eset, a Chieftec tápomnak450w smart elcsapágyasodott a ventie, hörög elég rendesen néha abbahagyja aztán újra rákezd. Erősen gondolkozoma cserén,mielőtt elszáll de az a baj, hogy SZÉTSZEDÉS NÉLKÜL szeretnék infot szerezni a ventiről ami bene van de SEHOL SINCS. az everest 950rpm-et mutat. Iylen fordulatnál egy átlagos 12cm-es venti oylan 35-40 CFM között szállít ami halk max 18-20dB ha jól becsülök(?)(mert hangossabb is lett 3 év alatt a tápom eléggé zúg már)

Továbbá egy tápra hol csatlakozik a venti? Ha kiszedem a tápból ott lesz valahol egy 3, vagy 4 pines dugóés arra jöhet egy sima házhűtő? 2eséyles van..itthon egy Glacialtech silent blade 36.5cmf 950rpm 19dB, és ha ő nem akkor egy coolink swif2 1201 lesz ami 94 CFM :O? 1200rpm és ugyanúgy 19dB(!)?

Ha valaki tud mutatni küldeni képet egy szétszedett tápról, vagy bármi segítség azt nagyonköszönöm!!

Régi rendszerben piros-fekete 27-0 :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Somesz1988

(#64) Highend55


Highend55
tag

Van egy XFX 850W PRO tápom,és nagyon nem vagyok megelégedve a hangjával (ez elött egy Antec volt ami csöndbe tette a dolgát.)
XFX-be egy Adda 135*135*135mm es ventillátor van.Kérdésem : kilehet ezt egy halkabbra cserélni,ugy hogy ne menjen a táp rovására esetleg egy potit beiktatni,ha netezek vagy letöltök ne pörögjön ennyire ?

(#65) kircipeti válasza Somesz1988 (#63) üzenetére


kircipeti
senior tag

Everest csak akkor tudja megmondani a fordulatszamat, ha ki van vezetve az a tapbol. Ha esetleg ilyen taprol van szo, akkor a tesztben lathatod a benne levo ventit. Szerintem ennek nincs 3/4pines csatlakozoja, de ettol meg megoldhato a dolog. Ez a ket venti szerintem edeskeves lesz a tapba, valami erosebbet keressel!

Highend55: szerintem halkabbat nem fogsz talalni, ami legalabb annyira tolja a levegot, mint az ADDA. Potival lehetne allitgatni, de lehet kivegezned ezzel szegeny tapot.

(#66) Highend55 válasza kircipeti (#65) üzenetére


Highend55
tag

Azabaj,hogy ez az ADDA egyaltalan nem halk... táp csont uj volt lehet gyárilag rossz benne a venti,elözö tápom (Antec 550W) nem is hallottam a hangját... de sajnos elszállt benne egy poti...

(#67) lcee79


lcee79
őstag

Hi!

Nekem is ez a tápom van, de én már szétszedtem :)
Kitisztítottam belőle az 1 tonna port :) És kontakt sprével is belefújtam hogy menjen ahogy kell
Azt hittem halkabb lesz...
Kb 1 decibellel lett halkabb, nem kerreg meg iylesmi csak simán sokkal hangosabb mint a videokártyáé vagy a procié (ha lefogom szinte csendben van a gép...)

Szóval érdkelne, ha vki már cserélt benn ventit, akkor
milyenre?
Hol vette?
Én mindenképp ki akarom cserélni...
Le is fényképeztem mikor szétszedtem, de nem ez volt s fő téma, ezért kissé homályosan látszik felülről a csatlakozó

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#68) kircipeti válasza lcee79 (#67) üzenetére


kircipeti
senior tag

Hello!

A cikkben szerepel, hogy milyen venti van benne: [link]
A gyarto oldalan van rola specifikacio: [link]

Szoval valami hasonlo legszallitasut kell nezned, ami nem lesz egyszeru.

(#69) lcee79 válasza kircipeti (#68) üzenetére


lcee79
őstag

Hi!

gondoltam visszanézek, mert először senki nem írt...

A problémám az, hogy ahol kérdeztem (webshopok) sehol nem volt ilyen csatlakozású sem...
Csak Házventilátor.

Arra gondoltam, hogy egy ilyen ház ventilátort belecsavarozok, és kivezetem a vezetéket, és rákötöm az alaplapra, és akkor nem kell forrasztani stb...

Nem értem külön táp ventilátort miért nem lehet venni, egyszerűen.
Azért arra van esély, hogy az ember megvesz egy tápot, és nem tetszik neki a hangereje, ennek megoldására bemenne a legközelebbi számtech boltba és lecserélné.
De ez nagyon nem így van. :(

Ha valaki tud konkrét magyarországi webshopot, ahol lehet venni a tápomba halk (~16 dB )ventit, ne tartsa vissza :)

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#70) nyunyu


nyunyu
félisten

Tapokban szokasos ADDA ventiket hol lehet kapni?

