Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-07 21:30:55

LOGOUT.hu

Ismert ventilátor gyártók termékeinek adatlapjai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1751) LLKobe válasza Stonerice (#1750) üzenetére


LLKobe
veterán

Na nekem elegem lett a köcsögölésből, vettem egy be quiet! straight power 500W-os tápot:) Max hangerőn sincs 20db. Mostmár nem is hallani ha megy a gép:)

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#1752) Stonerice válasza LLKobe (#1751) üzenetére


Stonerice
őstag

Na, igen ez a könyebb megoldás :D Megnéztem terhelve is a ventit, és 870 RPM ig bírtam a konfiggal felmelegíteni a tápot.

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#1753) szente válasza LLKobe (#1751) üzenetére


szente
addikt

Te csaptad le a kezemről itt a HA-n? :O

(#1754) LLKobe válasza szente (#1753) üzenetére


LLKobe
veterán

Tekintve hogy csak egy volt belőle sztem igen én voltam. Sorry :B

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#1755) baluhell


baluhell
tag

Hella!

Egy Corsair tx850w v2-be cserélt már valaki ventit? milyet ajánlotok?

:R

(#1756) tornas válasza baluhell (#1755) üzenetére


tornas
őstag

Nehéz dolgod lesz a tápodba való 140-es ventit találni...

Én elsőre ezekből ajánlanék:[link]

Személy szerint a Prolimatech-t raknám bele. :K

Beszerelés szempontjából szerencséd van mert a tápba nem beforrasztva, hanem rendesen csatlakoztatva van a tápventi. Így a régi ventiről a drótot teljes egészében felhasználhatod az új ventihez, de ide viszont célszerű forrasztani a drótvégeket, majd zsugorcsövezni. Az eredeti tápventin a fekete a "föld" (ground vagy csak szimplán a negatív pólus), a piros a +12 V.

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#1757) pityu6


pityu6
tag

Sziasztok!
Korábban kaptam egy tanácsot,hogy ha cserélni szeretném a tápomban léve ventit,akkor az Én megoldásom az Enermax UCTB12A venti legyen.
Be is szereztem egyet,de az adatlapomon lévő táp nem lassítja le eléggé,olyan halkra,amilyenre szeretném.Kérdésem az,hogy van rajta egy poti is,ha azt letekerem teljesen (netezés,letöltés vagy hasonló erőforrás igényű program használata mellett) lehet-e bármi gond belőle?
Vagy esetleg tudtok valami alternatívát mondani erre?

(#1758) Stonerice válasza pityu6 (#1757) üzenetére


Stonerice
őstag

Nyugodtan leveheted a fordulatot a potival. Én is nemrég szereltem be ezt a ventit a tápomba. Elsőként nézd meg a fordulatszámát hideg táőőal bekapcs után (én rákötöttem az alaplapra a fordulatszám mérő szálat.) és ha megterheltem olyan 270-300 wattig, akkor rádobott nekem az induló értékre majdnem 300RPM-et.
Szóval az a lényeg, hogy a táp hőmérséklete szerint kell beállítani. Nekem hidegen 550-60-at forog. Eddig, 850 ig bírtam felmelegíteni a tápot. Talán volt egyszer 900-is, nemsűrven nézem. D
Perpill nekem 720-at forog- nadjából bemelegedve. Táptól, függ, hogy mennyire kell beállítani a fordulatot, a hűtéshez.

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#1759) pityu6 válasza Stonerice (#1758) üzenetére


pityu6
tag

Akkor holnapra megvan a program azt hiszem.
Meglesem,aztán holnap írok,mit sikerült kihozni belőle.
Nem megy gyorsan alapon sem,csak engem még az a kis szélzaj is zavar :B

(#1760) Stonerice válasza pityu6 (#1759) üzenetére


Stonerice
őstag

Én majdnem csutkán letekerve használom a potit.

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#1761) L3fthand


L3fthand
csendes tag

Sziasztok,

nemrég elkezdett recegni a ventim a tápban.
Táp: Enermax Liberty 500 DxX (ELT500AWT)
Venti: Silence B1202512M-3M (DC 12V 0.30A)

Három tűs csatlakozó van a tápban a ventihez.

Szeretném kicserélni a ventilátort, ehhez kérnék segítséget. Melyiket ajánljátok?

