Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-07 21:30:55

LOGOUT.hu

Ismert ventilátor gyártók termékeinek adatlapjai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3001) HolloW válasza HolloW (#2998) üzenetére


HolloW
senior tag

:F

STEAM - KOBRA KAI!

(#3002) Maggisz


Maggisz
csendes tag

Sziasztok érdeklődnék hogy ez a ventilátor: https://www.pcx.hu/enermax-twister-storm-ucts12a-120mm-ventilator-700838 működőképes lenne egy tápegységben?

[ Szerkesztve ]

Maggisz

(#3003) tpeter77 válasza tpeter77 (#2999) üzenetére


tpeter77
addikt

Rájöttem hogy az a kis súrlódás a motortól jöhet, valószínű a venti saját zajának tekinthető. Ez állandóan megvan, ha picit gyorsabban pörög, de 10 centiről abszolúte nem hallani, és olyan lassan forog a venti, hogy tuti nincs 4V-nál nagyobb feszültség rajta.
Így gyakorlatilag hangtalan a tápventi.
Bátran ajánlom ezt a ventit aki a cseréjén gondolkozik.

(#3004) 8th


8th
addikt

Üdv. A zajos tápventilátorom helyére tervezek berakni egy AC F12 ventit (mert az van itthon).
Az eredeti ventilátor 12V 0.22A.
Az F12 amit beraknék a helyére viszont 12V 0.24A. Berakhatom ezt a helyére nem lesz ebből probléma, hogy nem egyformák? 0.22A vs. 0.24A. A másik amit kérdeznék, hogy hogyan kössem be. A gyári venti 2pin, (fekete, piros) az AC F12 viszont 3pin-es. (fekete, sárga, zöld). Feketét a feketével az addig oké de hogyan tovább? Jól gondolom, hogy a fekete és a zöld szál kell nekem?

(#3005) Simon04


Simon04
csendes tag

Sziasztok!

Cooler Master Elite Power 400 -as tápban van egy 2 érintkezős

Globe Fan S12025 12L, ventilátor. Zsírozni nem lehet, le van zárva a matrica alatt, csere érett lett.

0,18A
CFM: 67,28
RPM: 2000
DB: 34

Mivel kezdő vagyok e téren, milyen ventilátort ajánlatok cserére?

Ezek 4 érintkezősek, a bekötések leírását külön megköszönném, ha leírnátok, hogy a 2 érintkezős csatlakozóba, hogy lehet bekötni?

Arctic F12 PWM

Arctic F12 PWM PST CO

Arctic F 12, ez 3 érintkezős, ezt, hogy lehet bekötni egy 2 érintkezős tápba?

Vagy jobb a hővezérelt ventilátor? ArcticF 12 TC

Úgy látom, hogy légszállítási szempontból, mindegyik nagyon jó.

(#3006) Nerazim


Nerazim
őstag

Sziasztok!
Ebben tudnátok segíteni?

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#3007) sympatex válasza 8th (#3004) üzenetére


sympatex
csendes tag

2634 hsz:

Bekötés kétvezetékes tápegység ventillátor helyére: fekete a feketéhez, sárga a piroshoz. A kék és a zöld kábel itt nem használandó, le kell kötni/szigetelni.

[ Szerkesztve ]

(#3008) sympatex válasza Simon04 (#3005) üzenetére


sympatex
csendes tag

2633 és 2634 hsz:

"Arctic Cooling F12 PWM PST CO

Ez utóbbiról konkrétan saját mérés alapján mondható, hogy már 2.95V-ról teljesen megbízhatóan elindul. A gyakorlatban egy darab 3V-os, CR2032-es gombelem már meghajtja, ami a CMOS-t látja el táppal :Y"

(#3009) Krisz1441


Krisz1441
tag

Sziasztok!

Szeretnék javaslatot kérni tőletek!

FSP Hexa +400 tápegységem ventilátora egyre gyakrabban kezd zakatolni ill darálni. Heti 2x-3x előjön. A táp 22 hónapos még 2 hó gari van rá. Kívülről befújtam neki, de úgy tűik nem lett hatásos. Érdemes kicserélnem a ventit? Ha igen akkor milyenre? És milyen módón?

Köszönöm! :R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#3010) Krisz1441 válasza Krisz1441 (#3009) üzenetére


Krisz1441
tag

Közben vissza olvastam és találtam megfelelőt, úgy hogy a kérdés letudva.

(#3011) D28


D28
tag

Sziasztok!

