Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-07 21:30:55

LOGOUT.hu

Ismert ventilátor gyártók termékeinek adatlapjai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) moha21 válasza ben800 (#250) üzenetére


moha21
addikt

[link]
amúgy tényleg le van írva többször olvassatok vissza!

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#252) ben800 válasza moha21 (#251) üzenetére


ben800
aktív tag

Köszi,és bocsi:S

(#253) Tuco78


Tuco78
tag

kicseréltem a ventit a tápban végülis egy sharkon silent ment bele mert itt a környéken nem találtam ac-t elötte kipróbáltam és teljesen hangtalanul ment.
Meg szerencsére mert a beépités után majd a guta ütött meg mert a csikorgó folyamatos zörgés ami a tápból jön nem szűnt meg!!!
Mi a fene lehet ez????
Segitsetek mert baromi idegesitő meg lehet veszélyes is lehet?

Ha lőnöd kell hát lőj ne fecsegj!

(#254) *Ropi*


*Ropi*
félisten

Kicseréltem a 700-as FSP Epsilonomban az MGA12012HB-O25 Protechnic Electric 12VDC 0.45A 87.85 CFM 2400rpm 38.3 dBA-t egy Noctua NF-S12B FLX-re. Hangja semmi, és a légszállítása is nagyobb. :C Ezzel együtt 7 ilyen ventillátor van a házban, de még mindig a winchesterek a leghangosabbak... :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#255) Stirbi válasza DonThomasino (#249) üzenetére


Stirbi
addikt

nekem is ilyen s-flex 800rpm-es van fixen forgatva az fps bluestorm II 400w-ban.

[ Szerkesztve ]

(#256) TaaT válasza rego0123 (#240) üzenetére


TaaT
veterán

Scythe Gentle Typhoon kiemelkedő ilyen szempontból :)

Give them hell Ukraine!

(#257) patai0122 válasza TaaT (#256) üzenetére


patai0122
csendes tag

Sziasztok! Olyan kérdésem lenne h van egy Forton Atx 400PNF tápom és mostanában hangos a ventije sztem csapágyas. Kiszeretném cserélni erre a ventire:
http://www.pcx.hu/termek/coolink-swif2120p-ventilator-40204
Légszállítása nagyobb mint a gyárinak a tápban de a fordulatszáma nem 2200rpm hanem csak 1200. Nem tom sokat befolyásolna-e melegedésben?

[ Szerkesztve ]

A tyúkbél adja a gépnek a lelket:D

(#258) patai0122


patai0122
csendes tag

http://www.pcx.hu/termek/coolink-swif21201-ventilator-42277 vayg esetleg még ez jó lenne?

A tyúkbél adja a gépnek a lelket:D

(#259) DonThomasino válasza patai0122 (#257) üzenetére


DonThomasino
veterán

Értelemszerűen minnél nagyobb a légszállítás annál jobb.
A mértékegységekre figyeltél? (mert CooLink köbMéter/óra és nem CFM)

Jelenleg én is egy 120P t használok.

DT

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#260) moha21 válasza patai0122 (#257) üzenetére


moha21
addikt

Meg attól is függ mekkora feszültségnél nagyobb a légszállítása..

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#261) patai0122


patai0122
csendes tag

Aham de akkor a 127cm3/h-s megfelelne szerintetek?

A tyúkbél adja a gépnek a lelket:D

(#262) moha21 válasza patai0122 (#261) üzenetére


moha21
addikt

Mondjuk, ha az eredetiről tudnánk valami paramétert, lehet egyszerűbb lenne a dolog.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#263) patai0122 válasza moha21 (#262) üzenetére


patai0122
csendes tag

http://www.yateloon.com/detail/38837/38837.html és a D12SH-12 sora
De kiszámoltam a gyárinak 10l/s nagyobba légszállítása mint a Coolinknek.

A tyúkbél adja a gépnek a lelket:D

(#264) DonThomasino válasza patai0122 (#261) üzenetére


DonThomasino
veterán

KÖBMÉTER/ ÓRA
vagy
CFM
Ez a két mértékegység.

Amit te írtál olyan dimenzió sztem nem létezik.
Javaslom olvass vissza elég jól le vannak írva ezek a dolgok.
Az átváltás hoz használj kalkulátort.

A Coolink 120P mehet vagy még
Scythe ami sztem jó lehet.

[link]

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#265) patai0122 válasza DonThomasino (#264) üzenetére


patai0122
csendes tag

igen bocsesz látom elírtam nem cm3/h hanem m3/h akart lenni. Köszönöm az infókat!!