Köszi:
Lh.

(#1762) szigpet1982


szigpet1982
csendes tag

Sziasztok!

Nekem Thermaltake TR2500 tápom van és szeretném kicserélni benne a ventit!
Azt szeretném kérdezni, hogy ha a benne levő ventit milyen másra cserélhetem, mert ugye
mindegyik ventinél írják a 12V feszültséget és mellette mondjuk 0,3A áramerősséget. De még ott van a fordulatszám meg a levegőszállítás mennyisége. Milyet kell beletennem?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#1763) rígel


rígel
őstag

Sziasztok!
Egy FSP Hexa 500 80+ tápom van, és mióta "csendesítettem a gépemet a ventije lett a fő zajforrás. Milyen ventit ajánlotok bele, ami extrém halk? Én egy ilyet néztem ki. Elvileg 18 dB, 1500 rpm, jól hangzik. Ez jó lenne bele? Vagy ha tudtok mást ajánlani (elsődleges szempont hogy nagyon halk legyen)

Köszi a segítséget

[ Szerkesztve ]

(#1764) LLKobe válasza rígel (#1763) üzenetére


LLKobe
veterán

Az AC F12 nem lesz jó bele. Én is ilyet vettem hogy berakom a hexámba (ugyanolyan volt mint a tiéd, csk azóta lecseréltem) bele is tettem, nem indult el. Fontos hogy mennyi az indulófesze a ventinek amit veszel, mert a gyárinak 3V alatt van picivel ha jól emléxem. Tehát ha nem jót veszel, nem fog elindulni.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#1765) rígel válasza LLKobe (#1764) üzenetére


rígel
őstag

Hú, köszi, jó hogy rákérdeztem.
Esetleg tudsz ajánlani valamit? Gondolkoztam hogy lecserélem a tápot, de nincs vele amúgy bajom, és egyszerűbb /olcsóbb ventit cserélni. Csakhát vannak ilyen buktatók.. ezzel is okosabb lettem :)

(#1766) LLKobe válasza rígel (#1765) üzenetére


LLKobe
veterán

Elméletileg az AC F12PWM jó bele, annak 2,7v az indulófesze. Netes tesztek alapján, én nem próbáltam, feladtam a tökölést és lecseréltem a tápot.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#1767) rígel válasza LLKobe (#1766) üzenetére


rígel
őstag

Az arctic honlapján a simának is meg a pwm-nek is 2.76 van írva, A TC-nek kevesebb.Ha jót nézek

(#1768) LLKobe válasza rígel (#1767) üzenetére


LLKobe
veterán

Jó helyen nézel, csak rosszat. A 2,76W az a fogyasztása. Az indulófesz nincs fent a honlapon.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#1769) rígel válasza LLKobe (#1768) üzenetére


rígel
őstag

Hülye vagyok, mégcsak nem is Volt, hanem Watt, hogy lehetne feszültség :W

Na ja, de ha még a honlapjukon sincs a specifikációkban ilyen infó, akkor honnan lehet megtudni?
No mindegy, ha a pwm-es jó, akkor megveszem, nem drága. Amúgy te honnan tudod ezt az értéket?

[ Szerkesztve ]

(#1770) LLKobe válasza rígel (#1769) üzenetére


LLKobe
veterán

Külföldi tesztben benne van, ezt írják róla: "The start-up voltage is very low at only 2.8 volts".
Uh ez alapján jónak kellene lennie. Mint mondtam tesztelni nem teszteltem.

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#1771) rígel válasza LLKobe (#1770) üzenetére


rígel
őstag

Kipróbálom, azon az 1500 HUF-on már nem múlik, legfeljebb lesz egy halk házhűtőm.
Köszi

(#1772) exbass válasza rígel (#1771) üzenetére


exbass
újonc

[link]
Talán itt olcsóbb.

(#1773) rígel válasza exbass (#1772) üzenetére


rígel
őstag

Nekem ez a verzió a megfelelő, nem amit linkeltél. Ez egy picit drágább itt.

(#1774) szente


szente
addikt

Sziasztok!

