Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-07 21:30:55

LOGOUT.hu

Ismert ventilátor gyártók termékeinek adatlapjai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1601) tornas válasza Mosqa (#1600) üzenetére


tornas
őstag

LOMEX-ban megtalálod. A felsorolásban mindjárt az első helyen.

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#1602) Mosqa válasza tornas (#1601) üzenetére


Mosqa
tag

köszi :R

mosqa felhasználónak 9 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#1603) -Edy-


-Edy-
csendes tag

Sziasztok! Nem táp venti kérdés, de talán elmegy egyszer...
Asus P8 B75-V, Cooler Master GX-450, G1610, SSD kingston 300V, kingmax 4G
- összeraktam őket, induláskor(OP rendszer nélkül) a csipogás után a CPU ventilátor
erősen felpörög, majd lecsökenve beáll egy sebességre.
Mindig felpörög induláskor, bárhogy is állitom CPU Q-Fan Controlt a Bios-ba.
Normális ez? Járt még valaki igy?

[ Szerkesztve ]

(#1604) tibizje


tibizje
tag

Üdv. Van egy FSP 400-60APN tápom, és hát a ventije nekem zajos. Lehetne esetleg cserélni egy halkabbra? Ha igen, kb mennyibe kerülhet egy ilyen csere?

(#1605) wd.taz válasza -Edy- (#1603) üzenetére


wd.taz
aktív tag

Szia!

Most raktam össze egy konfigot a lányomnak.

ASRock H61M-GS + G1610 + gyári hűtő, a többi nem lényeges. Ez is csinálja.

Azért csinálja, hogy a hűtőbordán lévő, még nem odasült port, eltávolítsa.

A saját gépem ASRock Z77Ext4 + 3570K + Alpenföhn K2 is így indul.

A C2D procik óta, a céges Lenovo gépeink is mind így indulnak.

Kevesebb karbantartást igényelnek.... és, hogy ki lehet-e kapcsolni?

Nem tudom, de engem nem zavar.

Tazi

[ Szerkesztve ]

Well, á sün apró Enimel.../ „if it’s not a Boeing, I am not going" /

(#1606) -Edy- válasza wd.taz (#1605) üzenetére


-Edy-
csendes tag

Ja nem zavar, hadd vaduljon :) csak nem tudtam miféle jelenség - majd rakok
könyveket a ház-ra(CM silencio 450), nehogy felszáljon:) Amúgy nagyon csendes.

Nagyon szépen köszönöm a választ!

(#1607) RudiSteel


RudiSteel
tag

Sziasztok!

A jelenlegi házamban Chieftec PSF-180MP táp van, ami igen hangos. Mások javaslatára ventit szeretnék benne cserélni. Tudnátok ajánlani ehhez megfelelőt?

(#1608) IXTRO


IXTRO
csendes tag

Sziasztok!

Chieftec GPA-500S tápomon ma cseréltem le a Yate Loon ventit ezem az oldalon található legelső 120x120x25-ös ventire. Ez kicsit erősebb (80CFM), de nem tudom hol kell szabályozni a pörgési sebességet. Így most olyan hangos, mint 1 botmixer :D Valaki tudna nekem ebben segíteni, hogy hol lehet beállítani, hogy a táp terheltségéhez mérten csökkentse/növelje a venti pörgési sebességét? BIOS-t átnéztem, de nem találtam semmit :(
Válaszokat, ill. segítséget előre is köszönöm!
Üdv. Zsolt!

[ Szerkesztve ]

Mit mondott Krisztus a kereszten? - Hú de feszülök!

(#1609) tornas válasza IXTRO (#1608) üzenetére


tornas
őstag

Hi!