A tyúkbél adja a gépnek a lelket:D

(#266) Sz.L.


Sz.L.
aktív tag

Sziasztok,

A minap Disciples III Resurrection alatt elkezdett zörögni a tápom.
Szétszedtem, és megdöbbenve láttam, hogy nem lehetséges "kenést" adni a ventinek.
A kupak, mialatt a tengely leledzik, bele van ragasztva a venti házba.
Nos, a ventit nemes egyszerűséggel kukába vágtam :) -nem, nem tudom milyen volt :)

Van itthon egy új Arctic F12 -em. ( 96,8 m³/h, 57 CFM, 1350RPM)

Szerintetek jó lesz a Gigabyte superb 720 -ba?

Ha túlmelegszik, úgy is lekapcsol. Vagy nem?!

Üdv.

[ Szerkesztve ]

Üzleti megbízhatóságom adott: Több, mint 15 év PH tagság + régi és új rendszerben csak pozitív értékelések! (Nincs több HSZ, csak PM/PÜ.)

(#267) DonThomasino válasza Sz.L. (#266) üzenetére


DonThomasino
veterán

Elméletileg igen. :DDD

Próbálj utána nézni gyári paramétereknek, és úgy választani ventit.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#268) Sz.L. válasza DonThomasino (#267) üzenetére


Sz.L.
aktív tag

"Nos, a ventit nemes egyszerűséggel kukába vágtam :) -nem, nem tudom milyen volt :) "

Jelenleg a Gigabyte-al levelezek, hogy megtudjam mit ajánl helyette :)

Üzleti megbízhatóságom adott: Több, mint 15 év PH tagság + régi és új rendszerben csak pozitív értékelések! (Nincs több HSZ, csak PM/PÜ.)

(#269) Tibl


Tibl
tag

Hello. Olvasgattam a neten de sehol se találok leirást , vagy tapasztalatot az én gondolatomrol. Gondoltam rákérdezek mi a véleményetek??

Na most a helyzet az , hogy nekem a tápomban, ami 550wattos 2 db 8 cm venti van.

Na most én kicsit komolyabb dologra gondoltam mint egy ventillátor csere. Totál átalakitanám a tápot házilag, méghozzá ugy , hogy mivel a 2 db 8cm es venti a táp elején és hátulján van, mind a 2 öt leszedném. és a tápház alját kivágnám és oda raknék egy ultra halk 12 cm est.
A belsö 8 cm es helyét lezárnám a kölsö helyét pedig megszélesiteném.
Na erröl mi a vélemény. Köszi elöre is a válaszokat.

Hardstyle i's my style ! Feel the beat !

(#270) Danex


Danex
addikt

hello, olyan kérdésem lenne, hogy ügyesen meglehet-e oldani a táp venti cserét (vx450) garanciavesztés nélkül? mert a gépem legtöbbször ilyen 150W-180W körül fogyaszt vagy alatta 85W (80%-ban) de full terhelésnél se megy 310W-nál többet. a Corsair oldalán néztem, hogy kb 400W-ig le van szabályozva a venti(sztem olyan 50% vagy kicsit alább) ezért gondoltam, hogy ha 1 halkabbat raknék be persze ha ügyesen meglehetne azt oldani, hogy a garancia is megmaradjon.

(tervem az, hogy szinte passzivan menne a gép netezés közben, és csak akkor indulnának be a ventilátorok amikor elérne 1 bizonyos hőmérsékletet valamelyik alkatrész (persze a tápban folyton menne 1 halk venti, és lényegében már csak a tápom az ami ezt megakadályozza)

(#271) mitkov77 válasza Tibl (#269) üzenetére


mitkov77
aktív tag

Meg tudnád oldani, de kérdéses, hogy mennyi a táp hőtermelése? Mert ami venti belül van, az befúja a levegőt a tápba, a hátsó meg ki. Ebből arra következtetek, h sok hőt termel, amit cs így tudnak elvezetni. Meg kell nézni a ventik típusát, h mennyi levegőt mozgatnak meg, és ennek megfelelően kell méretezni az új méretesebb ventillátort.

CPU-VGA-SSD összehasonlító teszteket itt találsz http://www.anandtech.com/bench . Ezért feleslege újabb hozzászólást írni. Engem úgy tanítottak, hogy ha hozzám szólnak - kérdeznek, válaszolok. Ha írok egy privát üzenetet te is tedd meg ugyan ezt.

