Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-07 21:30:55

LOGOUT.hu

Ismert ventilátor gyártók termékeinek adatlapjai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1001) banderasz77 válasza prmcsk (#1000) üzenetére


banderasz77
addikt

Köszönöm, eddig én is eljutottam, ezen belül pedig ajánlást várnék a leghalkabbra...amit esetleg preferáltok itt a topikban.... :R
A decibel értéket pedig max. fordulatra adják meg?

(#1002) prmcsk válasza banderasz77 (#1001) üzenetére


prmcsk
addikt

Például : Coolink Swif2 120P.

Szerintem kitűnő csere lenne.

A fordulatot ? Szerintem igen...

[ Szerkesztve ]

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#1003) Steve(AMD) válasza prmcsk (#1002) üzenetére


Steve(AMD)
tag

A 120P nem gond, hogy PWM-es? A tápnak van PFC/PWM szabályozója...

(#1004) prmcsk válasza Steve(AMD) (#1003) üzenetére


prmcsk
addikt

Bocs. Benéztem, de nem lenne gond, csak variálni kell.

Akkor ugyanebből a 1201 tipust. (görgess le az adatokért.)

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#1005) Reneolus válasza prmcsk (#1000) üzenetére


Reneolus
tag

Köszi!
Akkor egy 31 CFM légszállítású veni elég lesz neki?
Hőmérséklet szabályozósat érdemes bele tenni, pl. Arctic F TC-t?

Helix P DSP, JVC R981BT, Morel MT23/Soundstream Reference 300, DLS UP6/Emphaser EA2190, Emphaser EG12 (ETBR112)/Signat RAM3 MKII

(#1006) prmcsk válasza Reneolus (#1005) üzenetére


prmcsk
addikt

1. Szerintem elég.
2. Nem cifráznám túl.

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#1007) plekk


plekk
tag

Sziasztok!
Van egy FSP Hexa 500 asom.

Nem régi (még nincs 1 éves sem) de tuti hogy szétment a tápegységben a ventillátor csapágyazása, mert már jóideje alig hallható kerregése volt de ma reggel gépindításkor nagyon durva hanggal indult mint valami trakor, még az alsó szinten is hallotta faterom a hangját.___Gyorsan amint bejött a win7 ki is kapcsoltam a gépet.

Oldalára fordítottam a házat és úgy bekapcsoltam na akkor nem volt olyan durva hangja csak az a "szokásos" kerregés. Gondolom akkor itt tényleg a ventivel lesz a baj.
Utánanéztem hogy melyik venti van benne, ez van beletéve: VENTI: Yate Loon D12SM-12

Az adatokat meg megnéztem innen: YATE LOON HONLAPJA

Ilyenek az adatai:
FSP HEXA 500W

YATE LOON - D12SM-12/ 120x120x25 mm / 12V / 1650 RPM / 70.5 CFM / 33 dB ventillátor

Még van rajta garancia de nemigazán szeretnék 4-5 hetet várni amíg garanciáztatnám inkább kicserélném itthon a ventijét.
Kérdésem az lenne hogy milyen venti lenne bele jó?
Nekem csak az lenne a lényeg hogy halk legyen és strapabíró.
A Thermal Control és a PWM es ventiket gondolom nem ajánlanátok bele hanem valami egyszerűbbet.

Másik dolog: Láttam hogy az eredeti ventinek csak 2 pines a csatlakozója-----ha ez így van akkor nekem is 2 pines csatlakozóval szerelt ventit kell bele választanom?
Vagy jó bele a 3 pines is?

Előre is köszönöm a választ!

[ Szerkesztve ]

(#1008) audi100td


audi100td
nagyúr

Sziasztok,

van egy P4-es HP házam egy 400-as Delta táppal, aminek a ventije alapjában véve csendes, de a korából adódóan a ventiből halaltszik egy kisebb mellékzaj ami engem zavar, gondolom a csapágy már kezd elhasználódni.

Delta ASB0912HH típusú venti van benne, mindössze annyit sikerült róla kiderítenem, hogy 12V/0,40A és 92mm-es. Mire lenne érdemes lecserélni? Fontos lenne a halk/közel hangtalan működés. A kábelezést a régi helyére forrasztanám be.

