Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-07 21:30:55

LOGOUT.hu

Ismert ventilátor gyártók termékeinek adatlapjai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) bluyoo válasza westcoastog (#450) üzenetére


bluyoo
nagyúr

COOLINK SWiF2 120P -vel jobban járnál.De azért max. fordulaton megjön a hangja.Amikor megjelentek akkor vettem én is tápba,bár a végén nem raktam bele.
Légszállítás: 60.4-127.6 m3/h.Az alaplapodon meg be tudod állítani a megfelelő fordulatot.Vagy COOLINK SWiF2-1201 FSP BSII 500W-ba rakta [lAyCsI] kérdezz rá hogy szuperál neki.
De az egyik legjobb ár érték arányú ventik.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#452) smirdex válasza westcoastog (#450) üzenetére


smirdex
tag

Ha valóban az általad linkelt slim venti van benne, az elég szerény légszállítási képességekkel bír...de az vélhetően nem eredeti...az én fsp tápomban forrasztós a venti, lhet nem úszod meg forrasztás nélkül...
Szerintem a swif 21200 kevés a légszállítás tekintetében...aha visszaolvasol látod azt, ki milyen ventivel oldotta meg, ízlés szerint választhatsz...

(#453) westcoastog válasza bluyoo (#451) üzenetére


westcoastog
veterán

Hát a 120p már jóval drágább mulatság, 40k-ból gazdálkodok, mert még vga-t is veszek. Pwm-es jó lenne, bár a procihűtőt úgy állítottam be hogy leglassabb fordulaton menjen, és 45 foknál kezdjen emelni.
a másik coolink ventire meg rákérdezek. :K
Esetleg a swif2 1201-es ha megfelelő, azt tudná vezérelni a tápom ha beforrasztanám rendesen? Vagy fontos lenne megnézni a táp mekkora feszkóval indítja a ventit? Régebbi chieftecembe akármilyen ventit raktam, olyan alacsony voltról indította hogy ihaj.

(#452) smirdex
Akkor az a venti kimarad.

[ Szerkesztve ]

(#454) bluyoo válasza westcoastog (#453) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Tudná vezérelni.Legfeljebb nem indul el azonnal hanem csak később amikor felmelegszik annyira hogy a vezérlés elérje a venti indítási feszültségét.
A Coolink swif2 1201-is jó lehet bár jóval gyengébb mint a
scythe slipstream :33,00 dBA / 88,11 CFM = 149 m³/h / DC12 V / 0,41 A (1,600 rpm Version).A 120P pedig ~2x olyan erős mint a 1201,és kicsivel gyengébb a scythe slipstreamnél.
Én még vásárlás előtt rábíznám a scythe vezérlését a tápra (már ha nem úgy van most is).

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#455) westcoastog válasza bluyoo (#454) üzenetére


westcoastog
veterán

Forrasztani kell majd, de szerintem az 1201 jó lenne, hang-légszállítás szempontjából.
Ha esetleg rögtön nem indítaná a ventit és úgy használom baja nem lenne ugye?

(#456) [lAyCsI] válasza westcoastog (#453) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

Ha számít az ár és hajlandó vagy külön elmenni érte a 3T-nél legolcsóbbak a SWIF2-esek...

-= No way back from Here =-

(#457) [lAyCsI] válasza westcoastog (#455) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

az 500-as BSII egyből indítja a 1201-est

-= No way back from Here =-

(#458) westcoastog válasza [lAyCsI] (#456) üzenetére


westcoastog
veterán

Egybe rendelek majd az iponról.
Hát 500 forint különbség. :))

(#459) bluyoo válasza westcoastog (#455) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Nem lesz baja csak nem azonnal,hanem mondjuk 30C°-os tápnál indul csak el a venti.
Inkább az lehet a gond ha a tápot erősen leterheled akkor a légszállítás bizonyulhat kevésnek az alacsonyabb fordulat és légszállítás miatt.Nem potyára raknak nagy légszállítású,viszonylag hangos ventiket a tápokba.

Bazinga!

(#460) westcoastog válasza bluyoo (#459) üzenetére


westcoastog
veterán

az 1201-nek kb 95-s légszállítás van írva, a régi 500-as chieftecemben volt 88cfm-es venti, szóval jónak kell lennie. meg a kolléga blueastormja is indítja.
Mindegy majd megveszem azt a ventit aztán beforrasztjuk és kiderül.