(#272) mitkov77 válasza Danex (#270) üzenetére


mitkov77
aktív tag

Fejeltsd el a passzivitást. A tápokba nem véletlenül tesznek ventillátort.
Cserélni tudod a ventit, mert csatlakozóval rögzített, de semmiképpen ne próbálkozz passzívitással.

CPU-VGA-SSD összehasonlító teszteket itt találsz http://www.anandtech.com/bench . Ezért feleslege újabb hozzászólást írni. Engem úgy tanítottak, hogy ha hozzám szólnak - kérdeznek, válaszolok. Ha írok egy privát üzenetet te is tedd meg ugyan ezt.

(#273) Danex válasza mitkov77 (#272) üzenetére


Danex
addikt

a gépem többi részét akarom netezés közben passzivra rakni, a tápban lévő venti az menne mindig, csak 1 halkabb mint ami eredetileg van benne, de ink nem bántom amig nem annyira nagyon hangos... még van rá garancia vagy 2-3 év és az még lehet jól jön

(#274) mitkov77 válasza Danex (#273) üzenetére


mitkov77
aktív tag

Igazából kicserélheted a táp ventit, cs nagyobb és halkabb változatra. Meghajthatod az alaplapról is, így tudod monitorozni is a működését, persze szabályozatlanul.
Gar vesztés nem lesz, mert nem kell levágni, cs lehúzni, de ne tüntesd el mélyre.....

CPU-VGA-SSD összehasonlító teszteket itt találsz http://www.anandtech.com/bench . Ezért feleslege újabb hozzászólást írni. Engem úgy tanítottak, hogy ha hozzám szólnak - kérdeznek, válaszolok. Ha írok egy privát üzenetet te is tedd meg ugyan ezt.

(#275) jobbacsabba válasza mitkov77 (#274) üzenetére


jobbacsabba
aktív tag

Szerintem a burkolat egyik csavarját védi egy matrica aminek sérülése a garanciát is sérti.
Szerintem.

(#276) mitkov77 válasza jobbacsabba (#275) üzenetére


mitkov77
aktív tag

Nem tudom meglehet, de én nem tapasztaltam még, pedig szedtem már szét pár tápot. Csavar nem volt védve.. talán a rögzítésnél matrica, de arra sem emlékszem, h lett volna ilyen korlát. Meg kell nézze, ha nincs akadálya a cserének, akkor kicserélheti :P

CPU-VGA-SSD összehasonlító teszteket itt találsz http://www.anandtech.com/bench . Ezért feleslege újabb hozzászólást írni. Engem úgy tanítottak, hogy ha hozzám szólnak - kérdeznek, válaszolok. Ha írok egy privát üzenetet te is tedd meg ugyan ezt.

(#277) Danex válasza mitkov77 (#276) üzenetére


Danex
addikt

Megnéztem, sajnos az 1ik csavaron ott a garancia védő matrica :S, esetleg hajszárítós módszerrel lelehet szedni finoman sérülés nélkül?

(#278) mitkov77 válasza Danex (#277) üzenetére


mitkov77
aktív tag

khm... Nem hiszem.. elég erős ragasztó van a matricákon... Ameddig nem hangos maradjon a gyári... Ha meg nagyon hangos lesz azt garban javítani kell :D

CPU-VGA-SSD összehasonlító teszteket itt találsz http://www.anandtech.com/bench . Ezért feleslege újabb hozzászólást írni. Engem úgy tanítottak, hogy ha hozzám szólnak - kérdeznek, válaszolok. Ha írok egy privát üzenetet te is tedd meg ugyan ezt.

(#279) jobbacsabba válasza mitkov77 (#278) üzenetére


jobbacsabba
aktív tag

Ha a matrica a lényeg, körbe kell vágni sikítóval. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#280) mitkov77 válasza jobbacsabba (#279) üzenetére


mitkov77
aktív tag

Nem a matrica, mint inkább a garancia. :D :))

[ Szerkesztve ]

CPU-VGA-SSD összehasonlító teszteket itt találsz http://www.anandtech.com/bench . Ezért feleslege újabb hozzászólást írni. Engem úgy tanítottak, hogy ha hozzám szólnak - kérdeznek, válaszolok. Ha írok egy privát üzenetet te is tedd meg ugyan ezt.

(#281) Karex


Karex
senior tag

Sziasztok!

Kicseréltem a ventit egy fsp bluestorm 400-as tápban, mert már szegénynek igencsak volt hangja 5 év után. Mivel terhelés/hőtermelés hatására változtatja a fordulatszámot, én pedig sikeresen vettem egy olcsó ventit, hidegen indítva a gépet, az új ventillátor nem indul el.