[ Szerkesztve ]

(#1009) Algol válasza plekk (#1007) üzenetére


Algol
senior tag

"Nekem csak az lenne a lényeg hogy halk legyen és strapabíró."

Ez lesz a te ventilátorod. Például itt is megvásárolhatod.

Légszállítás: 82,6 CFM !
Légnyomás: 1,273 mm-H2O
Zaj: 26,5 dBA !!!
Várható élettartam: 100.000 óra ! Csapágyazása: Fluid Dynamic Bearing.

Ez 3 pines csatlakozóval van szerelve, a 3. pin a fordulatszám visszajelzésére szolgál. Természetesen csak két vezetékkel kell bekötni, valószínűleg forrasztani kell. Nem tudom, hogy az FSP Hexa tápokban forrasztva vagy csatlakozóval vannak-e a ventilátorok beszerelve.

Megjegyzés: ne feledd, hogy a ventilátor cseréje garancia vesztéssel jár! Ez talán nem olyan nagy kockázat egy FSP tápnál.

Üdv: Algol

(#1010) banderasz77 válasza Algol (#1009) üzenetére


banderasz77
addikt

(#1011) prmcsk válasza audi100td (#1008) üzenetére


prmcsk
addikt

Neked meg: Swif2 920 vagy 921 döntsd el.

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#1012) plekk válasza Algol (#1009) üzenetére


plekk
tag

2 pines csatlakozóval van ellátva a tápegység áramköri lapja tehát elvileg akkor nem kell forrasztanom igaz?
Mert ha jól tudom akkor úgy is működnie kellene hogy a 3 pines csatit rádugom a 2 pines csatlakozóra.
Így működne szerinted? És ha igen akkor melyik kettőt kell a 3 pin közül rádugnom?

(#1013) prmcsk válasza plekk (#1012) üzenetére


prmcsk
addikt

piros és fekete...

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#1014) plekk


plekk
tag

Rendben akkor valószínűleg a Thermaltake ventit teszem bele.

Algol és prmcsk köszönöm szépen a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#1015) audi100td válasza prmcsk (#1011) üzenetére


audi100td
nagyúr

Köszi, az egyébként az nem okoz gondot, hogy ennek mindössze 0,06A-es a motorja, míg a gyárinak 0,40?

(#1016) prmcsk válasza audi100td (#1015) üzenetére


prmcsk
addikt

nem okozhat...

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#1017) audi100td válasza prmcsk (#1016) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ok, thx

(#1018) Algol válasza plekk (#1014) üzenetére


Algol
senior tag

Én nem tudtam követni, hogy milyen Thermaltake ventit ajánlottak itt az utóbbi pár hozzászólásban.

Csak arra figyelmeztetlek, hogy a légszállítás a legfontosabb paraméter. az eredeti Yate Loon ventidnél ez

70,5 CFM volt. Átszámítva ez kereken 120 m3/h.

Nem mindegy, hogy milyen mértékegységben adják meg a légszállítási adatokat. A lényeg, hogy a választott ventilátor légszállítása legfeljebb 10%-kal lehet kisebb az eredeti légszállításánál.

Üdv: Algol

(#1019) Algol válasza audi100td (#1015) üzenetére


Algol
senior tag

"nem okoz gondot, hogy ennek mindössze 0,06A-es a motorja, míg a gyárinak 0,40?"

Szerintem okoz.

Az eredeti Delta ASB0912HH ventilátorról nem sikerült a legfontosabb adatot a légszállítást kiderítenem, valószínűleg azért, mert ezt a szerverekbe szánt ventit különállóan nem forgalmazza a Delta.

Ha egy ventilátornál hiányzik a légszállításra vonatkozó adat, akkor az egyetlen biztos tájékozódási pont a motor által felvett áram lehet (azonos 12V-os működési feszültséget feltételezve).

A több áramot felvevő ventilátor több levegőt fog szállítani. A 0,06A és a 0,4A között akkora a különbség, hogy azt semmiféle jobb lapátkialakítással, nagyobb hatékonysággal nem lehet ellensúlyozni.

