Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-07 21:30:55

LOGOUT.hu

Ismert ventilátor gyártók termékeinek adatlapjai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#401) Kufár81


Kufár81
tag

Én inkább egy ilyet ajánlanák :

[link]

[link]

71,25 CFM
0,30A
max. 19dB

Üt, mint a hangszer!

Ja, és nem Hydro-Dynamic!

(#402) MC Pite válasza Kufár81 (#400) üzenetére


MC Pite
veterán

Én vízszintesen üzemeltetném - bár kétlem hogy ne lehetne, hisz a sima ventik csapágya is tocsog jobb esetben az olajban, de a gumidugótól nem folyik ki.
Nem az áramerősség függvénye hogy elindul-e. Azzal lehetne baj, ha pl 800as venti kap 5V-ot, lehet nem indul el. De nincs para, ha melege van a tápnak, akkor emeli folyamatosan a feszt, aztán majd csak elindul.

Ma élőben sikerült mégis kipróbálni a xilencet, kösz, kihagyom. A motor morog kissé, és nem teljesen simán fut.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#403) mario11 válasza gorlin (#1) üzenetére


mario11
tag

gorlin
(őstag)
Szia
Az új tápoknál általában csak lehuzod és rá a másikat(persze lehet hogy forrasztanod kell a csatival)
Nem nagy kaland sokszor megcsináltam magamnak - zaj érzékeny vagyok

mario11

(#404) Dirtyz válasza mario11 (#403) üzenetére


Dirtyz
őstag

Szerintem a kolléga megcsinálta már, volt rá ideje, merthogy egy közel hat éves hozzászólásra válaszoltál ;)

Védd a fákat, egyél hódot!

(#405) [lAyCsI]


[lAyCsI]
addikt

A Coolink SWIF2-es beköltözött a tápba, és múkodik! :))

-= No way back from Here =-

(#406) -conrad- válasza [lAyCsI] (#405) üzenetére


-conrad-
addikt

Sziasztok, táppal, hűtéssel kapcsolatos kérdésem lenne:

van a gépemben egy chieftech gps-450aa-101-a tápegység, amiben tönkrement a ventillátor. Ezt kicseréltem egy arctic cooling F12 TC ventillátorra úgy, hogy a 3 lábból csak a földet és a tápot használtam fel (tehát fekete és prios, a sárga kimaradt - nincs is neki hely, mert egy 2 tűs fix ventillátor volt benn), a hőgombát pedig behajtogattam a hűtőborda lamellái közé.
Fel is pörög, (igaz kell egy fél perc mire lesz olyan hőfok, hogy elinduljon) és szép csendesen jár. Mit gondoltok, elég lesz ennyi hűtéseljesítmény a tápnak? (ha melegszik felpörög majd nagyobb fokozatra is)
Futtattam benchmark programokat amik terhelik a gépet (pl. videokártyát) akkor felpörög és langyos levegőt fúj ki.

Pont van teszt erről a tápról, így van egy kép is: [link] A képet nézve a hőérzékelőt a felső hűtőborda jobb oldalának lamellái közé tettem be.

[ Szerkesztve ]

(#407) Dirtyz válasza -conrad- (#406) üzenetére


Dirtyz
őstag

Nekem ennél egy kicsit kisebb légszállítású ventillátorom van (coolink swif2 1201) és egyátalán nem melegszik a tápom. Oldalról bedugtam egy hőmérőszenzort, most (idle)
32°C van a bordán.

Védd a fákat, egyél hódot!

(#408) beers válasza Kufár81 (#401) üzenetére


beers
addikt

140-es is létezik?

M&N

(#409) Kufár81 válasza beers (#408) üzenetére


Kufár81
tag

Abba a típusba nincs amit belinkeltem.

(#410) beers válasza Kufár81 (#409) üzenetére


beers
addikt

Esetleg más, ami hasonló paraméterekkel bir? (rossz a bill)
TX650-be kellene!
:R

M&N

(#411) Kufár81 válasza beers (#410) üzenetére


Kufár81
tag

Ezt tudnám helyette ajánlani 14 cm

[link]

(#412) beers válasza Kufár81 (#411) üzenetére


beers
addikt

:R

M&N

(#413) smirdex


smirdex
tag

Sziasztok!