"Ez kicsit erősebb (80CFM),"

Itt mintha írtam is volna neked, hogy a "gyengébb" is tökéletes lenne. Meg azt is hogy, az eredeti ventin is lehet, csak csapágyat kellett volna kenni. :U Mindkét esetben jobban jártál volna. :K

"...nem tudom hol kell szabályozni a pörgési sebességet. Így most olyan hangos, mint 1 botmixer :D"

A ventilátor fordulatszám-szabályozását a táp végzi el maga (persze, itt is vannak kivételek, de a te tápod nem az). Nem érdemes azt módosítani, sőt szabálytalan (veszélyes, legalábbis a következménye) művelet lenne! :Y A botmixer hangjához hasonlatosság tán enyhe túlzás egy kicsit. :)

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#1610) IXTRO válasza tornas (#1609) üzenetére


IXTRO
csendes tag

Az előző venti lapátja törött le 1 erősebb ráhatás után a gépházra :D Szal a kenegetés nem hiszem, hogy segített volna :D A botmixer valóban túlzás, de 1 filmet már nem valami jó ilyen hangos venti mellett megnézni :S Valamilyen program nincs, amivel tudnám mégis szabályozni? Legalább amíg filmet nézek. Van még a házon, procin, vidkarin 1-1 venti, de azoknak 0 hangja van.

Mit mondott Krisztus a kereszten? - Hú de feszülök!

(#1611) RudiSteel


RudiSteel
tag

Esetleg abban tudtok segíteni, hogy milyen üzletben/hol találhatok tápba illő ventit?

(#1612) tornas válasza IXTRO (#1610) üzenetére


tornas
őstag

"Valamilyen program nincs, amivel tudnám mégis szabályozni?"

Nincs. :( Eleve a tápodból csak a feszkábelek jönnek ki. Ezeken keresztül bajos lenne...

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#1613) tornas válasza RudiSteel (#1611) üzenetére


tornas
őstag

LOMEX-ban.

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#1614) lenszkij válasza IXTRO (#1608) üzenetére


lenszkij
csendes tag

A táp kiemelt részének melegedésére regál a tremisztoros kéttranzisztoros kis fordudulatszabályzó!.Az logikátlan lenne hogy nem is melegszik a táp főrésze de a fordulatot már közel maximumon járassa! A táp +- vezetéke van erre a kis egységre kötve.A termisztora meg egy hűtőbordán van!

[ Szerkesztve ]

(#1615) tornas válasza lenszkij (#1614) üzenetére


tornas
őstag

"Az logikátlan lenne hogy nem is melegszik a táp főrésze de a fordulatot már közel maximumon járassa!"

Ez abban esetben nem "logikátlan", ha a táp a ventije fordulatát a leadott teljesítménye függvényében szabályozza és a termisztor a hűtőbordán pedig az OTP (over temperature protection) védelem része. A másik esetben nincs semmi szabályozás a venti fordulatán, mert egy az egybe a 12 V-ot kapja, így melegedéstől / terheléstől függetlenül is max.-on forog a tápventilátor (hangosabb és a venti is hamarabb öregszik, de a lehető "leghűvösebb" van bent a tápegységben).

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#1616) CyberVanDal


CyberVanDal
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Chieftec GPS 400AA 101 A tápom, melyben elromlott a ventilátor, ezt szeretném kicserélni.
Az elromlott ventilátor pontos adatai:

Típus: Yate Loon D12SH-12(F) DC12V 0.30A
Specifications:
Operating Temp: -10 - 65°C
Model: D12SH-12
Rated Voltage: 12V
Operating Voltage Range: 6.5 ~ 13.8V
Rated Current: 0.30A
Thickness: 25mm
Rated Speed: 2200 RPM ± 10%
Max Air Flow: 88 CFM
Sound Level: 40 dB

Tudnátok esetleg alternatívákat írni milyenre cserélhetném ki? Maximum 3500 Ft-ot szánnék rá. A táp ventilátora csatlakozós, 2-pines. Nem tudom ez mennyire megoldható, de 2-pines lenne a legjobb, mivel a csatlakozó elérhetetlensége miatt le kell vágni a csatlakozóról a rossz ventilátort és vagy összeforrasztani az új ventilátorral, vagy egy úgynevezett "csokival"(ez köt össze két kábelt, azt hiszem...) összekötni őket.
Segítségeteket előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#1617) lenszkij válasza CyberVanDal (#1616) üzenetére


lenszkij
csendes tag

Elég a fekete piros vezeték hisz a tápnak termisztoros ventiszabályzója van.71 köbláb/perc szállítású 0,3 A áramfelvételű.venti már elviszi Amúgy a sárga pin nem zavar csak a feket piros van használatban.

