Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-07 21:30:55

LOGOUT.hu

Ismert ventilátor gyártók termékeinek adatlapjai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1551) piRate_nEx


piRate_nEx
aktív tag

Van egy tápom a gépben, de amikor beteszem az asztalba, búg. Tuti hogy valami noname venti van benne, a táp egy ARLT 750W-os moduláris. Németországból jött teherautón. :D Amúgy hibátlan, kb. 2 éve rendesen is teszi a dolgát.

Szétszedtem, de a ventlátori csatlakozó kisebb, mint ami a videokártyákon szokott lenni. Fordító létezik hozzá, amivel rendes csatlakozó méretű ventit bele tudok tenni?

The glass is already broken.

(#1552) jhorogh


jhorogh
aktív tag

Sziasztok!

Corsair CX430 tápba szeretnék ventit cserélni. Olvasva az itt leírtakat ezt néztem ki: Xigmatek XAF-F1252

Mi a vélemény róla?

Köszönöm!

(#1553) tornas válasza agentJ (#1550) üzenetére


tornas
őstag

Hi!

"FSP Raider 650W-ben lehetetlen garanciavesztés nélkül ventit cserélni?"

Ha nincs a tápon garanciamatrica, ami a szétszedést is akadályozza, akkor elvben nem lehetetlen. Feltéve, hogy az szereléskor ügyelsz arra, hogy ne maradjon látható nyoma a belenyúlásnak! Ha pedig, beütne a krach, akkor célszerű visszarakni az eredeti ventit is.

Csere előtt esetleg a venti megkenése lehet, hogy segítene a problémán. Mikéntjéről itt a topikban bőven találsz infót --> kereső. :)

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#1554) tornas válasza piRate_nEx (#1551) üzenetére


tornas
őstag

"Fordító létezik hozzá, amivel rendes csatlakozó méretű ventit bele tudok tenni?"

Nem tudok róla, hogy lenne ilyen és szerintem nincs is. De házilag összebarkácsolható --> kis "szakértelmet" igényelő feladat.

Vannak olyan ventik, amin a kisebb csatlakozó van. Legtöbbször ezeket a PC bontóban lehet beszerezni --> illetve egy másik tápból.

A másik megoldás a venti kábelek megcserélése --> forrasztással és zsugor-csövezéssel, némi "szakértelmet" igényelő feladat ez is.

Azt külön kiemelném, hogy a venti cserekor a kiválasztott venti paraméterei és az eredeti venti paraméterei között minimális eltérés lehet csak!

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#1555) tornas válasza jhorogh (#1552) üzenetére


tornas
őstag

Csaó!

Pontosan tudni kellene, hogy milyen típusú venti van a tápodban, mert a CX430-ból van 3 féle is, a félmoduláris verzióval együtt már 4 féle van belőle.

Az viszont biztos, hogy az általad linkelt Xigmatek XAF-F1252 venti nem fog megfelelni, mert a "Start voltage"-nak 9 V van megadva. Ez nem jó, mert legalább 5 V-ról el kell indulnia egy tápventinek!

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#1556) jhorogh válasza tornas (#1555) üzenetére


jhorogh
aktív tag

Yate Loon D12SM-12 van benne eredetileg. Akkor nem az lesz, köszi a tanácsot :R

(#1557) piRate_nEx válasza tornas (#1554) üzenetére


piRate_nEx
aktív tag

Hát, akkor valószínűleg meg vagyok lőve, fogalmam sincs milyen venti van benne.

The glass is already broken.

(#1558) pityu6


pityu6
tag

Korábban kaptam tanácsot,hogy szerezzek be egy Enermax T.B Silence UCTB12P ventit,mert halk,jó a légszállítása/statikus nyomása.
Véleményetek szerint egy proci hűtőre is felrakhatok ilyen ventit?

(#1559) tornas válasza jhorogh (#1556) üzenetére


tornas
őstag

Ehhez a Yate Loon D12SM-12 ventihez rengeteg alternatívát találsz itt, ebben a topikban. :K

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#1560) tornas válasza pityu6 (#1558) üzenetére


tornas
őstag

Szerintem igen (mivel ez PWM-es), de itt is érdeklődhetsz, hátha többet tudnak neked mondani. Pl melyik procihoz alkalmazható leginkább.