Hangossá vált barátom Chieftec 400-AA-101A tápjában a Yate loon D12SH-12 típusú ventilátor. A topik tanulmányozosá után a Coolink swif2-120P mellett döntöttem. Amikor megkaptam a coolink venti sárga és fekete vezetékét összeforrasztottam az eredeti piros feketével, 12V-on lepróbáltam. A tápot összerakva viszont már nem indul el a ventilátor, csak épp rángatózik a lapát...
Mi a megoldás?

Köszi
üdv

(#414) [lAyCsI] válasza smirdex (#413) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

a piros és a fekete vezetékeket kell öszeforrasztani,
a sárga vakon marad ;)

-= No way back from Here =-

(#415) -conrad- válasza smirdex (#413) üzenetére


-conrad-
addikt

Miért forrasztasz? Lehúzod a csatit, belenyúlsz egy tűvel, lenyomod, kicsúszik a kábel, a másik ventivel ugyanez, bedugod az új kábelt a régi csatiba, visszadugod a tápba, win.

[ Szerkesztve ]

(#416) [lAyCsI] válasza -conrad- (#415) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

gondolom mert a gyári oda volt forrasztva a táp alaplapjára...

-= No way back from Here =-

(#417) smirdex válasza [lAyCsI] (#414) üzenetére


smirdex
tag

A táp eredeti ventijének vezetéke egy 2 pines csatival csatlakozott a tápba, amin egy piros (+12V) és egy fekete (test) vezeték van. Az új Coolink venti eredendően pwm-es és négy vezeték jönki a ventiből. Fekete (test), sárga (12V),valamint egy zöld és egy kék. Gondolom ezek a pwm-hez szükségesek. Levágtam a ventiről a 4 pines csatit, a kéket és a zöldet leszigeteltem, a venti sárga vezetékét az erdeti pirossal, a venti fekete vezetékét az eredeti feketével forrasztottam össze. Ki is próbáltam a tápba szerelés előtt 12v-ról, teljes fordulaton működött.
Azonban összeszerelve nem indul..tartok tőle, hogy kevés neki a feszültség...

(#418) smirdex válasza -conrad- (#415) üzenetére


smirdex
tag

Értem amit írsz...Azért kellett forrasztani,mert az új ventin 4 pines normál csatlakozó volt, a régi ventin a tápban pedig egy nem szerelhető "mini" 2 pines...

(#419) -conrad- válasza smirdex (#418) üzenetére


-conrad-
addikt

Érdekes. Azért mertem ezt írni, mert egy majdnem teljesen ugyanilyen tápot (az 450es volt) szereltem én is meg pár napja, és nekem szerelhető volt a kiscsati. Lehet, hogy akkor itt másikat raktak be.

(#420) smirdex válasza -conrad- (#419) üzenetére


smirdex
tag

Te is coolink ventievel helyettesítetted a régit? Visszatettem a régi hangos ventit, azzal gond nélkül elinul azonnal. :F

(#421) -conrad- válasza smirdex (#420) üzenetére


-conrad-
addikt

Én egy ilyet tettem be helyette, a fekete-piros vezetéket kötöttem be, a sárgát kihagytam, a hőgombát meg belefűztem a hűtőbordába.
Így induláskor fel sem pörög, kell neki 1-2 perc mire annyira meleg lesz, hogy elindul de azóta is stabil a gép.

[ Szerkesztve ]

(#422) [lAyCsI] válasza smirdex (#417) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

120P-t tettél bele aminek 4 pines csatija van...
én 1201-est tettem bele, mivel az előttem szólók is ezt ajánlották valamint tesztelték és működött... ennek csak 3 pines csatija volt, fekete-piros-sárga, tehát elrontani sem lehetett...
a sárga ha jól tudom a fordulatszámot szabályozza ha alaplapra dugod, de mivel a táp magának állítja be a fordulatszámot feszültség növeléssel így arra nincsen szükség...
úgyhogy sztem a fekete mellet próbálj rá plusszban a kékre vagy a zöldre...

[ Szerkesztve ]

-= No way back from Here =-

(#423) #31342592


#31342592
törölt tag

-

[ Szerkesztve ]

(#424) PuppZ


PuppZ
csendes tag

Sziasztok!