[ Szerkesztve ]

(#1618) lenszkij válasza CyberVanDal (#1616) üzenetére


lenszkij
csendes tag

A Yate Loon egy kicsit zajos 23dB-t röhögve el lehet érni! Bármelllik 71 köbláb, 120m3/h venti jó táphoz!

(#1619) CyberVanDal


CyberVanDal
csendes tag

Helló
Köszönöm a választ!

(#1620) CyberVanDal


CyberVanDal
csendes tag

Helló
Egy olyan kérésem lenne, (ha nem nagy arcátlanság :D) lenszkij hogy tudnál konkrét terméket linkelni, mert én kerestem, de sehol nem találtam olyat mely az összes paraméternek megfelelne.
Köszönöm előre is!

[ Szerkesztve ]

(#1621) lenszkij válasza CyberVanDal (#1620) üzenetére


lenszkij
csendes tag

[link]

Ha a CFN- je 70-et eléri akkor elviszi a tápot, de szerintem ezt én be merném tenni!
Itt sok venti van nem kell minden paraméternek egyformának lenni a szállítás az egyik leglényegesebb.
70-75CFM 2000 körüli fordulat 30dB

[ Szerkesztve ]

(#1622) lenszkij válasza CyberVanDal (#1620) üzenetére


lenszkij
csendes tag

tornastól kérdezz ő is tudja nekem fáj a szemem nem tudom tovább erőltetni.

(#1623) tornas válasza CyberVanDal (#1616) üzenetére


tornas
őstag

Hali!

Ezen Chieftec tápodban lévő 12 cm-es Yate Loon venti legjobb alternatívája a LOMEX-ban is kapható Jamicon márkájú ventilátor.

Keress rá ebben a topikban!

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#1624) CyberVanDal válasza tornas (#1623) üzenetére


CyberVanDal
csendes tag

Helló
Köszönöm a választ (neked is lenszkij, csak nem tudok két embernek válaszolni :D)!
Azt hiszem megtaláltam, erre gondoltál?:
Jamicon KF1225H1HR-R
ITT a hozzászólás hozzá
Még a kérdésem, hogy a gyárinak 0,30 A az áramerőssége, ennek 0,35 A , ez nem baj?
Egyébként minden másban valóban tökéletes lenne.
Válaszaitokat köszönöm előre is!

(#1625) tornas válasza CyberVanDal (#1624) üzenetére


tornas
őstag

Igen, erre gondoltam és a venti 0,35 A-os motorereje sem fog problémát okozni.

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#1626) Jocika84


Jocika84
tag

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem!
Nemrég vettem egy tápot itt a ph és nekem hangos a ventilátora ez egy corsair gs700 az első szériából ha jól láttam.
Hogy tudnák benne ventilátora cserélni esetleg lehet valahonnan gyárit kapni?Ha esetleg más megoldás lenne ami nem gyári azt is szívesen fogadom a tanácsokat.
Segítségeteket előre is köszönöm.

(#1627) lenszkij válasza Jocika84 (#1626) üzenetére


lenszkij
csendes tag

Nem lell pontosa olyan gyáti ha visszaololvasol ezen az oldalon van nem messze olyan ami jó.Nem úgy van ahány táp annyi ventillátort! Pont az első ezen az oldalon!

[ Szerkesztve ]

(#1628) CyberVanDal válasza tornas (#1625) üzenetére


CyberVanDal
csendes tag

Helló
Köszönöm szépen a választ!
Neked is lenszkij!

