Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-07 21:30:55

LOGOUT.hu

Ismert ventilátor gyártók termékeinek adatlapjai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#951) scrtaft


scrtaft
tag

Sziasztok.

B.Ú.É.K

Nálam is eljött az idő, hogy tápventit cseréljek.
Táp: FSP400-60APN
Venti benne: Yate Loon Electronics D12SM-12

Ez a venti ha minden igaz már 2,9V-on elindul
[link]

Amire cserélném a már sokat emlegetett Coolink swif2 -120p.
A leírása alapján ez 7-12V feszültség tartományban üzemel.

Találtam egy videót ahol 5,4V-tal elindul. [link]

Az lenne a kérdésem, van-e valakinek tapasztalata a nevezett táp és a SWIF2-vel kapcsolatban. Működik vele normálisan? Elindítja a táp a ventit bekapcsoláskor?

Illetve még egy. Ez a ventilátort csak állítva használd a csapágyazása miatt dolog. Mennyire komoly, van nem kell vele foglalkozni.

Előre is köszi a válaszokat.

Üdv

(#952) mr_ricsi válasza attilav2 (#946) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"A két noctua-t kiszedtem, sajnos kénytelen voltam mert két szobában elment miatta az áram(egyre hangosabban klattyogtak, végül le kapcsolt a gép, azóta két szoba konnektoraiban nincs áram) valahol meg égett a vezeték."
A (ház/táp) venti nem képes a lakás áramhálózatában hibát okozni.

"A táp 2008-as kb, a prociventi 2010 eleji, nem tudom meg állapítani melyik makkanhatott meg, legjobb lenne mindkettőt cserélni,"
Csak a rosszat érdemes cserélni. Egy műanyag darabot (pl. filctoll) dugj be a ventik lapátjai közé, és állítsd meg pár másodpercre. És azonnal kiderül, hogy melyik adja a hangot.

A tápventi helyett a SCYTHE Slip Stream SY1225SL-12H-t érdemes használni, de a cserét remélhetőleg nem te akarod csinálni. (Forrasztás...)

[ Szerkesztve ]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#953) attilav2 válasza mr_ricsi (#952) üzenetére


attilav2
őstag

"A tápventi helyett a SCYTHE Slip Stream SY1225SL-12H-t érdemes használni, de a cserét remélhetőleg nem te akarod csinálni. (Forrasztás...)"

Akkor gyere le szegedre és forraszd be. Jelenleg senkit nem találok itt helyben aki ért a tápokhoz.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#954) mr_ricsi válasza attilav2 (#953) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Akkor gyere le szegedre és forraszd be."
Ha fizeted a kiszállási díjamat, akkor ennek semmi akadálya!

"Jelenleg senkit nem találok itt helyben aki ért a tápokhoz."
Egész Szegeden nincs egy (elektronikai)műszerész? Nemár!

Ha megfelelő szerszámok és hozzáértés nélkül vágsz bele, az csak buherálást eredményez: kétes, hogy megoldod-e a problémát, vagy nem hozol-e létre másik kettő-hármat a "javítás" során.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#955) zolo96


zolo96
tag

Sziasztok!
Egy Gigabyte Superb 460 tápban szeretném kicserélni a tegnap óta nagyon zajos ventit. Milyen kell bele és mit ajánlotok?

[ Szerkesztve ]

(#956) mr_ricsi válasza zolo96 (#955) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Használd a keresőt! Már legalább 3 superb460 tulaj kapott választ itt a topicon.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#957) Brave_86


Brave_86
aktív tag

Sziasztok!
400-as Chieftec tápba milyen coolert ajánlotok?
Visszaolvastam ezzel a táppal kapcsolatban itt a topicban, de konkrét választ nem sikerült találnom. Illetve gondolom már vannak újabb talán jobb típusú ventilátorok is.
A lehető leghalkabb legyen, de ez ne menjen a teljeseítmény rovására.
Köszönöm.

(#958) Brave_86 válasza Brave_86 (#957) üzenetére


Brave_86
aktív tag

Olvasgattam még tovább és kinéztem párat:
COOLINK SWiF2 120P
AeroCool Shark Black Edition
Ahogy olvastam a 2. ami jobban ajánlott?
A beszereléséről (kábelezés mit hová) 1-2 mondatban leírná valaki?
Látom itt 3 szín van piros sárga fekete. Vagy egyben kivezetem és az alaplapra dugom?
(Olvastam ilyet is, meg olyat is, hogy forrasztai kell!)

(#959) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Adott egy FSP-250HEN tápegység és elkezdett hangoskodni a ventije.

Milyen ventire érdemes kicserélnem / olcsó megoldást keresek /

Ami adott, pár darab Young Lin Tech 12cm-es légkavaró / tápegységből / vadiúj, az egyik 2,2W-os, a másik pedig 2,8W-os tehát kb 0,18A illetve 0,23A.