Egy 3 éves Chieftec GPS-550AB-A tápom van, nemrég kezdett kerregni benne a venti, a sokat emlegetett Yate Loon D12SH-12. Cserére "halk" Scythe Slip Stream 12cm-el szemezek. Viszont a 88CFM-es 1600rpm-es 0.41A-t eszik a YL 0.30A-ével szemben, ami nyilván gondot okozhat. Van egy 68CFM 1200rpm-es 0.26A-es példány is. Talán szóba jöhet még az Arctic Cooling F12-es jószága, aminek nem találtam az A-es értékét, viszont a honlapon írt 74CFM-el szemben az ott linkelt pdf doksi csak 57CFM-et ígér.
A táp 75%-os hatásfokkal dolgozik, vagyis ha jól értem, akkor úgy 137,5W teljesítménnyel képes fűteni.
Várom a véleményeket.
Szerk.: Végül is 3 évet kibírtam a YL hangja mellett, de egyetlen értelmes beszerzési lehetőségnek az eBay látszik, ahol postával együtt 16-17 (kb. 3600Ft) dollár alatt nincs.

[ Szerkesztve ]

(#425) Kufár81 válasza PuppZ (#424) üzenetére


Kufár81
tag

75% hatásfoknál olyan 70-80 CFM-et ventin érdemes gondolkodni.

Egy pár megfontolandó darab :

Coolink SWiF2-120P [link]
(0,33A, 800 - 1700 rpm, 75 CFM, 9 - 27 db)

COOLERMASTER Blademaster R4-BMBS-20PK-R0
[link]
(0,36A, 600 - 2000 rpm, 76,8 CFM, 13 - 32 db)

Mind a kettő megfelel a célra és halkabb is lesz tőle a gép.

Viszont ha olcsóbban akarod megúszni, azt tudom mondani vegyél 500-1000 Ft körül meghalt márkás tápot (FSP, Chieftec,) és abból a ventilátort szedd ki (már ha jó benne). Ugyanolyan ventilátort fogsz benne találni, mint a tiedbe. Enermax és egyéb felső kategóriás itápot ne, mert lehet hogy más a csatlakozása a ventilátornak a nyákra (vékonyabb vezetékek, 3 szál csatlakozik a nyákra stb.)

Csak egy ötlet.

A döntés a tied.

u.I : Az Arctic Cooling F12 a büdös életbe nem tud 74 CFM-et. 57 CFM a reális. Volt már dolgom a ventivel.

[ Szerkesztve ]

(#426) PuppZ válasza Kufár81 (#425) üzenetére


PuppZ
csendes tag

Köszönöm a választ. A Coolink szimpatikus. Illetve találtam egy NoiseBlocker XLP nevű jelöltet, csak annál se találom, hogy hány amper kell neki.
Olvasgatva hozzászólásokat a témában, úgy látom, hogy rá lehet pakolni 3-4 eres jószágokat is a 2 tűre, akár a néhai venti csatlakozófejét felhasználva, csak a mikéntje nem tiszta még. Ugye az aktuális kapott feszültségtől függ a fordulatszám. Nyilván ez fix lesz, illetve nem PWM-el, hanem hőérzékelő adatai alapján szabályoz a táp. Vajon nyári 40 fokban képes lesz kihajtani a ventiből a szükséges légmennyiséget? Mert forogni nyilván fog, különben nem lenne népszerű darab.

(#427) Kufár81 válasza PuppZ (#426) üzenetére


Kufár81
tag

Ha megfelelőt veszel, akkor képes lesz.

(#428) PuppZ


PuppZ
csendes tag

Kieg.: Nexus D12SL-12 PWM-re esett a választás. A leírása szerint 0.3A-es, max. 2000rpm-en 26.9dB zaj mellett 76CFM.

(#429) smirdex válasza PuppZ (#428) üzenetére


smirdex
tag

Én egy Chieftec 400-AA-101A tápba vettem egy Coolink swif2 120p-t, de nem indíjta el csak rángatózik: (direkt 12V-on jó , feljebb olvashatod)
Most ezen Scythe ventin töröm a fejem...
Talán érdemes megmérned, hogy mennyivel indul most a venti a tápodban, mert úgy látom a nexus 6,5 voltról startol...A coolink swif2 120p 7 voltról indul, a scythe-ról nem találtam adatot...