Kipróbáltam a tápomba (FSP Raider 550) a Coolink SWiF 2 1201 ventit:
Próba képpen így volt összerakva:

Egy másik gépre dugtam rá a fordulatszám kijelzéshez szükséges szálat, így mértem, hogy mikor mekkora fordulaton van.
A chassis fan 1 speed-et kell nézni.

Bekapcsoláskor:

20 perc Aida rendszerstabilitás teszt futtatása után:

20 perc alapjárat után:

A load teszt végén megfogtam a tápba a bordát és a langyos és meleg között volt valahol félúton. Amikor bekapcsoltam a gépet, akkor egyből felpörgött a venti. Teljes terheléskor 350-360W-ot vett fel a konnektorból.

A ventik összehasonlítása:
YL D12SM-12:
70.5 CFM
1,650 RPM
33 dBA

Coolink SWiF 2 1201:
55,4 CFM
1,200 RPM
18,2 dBA

[ Szerkesztve ]

(#1775) tornas válasza szente (#1774) üzenetére


tornas
őstag

Üdv!

"A load teszt végén megfogtam a tápba a bordát"

Azért csak óvatosan azzal a bordafogdosással, mert a primer borda keményen megüthet! Ha már fogdosni akarod, akkor teljesen áramtalanítsd a tápegységet (PC-t)!

"Egy másik gépre dugtam rá a fordulatszám kijelzéshez szükséges szálat, így mértem, hogy mikor mekkora fordulaton van."

Ha jól gondolom, akkor a ventinek a feszt a táp adta. Ellenkező esetben nem a táp, hanem az alaplap szabályozhatja a ventifordulatot, ami a tápra nézve legtöbbször nem szerencsés dolog.

"langyos és meleg között volt valahol félúton."

Ez eggyel több ok, hogy ne a Coolink ventivel használd a tápot! Hab a tortán, hogy még szét is volt szedve és még így is "melege" volt (kb. 50%-os leadott teljesítménynél).

Az eredeti YL ventije siklócsapágyas, így ha csak felhangosodott vagy hangosnak találod eleve, akkor esetleg szóba jöhetne a siklócsapágy újrakenése rendesen csapágyzsírral. Nagy valószínűséggel halkabb lesz. De ha csak egy próba volt, akkor ez ügyben nem mondtam semmit sem. :)

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#1776) szente válasza tornas (#1775) üzenetére


szente
addikt

Hali!

...mert a primer borda keményen megüthet!

Igen ezt már régebben megtapasztaltam, úgy hogy vigyáztam, hogy máshoz ne érjek.

Ha jól gondolom, akkor a ventinek a feszt a táp adta.

Igen, írtam is, hogy csak a sárga vezeték volt bekötve az alaplapba.

Ez eggyel több ok, hogy ne a Coolink ventivel használd a tápot! Hab a tortán, hogy még szét is volt szedve és még így is "melege" volt (kb. 50%-os leadott teljesítménynél).

Ha melege volt, akkor miért nem kapcsolt feljebb a venti?

Az eredeti YL ventije siklócsapágyas, így ha csak felhangosodott vagy hangosnak találod eleve, akkor esetleg szóba jöhetne a siklócsapágy újrakenése rendesen csapágyzsírral. Nagy valószínűséggel halkabb lesz.

Augusztusban vettem a tápot, szóval alapból hangosnak találtam. Konkrétan ez volt a leghangosabb eleme a gépemnek. Szóval szerintem feleslegesen kenegetném.

De ha csak egy próba volt, akkor ez ügyben nem mondtam semmit sem.
Nem csak próba volt, beszereltem a ventit.

Tényleg érdekel, hogy a langyos-meleg miért rossz a tápnak, illetve akkor miért nem kapcsolta feljebb a ventit. Én úgy gondolom, hogy még van tartalék benne, ha teljes terhelésen csak 75-80%-on hajtotta a ventit.

(#1777) tornas válasza szente (#1776) üzenetére


tornas
őstag

"Ha melege volt, akkor miért nem kapcsolt feljebb a venti?"

Mert egy adott hőfokhoz egy adott feszt kapcsol a ventire. Maga a táp nem érzékeli, hogy mennyivel megy a venti...