[ Szerkesztve ]

(#461) bluyoo válasza westcoastog (#460) üzenetére


bluyoo
nagyúr

1 CFM=0,3048^3 m3/perc=0,0283168466 m3/perc=1,6990108 m3/h
A SWiF2 1201 94.2m3/h nem CFM.
88CFM(~149m3/h) ezért írtam a 120P-t az kb. megegyező teljesítményű.
De próba szerencse ....
Maxon nálam a 400-as FSP ventije csak játék alatt E8400 tuningal +4870 mellett ment.

Bazinga!

(#462) westcoastog válasza bluyoo (#461) üzenetére


westcoastog
veterán

Szerintem elég lesz bele a 1201, 120p-hez nincs másik pwm csatim, meg már kifutnék vele a pénzkeretből.

(#463) bluyoo válasza westcoastog (#462) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Persze nem is rábeszélni akarlak ...
Csak azért írtam hogy nem azonos a mértékegység.És nehogy téves infó alapján dönts.
Nekem mindkét típusból van ismerem őket azért is válaszoltam .....
De ha már valahol működik baj nem lehet. :)

Bazinga!

(#464) westcoastog válasza bluyoo (#463) üzenetére


westcoastog
veterán

Na akkor már csak egy kevés pénznek kell befolynia aztán rendelhetek is. :))

Köszönöm a segítséget mindenkinek. :)

(#465) -HUNFragStaR


-HUNFragStaR
csendes tag

CHIEFTEC CFT-750-14C 750W tápomon csapágyas lett a ventilátor. Ki lehet cserélni ipon -nal (ott lett véve) vagy a márkaszervizbe mert ugye matrica védi és 72 hónap garancia van rá ami még bőven él? Vagy nem fognak velem foglalkozni sehol?

(#466) andrade válasza -HUNFragStaR (#465) üzenetére


andrade
senior tag

Nincs leírva a cég lapján hogyan kell garanciáztatni? Az a mérvadó.

(#467) [lAyCsI] válasza -HUNFragStaR (#465) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

ha korrektek akkor cserélik

-= No way back from Here =-

(#468) JustG


JustG
csendes tag

Sziasztok!

Fsp 350 tápomon cseréltem ventit, halk, világítós Revoltec-re.
Maga a venti elötte használva volt, tök jól működött.
Szétvágtam amit szét kellett, összekötöttem amit össze kellett, de sajnos nem az igazi. :S
Világítani világít, pörögni pörög, csak sajna bekapcsolásnál van hogy nem indul meg, és be kell lökni.
Ez mitől lehet??

FGeza

(#469) andrade válasza JustG (#468) üzenetére


andrade
senior tag

Ez attól lehet hogy nem vetted figyelembe hogy a ventillátorok induló feszültsége nem egyforma a táphoz csak azonos indulófeszültségűt lehet betenni.Mert lehet 4V induló is meg 7V is.A másik nagyon figyelni kell nem feszül e a venti becsavarozáskor mert akkor szorulhat ezért nehezebben indul.A pörgetésnél ne szorulva álljon meg hanem visszarúgjon.

(#470) bluyoo válasza JustG (#468) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Ha a táp által vezérelt csatlakozóra kötötted akkor a táp vezérlése nem ad neki bekapcsoláskor elég feszültséget mivel még hideg a tápegység.
Amúgy Revoltecnek elég sovány a légszállítása egy táphoz ~50Cfm.
(#469) andrade
Gyors vagy :DDD

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#471) andrade válasza bluyoo (#470) üzenetére


andrade
senior tag

400W-os táphoz elég. Én direktbe kötöm így rögtön teljes fordulaton hűt nem engedi felmelegedni a hűtőbordákat mert utána már nehezebb kapaszkodni a hűtéssel.88m3/h-t nyom.

[ Szerkesztve ]

(#472) bluyoo válasza andrade (#471) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Meglehet (bár én nem kockáztatnék).Mondjuk az én Régi 400w-os tápomban (FSP) 72.0CFM légszállítású venti volt ....
A teljes fordulaton járatás is egy megoldás de én biztos nem hallgatnám ;)

Bazinga!

(#473) andrade válasza bluyoo (#472) üzenetére


andrade
senior tag

De pont olyan ventit kerestem ami teljes fordulaton se zajos.A 20dB alattiak ilyenek.És vannak 100m3/h szállításúak is.