Kérdés tud-e rendesen hűteni, mert ugye egy nagyon kisfogyasztású konfigot hajt a táp, tehát nagy fogyasztás nincs.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#960) glovasi


glovasi
tag

Szevasztok!

Az FSP tápom elkezdett hangoskodni terhelés hatására. Hova vigyem be Pesten, ahol kicserélik benne a ventit? A hangok ugyanis csapágyasságra utalnak :)

Itthon nem akarok belefogni (eszközök híján), meg akkor már ott kifizetem az új ventit is.

Kösz!
G.

(#961) kockaharcos


kockaharcos
senior tag

Sziasztok!

Adott egy Corsair GS700, Ez a fajta

Pár hete hangoskodik a ventilátora, olyan mintha csapágyas lenne, vagy csak kezd az lenni, olyan 1,5 méterről is hallom ahogy "zúg"..

Milyen ventilátort ajánlatok bele? Ami ugyanúgy ellátja a szolgálatát mint a gyári, de NÉMA lesz :)

Köszönöm a segítséget!

(#962) Norwich


Norwich
tag

Egy Chieftec GPS-450AA-101A tápba milyen ventit tegyek?
Nem akarok drágát csak h menjen és használt is tökéletes :K

(#963) tornas válasza Norwich (#962) üzenetére


tornas
őstag

Yate Loon D12SH-12 (DC 12 V, 0,3 A) venti van benne eredetileg. Bontóban is könnyen meg lehet találni ezt a típust. Akár magában, akár egy hibás tápban is.

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#964) Norwich válasza tornas (#963) üzenetére


Norwich
tag

Neten sajnos nem találok, még itt hardverapron sem :(

(#965) mr_ricsi válasza Norwich (#964) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Ha használtad volna a keresőt, már kaptál volna tippet a ventilátorra. [link]
A harmadik vagy, aki pontosan ehhez a táphoz keres ventit.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#966) Norwich válasza mr_ricsi (#965) üzenetére


Norwich
tag

Nem volt eszembe keresni.
De azért köszönöm a választ. :R

(#967) Norwich válasza Norwich (#966) üzenetére


Norwich
tag

Innen nem tudsz nekem olyat mondani ami jó, mert amit linkeltél abból már nem nagyon működnek a linkek ami működik az meg nem nagyon van.
Szóval ha tudsz segíteni innen mondhatnál olyat ami jó bele mert nekem fogalmam sincs :F

(#968) RVR400 válasza Norwich (#967) üzenetére


RVR400
veterán

Szerintem egy Arctic F12 simán jó lehet bele, nekem a 460-es Giga-ban meg most a 650-es Energonban is az van. Ugyan nem tud 88 CFM-et csak 74-et, de nem tartom valószínűnek, hogy valaha is melegedne annyira, hogy full fordulaton menjen benne a gyári venti. Ráadásul azonos fordulaton az Arctic több levegőt tol szeirntem, mivel a Yate Loon a 88-at 2200-as fordulaton tudja, míg az Arctic a 74-et 1350-en.

(#969) Brave_86 válasza RVR400 (#968) üzenetére


Brave_86
aktív tag

Arctic F12 3-pin 120mm Air Flow: 57 CFM / 96.8 m3/h ; Rated Fan Speed: 1350RPM

(#970) mr_ricsi válasza RVR400 (#968) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"míg az Arctic a 74-et 1350-en."
Az 1350-es F12 csak 57 CFM-et tud. Az 1600-as változata tudja a 74-et.

A 460-as Gigában kár volt használni. Nem tudom, hogy az Energonban milyen venti volt gyárilag, lehet hogy az F12 tudja a paramétereit. De ha nem, akkor sem kár ezért a tápért.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#971) mr_ricsi válasza Norwich (#967) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Egyik sem jó. 5e Ft-ig néztem, ezek házventik, főleg a zajmentes kivitelűek. Nem szállítanak elég levegőt.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#972) Norwich válasza mr_ricsi (#971) üzenetére


Norwich
tag

köszönöm a választ :/

(#973) RVR400 válasza Brave_86 (#969) üzenetére


RVR400
veterán

A régi Arctic,amiről ti beszéltek,köszönöm a "hasznos" hozzászólásaitokat. ;) Másrészt a Scythe gyárt többféle max fordulattal rendelkező ventit. Néha nem árt a gyártó honlapját is megnézni mielőtt pontatlan információkat ad az ember.

[ Szerkesztve ]

(#974) RVR400 válasza mr_ricsi (#970) üzenetére


RVR400
veterán

Végülis talán egy CWT belsős tápért nem olyan nagy kár... ;)

(#975) Brave_86 válasza RVR400 (#973) üzenetére


Brave_86
aktív tag

Nem értelek! Mi a gond?