[ Szerkesztve ]

(#430) PuppZ válasza smirdex (#429) üzenetére


PuppZ
csendes tag

Hát... a Yate Loon D12SH-12 és a Nexus D12SL-12PWM leírásában is 6.5V-13,8V szerepel. 6,5V-nál indulnak.
Az a Scythe se rossz. 0.41A-es, és ha jól értettem a rated current magyarázatát, akkor ennyit kaphat a motor anélkül, hogy leégne.

[ Szerkesztve ]

(#431) BaLee


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Az fsp bluestorm 2-ben megadta magát a venti. A benne lévő egy 2 vezetékes forrasztott ventillátor.
Van egy elfekvő halk zalmanom, ha elcsipem a mostani kábelét, a zalmant meg rádugom az egyik alaplapi házhűtő csatlakozóra, az úgy működni fog?

[ Szerkesztve ]

(#432) #31342592 válasza BaLee (#431) üzenetére


#31342592
törölt tag

Működni hát, de fix fordulatszámon

(#433) PuppZ


PuppZ
csendes tag

Megvolt a műtét. Nem volt egyszerű szülés a rendelkezésre álló szűk helyre, milliméterre kiszámolt méretek mellett betotózni a csatlakozót és eltüntetni a Nexus plusz kábelhosszát, de sikerült. Eddig úgy néz ki, hogy minden rendben. Felpörög, hűt, és talán némi zajcsökkenés is megfigyelhető.

(#434) BaLee válasza #31342592 (#432) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Ráhackeltem inkább a zalman csatlakozójára. Mondjuk elég fapados módszerrel, vezetéket elvágtam, a műanyagot lefaragtam, a két szálat beledugtam és leragasztottam szigetelőszalaggal. Forrasztópákám nem volt hogy azzal essek neki.
De működik szépen.

Nem szívesen cseréltem volna le ezt a jó kis tápot.

(#435) smirdex válasza PuppZ (#433) üzenetére


smirdex
tag

Örömmel olvasom, hogy a Nexus bevált a Chieftec-ben. Azt hiszem én is megpróbálom. Közben előrejutottam a Coolink swif 120P ventivel. A Chieftec-ben nem indult el, de egy FSP tápba betéve indításkor 10 mp "gondolkodás" után elindul és látszólag kifogástalanul teljesít. Nem tudom másoknál hogyan indul ez a venti, de ahhoz képest, hogy sokan preferálták nálam igen érdekesen viselkedik...:(

(#436) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Sziasztok!

A lassan 3-4 éves Chifi GPS-450A-1001AA tápomban a venti elkezdett zörögni,na meg hangos is. Mit ajánlotok,milyen ventit rakjak bele? Mindenki 1200rpm-es Swif 2-t mond,de szerintem elég gyenge lenne,a mostani tápom kétszer akkora fordulaton megy. Konfig az adatlapon. :R

(#437) smirdex válasza HollyBoni (#436) üzenetére


smirdex
tag

Gondolom az is yate loon d12sh-12 ventis gyárilag . A coolink swif 120p-t preferálják itt többen, nekem "Chifi" tápban nem indult. (korábban írtam erről)
A fentebb írt Nexus vagy Scythe jó választás lehet.

(#438) HollyBoni válasza smirdex (#437) üzenetére


HollyBoni
veterán

Én még az 1600rpm-et is keveslem. :B

Ez? Bár egy kicsit drága. :U

(#439) bluyoo válasza HollyBoni (#438) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szerintem azt felejtsd el."Slim " kb. 1cm vastag.Hiába a magasabb fordulat ......

Bazinga!

(#440) bluyoo válasza HollyBoni (#438) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Talán ez megfelelő lehet de ez sem olcsó:[link]
Esetleg:[link]
De ha a fordulatszám a lényeg :) :[link][link]

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#441) HollyBoni válasza bluyoo (#440) üzenetére


HollyBoni
veterán

Sikerült egy 2000rpm-es ADDA ventit vadászni egy ezresért. Ezeket mondják a leghalkabb tápventiknek.

(#442) bluyoo válasza HollyBoni (#441) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hát igen az legalább tápventi.Én a régi tápomnál rezgéscsillapító ventillátor rögzítő gumival raktam vissza rács nélkül.Így is nyertem pár dB-t.

Bazinga!

(#443) HollyBoni válasza bluyoo (#442) üzenetére


HollyBoni
veterán

Nekem a mostani már csapágyas,ennél minden jobb. :)

[ Szerkesztve ]

(#444) Kufár81 válasza HollyBoni (#438) üzenetére


Kufár81
tag

Általában minél kisebb a fordulatszám annál csendesebb.