Ha viszont tolni kell a kakaót a proci és a vga alá, akkor persze elkezd pörögni a szabályzás miatt. A kérdésem az, hogy hosszú távon lehet-e attól baja a ventinek, hogy csak magasabb feszültségen indul el, és teszem azt, kevésbé erőforrásigényes használat közben közben nem is forog?

(#282) Stirbi válasza Karex (#281) üzenetére


Stirbi
addikt

A tápnak nem kellemes ha nem pörög ott a levegő, én ugy csináltam meg hogy először betettem egy 800rpm-es scythe s flexet és kivezettem és rátettem molex-3PIn átalakittóra és fix 800on forgott mindig, ám terhelésnél jobban jön a jobb légkavarás,szoval vettem egy 1200rpm-es scythe s flexet, ezt is ugyanugy molex to 3PIN átalakittóról van táplálva, fixen forog mindig, és nincs hangja.

Tehát ajánlom neked is ezt a ventitáplálási megoldást. :K Nem ajánlott egyáltalán egy aktiv hütést igénylő tápot légmozgás nélkül használni!

(#283) Karex válasza Stirbi (#282) üzenetére


Karex
senior tag

Hmm, tulajdonképpen 10p üresjárat után is beindítja a ventit, szóval a tápnak sem érdeke, hogy megfőzze saját magát. :)
Valamint fél nap aktív használat után sem volt semmi probléma.

Szóval én a tápot nem félteném a túlmelegedés miatt, illetve közvetve mégis. Azaz továbbra is kérdés, hogy a venti nem megy-e tönkre hamarabb az ilyen használattól? Mert akkor egy idő után tényleg nem fog pörögni...

(#284) mitkov77 válasza Karex (#281) üzenetére


mitkov77
aktív tag

Ha nincs külön power szabályzó csati az alaplapon, akkor kösd molexel 12V ágra, mert el fog füstölni a tápod.

CPU-VGA-SSD összehasonlító teszteket itt találsz http://www.anandtech.com/bench . Ezért feleslege újabb hozzászólást írni. Engem úgy tanítottak, hogy ha hozzám szólnak - kérdeznek, válaszolok. Ha írok egy privát üzenetet te is tedd meg ugyan ezt.

(#285) Karex válasza mitkov77 (#284) üzenetére


Karex
senior tag

Gányolni nem szeretnék, így jó lenne tápon belül megoldani. Szóval kellene egy venti, ami alacsony feszen (5V, vagy kevesebb :F ) is elindul.

(#286) Stirbi válasza Karex (#285) üzenetére


Stirbi
addikt

Azon mi a gány,hogy ahol jönnek ki a tápbol a kábelek ott kivezeted a ventikábeljét, és egyik molexra rádugsz MOLEX-3pin átalakittót és arra rádugod a ventit? :B

(#287) mitkov77 válasza Karex (#285) üzenetére


mitkov77
aktív tag

eyet értek az előttem szólóval. Nem gány.. kivezeted a venti vezetékét, és betápolod. Mind1, h molex, v az alaplapra. Én utóbbiról vezérlem, és monitorozom, legalább látom mit csin :D

CPU-VGA-SSD összehasonlító teszteket itt találsz http://www.anandtech.com/bench . Ezért feleslege újabb hozzászólást írni. Engem úgy tanítottak, hogy ha hozzám szólnak - kérdeznek, válaszolok. Ha írok egy privát üzenetet te is tedd meg ugyan ezt.

(#288) Karex válasza Stirbi (#286) üzenetére


Karex
senior tag

Mostmér', megoldottam házon belül, semmi extra kábel kivezetésével. Ennél tisztább, szárazabb érzést csak a reklámokban tapasztalhatsz :D
Ezen túlmenően minden "gány", persze erős túlzással. Még gondolkodom rajta, mert természetesen a ti ötletetek sem rossz. :)

(#289) Sz.L. válasza Karex (#288) üzenetére


Sz.L.
aktív tag

Szia!

Valóban nem egészséges, ha nem indul el a venti, mivel nincs semmi légmozgás.
Én egy Arctic F12-est raktam a Gigabyte superb 720-as tápomba. - bekapcsolás után azonnal indul.
(Én is inkább tápon belül maradtam.)

Üzleti megbízhatóságom adott: Több, mint 15 év PH tagság + régi és új rendszerben csak pozitív értékelések! (Nincs több HSZ, csak PM/PÜ.)