Tuti, hogy az ASB0912HH jóval több levegőt képes szállítani, mint az ajánlott Swif2. Az energiamegmaradás törvényét nem lehet megsérteni, valaminek mozgatnia kell azt a levegőmennyiséget.

Üdv: Algol

(#1020) apollo12


apollo12
veterán

heló van egy xfx core edition 850w tápon, sajna csapágyas lett a venti, szerintetek ez a venti elég lenne neki [link]

a régi venti ADDA ADN512UB-A90

(#1021) Algol válasza prmcsk (#1016) üzenetére


Algol
senior tag

Remélem tudatában vagy annak, hogy a Coolink oldalán a ventilátorok légszállítását m3/h-ban adják meg. Például:

Swif2 1201: 92,4 m3/h (köbméter per óra) = 54,4 CFM (köbláb per perc).

Swif2 921: 55,8 m3/h = 32,8 CFM.

Üdv: Algol

(#1022) prmcsk válasza Algol (#1019) üzenetére


prmcsk
addikt

Műszakilag igazad van, de...

38 éve tisztában vagyok az alap P= IxU törvényével. Ebből kiindulva 12x0,4=4,8Wattot fogyaszt a leváltandó.
a csere pedig 0,72 Wattot, csakhogy:
Tapasztalatom szerint (igaz, hogy szubjektív) szinte kizárt, hogy az ilyen tápoknak, asztali PC-k- ben, ilyen teljesítményű ventikre van szüksége. A legmezeibb sz@roknak is bőven elég szokott lenni az, amit beleraknak és még akkora légszállításuk sincs, mint amiket linkeltem.
Ismerőseim körében hány kodegányban cseréltem ventit ? olyanokat, amik a koszból és megszorulásuk mértékéből itélve hetek, vagy hónapokig nem is forogtak. Bizony: hűtés nélkül mentek !

Igen, tisztában vagyok vele, hogy mi a m3/h és mi a köbláb. Hihetetlen lehet számodra, de ennyi évesen eljutottam ide. :DDD

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#1023) Algol válasza prmcsk (#1022) üzenetére


Algol
senior tag

Elnézést kérek, nem megbántani akartalak.

A hűtés nélkül működő tápokról pedig leírom egyik esetemet.

Egy Chieftec GPS-550AB ventilátora beszorult (a sok portól?) és megállt. Gazdája ezt nem vette észre, tovább használta a gépét. Egyszer aztán nem indult többé a gép. A tápot szétszedve megállapíthattam, hogy az gyakorlatilag megfőtt, a puffer elkók felpúposodtak, szétrepedtek. Érdekes, hogy ugyanekkor a gépben levő GTX 8800-as videokártya RAM-hibás lett, ugye a mindenféle védelemmel ellátott Chieftec táp mellett.

Üdv: Algol

(#1024) mr_ricsi válasza prmcsk (#1022) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Tapasztalatom szerint (igaz, hogy szubjektív) szinte kizárt, hogy az ilyen tápoknak, asztali PC-k- ben, ilyen teljesítményű ventikre van szüksége."
Akkor a gyártók miért tesznek bele ekkorákat? És pl. az FSP miért rakja az egyik típusba a közepes légszállításút, a másikba a magasat, amikor nagyobb kedvezményt kapna, ha egyféle ventiből venne dupla annyit? Illetve miért nem a kisebb fordulatszámú ventiket használják, amikor a kisebb zaj jobb eladhatóságot jelenthetne?

[ Szerkesztve ]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#1025) Algol válasza apollo12 (#1020) üzenetére


Algol
senior tag

"szerintetek ez a venti elég lenne neki"

Az ADDA ADN512UB-A90 ventilátorról nem találtam meg az eredeti adatlapot, most meg már helyette az ADN512UB-A91 típust forgalmazzák.
A te ventidről a legfontosabb adatot a légszállítását azért megleltem:

82 CFM = 139,4 m3/h.

Ami nem világos a fizikai méretei, mert az új -A91-es típusnál 135x135x25 mm-es méretet adnak meg.
Ezt a problémát te könnyen megoldhatod, mert ott van nálad a venti, csak meg kell mérned.