Az eredeti YL venti x%-al magasabb fordulatú mint a Coolink venti. Az adott terhelésnél (pl. amit mértél/leírtál) a YL azzal az x%-al magasabban pörgött volna a tápban. A 20 perc Aida rendszerstabilitás teszt futtatása után a Coolink 969 RPM-el pörgöt. A YL meg 1250 RPM körül pörgött volna (félterhelésen).

Mivel a tápokban legtöbbször termisztorral (10 kohm-os, ami a hőfok függvényében változtatja az ellenállását) szabályozott (tranzisztorral) a ventifordulat, ezért a szekunder borda hőfokához (feltéve, hogy a bordához van rögzítve a termisztor) igazodik a fordulatszám. Ez egyébként is egy külön kör, ami a 12 V-ra csatlakozik, így gyakorlatilag a táp nem is szabályoz közvetlenül semmit sem. A táp észre sem venné, ha kiiktatnám a kört és/ vagy a ventit, csak teszi a dolgát, amíg meg nem sül.

Bekapcsoláskor 568 RPM, meg 20 perc üresjárat után 644 RPM után az a 969 RPM emelkedettnek számít, nem!? Végül is feljebb vette a fordulatot a bordahőfokoknak megfelelően. :K

"Tényleg érdekel, hogy a langyos-meleg miért rossz a tápnak, illetve akkor miért nem kapcsolta feljebb a ventit. "

Minél melegebb van a táp belsejében, annál előbb száradnak ki a kondijai. Ezért sem célszerű gyengébbre cserélni a tápventit.

"Én úgy gondolom, hogy még van tartalék benne, ha teljes terhelésen csak 75-80%-on hajtotta a ventit."

Ha a PC-d a konnektorból 350-360 W-ot (feltéve, hogy pontos a fogyimérőd) vett fel, az a tápodnak nem teljes terhelés, hanem inkább csak félterhelés (280 leadott W). A legtöbb tápnál a félterhelés alatt normális jelenség, hogy a venti 70-80 %-on pörög.

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#1779) bendeguz76


bendeguz76
aktív tag

Fsp bluestorm II 500w kellene ventit cserélni.YATE LOON 120mm - D12SH-12,ez van benn mire lenne érdemes cserélnem?

bendeguz_HUN

(#1780) tornas válasza bendeguz76 (#1779) üzenetére


tornas
őstag

Hasonló paraméterűre, ami nem feltétlenül jelenti azt hogy halkabb is lesz. Először is -mielőtt vennél új ventit - kend meg a csapágyát, hátha halkabb lesz! Sőt, legtöbbször halkulni szokott ilyenkor. Még ha be is állt teljesen, még akkor is legtöbbször megmenti egy csapágy-újrakenés.

Mivel nekem nincsenek nagy igényeim, ezért én a LOMEX-ben is kapható Jamicon ventivel is beérném (egyébként ez is bőven jó). Linkelve van elég sokszor ebben a topikban. Keress rá! Ha más lehetőség felé mennél, akkor is találsz sok ennek megfelelő alternatívát szinten itt a topikban. Ugyanis elég sokan vannak azok, akiknek Yate Loon venti forog a tápjában. Nem rossz venti ez, csak nem megfelelő minőségű és mennyiségű kenőanyagot használnak hozzá a siklócsapágyaihoz a gyárban.

Az összefoglalóban megtalálod a Yate Loon weboldalát, ahol megtalálhatod a venti paramétereit is. Az új ventinek is ehhez a paraméterekhez kell igazodnia. És ami nagyon fontos, hogy 5 V-ról el is induljon!

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#1781) tornas


tornas
őstag

Az Enermax Pro82+ (1.-es) és Modu82+ (1.-es) tápegységek dual feszültségű ventilátorokhoz kis info:[link]

Enermax EB122512H venti paraméterei:

120mm x 120mm x 25mm;
dupla golyóscsapágy;
9 lapátos;
68,1 CFM - 115,77 m3 / h;
3,6 W;
1500 RPM;

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#1782) tornas válasza tornas (#1781) üzenetére


tornas
őstag

Közben kiderült, hogy a 2.-es verziójúakban is SpeedGuard vezérlésű dula voltage ventik vannak benne.[link]

Az 1.-es és 2.-es típusú Modu82+ és a Pro82+ tápok ventijének OEM-je a Globe Fan és módosított SpeedGuard vezérlők vannak --> SpeedGuard II.