Az a helyzet h néha hangoskodik a táp ventilátora, a minap meg már elkezdett akadozni. Arra gondoltam h ha végleg leállna akkor veszek egy külön ventilátort a gépbe amit rögzítek a tápra belülről és úgy oldom meg a hűtését. (régi asztali gépről van szó, erre nem szívesen költenék x ezer forintot, főleg h a tápnak egyéb baja nincs)

Életképes lehet ez így?

Ez a táp:

[link]

Nem nagy teljesítményű, lenne egyáltalán baj ha megállna a ventilátor és nem veszem észre?

I don't know whether to laugh or vomit.

(#3012) juarez21 válasza Maggisz (#2997) üzenetére


juarez21
csendes tag

Nekem a 14cm-es Honghua volt a tápomban, és Yate Loon-ra cseréltem. Már két éve üzemel a tápban. Ebay-ről rendeltem Kínából.

(#3013) Whaazzup válasza HolloW (#3001) üzenetére


Whaazzup
senior tag

Ez mi. :F :W

Boxer, imádom. Intelligencia minta képe.//////------ezzel gyorsabb--06204489764

(#3014) Whaazzup válasza D28 (#3011) üzenetére


Whaazzup
senior tag

Szia.Bármilyen 8-cm bele tehetsz jó lesz.mindegy hogy 2/3/4-pines legfeljebb kihagyod,csendesebb is lesz,nem fog felpörögni.De 1-2 ezerért kapsz jó tápot bele.ÜDV.

Boxer, imádom. Intelligencia minta képe.//////------ezzel gyorsabb--06204489764

(#3015) Trevi


Trevi
tag

Sziasztok!
Egy FSP hexa 500wos tápom van, és elég hangos a ventilátorja amikor bekapcsolom a gépet. Az egész táp ventije zugo hangot ad, milyen ventilátort ajánlotok?

(#3016) Gergő19


Gergő19
csendes tag

Sziasztok!
Volna egy zalman tápom 700w-os és úgy hallom, hogy a ventije kicsit kattog mikor alapjáraton van.
Terhelés alatt mikor felpörög akkor megszűnik ez a kattogás (nem vészes de este mikor a család alszik Én meg netezem, akkor engem kissé zavar.
Kérdés érdemes-e a ventit lecserélni és ha igen milyet tehetek bele?
Pontos táp tipus: zalman zm700-lx
Válaszokat előre is köszi! :R

(#3017) bandras54


bandras54
aktív tag

Sziasztok!

Elsőre nem szeretném cserélni a ventit, remélem megoldható egy kisebb "karbantartással" a problémám. Ami a következő lenne:
Kb. egy hónapos a ketyere és már az első perctől kezdve halk, folyamatos (nem is tudom minek nevezzem) hangot ad ki. Talán tompa kerregés? Van erre at home megoldás, vagy egyszerűbb a csere?
A lényeg: Dell táp (Alienware amplifier-ben)

Köszönet előre is

(#3018) pilu01 válasza Trevi (#3015) üzenetére


pilu01
senior tag

Ugyanilyen táp hasonló problémájára én is keresem a választ!
Egyébként csere esetén ezek a ventik forrasztásosak, vagy van rajta valamilyen csatlakozó?

(#3019) ggurga


ggurga
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Corsair VS450 tápom, ami eléggé hangos egy ideje. Ma szétszedtem, hogy megnézzem a ventilátor típusát, ami Yate Loon D12SM-12. Az alternatívák miatt majd visszaolvasok, viszont az alábbi képet légyszi nézzétek meg:
[link]

Gyakori, hogy a fél ventilátor le van takarva egy plexi lappal? A hátsó csatlakozók és a szellőzőrács felett van, talán így jobban tud szellőzni? Vagy szedjem inkább le?
A táp alaplap felőli oldalán is van egy függőleges plexi, de ott találgatni sem tudok, hogy miért lehet rá szükség.

(#3020) takacsbotond válasza ggurga (#3019) üzenetére


takacsbotond
őstag

Így terelik a megfelelő irányba a levegőt.

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#3021) ggurga válasza ggurga (#3019) üzenetére


ggurga
csendes tag

Visszaolvasva láttam, hogy többször is javasolták a ventilátor cseréje előtti zsírozást. Tettem egy próbát és a táp ventilátora sokkal jobb lett, viszont így már a proci hűtő volt nagyon hangos. Megcsináltam azt is, de most meg házhoz kapott ventilátor hangos nagyon. :)
Egyelőre a másik házhűtő (arctic f12 pro) és a vga-ra gyorskötözővel felrakott valamilyen be quiet jónak tűnik.