Kezd csapagyas lenni a 3 eves HX520. :W

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#71) lcee79


lcee79
őstag

A megoldás az lesz nálam hogy rendeltem egy
COOLERMASTER SAF-S12-E1 13dB ventilátort (40-es helyett)
és a bolt ahol rendeltem (Kaposváron) azt mondta, hogy ráforrasztja nekem a régiről a kábelt (ingyen).
És már a halk tápot vihetem este haza ...
Ez nekem így konkrétan jó is :)
Nem kell legalább aggódnom, hogy nem lesz jó v rosszul forrasztok vmit :)

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#72) kircipeti válasza lcee79 (#71) üzenetére


kircipeti
senior tag

Ez a venti edeskeves lesz bele. Eleg felelotlen egy ceg lehet, ha egy ilyet beleszerel a tapba...
Ha megnezed, akkor ennek 11CFM a legszallitasa a tapban levo YL ventinek pedig 88CFM !!!
Az alap, hogy forrasztani kell a tapba a ventit, szoval direkt ilyen 2pineset nem fogsz bele boltban kapni.

nyunyu: eselytelennek tunik. YL-bol is csak ezt az egyet talalni webshopban: [link] De nyilvan ez is keves bele.

(#73) lcee79 válasza kircipeti (#72) üzenetére


lcee79
őstag

Amúgy az IPON ajánlotta ezt a fajtát, és azt mondták, hogy nem baj hogy 11-12 CFM. Szerintük elég lesz ez is...Rákérdeztem, mert láttam én is a különbséget.
(De nem szerettem volna ide szállíttatni velük 2500-ért mert úgy kicsit drága venti lenne...)

Ha vmi baja lesz, visszaviszem, a boltba ahol ráforrasztották hogy elrontották :)
Nem én csinálom...
Elvileg még garanciális is lenne (ha nem szedtem volna szét már otthon portalanítás céljából.. :) )

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#74) kircipeti válasza lcee79 (#73) üzenetére


kircipeti
senior tag

Hat ez igen nagyon durva.

Esetleg ha megkerlek, akkor irjal egyet ide: [link]

Ez piros betus topik es tobb hozzaerto olvassa, majd ok lebeszelnek errol az orultsegrol!

(#75) lcee79 válasza kircipeti (#74) üzenetére


lcee79
őstag

Írtam! :)

Elvileg megjött a ventilátor is közben
Ma már akár vihetném a tápom a cserére...
De megvárom mit mondanak ott is....

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#76) legenda007


legenda007
aktív tag

Sziasztok!

Gigabyte superb 460-ba milyen ventit ajánlotok?

(#77) kircipeti válasza legenda007 (#76) üzenetére


kircipeti
senior tag

Hello!

Elmeletileg ugyanolyan venti, mint amit a kolleganak linkeltem: Yate Loon D12SH-12: [link]

Egy ilyen kb jo bele: [link]

Ez 2000RPM-et tud 78CFM-mel.

(#78) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Hy!

Nekem is megérett egy venti a csere e tápomba.
CT GPS 450 AA 101A
http://prohardver.hu/teszt/deltas_chieftec_trio/chieftec_gps-450aa-101a.html

Kérdés az lenne mennyivel lenne szabad kisebb fordulatú ventit tenni bele?
Működés közben szabályozza valami fordulatot vagy állandó?
Cél az hogy halkabb legyen, de 100%- osan megbízható is.

Gyári venti: D12-SH12 (12V 0.3)
http://www.yateloon.com/detail/38837/38837.html

Kinéztem egyet ami nagyban hasonló: Spire FD12025C1M
http://prohardver.hu/teszt/gigantikus_ventilatorteszt/levegoszallitas_9_2_es_12_cm.html

Jó lehet amit kinéztem?
Ki mit ajánlana?

Köszi D T

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#79) Sanyix válasza DonThomasino (#78) üzenetére


Sanyix
őstag

dettó csak nekem ánus a-45ga, de ugyan ilyen venti volt benne... 2,3 évig tartott, most kezd idegesítően zörögni.

ez a fentebb ajánlott 3700 ft-s venti kicsit túlzás... Vagy ez 10 évig is csöndes marad? :D

Amúgy nem értem a dolgokat. Mi a különbség a 3 és 4 pines ventik közt? Miért kell a ventinek pwm-esenek lenni? (miért nem az áramforrás az?) honnan tudni hogy melyik pwm és melyik nem? ez a D12-SH12 az?

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#80) Sanyix


Sanyix
őstag

Ez? [link]

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#81) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Érdekes, hogy kis fordulatszámű viszont a levegő szállítása igen magas.
COOLINK SWiF2-1201 esetében.