A linkelt BitFenix Spectre Pro meg 140x140x25 mm-es.
Minden ott feltüntetett adata alapján alkalmas a használatra.
Légszállítása: 207 m3/h = 121,8 CFM pedig lényegesen több az eredetinél.

Még egy adat lenne lényeges, ami azonban az adott oldalon nem volt feltüntetve, a működtetési feszültség tartomány, az indítási feszültség. Az a legkisebb feszültség, aminél még biztosan elindul a ventilátor.
Meg kellene keresni a gyártó adatlapját, azon ezt feltüntetik. Persze amíg a fizikai méretek egyezőségét nem vizsgáltuk meg, addig ennek nincs nagy jelentősége.

Üdv: Algol

(#1026) audi100td


audi100td
nagyúr

Algol: Neked is köszönöm. Akkor nem tudom mi legyen, lehet hagyom úgy ahogy van...

[ Szerkesztve ]

(#1027) apollo12 válasza Algol (#1025) üzenetére


apollo12
veterán

itt a honlap bitfenixről adda mérete meg 135mm a venti, de bele fabrikálom mert rohadt hangos a venti már

(#1028) prmcsk válasza mr_ricsi (#1024) üzenetére


prmcsk
addikt

Ezért szép a "villany világa". Mindenhez lehet pro és kontra hozzászólni.
Én csak annyit mondok, hogy az átlag pécék tápjainál, ha a terheléseit nézzük, túl van biztosítva, spilázva ez a venti mizéria. Ennyi és nem több...

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#1029) Algol válasza apollo12 (#1027) üzenetére


Algol
senior tag

Igen, itt a hiányzó adat
Starting Voltage: 5V. Nagyon jó.
A ventilátor minden feltételnek megfelel, légszállítása több is, mint kellene, de ez nem baj.

Sok sikert a beszereléshez, nem biztos, hogy könnyen fog menni.

Még csak annyit mondanék, hogy mielőtt megveszed még egyszer jól nézd meg a táp belsejét, azt a részt ahova a ventilátor kerül. Ha a doboz mérete korlátozza a berakható ventilátor nagyságát, azzal nem igen fogsz tudni mit kezdeni.

Üdv: Algol

(#1030) Algol válasza audi100td (#1026) üzenetére


Algol
senior tag

Én újra csak az Aerocool Shark ventilátort javaslom, de mondok egy másik megfelelőt is:

Scythe Slip Stream SY1225SL12H.

Összehasonlító adatok:

Aerocool: 1500 RPM, 82,6 CFM, 26,5 dBA, 100.000 óra, Fluid Dynamic Bearing

Scythe: 1600 RPM, 88,1 CFM, 33 dBA, 30.000 óra, Sleeve Bearing

(Az adatok sorban: fordulatszám, légszállítás, zaj, élettartam, csapágyazás típusa)

Az Aerocool zaj és tartósság tekintetében sokkal jobb.

Üdv: Algol

(#1031) audi100td válasza Algol (#1030) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ezek nem lesznek jók, az enyémbe 92mm-es venti való.

(#1032) Algol válasza audi100td (#1031) üzenetére


Algol
senior tag

Bocs, ezt elnéztem.

Még majd megpróbálok keresni megfelelő 92 mm-eset.

Üdv: Algol

(#1033) apollo12 válasza Algol (#1029) üzenetére


apollo12
veterán

elfér elvileg [link]

külföldi forumon irták hogy ippen elfér 140mm venti :D

(#1034) Algol válasza audi100td (#1031) üzenetére


Algol
senior tag

Hosszabb kutakodás után sem tudtam meg többet az eddiginél a Delta ASB0912HH ventilátorról.

Így a következő ventilátort ajánlom: SUNON EE92251BX-000U-A99, mely a következőket tudja:

92x92x25 mm, 55 CFM=93,5 m3/h, 37,5 dBA, 3400 RPM, 70.000 óra, dupla golyóscsapágyas, 2,3 watt,
4,5 - 13,8V működési tartomány, 5,33 mm H2O statikus nyomás.