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#1561) pityu6 válasza tornas (#1560) üzenetére


pityu6
tag

:R :R

(#1562) tornas válasza piRate_nEx (#1557) üzenetére


tornas
őstag

Egy címke csak van a ventin, amin van valami infó róla... ;)
Esetleg a tápod típusa?

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#1563) piRate_nEx válasza tornas (#1562) üzenetére


piRate_nEx
aktív tag

ARLT. :P Egy német webshop saját cucca. Majd megnézem ha legközelebb szétkapom a gépet.

Nem gondoltam hogy ennyire fontos, hogy ugyanolyan ventilátor legyen benne.

The glass is already broken.

(#1564) tornas válasza piRate_nEx (#1563) üzenetére


tornas
őstag

"Nem gondoltam hogy ennyire fontos, hogy ugyanolyan ventilátor legyen benne."

A géped, a környezeted és a saját érdeked is, hogy legalább az eredetihez hasonló paraméterű legyen! ;)

A ventiről és a tápod belsejéről is mellékelhetnél egy-két képet is. :R

Az ARLT tápodba, ha szerencséd van akkor CWT belső lapul.
Ha pedig mégis noname belsőt rejt... nos, akkor nem a venticserén, hanem inkább a tápcserén gondolkoznék el mihamarabb! ;]
Az, hogy két évig bírta ezidáig, az még nem garancia a továbbiakra, megbízhatóság és a minőség szempontjából. Főleg a kétes minőségű tápegységek esetében.

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#1565) piRate_nEx válasza tornas (#1564) üzenetére


piRate_nEx
aktív tag

Érthető, holnap kattintok párat a telefonnal. Az elektronikája amúgy teljesen rendben van, le lett mérve, azért nem lett vaktában bekötve. :)

The glass is already broken.

(#1566) piRate_nEx válasza tornas (#1564) üzenetére


piRate_nEx
aktív tag

Rákerestem a CWT 750W-os tápra, és belsőre az enyém így néz ki:
[link]

Külsőre viszont nem igazán, ennek inkább ilyen krómozott beütése van. Ventilátort még mindig nem tudom. :)

The glass is already broken.

(#1567) pityu6


pityu6
tag

Mit tudok ajánlani,aminek nagyon magas a statikus nyomása és a légszállítása is rendben van?

(#1568) tornas válasza pityu6 (#1567) üzenetére


tornas
őstag

"Mit tudok ajánlani,aminek nagyon magas a statikus nyomása és a légszállítása is rendben van?"

:F

Lássuk, csak ez és ez vagy ez megfelelne??? :U

A kérdésedre, csak akkor születhet válasz, ha pontosan tudjuk, hogy mihez / mire stb. kell! ;)

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#1569) tlac válasza Algol (#1416) üzenetére


tlac
nagyúr

cseréltem a 350W-os FSP CRG-400 tápban a

Yate Loon D12SM-12 (120x120x25) ventilátort
70,5 CFM, stat. nyomás: 1,5 mm-H2O, 33 dBA, 0,3A, ind.fesz: 6,5V, 1650 RPM, Sleeve Bearing

erre:
Enermax T.B.Silence Manual Series UCTB12A (120x120x25)
1500 RPM, 71,25 CFM, 18 dBA, 0,3A, stat.nyom: 1,676 mm-H2O, Twister Bearing

ha bekötöm 12V-ra, akkor kb. 1540 RPM-et forog, elég hangos
ha a tápegység szabályozza, akkor kb. 1360 RPM-et forog, ez is még elég hangos

a ventilátoron van egy kis poti, amivel lejjebb tudom tekerni, kb 1100 RPM-től kezd tényleg csendes lenni, de igazából kb 950-en kellene járatni, ahhoz, hogy a többi hangforrás mellől ne igazán hallatszódjon ki

mennyit szabad ezzel játszani, ami hosszútávon még biztonságos?
most a potival együtt van szabályozva, tehát ha elkezdene melegedni, akkor kb. még 100 RPM-et rá tudna dobni
nem mértem a gép fogyasztását, de 150W-nál szerintem nem fogyaszthat többet, még akkor sem ha csumára jártatom (nem a profilomban lévő gépről van)

[ Szerkesztve ]