[ Szerkesztve ]

(#474) JustG


JustG
csendes tag

Értem.
Köszi komák!
Na majd szét szedem megint ha bátor leszek...
Köszi még egyszer!

FGeza

(#475) bajaki


bajaki
őstag

Sziasztok!

Szerintetek az FSP HEXA gyári ventilátorja helyett mi jöhet szóba?

Egy Colink Swif2 120p elegendő lehet?

Vagy mit tudtok ajánlani?

üdv
bajaki

(#476) bluyoo válasza bajaki (#475) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Milyen idős a táp?Nekem is Hexám van egyre több helyről olvasom hogy a venti zajos lesz egy idő után.Nálad is ez a gond?
Amúgy elég lesz neki.De ha visszább olvasol ....... 400W-os tápba többen swif2 1201-et raktak.

Bazinga!

(#477) bajaki válasza bluyoo (#476) üzenetére


bajaki
őstag

szia

konkrétan 1,5 hetes
csak néha zörög így nem biztos hogy cserélik, de engem idegesít

nekem 500 wattos van

(#478) bluyoo válasza bajaki (#477) üzenetére


bluyoo
nagyúr

:K Nekem is.De nálam szinte semmi hangja!
Nem ér bele a lapátokba valami?Vagy csak berezonál?

Bazinga!

(#479) bajaki válasza bluyoo (#478) üzenetére


bajaki
őstag

hát nem tudom, szerintem nem ér bele senlmmi

bár 2 napja kivettem a gépből a tápot megnéztem majd visszaraktam azóta jó :D

de szerintem ez csak ideiglenes

[ Szerkesztve ]

(#480) vinikorn


vinikorn
aktív tag

Van valakinek tapasztalata 14 cm ventis tápokkal kapcsolatban? 400W környéki kellene, teljesen hangtalan és elfogadható árú, akár használt is.

A mostani 12 cm ventis Chieftec GPS-400AA-101 A tápomnak van egy kis hangja, de én egy teljesen hangtalan internetező PC-t akarok. A többi PC ventim teljesen hangtalan.

Köszi.

(#481) bajaki


bajaki
őstag

Na eddig tartott az öröm.
Az FSP Hexa újra átment kávédarálóba... :o

Nem tudom mit csináljak vele, mert ha kicserélem a ventit akkor elszállt a garancia, ha visszaküldöm, akkor meg lehet, hogy ott nem csinálja és nem cserélik. Az a baj, hogy nem folyamatosan csinálja. Van amikor abbahagyja, például most is jó volt egy hétig.

Mi tévő legyek? :F

(#482) andrade válasza bajaki (#481) üzenetére


andrade
senior tag

Kérdezd meg őket telefonon hogy mit csinálj. Meg nem fog javulni ami egyszer berreg.

[ Szerkesztve ]

(#483) bajaki válasza andrade (#482) üzenetére


bajaki
őstag

Beszéltem velük még hétfőn, de elég lekezelőek voltak. Azt mondta a csávó, hogy még nem találkoztak ilyen problémával, és az FSP tápokkal nem szokott probléma lenni.

(#484) andrade válasza bajaki (#483) üzenetére


andrade
senior tag

Ez a legborzasztóbb nem szokott.Évekkel ezelőtt a Sony CD olvasókkal volt probléma ahol 40% volt a meghibásodás mert kísérleteztek egy műanyag lencsével ami elgörbült és nem olvasott a lézer.

(#485) andrade válasza andrade (#484) üzenetére


andrade
senior tag

Nehogy valaki félreértse nincs adat pontosan mennyi a meghibásodás de itt jópáran jelezték nekem is volt rossz.Hogy egy rossz széria került e beépítésre vagy anyaghiba azt nem tudni

(#486) bajaki válasza andrade (#485) üzenetére


bajaki
őstag

Én azért bíztam ennyire ebben a tápban, mert nem egy haverom vett ilyet és nekik még mindig jó.
Augusztusban rendeltek mindketten és azóta is jó nekik. Nekem meg 1 hét alatt bedöglött.

(#487) andrade válasza bajaki (#486) üzenetére


andrade
senior tag

Szétszedtem a Hexaból kivett Yate Loon ventillátort és kiderült gyártási hiba okozta a darálást. Kenőanyag bőségesen van benne, a tengely nem kotyog ellenben a forgórész (mágnesgyűrű) belsején látszik hogy a állórész vasmag hozzáért időszakosan. És a legmegdöbbentőbb felfedezés hogy a mágnesgyűrű el van repedve, ezért ért hozzá a vasmag.Amikor beleütötték belenyomták a gyűrűt a házába teljesen átrepedt hosszabb rövidebb idő alatt elcsúszott a repedés mentén és egy váll keletkezett és nekiért az állórésznek.