(#3022) FoLey-v


FoLey-v
addikt

Sziasztok!

Adott egy Cooler Master iGreen Power RS-500-ASAA 500W-os táp és le szeretném cserélni.
Oka: Nagyon halkan nyikorog még szilikon spray sem segített rajta kibírt 2 hetet. :W
Jelenleg ilyen van benne: Gyári ventilátor
Adatai:
Brand: Cooler Master
Model: A12025-25BB-2AN-P1
Voltage:12V
Current:0.47A
Size:120*120*25mm

Jelenleg amiket kinéztem ár-növekvő sorrendben
ARCTIC-COOLING ARCTIC F12 (legolcsóbb megoldás ha ez is jó hozzá)
Thermaltake CL-F005-PL12BL-A Pure 12cm Cooler Black
ARCTIC-COOLING ARCTIC F12 PWM CO
Be quiet! Pure Wings 2 120mm

Csendes ventilátorra lenne szükségem!

Ha tudtok jobbat akkor megköszönném! :R

[ Szerkesztve ]

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#3023) FoLey-v válasza FoLey-v (#3022) üzenetére


FoLey-v
addikt

Még esetleg rááldozhatok erre is ennek nagyobb a légáramlása.
[link]

[ Szerkesztve ]

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#3024) syberia válasza FoLey-v (#3022) üzenetére


syberia
veterán

Szia, szerintem az lehet a gond a szilikon hamar kikopott a csapágyból. Próbáld meg valami hígabb csapágyzsírral, nekem a lánczsír több tápegységnél bevált.

https://howbad.info/

(#3025) FoLey-v válasza syberia (#3024) üzenetére


FoLey-v
addikt

Szia!
Köszönöm a tippet/tanácsot hétvégén szétszedem és bekenem. :R
Esetleg még egy kérdés csak biztonság kedvéért veszek és itt visszább olvastam és láttam olcsóért ilyen ventit ez jó lehet benne?
Scythe Slip Stream SY1225SL12SH
12cm, 1900rpm, 37dBA

A gyári ilyen.
Coolermaster A12025-25BB-2AN-P1 /120mm x 25mm / 12V 0.47A / 93cfm 2600rpm 47dbA

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#3026) syberia válasza FoLey-v (#3025) üzenetére


syberia
veterán

Szerintem nem éri meg ilyen régi tápra költeni, írtad hogy ideiglenesen került be a gépbe egy FSP helyett. Ebben a videóban van egy kis segítség a szétszedéshez, a cseréhez sajnos nem tudok tippet adni.

https://howbad.info/

(#3027) FoLey-v válasza syberia (#3026) üzenetére


FoLey-v
addikt

Ez alapján csináltam egy ilyen szilikon spray-el. [link] Még a zsíral megpróbálom hát ha jó lesz. :)

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#3028) syberia válasza FoLey-v (#3027) üzenetére


syberia
veterán

Érdemes megpróbálni, majd írd meg az eredményét, kíváncsi vagyok! :D

https://howbad.info/

(#3029) FoLey-v válasza syberia (#3028) üzenetére


FoLey-v
addikt

Rendben! :C De csak hétvégén tudom megcsinálni,mert hétköznap nincs időm a melo miatt. :Y

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#3030) BiOszi


BiOszi
tag

Sziasztok. Olyan problémám lenne, hogy az alpenföhn panorama típusú cpu hűtőm ventilátora megadta magát. Valószínű az elektronika adta fel. Sajnos kapni nem lehet csere darabot. A ventilátor nem bontható, nem a hagyományos széthedhetős fajta. Valami ötlet a szétszedésére, mert elektronikát tudnék bele rakni vagy a benne lévőt megjavítani.

A méretei nem szokványosak, most egy 92mm- es működik helyette, de fekvő házba így nem beépíthető.

A válaszokat előre is köszöm. Üdv :R

I think that I will be a DJ! This profession is a bitch magnet! by:Pusheen

(#3031) syberia válasza BiOszi (#3030) üzenetére


syberia
veterán

Megnézted a ventilátor alján lévő matrica alatt a porvédő kupakot? Elvileg azt kipattintva lehet a csapágyhoz hozzáférni.

https://howbad.info/

(#3032) BiOszi válasza syberia (#3031) üzenetére


BiOszi
tag

Na itt a bibi... Nem bontható, nincs rajta kupak! Elvileg ki kellene húzni a ventilátor lapátokat a "házból", de vagy kijön vagy eltörik. :))

[ Szerkesztve ]

I think that I will be a DJ! This profession is a bitch magnet! by:Pusheen

(#3033) syberia válasza BiOszi (#3032) üzenetére


syberia
veterán

Szerintem ott van az, csak aljas szándékkal elrejtették. Ha erővel húznád ki, akkor letörne a venti tengelyéről a rögzítő gyűrű, de mivel más módszerrel nem férsz hozzá... ;]

https://howbad.info/

(#3034) BiOszi válasza syberia (#3033) üzenetére


BiOszi
tag

Látni látom, de nem gumi kupak, mint régebbieknél. Mivel lehetne kifeszíteni?