A Delta 4,8 wattos fogyasztásával szemben ez csak 2,3 wattot eszik, emiatt valószínűleg kevesebb levegőt képes szállítani. Ezt némileg ellensúlyozhatja a kiemelkedően magas statikus nyomás. Sajnos a 92x92x25 mm-es méretű ventilátorok között a 4 wattnál többet fogyasztók (ezzel persze több levegőt szállító) típusok mind túl zajosak (>40 dBA). Lehet, hogy már ennek a zajszintjével sem leszel elégedett. Ez mindenesetre elfogadható árért beszerezhető itt.

Megvizsgáltam még az ADDA kínálatát, mert elvileg ebből is vásárolhatsz itthon, de ott is ugyanez a helyzet:
amelyik modell sok levegőt szállít, az zajos is.

Hát csak ennyit tudtam segíteni.

Üdv: Algol

(#1035) audi100td válasza Algol (#1034) üzenetére


audi100td
nagyúr

Értem, megnézem, köszi.

(#1036) Algol válasza apollo12 (#1033) üzenetére


Algol
senior tag

Mint ahogyan már írtam, a választott ventilátorod műszakilag minden szempontból jó választás, egy csupán csak a kérdés: belefér-e a tápodba.

Képek alapján ezt nehéz megítélni, de elnézve ezt hajlandó vagyok a kép alsó oldalán úgy 2 - 2,5 mm-es rés létét megszavazni a ventilátor és a tápegység oldalfala között. Ha ez a többi oldal mellett is megvan, akkor legfeljebb egy kis erőltetéssel beleférhet az 5 mm-rel szélesebb ventilátor. Ha a külföldi fórumban leírták, hogy belefér, akkor próbáld meg, aztán majd számolj be a sikerről.

Üdv: Algol

(#1037) Vicoo


Vicoo
senior tag

Hello!

Van egy FSP ATX-350 PNR tápom és a benne lévő Yate Loon bekapcsoláskor szépen zakatol,aztán elcsendesedik. Van itthon egy Arctic ventim, amit a helyére tennék.

A kérdés, hogy vajon elég lesz-e neki?

A Yate Loon 70,5 CFM ,0,3 A
Az Arctic 57 CFM 0,15 A.

Ha csak szimplán beforrasztanám, akkor a táp gondolom 0,3 Amperrel megkínálná és szépen felhangosodna, vagy elfüstölne? Esetleg meghajtaná 0,15-tel, és így jobban melegedne a táp?

(#1038) apollo12 válasza Algol (#1036) üzenetére


apollo12
veterán

midneképp írok hogy sikerült, jövőhét elején hozza futár

(#1039) plekk válasza Algol (#1009) üzenetére


plekk
tag

Áhh mégsem tudom megoldani a venticserét mert amikor leszedtem a táp burkolatát akkor láttam hogy a venti vezetékeinek a végei egy kis zöld különálló nyákra van ráforrasztva.
Még szerencse hogy a ventit még nem rendeltem meg.
Forrasztgatásba meg nem mernék belemenni bár régebben hobby szinten csináltam ezt azt de szerintem amint megleltem a garipapirjait akkor megy is vissza gariba.
De azért köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#1040) RVR400 válasza plekk (#1039) üzenetére


RVR400
veterán

Gynús, hogy ha a burkolatot leszedted, akkor már nem kell garipapírt keresgélned...

(#1042) Steve(AMD) válasza apollo12 (#1020) üzenetére


Steve(AMD)
tag

Az a venti eleve nem a silent kategória (0,4-0,7A). De van még pár ehhez hasonló, általában (rem. nem tévedek) dupla golyóscsapágyas, amit a különböző gyártók használnak (adott esetben saját logójukkal látnak el).
TT, Corsair, stb - Hong Hua HA 1425H12B-Z, és/vagy Yate Loon D14BH-12,
Antec, XFX,stb - ADDA ADN512UB-A90 (0,44A) de már infót sem találni róla az ADDA oldalán, helyette ADN512UB-A91 (0,31A) v. ADN512XB-A91 (0,47A)
SilverStone - Young Lin DFB132512H, stb.

(#1025) Algol:
A tápoknak van saját pwm-vezérlése, nem lesz gond, ha egy eredetileg pwm-es venti kerül bele a sima 2pin (+/-) helyett?