Enermax EB12122512H-DGB venti paraméterei:

120mm x 120mm x 25mm;
dupla golyóscsapágy;
140 gramm (EB122512H 138 gramm);
7 lapátos;
34 dBA;
83,96 CFM - 142,73 m3 / h;
2000 RPM;
3,6 W;

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#1783) tornas válasza tornas (#1782) üzenetére


tornas
őstag

"Az 1.-es és 2.-es típusú Modu82+ és a Pro82+ tápok ventijének OEM-je a Globe Fan és módosított SpeedGuard vezérlők vannak --> SpeedGuard II."

Mármint a 2.-es típusokban van a SpeedGuard II. :B

Viszont elképzelhető, hogy meg van a megoldás arra, hogy hogyan is működik ez a SpeedGuard. Az elv legegyszerűbben talán azon alapszik, hogy amikor venti max.-on pörög, akkor a piros dróton elvileg 0V van a földhöz képest. Vagyis a venti ilyenkor a fekete és a sárga drótokról kapja a kakaót. Ha pl. a piroson 5 V van a földhöz képest, akkor a venti csak 7 V-ot kap és ennek megfelelő sebességgel forog. Ilyenkor a venti a sárga és a piros drótokról kapja a kakaót. Vagyis a sárga 12 V-ja és a piros 5 V-ja között 7 V jelenik meg. Pont úgy, mint amikor a molex-en az átlag ventit 7 V-ra kötjük (sárga és piros közé). Ha a piros 9 V mérhető a földhöz képest, akkor a ventire már csak 3 V-ról megy.

Lényegében, ahogy nő a fesz a piroson, úgy csökken a venti fordulata. A piroson megjelenő feszt a táp vagy hőmérséklet vagy teljesítmény szerint választhatja ki.

Ha ez tényleg így van, akkor nemigazán beszélhetünk "dual voltage" ventiről, mert lényegében egyféle feszt kap, csak egy kicsit másképp.

Az Enermax Liberty ECO tápokban is ilyen szabályozás található meg.[link]

[ Módosította: CoolMan ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#1784) tornas válasza tornas (#1783) üzenetére


tornas
őstag

Összességében, én sok értelmét nem látom ennek a fordulatszám-szabályozási megoldásnak, mert elég lett volna egy normális, két vezetékes, alacsony feszről (3-4 V) induló ventit alkalmazni, leadott teljesítmény vagy hőfokfüggő vezérléssel. Ami olcsóbb és bevált megoldás lett volna és nem úgy néz ki, hogy ez a megoldás nagyon elterjedt volna. Bár, az Enermax, mint szabadalmat levédette [link]. Így meg tervezni kellett egy teljesen új ventitipust és hozzá és egy új vezérlést is. Ami ráadásul még az átlag user számára is bosszúságot okoz, ha venticserét szeretne eszközölni egyéb okok miatt.

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#1785) Stonerice válasza bendeguz76 (#1779) üzenetére


Stonerice
őstag

Én Enermax UCTB12A-ra cseréltem. Szabályoztam a rajta lévő potival, és elég halk a Yate Loon-hoz képest.

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#1786) rígel válasza LLKobe (#1766) üzenetére


rígel
őstag

Szia!
Beszereztem egy F12 PWM ventit. Szétkaptam a tápot. A YL venti csak 2 vezetékes, ez meg ugye 4. Azon filózok, hogy ha levágom a régi ventit, de nem forrasztom be az Arcticot, hanem kivezetem a többi kábel mellett, rádugom a cpu fan socketre (elosztós, tehát belemegy a cpu hűtő dugója) akkor elvileg a proci hőmérséklet függvényében szabályozódik a fordulatszáma, ami szerintem jobb lenne.
Viszont ha eltávolítom a régi ventit a drótjaival együtt, nem okozna gondot hogy nincs rákötve semmi? Egyszóval muszáj a tápba bekötni az új ventit?