(#1570) 8th


8th
addikt

Üdv. Cserélni szeretném az otthoni gépben a táp ventilátort mert valószínűleg full csapágyas. Bekapcsoláskor 3-4percig közepesen hangosan búg morog majd ez szép fokozatosan vissza halkul a normális szintre. A ventilátor típusa: TRICOD SCIENCE SPDL 1225S. Ez egy sima 120x120x25-ös venti hagyományos két tűs csatlakozóval. A problémám az, hogy nem találtam erről a légkavaróról semmi infót a neten. A tápon sincs feltüntetve sem a légszállítás sem a zajszint. Tudom, hogy a google a barátom de ma nincs kedve velem barátkozni mert semmi érdemlegeset nem mondott róla. Supportnak írtam csájnába hátha válaszolnak. Addig is megkérdezném, hogy 2500 max. 3000 forintig bezárólag milyen fix fordulatos halk ventilátort ajánlanátok ami elfogadható légszállítással bír?

[ Szerkesztve ]

(#1571) 8th válasza 8th (#1570) üzenetére


8th
addikt

Valaki?

(#1572) Impressa válasza 8th (#1571) üzenetére


Impressa
őstag

Szia!

Amit találtam róla:
Tricod Science SPDL 1225S ~ 1600 RPM - 0.12A (12x12x25)

Algol fórumtárstól tanulva, ezeket ajánlanám neked.

Jamicon KF1225_1HR01 (120x120x25)
80,5 CFM, 3,6 mm-H2O, 38,5 dBA, 0,35A, 2200 RPM, Long Life HTLS Bearing
Tökéletesen helyettesíti az ADDA-t, olcsó, Lomex-ben 1.120 Ft.

Cooler Master Excalibur (R4-EXBB-20PK-R0) PWM! (120x120x25)
85,6 CFM, 3,53 mm-H2O, 30 dBA, 0,45A, 2000 RPM, 100.000 hours MTBF, Barometric Ball Bearing
Ez halkabb,de ára ~4.000 Ft.

Némi légszállításbeli megalkuvással pedig
Be Quiet SHADOW WINGS SW1 High Speed [Model BL055] (120x120x25)
76,2 CFM, 2,7 mm-H2O, 29,7 dBA, 0,28A, 2200 RPM, 200.000 MTBF, Rifle-Bearing, 3év

Coolink SWiF2 120P PWM! (120x120x25)
75 CFM, stat.nyomás: nincs gyári adat, de megfelelő, 27,1 dBA, 0,33A, 1700 RPM, Hydro Dynamic Bearing

De ha van kedved, akkor szét is bonthatod a ventilátort, és be is kenheted zsírral.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#1573) 8th válasza Impressa (#1572) üzenetére


8th
addikt

Tehát 0.12A -os a ventilátor ami benne van. Mennyire ajánlott eltérni ettől az értéktől? 0.33A, 0.45A stb... Mit befolyásol ez? Á szétbontani meg zsírozgatni ragasztgatni biztosan nem fogom. Ezt kihajítom az újat rádugom/ráforrasztom és újra örök élet.

[ Szerkesztve ]

(#1574) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Halihó mindenkinek, keresek egy kék ventilátort ,amely a következő ventit váltaná le. / sajnos hiába kentem meg, már ki van kopva, és üt a venti /

Yate Loon D12SH-12

Ez egy kék venti, FSP Bluestorm II-ben teljesített, kérdésem az, ilyet lehet-e újan kapni?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#1575) Impressa válasza 8th (#1573) üzenetére


Impressa
őstag

Teljesítménybeli különbséget eredményez, több levegő szállítására képes. A kérdés jogos ezen átsiklottam. Ha a táp ventilátor vezérlőjének a végtranyója nincs méretezve a dupla áramra, akkor elpukkan. Mivel ilyen kis teljesítményű venti van benne, nem kísérleteznék vele.

ADDA AD1212LB-A71GL: 120x120x25 mm,
0,15A, 1800 RPM, 71,8 CFM, 2,36 mmH2O, 34,4 dBA

De, szerintem ez lesz a neked való venti :K

SUNON HAC0251S4-000U-999

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#1576) bodo753


bodo753
tag

Sziasztok!

Le szeretném cserélni az Adata HM 550-es ventilátorát,mert kikopott a csapágy,és hangos.
A venti 140 mm-es,de a bajom hogy 0,7 Amperes,és 2 tűs csatlakozója van(vagy ez csak házventilátoroknál baj?).
Szóval hol tudnék szerezni valami csendesebb ventilátort,és lenne-e valami baja hogyha lecserélném a mostanit egy gyengébbre?