I think that I will be a DJ! This profession is a bitch magnet! by:Pusheen

(#3035) syberia válasza BiOszi (#3034) üzenetére


syberia
veterán

Kicsi hegyes tárggyal (műszerész csavarhúzó készletben szokott lenni ilyen) párszor körbevésed és beszúrva a peremnél óvatosan kipattintod a kupakot.

https://howbad.info/

(#3036) BiOszi válasza syberia (#3035) üzenetére


BiOszi
tag

Rendbe. Egy próbát megér. :))

I think that I will be a DJ! This profession is a bitch magnet! by:Pusheen

(#3037) syberia válasza BiOszi (#3036) üzenetére


syberia
veterán

Szerintem is, bár sok reményt ne táplálj vele kapcsolatban. A tengely végén lesz majd egy rögzítő gyűrű, azt óvatosan kell lefeszegetni, hogy a műtét után vissza tud szerelni a helyére a lapátkereket. Az esetleges újraéledésért nem vállalok felelősséget! :DDD

https://howbad.info/

(#3038) BiOszi válasza syberia (#3037) üzenetére


BiOszi
tag

Ha a kupak lejön akkor félig kész. Rengeteget szedtem már szét, de azt a típust nem mertem megbontani eddig. :R

I think that I will be a DJ! This profession is a bitch magnet! by:Pusheen

(#3040) Krisz1441


Krisz1441
tag

Sziasztok!

Tervezek egy venti cserét az FSP Hexa +400 tápomban! Cooler Master Sickleflow venti megy bele!
Van valami nem szokványos amire figyelnem kell?

Köszönöm! :R :R :R

(#3041) talpas


talpas
aktív tag

Sziasztok!
Tapasztalatomat szeretném megosztani 2013.X hóban cseréltem FSP 500-ban a hűtést erre. Eddig tartott az aranyérmes olajkapszulás élete. Szikével kivágtam a tengely végénél a műanyagot. Kis acélllemez támasztékot találtam, bővitettem a nyílást, lemezkét kipiszkálva láthatová vált a tengely fényes kis vége és körülötte zsír, olajat adtam neki,leragasztottam, nem javult. Testvére megy a helyére, kettőt vettem anno. Napi átlag 5 órát számolok az üzemelésre, amit kellett azt nekem kiszolgált, kérdés azért ott motoszkál miért nem bírt ki legalább 5 évet a 6 helyett. Talán a vizszintes üzem nem tetszik neki. 2009-es Scythe120-as (900rpm), 80-as ventik ház-HDD hűtönek azok még nem zörögnek.

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#3042) dugo_


dugo_
veterán

Sziasztok,

Létezik viszonylag csendes vagy alacsonyabb fordulatszámú ventilátor 80x80x15-ös méretben?
Egy Integra SFX 450W (ugyanez) tápban akarnám lecserélni a Protechnic MGA8012ZR-O15 darabot, mert ez maradt a gép leghangosabb alkatrésze.
12V/0,35A, elvileg 4000rpm@12V, 2000rpm@5V, 2pin

Leszabályozza a táp, de szerintem feleslegesen sokat pörög így is. Teljesen hideg az átáramló levegő és a gép összterhelése is valahol 130W körül lehet csak.

Ebayen van egy pár olcsó 0,16A-es modell, az vajon kevesebbet is forogna? Vagy mindenképpen egyezzen meg az amper?

(#3043) Trevi válasza Krisz1441 (#3040) üzenetére


Trevi
tag

Szia nem kell semmire se figyelni adja magát hogy mit és hogyan kösd össze a új ventivel.
A fekete, a fekete kábel-al , piros a piros kábel-al, szépen össze kötöd utána jöhet a zsugor csö egy kis öngyújtó és meg is van a a szigetelés :D
Annyi hogy jo féle ventilátor rakjál bele.