(#1787) LLKobe válasza rígel (#1786) üzenetére


LLKobe
veterán

Technikailag megoldható hogy a lapra dugd a ventit, volt már aki így csinálta. Szerintem ez elég barbár megoldás, én a tápra dugnám. Nem bonyás, piros-fekete kábeleket kell összehergelni. Én úgy csináltam hogy a gyári venti vezetékét a közepénél elvágtam, leblabkoltam és egy levágott 3pines véget raktam rá és arra dugtam a ventit. Így az új ventit nem kell elvágni, ha nem lenne jó még el tudod adni, a gyáyventit meg visszarakod és leszigeteled az illesztést. A lapra dugni nyilván egyszerűbb, de sztem jobb ha a táp vezérli.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#1788) rígel válasza LLKobe (#1787) üzenetére


rígel
őstag

Az se nagyobb meló, ha a tápba kötöm, csak azért merült fel bennem hogy az alaplapra dugjam, hogy akkor jobban bele tudok szólni a fordulatszámba. Na meg picit sajnálom levágni a csatlakozót :)
Egyébként pontosan mi alapján szabályozza a táp a fordulatszámot?

(#1789) Stonerice válasza rígel (#1786) üzenetére


Stonerice
őstag

Ezzel csak az a baj, hogy valamivel nagyobb fordulaton pörögne a táp ventije (cpu Fanra kötve), mintha a táp vezérelné, szóval hangosabb lesz! te döntesz, hogy így neked jó-e? illetve a táp másképpen melegszik, és kicsit lasabban hül vissza.

[ Szerkesztve ]

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#1790) rígel válasza Stonerice (#1789) üzenetére


rígel
őstag

Pont fordítva gondoltam. Az a cél hogy halk legyen. Akkor nincs kérdés, rákötöm.

(#1791) tornas válasza rígel (#1788) üzenetére


tornas
őstag

"Egyébként pontosan mi alapján szabályozza a táp a fordulatszámot?"

Tápegységenként változó lehet, ami lehet hőfokfüggő vagy leadott teljesítményfüggő. Legtöbbször az előbbi fordul elő. Némely tápoknál előfordul, hogy semmilyen venti-fordulatszám szabályozással nem rendelkezik. Ez esetben hőfoktól és terheléstől függetlenül folyamatosan max.-on megy a venti. Ez inkább a hitványabb minőségű tápokra jellemző leginkább.

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#1792) rígel válasza tornas (#1791) üzenetére


rígel
őstag

FSP Hexa 500.
Akkor van valahol egy hőszenzor, és bizonyos hőmérséklet értékekhez van rendelve hogy mekkora feszt kap a venti?

(#1793) tornas válasza rígel (#1792) üzenetére


tornas
őstag

Igen, és a hőszenzor pedig valahol a szekunder hűtőbordához van rögzítve.

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#1794) rígel válasza tornas (#1793) üzenetére


rígel
őstag

aha, köszi az infót. :R

(#1795) csubuka


csubuka
addikt

Sziasztok!

Egy tápban szeretnék ventit cserélni, de nem találtam eddig megfelelő alternatívát, korrekt légszállítással a benne levő ADDA AD0912USA70GL helyére (piros-fekete kábel jön csak belőle)... Van ajánlásotok, meg, hogy hol vegyem? A pcx-nél nem találtam megfelelő légszállításút...

Köszönöm

(#1796) miroon


miroon
aktív tag

Sziasztok,

GIGABYTE Superb 460W tápom van,és csapágyas lett a ventim. Nagyon hangos,összevissza zörög. Milyen ventillátort ajánlotok bele? 2 kábeles venti van benne :R

iPhone 13 Midnight Black

(#1797) tornas válasza csubuka (#1795) üzenetére


tornas
őstag

Üdv!

Ez egy kicsit gyengébb, de még megfelelhet neked:

92x92x25mm 12V JF0925H1H-00 (JAM) LONG LIFE HTLS CSAPÁGY 3W 52.04CFM 35.1dBA [57-00-11]

De megpróbálhatod újrazsírozni az ADDA ventidet. Nem nehéz feladat és ráadásul siklócsapágyas és hátha megjavul pár évre.

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#1798) tornas válasza miroon (#1796) üzenetére


tornas
őstag

Jó lenne a tápventi pontos típusa vagy egy fénykép magáról a ventiről!

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#1799) tornas


tornas
őstag

Szellős B.U.É.K. Mindenkinek!

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#1800) csubuka válasza tornas (#1797) üzenetére


csubuka
addikt

Köszönöm! Igyekszem szétkapni először mostanság majd....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.