Levegő szállítási érték megfelelő akkor a fordulatszám elhanyagolható?
( mert én csak azokat néztem ahol mindkét érték stimmel)

DT

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#82) kircipeti válasza DonThomasino (#81) üzenetére


kircipeti
senior tag

Csodat nem tud tenni egyik gyarto sem. Szoval erdemes mindket erteket szem elott tartani.
Szerintem a fentebb linkelt swif2-1201 keveske lesz oda.

A PWM-mel nem kell torodni, ugyis csak ket madzagot kotsz be a tapba.

Esetleg meg ez lehet jo: [link] Ha sokaljatok a Noiseblocker arat.

(#83) Sanyix válasza kircipeti (#82) üzenetére


Sanyix
őstag

hát az én tápomba szabvány 3 pines csati van, és oda 3 pines 3 vezetékes venti van kötve, az hogy a táp csatijára be van-e kötve mind azt nem látom mert fölötte vannak a kábelkötegek.
Ez a coolermaster viszont 4pines.

[ Szerkesztve ]

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#84) kircipeti válasza Sanyix (#83) üzenetére


kircipeti
senior tag

Valoszinuleg forrasztva van a venti a tap nyakjara. A 4 pines ventivel sincs gond, mert a pwm-es madzagot nem hasznalod.

(#85) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Egyre jobban kezd tetszeni ez a COOLINK SWiF2-1201.
Lényegesen csendesebb.

A spire is jó lehet?

Biztos hogy kevés ez oda? (sanyix)

D T

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#86) Sanyix válasza kircipeti (#84) üzenetére


Sanyix
őstag

mondom, nem forrasztva van, normál csatija van, és a 3pinre 4pinest nem könnyű rárakni :)

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#87) kircipeti válasza Sanyix (#86) üzenetére


kircipeti
senior tag

Bocs, felreertettem. Talan ez a gyonyoruseg 3pines.

DonThomasino: az a swif2-1201 meg mindig keves bele.

(#88) DonThomasino válasza kircipeti (#87) üzenetére


DonThomasino
veterán

Érdekelne más véleménye is nem csak a tiéd........ :))

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#89) TaaT válasza DonThomasino (#85) üzenetére


TaaT
veterán

haver ilyet (swif2-1201) rakott a 600W-os Nexus tápjába és nagyon meg van vele elégedve... halk, és megfelelően hűti... :) előtte ritka lapátos noctua ventit rakott bele, az meg vagy jól hűtött de hangos volt, vagy halk volt de majdnem megsült a táp... :))

Give them hell Ukraine!

(#90) DonThomasino válasza TaaT (#89) üzenetére


DonThomasino
veterán

CT GPS 450 AA 101A -ben
Szabályozza valami a fordulat számot vagy állandó?

D T

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#91) TaaT válasza DonThomasino (#90) üzenetére


TaaT
veterán

fix ~800rpm :)

Give them hell Ukraine!

(#92) TaaT válasza TaaT (#91) üzenetére


TaaT
veterán

bocs ezt elnéztem így korán reggel :B
valszeg szabályozva van :K

Give them hell Ukraine!

(#93) DonThomasino válasza TaaT (#89) üzenetére


DonThomasino
veterán

Hy!

Kérdezd már meg a a havert hogy a sárga vezetéket is bekötötte ?

Köszi D T

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#94) TaaT válasza DonThomasino (#93) üzenetére


TaaT
veterán

az csak a fordszám visszajelzés, ha akarod bekötöd ha nem nem :)

Give them hell Ukraine!

(#95) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Tápba PWM es venti vagy sima?

COOLINK SWiF2 120P
http://ipon.hu/?product_id=116856

Peti?

DT

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#96) DonThomasino válasza DonThomasino (#95) üzenetére


DonThomasino
veterán

Mértékegységekkel baj lehet mert nem mindenhol egyforma.
Így viszont igazad lesz Peti, hogy kevés a 2101.

Viszont a 120P, már PWM-es, átválottam az értékeket a légszállításnál.
74,75 CFM coolink a Yate Loon pedig 88 CFM.

Eza kis különbség belefér?

DT

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#97) TaaT válasza DonThomasino (#96) üzenetére


TaaT
veterán

és miért a max légszállítással számolsz? :N
most mongyam hogy hátrafelé fújó swif2-1201 sokkal több levegőt mozgat meg mint a corsair CX400-as tápom ventije :B
inkább rakj bele egy ilyet :DDD

Give them hell Ukraine!

(#98) DonThomasino válasza TaaT (#97) üzenetére


DonThomasino
veterán

Mondjuk ha oda írnád mi ez lehet hogy segítene...........

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#99) TaaT válasza DonThomasino (#98) üzenetére


TaaT
veterán

jó kis Delta venti, 4000-t forog, de van 5200-as verzió is :DD
remélem érted ;)

Give them hell Ukraine!

(#100) kircipeti válasza DonThomasino (#96) üzenetére


kircipeti
senior tag

Igen, a 120P mar beleferhet szerintem.

Itt egy egyszeru atvalto.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.