(#1629) fatal1ty1984


fatal1ty1984
őstag

1450-es fordulatu ventit milyenre érdemes cserélni ami halk?mert az evo blue 750-es tápom elég hangos terhlés alatt :R

(#1630) lenszkij válasza fatal1ty1984 (#1629) üzenetére


lenszkij
csendes tag

Kisebb fordulatú venti kisebb levegőszállítású az meg nem hűt annyira!Az nem szükségszerú hogy zajos is! Itt a javaslatok között van sok közepes zajú és 2000 körül forog!Vissza kell nézni pár hozzászólást!Látni sokszor az adaokban hogy 2000-es fordulatú 34dB-es de van 23dB-es is mert a lapát alakja se mindegy!

[ Szerkesztve ]

(#1631) fatal1ty1984 válasza lenszkij (#1630) üzenetére


fatal1ty1984
őstag

egy corsair af140 jo elég lenne hozzá?

(#1632) lenszkij válasza fatal1ty1984 (#1631) üzenetére


lenszkij
csendes tag

70CFM levegőszállítású venti már elég azt kell az adatlapon nézni.Az 120m3/h-nak felel meg!

(#1633) komyka


komyka
tag

Hali! Van egy Chieftec GPS-400 AA-101 A tápegységem, amiben a ventilátor elég hangos lett. Az lenne a kérdésem, hogy milyen ventit ajánlanátok bele? Mondjuk egy arctic cooling F12 TC jó lenne? A cél az, hogy a lehető leghalkabb legyen, és ne menjen nagyon 2K-felé árban.

(#1634) tornas válasza komyka (#1633) üzenetére


tornas
őstag

A kereső használatával hamar rájöttél volna, hogy ez lenne a te ventilátorod, ami LOMEX-nél bőven 2k alatt lenne. :)

Jamicon KF1225H1HR-R

A legtöbb Yate Loon ventivel szerelt tápokba ez a ventilátor-típus tökéletesen megfelel és még sok másnak is kiváló alternatívája. Viszonylag olcsó, hatékony és semmi csili-vili. Egyeseknek lehet, hogy hangosabb egy kicsit, de ez egyrészt szubjektív, másrészt csak maximális fordulaton jöhet meg egy kicsit a hangja.

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#1635) komyka válasza tornas (#1634) üzenetére


komyka
tag

Köszönöm :R

(#1636) zsoleer


zsoleer
senior tag

Sziasztok

Van egy Fsp 350 Pnf-es tápom semmi bajom nincs vele de az utobbi idöben nagyon hangos lett a ventilátor rendesen zörög! Kérdésem az lenne hogy mit csináljak vegyek egy új tápot vagy cseréljek ventit? Ha venti csere elég lesz milyet tudtok ajánlani? :R

(#1637) zsoleer válasza zsoleer (#1636) üzenetére


zsoleer
senior tag

Minél halkabb annál jobb! :R

(#1638) tornas válasza zsoleer (#1636) üzenetére


tornas
őstag

Először is, szerintem elég lenne egy kicsit megkenni. Ez csak itt, a topikban sokszor le van írva. Keress rá!

Ha a kenés nem segít, akkor neked is a LOMEX-ban (a linkje szintén itt valahol) kapható Jamicon ventit ajánlanám. Két sorral feljebb írtam le a pontos típusát. Részletes adataira szintén itt keress rá és a te Yate Loon D12SH-12 ventilátorod adatai is ki vannak vesézve itt, ebben a topikban!

:)

U.i: Ami pedig a hangját illeti, nos ez teljesen szubjektív. Meg aztán, abba tápba nemigen lehet olcsón olyan ventit kapni, ami megfelelő (minőségben is) lenne bele és "viszonylag" halk. Megjegyzem, szerintem nem olyan hangos, mint amilyennek mondják (mint általában a az összes ventire).

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#1639) zsoleer válasza tornas (#1638) üzenetére


zsoleer
senior tag

Kicsit visszaolvastam, az Aerocool Shark-ot mennyire ajánlod? vagy a Scythe Slip Stream SY1225SL12H?

(#1640) 용 Bob


용 Bob
senior tag

Sziasztok!