(#976) RVR400 válasza Brave_86 (#975) üzenetére


RVR400
veterán

http://www.arctic.ac/en/p/cooling/case-fans/77/arctic-f.html

(#977) r3nton


r3nton
csendes tag

Üdv! Ilyen tápegységem van 450W-os, és kezd megmakkanni a ventilátor benne, elég zajos már, gondolom csapágyas. Az lenne a kérdésem, hogy milyen típusú ventire érdemes lecserélni? Néztem a fórumokon azért elég specifikus adatok is számítanak, hogy mennyi levegőt nyom ki milyen fordulatszámon forog stb és ezekhez nem értek.

Azt tudja-e valaki, hogy a venti csatlakozóval van csatlakoztatva, vagy forrasztani kell? Ez se gond, mert van egy műszerész haverom, ezt a részét megoldaná (ez a munkája), viszont a ventik típusát ő se ismeri.

Nyilván az ár ésszerű keretek között legyen, néztem kb 9 rongy egy új chieftec 450-500W kb. Ha nem éri meg mókolni inkább veszek egyet!

Köszi a válaszokat és ötleteket!

(#979) hamizoli válasza mr_ricsi (#952) üzenetére


hamizoli
tag

mr_ricsi: amit itt ajánlottál SCYTHE Slip Stream SY1225SL-12H ventit az megfelelő lenne-e a Corsair VX450-es tápban lévő ADDA AD1212MB-A71GL ([adatlap pdf.]) venti helyett? Vagy esetleg valami mást helyette (pontos típus kéne).
Így 5év környékén elkezdet morgó,súrlódó hangot adni, ami engem zavar (előbb-utóbb úgyis cserélni kell majd). Gariztatni se tudom már, az évek során elkeveredtek a papírjai, doboza

[ Szerkesztve ]

régi név:hammer1

(#980) mr_ricsi válasza hamizoli (#979) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Igen, jónak tűnik helyette. 10%-kal több levegőt szállít, és kicsivel halkabb is.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#981) hamizoli válasza mr_ricsi (#980) üzenetére


hamizoli
tag

Köszi a választ, akkor már csak a megrendelés-beszerzés maradt hátra meg a beépítés.

régi név:hammer1

(#982) Steve(AMD) válasza mr_ricsi (#980) üzenetére


Steve(AMD)
tag

Az mennyire befolyásolja a működést, hogy az ADDA csak 12V, 0.16A, 1.92W,
a Scythe pedig 12V, 0.41A, 4.92W ?

(#983) mr_ricsi válasza Steve(AMD) (#982) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Ha a táp ventivezérlőjének a végtranyója nincs méretezve a dupla áramra, akkor elpukkan.
Tegnap ezt valóban nem néztem.
Viszont a 0.16A mellett irreális a megadott légszállítás és/vagy statikus nyomás adat. És az is érdekes, hogy csúszó- és golyós csapágyazással is ugyanakkora legyen az áramfelvétel.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#984) ricshard444


ricshard444
veterán

Sziasztok

XFX 850W-s tápom van,ugye anno az volt a gond, hogy hangos volt 1 vga-val így kivettem a gépházból azóta halk volt,most betettem még 1 vga-t és kb 2x hangosabb terhelés alatt a táp,mint a vga 3000-s fordulaton,ilyen hangos tápot még életemben nem éltem,mintha egy hurrikán lenne a szobában, mi lehet a megoldás? Próbáltam már úgy,hogy ventikkel segítettem neki,de azzal csak 1-2 percet késleltettem a végén ugyanúgy felpörgött, ez már az a hang szint amit nem tolerálok,leszedni a burkolatát meg nem lehetséges megoldás,mert akkor ugrik a gari, nincs 3 hetem a gariztatásra :(

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#985) hamizoli válasza mr_ricsi (#983) üzenetére


hamizoli
tag

Itt a [PH tesztben] és máshol is a netes képeken 0.33A látszik a venti matricáján.

régi név:hammer1

(#986) mr_ricsi válasza hamizoli (#985) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Ezesetben azt tudom javasolni, hogy amikor a cseréhez szétszeded a tápot, nézz rá a venti címkéjére. Amennyiben 0,3A-nél nagyobb szám van ráírva, akkor nyugodtan cseréld ki a Scythe-ra. Ennyi tartalék szinte biztosan van a meghajtó tranyóban.
Ha viszont 0,1-0,2A-es a venti, akkor a vezetékein visszakövetve meg kell keresni a tranyót, a típusszáma alapján megnézni a gyári adatait, és csak ezt követően szabad cserélni a ventit.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#987) RVR400 válasza hamizoli (#985) üzenetére


RVR400
veterán

Na igen, inkább ez a hihető adatlap a ventikről.