(#290) Karex válasza Sz.L. (#289) üzenetére


Karex
senior tag

Szia, a specifikációk szerint ez 6-12V között működik. Biztos, hogy csak 5V-ot ad neki a tápod induláskor? Nekem legalábbis fontos lenne.

(#291) Kombájn


Kombájn
csendes tag

Üdv Urak!

Corsair cx400-ba cserélném a ventit, SWIF2 120p-re gondoltam.
Ha ezt rádugom a tápon belüli csatira, akkor a táp fogja szabályozni a fordulatot?
Milyen ventit ajánlotok esetleg ezen kívül?

(#292) mitkov77 válasza Kombájn (#291) üzenetére


mitkov77
aktív tag

A swif2 120P PWM-es 4 pines venti. Ha a saját tápomból indulok ki, abban 2 pines csati van, és a táp a feszültséggel, saját hőmérő diódájával karültve szabályozza a feszkót. Ha biztosra akarsz menni, akkor vegyél egy olcsóbb swif2 1200 ventit. ez 800 rpm-mel forog, ami nem zajos, és tedd rá a tápra.
Másik. Ha van alaplapi power fan csatid, akkor oda kivezeted (én ezt tettem, így látom mennyivel pörög a venti) és max fordulaton használod. Nekem 1200 rom-es van benne, mert ledest használok, de kellően hűti a tápot. :D

CPU-VGA-SSD összehasonlító teszteket itt találsz http://www.anandtech.com/bench . Ezért feleslege újabb hozzászólást írni. Engem úgy tanítottak, hogy ha hozzám szólnak - kérdeznek, válaszolok. Ha írok egy privát üzenetet te is tedd meg ugyan ezt.

(#293) Sz.L. válasza Karex (#290) üzenetére


Sz.L.
aktív tag

Szia,

Nem tudom, nem mértem :)

Olvastam néhány tesztet, köztük ezt is. -itt írja, hogy 5V is megy.

Nekem az volt a fontos, hogy elinduljon, utána pedig majd a táp emeli rá a feszt. -annyit amennyi kell a hűtéshez.

Üzleti megbízhatóságom adott: Több, mint 15 év PH tagság + régi és új rendszerben csak pozitív értékelések! (Nincs több HSZ, csak PM/PÜ.)

(#294) Sz.L. válasza Karex (#290) üzenetére


Sz.L.
aktív tag

Egyébként valóban 6V -on indul: [link]
(Az, hogy TC ne zavarjon, össze van köttve a hőérzékelő két kábele)

Üzleti megbízhatóságom adott: Több, mint 15 év PH tagság + régi és új rendszerben csak pozitív értékelések! (Nincs több HSZ, csak PM/PÜ.)

(#295) Karex válasza Sz.L. (#293) üzenetére


Karex
senior tag

Üdv, közben eszkalálódott a probléma. :) Az is elképzelhető, hogy 4V körül indít hidegen a tápom, így tovább kell keresnem.
Sőt, elég nagy légszállítású volt az előd, szóóval mindkét végleten jól kell teljesítenie.

(#296) Troy. válasza DonThomasino (#249) üzenetére


Troy.
addikt

Hello!
Miért ezek közül? Szerintem a lehető legjobb választás volt a swif 120P. Bár itt a nyár, ventilátort még mindig nem cseréltem. :D

.

(#297) DonThomasino válasza Troy. (#296) üzenetére


DonThomasino
veterán

Én jobbnak találom, a nagyobb egyedi légszállítás miatt.

Ma érkezett meg az új scythe ventim :D.
[link]
Az 1900 es fordulatú.

A 120P-t meg átrakom a proci hűtőmre.

DT

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#298) Troy. válasza DonThomasino (#297) üzenetére


Troy.
addikt

Kétségtelen, hogy nagyobb a légszállítása, viszont 37 dB megközelíti a gyári hűtőét! :K Nem a hang miatt lett lecserélve? Egyébiránt várom az új tapasztalatokat a scythe-el.

[ Szerkesztve ]

.

(#299) DonThomasino válasza Troy. (#298) üzenetére


DonThomasino
veterán

A csörgés csattogás berregés miatt, lett kicserélve.

Szerintem csak terhelésnél lesz hangja. (remélem)

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#300) Troy. válasza DonThomasino (#299) üzenetére


Troy.
addikt

Értem! Valami viszont nem tiszta. Mi alapján szabályozza a ventilátort a táp? Pwm-esnek kell lennie a ventilátornak?

.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.