(#1577) kekkec


kekkec
aktív tag

Sziasztok!

Szeretném karbantartani a 6 éves tápom, mivel architektúrát váltok és nem szeretném még véletlenül se, hogy károsodjon az új vas. (tisztítás, venti csere, stb.)
Azért tájékozódom, hogy az egyszerűbb dolgokat ne kelljen szakira bíznom jó pár ezresért.
A tápomba forrasztás nélkül megúszhatom a venti cseréje?
És mire kell odafigyelni azon kívül, hogy ne törjek le semmit és ne borítsak bele kakaót? :DDD

Előre is köszi a tájékoztatást! :R

(#1578) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Elképzelhető, hogy a Yate Loon , és a Young Lin Tech ventik ugyanott készülnek? csak mert fizikai paraméterei és sajátosságai megegyeznek.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#1579) Impressa válasza Graphics (#1578) üzenetére


Impressa
őstag

Gyakorlatilag is így van. A gyártó olyan ventilátorokat készít, amilyet a megrendelő(K) kér(nek).

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#1580) Graphics válasza Impressa (#1579) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Csak mert van egy Bluestom II-esben található ventim, de kikopott a tengelye, és már nem segített a javítás sem.

A Young Lin Tec ventit tenném bele, csak ugye a szín nem passzol. Vagy átműteném a lapátkereket a másik ventire , és akkor kb már készen is vagyok. / többi adat passzol, venti gyengébb -10%

Vagy veszek kék festéket :D és kész

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#1581) Impressa válasza Graphics (#1580) üzenetére


Impressa
őstag

Szerintem átteheted a vetit, a -10% még belefér. És igen a kékszínű lapátkerék több levegőt a szállít :DDD egyébként miben kevesebb 10%-al RPM, CFM, vagy teljesítményben?

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#1582) Graphics válasza Impressa (#1581) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

2,8W / tehát 0,23A a 0,30A helyett, légszállításban pedig 10CFM-mel azt hiszem :) / 88 helyett 77 /

Ez még belefér a buliba? :D

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#1583) Impressa válasza Graphics (#1582) üzenetére


Impressa
őstag

Szerintem belefér. :K A -10 CFM miatt, emelkedni fog a tápod hőmérséklete minimálisan. Ha max-on járatod a tápodat, akkor már nem tudná "kompenzálni" a különbséget.

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#1584) Graphics válasza Impressa (#1583) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Max-on úgy se fog üzemelni, fölé a vezérlőáramkör miatt nem akartam menni :) meg ez volt készletemen :D

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#1585) Impressa válasza kekkec (#1577) üzenetére


Impressa
őstag

Szia!
Ha biztosra akarsz menni, akkor dobd szét a tápod, és akkor kiderül.( Nekem GPS-650AB( 7 éves), de már nem emlékszem, hogyan volt szerelve). Ha nincs hangja a ventidnek ( nem berreg, zörög stb...) akkor nem kell cserélned, csak egy nagytakarítás kell neki. Ülőfürdőre nem lesz szükség :DDD

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#1586) bodo753


bodo753
tag

(#1587) 8th válasza Impressa (#1575) üzenetére


8th
addikt

Egyelőre nem csinálok vele semmit. Most meg semmi baja nincsen! Full halk. Szórakozik velem ez a mocsok. :P

(#1588) kekkec válasza Impressa (#1585) üzenetére


kekkec
aktív tag

Thx. :R
Akkor ezek strapabíró darabok, gondolom.
Kondiztatnod kellett a 7 év alatt?

(Búvárkodni nem megyünk a Maldív-szigetekre, nincs rá píz) :DDD

(#1589) Impressa válasza bodo753 (#1576) üzenetére


Impressa
őstag

Szia!
Meg kellene nézned a ventilátoron lévő matricát ( márka + típus ), utána lehetne továbblépni a cserét illetően.
( CFM, RPM, mm-H2O ismeretében )
Azt, hogy 2 tűs csatlakozású miért lenne baj? ez egy feszültségvezérelt ventilátor.
"lenne-e valami baja hogyha lecserélném a mostanit egy gyengébbre?"
Minimális eltérés belefér, a nagyobb eltérés már a tápod túlmelegedését is okozhatja, és hazavághatja.