(#488) bluyoo válasza andrade (#487) üzenetére


bluyoo
nagyúr

:R
Végre valaki leírta mi okozza a hangos működést.
Így már érthető hogy valakinél miért zajos és valakinél miért nem.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#489) andrade válasza bluyoo (#488) üzenetére


andrade
senior tag


Íme a kínai munka

(#490) bluyoo válasza andrade (#489) üzenetére


bluyoo
nagyúr

:Y Még jó hogy az enyém nem anyaghibás!Vagyis remélem nem az.
Ha nem gond szerintem oszd meg itt és itt is.
Nem hiszem hogy rajtad kívül szétkapta már valaki.
Az a bosszantó ahogy olvastam a garit sem nagyon akarják intézni a sorstársaidnak pedig ez elég egyértelmű!Nem hiszem hogy egyedi hiba.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#491) bajaki válasza andrade (#489) üzenetére


bajaki
őstag

Hát ez marha jó. :O

Te konkrétan az én helyzetemben mit csinálnál?

(#492) andrade válasza bajaki (#491) üzenetére


andrade
senior tag

Én már leírtam hogy betettem helyette egy másik ventit mert mire huzavonázok a garancia elismertetésére az is kerül annyiba.Egy 100m3/h venti már jó bele megy is szépen.Én sok ventillátort cseréltem és soha probléma nem volt belőle.

[ Szerkesztve ]

(#493) bajaki válasza andrade (#492) üzenetére


bajaki
őstag

Swif2 1201? Vagy Swif2 120p? Bár olvastam, hogy a 120p nem mindig indul el. :S

Vagy esetleg más venti?

(#494) andrade válasza bajaki (#493) üzenetére


andrade
senior tag

A Hexa vezérlőelektronikájának szobahőmérsékleti indítása 6,5V a 7V-os ventiket már szépen indítja csak arra kell vigyázni ne feszüljön szoruljon a becsavart venti ezért kell nézni visszarúg e a lapát pörgetés után.56-58köbláb/perc szállítású venti ajánlatos, 100m3/óra legalább.

A 7V indítás nem azt jelenti hogy az alatt a venti meg se szólal csak kisebb a fordulat arányosan ezt én többször kipróbáltam.

[ Szerkesztve ]

(#495) Lacpac


Lacpac
őstag

Sziasztok,

Enermax NoiseTaker 495AX-VE -ben szeretnék ventiket cserélni. Ismeritek ezt a típust?
Milyen légkavarókat kell keresnem?
Bocsi a kérdésért, de nem sok kedvem van szétszedni a gépet, majd a tápot csak azért, hogy megnézzem a ventilátorok adatait.
Aztán beszerzés után ismét szétbontani.

(#496) andrade válasza andrade (#494) üzenetére


andrade
senior tag

Nem jól írtam nem az indítása 6,5V hanem 25fokon annyi a feszültsége és melegedésre nő mivel hőre csökkenő ellenállású termisztor (NTK) van benne.

(#497) bajaki válasza andrade (#494) üzenetére


bajaki
őstag

Aha értem, bár ez egy kicsit magas.

Konkrétan tudsz valami típust ajánlani? A Swif2-vel mi a helyzet?

(#498) andrade válasza bajaki (#497) üzenetére


andrade
senior tag

Én is csak az adatai alapján tudok ajánlani nem használtam ezt én egy Revoltec Airguardot tettem be teljes fordulaton is halk és jó a levegőszállítása kicsi a turbolenciája.A Hexa elektronikája is viszi nagyon jól de én direktbe tettem.Harisnyázott szigetelt kábele van.

(#499) bajaki válasza andrade (#498) üzenetére


bajaki
őstag

Coolink SWIF21201
-Fordulatszám: 1200rpm
-Légszállítás: 94.2 m3/h
-Bemeneti Teljesítmény: 1.68W
-Feszültség ingadozás: 7-13V

Mit jelent ez hogy direktbe? Alaplapra kötötted?

[ Szerkesztve ]

(#500) bajaki válasza bajaki (#499) üzenetére


bajaki
őstag

3-4V környékén indul.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.