Ne keveseld a lényeg a CFM.

Lehet az 1200 rpm-es is, ha 75 CFM-et tud.

[ Szerkesztve ]

(#445) BaLee


BaLee
addikt
LOGOUT blog

A Zalmant csak egy ideiglenes megoldásnak szántam, szerintetek mit tegyek a régi tápventi helyére?

Ezeket nézegettem:

Coolink SWIF21200

Fordulatszám: 800rpm
Légszállítás: 60.4 m3/h
Akusztikus Zaj: 8.5 dB/A
Bemeneti Teljesítmény: 0.6W

Coolink SWIF21201

Fordulatszám: 1200rpm
Légszállítás: 94.2 m3/h
Akusztikus Zaj: 18.2 dB/A
Bemeneti Teljesítmény: 1.68W

Coolink SWIF2120P

Fordulatszám: 800-1700rpm
Légszállítás: 60.4-127.6 m3/h
Akusztikus Zaj: 8.5-27.1 dB/A
Bemeneti Teljesítmény: 3.96W

Az elsőnek kicsit kevésnek tűnik a légszállítása, a második jónak tűnik, ez mindkettő 3 tábas csatlakozós. A másodiknál nem tudom, hogy vajon maxon csak akkor pörgeti-e a táp ha tényleg nagy terhelés alatt van vagy melegedik?
A harmadik meg PWM szabájozós? Az, ha csak két vezetéket tudok rádugni akkor mennyire optimális?

(#446) Dirtyz válasza BaLee (#445) üzenetére


Dirtyz
őstag

Ugyanolyan tápom van, mint Neked, én a 1201-est raktam bele, a 1200 kicsit lassú, a PWM-est meg nem tudod úgy bekötni, hogy működjön is. (a két vezeték miatt)

Amúgy most 34 °C-os a tápom, az ézékelőt oldalról dugtam be.

Védd a fákat, egyél hódot!

(#447) BaLee válasza Dirtyz (#446) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Nagyon jó akkor én is azt választom.

Köszönöm a választ! :R

(#448) PuppZ válasza smirdex (#435) üzenetére


PuppZ
csendes tag

smirdex: A 10mp gondolkodási idő talán annak köszönhető, hogy kicsit magasabb feszültségnél indul el a venti. Gondolom eddigre eléggé felmelegszik a táp, hogy a ventilátor indulási értékéig emelje a feszt. De ez csak tipp.
Én pont azért vettem a Nexust, mert feszültségben és áramerősségben megfelelt a Yate Loon-nak, csak max fordulatszámon kicsit kevesebb (de tűrhető) levegőt visz.
Speciel 4 tűs csatlakozása van, de a föld és a 12V egymás melletti, szélen, azokat rádugtam a két tüskére, a másik kettő lóg a levegőben. Majd szabályozza magának a táp a hőérzettől függően. Pont az volt nehéz szülés, hogy korlátozott mozgástérben, rossz rálátással, kicentizett vezetőpecekkel (vagy hogy hívják azt a kialakítást, ami a hibás bekötést hivatott akadályozni?) betaláljak a csatival a helyére. Állandóan egy lyukkal melléugrott, míg végre sikerült. Jó játék, erre azért készüljön fel lelkileg, aki szerelésre adja a fejét. :)

(#449) westcoastog


westcoastog
veterán

Üdv! 400wattos fsp tápomban jelenleg egy 1600rpm-es scythe slipstream venti van, de ez nekem már nagyon hangos, mit ajánlanátok helyette? Viszont az van hogy saját kezűleg vezérelgetni nem szeretném a ventit mert nem is tudom hova kivezetni a zalman szabályzót.
Tehát olyan venti kéne amit csak rádugok az alaplapra, (ja igen legyen elég hosszú kábele) és pöröghet maxon, viszont azt halkan tegye, forrasztani nem szeretnék, nincs is eszközöm hozzá, mert az eredeti ventit ki kellett vágni a tápból.
Valami coolink swif jó lenne?

(#450) westcoastog válasza westcoastog (#449) üzenetére


westcoastog
veterán

COOLINK SWIF 21200
a 8,5 decibel kecsegtető, 60.4 m3/h elég lenne a tápomhoz?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.