(#1588) kekkec még soha nem kellett javítanom a tápomat szerencsére. :N Bár ennek a legfőbb oka, hogy kevesebb üzemórával bír, mint mondjuk a tied. :)

(#1587) 8th l mégiscsak megérné azt a kenést ;] :U

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#1590) bodo753 válasza Impressa (#1589) üzenetére


bodo753
tag

kösz,holnap megnézem.

(#1591) bodo753 válasza Impressa (#1589) üzenetére


bodo753
tag

Szevasz!

Ezt találtam: [Yateloon D14BH-12]
Ettől kéne egy kicsit halkabb.

(#1592) Impressa válasza bodo753 (#1591) üzenetére


Impressa
őstag

Hali!

Ez egy nagy sebességű, rendkívül nagy légszállítású és ezért kissé hangos ventilátor. Helyettesítése, főleg halkabb típussal nagyon nehéz. Sikerült egyet ill. kettőt találnom.

Prolimatech Vortex Fan Aluminum Series(140x140x25 mm, Red/Green LED)
1600 RPM, 127 CFM, 28 dBA, 0,45A, dual-ball bearing.

Vagy ez esetleg:

Bitfenix Spectre Pro PWM (black/white) (140x140x25)
500-1800 RPM, 122.2 CFM, 29.2 dBA, 0,4A, idulási fesz: 5V, statikus nyomás: 2.8 mm-H2O, Fluid Dynamic Bearing Bár PWM-es, de megfelelő, mert 5 V-ról is elindul. Természetesen csak az első két vezetékét kell bekötni.

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#1593) bodo753 válasza Impressa (#1592) üzenetére


bodo753
tag

Köszi,akkor a Bitfenix Spectre Pro PWM-et veszem meg :R

(#1594) Spirit


Spirit
őstag

Sziasztok!
Corsair TX650 v2-es táppal lenne ventillátorproblémám. 40-50%-os terhelés mellett a venti maxon kezd pörögni, ami esetemben egy Yate Loon D14BH-12. 14cm, 12V, 0.7A, 2800rpm, 140CFM, 48,5dbm.
A hangja brutális, a videókártyától kezdve mindent túlharsog, ráadásul úgy vélem teljesen feleslegesen.(épphogy langyos a táp.)
Ha kicserélném, mi az ami biztonságosan szóba jöhetne ventillátor? Esetleg vezessem ki a tápból a ventit és kössem fixen 7V-ra?

(#1595) bodo753 válasza Spirit (#1594) üzenetére


bodo753
tag

Nekem is ezzel a ventivel volt problémám.

[ Szerkesztve ]

(#1596) Spirit válasza bodo753 (#1595) üzenetére


Spirit
őstag

Átkötöttem próbából 7V-ra, úgy is brutális hangja volt és sokat pörgött, most 5V-on megy. Ha megdöglik a táp az sem érdekel, én ezt nem hallgatom. Így is pörög vagy 1200-1500-öt.Benéztem, hogy pont itt volt fölöttem a gond. :D Majd veszek, ha tudok.

[ Szerkesztve ]

(#1597) Mosqa


Mosqa
tag

Sziasztok!
Chieftec GPS-450AA-101A ventillátor csere szükséges nekem, olvasgattam már sokat vissza légszállítás majdnem megvan gyárihoz képest ennél a ventinél (68CFM):
[link]
Kérdésem az lenne h ennek 0,1A, a gyárinak 0,3A áramerősség szükséges be rakhatom-e ezt a ventit a gyári helyére?

mosqa felhasználónak 9 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#1598) wd.taz válasza jhorogh (#1556) üzenetére


wd.taz
aktív tag

Szia!

Neked, és más FSP tulajoknak ezt tudom ajánlani. Ráadásul olcsó.

Én, egy FSP SAGAII 450W-be tettem bele, tökéletes.
A harmadik vezetéket nem kell bekötni.

Tazi

Well, á sün apró Enimel.../ „if it’s not a Boeing, I am not going" /

(#1599) tornas válasza Mosqa (#1597) üzenetére


tornas
őstag

Szia!

Az a Xilence házventi gyenge ehhez a táphoz. Ezt támasztja alá többek között a felvett áramerőssége is. Inkább ezt szerezd be, mert ehhez a tápodhoz ez tökéletes lesz.

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#1600) Mosqa válasza tornas (#1599) üzenetére


Mosqa
tag

köszi a választ, esetleg nemtudod hol tudok ilyet beszerezni?
google nem talál semmit róla :(

mosqa felhasználónak 9 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.