(#988) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Erre valaki?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#989) prmcsk válasza Graphics (#959) üzenetére


prmcsk
addikt

Számomra egyértelmű, hogy az adottakból teszed be, valamelyiket.

Egy kis paraméterek segítség ehhez.

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#990) Deadzone41


Deadzone41
őstag

Üdv!
Szeretnék ventit cserélni a chieftec gps 650AB-A típusú tápomban, mert zörög, hangos minden baja van. egy t&t 1225M12B-PD1 típusú venti van benn gyárilag, 12V, 0.6A. elvileg 180 m3\h légszállításra képes, és 2400-as fordulatra, de ebben nem vagyok biztos, nem találom az oldalt, ahol régen ezeket az adatokat találtam.
egy Scythe Slip Stream SH 1900-at néztem ki helyére, szerintetek megfelelne a célnak?

(#991) prmcsk válasza Deadzone41 (#990) üzenetére


prmcsk
addikt

Bírom ezeket az agyon változtatott mértékegységeket. Miért kell nekem a köbbilit négyzetlavórra átszámolnom és kalkulálnom ?

A lényeg: Tedd be, semmi gondja nem lehet. A fordulata és légszállítása megvan...

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#992) mr_ricsi válasza Deadzone41 (#990) üzenetére


mr_ricsi
veterán

[link]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#993) mr_ricsi válasza prmcsk (#991) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Bírom ezeket az agyon változtatott mértékegységeket. Miért kell nekem a köbbilit négyzetlavórra átszámolnom és kalkulálnom ?"
Azért, mert az USÁban hüvelyk alapú mértékegységrendszer van, nálunk pedig metrikus.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#994) Deadzone41 válasza mr_ricsi (#992) üzenetére


Deadzone41
őstag

ezt inkább kihagynám a 3100-as fordulatával, az a célom, hogy halkabb legyen, nem sugárhajtóművet szeretnék építeni :DDD

(#995) LLKobe


LLKobe
veterán

Üdv!

Mostmár komolyan gondolkodom hogy ventit kéne cserélnem a tápomban, mert iszonyatos hangja van.
A táp egy 500W-os FSP Hexa. Van esetleg valakinek valami infója hogy milyen légszállítású venti van benne, és mire lenne érdemes cserélni?

Előre is köszi!

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#996) prmcsk válasza LLKobe (#995) üzenetére


prmcsk
addikt

A tápfedél le, motor hátulján adatokat gugliba, hátha meg lehet tudni mindent.

Fogyasztás, fordulat és cfm adatokat figyelembe venni és közelítővel, vagy azonossal helyettesíteni...

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#997) Deadzone41 válasza Deadzone41 (#990) üzenetére


Deadzone41
őstag

tegnap kicseréltem a ventit, még forrasztani sem kellet. szépen teszi a dolgát, jóval halkabb lett a cucc, szerintem légszállításban sem rosszabb az előzőnél, sőt.

(#998) banderasz77


banderasz77
addikt

Sziasztok!

Van egy vadi új RAIDER 550W-os tápom, de nekem nagyon hangos a ventije Idle.
Szóval ezt szeretném cserélni benne a leghalkabb ventire, ami csak lehetséges.
Ha 14 db-t tudna hozni, annak örülnék.

Köszönöm!

Ez van benne.

[ Szerkesztve ]

(#999) Reneolus


Reneolus
tag

Sziasztok,

Egy Codegen 350X 400 watt -os tápban (Codegen MX31 -es ház beépített tápja) szeretnék ventillátort cserélni. 8 cm-es való bele. Arctic F8 megfelelő lenne, vagy mit ajánlanátok helyette? Fontos, hogy csendes legyen.

Köszi

Helix P DSP, JVC R981BT, Morel MT23/Soundstream Reference 300, DLS UP6/Emphaser EA2190, Emphaser EG12 (ETBR112)/Signat RAM3 MKII

(#1000) prmcsk válasza banderasz77 (#998) üzenetére


prmcsk
addikt

Ez van benne, csere venti választásnál meg a vastagítottat illik figyelni. A mérete értelemszerű.

Model: D12SM-12

Dimensions: 120x120x25mm
Rated Voltage: 12 Volts
Operation Voltage: 6.5~13.8 Volts
Input current: 0.30 Amp Max
RPM: 1650 +/- 10%
CFM: 70.5
dB: 33

Ezekből kiindulva, "Gugli a barátod"...Hasonló paraméterekkel keress.

Reneolus: A "kiválasztottat" nyugodtan beleteheted, biztos jobb attól, amit leváltasz vele.

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.