Van egy kicsit koros, ám kiválóan működő FSP Blue Storm II 400W tápom.
Némi renoválásra szorul, így portalanítani akarom és a ventilátorát lecserélni, kondikat megnézni, van-e púpos közöttük. Mivel 6 éve szolgál, mára már elég hangos, meg tartok tőle, hogy tönkre is mehet hamarosan.

Azt már sikerült kiderítenem, hogy Yate Loon D12SH-12 (120x120x25) venti van benne (remélhetőleg), illetve az ajánlásokat is elolvastam a cserére, viszont a google alig dobott találatot a ventikre, így ötletem sincs, honnan lehet beszerezni.

Plusz még egy kérdésem lenne, ami teljes homály számomra, hogy a tápban, ezek a ventik 3 vagy 4 tűs csatlakozóval egyszerűen összekapcsolhatóak-e, vagy kell forrasztgatni, kötögetni? (olyan-e a megoldása, mint az alaplapi FAN csatlakozóknak?)

Esetleg válaszokat előre is köszönöm!

MSI B350M mortar; R5 3600X; AC Liquid Freezer 240; MSI Gtx 1660ti ventus xs OC 6g ; Corsair LPX 16GB 3200@3200 / CL16; Phanteks enthoo pro m; Logitech G203 // Beyer Dynamic DT 770 Pro; Korg DS-DAC-100m

(#1641) tornas válasza zsoleer (#1639) üzenetére


tornas
őstag

Azok is ajánlottak... :K

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#1642) zsoleer válasza tornas (#1641) üzenetére


zsoleer
senior tag

És öt? Enermax T.B.Silence Manualswe Series UCTB12A

(#1643) tornas válasza 용 Bob (#1640) üzenetére


tornas
őstag

Üdv!

A hsz.-d felett két sorral ott van a megoldás... :U

...és annak a Jamicon ventinek csak két darab drótja van. Ha menthetetlen (vagyis a csapágyának a újrakenése nem szünteti meg a hangos működést) a ventid, akkor hibás ventiről levágod a drótot (vagyis nem kell a táppanelon turkálnod) és összekötöd az új ventivel. Forrasztás+zsugor-csövezés lenne a legjobb megoldás...

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#1644) tornas válasza zsoleer (#1642) üzenetére


tornas
őstag

Az is megfelelő...

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#1645) zsoleer válasza tornas (#1644) üzenetére


zsoleer
senior tag

Na megrendeltem az Aerocool Shark black edition-t! Kérdésem hogy a bekötéssel lehetnek gondonok? ha nem két kábeles akkor hogyan tudom bekötni?

(#1646) tornas válasza zsoleer (#1645) üzenetére


tornas
őstag

Ez az Aerocool venti alapesetben 3 pin-es, de neked csak a pirosat és a feketét kell bekötnöd! A sárga az kimarad. A pirosat a piroshoz, a feketét a feketéhez...

Értelemszerűen a sárga vezetéket úgy kell elhelyezni és leszigetelni a végét, hogy mással ne érintkezhessen! A kábeleket forrasztani és zsugor-csövezni érdemes, mert a szig.szalag később elengedhet. A sárgára is mehet a zsugorcső szigetelés gyanánt, aminek a túlnyúló részét visszahajtod és egy kis kábelkötegelővel rögzíteni is lehet még.

Bár én nem szedném szét a venti eredeti kábelét, mert ahhoz ez egy eléggé "igényes" darab. Én inkább a a LOMEX-es "snasszos" Jamicon-t raktam volna bele. Ráadásul csak 2 db csupasz drótvégje van, ami megkönnyíti a beszerelést is. :)

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#1647) Kokkantas


Kokkantas
aktív tag

Sziasztok. Egy MGA12012MS-O25 típusszámú ventilátor helyett milyet lehetne bekötni? A tápegység egy FSP Bluestorm 350W. (A SY1225SL12H nem jó, ugyanis bekötöttem és nem indult el.)

(#1648) zedecske


zedecske
tag

Hi.