[ Szerkesztve ]

(#3044) szgabesz77


szgabesz77
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget kérnék. Adott egy Chieftec CFT-750-14c tipusú táp. Ebben szeretnék ventilátort cserélni.
Ilyen van benne: Yate Loon D14BH-12(L-sss) DC 12V 0.70A

Tettem bele egy Artic F14 0.25A DC12V. Ezt viszont nem indítja el a táp. Ha rásegítek akkor elindul.

Milyen típusú 14cm ventilátort ajánlanátok ebbe a tápba, amit meg is hajt magától?

(#3045) juarez21 válasza szgabesz77 (#3044) üzenetére


juarez21
csendes tag

Hello,

Nekem is pont ugyan ilyen tápom van. Ez is a kékes lilás színű házban van ugye? Super szériás.
Nekem honghua volt benne, de ilyen yate loon-ra cseréltem 3 éve kb.

Kínából Hong Kongból rendeltem ebayen keresztül a yate loon-t olyan 5-6000 ft körül volt szállítással együtt. Azóta is vígan megy vele. Szerintem érdemes mindenképp ilyet, vagy honghua-t tenni bele, mert más ventilátorok nem szállítanak ennyi levegőt, illetve a tápcsatlakozást is mókolni kell, aminek én személy szerint nem vagyok a híve.

http://www.ebay.com/itm/Yate-Loon-D14BH-12-Fan-DC-12V-0-70A-2pin-140-140-25mm-/152154620948?hash=item236d1f4414:g:7bAAAOSwOVpXfOIy

http://www.ebay.com/itm/Yate-Loon-D14BH-12-Fan-DC-12V-0-70A-2pin-140-140-25mm-M3541-QL-/172341579609?hash=item28205bcf59:g:NwsAAOSw8w1X2Pst

http://www.ebay.com/itm/1Pcs-For-Yate-Loon-D14BH-12-Fan-DC-12V-0-70A-2pin-140-140-25mm-/252772091303?hash=item3ada6405a7:g:J1wAAOSw2gxYpF2k

http://www.ebay.com/sch/i.html?_odkw=Yate+Loon+D14BH-12+new&_osacat=0&_from=R40&_trksid=p2045573.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.XYate+Loon+D14BH-12+2+pin.TRS0&_nkw=Yate+Loon+D14BH-12+2+pin&_sacat=0

(#3046) juarez21 válasza szgabesz77 (#3044) üzenetére


juarez21
csendes tag

A honghua-ból ez kell : HA1425H12B-Z

(#3047) deadwing


deadwing
addikt

FSP Aurum 1200-as tápomban full megszorult a venti.
Fejcsóválva vettem tudomásul, hogy ezek a nyomorékok fél centivel kisebb furattávolságú ventilátorral gyártották mint a megszokott, nehogy csak úgy lehessen cserélni :)
Annyi viszont pozitív, hogy a védelem nem hagyta megsülni a tápot :)
Most egy Aerocool Sharkot raktam bele de csak 1 csavarral.
Tippet szeretnék kapni, hol tudnék bele szerezni olyan ventilátort ami hasonló lyuktávolsággal rendelkezik és lehetőleg nem a gyári ventije? Kerregős volt világ életében ez a Powerlogic...

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#3048) szgabesz77 válasza juarez21 (#3045) üzenetére


szgabesz77
csendes tag

Köszönöm a segítséget.

(#3049) laci_8519


laci_8519
tag

Sziasztok!

FSP Hyper M 600W tápegységben szeretnék ventilátort cserélni.
Mi az ami ajánlott, és kompatibilis vele? Válaszokat előre is köszönöm!

(#3050) csubuka


csubuka
addikt

Sziasztok!

Van egy LC Power LC8700-as tápom (az LC-től ez egy korrektebb darab, a legtöbb termékük egy selejt, de ez még mentésre érdemes tán), amiben a végét járja a venti, rázkódott, meg megállt, ha elmozdítottam a tápot az asztalon, ahol épp van :) Lítiumos zsírral megkentem egy szétszedés, tisztítás után, de cserélni kellene gondolom, sima csúszócsapágyas, a kopáson nem segít a zsír.

Yate Loon D14SM-12 a venti benne, 14cm-es, két kábeles, csak feszültség alapú szabályzós gondolom, már ha nem fixen megy, nem figyeltem.

Simán max a golyóscsapágyas, hosszabb életű D14BM-12 lenne a csere alternatíva? Így hogy táp, nem szívesen kísérleteznék. Tudnátok ajánlani egy csere ventit bele? Vagy jó ez a Yate Loon csoda márka?

*Vagy szimplán keressek egy azonos vagy nagyobb CFM-es ventit és annyi?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.