(#1043) plekk válasza RVR400 (#1040) üzenetére


plekk
tag

Nem volt belső garanciabiztosító matrica, ezt olvastam is másoktól ezért mertem hozzányúlni. :)
Szal a garanciának semmi baja. :))

(#1044) mr_ricsi válasza prmcsk (#1028) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Én csak annyit mondok, hogy az átlag pécék tápjainál, ha a terheléseit nézzük, túl van biztosítva, spilázva ez a venti mizéria."
Azon kívül, hogy te ezt állítod, van rá valami bizonyítékod, vagy számításod, ami ezt alátámasztja?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#1045) mr_ricsi válasza Vicoo (#1037) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Az az Arctic oda kicsit kevés.

"Ha csak szimplán beforrasztanám, akkor a táp gondolom 0,3 Amperrel megkínálná és szépen felhangosodna, vagy elfüstölne? Esetleg meghajtaná 0,15-tel, és így jobban melegedne a táp?"
A táp feszültséggel kínálja a ventit, ezért nem ég le, és a nem is fog a gyári fordulatszáma felett pörögni.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#1046) RVR400 válasza mr_ricsi (#1045) üzenetére


RVR400
veterán

Nem lesz kevés. Nekem egy 460-as Gigabyte-ba bőven elég volt, ami egy átcímkézett 400-as FSP.

(#1047) Vicoo válasza RVR400 (#1046) üzenetére


Vicoo
senior tag

Hát eddig ketten mondták hogy kevés, egy meg hogy nem . Tény hogy kevesebb a légszállítása, de a táp gondolom alapterhelésnél mikor a gép idle nem melegszik annyira. Legfeljebb veszek egy másik ventit akkor ha ez nem jó, aminek annyi a légszállítása mint a gyárinak. Még mindig olcsóbb mint egy új táp.

(#1048) mr_ricsi válasza Vicoo (#1047) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Azzal a ventivel minden üzemállapotban melegebben üzemelne a táp, amitől lecsökken a várható élettartama. Minél inkább közelíted a tápod max terhelését, annál jobban csökken, és minél porosabb az a hely, ahol használod, annál jobban csökken, és minél melegebb van a gépházadban, annál jobban csökken.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#1049) prmcsk válasza mr_ricsi (#1044) üzenetére


prmcsk
addikt

Ne kezdjünk el megint arról "vitatkozni", hogy mi a papír és mi az élet ? Volt már itt benne részem, elég.
Ilyen viták után, volt már itt a jelmondatom:

Elmélet és gyakorlat között annyi a különbség, hogy mindig a gyakorlat dönti el, az elmélet helyes e ?

96 óta pécézek és mindig a halkítás. csendesítés volt a mániám, a tuning mellett, vagy együtt is. Az esetek 90%-ában a hűtés mod érdekelt. Pár év alatt itt is megjelent nem egy, amire azt mondták a szakik: Azt úgy nem lehet, melegedni fog, stb, de lehetett. Azóta is mennek, köszönik jól vannak. Sőt. Talán háromszor is volt olyan, dolgom, amit hivatalos tesztelésre is felajánlottam itt. Volt ebben alaplap, proci, ram, vga, táp. Egy szóval minden vegyesen, mint a koldussz@r...

De csak a tápokról:
Ha kicserélek egy táp ventit, legyen az atomerőmű, vagy átlag pc (mert mindenben volt részem) és nem tartottam be a gyári paramétereket, szerinted (is) kókler vagyok ? Akkor is, ha a sokkal csendesebb és esetleg kevesebbet fogyasztó ventitől semmivel nem melegebb a tápból távozó hő , Pedig ugyanaz a felhasználó ugyanazon dolgokkal terheli, a mai napig ?

Na ez a gyakorlat, nem folytatom és részemről lezárva a szájkarate...

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#1050) RVR400 válasza prmcsk (#1049) üzenetére


RVR400
veterán

+1
Én már nem írom le ezredszer is, mivel látszik, hogy TAPASZTALAT alapján írtam az előzőt. Azt meg mindenki döntse el magának, hogy hogyan értékeli, és mit hasznosít belőle.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.