Bárcsak előbb olvastam volna, aztán cselekszem. Inkább ez jellemzőbb rám, de most valamiert kivetelt tettem. :(((

Szal észrevettem, hogy a z FSP 400PNF tápom kissé bizonytalanul kezeli a ventillátorát. Mondom akkor venticsere, olyan bonyolult nem lehet. Olvastam(nem ebben a topikban), hogy ha nem akarok forraszthatni, akkor kivezetem csatlakozora a ventit, szjovan. Nosza. Beszereztem egy Froze-n Silent Wind 12cm es csodat. 1200 rpm, 3 tűs meg molex is, hydro-bearing, 1200rpm, etc. Mondom ez igy jol hangzik (a CFM kifejezes hat az kisse(nagyon) ismeretlen volt eddig). Kicsereltem, ratettem molexre(1200 rpm should be enough for everyone :DDD) . Fasza huvos levego jott ki a tapbol, egy ora multan sem volt meleg sem, langyos sem nagyon.

Nem is volt baj, amig egy erosebb vgat bele nem tettem a gepbe(TDP stimmelt).Akkor egy bő oras jatek utan egyszercsak lekapcsolt a gep, mint amikor kihuzod a konnektorbol. Vga-cpu hofokok "tapintasra", rendben, osszvissz a tapot nem neztem meg. Vartam 3-5 percet, majd bekapcsoltam a gepet, es poccre indult. Nemi turka az esemenynaploban, es igazolodott az instant-off(a win nem adott rola jelentest). Roviddel utana kikapcsoltam. Azota nem piszkaltam, melozni is kell vmikor.

Namost van egy szunetmentes elotte, mert olyan helyen ment a gep azelott, hogy jol jott a feszultsegkiegyenlites, de az akksik mar odavannak, szal egy pillanatnyi aramszunet elofordulhatott(mintha a monitor is kikapcsolt volna egy pillanatra) ez a jobbik megoldas.

De itt a kerdes(végre...), hogy tekintve a CFM-jét a ventinek 1200-as fordulaton (44-55), az 1től a Vargáné és Tsa-ig terjedő skálán mekkora hülyeséget követtem el a tápventi kiválasztásakor?

Esetleg tegyem at a ventit alaplapra, hadd porogjon 2200-at (hydro-bearing kibirja,nem)?

Ha tudna valaki érdemi tanácsot adni, azt nagyon szépen megköszönném...

A Fallout 3 igenis netes játék, mert mire összeguglizod az összes bugfixet, addigra több időt töltesz online, mint gameplay-el .-.

(#1649) tornas válasza zedecske (#1648) üzenetére


tornas
őstag

Hali!

A CFM-et tekintve, biza' gyengét raktál bele. Az alaplapra se kösd a tápventit, mert a tápból semmilyen más vezeték nem jöhet ki a többi színes drótokon kívül, meg aztán nem is szabályos eljárás! Sajnos a venticserék legtöbbjénél elkerülhetetlen a forrasztás.

Egyébként ennek az FSP tápegységnek a Yate Loon D12SH-12 (12 V, 0,3 A) ventijére rengeteg alternatíva van. Keress rá, mert pár sorral feljebb is van ajánlás! Aztán először illene megkenni zsírral a csapágyát és utána esetleg szóba jöhet a csere, ha ez nem segít.

Egyébként a tápod egy külön kis panelon szabályozza a ventije fordulatát. Szóval, már emiatt sem ajánlott a ventit máshová kötni, csak erre a kis panelra. Ha pedig, - mint írtad - bizonytalanul kezeli a ventijét, akkor ott nem is feltétlen a venti a ludas, hanem az a kis ventifordulatszám-szabályozó panel.

...és mi ez a 2200-as fordulat?! Nem 1200-at forog az a venti?? :U

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#1650) lenszkij válasza zedecske (#1648) üzenetére


lenszkij
csendes tag

Legalább 70 köbláb szállítású venti kellene táphoz de ez nem elég a táp terhelhetőségénél erősen játszik a VGA ha túl nagy áramfelvételűt teszel be azt a venti nem ellensúlyozza pláne egy nem turbózható tápnál.Kellenek a tápnál a nagyobb áramú alkatrészek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.